Autosedačky

Najlepšie autosedačky 2024 + recenzie

Investovať do bezpečnosti dieťaťa sa rozhodne oplatí. Aj preto sme pre vás uskutočnili prieskum autosedačiek, v ktorom sa najlepšou voľbou stal certifikovaný model Cybex Solution S i-Fix určený pre deti od 3 do 12 rokov, ktorý vyniká nielen systémom ISOFIX, ale aj 12 výškovými úrovňami. Okrem víťaza testu sme však pripravili tipy na niekoľko ďalších kvalitných modelov a tiež návod, s ktorým už výber správnej autosedačky nebude predstavovať problém. 

Publikované: 13.08.2021
Aktualizované: 25.09.2023

Akú autosedačku kúpiť?

Pravdou je, že kúpu autosedačky je treba dôkladne zvážiť, a to najmä z hľadiska bezpečnosti vášho dieťaťa. Ako však pri rozhodnutí nestrácať čas a zároveň výber nepodceniť? Pomôcť vám môže aj stručný prehľad niekoľkých modelov z nášho spotrebiteľského testu, ktoré spĺňajú zásady bezpečnej i komfortnej sedačky. Okrem komplexných recenzií vám tak v krátkosti predstavíme model s najlepším hodnotením, autosedačku, ktorá je cenovo dostupná a rovnako aj tip našej redakcie.

Názov Hodnotenie Detail
Cybex Solution S i-Fix 5* Zobraziť produkt
Joie Stages 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Cybex Solution S i-Fix

Cybex Solution S i-Fix

Autosedačka pre deti vo veku od 3 do 12 rokov s ISOFIX-om, nastavením 12 výškových pozícií, sklopnou opierkou chrbta, energiu absorbujúcou škrupinou.

Zobraziť viac info

Titul najlepšej autosedačky nášho testu získal kombinovaný model Cybex Solution S i-Fix určený pre deti od 3 do 12 rokov. Sedačka s umiestnením v smere jazdy spĺňa normy ECE R129/03 a z bezpečnostného hľadiska disponuje ukotvením ISOFIX, opierkou hlavy s LSP systémom na zníženie sily bočného nárazu a tiež energiu absorbujúcou škrupinou. K tomu vyniká 12 výškovými úrovňami a integrovaným ventilačným systémom.

Cenový trhák
Kinderkraft Comfort Up

Kinderkraft Comfort Up

Autosedačka pre deti s hmotnosťou 9 až 36 kg, 7 výškových stupňov opierky hlavy, 3-bodový bezpečnostný pás, chrániče ramenných popruhov, chýba ISOFIX.

Zobraziť viac info

Cenovo dostupný model kombinovanej skupiny I/II/III podľa ECE R44/04 Kinderkraft Comfort Up spadá do kategórie 9-36 kg a určený je tak na umiestnenie v smere jazdy. Zabezpečený je klasickým 3-bodovým pásom a ponúka výber 7 výškových stupňov opierky hlavy. Z hľadiska bezpečnosti a komfortu disponuje opierkou v bedrovej oblastibočnou ochranou hlavy i ramien a chráničmi ramenných popruhov na pohltenie nárazu.

Náš TIP
Petite&Mars Prime II Isofix

Petite&Mars Prime II Isofix

Autosedačka pre deti s hmotnosťou 9 až 36 kg s ISOFIX-om, nastavením 5 úrovní sklonu chrbtovej opierky a 9 výškových stupňov opierky hlavy, systémom bočnej ochrany.

Zobraziť viac info

Tip našej redakcie predstavuje sedačka kombinovanej skupiny I/II/III Petite&Mars Prime II Isofix, ktorá aj napriek staršej certifikácií R44/04 vyniká systémom ISOFIX. Polstrovaný model s umiestnením v smere jazdy je vhodný pre deti 9 – 36 kg a na výber ponúka 5 úrovní sklonu chrbtovej opierky a 9 výškových stupňov opierky hlavy. Disponuje tiež 5-bodovým pásom pre deti 9 – 18 kg, pridržiavačmi pásov pre usadzovanie a vyberanie dieťaťa i systémom bočnej ochrany.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Či už plánujete autosedačku využívať krátkodobo alebo dlhodobo, bezpečnosť musí byť na prvom mieste. Aj preto sa pri výbere odporúča zohľadniť nie tak cenu, ako práve parametre a vlastnosti produktu. Viete teda, ktoré parametre sú pri kúpe dôležité? Ponúkame vám prehľad tých vlastností autosedačiek, ktoré majú význam z hľadiska kvality, bezpečnosti vhodnosti výrobku a na ktoré sme zároveň v našom porovnávacom teste kládli najväčší dôraz.

Typ autosedačky podľa hmotnosti (veku)
Dĺžka využitia – obyčajný alebo kombinovaný model
Certifikácia
Bezpečnostné prvky
Spôsob upevnenia a manipulácia
Polohovateľnosť
Polstrovanie a komfort
Praktická výbava

Náš test detských autosedačiek zahŕňa len dostupné a certifikované modely. Priestor sme dali lacnejším i drahším sedačkám renomovaných výrobcov, ako CybexPetite&MarsKinderkraftJoie či Britax Römer. Pri hodnotení a porovnávaní výrobkov sme vychádzali z informácií portálu Heureka, z ponuky zákazníkmi overených e-shopov so zameraním na detské autosedačky romershop.sk, autosedacky24.sk, predeti.sk alebo market24.sk a pre objektívnejší pohľad sme, samozrejme, prihliadali taktiež na skúsenosti a názory spotrebiteľov.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie autosedačiek

Aby bolo dieťa na cestách skutočne v bezpečí, kúpu vhodného modelu netreba podceniť. A keďže vieme, že správny výber nemusí byť vždy jednoduchý, uskutočnili sme za vás prieskum trhu detských autosedačiek. V spotrebiteľskom teste sme sa zamerali iba na certifikované a spoľahlivé modely od overených výrobcov, pričom náš výber zahŕňa sedačky špeciálnej rastúcej kategórie. Tie sú obľúbené najmä pre dlhodobé využitie, praktickosť a výhodnú investíciu. V spomínanom výbere sme sa pritom sústredili na viaceré hmotnostné skupiny a tiež na lacnejšiu i drahšiu cenovú triedu. Hodiny strávené porovnávaním modelov sa napokon vyplatili a my sme tak pre vás pripravili zhrnutie jednotlivých produktov z hľadiska bezpečnosti aj komfortu. Ktoré modely sa teda oplatí kúpiť a ktoré budú pre vaše dieťa i vozidlo najvhodnejšie?

Víťaz testu

Cybex Solution S i-Fix

Autosedačka pre deti vo veku od 3 do 12 rokov s ISOFIX-om, nastavením 12 výškových pozícií, sklopnou opierkou chrbta, energiu absorbujúcou škrupinou.

Pozrieť najlepšiu ponuku

V našom spotrebiteľskom teste si najlepšie hodnotenie odniesla sedačka s umiestnením v smere jazdy Cybex Solution S i-Fix, ktorá patrí ku kombinovaným modelom vhodným pre deti od 3 do 12 rokov. A hoci predstavuje vyššiu cenovú triedu, s ohľadom na univerzálnosť, dlhodobé využitie výrobku a tiež bezpečnostné prevedenie je cena sedačky patričná jej kvalite. Jednou z hlavných výhod modelu je certifikácia podľa štandardu ECE R129/03, čo znamená, že je z hľadiska bezpečnosti na vyššej úrovni. Samozrejmosťou je tak systém ISOFIX pre dodatočnú stabilitu, pričom autosedačka nie je určená výlučne pre vozidlá s ISOFIX-om. Model ďalej disponuje naklápacou opierkou hlavy s integrovaným LSP systémom, ktorý oproti sedačkám bez vyklopeného protektora, znižuje sily bočného nárazu približne o 25 %.

Autosedačka s pomerne hlbokým sedákom umožňuje jednoduché nastavenie 12 výškových pozícií a sklopenie opierky chrbta pre prispôsobenie rôznemu sedadlu. Bezpečnostným prvkom navyše je aj energiu absorbujúca škrupina, ktorá v prípade nárazu absorbuje sily, čím chráni dieťa. Dalo by sa povedať, že nadštandardom je aj integrovaný ventilačný systém, ktorý oceníte najmä počas horúcich dní, keďže poskytuje príjemnú teplotu pre dieťa. Na dokúpenie model ponúka navádzacie plasty ISOFIX, letný poťah a držiak nápojov. Sedačku ocenili aj viacerí spotrebitelia, ktorí ju kladne hodnotili z hľadiska dizajnu, komfortu a najmä bezpečnosti. Ako najväčšiu výhodu vnímali vhodnosť pre viac vekových kategórií, kvalitné prevedenie, ISOFIX, jednoduchú manipuláciu a priestrannosť.

Pozitíva

Určené pre viac vekových kategórií
ISOFIX, LPS systém, škrupina absorbujúca energiu pri náraze
Možnosť 12 výškových pozícií

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena

Rozmery: 40,5 x 50 x 61 cm (DxŠxV) ● Hmotnosť sedačky: 6,2 kg ● Certifikácia: ECE R129/03 ● Vek: 3 – 12 rokov ● ISOFIX: áno ● Umiestnenie: v smere jazdy

Cenový trhák

Kinderkraft Comfort Up

Autosedačka pre deti s hmotnosťou 9 až 36 kg, 7 výškových stupňov opierky hlavy, 3-bodový bezpečnostný pás, chrániče ramenných popruhov, chýba ISOFIX.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Spoľahlivú sedačku možno kúpiť aj za nižšiu cenu. Podľa certifikácie ECE R44/04 patrí Kinderkraft Comfort Up do kombinovanej skupiny I/II/III, a je tak určená pre deti s hmotnosťou 9-36 kg. Oproti víťazovi testu Cybex Solution S i-Fix podlieha staršej certifikácii s nižšou bezpečnostnou úrovňou, no i tak ide o testovaný a schválený výrobok, ktorého bezpečnosť bola potvrdená nárazovým testom.

Autosedačka s umiestnením v smere jazdy disponuje vystuženým sedadlom s opierkou v bedrovej oblasti a bočnou ochranou pre zabezpečenie hlavy a ramien dieťaťa. Umožňuje tiež nastavenie 7 výškových stupňov opierky hlavy s blokádou a 2 úrovní bezpečnostných pásov, pričom ide o klasickú inštaláciu pomocou 3-bodového bezpečnostného pásu. K dispozícii sú aj chrániče ramenných popruhov, ktoré v prípade nehody pohlcujú náraz. Čo sa týka materiálového prevedenia, sedačka je štandardne vyrobená z plastu PE so snímateľným a prateľným poťahom zo 100% priedušného polyesteru. V porovnaní s víťazom testu Cybex Solution S i-Fix ide o jednoduchší model s menším počtom bezpečnostných prvkov. S ohľadom na cenu výrobku je to však prirodzené a podľa portálu Heureka.sk je výrobok medzi spotrebiteľmi pomerne obľúbený.

Pozitíva

Určená pre viac hmotnostných kategórií
Opierka v bedrovej oblasti, bočná ochrana pri náraze, chrániče ramenných popruhov
7 výškových stupňov opierky hlavy

Negatíva

Staršia certifikácia ECE R44/04
Bez systému ISOFIX
Iba základné bezpečnostné prvky

Rozmery: 38 x 42 x 62 cm (DxŠxV) ● Hmotnosť sedačky: 4 kg ● Certifikácia: ECE R44/04 ● Skupina: I/II/III ● Hmotnostná kategória: 9 – 36 kg ● ISOFIX: nie ● Umiestnenie: v smere jazdy

Náš TIP

Petite&Mars Prime II Isofix

Autosedačka pre deti s hmotnosťou 9 až 36 kg s ISOFIX-om, nastavením 5 úrovní sklonu chrbtovej opierky a 9 výškových stupňov opierky hlavy, systémom bočnej ochrany.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Do kvalitnej sedačky sa oplatí zainvestovať. Podobne ako lacnejšia Kinderkraft Comfort Up aj autosedačka Petite&Mars Prime II Isofix podlieha staršej certifikácií R44/04, no v tomto prípade je veľkou výhodou systém ISOFIX. Opäť ide o model z kombinovanej skupiny I/II/III vhodnej pre deti od 9 kg do 36 kg s umiestnením v smere jazdy. Napriek tomu, že sedačka vyniká systémom ISOFIX, v prípade vozidla bez ISOFIX-ových kotiev je možnosť upevnenia pomocou bezpečnostných pásov automobilu. Vyniká aj integrovaným 5-bodovým pásom pre deti od 9 kg do 18 kg, pričom väčšie deti sú už pásané klasickým 3-bodovým pásom vozidla.

Mnohí tiež ocenia pridržiavače pásov pre jednoduché usadzovanie i vyberanie dieťaťa a tiež systém bočnej ochrany Side Armor, ktorý pri náraze absorbuje sily skôr, ako sa dostanú k dieťaťu. Testovaný a schválený model umožňuje 5 pozícií pre nastavenie sklonu chrbtovej opierky a 9 výškových pozícií pre nastavenie opierky hlavy, pričom pre porovnanie víťazný model Cybex Solution S i-Fix disponuje až 12 úrovňami výšky. Pohodlnú jazdu zabezpečí správne polstrovanie sedačky a praktickú výhodu predstavuje aj odnímateľný a prateľný poťah. Viacerí spotrebitelia ocenili robustnosť a väčšiu hmotnosť sedačky, ktorú tak vnímali ako stabilnú a bezpečnú.

Pozitíva

ISOFIX, no možnosť fixovania aj bez systému
5-bodový pás pre deti od 9 kg do 18 kg
Systém bočnej ochrany

Negatíva

Vyššia cena
Staršia certifikácia R44/04
Ťažšia a robustnejšia konštrukcia nemusí pasovať do menších áut

Rozmery: 50-55 x 50 x 64-75 cm (DxŠxV) ● Hmotnosť sedačky: 11,5 kg ● Certifikácia: R44/04 ● Skupina: I/II/III ● Hmotnostná kategória: 9 – 36 kg ● ISOFIX: áno ● Umiestnenie: v smere jazdy

Lacná kvalita

Joie Stages

Model pre deti vo veku 0 až 7 rokov, s hmotnosťou do 25 kg, umiestnenie v smere aj v protismere jazdy, automatické zaistenie pásov, 5-bodový pásový systém, 4 pozície nastavenia sklonu.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Patrí do skupiny 0+, I, II a určená je tak pre hmotnostnú kategóriu 0 – 25 kg (približný vek od narodenia po 7 rokov). Sedačka Joie Stages podlieha certifikácií R44/04, čo s ohľadom na vyššiu cenu môžeme vnímať ako slabšiu stránku. Napriek tomu však ide o univerzálny model na dlhodobé použitie, ktorého výhodou je možnosť umiestnenia nielen v protismere ale i v smere jazdy. Bezpečnejšiu jazdu proti smeru vozidla umožňuje až do hmotnosti 18 kg (približne 4 roky) a umiestnenie v smere jazdy je vhodné pre deti s hmotnosťou 9 kg až 25 kg.

Inštalácia sedačky by mala byť jednoduchá pomocou automatického zaistenia pásov. Rovnako ako náš tip Petite&Mars Prime II Isofix aj táto sedačka poskytuje 5-bodové pásový systém, pričom výhodou pásov je regulácia ich výšky a polstrovanie. Model ďalej ponúka 4 pozície nastavenia sklonu, z toho 1 pre protismerné umiestnenie a 3 pre uchytenie v smere jazdy. Napriek staršej certifikácií poskytuje ochranu proti bočnému nárazu a lepšiu odolnosť zaistia špeciálne oceľové výstuže vo vnútri škrupiny sedačky.

Pre väčšie pohodlie dieťaťa môžete odnímať alebo pridávať výplň, avšak komfort zabezpečí aj polstrovaný poťah. Výhodou sú aj skryté priehradky na uloženie postrojov či sieťované vrecká na drobnosti. Silnou stránkou je tiež integrovaná vnútorná ventilácia, s ktorou sa môžete stretnúť aj u víťaza nášho testu Cybex Solution S i-Fix.

Pozitíva

5-bodové polstrované pásy, odolné oceľové výstuže
Polohovateľnosť, možnosť odoberať/pridávať výplň
Vnútorná ventilácia

Negatíva

Vyššia cena
Staršia certifikácia R44/04
Bez systému ISOFIX

Rozmery: 54,5 x 58 x 76 cm (DxŠxV) ● Hmotnosť sedačky: - ● Certifikácia: R44/04 ● Skupina: 0+, I, II ● Hmotnostná kategória: 0 – 25 kg ● Vek: 0 – 7 rokov ● ISOFIX: nie ● Umiestnenie: v protismere aj v smere jazdy

Pre náročných

Britax Römer Dualfix M i-Size

Model pre deti s výškou 61 až 105 cm, so systémom ISOFIX, možnosťou umiestnenia v protismere aj v smere jazdy, poskytuje 12 naklápacích polôh.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Detská autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size síce patrí do cenovo drahšej kategórie, no poteší novšou certifikáciou ECE R129 a rovnako ako u víťaza testu Cybex Solution S i-Fix tak poskytuje vyššiu bezpečnostnú úroveň. Model konštrukčne pripomína väčšie vajíčko a určený je pre deti s výškou 61 cm až 105 cm (približne do 4/5 rokov). Prešiel prísnymi testami pre nárazové skúšky a sľubuje vysokú kvalitu konštrukcie i materiálového prevedenia. Z hľadiska manipulácie môže byť 15 kg hmotnosť sedačky nevýhodou, no z hľadiska bezpečnosti a stability ide viac-menej o vítanú vlastnosť.

Výhodou je možnosť rotácie o 360°, s čím súvisí aj vhodnosť umiestnenia modelu v oboch smeroch. Poteší tiež bočným natáčaním k dverám pre jednoduchšie usadenie a pripútanie dieťaťa. Ďalej poskytuje nastaviteľnú ochranu proti spomínanej rotácií a až 12 naklápacích polôh v smere aj proti smeru jazdy. Z bezpečnostného hľadiska disponuje upevňovacím systémom ISOFIX, podobne ako víťaz testu Cybex Solution S i-Fix a tip našej redakcie Petite&Mars Prime II Isofix. Rovnako zaujme niekoľkými inovatívnymi bezpečnostnými funkciami, ktoré zabezpečia ochranu dieťaťa v prípade nárazu zboku, spredu i zozadu. Navyše vďaka oceľovému prvku vnútri sedačky poskytuje ochranu špeciálne pred bočným nárazom SICT inside.

Pozitíva

ISOFIX, možnosť umiestnenie v oboch smeroch
12 naklápacích polôh v smere aj proti smeru jazdy
Bočné natáčanie k dverám

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Väčšia hmotnosť sedačky môže byť nepraktická

Rozmery: 48 x 44 x 74 cm (VxŠxH) ● Hmotnosť sedačky: 15 kg ● Certifikácia: ECE R129 ● Výška detí: 61 – 105 cm ● ISOFIX: áno ● Umiestnenie: v protismere aj v smere jazdy

Ďalšie zaujímavé produkty

Modely autosedačiek sa nelíšia iba hmotnostnými či vekovými skupinami, ale aj spĺňaním bezpečnostných noriem a ochrannými prvkami. Na trhu tak nájdete množstvo produktov s vyššou i nižšou kvalitou. V našom prieskume sme sa však zamerali iba na spoľahlivé modely, a tak vám prinášame prehľad ďalších kvalitných autosedačiek. Ak vás teda vyššie testované produkty príliš neoslovili, pozrite si tieto zaujímavé alternatívne ponuky.

Schválená podľa ECE R44/04, využiteľná proti smeru jazdy od narodenia do 18 kg a v smere jazdy od 9 kg do 18 kg. O niečo drahšia autosedačka Joie Spin 360 s rozmermi 51,5 x 44 x 64,8 cm a s hmotnosťou 12 kg disponuje systémom ISOFIX, nastaviteľnou opierkou hlavy a 5 polohami chrbtovej opierky. Komfort zabezpečia kvalitné materiály, polstrovanie a počas horúcich dní integrovaná ventilácia.

Cenovo dostupná Caretero Combo spĺňa normu ECE R44/04 a určená je pre kategóriu 0-25 kg. Sedačka použiteľná proti smeru i v smere jazdy s rozmermi 42 x 46 x 63 cm a s hmotnosťou iba 5,5 kg umožní nastavenie 4 polôh, taktiež opierky a vďaka špeciálnej konštrukcii chráni pri bočnom náraze. Mäkké 5-bodové bezpečnostné pásy znižujú riziko odrenia či podráždenia pokožky, no väčší komfort zabezpečí mäkký semišmäkký polyester a priedušná sieťovina.

Model skupiny I/II/III Kinderkraft Safety-Fix pre deti 9-36 kg bol testovaný a schválený v súlade s ECE R44/04. Sedačka poteší systémom ISOFIX5-bodovými bezpečnostnými pásmi a chráničmi ramenných popruhov s protišmykovou úpravou. M8 rozmery 40 x 44,5 x 61 cm, hmotnosť 7 kg, konštrukciu z plastu PE a snímateľný poťah zo 100 % polyesteru. Chrbtová opierka i opierka hlavy sú nastaviteľné, pričom je na výber z 10 úrovní výšky.

10,5 kg autosedačka s rozmermi 48 x 45 x 59 cm ponúka 4 polohy chrbtovej opierky a regulovanie výšky opierky hlavy. Aj Caretero Volante Fix predstavuje kvalitnú sedačku pre deti s hmotnosťou 9-36 kg. Jednoduchú montáž zaistí systém ISOFIX alebo klasické uchytenie 3-bodovými pásmi auta. Model disponuje taktiež 5-bodovým pásom s mäkkými chráničmi, redukčnou vložkou pre menšie deti a prateľným poťahom.

Model z kategórie 0-13 kg Cybex Aton 5 spĺňa normy ECE R44/04. Sedačka s rozmermi  43 x 64 x 39-56 cm a váhou iba 4,8 kg ponúka 8 výškových pozícií, pričom okrem polstrovania poskytne komfort aj mäkká sedacia vložka a slnečná strieška s faktorom UPF 50 na ochranu pred slnkom, vetrom a dažďom. Bezpečnosť zaistí systém pásov „Y“ s polstrovaním, LSPS systém na absorpciu sily pri bočnom náraze a energiu absorbujúca škrupina.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Prihliadate na predajnosť výrobkov a zaujíma vás, ktoré sedačky kupujú rodičia deťom najčastejšie? V takom prípade vám predstavujeme aktuálne najpredávanejšie modely autosedačiek pre deti. Informačne sme vychádzali z portálu Heureka.sk, a hoci sa predajnosť i dostupnosť produktov časom mení, zoznam pre vás pravidelne kontrolujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Petite&Mars Prime II Isofix 5* Zobraziť produkt
Kinderkraft Comfort Up 5* Zobraziť produkt
Britax-Römer Kidfix 5* Zobraziť produkt
Caretero Mokki 5* Zobraziť produkt
Nania Befix 5* Zobraziť produkt

S ohľadom na výšku dieťaťa je jasné, že mu bezpečnostné pásy vozidla neposkytnú dostatočnú ochranu. Preto je každý rodič povinný zabezpečiť dieťaťu kvalitnú autosedačku na ochranu nielen počas bežných ciest, ale aj rizikových situácií. A hoci na trhu nájdete tiež lacnejšie modely, pri kúpe sedačky je rozhodne potrebné zohľadniť viac jej parametre ako cenu. V prvom kroku tak treba zistiť, či je model pre dieťa vhodný z hľadiska hmotnostných či vekových skupín. Ďalej sa zamerajte na bezpečnostnú stránku a napokon aj komfort či praktickosť. Ktoré konkrétne parametre sedačka musí spĺňať a čo všetko pri výbere zohľadniť, sa ďalej dozviete v našom návode.

Ako vybrať autosedačku

 • Delenie autosedačiek
 • Certifikácia a normy
 • Bezpečnostné prvky
 • Spôsob a miesto upevnenia autosedačky
 • Komfort počas cestovania
 • Cena a obľúbení výrobcovia

Typy autosedačiek – vyberajte podľa hmotnosti (a veku) dieťaťa

Na začiatok si priblížime, s akými druhmi autosedačiek sa môžete stretnúť. Modely sa totiž nelíšia iba dizajnovo, ale najmä konštrukčne. Aby sa autosedačky prispôsobili detskému vývoju, delia sa na niekoľko typov. Primárne delenie modelov je tak na základe hmotnosti dieťaťa, pričom treba zohľadniť taktiež celkový vzrast vek.

V súvislosti s týmto členením však môžeme sedačky rozdeliť aj podľa umiestnenia v protismere alebo v smere jazdy, no tiež podľa veku a vhodnej konštrukcie. Pre deti do 9 mesiacov sú určené vajíčka, staršie deti, ktoré už dokážu sedieť, využijú sedačky s oporou a pri tých najstarších (najvyšších) vám bude stačiť iba podsedák.

Pri výbere je tak v prvom rade potrebné zistiť, aký druh sedačky pre vaše dieťa potrebujete, preto si teraz v krátkosti priblížime oficiálne delenie autosedačiek do 5 hmotnostných skupín (0, 0+, I, II, III).

Skupina 0: od narodenia do 10 kg, vek približne do 9 mesiacov

Modely skupiny 0 (aj skupiny 0+) nájdete pod označením vajíčka, pričom sú mnohokrát súčasťou trojkombinácie s kočíkom. Autosedačky skupiny 0 sú určené pre dojčatá do veku 9 mesiacov, teda kým hmotnosť bábätka nepresiahne 10 kg alebo kým hlavou neprerastie opierku sedačky. Model sa upevňuje vždy proti smeru jazdy auta. Takáto poloha je všeobecne považovaná za bezpečnejšiu, chráni hlavu, krk a chrbticu bábätka. Výhodou je tiež lepší dohľad nad dieťaťom, menej rušivých elementov z okolia a ľahké premiestňovanie sedačky bez toho, aby ste dieťa zobudili. V prípade, že túto sedačku umiestnite na predné sedadlo, nesmie byť na tomto mieste aktivovaný airbag – ak sa nedá vypnúť, autosedačku tam neumiestňujte. Výmena sedačky za model z vyššej skupiny sa odporúča až keď dieťa vydrží sedieť bez opory minimálne 30 minút.

Skupina 0+: od narodenia do 13 kg, vek približne do 12 až 18 mesiacov

Do skupiny 0+ radíme sedačky pre deti, ktoré už svojou hmotnosťou presiahli kategóriu 0, majú teda viac ako 10 kg. Aj pri týchto modeloch platí, že ich umiestňujeme proti smeru jazdy a pri umiestnení na predné sedadlo je z bezpečnostných dôvodov nutné vypnúť airbag.

Autosedačky – rozdelenie podľa veku

Skupina I: od 9 do 18 kg, vek približne od 1 roka do 4 rokov

Ide o univerzálnejšie modely vhodné asi od 9 mesiacov až po 4 roky. Sedačky sú teda určené pre deti, ktoré už síce dokážu sedieť samy, no stále potrebujú istú oporu. Modely skupiny I sa spravidla umiestňujú už v smere jazdy vozidla, nemajú rukoväť na prenášanie (mali by mať stále umiestnenie v aute), sú o niečo vyššie, mali by mať možnosť polohovaniabočnice na ochranu hlavy a nastaviteľné popruhy na pripútanie dieťaťa. V tejto kategórií tak ešte nájdete modely s vlastnými bezpečnostnými pásmi, no pre staršie deti sú už určené bezpečnostné pásy daného automobilu.

Skupina II: od 15 do 25 kg, vek od 3 do 7 rokov

Kategória zahŕňa sedačky vhodné pre deti vo veku 4 až 6 rokov, pri ktorých sa už využíva klasický trojbodový pásový systém (dieťa je zabezpečené pásom auta). Umiestňujú sa v smere jazdy a ich hlavnou výhodou je jednoduchá manipulácia a prenosnosť z jedného auta do druhého.

Skupina III: Skupina III: od 22 do 36 kg, vek od 6 do 12 rokov

Skupina pre deti od 6 do 12 rokov ponúka modely približne rovnaké ako skupina II, ibaže disponujú väčšou nosnosťou. Aj tieto modely sa podobne ako sedačky skupiny I a II umiestňujú v smere jazdy vozidla.

Niektoré modely disponujú väčšou univerzálnosťou a radíme ich do špeciálnej kategórie rastúcich sedačiek, ktoré sú vhodné pre niekoľko váhových skupín. Sú regulovateľné, umožňujú prispôsobenie výšky, pridávanie či odoberanie komponentov. Ich hlavnou výhodou je tak dlhodobé využitie, čím sa stávajú cenovo výhodnejšie. Štandardne sú delené do 3 skupín, ktoré si takisto stručne predstavíme.

Skupina 0/I (a 0+/I): do 18 kg

Kategória zahŕňa sedačky vyššie spomínaných skupín 0, 0+ a I. Modely prvej kombinovanej skupiny sú vhodné pre deti do 18 kg a zvyčajne ich možno využívať v oboch smeroch jazdy. To znamená, že dieťa do 13 kg sedí v protismere, no po presiahnutí hranice môžete sedačku otočiť a využívať v smere jazdy. Autosedačky sú spravidla ťažšie a nezvyknú mať rukoväť na prenášanie. Pri výbere je tiež vhodné skúsiť, či vám daný model sedí v aute v oboch smeroch.

Autosedačka do 18 kg

Skupina I/II/III: od 9 do 36 kg

Autosedačky kombinujú skupiny I, II, III, a sú tak určené pre široké hmotnostné rozpätie od 9 do 36 kg. V prípade kúpy týchto modelov sa odporúča obzvlášť dôkladne prihliadať na kvalitu výrobku, keďže ich plánujete využívať dlhodobo.

Skupina II/III: od 15 kg do 36 kg

Posledná skupina je určená pre väčšie deti s hmotnosťou od 15 do 36 kg, ktoré ešte nesmú používať podsedák. Ide o pomerne bežne dostupné modely umiestňované v smere jazdy.

Autosedačka musí byť certifikovaná

Po výbere vhodného typu sedačky sa treba zamerať na jej bezpečnostnú stránku. Z tohto hľadiska je pri kúpe autosedačky nutnosť pozerať aj na certifikácie modelov. Pravda, na trhu by ste mali nájsť iba také výrobky, ktoré spĺňajú kritériá na spoľahlivé používanie podľa platných smerníc. V súčasnosti však platia 2 smernice – staršia  ECE R44/04 (príp. ECE R44/03) a novšia ECE R129, ktorej podliehajú modely s označením i-Size. Aký je medzi smernicami rozdiel?

 • ECE R44 – ide o staršiu smernicu, ktorej modely sú označené oranžovým štítkom a výrobca ju zaradil do jednej z hmotnostných skupín – 0, 0+, I, II, III alebo ich kombinácií. Dôležité je vedieť,  že modely podliehajúce tejto certifikácii zvyčajne neriešia bezpečnosť dieťaťa pri bočnom náraze.
 • ECE R129 – predstavuje európsku normu, ktorá vstúpila do platnosti v roku 2013. Pod túto normu spadajú i-Size sedačky s vyšším štandardom bezpečnosti. Takáto autosedačka musí byť vybavená systémom ISOFIX, má viacbodové vnútorné bezpečnostné pásy, spĺňa predpísané crash testy pre bočný náraz a zaisťuje 100 % kompatibilitu medzi autosedačkami i-Size a vozidlami i-Size. Vhodnosť týchto modelov sa určuje podľa výšky dieťaťa, nie podľa hmotnosti, pričom platí, že maximálna hmotnosť sedačky vrátane dieťaťa by nemala presiahnuť 33 kg. Autosedačky sú preto určené najmä pre deti od narodenia do 105 cm a čo sa týka smeru ich umiestnenia, norma určuje ukotvenie v protismere jazdy vozidla pre deti do 15 mesiacov.

Bezpečnosť aj vďaka ochranným prvkom

Od certifikácie prejdeme ku konkrétnym bezpečnostným prvkom. Ide o dôležité komponenty, ktoré sa v mnohých prípadoch postarajú o ochranu zdravia a dokonca i života vášho dieťatka. Preto si teraz v  krátkosti priblížime, akými prvkami by mala kvalitná detská autosedačka disponovať.

 • Základom sú bezpečnostné pásy – pásy na zabezpečenie dieťaťa môžu byť 3-bodové, ktoré sa najčastejšie vyskytujú vo vajíčkach a ide o uchytenie do tvaru „Y“, alebo 5-bodové, ktoré sa odporúčajú pre deti od skupiny I (9-18 kg), pričom systém predstavuje 2 kotviace body na ramená, 2 body na pás a 1 na rozkrok. V žiadnom prípade nesmú viesť cez krk dieťaťa, aby nehrozilo udusenie a nemali by byť ani príliš nízko, aby dieťa zo sedačky počas jazdy nevykĺzlo. Dôležitá je tak výšková nastaviteľnosť a možnosť centrálneho utiahnutia pásu.
 • Bočná ochrana proti nárazu – zabezpečuje vyššiu ochranu pri náraze z boku, keďže bočné diely absorbujú časť energie. Nie každý model týmto bezpečnostným prvkom disponuje, no v mnohých prípadoch sa dá osobitne dokúpiť.
 • Bezpečnostný pult – ide o náhradu 5-bodového bezpečnostného pásu, vďaka ktorému sa pri náraze energia lepšie rozloží. Prvok tiež uvítajú rodičia, ktorým sa deti počas jazdy zvyknú odopínať.
 • Polohovateľná opierka hlavy – vďaka nej bočnice autosedačky zaistia neustálu ochranu hlavy dieťaťa. Nastaviteľná opierka je vhodná aj v prípade spánku, keďže sa hlavička neprepadne dopredu.

Ochranné prvky autosedačky

Spôsob a miesto upevnenia autosedačiek

Primárnym účelom autosedačiek je zaistiť bezpečnosť dieťaťa, ktorá, prirodzene, závisí tiež od spôsobu upevnenia samotnej sedačky. Ideálom je tak čo najjednoduchší systém, aby sa minimalizovalo riziko zlého pripevnenia. Na výber je pritom kotviaci systém ISOFIX alebo klasický spôsob pripútania sedačky pásom.

ISOFIX

ISOFIX predstavuje medzinárodný štandard ukotvenia sedačky v automobile. Systém umožňuje pevné spojenie modelu s konštrukciou auta, pričom vyniká jednoduchou inštaláciou – na kotviace body sa autosedačka zacvakne, a tak nepotrebuje využitie bezpečnostných pásov vozidla. Pred kúpou sedačky s ISOFIX-om je nutné zistiť, či je systém kompatibilný s vaším autom. Pri univerzálnych modeloch s týmto systémom by v prípade novších áut nemal byť problém, no aj napriek tomu je vhodné overiť si to u predajcu alebo výrobcu autosedačiek.

Treba tiež spomenúť, že sedačky zo skupiny 0 a 0+ zvyčajne nedisponujú systémom ISOFIX. Ak by ste ho chceli používať, môžete si dokúpiť základňu (aj pri nej je potreba kompatibility s vozidlom). Čo sa týka modelov vyššej hmotnostnej kategórie, tie sú bežne ISOFIX-om vybavené. Bezpečnostný systém je všeobecne považovaný za vyšší štandard, a preto sú modely bez neho o niečo lacnejšie a vyhovujú skôr tým, ktorí sedačku častejšie premiestňujú z jedného auta do druhého.

Ukotvenie bezpečnostnými pásmi

Ako sme už spomenuli, autosedačky bez systému ISOFIX sú lacnejšie a výhodou je tiež jednoduché premiestňovanie medzi autami. Na druhej strane je takéto upevnenie o niečo rizikovejšie, keďže hrozí, že sa model neupúta dostatočne pevne. Pri ukotvovaní takejto sedačky treba vždy postupovať podľa určeného návodu.

Predné alebo zadné sedadlo

Dôležité je tiež nielen ako, ale aj kam sedačku upevníme. Umiestnenie autosedačky na predné sedadlo je preferované najmä v prípade, ak je rodič s dieťaťom v aute sám. Treba povedať, že ide o najrizikovejší spôsob. Pomerne často je tiež využívané miesto za sedadlom spolujazdca. Vodič  tak vidí dieťa v spätnom zrkadle, pri zastavení naň bez problémov dosiahne a rovnako manipulácia pri nastupovaní či vystupovaní je bezpečnejšia, keďže je sedačka situovaná na stranu chodníka. Avšak najbezpečnejšie a najviac odporúčané umiestnenie predstavuje priestor uprostred zadných sedadiel.

Autosedačka na zadné sedadlo

Prihliadajte na komfort a praktickosť

Bez ohľadu na dĺžku cesty má autosedačka pre deti okrem bezpečnosti poskytnúť pohodlie. Ideálny model by mal byť dostatočne široký, polohovateľný vrátanie opierky hlavy, mal by mať vhodné polstrovanie a príjemný materiál.

Rozmery autosedačky

Jedným z dôležitých parametrov sú rozmery sedačky, ktoré by mali byť vhodné pre vaše dieťa i vozidlo. Komfort zabezpečí hlavne dostatočná šírka, ktorú má dieťa pri sedení k dispozícií. Podstatná je aj hmotnosť sedačky, čo platí najmä pri modeloch 0+ pre deti od narodenia do 13 kg. Vajíčka totiž budete často prenášať a využívať aj mimo auta. Spravidla sú vybavené rúčkou a možnosťou pripevnenia ku konštrukcii kočíka, a preto je pri nich vhodná čo najnižšia hmotnosť. Ak však so sedačkou nebudete príliš manipulovať, väčšia váha môže byť tiež výhodou, keďže poskytne stabilitu počas cesty.

Materiál autosedačky

Pri výbere sedačky zaváži aj samotný materiál. Ten by v prvom rade rozhodne nemal obsahovať ftaláty, spomaľovače horenia či polycyklické aromatické uhľovodíky – najmä v častiach, ktoré sú priamo v kontakte s dieťaťom (napríklad bezpečnostné madlo).

Materiál je ďalej podstatný z hľadiska komfortu a funkčnosti. Poťah sedačky by mal byť priedušný, príjemný na dotyk, nemal by dráždiť detskú pokožku a mal by byť snímateľný. Samozrejmosťou by malo byť jednoduché čistenie a možnosť prania v práčke. Všeobecne sa odporúčajú modely s kompletne odnímateľným poťahom, ktorý jednoducho operiete a nemusíte čistiť priamo na autosedačke.

V prípade častejšieho čistenia poťahu (ak býva dieťaťu na cestách zle) sa odporúča zvoliť syntetické materiály. Tie sú, naopak, nevhodné pre deti, ktoré sa viac potia a v takomto prípade je vhodnejšia bavlna. Podľa individuálnych potrieb sa tiež oplatí zvážiť kúpu poťahov navyše alebo špeciálnych letných poťahov s chladiacim efektom.

Polohovanie a polstrovanie

Pri cestovaní je z hľadiska pohodlia i bezpečnosti možnosť polohovania kľúčová, pričom platí, že v akejkoľvek polohe má opierka hlavu stále dokonale chrániť. Funkcia je výhodná napríklad pri spánku, keď je možné sklopenie sedačky do šikmej až horizontálnej polohy, zatiaľ čo dieťa ostáva chránené aj naďalej.

Polohovanie a polstrovanie autosedačky

Pre komfort dieťaťa je dôležité aj správne polstrovanie. V prípade, že ním model dostatočne nedisponuje, je možnosť dokúpenia dodatočného polstrovania pre vytvorenie mäkšieho priestoru na cestách.

Niektoré modely ponúkajú bezpečnostné či praktické doplnky navyše. Stretnúť sa môžete so šokabsorbérom – ide o návlek na bezpečnostný pás vyrobený z absorpčnej hmoty. Jeho hlavnou úlohou je pri nehode znížiť zaťaženie hrudníka a predchádzať tak vzniku modrín. Takisto si môžete dokúpiť špeciálnu podložku, ktorá chráni poťah auta a ktorá zároveň poslúži ako úložný priestor pre veci dieťaťa.

Do kvalitnej autosedačky sa oplatí investovať

Hoci je pri kúpe detskej autosedačky najdôležitejšia bezpečnosť, mať prehľad o cenách na trhu sa oplatí. Ceny sedačiek sa líšia najmä z hľadiska hmotnostnej kategórie dieťaťa, no tiež systému ukotveniacertifikácie, bezpečnostných prvkov a podobne. Dalo by sa povedať, že ušetriť môžete pri kúpe kombinovaných modelov, keďže vám miesto piatich sedačiek postačia iba dve. Aj tu však záleží od konkrétneho typu a jeho kvality.

Na základe prieskumu trhu sme modely rozdelili do nasledujúcich cenových skupín, pričom sme sa pre lepší prehľad zamerali na konkrétne hmotnostné kategórie:

 • Za najnižšiu cenu kúpite autosedačky vo forme podsedákov pre deti, ktoré ešte nedosiahli 150 cm a ich cena sa zvyčajne pohybuje od 13 do 40 eur.
 • Modely skupiny 0 a 0+ určené pre najmenšie deti sa môžu pohybovať v rozmedzí 30 až okolo 400 eur. Rozdiel medzi lacnejšími a drahšími modelmi je zvyčajne v lepšom materiálovom prevedení, polstrovaní a tie drahšie kúsky tiež disponujú systémom ISOFIX.
 • Autosedačky z kategórie I, II, III nájdete od 60-70 eur do približne 500 eur. Rozhodujúce je opäť prevedenie, ergonómia a bezpečnostné prvky vrátane systému ISOFIX.
 • Niektoré autosedačky zo skupiny II a III disponujú odnímateľnou chrbtovou opierkou, a tak sa neskôr dajú použiť aj ako podsedák. Ich cena sa od klasických lacnejších podsedákov líši a pohybovať sa môže približne od 30 až do 300 eur.
 • A napokon máme kombinované sedačky, ktoré  sú dostupné spravidla od 50 eur do 400 eur, pričom záleží od certifikácie, materiálov, kvality prevedenia a prítomnosti upevňovacieho systému ISOFIX.

Spoľahlivé modely ponúkne Petite&Mars, Cybex, Joie i Kinderkraft

Pri výbere autosedačky by mal nepochybne zavážiť aj výrobca a kvalita, ktorú poskytuje. A hoci náš výber zahŕňa iba niekoľko dostupných modely od overených výrobcov, v rámci celkového prieskumu sme sa pozreli na viaceré značky. Modely, ktoré sú zákazníkmi najviac ocenené, patria výrobcom Petite&Mars, Joie, Bomimi a tiež Kinderkraft. Spomedzi najlacnejších sedačiek vynikla značka AUTOMAX i spomínaná Kinderkraft. Obľúbenú strednú cenovú triedu prezentuje výrobca Petite&Mars (napr. autosedačka Petite&Mars Prime II Isofix), Caretero a tiež Joie. No a napokon medzi drahšími produktmi zaujal výrobca Cybex, AXKID Britax Römer.

Otázky a odpovede – FAQ

Zaujíma vás niečo, čo ste v článku nenašli? Pomôcť vám môže súhrn najčastejšie kladených otázok a odpovedí. Ak by ste však potrebovali s výberom poradiť, neváhajte a pokojne nám napíšte do komentárov. Reakcie pravidelne sledujeme a radi vám pri kúpe detskej autosedačky pomôžeme.

Napriek lepšej skladnosti a ľahšej manipulácií s podsedákom je jeho zakúpenie vhodné až vtedy, keď dieťa narastie do hmotnostnej kategórie 15-36 kg. Treba si však uvedomiť, že podsedák nemá oporný systém a neposkytuje dieťaťu ochranu pred nárazom zboku. Jeho hlavnou úlohou je totiž zabezpečiť, aby dieťa do 150 cm sedelo vyššie a aby mu tak šikmý pás neprechádzal cez krk.

Áno, správne uchytenie autosedačky je základ, a tak si túto informáciu treba stále overiť. V prípade, že na značke sedačky nie je vyznačený symbol „universal“, treba použitie skontrolovať s konkrétnym typom vozidla. Takisto pri sedačkách so systémom ISOFIX je potrebné zistiť kompatibilitu s vaším autom. Overiť si to môžete na zozname, ktorý by mal mať každý predajca k dispozícií alebo na stránke výrobcu.

Pri správnom usádzaní je dôležitých niekoľko bodov. Jednak musí byť zachovaný priestor medzi hlavou opierky a ramenami (ramena by sa opierky nemali dotýkať), jednak musí byť dieťa dostatočne zabezpečené, aby zo sedačky nevyletelo – pod správne zapnuté pásy vám majú vojsť maximálne dva prsty. Pásy sa zároveň nesmú pretáčať alebo kĺzať z ramien. A napokon, čo sa týka správneho upevnenia autosedačky, v tomto smere poskytuje najväčšiu istotu základňa ISOFIX.

Testovaniu autosedačiek sa venuje napríklad český dTest alebo aj najznámejší test nemeckého autoklubu ADAC. Zahŕňajú crash testy – posudzujú správanie autosedačky pri čelnom a bočnom náraze v niektorom z používaných rodinných áut pri rýchlosti asi 50-70 km/hod. Hodnotia pritom aj jednoduchosť inštalácie sedačky, manipuláciu či kvalitu a neškodnosť použitých materiálov.

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Petite&Mars Prime II Isofix 2018 Grey

od 175,99 €
Pohodlná, bezpečná autosedačka s Isofixom , ktorá rastie s dieťaťom. Určená pre deti troch vekových skupín I / II / III (9-36 kg) ....

Britax Römer Kidfix SL Black Series 2021 Fire Red

od €
Hlavné body Veľké bočnice pre pohodlie a bezpečie KIDFIX SL je autosedačka s oporou chrbta a hlbokými, mäkko polstrovanými bočnicami, ktoré boli...

Cybex Solution S i-Fix Gold 2021 Soho Grey

od 188,05 €
Renomovaná nemecká spoločnosť založená v roku 2005 Martinom Posey. Ako otec dvoch detí chcel vyvíjať produkty najvyššej kvality a poskytovať...

Britax Römer Dualfix M i-Size 2021 Fire Red

od 376,00 €
Sedačka DUALFIX M i-SIZE je flexibilnou novinkou medzi detskými autosedačkami, ktorá je vhodná pre deti od 61 do 105 cm. Vďaka rotácii o 360°...

Kinderkraft Vado Isofix 2020 grey

od 139,00 €
Kinderkraft VADO - detská autosedačka od narodenia do cca. 7 rokov (0-25 kg, RWF 0-18 kg). Autosedačka VADO od Kinderkraft zaručuje maximálnu...

ROMER Kidfix i-Size 2021 Storm Grey

od 265,50 €
Najbezpečnejšie miesto pod slnkom. Rodičia chcú pre svoje deti len to najlepšie a hlavne, aby boli stále v bezpečí. Či už je im 3,5 alebo 12...

KinderKraft XPEDITION ISOFIX 2021 grey

od 219,99 €
Hľadáte jednu autosedačku, ktorá bude slúžiť vášmu dieťaťu niekoľko rokov? Spoznajte XPEDITION: otočnú autosedačku 0-36 kg so systémom ISOFIX,...

Britax Römer Kidfix III S 2021 Cosmos Black

od 215,00 €
Autosedačka Britax-Römer KIDFIX III S Oproti autosedačke Kidfix III M má inovovaný XP-PAD. Vždy dokonale chránené Autosedačka KIDFIX III S...

Kinderkraft Comfort Up 2019 black

od 63,49 €
Popis: Autosedačky Kinderkraft sú navrhnuté tak, aby poskytovali maximálnu bezpečnosť a pohodlie pre dieťa počas jazdy. Naše modely sú jedným z...

Kinderkraft Junior-Fix Isofix 2019 Black

od 81,49 €
Autosedačka JUNIOR FIX bola vytvorená preto, aby zaručila vášmu dieťaťu bezpečné a pohodlné cestovanie. Je určená pre deti s hmotnosťou 15 - 36...

Caretero Mokki 2019 SPS graphite

od 124,90 €
Detská autosedačka Mokki Caretero originálneho tvaru, otočná o 360 °, postavená na pevnej konštrukcii, pre váhovú kategóriu 0-36 kg. Vďaka...

Britax Römer Adventure 2021 Cosmos Black

od 74,50 €
Autosedačka Adventure je dôkazom toho, že bezpečnosť a istota pre staršie deti môžu ísť ruka v ruke. Opora chrbta a ochrana proti bočnému nárazu...

Ďalšie články z kategórie Pre deti

Vaše hodnotenie:
(90.6%)

Komentáre
Juliana H. 23.Aug.2021

Používame autosedačku Petite&Mars Prime II Isofix 2018 v sivej farbe, ktorá sa aspoň nešpiní. Sedačka je masívna a už na prvý pohľad pôsobí bezpečným dojmom. Oceňujem polohovateľnú chrbtovú opierku, čo je skvelé najmä na dlhšie cesty, kedy dieťa zvykne aj zaspať. Inštalácia do auta bola jednoduchá a sedačka perfektne drží na svojom mieste. Nelieta po celom aute. Plus si vyslúži za dobrú cenu a tiež za to, že disponuje isofixom. Myslím si, že táto autosedačka je kvalitatívne identická so sedačkami vyšších cenových kategórií. Upínacie kotvičky ramenných popruhov sú menej robustné, no to nie je výrazné mínus. Sedačka je mäkká a pohodlná, malá sa v nej cíti dobre. Poťah je prateľný a páči sa mi aj doplnková výbava. Super je tiež vyvýšené sedenie a možnosť fixovať aj bez isofixu či bumper proti nárazom. Vyzdvihujem šikovnú manipuláciu, pretože jednou rukou viem nastaviť polohu chrbta aj hlavy. Odporúčam rodičom, ktorí chcú mať istotu, že ich dieťa je počas jazdy autom v absolútnom bezpečí.

Odpovedať

Maťka A. 23.Aug.2021

V aute používame Cybex Aton 5 Gold 2021 Soho Grey od renomovanej nemeckej spoločnosti. Táto sedačka či skôr „škrupinka“ je vhodná pre malé deti s váhou od 0 do 13 kilogramov. Autosedačka má všetky potrebné certifikáty a prešla bezpečnostnými testami. Upevňuje sa proti smeru jazdy a vo vnútri je špeciálna plytká vložka, ktorá dieťatku poskytuje veľmi pohodlnú polohu v ľahu bez nepriaznivých účinkov na chrbticu bábätka. Nechýbajú široké možnosti nastavenia opierky hlavy a pásov, aby sa dieťa vždy cítilo komfortne. Je to kvalitné vajíčko vhodné už pre najmenšie bábätká a dokonca aj pre predčasne narodené detičky, ktoré sa ľahučko prenáša a v aute drží veľmi dobre. Má krásny dizajn, mäkké vnútro a zabudovanú striešku s UV ochranou. Plus dávam za vzdušný materiál, ochranu proti bočnému nárazu aj za výškovo nastaviteľnú opierku hlavy. Za tú cenu ponúka tento výrobok super výbavu a najmä skvelú ochranu pre bábätko. Vajíčko sa môže použiť aj na kočík, avšak je potrebné zakúpiť si adaptéry. S produktom som nadmieru spokojná a malý sa v škrupinke cíti veľmi dobre.

Odpovedať

Gizka T. 23.Aug.2021

V aute máme sedačku Kinderkraft SAFETY-FIX Isofix 2019, ktorú sme si kúpili vo farebnej kombinácii čierno-sivá a sme s ňou spokojní. Cena bola nastavená veľmi dobre, montáž je jednoduchá a aj celková manipulácia so sedačkou je veľmi dobrá. Plus dávam za isofix, čiže za bezpečné istenie a uchytenie v aute, aby sa sedačka počas jazdy nehýbala a pevne stála na svojom mieste. Dieťa sa cíti v sedačke pohodlne a oceňujem, že je vhodná aj do menších áut, kde je nižšia strecha, pretože sedačka nemá mohutný podstavec. Škoda len, že sa nedá polohovať, teda skôr je vhodná pre kratšie cesty, počas ktorých dieťa nezaspí. Sklon opierky je možné nastaviť len podľa toho, ako je sklopené sedadlo. Pásy sa dajú ľahko uvoľniť pri vyťahovaní dieťaťa zo sedačky a výrobný materiál je príjemný.

Odpovedať

Nora 30.Sep.2021

Na autosedačke Britax Römer Adventure ma zaujala veľmi dobre tvarovaná hlavová opierka, ktorej výšku je možné nastaviť presne podľa potreby dieťaťa. Môj drobec sa v sedačke cíti dobre, preto to bola dobrá voľba.

Odpovedať

Kamila 30.Sep.2021

cenovo najlepšia otočná sedačka je Joie Spin. páči sa mi, že orientácia je možná v smere aj proti smeru jazdy. oceňujem, že sedačka je navrhnutá tak, aby sa zmestila aj do menšieho auta.

Odpovedať

Alan 03.Oct.2021

Som absolútne nespokojný s autosedačkou Nania, ktorú som vrátil predajcovi. Sedačka ako taká je spracovaná veľmi dobre, avšak isofix pri inštalácii zachádzal do podsedáku. Podľa mňa je to spôsobené nevhodným technickým riešením. Bez použitia hrubej sily nebolo možné sedačku vysunúť von. Kvôli zlej manipulácii som sedačku vrátil a kúpili sme napokon Cybex.

Odpovedať

Danka 15.Oct.2021

Veľmi kvalitné prevedenie má sedačka JOIE Spin 360°, páči sa mi, že výrobca si dal záležať aj na detailoch. Autosedačka je polohovateľná, otočná a dostatočne priestranná. Super je, že si ju môžem otočiť smerom k dverám auta, čo potom umožňuje ľahké vytiahnutie alebo usadenie dieťa do sedačky.

Odpovedať

Jana M. 20.Oct.2021

Sme spokojní so sedačkou Joie Steadi 2020 Coal, vyhovuje nám, že sa montuje proti smeru jazdy a že je tu možnosť dokúpiť si ďalšie vhodné doplnky, ako napr. zrkadlo, ochranný poťah, cestovný vankúšik atď. Malá sa v autosedačke cíti pohodlne a bezpečne.

Odpovedať

Iveta 10.Nov.2021

Šikovná sedačka do auta je ZOPA Universal Fix. Je možné ju používať v smere aj proti smeru jazdy. Ak ju ale máte na prednom sedadle, tak len proti smeru jazdy, pretože inak by bránila vo výhľade na pravé spätné zrkadlo. Páči sa mi kvalita spracovania autosedačky, systém uchytenia ISOFIX/pás či prateľný poťah. Mínusom je, že pás sa občas zasekáva pri uchytávaní v aute, inak veľká spokojnosť.

Odpovedať

Macka 20.Nov.2021

Dieťatko je spokojné v sedačke Caretero Mokki 2019 a možnosť otáčania je skvelá pri nakladaní a vykladaní dieťaťa z auta. Autosedačka je použiteľná v oboch smeroch, dá sa polohovať a je za dobrú cenu. Mám len jednu malú výhradu, odstránenie a spätné navlečenie poťahu po vypratí je celkom náročné, ešte šťastie, že ho nemusím prať tak často.

Odpovedať

Renátka 17.Jan.2022

Joie Stages Grey 2020 Flannel je za tú cenu super sedačka, ktorá je vhodná pre dieťa až do 25 kg. Má viacero nastaviteľných polôh a dieťa sa v nej cíti pohodlne. Dá sa inštalovať v smere aj proti smeru jazdy. Počas cesty autom sa dieťa nevrtí a je pokojné, takže z mojej strany spokojnosť. Nevýhody nemá žiadne.

Odpovedať

Darina P. 13.Feb.2022

Kúpili Petite&Mars Prime II Isofix, hoci táto sedačka bola za vyššiu cenu. Je ťažká a robustná, preto ju neodporúčam kupovať do menších áut, nemusí tam pasovať. Oceňujem systém bočnej ochrany, isofix, ale tiež možnosť fixovať aj bez systému a 5-bodový pás, ktorý je vhodný pre deti od 9 do 18 kg.

Odpovedať

Alena 24.Feb.2022

Myslím, že Britax je najlepšia značka detských sedačiek do auta. Máme model Römer Adventure 2021 Cosmos Black. Sedačka je pohodlná a ľahko sa montuje do auta.

Odpovedať

Mária B. 25.May.2022

Sedačka Joie Stages splnila naše očakávania, malý je v nej rád, cíti sa tam pohodlne. Nakoľko auto mám ja a tiež manžel, uvažujeme, že kúpime ešte jednu takúto istú, aby sme ju nemuseli stále prehadzovať. Sedačka je kvalitná a bezpečná, čo je to najpodstatnejšie. Nayvše pekne vyzerá, môžem len odporučiť.

Odpovedať

Kika 15.Jan.2023

Kúpili sme Cybex Solution S i-Fix Gold 2021, pretože má dobré prevedenie a dobrý výsledok v ADAC test. Poťah je príjemný na dotyk. Cena je tiež fajn. Autosedačka zabezpečuje nášmu dieťaťu ochranu. Cíti sa v nej dobre. Plusom je, že sa s ňou ľahko manipuluje, má isofix, je priestranná a navyše pekne vyzerá. Na základe vlastných skúseností môžeme odporučiť.

Odpovedať