IP kamery

Najlepšie IP kamery 2024 + recenzie

Kvalitný kamerový systém je veľmi cenným zabezpečovacím prvkom. Nikdy neviete, kedy sa vám záznam z kamery môže zísť. IP kamery majú veľmi univerzálne použitie. Využiť možno ich smart funkcie pri zabezpečovaní rodinného domu, bytu, kancelárie, reštaurácie, obchodu či pri monitorovaní pozemku. Záznam dnes dokážu vyhotoviť vo vysokej kvalite a dáta sú v bezpečí na vzdialených serveroch – cloudových úložiskách, prípadne na pamäťových zariadeniach. V našom porovnávacom teste sme vyberali primárne vnútorné IP kamery vhodné na umiestnenie kdekoľvek do interiérov. O svojich kvalitách nás presvedčila IP kamera Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K. Okrem vysokého rozlíšenia má motorizované otáčanie objektívu a jednoduchú mobilnú aplikáciu. Viac sa o tomto i ďalších modeloch dozviete v recenziách. Poradíme vám aj to, ako si vybrať IP kameru.

Publikované: 15.06.2022
Aktualizované: 26.04.2024

Akú IP kameru si kúpiť?

Bezpečie je jednou zo základných ľudských potrieb a vedel to už Abraham Harold Maslow v roku 1943, keď vytvoril Maslowovu pyramídu potrieb. O IP kamerách vtedy ešte nemal ani potuchy, no dnes k bezpečnosti s určitosťou prispievajú. Kamery tohto druhu vyžadujú bezpodmienečne pripojenie na internet. Podstatná je kvalita záznamu. Štandardom je Full HD, no výnimočné nie je ani 2K rozlíšenie. Pre niekoho je rozhodujúca kvalita nočného videnia. Vďaka internetovému pripojeniu môžete cez mobil monitorovaný priestor vidieť aj na diaľku, napríklad keď ste na dovolenke. Ak sa vám nad parametrami príliš premýšľať nechce, pozrite sa do našej tabuľky a na výber z nášho porovnávania.

Názov Hodnotenie Detail
Xiaomi Mi 360° 5* Zobraziť produkt
TP-Link Tapo C210 5* Zobraziť produkt
TP-Link Tapo C100 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K

Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K

2K IP kamera s nočným režimom, WiFi, pamäťová karta max. 32 GB, detekcia pohybu, mikrofón, reproduktor, otáčanie objektívu

Zobraziť viac info

Tento model ponúka kvalitné 2K rozlíšenie video záznamu a inteligentnú detekciu pohybu. Kamera sa k sieti pripája za pomoci WiFi rozhrania a dáta ukladá na micro-SD karty do kapacity 128 GB. Cloudové úložisko je spoplatnené. IP kamera má motorizované otáčanie o 360° a môžete regulovať vertikálnu polohu objektívu. Kamera je veľmi kompaktná. Zvuk reproduktora je menej kvalitný a integrovaný je aj mikrofón. Veľmi dobré je aj používateľské rozhranie aplikácie Xiaomi Home, cez ktorú môžete sledovať priamy prenos z kamery.

Náš TIP
TP-Link Tapo C210

2K IP kamera s nočným režimom, WiFi, pamäťová karta max. 256 GB, detekcia pohybu, mikrofón, reproduktor, otáčanie objektívu

Zobraziť viac info

Zaujme viacerými parametrami. Jedným z nich je kvalitný objektív s 2K rozlíšením záznamu. Snímač veľmi solídne sníma aj nočné zábery. Vďaka motorizovanému otáčaniu kamera nedisponuje žiadnym mŕtvym uhlom. Aplikácia Tapo je prehľadná a jednoduchá na ovládanie. Notifikácie na detekciu phoybu sú takmer okamžité. Komunikácia je možná výhradne cez WiFi signál. Pozor na jeho stabilitu. Integrovaný je reproduktor i mikrofón, ktorý však má slabšiu citlivosť. Úložisko predstavuje micro-SD karta alebo cloudové úložisko TapoCloud.

Pre náročných
Ezviz CS-C6-A0-8C4WF

Ezviz CS-C6-A0-8C4WF

2K+ IP kamera s nočným režimom, WiFi, pamäťová karta max. 256 GB, detekcia pohybu, mikrofón, reproduktor, otáčanie objektívu

Zobraziť viac info

Inteligentná bezpečnostná kamera s podporou WiFi pripojenia a inovatívnou detekciou siluety postáv. IP kamera Ezviz disponuje integrovaným mikrofónom aj reproduktorom. Otočný objektív umožňuje horizontálne, ale tiež vertikálne nastavenie cez mobilnú aplikáciu. Prenos z kamery možno sledovať pohodlne na diaľku.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Na výbere produktov do našich porovnávacích testov si dávame záležať. Vždy máme vopred pripravenú metodiku testovania, ktorú využívame už pri prieskume trhu. Stanovené parametre určujeme na základe toho, čo reálne spotrebiteľov zaujíma najviac.

V prípade IP kamier to je rozlíšenie videa, pretože s HD záznamom už dnes príliš neoslníte. Minimálne Full HD záznam by mal byť nutnosťou. Výnimočné nie je ani 2K či 4K rozlíšenie. Všímali sme si aj to, aký typ úložiska zákazníci preferujú. Okrem interného úložiska alebo pamäťovej karty je často preferované cloudové úložisko (externé) na vzdialených serveroch. Pri snímaní je podstatné aj zorné pole kamery a uhol záberov. Ideálne je, ak má kamera otočný objektív. Chýbať nesmie nočné videnie s kvalitným IR prísvitom alebo funkcia detekcie pohybu. Často zákazníci požadujú aj to, aby mala kamera mikrofón a umožňovala obojsmernú komunikáciu. Všetky podstatné parametre sme brali do úvahy.

Rozlíšenie videozáznamu
Ukladanie dát
Zorné pole
Nočné videnie
Praktické funkcie
Možnosti umiestnenia
Kvalita spracovania

Neopomenuli sme ani názory a skúsenosti samotných používateľov, ktorí už majiteľmi takýchto kamier sú. V rámci hodnotenia produktov sú pre nás referencie veľmi podstatné. Prieskum trhu trval takmer 60 hodín a vyberali sme IP kamery aj s ohľadom na pomer ceny a kvality. Pozor musíte dávať predovšetkým na podozrivo lacné modely od pochybných výrobcov. My sme vsadili na renomované značky a vybrali IP kamery XiaomiTP-LinkSecuriaEzviz či Dahua. Na prieskum trhu nám poslúžili databázy predajcov Alza.sk, Mall.sk, Hej.sk, Okay.sk, Andreashop.sk či cenový porovnávač Heureka.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie IP kamier

V rámci nášho porovnávacieho testu sme vybrali dostupné produkty renomovaných výrobcov. Výber produktov i samotné hodnotenie sú nezaujaté a objektívne. Vychádzame z dostupných dát a informácií. Do úvahy pri výslednom hodnotení berieme aj skúsenosti a názory samotných zákazníkov. Žiadny z produktov nie je zvýhodňovaný ani propagovaný za účelom reklamy. Veríme, že vám náš test IP kamier a recenzie pomôžu rozhodnúť sa a vyberiete si to najlepšie.

Víťaz testu

Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K

2K IP kamera s nočným režimom, WiFi, pamäťová karta max. 32 GB, detekcia pohybu, mikrofón, reproduktor, otáčanie objektívu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Na našom trhu patrí k najobľúbenejším modelom v segmente IP kamier. Veľkým pozitívom je nepochybne priaznivá cena. Nezaostáva však ani vysoká kvalita záznamu a zaujme aj otočným objektívom. Zabudovaný je senzor pohybu pre inteligentnú detekciu osôb. Xiaomi umožňuje realizovať obojsmernú komunikáciu.

Keďže je úlohou kamery detailné monitorovanie záznamu, kvalitný objektív je nevyhnutnou súčasťou. V tomto prípade Xiaomi prináša záznam vo vysokom 2K rozlíšení (2 304 x 1 296 px) a vďaka tomu máte naozaj možnosť pozorovať na zázname podstatné detaily. Kamera automaticky spustí nahrávanie okamžite po detekcii pohybu. Xiaomi Mi 360° Home Security je zárukou jednoduchého napájania. Stačí kameru cez adaptér zapojiť do elektrickej siete, komunikácia a prenos dát prebieha cez WiFi bezdrôtové pripojenie. LAN vstup k dispozícii nie je. Menším mínusom je, že súčasťou balenia nie je práve napájací adaptér. V balení nájdete len kábel.

Čo sa týka kvality snímania v noci, používatelia si rozhodne nesťažujú. Kamera má špeciálny nočný režim so schopnosťou detegovať pohyb aj za zhoršených svetelných podmienok. Kamera má infračervené podsvietenie. Záznam kamera môže ukladať na cloudové úložisko (za poplatok) alebo na micro-SD kartu až do kapacity 32 GB. Viacerí zákazníci však uvádzajú, že kamera akceptuje aj 128 GB SD karty. WiFi kamera je vybavený mikrofónom a reproduktorom a je teda možná obojsmerná komunikácia. Slabinou je trochu slabší reproduktor, ktorý obsahuje pomerne veľa šumu. Záznam zvuku na mikrofón je na solídnej úrovni.

Zákazníci veľmi oceňujú aplikáciu Xiaomi Home (pre Android i iOS), kde máte možnosť realizovať všetky potrebné nastavenia a sledovať záznam live. Oproti lacnejšej verzii Xiaomi Mi Home Security Camera 360° 1080P by mal tento model disponovať aj archívom pre Cloud. Avšak jedine cez samostatnú aplikáciu Xiaomi Cloud. V aplikácii navyše môžete mať prepojených viacero kamier a iných spotrebičov, takže máte všetky Xiaomi smart produkty na jednom mieste. Kamera je kompatibilná s hlasovým ovládaním cez Amazon Alexa alebo Google Home. Apple HomeKit kompatibilný nie je.

Výhodou konštrukcie Xiaomi Mi 360° Home Security je možnosť flexibilného umiestnenia. Je možné zariadenie položiť na stôl, poličku alebo na nenápadné miesto, no taktiež môžete konštrukciu inštalovať na stenu alebo na strop hore nohami. Obrovskou výhodou je v takom prípade horizontálny uhol záberu až 360°. Navyše má kamera motorizované otáčanie. To je veľmi tiché. Nie je však automatické, otáčanie je možné len manuálne cez aplikáciu. Vertikálny záber objektívu je 110°. Vďaka rôznym spôsobom inštalácie máte možnosť monitorovať celý priestor. Kamera má na výšku 11,5 cm, šírka je 7,8 cm a je veľmi kompaktná.

V pomere ceny a kvality patrí IP kamera Xiaomi Mi 360° Home Security k tomu najlepšiemu, čo na našom trhu môžete nájsť a svedčia o tom aj referencie samotných zákazníkov. Najväčšie pozitíva sú adresované smerom ku kvalite záznamu a vysokého 2K rozlíšenia, no spotrebiteľov teší aj kvalita nočného záznamu. Pochvaľujú si jednoduchú inštaláciu, dosah WiFi pripojenia a praktickú aplikáciu Xiaomi Home, ktorá umožňuje realizovať rôzne nastavenia. Veľmi často sa skloňuje efektívne motorizované otáčanie objektívu a 360° horizontálny záber. Miernym sklamaním je kvalita reproduktoru, ktorého zvuk je veľmi zašumený a obojsmerná komunikácia tak má svoje nedostatky.

Taktiež nepoteší, že pri napájaní nemáte k dispozícii adaptér. Ten je potrebné dokúpiť alebo použiť taký, aký máte doma. Neurazí ani dizajn kamery a kompaktné prevedenie. Veľmi dobré sú tiež reakcie senzoru pohybu. Ukladanie záznamu je možné na micro-SD kartu a taktiež na Cloud, no postup je zložitejší, pretože je nutné postupovať cez samostatnú aplikáciu Xiaomi Cloud. Ukladá sa tu záznam v prípade detekcie pohybu. Po 7 dňoch je Cloud spoplatnený. Zákazníci hlásia tiež v aplikácii problém s nastavovaním notifikácií. Xiaomi Mi 360° Home Security určite poteší hodnotným spracovaním, kompaktnými rozmermi a má parametre, ktoré väčšine spotrebiteľov s určitosťou budú vyhovovať.

Pozitíva

Kvalita záznamu 2K
Motorizované otáčanie kamery
Praktická aplikácia Xiaomi Home

Negatíva

Adaptér nie je v balení (len USB kábel)
Kvalita reproduktoru

Rozlíšenie: 2K/2 304 x 1 296 px ● Nočný režim: áno ● Pamäťová karta: áno – max. 32 GB ● WiFi: áno ● LAN: nie ● Detekcia pohybu: áno ● Mikrofón: áno ● Reproduktor: áno ● Otáčanie objektívu: áno

Náš TIP

2K IP kamera s nočným režimom, WiFi, pamäťová karta max. 256 GB, detekcia pohybu, mikrofón, reproduktor, otáčanie objektívu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

IP kamera s WiFi pripojením TP-Link určená do vnútorných priestorov disponuje CMOS snímačom s vysokým rozlíšením. Zariadenie má veľmi kompaktné rozmery a umožňuje flexibilné umiestnenie na stenu, strop alebo voľné položenie v priestore. Umožňuje horizontálne i vertikálne otáčanie na diaľku podľa potreby.

TP-Link Tapo C210 disponuje snímačom s vysokým rozlíšením až 3 Mpx. Kamera tak generuje rozlíšenie záznamu 2K, konkrétne 2 304 x 1 296 px. Videozáznam je schopný zaznamenať precízne každý detail do pomerne veľkej vzdialenosti. Platí to aj o nočnom režime. Vďaka IR prísvitu je nočná viditeľnosť veľmi dobrá. Či chcete priestor strážiť alebo monitorovať doma vaše ratolesti alebo domácich miláčikov, nočný režim má svoj veľký význam. Vynikajúce je i farebné podanie CMOS snímača. Oproti štandardnému HD rozlíšeniu dokáže snímač lepšie rozpoznať tvár i počas dynamického pohybu.

Cez aplikáciu Tapo, ktorá je známa svojím prívetivým užívateľským rozhraním, môžete využiť aj prvok obojsmernej komunikácie. Mikrofón miestami môže vynechávať a zvuk reproduktoru nie je práve najčistejší. Skôr tak ide o núdzové riešenie. Z názorov zákazníkov nesmieme opomenúť, že miestami hnevá horší príjem WiFi signálu cez frekvenciu 2,4 GHz. Ideálne tak je, ak je signál z routeru priamy a nie je rušený viacerými stenami. LAN vstup k dispozícii nie je. Aplikácia umožňuje nastavenie notifikácii pri detekcii pohybu. Senzor je pomerne citlivý a zachytí každý výraznejší pohyb v zornom poli.

Napájanie je riešené štandardným adaptérom. Dáta sú ukladané na micro-SD kartu (nie je súčasťou balenia) s maximálnou kapacitou 256 GB, no taktiež máte k dispozícii aj možnosť externého úložiska na Cloude – TapoCloud. Táto služba je spoplatnená. SD-karta s kapacitou 256 GB dokáže bez slučky nahrávať približne 512 hodín (cca 21 dní) a v praxi sa priblížite zhruba 2 týždňom podľa režimu používania – 24/7 alebo detekcia pohybu. IP kamera má v rámci aplikácie veľmi dobré možnosti ovládania i nastavenia. Napríklad si možno nastaviť aktívny čas snímania.

Veľmi silnou stránkou je široké zorné pole vďaka ovládaniu rotácie cez aplikáciu na diaľku. Kamera umožňuje 360° horizontálne natáčanie kamery. Kameru je možné natáčať aj vo vertikálnom smere. Aplikácia je v tomto smere veľmi prehľadná. Samozrejmosťou je možnosť mať vzdialený prístup a sledovať na diaľku, čo kamera sníma bez ohľadu na to, či ste v práci alebo na druhom kontinente.

V našom teste sa táto IP kamera ocitla aj vďaka pozitívnym referenciám zákazníkov a taktiež vďaka pomeru ceny a kvality. Najväčším benefitom je nepochybne kvalitné 2K rozlíšenie. CMOS snímač odvádza perfektnú prácu cez deň, ale taktiež nočný režim plní svoju úlohu maximálne dobre. K tomu je nutné pripočítať cenu kamery. V tejto cenovej hladine je 2K rozlíšenie veľmi pozitívna vlastnosť. V podobnej kategórii sa nachádza aj IP kamera Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K. Používatelia tento model chvália aj vďaka praktickej a jednoduchej aplikácii Tapo. Pozitívnou vlastnosťou je možnosť využívania micro-SD karty i Cloudového úložiska. Veľmi dobre je na tom i dizajn a kompaktné rozmery kamery. Skvele reaguje i detekcia pohybu a kamera okamžite reaguje notifikáciou na váš mobil.

Za obrovské plus možno považovať motorizované otáčanie v horizontálnej úrovni a taktiež možnosť regulácie sklonu kamery. Menším nedostatkom je kvalita mikrofónu, hoci je pomerne citlivý a zvuk z reproduktorov, ktorý je niekedy veľmi prerušovaný. Ide skôr o príležitostné využitie tejto funkcie. Spotrebiteľov taktiež občas hnevá nestabilný WiFi signál (2,4 GHz). Kamera sa jednoducho niekedy odpojí, čo uvádza viacero zákazníkov. Súčasťou balenia je napájací kábel.

Pozitíva

Pomer kvalita a cena – skvelé nočné videnie
Rozhranie aplikácie – rýchle notifikácie
Pamäťová karta do 256 GB Cloud (platený)

Negatíva

Slabší WiFi prijímač signálu (2,4 GHz)
Menej kvalitný prenos zvuku

Rozlíšenie: 2K/2 304 x 1 296 px ● Nočný režim: áno ● Pamäťová karta: áno – max. 256 GB ● WiFi: áno ● LAN: nie ● Detekcia pohybu: áno ● Mikrofón: áno ● Reproduktor: áno ● Otáčanie objektívu: áno

Pre náročných

Ezviz CS-C6-A0-8C4WF

2K+ IP kamera s nočným režimom, WiFi, pamäťová karta max. 256 GB, detekcia pohybu, mikrofón, reproduktor, otáčanie objektívu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak je vaším cieľom zabezpečiť domácnosť pred potenciálnym nebezpečenstvom, bezpečnostná kamera Ezviz C6 je vskutku vhodným adeptom, ktorý tento účel splní. Profesionálny záznam videa je podčiarknutý 2K+ rozlíšením, ide teda ešte o niečo lepšie rozlíšenie ako klasické 2K. Konkrétne 2 560 x 1 440 px. Kamera má vynikajúcu citlivosť na svetlo a dokáže prirodzene kalibrovať jas, tiene i farby. Vďaka umelej inteligencii pohybových senzorov dokáže IP kamera identifikovať siluety osôb i zvierať. Dokáže rozpoznať pohyb a v dynamických záberoch je obraz dokonale ostrý. Vyššiu úroveň rozlíšenia je v tomto smere badať.

Kamera funguje skvele aj za tmy. Upozorňujeme, že kamera nie je vhodná na exteriérové použitie, ide o vnútornú bezpečnostnú kameru. Nočný režim má viditeľnosť na približne 10 metrov. Podsvietenie IR diódami je takmer neviditeľné. Na ovládanie všetkých funkcií používate aplikáciu Ezviz, ktorá je okrem anglického aj v českom jazyku. Dokonca možno kameru ovládať pokynmi cez Amazon Alexu alebo bežnejší Google Assistant. Na detekciu pohybu vás môže kamera upozorniť notifikáciou. Súčasťou balenia je napájací adaptér i kábel. Výrazným plusom je, že kamera umožňuje okrem bezdrôtovej komunikácie WiFi taktiež priame zapojenie do siete cez LAN vstup.

Dáta sú ukladané na pamäťovú kartu s maximálnou kapacitou 256 GB (nie je v balení). Tú však možno používať ako záložný zdroj, pretože sa oplatí z hľadiska bezpečnosti mať zaplatené cloudové úložisko. Možná je taktiež obojsmerná komunikácia, pretože kamera má zabudovaný mikrofón a reproduktor. Cez inteligentnú aplikáciu možno dokonca nastaviť, ktorú oblasť chcete primárne monitorovať a nastaviť môžete aj citlivosť detekcie pohybu. Vtedy kamera zaznamená pohyb len v danej oblasti, aby ste nedostávali zbytočné notifikácie na mobil. Aplikácia je naozaj prepracovaná a umožňuje širokú škálu nastavení, vrátane času snímania.

Súčasťou balenia je vŕtacia šablóna na pripevnenie na strop. Montáž kamery je naozaj nenáročná. Ako spomíname v úvode, nechýba možnosť horizontálneho a vertikálneho natáčania objektívu. Pohyb je veľmi plynulý a tichý. Škoda len, že výrobca nepíše o možnosti napájania a sieťového pripojenia cez ethernetový kábel, tzv. PoE napájanie.

Referencií zákazníkov pri tomto modeli kamery nie je tak veľa. Hlavným dôvodom môže byť vyššia cena, no ak požadujete prémiovú kvalitu a skutočne spoľahlivé zabezpečenie, Ezviz C6 je správnou voľbou. Disponuje modernými technológiami a množstvom prispôsobiteľných funkcií. Inteligentná bezdrôtová kamera s WiFi aj podporou LAN pripojenia disponuje vysokým 2K+ rozlíšením, ktoré ju odlišuje od konkurencie. Snímač dokáže rozpoznávať siluety osôb a dynamické snímanie má kamera zvládnuté vynikajúco. Neabsentuje ani funkcia obojsmernej komunikácia. Medzi recenziami používatelia chvália taktiež veľmi prehľadnú aplikáciu Ezviz.

Cez ňu môžete napríklad nastavovať oblasť snímania, citlivosť senzorov pohybu, aktivovať notifikácie a množstvo iného. Na diaľku môžete objektív otáčať v horizontálnom i vertikálnom smere. Súčasťou balenia je adaptér, kábel a taktiež vŕtacia šablóna pre upevnenie na strop. Na základe porovnania oceňujeme taktiež aj stabilitu signálu. Spotrebitelia sa na schopnosť komunikácie kamery vôbec nesťažujú a signál je stabilný. Ak hľadáte cenovo dostupnejšiu verziu, možno vašim požiadavkám vyhovie Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K s taktiež vysokým rozlíšením a WiFi pripojením.

Pozitíva

2K rozlíšenie videa
Vynikajúce snímanie dynamických pohybov
Rozpoznanie siluety osôb

Negatíva

Vyššia cena
PoE napájanie výrobca neudáva

Rozlíšenie: 2K+/2 560 x 1 440 px ● Nočný režim: áno ● Pamäťová karta: áno – max. 256 GB ● WiFi: áno ● LAN: áno ● Detekcia pohybu: áno ● Mikrofón: áno ● Reproduktor: áno ● Otáčanie objektívu: áno

Lacná kvalita

Xiaomi Mi Home Security Camera 360° 1080P

Full HD IP kamera s nočným režimom, WiFi, pamäťová karta max. 32 GB, detekcia pohybu, mikrofón, reproduktor, otáčanie objektívu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Domáca interiérová kamera Xiaomi je cenovo dostupným zabezpečovacím prvkom domácnosti. Tento model disponuje otočným objektívom a horizontálnym záberom 360°. Vďaka tomu môžete sledovať celý priestor v miestnosti. Kamera umožňuje WiFi bezdrôtový prenos dát. Nepodporuje Cloud, podporuje micro-SD kartu a NAS.

V prípade tohto „domáceho strážcu“ poteší hneď niekoľko parametrov. Rozlíšenie 1 920 x 1 080 px je predzvesťou toho, že bezpečnostná IP kamera zaznamenáva obraz vo Full HD kvalite. Spotrebitelia si kvalitu záznamu veľmi pochvaľujú a ak sa pozrieme na nízku cenu Xiaomi, rozhodne nemá ma trhu príliš veľa konkurentov. Jediné výhrady majú niektorí zákazníci smerom k zachytávaniu pohybu, vtedy je obraz rozmazanejší. Zariadenie patrí medzi najpredávanejšie IP kamery. Vybavené je aj senzorom pohybu a inteligentnou detekciou pohybu.

Veľkým pozitívom je v tejto cene horizontálny pozorovací uhol 360° a taktiež možnosť natáčania kamery vďaka dvom integrovaným motorom. Možné je objektív otáčať v horizontálnom i vertikálnom smere. Tieto úkony je možné realizovať cez inteligentnú aplikáciu Xiaomi Mi Home. Prehrávať si tu môžete záznamy videa, sledovať záznam naživo a dokonca aj komunikovať s ľuďmi v priestore. Xiaomi totiž nechýba ani mikrofón či reproduktor, hoci zvuková reprodukcia je menej kvalitná. IP kamera využíva bezdrôtový prenos dát cez WiFi. Dáta ukladá na micro-SD kartu (nie je súčasťou balenia) s maximálnou kapacitou 32 GB. Podľa slov používateľov podporuje aj 64 GB karty. Taktiež podporuje domáce dátové úložisko do siete – NAS ako náhradu za Cloud, ktorý tento model nepodporuje.

Xiaomi IP kamera má vylepšené nočné snímanie s vlnovou dĺžkou 940 nm, čo je voľným okom takmer neviditeľný prísvit. Nočné zábery aj v úplnej tme sú veľmi dobré. Ideálne na vzdialenosť 9 až 10 metrov. V praxi skôr 5 až 6 metrov, čo je v interiéri viac ako dostačujúca vzdialenosť. Kamera má na šírku len 7,5 cm a na výšku 10,8 cm. Vďaka kompaktným rozmerom je kamera veľmi praktická a nenápadná. Kameru je možné upevniť na strop alebo na stenu. Taktiež však môže byť položená na poličke alebo na stole.

Napájanie je riešené cez adaptér v elektrickej sieti. Mínusom je, že adaptér nie je súčasťou balenia a samotný kábel s micro-USB portom je pomerne krátky. Xiaomi podporuje hlasové ovládanie prostredníctvom Amazon Alexa alebo Google Home. Viacerých spotrebiteľov hnevajú problematické notifikácie, ktoré na detekciu pohybu upozorňujú veľmi náhodne. Detekcia pohybu je pritom pomerne citlivá, preto môže ísť o ojedinelý nedostatok.

Lacná IP kamera od Xiaomi? S menšími kompromismi prečo nie. Obraz je jedna z vecí, ktorú chváli väčšina zákazníkov. Full HD rozlíšenie je dostačujúce. Snímanie v noci je na menšiu vzdialenosť než deklaruje výrobca, no kvalita je na solídnej úrovni. Pozitívom je aj prítomnosť mikrofónu a reproduktoru. Hoci reprodukcia zvuku má výraznejšie rezervy. Čo spotrebiteľov teší najviac, je nepochybne nízka cena v pomere ku kvalite produktu a funkciám. Kamera má motorové otáčanie objektívu. Vďaka tomu má horizontálny pozorovací uhol až 360°. Kamerou môžete otáčať cez mobilnú aplikáciu. U niekoľkých zákazníkov sa objavil problém so zasekávaním kamery pri otáčaní.

Chválime jednoduché spustenie, rýchlu montáž a kompaktné rozmery. Nájdu sa však aj nedostatky. Jedným z nich je, že Xiaomi Mi Home Security Camera 360° 1080P nepodporuje cloudové úložisko. Využívať môžete micro-SD kartu alebo dátové úložisko NAS. Podobne ako pri drahšej Xiaomi kamere s 2K rozlíšením ani tu nie je k dispozícii adaptér v balení. V súvislosti s funkciami spotrebitelia kritizujú notifikácie, ktoré chodia len veľmi sporadicky. Môže však ísť aj o ojedinelé problémy. Vďaka aplikácii si môžete pozrieť live záznam. Za prekážku nepovažujeme, že aplikácia je dostupná v anglickom jazyku. Kamera rozhodne má svoje nedostatky, no pre menej náročných používateľov to za túto cenu nebude výraznejšia prekážka. Dôkazom toho sú stovky pozitívnych referencií a kladné hodnotenia.

Pozitíva

Kvalitné nočné videnie
Obojsmerná komunikácia
Nízka obstarávacia cena

Negatíva

Nepodporuje ukladanie na Cloud
Adaptér nie je súčasťou balenia
Problematické notifikácie

Rozlíšenie: Full HD/1 920 x 1 080 px ● Nočný režim: áno ● Pamäťová karta: áno – max. 32 GB ● WiFi: áno ● LAN: nie ● Detekcia pohybu: áno ● Mikrofón: áno ● Reproduktor: áno ● Otáčanie objektívu: áno

Dahua IMOU IPAC-A22EP-D

Full HD IP kamera s nočným režimom, WiFi, pamäťová karta max. 256 GB, detekcia pohybu, mikrofón, reproduktor, otáčanie objektívu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Vnútorná IP kamera s integrovaným mikrofónom a reproduktorom umožňuje bezdrôtovú komunikáciu. Vybavená je aj vstupom pre Ethernet. Vďaka IR prísvitu disponuje nočným videním. Podporuje micro-SD karty a taktiež cloudové úložisko.

Konštrukčne veľmi dobre riešená sieťová kamera s Full HD rozlíšením snímača umožňuje aktívne sledovanie objektov. Vďaka senzorom pohybu a inteligentnej funkcii Smart Tracking zaostruje na pohybujúce sa objekty. Vďaka tomu dokáže zachytiť krízové okamihy. Snímač CMOS s rozlíšením 2 Mpx má štandardnú ohniskovú vzdialenosť 3,6 mm. Kamera má aj nočný režim s prísvitom do vzdialenosti približne 10 m. O prisvetľovanie sa stará integrovaný IR prísvit. V prípade detekcie pohybu dostanete okamžite notifikáciu na váš mobilný telefón.

Kameru ovládate cez aplikáciu Imou Life. Podporujú ju operačné systémy Android i iOS. Vďaka aplikácii máte možnosť kameru ovládať na diaľku a taktiež máte vzdialený prístup k priamemu prenosu z kamery. Aplikácia je dostupná aj v SK jazyku a dokážete cez ňu ovládať i natáčanie kamery v horizontálnom (355°) i vertikálnom smere (80°). Dahua bezpečnostná kamera podporuje obojsmerné audio vďaka integrovanému reproduktoru a mikrofónu. Taktiež umožňuje aktivovať funkciu silného výstražného alarmu.

Zaujímavá je detekcia zvuku. Model Dahua IMOU IPAC-A22EP-D vás dokáže notifikáciou upozorniť na neobvykle silné zvukové podnety. Napríklad plač dieťaťa alebo silný náraz. Kamera automaticky začne nahrávať aj v takomto prípade. Komunikácia je možná bezdrôtovo cez WiFi pripojenie, no na zadnej strane nájdete taktiež RJ-45 konektor, resp. LAN vstup pre káblové pripojenie do internetovej siete. PoE napájanie výrobca neuvádza a zariadenie je dodávané so štandardným adaptérom. Úložisko predstavuje micro-SD karta do kapacity 256 GB, no taktiež je možné za poplatok využívať externé cloudové úložisko.

Kvalitný snímač s rozlíšením 1 920 x 1 080 px dokáže spotrebiteľovi zabezpečiť naozaj reálny obraz o tom, čo sa v monitorovanom priestore deje. IP kamera Dahua IMOU IPAC-A22EP-D patrí k lacným modelom a v danej kategórii ponúkne veľmi dobré parametre. Okrem toho, že nesklame kvalitou obrazu, disponuje aktívnym sledovaním pohybu vďaka inteligentnej funkcii Smart Tracking. Veľmi zaujímavá je detekcia hlasného zvuku – plač dieťaťa, štekot psov alebo silný náraz, kedy vás kamera upozorní notifikáciou. Vyzdvihnúť musíme kvalitné spracovanie a motorizované otáčanie vo vertikále i horizontálnom smere.

Zákazníkov s určitosťou tešia kompaktné rozmery kamery a nepochybne tiež možnosť WiFi pripojenia a taktiež káblového LAN vstupu. Súčasťou balenia je napájací adaptér. Používatelia nereferujú ani problémy s prijímaním WiFi signálu. V danej cenovej triede niektoré modely majú so stabilitou signálu problém. Možná je tiež obojsmerná komunikácia, pretože integrovaný je mikrofón aj reproduktor. Poteší slovenské rozhranie aplikácie Imou Life. Ak pre vás Full HD nie je dostatočné a chcete mať k dispozícii rozlíšenie 2K+, vyššia investícia do IP kamery Ezviz CS-C6-A0-8C4WF vás určite neomrzí.

Pozitíva

Bezproblémový príjem signálu
Motorizované otáčanie – horizontálne/vertikálne
Aktívne sledovanie pohybu – Smart Tracking

Negatíva

Trochu citlivý senzor pohybu

Rozlíšenie: Full HD/1 920 x 1 080 px ● Nočný režim: áno ● Pamäťová karta: áno – max. 256 GB ● WiFi: áno ● LAN: áno ● Detekcia pohybu: áno ● Mikrofón: áno ● Reproduktor: áno ● Otáčanie objektívu: áno

VOCOlinc Smart Camera VC1 Opto

Full HD IP kamera s nočným režimom, WiFi, bez pamäťovej karty, detekcia pohybu, mikrofón, reproduktor, otáčanie objektívu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Interiérová kamera VOCOlinc Smart Camera VC1 Opto plne podporuje operačné systémy iOS. Je plne kompatibilná s Apple HomeKit. Zariadenie využíva na ukladanie dát iCloud. Má motorizované otáčanie objektívu a disponuje aj nočným režimom pre snímanie v noci. Efektívne dokáže rozpoznávať ľudí, zvieratá i autá.

Ak ste majiteľom mobilného telefónu s Androidom, táto kamera vás sklame. Podporuje len operačný systém iOS. Snímač s rozlíšením 3 MPX ponúka Full HD rozlíšenie video záznamu. Všetko podstatné viete nastaviť za pomoci aplikácie VOCOlinc, ktorá je kompatibilná s Apple HomeKit, resp. HomeKit Secure Video. Špecifikom tohto modelu je, že nedisponuje slotom pre micro-SD karty. Všetky dáta ukladá na váš iCloud. V reálnom čase máte možnosť sledovať, čo kamera sníma. Ku kamera musíte mať dostupné minimálne 200 GB úložiska na iCloude. Záznamy sú archivované po dobu 10 dní, pričom si ich môžete kedykoľvek stiahnuť.

V rámci funkcií vás kamera upovedomí notifikáciou na váš iPhone alebo Apple Watch. A to hneď v okamihu detekcie pohybu. Všetky funkcie a akcie možno nastaviť práve v systéme aplikácie Apple HomeKit. Týka sa to aj nočného režimu. Dosvit je oproti konkurentom menší okolo 6 metrov. Pre interiérové priestory v domácnosti však takýto dosvit postačuje. Fungovať môže aj ako detská pestúnka, pretože dokáže prenášať zvuk. Integrovaný je mikrofón i reproduktor. Na základe odborných recenzií je však kvalita zvuku slabšia.

Aplikácia VOCOlinc dáva kamere množstvo benefitov. HomeKit Secure Video umožňuje prepojenie aj s Apple TV a pokojne si môžete záznamy z kamery pozrieť na televízore. Celý ekosystém kamery je dobre vyladený. Kvalita záznamu je veľmi dobrá a taktiež je exkluzivitou, že kamera dokáže v prípade telefónneho zoznamu a fotiek priradených ku kontaktom z určitej vzdialenosti rozpoznať, koho tvár vidí. V aplikácii si viete nataviť nočný režim, nastavenia mikrofónu alebo časový rozvrh zapnutia/vypnutia. Využiť určite môžete aj motorizované otáčanie objektívu vo vertikálnej i horizontálnej polohe. Komunikácia je plne bezdrôtová vďaka WiFi podpore. Lan vstup k dispozícii nie je. V balení nájdete USB-C kábel s dĺžkou 2 metre a taktiež adaptér pre napájanie.

Ak si chcete zaobstarať interiérovú kameru za rozumnú cenu a ste výhradne milovníkom Apple technológií, potom tento model vaše požiadavky zaručene splní. Sieťová kamera VOCOlinc Smart Camera VC1 disponuje kvalitným rozlíšením, motorizovaným otáčaním a veľkým množstvom benefitov v súvislosti s aplikáciou Apple HomeKit – HomeKit Secure Video má síce český aj slovenský preklad, no v niektorých pasážach je neúplný. Odradiť môže niekoho fakt, že k dispozícii okrem plateného iCloudu, ak chcete dáta zálohovať, nemáte žiadne iné úložisko, pretože nepodporuje micro-SD karty. Kamera vtedy v podstate funguje len ako zariadenie na živý prenos a detektor pohybu. Miernym sklamaním je i reprodukcia zvuku a jeho nahrávanie.

Pochváliť musíme detekciu pohybu, ktorá nie je prehnane citlivá. Veľmi dobre natáča VOCOlinc aj v noci. Zaujímavosťou je režim súkromia, kedy sa šošovka objektívu jednoducho schová a robiť si môžete na kamere, čo chcete. Ďalšou smart vychytávkou je rozpoznávanie tváre podľa telefónnych kontaktov uložených na iCloude. Kamere toho nemožno veľa vyčítať, azda len trocha komplikovanejšie nažívanie s iCloudom, pretože inak žiadne dáta k dispozícii nemáte.

Pozitíva

Kvalita obrazu
350° rotácia objektívu
Praktické smart funkcie

Negatíva

Nekompatibilná s Androidom
Nepodporuje microSD karty
Horšia kvalita zvuku

Rozlíšenie: Full HD/1 920 x 1 080 px ● Nočný režim: áno ● Pamäťová karta: nie ● WiFi: áno ● LAN: nie ● Detekcia pohybu: áno ● Mikrofón: áno ● Reproduktor: áno ● Otáčanie objektívu: áno

Ďalšie zaujímavé produkty

IP kamery sú dnes veľmi populárnym prvkom bezpečnosti. K dispozícii je viacero technologických riešení. Odlišovať sa môže IP kamera v kvalite rozlíšenia, spôsobe napájania (napr. IP kamera na batérie) alebo v rôznych funkciách. Pri našom prieskume trhu sme vytvorili širší výber produktov, ktoré sme zaradili do nášho porovnávacieho testu. Do tohto výberu sa dostali IP kamery, ktoré nás zaujali svojimi parametrami, funkciami alebo cenou. Ak vás teda nezaujali recenzie IP kamier vyššie, možno práve tu nájdete model, ktorý bude vyhovovať vašim požiadavkám. Spracovali sme k nim tiež krátke charakteristiky.

Spoľahlivá a nenápadná sieťová kamera Xiaomi Mi Camera 2K s trojitým šifrovaním toku dát. Ide o profesionálnu bezpečnostnú IP kameru s magnetickým držiakom otočným o 180°. Vďaka umelej inteligencii dokáže detegovať osoby a eliminuje tak falošné poplachy. Nádherné 2K rozlíšenie je zárukou kvalitného záznamu. Nechýba ani nočné videnie s IR prísvitom. Vstavaný je reproduktor a mikrofón. Kameru môžete používať ako pestúnku. Ako úložisko využíva SD kartu a cloudové úložisko. Komunikácia je bezdrôtová cez WiFi rozhranie.

Za dostupnú cenu sme do širšieho vybrali model Securia Pro Peki. Full HD bezpečnostná kamera je stavaná na použitie do interiéru. Zapojenie IP kamery je jednoduché a nenáročné. Disponuje slotom pre micro-SD kartu a súčasťou balenia je aj napájací adaptér. Kamera je otočná o 360° a nepozná žiadny mŕtvy uhol. V danej cene disponuje dokonca mikrofónom a reproduktorom. Nočný režim je schopný detegovať pohyb až do vzdialenosti 10 – 15 metrov.

Lacná IP kamera XtendLan OKO 1 Tuya je z dielne menej známeho výrobcu. Napriek tomu sa v konkurencii nestratí. Vyhotovuje záznam vo Full HD kvalite a spoľahnúť sa môžete aj na nočný režim s IR prísvitom. Detektor pohybu identifikuje nebezpečie a dokáže vás upozorniť notifikáciou na váš telefón. Kamera umožňuje obojsmernú komunikáciu, hoci kvalita zvuku neohúri. Kompatibilná je s aplikáciou TuyaSmart. Potešujúca je aj funkcia horizontálneho a vertikálneho natáčania práve cez aplikáciu. Tá je dostupná tiež v SK jazyku.

iGET Homeguard HGWIP819 je bezpečnostná kamera na interiérové použitie. Ide o bezdrôtové prevedenie s WiFi modulom. Kamera je veľmi kompaktná. Kvalita nahrávaného videa je Full HDNočný režim disponuje prisvetlením až na 8 metrov a má 4 LED diódy. Kamera umožňuje motorizované otáčanie v horizontálnej i vertikálnej úrovni. Obraz je veľmi kvalitný a zákazníci ju odporúčajú aj ako detskú pestúnku. Disponuje slotom pre micro-SD kartu, podporuje aj Cloud. V balení nájdete držiak pre upevnenie na stenu alebo strop.

Tento výrobca patrí k tradičným zástupcom tohto segmentu. IP kamera Ezviz CS-H6c-R101-1G2WF síce nemá lákavý názov, no svojimi parametrami určite neurazí. Ponúka Full HD rozlíšenie záznamu a WiFi bezdrôtové pripojenie. Podporuje micro-SD karty do kapacity 256 GB. Okrem toho má vlastný cloud od spoločnosti Ezviz. Vybavená je 360° záberom vďaka motorizovanému otáčaniu. Špecifikom je funkcia aktívneho sledovania pohybu Auto-tracking. Výkonná kamera využíva aplikáciu Ezviz.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Spotrebitelia majú na kamerové systémy rôzne nároky a rozhodujú sa na základe odlišných kritérií. Často sú však najpredávanejšie kamery prirodzenou voľbou. Výhodou najpredávanejších modelov, ktoré vám prinášame aj v tejto tabuľke je, že je k dispozícii viacero názorov a skúseností reálnych používateľov. Na základe týchto referencií sa dokáže spotrebiteľ lepšie rozhodovať. Ak sa zameriavate na najlacnejšie IP kamery, určite si vopred prečítajte referencie zákazníkov a taktiež je prioritou brať do úvahy osobné preferencie a požiadavky, ktoré na kameru máte, a to od výrobcu až po spôsob napájania a ukladania dát.

Názov Hodnotenie Detail
Xiaomi Smart Camera C200 5* Zobraziť produkt
TP-Link Tapo C200 5* Zobraziť produkt
Xiaomi Smart Camera C300 5* Zobraziť produkt
Xiaomi Smart Camera C400 5* Zobraziť produkt
TP-Link Tapo C210 5* Zobraziť produkt

IP kamery sú dnes bežne dostupnou technológiou, ktorá umožňuje efektívne zvýšiť úroveň zabezpečenia vašej domácnosti, kancelárie, obchodu alebo majetku. Pri výbere si však treba primárne uvedomiť, že nie každá IP kamera je rovnako dobrá. Aj tu platia určité zásady, podľa ktorých by sa mal spotrebiteľ pri výbere riadiť, aby následne nebol z funkcií kamery sklamaný. Cieľom tohto návodu, ako vybrať IP kameru, je pomôcť tým, ktorí sa rozhodujú pre správny typ IP kamery, dožadujú sa vysokej kvality obrazu alebo možno požadujú model s obojsmernou komunikáciou. Všetko podstatné sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Ako vybrať IP kameru

 • Rozdiel medzi IP a analógovou kamerou
 • Typ IP kamery
 • Prenos dát
 • Rozlíšenie videozáznamu
 • Napájanie
 • Nočný režim
 • Ďalšie funkcie
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Lacné IP kamery prekonávajú štandardný analóg

Moderné technológie zažívajú neprestajný progres a faktom je, že zatiaľ čo v minulosti boli analógové kamery fascinujúcim výdobytkom doby, dnes zaostávajú aj za lacnejšími IP kamerami. Pred samotnou kúpou máte na výber a oba varianty majú väčšie či menšie výhody.

IP kamery sú tie, ktoré už klasický analóg takmer vytláčajú z trhu. Najväčšou výhodou je, že využívajú na prenos signálu pripojenie k internetu. Prenášať signál vďaka tomu dokážu na neobmedzenú vzdialenosť. Prenos signálu je možné cez LAN pripojenie, čo je káblový prenos signálu alebo naopak cez WiFi – bezdrôtovo. V takom prípade sa často vyčleňuje skupina WiFi kamier. Každá IP kamera má vlastnú IP adresu. Vďaka tomu je možné cez TCP/IP protokol sledovať záznam z kamery odkiaľkoľvek a zároveň môžete cez licencovaný softvér/aplikáciu kameru dokonca ovládať. Dáta sú spravidla ukladané na vzdialené servery – externé úložisko, ktorému sa hovorí aj cloud. Ten je buď dostupný v rámci služby, alebo je potrebné ho zakúpiť. Veľkou výhodou je možnosť jednoducho vytvárať prepojenie viacerých kusov IP kamier a zabezpečiť tak celé objekty či všetky miestnosti. Aj mnohé lacné IP kamery už dnes dokážu splniť svoj účel.

Analógové kamery (AHD)v minulosti predstavovali jedinú technológiu, ktorá umožňovala monitorovať objekty a zároveň uchovávať záznamy (fyzické DVR boxy, kde sa dáta ukladali). To však neznamená, že patria do absolútneho zabudnutia. Aj dnes majú analógové kamery svoj význam, predovšetkým, ak vám stačí jedna kamera v interiéri/exteriéri. Prenos signálu v prípade týchto modelov umožňuje koaxiálny kábel. Kvalita záznamu už nie je výrazný problém a vyrovnajú sa aj niektorým IP kamerám. Zvyčajne ide o HD alebo Full HD rozlíšenie. Prenos signálu je limitovaný nutnosťou mať zriadené v objekte koaxiálne pripojenie. AHD kamery sú lacnejšie, no možnosti zapojenia viacerých kamier sú do istej miery limitované, taktiež je tu vyššie riziko rušenia signálu. Ku kamerám nemáte prístup na diaľku.

Dome alebo PTZ dome kamery?

Typ IP kamery možno rozlišovať na základe rôznych parametrov, jedným z hlavných je na základe konštrukcie. Ešte predtým možno spomenúť delenie na vonkajšie kamery na dom a interiérové kamery. Samotný účel tohto delenia ja však už z názvu zrejmý a jednotlivé prevedenia musia disponovať vlastnosťami, ktoré ich na používanie do jedného či druhého prostredia predurčujú.

Dome IP kamery predstavujú, tzv. antivandal kamery. Takéto zariadenia majú tvar pologule. Sú menej nápadné, no nie úplne skryté. Nedisponujú motorizovaným otáčaním. Telo kamery spravidla býva odolnejšie – hliník, polykarbonát. Využívať možno takýto typ IP kamery vo vnútorných i exteriérových priestoroch. Vhodné je umiestniť ich na miesta, kde nie sú práve najvyššie.

IP kamera v tvare bullet

PTZ dome kamery sú modely, ktoré majú otočný objektív – konštrukciu a dokážu prípadne zoomovať. Vyplýva to zo samotnej skratky PTZ – Pan Tilt Zoom. Považujú sa za profesionálne modely, ktoré bývajú spravidla drahšie. Ideálne sú na používanie v interiéroch alebo v miestach, kde si vyžaduje priestor pohyblivosť kamery. Taktiež je ich konštrukcia odolnejšia.

Neopomenieme ani IP kamery v tvare bullet. V slovenčine sa im hovorí tubusové kamery. Majú tvar valca, sú nápadnejšie, no rozmermi vôbec nemusia patriť medzi najväčšie. Príkladom je napríklad IP kamera TP-Link Tapo C310. V rámci interiérov však ide o menej používanú konštrukciu práve kvôli tomu, aby neboli v interiéri rušivým elementom. Bullet kamery disponujú otočným kĺbom a manuálne tak môžete meniť uhol záberu či zorné pole, ktoré sníma.

Spôsoby prenosu dát

Sieťové kamery zabezpečujú prenos dát prostredníctvom digitálneho signálu cez internet. Spôsob prenosu dát však môže byť odlišný. V súčasnosti sú v ponuke tri rôzne spôsoby, akým môže tok dát prebiehať.

IP kamera WiFi

Tento spôsob prenosu dát je najvyhľadávanejší. Výhodou je, že IP kamera nepotrebuje žiadny špeciálne pripojenie k routeru a schéma zapojenia IP kamery s WiFi, ako aj samotná montáž sú tak omnoho jednoduchšie, stačí len napájanie zo zdroja. Dáta sú ukladané na vzdialený server – cloud alebo tiež niektoré modely umožňujú ukladať dáta na pamäťové úložisko micro-SD kartu. Jednou z alternatív je úložisko vlastného počítača, ktorý by však musel byť stále aktívny. Výhodou cloudu je kedykoľvek dostupný archív. Bezdrôtová komunikácia má nevýhody predovšetkým v prípade, ak je WiFi pripojenie slabé alebo nestabilné a  výpadky. Kvalitu bezdrôtového signálu si tak vždy overte.

LAN pripojenie

Takáto IP kamera s drôtovým pripojením cez LAN kábel má svoje výhody v stabilite prenosu signálu. Signál nekolíše, kvalita záznamu sa nemení. Kamera je pripojená priamo do WiFi routeru. Ide o veľmi obľúbený spôsob zapojenia IP kamery. Nevýhodou však je, že musíte zvyčajne riešiť dostupnosť zásuvky a zároveň priviesť kábel k routeru. V takom prípade je riešením PoE napájanie, ktoré rozoberáme v článku nižšie. Na trhu sú dnes bežne dostupné modely, ktoré umožňujú duálne pripojenie. Buď to cez WiFi, alebo priamo cez kábel do domácej siete.

IP kamera WiFi

IP kamera na SIM kartu

Tam, kde nemá spotrebiteľ možnosť priviesť internet prostredníctvom routeru a nie je možný prenos signálu – dát cez WiFi bezdrôtovo ani priamo cez LAN kábel, riešením je SIM karta. Takéto IP kamery sú pomerne drahým variantom. Kamera v zásade funguje rovnako ako štandardná WiFi kamera, ibaže na prenos dát využíva 3G/4G, časom určite aj 5G rozhranie. Vložená musí byť aktívna SIM karta mobilného operátora. Odporúčame paušálny balík, kedy sú za rovnaký poplatok dostupné dáta. Vzdialený prístup je v takomto prípade možný taktiež, no dáta je možné ukladať aj na interné úložisko. Napájanie je riešené batériou alebo z elektrickej siete, ak je to možné. Pravdou je, že takéto kamery sú pomerne drahé. Na odľahlejšie miesta odporúčame primárne fotopasce.

Kvalita videozáznamu – Full HD, 2K či 4K

Samotná kvalita záznamu je veľmi dôležitá a v niektorých prípadoch dokáže byť dokonca kľúčová. Napríklad pri identifikácii páchateľa. Samotné rozlíšenie je definované kvalitou objektívušošovkyúrovňou clony a inými vlastnosťami. Ide o komplexné technické parametre. Pre spotrebiteľa je však dôležité, aby vedel, čo má pri výbere preferovať.

Základom je poznať kvalitu rozlíšenia, ktoré je udávané v pixeloch, resp. megapixeloch. Dnes rozhodne neodporúčame „podliezať“ úroveň Full HD (1 920 x 1 080 px) rozlíšenia a naopak skôr odporúčame ísť vyššie. HD rozlíšenie je už na dnešné pomery menej kvalitné a veľa IP kamier s týmto rozlíšením už ani nenájdete. Skôr sú k dispozícii 2K alebo 4K rozlíšenia záznamov.

Z hľadiska kvality videozáznamu je dôležitý objektív. Sumár sumáru, ten vám umožní vidieť to, čo potrebujete. Objektív má svoju ohniskovú vzdialenosť, ktorá udáva, aký veľký zorný uhol na záberoch máte. Čím je ohnisková vzdialenosť menšia, tým väčší záber máte na kamere. Detaily sú však z tohto pohľadu menšie. Preto je optimálne nájsť pomer medzi zorným uhlom a praktickou veľkosťou zaberanej plochy. Veľmi časté sú fixné ohniskové vzdialenosti objektívu 3,6 mm alebo 2,5 mm.

Pri rozhodovaní môže hrať rolu, či je objektív práve fixný a má stanovenú ohniskovú vzdialenosť a uhol snímania, a to bez ohľadu na to, že je možné mechanicky kameru natáčať, bude sa meniť scéna, no nie uhol a ohnisko objektívu. Druhá možnosť je variofokálny objektív, ktorý umožňuje natáčanie objektívu, zoom a teda zmenu uhlu snímania podľa potreby. Takéto prevedenia sú o niečo drahšie, no nie sú nezvyčajné.

IP kamera na batérie alebo PoE napájanie

Ani tento parameter by ste nemali opomínať. Spotrebiteľ často uvažuje nad tým, či má kamera WiFi a aká je jej kvalita záznamu, ak je spokojný, kameru kúpi, no zistí, že spôsob napájania mu nevyhovuje. V praxi sa najčastejšie stretnete s troma spôsobmi napájania kamery. Klasický sieťový adaptér do zásuvky, PoE napájanie alebo batéria.

Napájanie IP kamery

Klasický sieťový adaptér je štandardný adaptér, ktorý sa zapája do zásuvky na 220/230 V. V takomto prípade je ideálne, ak má kamera WiFi, inak budete musieť ešte riešiť napájanie cez ethernetový kábel a z kamery teda povedú dva káble, čo nemusí vizuálne pôsobiť najlepšie. Veľmi časté je duálne prevedenie, kedy IP kamery umožňujú prenos dát cez kábel i bezdrôtovo.

Kompromisom je PoE napájanie – Power over Ethernet. Štandardný ethernetový kábel, ktorým bežne prepájate počítač s routerom disponuje káblom, ktorý má až 8 liniek (vodičov). Vo zväzku sú však na prenos dát využívané len štyri a práve preto je tu rezerva na to, aby tento kábel neslúžil len ako dátový, ale takisto ako napájací. Vďaka PoE tak nemusíte kameru zvlášť zapájať do zásuvky a zvlášť do routeru. Cez praktický PoE zlučovač (splitter), z ktorého vedie jeden kábel smerom k PoE injektoru a následne k routeru a zdroju. Od samotnej kamery však nemusíte ťahať dva káble. Nevýhodou je viacero komponentov, ktoré musíte pri zapojení použiť. No následne je jednoduchšie zapájanie väčšieho množstva kamier cez centrálny rozdeľovač. Profesionálni výrobcovia vám so schémou zapojenia ochotne poradia.

Ak elektrická sieť a takéto napájanie k dispozícii nie je, jedinou možnosťou je integrovaná batéria. Akumulátor v prípade IP kamier nemá takú veľkú výdrž a ide skôr o vynikajúcu možnosť záložného zdroja v prípade, že dôjde k výpadku el. energie. Rozhodne však nejde o tak výkonné akumulátory, aby ste nimi dokázali pokryť celodenný záznam. Opäť v takom prípade môžete siahnuť po fotopasciach, ktoré sú na takúto prevádzku stavané. Ak však hľadáte IP kameru do bytu či domu, napájanie zo siete by nemalo byť problematické.

Nočný režim kamery

Jednou z funkcií, ktorá by IP kamere nemala chýbať, je určite nočný režim. Ak má kamera monitorovať priestor 24/7, potom je nočné videnie nutnosťou. To môže byť v čiernobielom alebo farebnom režime. V zásade to nie je až také podstatné, hoci farebný obraz predsa len vyzerá realistickejšie a ponúka viacero detailov.

Nočný režim kamery

Interiérové IP kamery najčastejšie využívajú IR prísvit za pomoci infračervených LED diód, ktoré môžu mať rôznu vlnovú dĺžku. Pri 850 nm sú LED diódy viac viditeľné v podobe slabého červeného svetla. Pri dĺžke 940 nm je zasa prísvit takmer neviditeľný. Pri nižšej hodnote je schopný IR prísvit vidieť na väčšiu vzdialenosť od 15 do 20 metrov. Pri väčšej vlnovej dĺžke je zasa dosvit kratší, optimálny na 10 až 12 metrov. Podstatné je, že v oboch prípadoch je kamera schopná vyhotoviť kvalitný záznam aj za zhoršených svetelných podmienok alebo v úplnej tme.

Najlepšie IP kamery a ich funkcie

To, čo môže jednotlivé modely od seba odlíšiť, nemusí byť len logo výrobcu, cena alebo dizajn. Môže ísť o technické parametre, no nemusí to byť ani rozlíšenie či kvalita objektívu, ale taktiež iné, často praktické funkcie. Ktoré to napríklad sú?

 • Detekcia pohybu – touto funkciou musí by mala byť vybavená každá kvalitná IP kamera. Pohybový senzor je práve ten, ktorý, ak nie je zapnuté nepretržité monitorovanie objektu, spustí záznam vtedy, ak senzor pohybu zaznamená aktivitu. Citlivosť pohybového senzoru je rôzna. Niektoré modely zareagujú na pohyb hmyzu pred kamerou, iné dokážu takéto pohyby filtrovať. Na detekciu pohybu vás dokáže napríklad kamera upozorniť aj notifikáciou v mobilnej aplikácii.
 • Motorizované otáčanie – v tomto prípade nie je myslené otáčanie kamery manuálne. Sú modely, ktoré majú aretačný kĺb a môžete meniť vertikálnu i horizontálnu polohu kamery. Kamery s motorizovaným natáčaním umožňujú automatický pohyb kamery v priestore, a to buď automaticky, alebo môžete kameru ovládať cez mobilnú aplikáciu a meniť tak jej zorné pole a základnú polohu snímania.
 • Mikrofón – vďaka integrovanému mikrofónu kamera zaznamenáva aj zvuk. A v prípade obojsmernej komunikácie dokonca môžete cez kameru komunikovať s osobou v priestore. Kvalita týchto prvkov však často nie je na želanej úrovni. Vďaka mikrofónu dokonca môžete niektoré modely ovládať hlasom. Samozrejme, len limitované množstvo funkcií.
 • Reproduktor – integrovaný reproduktor znamená, že cez softvér alebo mobilnú aplikáciu dokážete kamerou reprodukovať zvuk. Pri obojsmernej komunikácii tak môžete komunikovať s osobou, ktorá je v blízkosti kamery.
 • Alarm – ak je kamera vybavená reproduktorom, môžete v aplikácii alebo cez príslušný softvér aktivovať funkciu alarmu. Ak zaznamená pohyb, spustí sa akustický alarm, ktorý má za úlohu odstrašiť potenciálneho páchateľa. Zároveň vás kamera upozorní notifikáciou v aplikácii.
 • Mobilná aplikácia – práve vďaka nej máte možnosť sledovať záznam z kamery „live“ alebo môžete realizovať rôzne nastavenia. Časovač snímania, aktivácia/deaktivácia alarmu, ovládať polohu kamery (ak má motorizované otáčanie) alebo cez aplikáciu komunikovať s osobami v danom objekte.
 • Redukcia šumu – označuje sa aj pojmom DNR – Digital Noise Reduction. Vďaka tejto funkcii je obraz stabilizovaný a funkcia eliminuje prípadné ruchy. Minimalizuje napríklad zrnenie obrazu pri nočnom snímaní.
 • Cloud – je už takmer samozrejmosťou, že samotný výrobca v rámci svojej aplikácie/softvéru ponúka možnosť bezplatného alebo plateného úložiska, vďaka ktorému máte dáta v bezpečí a kedykoľvek dostupný archív. Ak náhodou výrobca kamery takýmto externým úložiskom nedisponuje, k dispozícii je viacero aplikácií, ktoré vám umožňujú za poplatok využívať ich služby.
 • IP odolnosť – IP kamery do interiéru sú zvyčajne bez zvýšenej odolnosti a nedisponujú stupňom IP ochrany. Sú aj modely s vyšším stupňom odolnosti, ktorý je zárukou odolnosti proti dažďu, slnečnému žiareniu a aj mechanickým poškodeniam.

IP kamera funkcie

Lacné IP kamery nesklamali

Ako to už v mnohých segmentoch býva, cenové rozpätie je veľmi široké. Preto je pomerne náročné povedať, aké cenové pásmo možno označiť prívlastkom „lacné“. Po prieskume trhu však môžeme konštatovať, že dostupnú cenu predstavuj hladina 30 do 80 eur. V tejto kategórii zoženiete v pomere ceny a kvality veľmi solídne IP kamery, a to na interiérové a občas i vonkajšie použitie. Kvalita záznamu sa pritom pohybuje na úrovni Full HD až 2K kvality. A nejde sa o žiadne makety a neznámych výrobcov.

Ak už pôjdeme s cenou vyššie na úroveň 100 až 180 eur, môžeme hovoriť o naozaj veľmi kvalitných sieťových kamerách spravidla so záznamom na úrovni 2K až 4K. Výnimkou nie je motorizované otáčanie, efektívne nočné videnie a tiež kvalitnejšie spracovanie. Bez problémov tu natrafíte na drahšie dome bezpečnostné kamery s odolnejšou konštrukciou.

V cenovom rozpätí 200 až 400 eur už môžete hľadať kompletné sady kamerových systémov. Pokojne dokážete mať k dispozícii kamerový set 4 až 6 kamier určených na vonkajšie či vnútorné snímanie. Väčšinou sú dodávané aj s NVR – sieťovým rekordérom pre spoločné zapojenie všetkých sieťových kamier. Samostatné kamery v tejto cene už predstavujú vrchol ponuky a zaujímavé funkcie, ktoré vylepšujú detailne kvalitu obrazu, umožňujú obojsmernú komunikáciu, hlasové ovládanie, majú zabezpečenú softvérovú podporu a množstvo iného.

IP kamera Xiaomi, TP-Link alebo Securia Pro

V prípade IP kamier neodporúčame spotrebiteľom vyberať produkty od neznámych výrobcov. Taktiež sa nenechajte zlákať na lacné IP kamery z Číny. Viacero spotrebiteľov riešilo, že IP kamera s 2K kvalitou záznamu bola v skutočnosti atrapa. Po prieskume trhu sme usúdili, že renomovaní výrobcovia alebo značky, ktorých produkty zákazníci otestovali v praxi sú najlepšou voľbou.

Za dostupné ceny sú v ponuke veľmi kvalitné IP kamery Xiaomi. Nielenže láka ich cena, ale taktiež aj parametre a naozaj tisícky pozitívnych recenzií. Na našom trhu ide o veľmi populárne modely predovšetkým v prípade interiérových kamier. Nezaostáva ani TP-Link. Jeho kamery sú určené do interiéru i exteriéru a taktiež v pomere ceny a kvality patrí k tým lepším.

Profesionálne kamery, ale taktiež produkty za ľudovú cenu ponúka výrobca Securia PRO. V jeho ponuke nájdete dokonca profesionálne kamerové sety za veľmi výhodné ceny. Potešujúca je i vynikajúca softvérová podpora a renomé výrobcu. Za veľmi dobrú voľbu považujeme kvalitné IP kamery HikvisionDahua alebo menej známy Ezviz, ktorý si nájdete záujemcov aj u náročnejších zákazníkov.

Otázky a odpovede – FAQ

Potrebujete sa poradiť ohľadom výberu IP kamery? Zaujímajú vás parametre konkrétneho modelu? Chýba vám niečo v našom článku? Obráťte sa na nás a ochotne vám pomôžeme. Otázky a odpovede našich čitateľov pravidelne kontrolujeme a snažíme sa čo najskôr odpovedať. V prípade, že máte skúsenosti s IP kamerami, podeľte sa s nami aj s ostatnými čitateľmi o vlastné postrehy. Vaše rady a tipy môžu byť pre ostatných spotrebiteľov veľmi prínosné.

Pozor, atrapa kamery, resp. maketa nie je plnohodnotná forma zabezpečenia! Atrapy kamier sú vyrábané za účelom, aby potenciálneho páchateľa odradili od zámeru poškodenia alebo odcudzenia majetku. Na prvý pohľad pôsobia realisticky a sú nerozlíšiteľné od skutočných bezpečnostných kamier. Aj na základe policajných štatistík je faktom, že atrapy kamier dokážu byť jednou z účinných metód, ktorá dokáže napomáhať pri predchádzaní voči kriminálnym aktivitám zlodejov a vandalov.

IP adresu kamery môžete zistiť napríklad cez softvér, ktorý máte k bezpečnostnej kamere nainštalovaný. V takom prípade je postup odlišný, pretože každý softvér – aplikácia má iné rozhranie. Jednoduchšie však je zistiť IP adresu kamery cez váš router cez jeho administráciu. Vtedy stačí jednoducho pozrieť sa do sekcie pripojených zariadení, z ktorých každé má pridelenú konkrétnu IP adresu. IP adresu svojho routeru zistíte napríklad cez príkazový riadok. Ten vyvoláte (Windows) stlačením kláves Štart + R. Do riadku zadáte skratku „cmd“ a následne do príkazového riadku zadáte príkaz „ipconfig“. IPv4 Address je IP adresa vášho zariadenia (PC, notebook...) a Default Gateway predstavuje IP adresu vášho routera. Túto IP adresu zadáte do vyhľadávacieho riadku ľubovoľného prehliadača, prihlásite sa, pozriete sa do administrácie routeru a zistíte, aké zariadenia sú do siete pripojené, vrátane IP kamery.

Áno, ide o jednu z najväčších výhod IP kamier. Tieto moderné typy kamier prenášajú signál cez internet a tak máte prístup k dátam na vzdialenom serveri a sledovať môžete obraz z kamery „live“, a to kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Niektoré modely môžete na diaľku dokonca ovládať, otáčať či aktivovať prídavné funkcie. Nevýhodou štandardných modelov je, že kamera vyžaduje stabilné internetové pripojenie. Alternatívou voči štandardnej IP kamere, ktorá prenáša dáta cez LAN kábel alebo bezdrôtovo cez WiFi, je IP kamera na SIM kartu. Tá využíva dáta mobilného operátora. Je potrebné však mať SIM kartu s dostatočným objemom internetových dát.

Spôsobov napájania IP kamery je viac. PoE (Power over Ethernet) má svoje nesporné výhody. Ide o napájanie cez štandardný ethernetový kábel, ktorý disponuje ôsmimi linkami (zväzok s 8 káblami). Pre štandardný tok sieťových dát, na ktoré sa Ethernet používa, však nevyužíva všetky vodiče, konkrétne sú aktívne len štyri linky. V prípade PoE je to inak. Voľné štyri linky sa používajú práve na prenos energie. Výhodou PoE napájania je, že či máte jednu alebo 10 kamier, vďaka PoE nemusíte mať pri každej kamere samostatnú zásuvku na 240 V. Stačí, ak káblom privediete ethernetový kábel k centrálnemu systému, kde môžete mať zapojené všetky kamery. Na prepojenie všetkých PoE káblov sa využíva rozdeľovač. Napájanie je ďalej možné z klasické zdroja alebo prostredníctvom batérie.

Za určitých okolností áno. Kamera však musí disponovať interným úložiskom alebo micro-SD kartou. V takom prípade, ak dôjde k výpadku internetu a nebude možná komunikácia cez WiFi ani LAN sieťový internet, IP kamera začne dáta automaticky ukladať na náhradné úložisko. Niektoré inteligentné modely dokonca záznam vypnú a nahrávajú len v prípade detekcie pohybu, aby šetrili miesto na úložisku.

Možností je viac, no v praxi sa najlepšie osvedčili WiFi kamery. Ide v podstate o IP kamery, ktoré podporujú bezdrôtový prenos dát. Kamera je pripojená k vašej domácej WiFi sieti a kedykoľvek sa ku kamere môžete pripojiť aj na diaľku. Kamera vás dokáže SMS notifikáciou alebo upozornením v aplikácii upozorniť na pohyb v monitorovanom priestore. Cez mobilnú aplikáciu dokážete ovládať nielen jednotlivé nastavenia, ale dokonca tiež kamerou otáčať, ak je vybavená funkciou rotácie. Druhou možnosťou sú klasické IP kamery s káblovým LAN pripojením cez ethernetový kábel. V takom prípade odporúčame napájanie cez PoE (Power over Ethernet) – kamera je napájaná cez ethernetový kábel a zároveň je zabezpečený prenos dát.

Skratka NAS – Network Attached Storage je označením inteligentného dátového úložiska, ktoré je náhradou štandardného Cloudového úložiska. Rozdiel je v tom, že NAS inteligentné dátové úložisko musíte vlastniť. Nejde teda o vzdialený server, ale o domáce dátové úložisko. NAS umožňuje automaticky zálohovať dáta z mobilu, počítača či notebooku. Dátové úložisko je pripojené k domácej/kancelárskej sieti. Na diaľku je možné obsah ukladať na toto dátové úložisko, ktoré je zabezpečené viacerými stupňami ochrany. Taktiež môžete k obsahu na diaľku pristupovať odkiaľkoľvek na svete.

Cenový trhák

Securia Pro Ditu

Full HD IP kamera s nočným režimom, WiFi, pamäťová karta max. 128 GB, detekcia pohybu, mikrofón, reproduktor, otáčanie objektívu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Na našom trhu patrí značka Securia Pro k dobre známym výrobcom bezpečnostných systémov. V tomto prípade sme do nášho porovnávacieho testu vybrali cenovo dostupnú IP kameru, ktorá okrem ceny ponúkne aj kvalitný Full HD záznam a umožňuje motorizované otáčanie objektívu. Nechýba ani mikrofón a reproduktor.

Záznam z kamery máte k dispozícii vo Full HD rozlíšení 1 920 x 1 080 px. Ohnisková vzdialenosť objektívu je štandardných 3,6 mm a kamera je určená pre vnútorné priestory. Ideálne pre domácnosti či kancelárie alebo skladové priestory. Komunikácia prebieha bezdrôtovo prostredníctvom WiFi pripojenia alebo cez ethernetový kábel. Záznam môžete sledovať naživo pomocou mobilnej aplikácie, na desktope (stolový počítač) alebo dokonca len prostredníctvom internetového prehliadača. Dáta sú ukladané na micro-SD kartu s maximálnou kapacitou 128 GB (nie je súčasťou balenia) alebo na externé cloudové úložisko (XMEye Cloud).

Napájanie je riešené cez štandardný adaptér a USB kábel. Spotrebitelia si veľmi pochvaľujú jednoduché nastavenie aplikácie a tiež funkčnosť kamery pri nočnom snímaní. Securia Pro Ditu disponuje nočným režimom a IR infračerveným prisvetlením a aj vďaka tomu je snímanie v noci detailnejšie. Pohybové senzory dokážu veľmi citlivo reagovať aj v noci a zachytiť pohyb v monitorovanom priestore na vzdialenosť 10 až 15 metrov.

Veľkým pozitívom je tiež otočný objektív. Kamera je vybavená tichými motorčekmi a otáčanie je veľmi plynulé. Natáčať môžete kameru v horizontálnom smere 360° a taktiež môžete regulovať vertikálny sklon kamery. Všetko na diaľku cez aplikáciu. Výhodou je obojsmerná komunikácia cez kameru. Vybavená je totiž vstavaným reproduktorom i mikrofónom. Komunikovať treba cez aplikáciu Mi Home. Spotrebitelia si však nesťažujú ani na kvalitu mikrofónu či reproduktoru. Prirodzene, kamera môže nahrávať aj zvuk.

V mobilnej aplikácii Securia Home / Securia Pro možno nastaviť napríklad aj časový spínač alebo mobilné notifikácie pri zaznamenaní pohybu. Aplikácia podporuje iOS i Android. Súčasťou balenia je nielen USB kábel a napájací adaptér, ale taktiež držiak a potrebné príslušenstvo na upevnenie. Kameru možno upevniť na strop, stenu alebo položiť do priestoru. Voľba je na spotrebiteľovi. V balení nechýba ani praktický návod na použitie. Kamera nepodporuje LAN káblové pripojenie k sieti.

Securia Pro Ditu je cenovo dostupná sieťová kamera s WiFi bezdrôtovým pripojením, ktorá tromfne mnoho konkurentov. Predovšetkým je pozitívom funkčnosť kamery, kvalita záznamu Full HD a veľmi solídne nočné snímanie. V danej cenovej hladine ide o veľmi výhodnú kúpu. Medzi referenciami spotrebiteľov však nie je len nízka cena, ale aj spokojnosť s kompaktnými rozmermi a jednoduchým ovládaním a nastavením kamery. Problematická nie je ani aplikácia, ktorá má veľmi užívateľsky prívetivé rozhranie.

IP kamera Securia Pro spĺňa očakávania. Súčasťou balenia je adaptér aj USB kábel, hoci má len 80 cm, takže pre pripojenie do zásuvky zrejme budete potrebovať dlhší kábel. Závisí však od umiestnenia. Pozitívom je z pohľadu spotrebiteľov integrovaný mikrofón a reproduktor. Vyzdvihujeme tiež to, že kamera nie je statická, ale dokážete ju cez mobilnú aplikáciu ovládať, a to predovšetkým jej vertikálnu a horizontálnu polohu. V priamom prenose tak môžete sledovať celý monitorovaný priestor. Ak požadujete ešte vyššiu kvalitu záznamu, napríklad 2K rozlíšenie, alternatívou môže byť IP kamera TP-Link Tapo C210.

Pozitíva

Dostupná cena
Jednoduché ovládanie a kompaktný rozmer
Obojsmerná komunikácia

Negatíva

V pomere k cene bez výhrad

Rozlíšenie: Full HD/1 920 x 1 080 px ● Nočný režim: áno ● Pamäťová karta: áno – max. 128 GB ● WiFi: áno ● LAN: áno ● Detekcia pohybu: áno ● Mikrofón: áno ● Reproduktor: áno ● Otáčanie objektívu: áno

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Elektronika

Vaše hodnotenie:
(93.6%)

Komentáre
Lukáš 04.Jul.2022

Securia Pro Ditu je šikovná wifi kamerka, má síce rozlíšenie len 2 Mpx, ale stačí to. Plusom je obojstranná audio komunikácia, detekcia pohybu, nočné videnie do niekoľkých metrov a napájanie cez USB kábel. Nechýba slot na microSD kartu až do 128 GB. Za mňa to bola výhodná kúpa. Za slušnú cenu som dostal to, čo som očakával.

Odpovedať

Radko 12.Jul.2022

Ezviz CS-C6-A0-8C4WF IP zabezpečuje vynikajúce snímanie dynamických pohybov a dokonca dokáže rozpoznať siluety osôb. Rozlíšenie videa 2K+ je dostatočné a zreteľné. Nevýhodou je vysoká cena. Dizajn kamerky je pekný, má zabudovaný mikrofón aj reproduktor, som s ňou spokojný.

Odpovedať

Zolo 16.Oct.2022

Mám TP-Link Tapo C210 a kvalita obrazu je perfektná. Inštalácia prebehla hladko. Za tú cenu je to pre mňa super kúpa. Odporúčam všetkým, ktorí chcú mať zabezpečený objekt. Plusom je aj výborne spracovaná mobilná aplikácia či možnosť otáčania kamery o 180 stupňov. Ovládanie mobilom na diaľku uľahčuje používanie a keďže je tam aj mikrofón a reproduktor, v prípade potreby sa dá prihovoriť... Mínusom je nutnosť internetu. A nočné videnie je tiež super. Menu je v slovenčine, takže spokojnosť.

Odpovedať