Horské bicykle

Najlepšie horské bicykle 2024 – Kellys, CTM aj Scott majú dobré recenzie

Možno si práve vyberáte svoj prvý horský bicykel a hľadáte rýchlo ten, ktorý je „údajne“ najlepší. Túto chybu nerobte. Hľadať rýchle a lacné riešenia sa nie vždy vypláca. Či sa zameriavate na pánske, alebo dámske horské bicykle, hľadať musíte to, čo vyhovuje iba a práve vám. Mountain bike – MTB bicykel je predurčený na konkrétny účel a aj preto je výber špecifický. Podobne ako cestné bicykle či bicykle do mesta, aj tu rozhodujú podmienky, pre ktoré sú horské bicykle konštrukčne stavené a je možné v nich využiť ich potenciál naplno.

Publikované: 12.01.2021
Aktualizované: 24.04.2024

Aký horský bicykel kúpiť?

Nechce sa vám čítať celý článok? Ponúkame vám prehľadné tabuľky top horských pánskych a dámskych bicyklov. Každý produkt má pri sebe štítok, aby ste sa jednoducho zorientovali v tom, ktorý bicykel je najlepší, ktorý najpredávanejší, ktorý vám odporúčame a pod.

Najlepšie pánske horské bicykle

Názov Hodnotenie Detail
Capriolo Oxygen 2021 5* Zobraziť produkt
CTM Zephyr Pro 5* Zobraziť produkt
CTM Skaut 4.0 5* Zobraziť produkt
Trek Marlin 5 5* Zobraziť produkt
Cannondale Habit 3 5* Zobraziť produkt

Najlepšie dámske horské bicykle

Názov Hodnotenie Detail
CTM Stefi 5* Zobraziť produkt
Kross Lea 5.0 5* Zobraziť produkt
CTM Charisma 2.0 5* Zobraziť produkt
Cannondale Trail 7 5* Zobraziť produkt
Kenzel Compact RF26 5* Zobraziť produkt

Obsah článku:

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Pokiaľ hľadáte horský bicykel, nechce sa vám však sledovať všetky parametre a čítať nášho sprievodcu výberom, môžete si vybrať z najpredávanejších produktov. To, čo zaujalo väčšinu spotrebiteľov, možno bude vyhovovať aj vám.

Názov Hodnotenie Detail
Kona Lana'I 5* Zobraziť produkt
CTM Charisma 3.0 5* Zobraziť produkt
Capriolo Oxygen 5* Zobraziť produkt
Trek Marlin 8 5* Zobraziť produkt
Kona Lava Dome 5* Zobraziť produkt

Či ste milovníkom cyklistiky alebo s ňou len začínate, horské bicykle patria medzi najpredávanejšie a najobľúbenejšie typy bicyklovRozličné značky bicyklov a veľké množstvo výrobcov sú toho dôkazom. Nesústreďte sa na rebríček najlepších modelov a radšej zvážte, ako skutočnú kvalitu spoznáte. Nepochybne vám pomôžu aj referencie používateľov, no takisto perfektná znalosť technických parametrov a výhod, ktoré horské bicykle prinášajú. Tak teda, ako vybrať horský bicykel?

 • Základné typy horských bicyklov
 • Konštrukcia – Odpruženie rámu bicykla 
 • Vzduchová vidlica vs pružinová
 • Veľkosť bicykla a rozmery kolies
 • Typ bŕzd a prevody
 • Doplnky na bicykel
 • Najlepšie značky horských bicyklov
 • Cena

Horské bicykle – základné typy

Aké typy horských bicyklov v súčasnosti trh ponúka? Množstvo predajcov rozdeľuje horské bicykle na základe odlišných parametrov. Niekedy však zabúdajú na ich terénny účel alebo „pohlavie“. Kategorizácia má svoju postupnosť a ak budete vyberať spomedzi horských bicyklov, postupujte systematicky.

 • Pánske horské bicykle
 • Dámske horské bicykle
 • Detské horské bicykle

Pánske a dámske horské bicykle

Dámske horské bicykle zvyknú mať kratší rám, širšie sedlo a niekedy aj menšie rozpätie riadidiel. Rozdiel je taktiež v samotnej konštrukcii, ktorá už vizuálne pôsobí inak a vyhovuje anatómii ženského tela. Pánom by rozhodne takéto vyhotovenie nemuselo vyhovovať. Pánske horské bicykle majú konštrukciu spojenú vyššie, rám je vždy dlhší a sedlo užšie.

Detské horské bicykle

Samostatnou kategóriou medzi bicyklami sú detské horské bicykle, ktoré sa líšia veľkosťou a celkovo vyhotovením konštrukcie. Takisto sú však k dispozícii odlišné rámy určené pre dievčatá i chlapcov.

Test horských bicyklov

Pri kategorizácii nesmieme zabudnúť ani na unikátnu triedu v rámci tohto segmentu. Sú ňou horské elektrobicykle, ktoré ponúkajú jazdcovi vyššiu či menšiu mieru asistencie. Tú môže jazdec regulovať podľa toho, do akej miery pomoc elektromotora vyžaduje. Nabíjateľný akumulátorový zdroj nie je určený na samostatný pohon, ale len určitú percentuálnu mieru pomoci. Elektrické horské bicykle majú čoraz viac priaznivcov a v teréne majú svoje miesto. Ide však o samostatnú kategóriu bicyklov, ktoré sa odlišujú konštrukciou, technológiou i vyššou cenou.

Horské bicykle podľa terénu

Zjednodušene môžeme horské bicykle kategorizovať aj na základe toho, do akého terénu sú určené. Ide o veľmi dôležitý parameter, a to z dôvodu, že na základe neho sa tiež odlišuje typ konštrukcie, odpruženie horského bicykla a jeho zdvih. O jednotlivých typoch konštrukcií sa dočítate v ďalšej sekcii, Konštrukcia – Odpruženie rámu bicykla. Všeobecne však môžeme bicykle radiť podľa typu terénu do troch kategórií:

 • Ľahší terén – nenáročné nespevnené cesty, lesné chodníky, štrkovité trate
 • Mierny terén – nespevnené cesty, horské a kamenisté trate, náročnejšie prevýšenie
 • Náročný terén – horské trate, skaly, kamene, vysoké prevýšenie, zjazdy, prudké zrázy

Odpruženie na bicykel

Rám bicykla, resp. jeho konštrukcia je enormne dôležitým parametrom. Predpokladom je, že poznáte typ bicykla a druh terénu, v ktorom budete s vaším bicyklom jazdiť. MTB bicykel môže byť vyhotovený v dvoch typoch konštrukcií. Ich odlišným menovateľom je odpruženie horského bicykla a jeho zdvih. Samotný zdvih je rozsah, v ktorom sa pri pružení pohybuje tlmič. Udáva sa v milimetroch.

Hardtail bicykle

Horské bicykle s pevnou konštrukciou sú stavané na menej náročný – ľahší alebo miernejší terén. Nie sú náhradou za trekingové, cestné bicykle či bicykle do mesta, ale ich využívanie na asfalte nie je prehreškom a je pomerne bežné. Tzv. hardtaily disponujú pevnou konštrukciou, ktorá má odpruženú len prednú vidlicu. Niektorí odborníci tento typ konštrukcie označujú ako hybridný. Niečo medzi cestným a horským bicyklom. Odpružená predná vidlica však ponúka jazdcovi významný komfort pri jazde po nespevnenom povrchu. Výhodou je, ak je prednú vidlicu možné uzamknúť, ak sa presúvate častejšie po pevnom povrchu.

Ako vybrať horský bicykel?

V rámci tejto kategórie nájdete aj bicykle s označením cross country, ktoré majú zdvih odpruženia v rozmedzí od 80 do 100 mm. Špecifickou kategóriou hardtailových bicyklov sú dirt či slopestyle bicykle určené na skákanie. Sedlo je umiestnené nízko a šikmo voči riadidlám – odpruženie nemajú vôbec alebo veľmi nízke. Bez odpruženia je napríklad bicykel BMX alebo trial bicykel. Tieto bicykle sú určené primárne na akrobatickú jazdu a technické kúsky. Nemusia dokonca disponovať ani posedom. 

Celoodpružené bicykle

Do náročného terénu, na športové účely či pretekárske využitie je ideálna celoodpružená konštrukcia bicykla. Rozhodne však nie je takáto konštrukcia vhodná na jazdu po meste alebo výhradne po rovine. Takýto rám totiž disponuje odpružením nielen na prednej vidlici, ale takisto tlmičmi vzadu. Úlohou je eliminovať prenos nárazov v horšom členitejšom teréne a prekonávať aj priečne nerovnosti. Tento technický aspekt výrazne zvyšuje komfort jazdy a tiež bezpečnosť.

Medzi horské bicykle s celoodpruženou konštrukciou patria trail/all mountain bicykle. Perfektne zvládajú náročnejší kopcovitý terén a majú vyšší zdvih odpruženia od 120 do 140 mm. Ak milujete adrenalín, zrejme budete vyhľadávať downhill bicykle, ktoré sú určené na horské a technické zjazdy. Zodpovedá tomu i odpruženie v rozsahu od 190 do 205 mm. Na adrenalínovú a technickú jazdu sú tiež konštrukčne predurčené freerideenduro bicykle. Poradia si aj v tom najťažšom horskom teréne.

Hliníkový, titánový alebo karbónový rám bicykla

Bicykel z kvalitnej ocele nie je na zahodenie, no dnes to rozhodne nie je materiál, ktorý by skutoční milovníci cyklistiky preferovali. Kvalita materiálov vo veľkej miere vplýva na váhu, výdrž, ale aj cenu horského bicykla. Rámy bicyklov môžu byť:

 • Oceľové
 • Hliníkové – zliatinové
 • Karbónové
 • Titánové

Oceľ má svoje výhody a ešte aj dnes je veľmi často používaným materiálom, ktorý je veľmi pevný. Jej nevýhodou je vysoká hmotnosť, horšia flexibilita a čiastočne i problém korózie. Oceľ ako taká však šla do úzadia s príchodom hliníkových či zliatinových rámov. Nižšia hmotnosťvysoká odolnosť sú skvelým kompromisom aj z hľadiska ceny.

Ak pôjdete s cenovým stropom vyššie, natrafíte na úplne iné materiály. Taký karbón je uhlíkovým kompozitom, ktorý je 6- až 10-násobne pevnejší ako oceľ, no hmotnosť je násobne nižšia. Na rozdiel od oceľových rámov je karbónový rám takisto flexibilnejší a lepšie absorbuje nárazy a vibrácie.

Rozmery kolies horského bicykla

Exkluzivitou je nepochybne bicykel, ktorého rám je vyrobený z titánu. Cena takýchto bicyklov sa pohybuje niekedy až na úrovni priemerne drahých jazdených áut. Pevnosť, nízka hmotnosť, flexibilita a schopnosť absorbovať vibrácie. K tomu všetkému enormná odolnosť voči opotrebeniu materiálu.

Vzduchová vs pružinová vidlica

Typ vidlice – ak je vidlica odpružená, môže fungovať dvoma spôsobmi. Pružinový alebo vzduchový. V oboch prípadoch je možné nastaviť uzamknutie vidlice, čo dáva zmysel predovšetkým, ak jazdíte prevažne po spevnených povrchoch. Vzduchové odpruženie má výhodou v možnosti nastavenia tlaku vzduchu v tlmičoch. Prispôsobiť tak môžete výšku zdvihu váhe jazdca a povahe terénu. Pružinová vidlica takýto komfort neponúka.

Ako vybrať veľkosť bicykla

Rámy bicykla sa kombinujú s rôznou veľkosťou kolies. Najlepším pomocníkom pri výbere správnej veľkosti (výšky) rámu horského bicykla je vaša telesná výška. V súvislosti s veľkosťou rámu existuje jednoduchý test. Ak sa obkročmo postavíte nad stredovú os rámu, mali by ste mať nad rozkrokom plus/mínus 5 cm priestor. Riadiť sa následne treba štandardizovanou tabuľkou, ktorá určuje veľkosť rámu na základe výšky jazdca – S (150 – 165 cm), M, L (170 – 190 cm), XL či XXL (nad 200 cm). Veľkosti rámov sa uvádzajú taktiež v palcoch.

V palcoch sa tiež uvádza priemer kolies. Na výber máte u horských bicyklov celkovo z troch veľkostí. Každý priemer kolesa má svoje väčšie či menšie výhody i nevýhody.”

Veľkosť kolies bicykla

 • 26" kolesá boli kedysi jediným štandardným rozmerom, ktorý sa pri horských bicykloch používal. Postupne prišli na trh kolesá s väčším priemerom. Ich výhodou je jednoduchšia akcelerácia a tiež ovládateľnosť
 • v členitejšom teréne. 
 • 27,5" kolesá sú pri horských bicykloch najviac používané. Ponúkajú perfektný pomer medzi ovládateľnosťou, akceleráciou a priechodnosťou v teréne. Lepšie si poradia s kamenistým a členitým terénom. 
 • 29" kolesá sú v kategórii horských bicyklov najväčšie. Jazda v teréne je s nimi veľmi komfortná, prekonávajú lepšie aj priečne nerovnosti či veľmi členitý terén, majú dobrú priľnavosť, a to ich predurčuje na jazdu v najnáročnejšom horskom teréne. Manévrovanie v členitom teréne je však namáhavejšie. Ich výhodou je záber na rovine. Vďaka ich priemeru prejdete na jeden záťah väčšiu vzdialenosť.

Hmotnosť horského bicykla

Aké brzdy na bicykel

Pre bezpečnú jazdu na horskom bicykli netreba brzdy a ich dôležitosť podceňovať. V závislosti od spôsobu jazdy je dôležité myslieť na to, aký druh bŕzd naozaj potrebujete. Klasické čeľusťové brzdy postačia nenáročným, no ak s horským bicyklom plánujete jazdiť aj v skutočnom teréne, hydraulické brzdy na bicykel by mali byť povinnou výbavou.

Kotúčové brzdy na bicykel

Kotúčové – lepší variant, za ktorý sa oplatí priplatiť. Delíme ich na hydraulické alebo mechanické. Mechanický systém kotúčových bŕzd využíva klasické brzdové lanká, no omnoho viac odporúčané sú v terénne práve hydraulické brzdy, v prípade ktorých sú hadičky naplnené kvapalinou a za pomoci piestu sa starajú o brzdenie kolies. Výhodou je ich vysoká brzdná účinnosť a krátka reakčná doba. Nevýhodou je nutná údržba.

Ráfikové brzdy na bicykel

Ráfikové – klasické mechanické V-Brake alebo V-brzdy sú cenovo dostupným variantom, ktorý mnohým bežným cyklistom postačuje. Ich azda najväčšou nevýhodou je, že pri jazde vo vlhkom prostredí je ich účinnosť brzdenia veľmi nízka. Takisto využívajú lankový systém. Lanká sa časom opotrebúvajú a strácajú účinnosť. Vtedy je nutná výmena.

Prevody Shimano alebo SRAM

Z hľadiska prevodov sa najčastejšie stretnete s pákovými alebo otočnými prehadzovačkami. Veľmi rozšírené sú prevody značky Shimano alebo SRAM. Samotné horské bicykle využívajú pákové i otočné prevody, no z praktického hľadiska sú otočné ovládače prevodov praktickejšie. Ovládanie je pohotovejšie a tiež v prípade pádu nehrozí zlomenie páčok.

Doplnky na bicykel

Medzi doplnky horských bicyklov môžeme radiť napríklad pedále. Tie môžu byť platformové alebo nášľapné. Platformové majú výhodu práve v tom, že noha nie je fixne pripevnená k pedálu a môžete si tak v kritických miestach pomôcť aj kontaktom chodidla so zemou. Zároveň môžete mať obutý akýkoľvek typ obuvi. Súčasne je nevýhodou to, že noha môže z pedálu skĺznuť. Pri nášľapných pedáloch je noha fixovaná a využívate špeciálnu obuv. V prípade horských bicyklov sa preferujú kovové, kompozitové alebo karbónové pedále s klasickou platformou. Fixácia sa využíva predovšetkým v prípade profesionálnych športových aktivít.

Predné svetlo na bicykel

Medzi doplnky na bicykel pri jazde po lesných cestách patrí určite aj osvetlenie. Predovšetkým je dôležité osvetlenie pre smer jazdy. Ideálne je akumulátorové LED osvetlenie so skrutkou či zapínacím klipom na riadidlá. Oplatí sa využívať aj odrazky. Aj pri jazde v teréne oceníte držiak na fľašu.

Sedlo na bicykel

Sedlo horského bicykla sa líši už v závislosti od toho, či ide o sedlo pánske, dámske alebo detské. Dámske sú širšie, pánske pre zmenu dlhšie a užšie. Následne je možné zvoliť sedlo pre komfortnejšiu jazdu alebo náročnejšiu jazdu v teréne. Vyberať sedlo môžete aj na základe toho, aký terén na vašej trase prevažuje. Takisto rátajte s tým, že na sedlo si pár jázd budete zvykať. Dôležitý je tiež správny posed.

Aký plášť na horský bicykel

Ak sa chystáte do členitejšieho terénu, rolu hrajú i plášte horského bicykla. Potrebné je sledovať tiež jeho opotrebenie. V teréne sa žiada vrúbkovaný plášť s väčšími či menšími medzerami. Rozhodne však na štrkovité a kamenisté povrchy nie sú vhodné hladké – lineárne plášte. 

Akú značku bicykla si kúpiť – Kellys, CTM alebo Scott

Častá otázka spotrebiteľov, no jednoznačná odpoveď na ňu neexistuje. Každý výrobca má svojich verných priaznivcov. Rozhodne sú však na trhu značky bicyklov a výrobcovia, ktorí majú kvalitné renomé. Horské bicykle Author sú na trhu už vyše 25 rokov a v ich ponuke nájdete veľké množstvo horských bicyklov, ktoré sú cenovo dostupné. Bicykle Scott na Slovensko prišli zo Švajčiarska a veľmi rýchlo si našli svojich priaznivcov. Kvalitu a množstvo modelov ponúka i známa značka bicyklov Rock Machine.

Horské bicykle Merida sú známe po celom svete a aj u nás patria medzi renomované značky. Podobne sú na tom aj značky bicyklov Kellys a Kenzel. Priaznivcov majú tiež bicykle CTM, výrobca má v rámci segmentu veľmi bohatú ponuku modelov, a to drahších i lacnejších.  Možno menej známe sú horské bicykle značky Ghost. V ich ponuke nájdete aj skutočne špičkové modely. Zabudnúť nemôžeme ani na značky bicyklov ako Kross, Trek alebo Superior. Horské bicykle Specialized či Cannondale patria v rámci cenových tried medzi tú vyššiu, no kvalitou sú na najvyššej úrovni. 

Najlacnejšie horské bicykle

Veľkú rolu zohráva to, aký typ horského bicykla si zvolíte. Štandardne, cenové rozpätie je veľmi široké. Vedieť teda musíte, v akom type terénu budete jazdiť, aký štýl jazdy preferujete a tiež to, aký je váš cenový strop.

Horské bicykle do 500 € by niekto označil za lacné. V tomto rozmedzí však nájdete väčšinou hardtail bicykle s oceľovou alebo zliatinovou konštrukciou. Pre nenáročného jazdca, ktorý netestuje svoje hranice adrenalínu a ani limity bicykla, nejazdí náročný terén príliš často, môže byť táto voľba maximálne postačujúca. Netreba mať však vysoké očakávania po stránke odolnosti či kvality materiálov.

Horské bicykle od 500 do 1 000 eur už ponúknu solídny základ pre plnohodnotnú jazdu v náročnejšom teréne. Nájdete tu celoodpružený rám, kotúčové brzdy, kvalitné komponenty, doplnky a natrafiť môžete aj na konštrukciu z karbónu. 

Horské bicykle od 1 000 do 2 000 eur už patria do rúk náročnejších jazdcov, ktorí majú športovejšie ambície a v krvi chcú cítiť adrenalín. Alebo si chcú dopriať na horskej trati dokonalý komfort. Ide o kvalitné horské bicykle s karbónovým rámom, nízkou hmotnosťou a hydraulickými brzdami. Perfektne si poradia s členitejším terénom, eliminujú nárazy a konštrukčne sa prezentujú vysokou odolnosťou. Nad túto sumu sa už stretnete s profesionálnymi modelmi prémiových výrobcov.

Otázky a odpovede – FAQ

Neodpovedali sme vám na všetko, čo ste chceli vedieť? Dajte nám vedieť do komentárov a otázky vám zodpovieme. Túto sekciu pravidelne aktualizujeme, aby ste sa dozvedeli všetko, čo potrebujete vedieť pri výbere horského bicykla.

Nie je možné vybrať jeden alebo viac konkrétnych modelov, pretože pojem „lacný horský bicykel“ môže byť do 500 eur a pre niekoho zasa do 300 eur. Ak však pri výbere pozeráte primárne na cenu, predpokladom je, že ako jazdec nemáte vysoké nároky. Postačí vám oceľový rám, 26" kolesá a možno aj ráfikové brzdy. Takýto lacný horský bicykel v uvedenom cenovom rozpätí nájdete veľmi ľahko.

Veľkosť rámu bicykla musíte prispôsobiť vašej postave. Konkrétne ide o telesnú výšku a dĺžku nôh. Veľkosti rámov sú číslované v palcoch alebo písmenami od S po XXL. Vždy vyberajte danú veľkosť rámu aj v kombinácii s priemerom kolies – 26", 27,5", 29".

Nie, celoodpružený horský bicykel nie je práve ideálnym adeptom na klasické asfaltové spevnené cesty či do mesta, a to aj napriek tomu, že vidlicu bicykla je možné uzamknúť. Celoodpružený horský bicykel je stavaný pre členitý terén. Krátke presuny po pevnom povrchu problémom nie sú, no ak sa chcete venovať jazdeniu prevažne po spevnených mestských chodníkoch, prípadne priamo po meste, zvoľte radšej mestský bicykel. Dobrou voľbou môžu byť aj trekingové bicykle. Ak už chcete vyslovene horský bicykel, siahnite skôr po modeloch s pevným rámom, hardtailoch  či cross country bicykloch s odpružením na prednej vidlici.

Opäť záleží od konkrétnej kategórie horských bicyklov. Riadidlá však môžu niesť označenie flat bar alebo rise bar. Prvý menovaný typ je určený pre športovo založených jazdcov. Riadidlá flat bar majú mierny sklon – ostrejší uhol. V prípade flat bar je typické jemné prehnutie a ide o najpoužívanejší typ riadidiel. 

V prípade kúpy horského bicykla, resp. bicyklov všeobecne odporúčame vyskúšanie bicykla priamo na mieste – fyzicky. Za ideálnych podmienok si na bicykel sadnúť a previesť sa, minimálne posed vyskúšať môžete s určitosťou aj priamo v predajni. Určite vám odporúčame bicykle kupovať v špecializovaných obchodoch so zameraním na športové vybavenie či priamo v cykloshopoch. Nákup na internete – online nemusí byť problémom v prípade, že môžete tovar bezodplatne vrátiť alebo vymeniť za inú veľkosť.

Nie, táto kategória je výhradne doménou mestských bicyklov. U horských bicyklov na modely v podobnom dizajnovom prevedení nenatrafíte.

Heureka.sk odporúča:

CTM Rein 3.0 2021

od €
CTM REIN 3.0   S horským bicyklom REIN 3.0 a s jeho 29" palcovými kolesami máte zaručený plynulý prejazd cez nerovnosti. Bicykel je...

Romet Rambler R6.2 2021

od 299,99 €
Pánsky bicykel Rambler R6.2 s kolesami s priemerom 26 palcov, klikacím radením, brzdami kotúčovými mechanickými, odpruženou vidlicou a...

CTM Rascal 2.0 2021

od €
Rám - ALU 6061, M (18"), L (20"), XL (22") triple butted Vidlica - Rock Shox JUDY SILVER TK, SA, 100mm, boost™...

CTM Rascal 3.0 2021

od €
Rám - ALU 6061, M (18"), L (20"), XL (22") triple butted Vidlica - Rock Shox RECON SILVER, RL, SA, 100mm boost™...

CTM Charisma 2.0 2021

od €
CHARISMA 2.0   CHARISMA 2.0 je dámsky horský bicykel, ktorý už na prvý pohľad zaujme krásnym moderným dizajnom a bohatou výbavou. Rám má...

Kross Level 1.0 2021

od 549,00 €
HORSKÝ BICYKEL Horské bicykle sú prispôsobené jazde na každom druhu povrchu. Podľa výberu plášťa a dezénu môžete horský bicykel využívať tak...

Capriolo Oxygen 2020

od 313,49 €
Horský bicykel Capriolo Oxygen sa pýši obrími 29" kolesami a je tak vhodný pre výrazne náročnejší terén a neudržiavané cyklotrasy, kedy...

CTM Rambler 2.0 2021

od €
ALU 6061, M (18"), L (20"), XL (22") Rock Shox JUDY SILVER TK, COIL, 100mm, 29" Shimano Alivio...

CTM Charisma 3.0 2021

od €
CHARISMA 3.0 je dámsky horský bicykel, ktorý už na prvý pohľad zaujme krásnym moderným dizajnom a bohatou výbavou. Rám má geometriu prispôsobenú...

Romet Rambler R9.1 2021

od 349,99 €
Rambler R9.1 je horský bicykel osadený na 29" kolesách, kotúčovými mechanickými brzdami, komponentami od výrobcu Shimano, zadná...

CTM Axon 2021

od €
CTM AXON   Horský bicykel CTM AXON s krásnym dizajnom, s 26" kolesami je vhodný na rekreačné jazdenie v prírode. Bicykel je vybavený...

CTM Rein 1.0 2021

od €
ou dôrazne odporúčame fyzicky vyskúšať správnu veľkosť bicykla. GEOMETRIA M (16") L (18") XL (20") A Head tube...

Ďalšie články z kategórie Bicykle

Vaše hodnotenie:
(87.6%)

Komentáre
Šimon 18.Mar.2021

Ako decko som mal Olpran :) teraz je to Kellys, mám ho krátko, ale zatiaľ pôsobí dobre a kvalitne. Uvidím, či vydrží všetky letné výlety bez ujmy

Odpovedať

ew 01.Apr.2021

náš malý ma woom od cyklospeciality a jazdí s ním všetky možné terény a ten bicykel drží - naozaj reálne drží a vyzerá nezničiteľne pri tom všetkom čo náš divoch s ním stvára

Odpovedať

Jakub 26.Apr.2021

Už nejaký čas som verný značke Kellys, páči sa mi ich slogan (každý bicykel má misiu) a aj sa ho väčšiu časť roka držím. Cenovo sú tieto bicykle na tom veľmi dobre, kvalita je dostatočná. Jazdím na horskom bicykli a zvláda terén bez problémov.

Odpovedať

Mia 09.Jun.2021

Polovička bicykluje vždy, keď sa dá. Nedávno si kúpil Cube a tvári sa spokojne. Bicykel vyzerá dobre, má znížený rám, ľahko sa z neho zosadá, rám je hliníkový, vidlica odpružená, brzdy hydraulické, asi sa oplatil

Odpovedať

Dano 14.Jun.2021

Už nejaký ten rok vlastním CTM Rambler. Bicykel parádne šľape a má aj dobrú výbavu v pomere k cene. Prekážajú mi však riadidlá, ktoré sú pre mňa príliš široké. Možno je to len sila zvyku, predtým som mal bajk s užším riadidlami. Časom si snáď na ne zvyknem, ale inak je bicykel super.

Odpovedať

Mišo L. 21.Jun.2021

Dávam prednosť slovenským výrobcom, pretože treba podporiť domáci trh a navyše sú tieto bicykle aj kvalitné. Synovi sme kúpili Kenzel Shade 2020 a je maximálne spokojný. Bicykel má pekný dizajn, 3 x 7 prevodov, čo je na bežné bicyklovanie postačujúce. Zatiaľ funguje spoľahlivo a poradí si aj s mierne ťažším terénom. Plusom tohto modelu je tiež dobrý pomer ceny a výkonu, takže určite sa oplatí.

Odpovedať

Max 03.Jul.2021

Nedávno som si kúpil bicykel Mondraker Chrono Carbon 2021 a dokonca som vychytal akciu, takže som ho dostal ešte výhodnejšie. Ale aj za pôvodnú cenu ide o perfektný stroj. Stačí nasadnúť a ísť, spracovanie je skvelé, všetko šľape ako „švajčiarske hodinky“ a tak som spokojný. :-) Ide o môj prvý bicykel, ktorý má rám z karbonu, takže spočiatku som bol v šoku z toho, ako veľmi ľahký je tento prístroj. Môže to navodzovať pocit, že bajk je krehký, no podľa popisu by to malo vydržať všetko, takže uvidím, keď budem mať najazdených viac km. Bicykel je ideálny na rýchlu jazdu v závodnom štýle. Plus dávam za odpruženú vidlicu aj kotúčové hydraulické brzdy, ktoré sú spoľahlivé.

Odpovedať

tomáš 11.Aug.2021

Nejako ste zabudli na bicykle Canyon, keď som si vyberal bike tak som porovnával všetky možné alternatívy ale najlepšie mi prišiel canyon. Možno práve preto že ich kúpite len priamo od výrobcu z Nemecka a tým pádom obchádzate kamenné obchody. Jeden mám už dva roky a som spoko.

Odpovedať

Martin 11.Aug.2021

Canyon su vyborne bicykle, ale ako vravite, nedostat ich kupit v kamennych predajniach na slovensku. Vela ludi ked si uz chce kupit profi bike, alebo chce prejst z obycajneho rekreacneho jazdenia do niecoho vaznejsieho, potrebuje aj poradit od predajcu, od vyberu velkosti bicykla/pedalov/tretier a pod. Nie kazdy si vie bicykel poskladat doma sam. Ja som preto zvolil variantu kde mi vedeli vsetko vyskladat a zvolil som vyssiu triedu - Specialized.

Rišo 25.Aug.2021

Vozím sa na horskom bicykli CTM Rein 3.0 2021 a nemám mu čo vytknúť. Vedel som, čo si kupujem, pretože bicykel som mal možnosť pred kúpou vyskúšať si. Má ho môj kamarát, a tak som sa pre kúpu rozhodol až po dôkladnom preverení v teréne. :-) CTM je kvalitná značka, ktorá ponúka dobre vybavené bicykle za prijateľné ceny. Bicykel má úplne ideálnu konfiguráciu pre nenáročného, respektíve rekreačného používateľa. Oceňujem predĺženú 5 ročnú záruku na rám a skvelú dostupnosť náhradných dielov v prípade potreby, nakoľko ide o slovenského výrobcu. Predná vidlica je odpružená a brzdy sú kotúčovo hydraulické. Prevodov je tu 3 x 8, čo je úplne postačujúce na bežné vozenie sa po teréne, ale aj cyklotrasách. Na bicykli sa mi pohodlne jazdí a zatiaľ s prehľadom zvládol každý terén, po ktorom som jazdil. Bola to veľmi dobrá kúpa a verím, že bajk mi bude dlho slúžiť.

Odpovedať

Zdeno 29.Sep.2021

Kamarát mi odporučil bicykel Capriolo Oxygen a som s ním spokojný, hoci balenie bolo hrozné. Všetko bolo potrebné nastaviť, od prehadzovačiek až po brzdy. Je to obrovský rozdiel oproti CTM, ktorý som mal predtým. Tam len stačilo zložiť koleso a všetko bolo pripravené na jazdu.

Odpovedať

Júlia 21.Nov.2021

CTM Charisma je skvelý bicykel za skvelé peniaze. Páčil sa mi dizajn, celkové spracovanie aj kvalita použitých komponentov. Len pribalené pedále som hneď vymenila, lebo mi nevyhovovali, inak je všetko super. S bicyklom som maximálne spokojná a môžem ho odporučiť aj ostatným dámam. :-)

Odpovedať

janka 11.Feb.2022

My mame zo stranky cyklospeciality majú široký výber, plus majú aj svoje predajne čo je za mňa super

Odpovedať

andrea 12.Feb.2022

áno od nich máme aj my, či kolobežky alebo bicykle a môžem povedať že 10/10

Odpovedať

kristína 14.Feb.2022

cyklospeciality majú veľký výber horských bicyklov, mám odtiaľ aj ja

Odpovedať

zuzanka 16.Feb.2022

áno cyklospeciality je u nás voľba, široký výber, skvelé ceny

Odpovedať

mária 17.Feb.2022

z cyklospeciality máme aj my, konkretné z ich predajne v košiciach

Odpovedať

tina 19.Feb.2022

za mňa určite z cyklospeciality, skvelý výber, top!

Odpovedať

kristinab 20.Feb.2022

áno aj my máme z ich eshopu

Odpovedať

Roland 24.Feb.2022

Kross Level 1.0 2021 je slušný bicykel s odpruženou vidlicou. Vďaka použitému hliníku je pomerne ľahký. Páči sa mi aj farba bicykla. Sedenie je pohodlné.

Odpovedať

Mary 08.Jun.2022

Scott Contessa Active je pekný horský bicykle, oceňujem odpruženú vidlicu a rám z hliníka, vďaka čomu je bajk pomerne ľahký. Prevodov je tu 2 x 9, čo úplne stačí. Prehadzovanie je plynulé, reťaz sa nezasekáva a brzdy sú tiež fajn, skúšala som aj prudké brzdenie, aj brzdenie z kopca a všetko v poriadku.

Odpovedať

Igor 14.Mar.2023

CTM Rascal 3.0 2021 je kvalitný bicykel, mám ho už dlhšiu dobu a prešiel som s ním tisícky kilometrov. Je ľahký, rýchly a zatiaľ ma nesklamal. Môžem odporučiť, hoci tento model sa už asi nepredáva, ale novšia verzia áno.

Odpovedať