Digestory Klarstein

Digestory Klarstein – recenzie, skúsenosti, cena

Odsávače pár sú dnes spotrebičmi, ktoré sú súčasťou každej modernej kuchyne. A nie je to len preto, aby celé susedstvo či bytový dom cítili, čo práve varíte. Hlavným dôvodom je, že sa tieto pachy nevstrebávajú do nábytku a vybavenia domácnosti. Rovnako tak je dôležité, aby digestory efektívne odvádzali vodnú paru a tá sa nehromadila na stenách. Či ide o komínové digestory, vstavané, závesné či výsuvné, svoj praktický účel si vždy majú plniť. My sme sa tentoraz v našom teste zamerali na digestory Klarstein. Táto značka má vo svojom portfóliu rôzne typy od komínových až po ostrovčekové odsávače pár. Zaujmú dizajnom i kvalitou spracovania. V našom porovnávacom teste sme pre vás vybrali tie najlepšie modely Klarstein a pripravili tiež recenzie digestorov.

Publikované: 10.08.2022
Aktualizované: 23.04.2024

Aký odsávač pár Klarstein si kúpiť?

Z hľadiska dispozície kuchyne spotrebitelia hľadajú rôzne typy digestorov. Odlišná môže byť šírka odsávača pár, napríklad 60 cm alebo 90 cm. Takisto sa líši priestorové riešenie kuchyne a možnosti umiestnenia. Tentoraz sme v našom teste nepristúpili k porovnávaniu jednotlivých modelov, pretože ide o rozdielne typy digestorov, ktoré majú iné konštrukčné vlastnosti, spôsob odvádzania vzduchu i ďalšie technické parametre. Aby sme vám výber čo najviac uľahčili, spracovali sme pre vás výber digestorov Klarstein. Modely sme vyberali na základe atribútov, ktoré spotrebitelia vyhľadávajú najviac.

Názov Hodnotenie Detail
Klarstein Skyfall Smart 5* Zobraziť produkt
Klarstein Barett 5* Zobraziť produkt
Klarstein Paolo 5* Zobraziť produkt

Najpredávanejšie
Klarstein Barett

Klarstein Barett

Ostrovčekový digestor s výkonom odsávania 560 m3/h, 3 rýchlosti, recirkulácia

Zobraziť viac info

Moderný a cenovo dostupný ostrovčekový digestor s maximálnym výkonom odsávania 560 m3/h je nielen výkonný, ale taktiež zaujme dizajnovým prevedením. Na pohlcovanie pachov z varenia využíva uhlíkové filtre, ktoré sú vymeniteľné. Výška zavesenia digestora je nastaviteľná. Integrované je LED osvetlenie a taktiež má funkciu časovača. Okrem ovládacieho panela je možné odsávač pár ovládať aj cez diaľkový ovládač. Pozitívom je kvalitné spracovanie a viacero farebných prevedení.

Dobré recenzie
Klarstein Paolo

Klarstein Paolo

Vstavaný digestor s výkonom odsávania 600 m3/h, 3 rýchlosti, recirkulácia

Zobraziť viac info

Obľúbený odsávač pár je nenápadným spoločníkom v kuchyni. Umožňuje externé odsávanie i režim recirkulácie. Maximálny výkon odsávania dosahuje hodnotu 600 m3/h a bez problémov si tak poradí s väčšími kuchyňami. Integrované je LED osvetlenie. Digestor je dodávaný so spätnou klapkou. Zariadenie je veľmi úsporné a patrí do energetickej triedy A. Ovládací panej je dotykový a nechýba ani praktický displej.

Pre náročných
Klarstein Skyfall Smart

Klarstein Skyfall Smart

Ostrovčekový digestor s výkonom odsávania 402 m3/h, 3 rýchlosti, recirkulácia

Zobraziť viac info

Inteligentný smart odsávač pár, ktorý dokážete ovládať cez mobilnú aplikáciu. Skyfall Smart disponuje výkonom odsávania až 402 m3/h. Zariadenie je dizajnovo veľmi vydarené a jeho okrúhly tvar pôsobí veľmi zaujímavo. Osvetlenie je integrované. Na prednej strane sa nachádza aj jednoduchý otočný regulátor na ovládanie výkonu. Mobilná aplikácia je dostupná pre Android aj iOS. Odsávač pár je dostupný v troch farbách. O pohlcovanie pachov sa starajú uhlíkové filtre. Určený je na recirkulačnú prevádzku.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Napriek tomu, že sa jednotlivé modely digestorov aj z konštrukčného hľadiska odlišujú, najdôležitejšie parametre a vlastnosti ostávajú rovnaké. Pri výbere sme okrem technických kritérií brali do úvahy aj referencie zákazníkov, ktoré sme pri recenzovaní odsávačov pár hodnotili.

Najdôležitejším parametrom je nepochybne fakt, ako efektívne dokáže digestor odvádzať pachy a vlhkosť pri varení. Toto záleží na spôsobe odvodu vzduchu, ale taktiež na výkone odsávania. Tento výkon sa udáva v metroch kubických za hodinu. Ide teda o množstvo vzduchu, ktoré dokáže digestor v priebehu hodiny odsať. Podceňovať netreba ovládacie prvky, tlačidlá, dotykové plochy, otočné regulátory alebo displej. Smart digestory už dokážete ovládať aj cez mobilnú aplikáciu. Ak máte kuchyňu s obývačkou alebo v kuchyni trávite veľa času, pozitívom je nízka hlučnosť odsávača. Opomenúť netreba ani spôsob filtrácie, predovšetkým z hľadiska údržby a takisto dizajn.

Účinnosť odsávania pachov a vlhkosti
Ovládacie prvky
Hladina hluku
Filtrácia digestora
Dizajn a kvalita spracovania
Prídavné funkcie

Dostupnosť jednotlivých modelov sme overovali u overených predajcov a oficiálnych distribútorov značky Klarstein. Nemecký výrobca má v danom segmente na našom trhu veľmi široké zastúpenie. Do nášho výberu sa dostali ostrovčekové i komínové digestory, takisto vstavané i recirkulačné odsávače pár. K prieskumu trhu nám poslúžila aj databáza cenového porovnávača Heureka.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie digestorov Klarstein

Jednotlivé digestory sme vyberali na základe stanovenej metodiky testovania. Zakladáme si na autentickosti a relevantnosti recenzií. Recenzie sú teda objektívne a žiadny z produktov nie je propagovaný za účelom reklamy. Cieľom je spotrebiteľom predstaviť kvality digestora a rovnako aj jeho nedostatky. Veríme, že naše recenzie digestorov Klarstein a ich hodnotenie vám pomôžu vybrať si ten najlepší.

Najpredávanejšie

Klarstein Barett

Ostrovčekový digestor s výkonom odsávania 560 m3/h, 3 rýchlosti, recirkulácia

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Moderný ostrovčekový odsávač pár s LED osvetlením a vysokým výkonom pre odsávanie pár. Zaujímavosťou je „plávajúca“ konštrukcia a zaujímavý dizajn. Disponuje možnosťou ovládania viacerých rýchlostných stupňov a dodávaný je s diaľkovým ovládačom.

Ak vašej kuchyni dominuje ostrovček, Klarstein Barett s priemerom 35 cm môže byť veľmi praktickým i estetickým doplnkom celej kuchyne. Ide o stropný odsávač pár s bodovým uchytením nerezovej platne. Výška zanesenia je nastaviteľná, max. 140 cm. Pripojenie je nutné cez stropné káble, odsávač pár nemá žiadnu zástrčku. Celý digestor váži 16,9 kg a je vyrobený z nerezovej ocele. K dispozícii budete mať 3 výkonnostné stupne. Pri maximálnom výkone odsávanie zvládne odsať 560 m3/h.

Prvotný tukový filter z hliníka je vyberateľný a ľahko umývateľný. Nechýba však ani uhlíkový filter s aktívnym uhlím pre pohlcovanie pachov. Aj vďaka tomu je recirkulačný režim veľmi efektívny. Digestor je napriek svojmu priemeru 35 cm vhodný aj pre väčšie kuchynské ostrovčeky.

Ostrovčekový digestor Klarstein tiež ponúka dve možnosti ovládania. Na samotnej konštrukcii sa nachádzajú tlačidlá s malým digitálnym displejom, ktorý zobrazuje výkonnostnú úroveň odťahu vzduchu. Na ovládacom paneli sa nachádza tlačidlo pre LED osvetlenie, ktoré má intenzívnu bielu farbu. Druhý spôsob ovládania predstavuje diaľkový ovládač, na ktorý si ľahko zvyknete. Zaujímavosťou je funkcia 9-minútového časovača, ktorý môžete aktivovať napríklad po dovarení a digestor sa po uplynutí času sám vypne.

Moderný stropný digestor Klarstein Barett je veľmi obľúbeným modelom, čoho dôkazom sú aj pozitívne recenzie ostatných zákazníkov. Odsávač pár je tichý a taktiež dostatočne výkonný. Zákazníkov teší integrované LED osvetlenie a možnosti ovládania. V balení je okrem samotného digestora aj montážny materiál, vŕtacia šablóna na otvory, návod, spomenutý diaľkový ovládač a takisto dva kusy uhlíkových filtrov.

Ostrovčekový digestor je dizajnovo vydareným kúskom. Recirkulačný režim je účinný vďaka uhlíkovým filtrom. Tie je možné bez problémov odkúpiť u výrobcu Klarstein. Tukový filter z hliníka je umývateľný. Funkcia časovača má taktiež svoj význam. V pomere k cene ide o naozaj veľmi dobrú kúpu. Návod nie je v slovenčine, čo je menšie mínus. Taktiež niektorí zákazníci avizovali, že rozmiestnenie predvŕtaných otvorov spôsobuje, že tlačidlá digestora sú mierna natočené do strany, čo však nie je žiadny výrazný problém. Ak hľadáte podobný dizajn, vhodnou alternatívou je väčší stropný digestor Klarstein Skyfall Smart.

Pozitíva

Kvalitné vyhotovenie a moderný dizajn
Silné LED osvetlenie
Diaľkové ovládanie

Negatíva

Manuál nie je v SK jazyku

Typ digestora: ostrovčekový ● Max. výkon odsávania: 560 m3/h ● Počet rýchlostí: 3 ● Energetická trieda: B ● Max. hlučnosť: 55 dB ● Recirkulácia: áno ● Šírka: 35 cm ● Výška: 38 cm ● Hmotnosť: 16,9 kg

Dobré recenzie

Klarstein Paolo

Vstavaný digestor s výkonom odsávania 600 m3/h, 3 rýchlosti, recirkulácia

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Daný model je dostupný v dvoch šírkach, okrem 52 cm je Klarstein Paolo dostupný aj v šírke 72 cm. Digestor je uspôsobený pre zabudovanie do kuchynskej linky. Odsávač pár disponuje moderným dotykovým ovládaním a taktiež okrem odsávania mimo miestnosti má k dispozícii aj recirkulačný režim.

Veľmi nenápadný digestor Klarstein Paolo je na trhu obľúbeným modelom. Dôkazom toho sú aj jeho vysoké predaje. Dostupný je v šírke 52 alebo 72 cm. Taktiež je možné vybrať si zo striebornej/nerezovej alebo čiernej farby. Digestor je stavaný na zabudovanie do kuchynskej skrinky. Je bez okrajov, takže nijakým spôsobom nenarúša estetický dojem. Ovláda sa jednoducho dotykovým panelom. Sila odťahu vzduchu je až 600 m3/h. Vybrať si môžete z troch výkonnostných stupňov. Je potrebné však konštatovať, že oproti iným modelom Klarstein patrí k tým hlučnejším.

Vstavaný digestor disponuje takisto osvetlením, konkrétne ide o biele LED svetlo, ktoré veľmi efektívne dokáže osvetliť varnú plochu. Tukový filter je odnímateľný, vyrobený je z hliníka a preto je možné ho bez problémov umývať. Uhlíkový filter je voliteľný v prípade, že namiesto externého odsávania budete využívať recirkulačný režim. Súčasťou balenia uhlíkový filter nie je.

V balení spolu s odsávačom pár dostanete spätnú klapku, ktorá sa postará o to, aby sa pachy a arómy nevracali späť a zároveň, aby vzduch zvonka neprenikal cez digestor dnu. Priemer klapky je 15 cm. Rovnaký je aj priemer vývodu na odsávaciu hadicu, ktorá však nie je súčasťou balenia. Sieťový kábel má dĺžku 140 cm. Celková hmotnosť zariadenia je 7 kg. V balení sa nachádzajú potrebné skrutky pre priskrutkovanie ku kuchynským skrinkám zo spodnej strany. Digestor je síce hlučnejší, no energeticky veľmi úsporný – energetická trieda A.

Pozitívne referencie zákazníkov sú dôkazom toho, že odsávač pár Klarstein Paolo dokáže splniť požiadavky spotrebiteľov. Tento vstavaný digestor disponuje dostatočným výkonom. Jedinou nevýhodou, ktorá sa v recenziách skloňuje, je vyššia hladina hluku. Majitelia si však chvália pekný dizajn a taktiež dotykové ovládanie. Pozitívom je aj intenzívne LED osvetlenie. Odsávacia hadica nie je súčasťou balenia, no dodávaná je spätná klapka. Odsávač pár má recirkulačný režim.

Jednou z možností je doplniť jeho filtračnú výbavu o uhlíkový filter (nie je v balení), aby bolo možné využívať režim recirkulácie. Samotný tukový filter je z hliníka a je odnímateľný. V balení nájdete kompletnú montážnu sadu so skrutkami potrebnými na upevnenie. Montáž je vskutku nenáročná. Dostupný je v šírke 52 alebo 72 cm a taktiež v čiernej alebo striebornej farbe. Konštrukcia je z odolnej nerezovej ocele.

Pozitíva

Elegantný dizajn
Dotykový ovládací panel
Nenáročná montáž

Negatíva

Vyššia úroveň hluku
Dodávaný bez uhlíkového filtra a odsávacej hadice

Typ digestora: vstavaný ● Max. výkon odsávania: 600 m3/h ● Počet rýchlostí: 3 ● Energetická trieda: A ● Max. hlučnosť: 72 dB ● Recirkulácia: áno ● Šírka: 52/72 cm ● Výška: 27,8 cm ● Hmotnosť: 7 kg

Pre náročných

Klarstein Skyfall Smart

Ostrovčekový digestor s výkonom odsávania 402 m3/h, 3 rýchlosti, recirkulácia

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Recirkulačný závesný digestor určený pre kuchynské ostrovčeky. Dizajnovo veľmi pútavý model z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele. Disponuje tukovým i uhlíkovým filtračným systém. Vďaka jeho smart funkciám a podpore WiFi ho môžete ovládať cez mobilný telefón alebo gestami rúk.

Na trhu nie je veľa cenovo dostupných ostrovčekových odsávačov pár, ktoré by ste si mohli dovoliť ovládať cez mobilnú aplikáciu. Klarstein Skyfall Smart však je jedným z nich. Aplikácia Klarstein App Experience podporuje operačné systémy iOS aj Android. To je však len jeden z možných spôsobov ovládania. Podporu WiFi a mobilný telefón môžete nahradiť gestami rúk. Ovládanie naozaj funguje, čo potvrdzujú pozitívne ohlasy zákazníkov. Ak zástancami smart technológií príliš nie ste, postačí vám aj podsvietený otočný regulátor s digitálnym displejom.

Odsávač pár má tri výkonnostné stupne odsávania vzduchu. Pri maximálnom výkone je odťah vzduchu až 402 m3/h. Zariadenie je maximálne tiché. Hliníkový tukový filter je umývateľný a v balení sa nachádzajú dva filtre s aktívnym uhlím, ktoré sú pre recirkulačný režim nevyhnutnosťou.

Voľne zavesený digestor Klarstein Skyfall Smart je na prvý pohľad dizajnovým kúskom. Navyše máte možnosť vybrať si až z troch farebných prevedení. Okrem čistej striebornej – nerezovej farby, môže do konceptu vašej kuchyne zapadnúť aj moderná čierna alebo retro zlatá farba. Digestor s recirkuláciou má integrované osvetlenie varnej plochy vďaka LED žiarovkám.

Súčasťou balenia je stropná platňa, ktorá prekrýva elektrickú inštaláciu. Z platne vedú oceľové lanká, ktoré nesú samotný odsávač pár. Výšku zavesenia je možné regulovať. Kábel na zavesenie má 148 cm. Hmotnosť zariadenia je 15 kg. Priemer digestora je 45 cm. Energetická trieda spotrebiča je C.

Ostrovčekové odsávače pár sú v tomto segmente špecifickou kategóriu. Takýto digestor je v kuchyni viditeľný a preto musí byť svojím spôsobom aj dizajnovým doplnkom. Klarstein Skyfall Smart tento nárok určite spĺňa a zákazníkom sa dizajn odsávača veľmi páči. Navyše je digestor dostupný v striebornej, zlatej i čiernej farbe. Zariadenie má vysoký sací výkon a je veľmi tiché.

Silnou stránkou sú smart funkcie – možnosť ovládať digestor cez mobilnú aplikáciu. Ďalšou vychytávkou je ovládanie gestami, čo si zákazníci veľmi pochvaľujú. Integrované má odsávač aj LED osvetlenie. Treťou možnosťou je podsvietený otočný reuglátor. Súčasťou balenia sú dva uhlíkové filtre, pretože ide o recirkulačný digestor. Montáž je pomerne nenáročná. Návod v SK/CZ jazyku je potrebné si stiahnuť. Ak digestor prekračuje váš cenový strop, skúste sa pozrieť na ostrovčekový digestor Klarstein Barett s diaľkovým ovládačom.

Pozitíva

Unikátny dizajn a kvalitné spracovanie
Ovládanie mobilnou aplikáciu a gestami
Tichý chod a výkon

Negatíva

Vyššia cena

Typ digestora: ostrovčekový ● Max. výkon odsávania: 402 m3/h ● Počet rýchlostí: 3 ● Energetická trieda: C ● Max. hlučnosť: 62 dB ● Recirkulácia: áno ● Šírka: 45 cm ● Výška: 42 cm ● Hmotnosť: 15 kg

Klarstein Madonna

Ostrovčekový digestor s výkonom odsávania 500 m3/h, 3 rýchlosti, recirkulácia, hlučnosť 73 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Výkonný kuchynský odsávač pár Madonna so šírkou 90 cm je dostupný v striebornej alebo čiernej farbe. V pomere ceny a výkonu patrí k najlepším modelom. Okrem toho zaujme aj moderným dizajnom. Špecifikom sú tri samostatné tukové filtre z hliníka. Ostrovčekový digestor má aj režim recirkulácie.

Pozitívne hodnotenie zákazníkov je dôkazom, že v našom výbere je tento model oprávnene. Odsávač pár Klarstein Madonna patrí k moderným ostrovčekovým digestorom s komínom. Silnou stránkou toho modelu je vysoký výkon s maximálnym ťahom 500 m3/h. K dispozícii máte na výber z troch úrovní výkonu odsávania. Poteší taktiež tichý chod zariadenia. Účinnosť odsávania je riešená až dvoma ventilátormi s teflónovou úpravou a výkonným elektromotorom (250 W).

Veľmi dobrým dojmom na nás pôsobí LED ovládací panel s dotykovými plochami. Medzi funkciami je taktiež časovač na odložené vypnutie od 1 až po 9 minút. Integrované je intenzívne LED osvetlenie v bielej – studenej farbe. Varná plocha je osvetlená veľmi dobre. K dispozícii je aj recirkulačný režim, no filter s aktívny uhlím je potrebné si dokúpiť u predajcu. Súčasťou filtračnej sústavy sú tri samostatné tukové filtre z hliníka, ktoré sú odnímateľné a môžete ich v rámci údržby umývať aj v umývačke riadu.

Šírka odsávacej šachty – komína je 30,5 cm. Samotný komín je z ušľachtilej ocele, čo po dizajnovej stránke pôsobí veľmi moderne. Veľmi príjemný kontrast s leštenou nerezovou oceľou vytvára práve ovládací panel z bezpečnostného čierneho skla. Hmotnosť celého digestora je až 28 kg, čo len dokazuje že nerezové diely sú kvalitné a masívne. Napájací kábel má 150 cm. Odsávacia hadica je flexibilná s dĺžkou 55 až 170 cm. Digestor patrí do energetickej triedy B a je tak veľmi úsporný.

Ak hľadáte ostrovčekový digestor so šírkou 90 cm, resp. šírkou odsávacej plochy 71 cm, Klarstein Madonna je veľmi zaujímavou voľbou. Pôsobí moderne a veľmi esteticky. Ostrovčekový digestor tohto druhu je veľmi efektívny. Dôkazom toho je spokojnosť spotrebiteľov s vysokým sacím výkonom zariadenia. Napriek vysokému výkonu je chod tichý, maximálna hladina hluku je 73 dB, no tretí výkonnostný stupeň často používať nebudete.

Ovládací LED panel z tvrdeného čierneho skla je veľmi elegantný a zákazníci sa tešia z jednoduchosti ovládania. Pre recirkuláciu je potrebné si dokúpiť filter s aktívnym uhlím. Tri tukové filtre sú umývateľné. Medzi funkciami je taktiež časovač a integrované je tiež LED osvetlenie. Celkové prevedenia daného modelu je veľmi vydarené. Veľmi obľúbeným je taktiež štýlový ostrovčekový digestor Klarstein Skyfall Smart so smart funkciami.

Pozitíva

Tichý chod
Kvalitné spracovanie
Vysoký výkon odsávania

Negatíva

Bez výhrad

Typ digestora: ostrovčekový – komínový ● Max. výkon odsávania: 500 m3/h ● Počet rýchlostí: 3 ● Energetická trieda: B ● Max. hlučnosť: 73 dB ● Recirkulácia: áno ● Šírka: 90 cm ● Výška: 105 cm ● Hmotnosť: 28 kg

Lacná kvalita

Klarstein Laurel

Komínový digestor s výkonom odsávania 350 m3/h, 3 rýchlosti, recirkulácia, hlučnosť 64 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku

Cenovo dostupný komínový odsávač dostupný v šírke 60 aj 90 cm. Okrem čiernej farby je dostupný aj v atraktívnej bielej farbe. Ide o nástenný odsávač pár s možnosťou používania v recirkulačnom režime. Dodávaný je aj s vysúvateľnou odsávacou hadicou. Integrované je LED osvetlenie.

Komínový digestor má v hornom paneli integrované LED osvetlenie (2 x 1,5 W). Digestor disponuje veľmi moderným ovládacím panelom s dotykovými plochami. Na samotnom paneli sa nachádza praktický LED displej s údajom o výkonnostnom stupni. Klarstein Laurel je vybavený časovačom, ktorý vám umožňuje aktivovať odložené vypnutie od 1 až po 9 minút. Napríklad po dovarení. Na paneli môžete aktivovať aj osvetlenie.

Výkon odsávania je oproti iným modelom Klarstein miernym sklamaním, čo dokazujú referencie zákazníkov. Pri maximálnom ťahu 350 m3/h na treťom výkonnostnom stupni je efektivita na priemernej úrovni. Navyše pri maximálnom výkon hlučnosť výrazne stúpa. Dôvodom slabšieho výkonu je s určitosťou menej výkonný elektromotor, ktorý má vysoké otáčky, čím produkuje viac hluku, no efektivita je len priemerná. Tukový filter je odnímateľný a je možné ho umývať v umývačke riadu.

Nástenný odsávač pár Klarstein s komínom má vskutku moderný dizajn, ktorý pôsobí až luxusne. Predovšetkým v čiernom prevedení v kombinácii so sklápateľným štítom z lesklého bezpečnostného skla na čelnej strane má Laurel veľmi honosný vzhľad. So šírkou 90 cm je navyše dominantný v celom priestore. Komínový digestor je dodávaný s odsávacou hadicou (vysúvateľný) dlhou maximálne 180 cm a priemerom otvoru 150 mm. Súčasťou dodávky je aj spätná klapka a všetok potrebný montážny materiál. Návod na použitie nie je v SK jazyku, je možné si ho stiahnuť zo stránky výrobcu.

Moderný digestor Klarstein Laurel patrí do kategórie cenovo dostupných modelov. Spotrebiteľov oslovuje svojím dizajnom a taktiež celkovým dojmom. Zákazníci si veľmi pochvaľujú aj funkčné a inovatívne ovládanie na dotykovom LED paneli. Slabinou digestora nie je ani príslušenstvo. Súčasťou balenia je odsávacia hadica i spätná klapka. Fungovať dokáže v recirkulačnom režime, no uhlíkový filter nie je súčasťou balenia. Tukový filter z hliníka je možné umývať v umývačke riadu. Odsávač pár však mierne zaostáva výkonom, ktorý je len veľmi priemerný a efektivity sa dočkáte až pri treťom výkonnostnom stupni. Súčasne však stúpa aj hluk digestora. Problém s výkonom zaručene nemá novší model Klarstein Alina.

Pozitíva

Moderný dizajn
Dotykový ovládanie
Dostupná cena

Negatíva

Slabší výkon na prvých dvoch stupňoch

Typ digestora: komínový ● Max. výkon odsávania: 350 m3/h ● Počet rýchlostí: 3 ● Energetická trieda: B ● Max. hlučnosť: 64 dB ● Recirkulácia: áno ● Šírka: 60/90 cm ● Výška: 32 cm ● Hmotnosť: 7 kg

Klarstein Alina

Komínový digestor s výkonom odsávania 600 m3/h, 3 rýchlosti, recirkulácia, hlučnosť 63 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Digestor Alina disponuje komínom pre odvod pary a aróm do exteriéru. Možné je však aktivovať aj recirkulačný mód. Model je vybavený veľmi estetickým bočným farebným podsvietením. Ovládanie zabezpečuje LED dotykový panel. Dostupný je digestor v šírke 60 aj 90 cm a rovnako tak v striebornej a čiernej farbe.

Komínový digestor Alina je podľa parametrov často vyhľadávaný práve pre vysoký výkon odsávania až 600 m3/h. Tento parameter pokryje aj výmery väčších priestorov a kuchýň. Výpary a pachy z jedla odsáva von cez odsávaciu šachtu. Zvoliť možno z troch rýchlostí odsávania. Ovládanie je maximálne jednoduché vďaka modernému dotykovému LED panelu.

Ten má tri priame tlačidlá na rýchlosť, ďalšie je na vypnutie a taktiež je k dispozícii osvetlenie varnej plochy. Samotný digestor kombinuje sklo a ušľachtilú oceľ. Celková hmotnosť nástenného digestora je 15 kg. Pri montáži vás nemilo môže prekvapiť neprehľadný a nepresný návod, čo avizujú viacerí zákazníci. Odsávač je veľmi úsporný (energetická trieda A).

Ak vám technické riešenie neumožní odsávanie do exteriéru, potom je možné využívať recirkulačný režim. Potrebné je len dokúpiť filtre s aktívnym uhlím, aby bolo pohlcovanie pachov čo najefektívnejšie.

Pôsobivým prvkom odsávača pár Klarstein Alina je nepochybne prepínateľné farebné LED podsvietenie zadnej steny Balanced Light Concept – biela, zelená, modrá, červená, žltozelená, oranžová, žltá alebo tyrkysová. Ide o dekoratívny prvok. V balení dostanete kompletnú montážnu sadu s nástennými držiakmi i skrutkami. Taktiež nechýba ani odpadová hadica s dĺžkou 200 cm a priemerom 15 cm. Komín sa skladá z dvoch dielov.

Názory zákazníkov na vybraný odsávač pár sú veľmi pozitívne. Jedinou slabinou je nepresný návod. Odporúčame stiahnuť si PDF návod zo stránky výrobcu Klarstein. Veľmi pozitívnou vlastnosťou je nepochybne sací výkon odsávania, ktorého má model Alina na rozdávanie. Po dizajnovej stránke digestoru niet čo vytknúť. Navyše zaujme nastaviteľným LED posvietením, ktoré pôsobí veľmi štýlovo a esteticky. Viacerí zákazníci sú radi aj za pomer ceny a kvality. Konštrukcia kombinuje nerezovú oceľ a sklo. Aj preto je dizajn veľmi moderný. V balení nechýba odsávacia hadica, no pre cirkuláciu vzduchu je potrebné zakúpiť uhlíkový filter.

Pozitíva

Efektné farebné posvietenie a dizajn
Sací výkon
Pomer cena/výkon

Negatíva

Nepresný návod

Typ digestora: komínový ● Max. výkon odsávania: 600 m3/h ● Počet rýchlostí: 3 ● Energetická trieda: A ● Max. hlučnosť: 63 dB ● Recirkulácia: áno ● Šírka: 60/90 cm ● Výška: 54,2 cm ● Hmotnosť: 15 kg

Klarstein Remy

Vstavaný digestor s výkonom odsávania 620 m3/h, 3 rýchlosti, recirkulácia, hlučnosť 68 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Veľmi často vyhľadávané sú účinné stropné, resp. zabudovateľné digestory, ktoré sú v priestore nenápadné, no robia si svoju prácu. Klarstein Remy je väčší vstavaný digestor so šírkou 90 cm. Dodávaný je v čiernej alebo bielej farbe. Vyznačuje sa predovšetkým výkonným motorom a štýlovým dizajnom.

Maximálny výkon odsávania dosahuje na treťom rýchlostnom stupni hodnotu až 620 m3/h. To je už kategória skutočne výkonných odsávačov pár. Výkonný elektromotor s 230 W je toho zárukou. Možná je prevádzka digestora pre odsávanie pachov cez odpadovú hadicu smerom von, ale takisto je možné využívať cirkulačný režim. V takom prípade však je potrené zakúpiť si uhlíkové filtre (pre prevádzku sú potrebné dva). Hliníkové filtre proti mastnotám sú vymeniteľné a je možné ich umývať v umývačke riadu.

Ovládací panel je jednoduchý, disponuje dotykovými tlačidlami pre aktivovanie rýchlosti, zapnutie/vypnutie alebo môžete zapnúť osvetlenie. To je mimochodom veľmi intenzívne vďaka dvom 5 W LED žiarovkám. Zároveň si však ovládanie môžete uľahčiť vďaka diaľkovému ovládaču, cez ktorý môžete aktivovať odložené vypnutie – digestor sa automaticky vypne po vami zvolenom čase. Batéria do ovládača je súčasťou balenia.

Digestor je vyrobený z odolného bezpečnostného skla. Jednoducho sa udržiava a čistí. V balení sa nachádza odpadová hadica dlhá 155 cm s priemerom 150 mm. Hadica je flexibilná a vyrobené z rebrovaného plastu. Možné je objednať aj verziu s dvoma uhlíkovými filtrami. Menším nedostatkom je manuál, ktoré považujú zákazníci za nepresný. To je problémom viacerých modelov Klarstein.

Moderný digestor s diaľkovým ovládaním a enormným sacím výkonom je presne to, čo kuchyňa potrebuje. Odsávanie pachov a aróm je veľmi účinné. Zákazníkov teší, že zabudovateľný digestor ponúka nielen možnosť odsávania cez odpadovú hadicu, ale taktiež umožňuje odsávať v recirkulačnom režime (potrebné dokúpiť uhlíkové filtre). Zákazníkov neodradí od kúpy ani vyššia cena. Stropný digestor je pomerne robustný a jeho hmotnosť je až na úrovni 20 kg.

Odsávač pár má nenápadný dizajn. Spotrebitelia chvália tichý chod aj pri vyššom výkonnostnom stupni. Dostupný je v čiernej aj bielej farbe. Integrované má osvetlenie a taktiež môžete využiť časovač. Ovládací dotykový panel je veľmi intuitívny. V prípade, že by vám postačoval menší odsávač pár, vaše nároky môže uspokojiť model Klarstein Paolo, ktorého kúpou tiež výraznejšie ušetríte.

Pozitíva

Pekný dizajn
Účinnosť odsávania
Tichý chod

Negatíva

Slabý manuál
Vyššia cena

Typ digestora: vstavaný ● Max. výkon odsávania: 620 m3/h ● Počet rýchlostí: 3 ● Energetická trieda: A ● Max. hlučnosť: 68 dB ● Recirkulácia: áno ● Šírka: 90 cm ● Výška: 29,2 cm ● Hmotnosť: 20 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

Portfólio modelov z dielne spoločnosti Klarstein je vskutku rozmanité. V jeho ponuke nájdete komínové, ostrovčekové alebo závesné digestory rôzneho dizajnu, veľkosti i s odlišným výkonom. Preto sme sa rozhodli, že produkty, ktoré sme vybrali na základe nášho prieskumu trhu, no nedostali sa medzi recenzie, zaradíme medzi ďalšie zaujímavé produkty. Namiesto kompletných recenzií sme pripravili charakteristiku, z ktorej sa dozviete to najdôležitejšie, čo potrebujete o danom odsávači pár vedieť. Ak vás teda nezaujali recenzie digestorov vyššie, možno práve tu nájdete Klarstein digestor podľa vašich predstáv.

Digestor Klarstein Ava je vhodný pre všetky bytové či domové kuchyne. Ide digestor s mechanickým a WiFi ovládaním. Šírka je 60 cm a výkon odsávania dosahuje hodnotu maximálne 515 m3/h. Digestor má tri úrovne rýchlosti odsávania. Fungovať okrem externého odsávania dokáže aj v recirkulačnom režime.

Unikátny dizajnový digestor Klarstein Montblanc s výkonom odsávania 610 m3/h rozhodne zaujme svojím prevedením. Ide o komínový odsávač pár dodávaný s tukovými i uhlíkovými filtrami. Digestor tak dokáže fungovať aj v režime recirkulácie. Zabudované má LED osvetlenie. Komínový obklad sa skladá z dvoch dielov. Šírka je 60 cm. Montblanc pôsobí veľmi elegantne a v rámci príslušenstva je odpadová hadica na odvod pachov z priestoru. Ovládanie zabezpečujú klasické mechanické tlačidlá. Na čelnej strane je nerezová tyč na zavesenie kuchynského náčinia.

Klarstein Aurica je moderným komínovým digestorom dostupný v 60 aj 90 cm verzii. Taktiež je na výber biela alebo čierna farba. Výkonný digestor s ťahom až 620 m3/h je vhodný do väčších aj menších kuchýň. Zariadenie kombinuje ušľachtilú oceľ a bezpečnostné sklo. Predná časť je výklopná. Nachádza sa na nej dotykový ovládací panel s digitálnym displejom. K dispozícii je aj funkcia časovača. Integrované je osvetlenie. Digestor je dodávaný s uhlíkovými filtrami a je možná aj recirkulačná prevádzka.

Do modernej kuchyne veľmi dobre zapadne aj nástenný odsávač pár Klarstein Eleonora 60. Opäť ide o elegantný digestor so sacím výkonom na úrovni 426 m3/h. Veľkou doménou je energetická úspora tohto modelu, patrí do energetickej triedy A++. Maximálna úroveň hluku je len 60 dB. Tichý digestor má integrované osvetlenie nielen varnej plochy, ale taktiež RGB podsvietenie s rôznymi farbami. Možná je aj recirkulácia. Keďže ide o komínový digestor, výrobca nezabudol ani na odpadovú hadicu.

Spomedzi lacnejších digestorov zaujal predávaný model Klarstein UW60BL. Ide o vstavaný digestor bez externého odvodu pachov. Kompatibilný je s filtrom z aktívneho uhlia. Pri najvyššom výkonnostnom stupni dokáže odviesť 165 m3/h. Zabudovaná ja aj klasická 40 W žiarovka. Podvesný digestor má jednoduché mechanické ovládanie. Poteší jeho jednoduchá montáž a nízka cena.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Rebríčky predajnosti sú niekedy pri výbere veľmi dobrou pomôckou. Vysoká predajnosť ukazuje, že produkt spĺňa nároky a očakávania spotrebiteľov. Zároveň však môžu niekedy vysoké čísla predajov znamenať len nízku cenu. Najpredávanejšie odsávače pár sú na tom podobne. V tomto rebríčku nájdete najpredávanejšie digestory Klarstein, no riaďte sa vždy vlastným vkusom a zohľadnite svoje preferencie. Najpredávanejšie nemusí znamenať vždy najlepšie. Tabuľku v pravidelných intervaloch aktualizujeme, pretože predajnosť sa rýchlo mení. Dáta čerpáme z databázy cenového porovnávača Heureka.sk.

Názov Hodnotenie Detail
Klarstein UW60BL 5* Zobraziť produkt
Klarstein Down Under 5* Zobraziť produkt
Klarstein Mariana Neo 5* Zobraziť produkt
Klarstein Hektor 5* Zobraziť produkt
Klarstein Paolo 5* Zobraziť produkt

Prečo si kúpiť digestory Klarstein?

Konkurencia na trhu s kuchynským vybavením je veľmi veľká. Na trhu sa nachádza množstvo renomovaných značiek, ktoré spotrebitelia preferujú. Pri digestoroch je situácia rovnaká. Digestory Klarstein sa v priebehu niekoľkých rokov stali veľmi obľúbené. Dôvodom je široká ponuka a veľmi moderný dizajn, v ktorom mnohých konkurentov prekonávajú. Nepochybne však majú odsávače pár tohto výrobcu význam aj z hľadiska kvality spracovania a výkonu, ktorý ponúkajú. Taktiež je pozitívom cenová politika výrobcu. V jeho portfóliu nájdete lacné digestory, ale aj prémiové odsávače pár.

Výsuvné, vstavané, komínové i ostrovčekové digestory

Rôzne typy digestorov sú na trhu preto, že dnešné kuchyne ponúkajú rôzne možnosti dispozičného riešenia. A tomu sa prispôsobujú aj technológie. Klarstein rozhodne nezaostáva. Digestory v kuchyni musia plniť svoj účel, musia vyzerať dobre, ale predovšetkým ich konštrukcia musí byť prispôsobená umiestneniu varnej plochy. Rozloženie kuchynského nábytku a ďalšieho vybavenia samo určí, či je komínový digestor najlepšia možnosť alebo budete skôr potrebovať výsuvný odsávač pár s recirkuláciou. V ponuke Klarstein máte na výber aj vstavené alebo ostrovčekové digestory. Špecifickou kategóriou sú podskrinkové digestory.

Kvalitné spracovanie, dizajn a inovatívne prvky

Odsávač pár ani náhodou nepatrí k vybaveniu kuchyne, ktoré plánujete meniť podľa nálady. Po jeho kúpe chcete, aby dokonale zapadol do dizajnového konceptu vašej kuchyne a dokázal zabezpečiť odsávanie vodnej pary, aróm a pachov z miestnosti. Kvalitu spracovania určujú ovládacie prvky a samotné materiály.

Digestory Klarstein výhody

V tomto smere Klarstein preferuje klasické mechanické tlačidlá alebo dotykové plochy. Výsadou sú u niektorých modelov aj diaľkové ovládače. Čo sa týka materiálov, nerezová oceľ, hliník alebo veľmi moderné sklenené digestory. Okrem toho kombinuje chrómové prvky a rôzne farebné prevedenia. V jeho portfóliu sú retro odsávače pár, ale aj moderné digestory ako z budúcnosti. Nechýbajú štandardné rozmery 60 – 90 cm, ale aj väčšie digestory so šírkou až 110 cm. Výrobca si dáva záležať na spracovaní a celkovom prevedení, čo vytvára veľmi dobrý konečný dojem.

Konštrukčné riešenie je taktiež v závislosti od typu digestora veľmi nápadité a oproti mnohým konkurentom sú Klarstein digestory veľmi „drzé“. V dobrom slova zmysle. Rôzne tvary odsávačov pár vám takisto umožňujú s dizajnom kuchyne hýbať a doplniť ho o zaujímavý funkčný a dizajnový prvok súčasne. Ako napríklad Klarstein Beretta alebo Klarstein Skyfall Smart.

Výkon a nízka hlučnosť digestorov

Hlučnosť digestora je jednou z vlastností, ktorú ovplyvňuje už samotný typ digestora. Na základe recenzií používateľov sú však Klarstein digestory z kategórie tichých. Na štítku sa vždy uvádza hladina zvuku pri maximálnom výkone. Reálne teda hlučnosť komínového digestora nemusí byť 65 dB, ale pokojne aj o 8 až 10 dB nižšia. Iné typy digestorov dokážu byť tichšie.

Výkon odsávania digestora sa uvádza v m3/h. Ide o objem vzduchu, ktorý je schopný digestor odsať za jednu hodinu. Do kuchyne je potrebné vyberať digestor, ktorý výkonom dokáže pokryť frekvenciu varenia i výmeru priestoru. Digestory Klarstein máte k dispozícii v širokom rozsahu výkonových úrovní, a to vrátane lacnejších menej výkonných odsávačov určených do menších kuchýň. Modelom tohto výrobcu spravidla nechýbajú ani stupne výkonu, 3-4, ktoré môžete zvoliť podľa toho, čo a koľko toho varíte.

Otázky a odpovede – FAQ

Zaujali vás digestory Klarstein? Zaujímajú vás konkrétne parametre? Potrebujete viac podrobností o niektorom z modelov? Neváhajte nám napísať. Zanechajte komentár a my vám čo najskôr odpovieme. Zároveň vám môžu poradiť aj ostatní čitatelia, ktorí majú s výberom odsávača pár skúsenosti. Ak ich máte aj vy, vaše rady môžu byť pre ostatných spotrebiteľov veľmi praktické. Testmagazín je vždy na strane spotrebiteľa.

Je chybou myslieť si, že mať čo najvyšší výkon digestora je to najlepšie riešenie. Často je prehnaný výkon úplne zbytočný. Výkon digestora sa uvádza v metroch kubických za hodinu. Ide o množstvo vzduchu, ktoré za tento čas odsávač pár odsaje. Výkon by mal byť zhruba 5-10x väčší ako objem miestnosti (kuchyne). Výmeru miestnosti (dĺžka x šírka x výška) jednoducho vynásobte číslom 7 (optimálny výkon aj s rezervou). Ak si predstavíme výmeru kuchyne 4 m x 4 m x 2,5 m, dostaneme jej výmeru, ktorú vynásobíme číslom 7 (4 x 4 x 2,5 x 7= 280 m3). Optimálny výkon digestora si takto viete vypočítať na základe danej výmery priestoru aj v prípade, že máte kuchyňu s obývačkou alebo jedálňou. Digestor by mal mať vždy nejakú výkonovú rezervu.

Toto je vyslovene individuálny parameter, ktorý si musí rozhodnúť samotný zákazník. Pravidlom však je, že rozmer digestora by mal byť priamo úmerný veľkosti – šírke varnej dosky. Prípadne väčší, nikdy však nie menší. Štandardný rozmer digestorov Klarstein je 60 až 90 cm, čo je zvyčajne aj šírka sporákov či varných dosiek. V ponuke sú taktiež digestory Klarstein so šírkou 110 cm.

Uhlíkové filtre majú spravidla obmedzenú životnosť a je najlepšie ich vymieňať. No rozdiel od tukového filtra vyrobeného z nerezovej ocele alebo hliníka, ktorý môžete umývať aj v umývačke riadu alebo ručne, uhlíkový filter je optimálne raz ročne vymieňať. Uhlíkové filtre sú najčastejšie inštalované do recirkulačných digestorov, ktoré neodvádzajú pachy a paru von komínom alebo cez odvetrávaciu šachtu. Uhlíkový filter v digestore pohlcuje pachy a arómy. V prípade niektorých modelov je možné ich umývať, odporúčame pravidelnú údržbu aspoň každých 150 až 200 hodín používania. Aj napriek údržbe ho odporúčame raz ročne meniť.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Digestory

Vaše hodnotenie:
(88.8%)

Komentáre
Milan 11.Aug.2022

Klarstein Barett má pekný dizajn a zdá sa mi aj kvalitne skonštruovaný. Má skvelý ťah a plusom je diaľkové ovládanie. Páči sa mi silné osvetlenie aj časovač. Vadí mi, že manuál nie je v slovenskom jazyku a obrázky sú dosť malé a teda horšie čitateľné. Na montáž odporúčam dve osoby. Ešte dodám, že digestor má tri rýchlosti a LED svetlá majú chladné biele svetlo, čo mi vyhovuje. Maličkým mínusom je troška vyššia hlučnosť, než sme očakávali.

Odpovedať

Juliana 12.Aug.2022

Klarstein Paolo má pekný dizajn, dobrú cenu aj výkon. V balení mi chýbala krytka vývodu. Tento sme si vybrali, pretože nám krásne ladí s našim čiernym obkladom v kuchyni. Montáž bola pomerne rýchla a nenáročná. Použité materiály sa zdajú byť kvalitné. Tento digestor môžem odporučiť. Keď pracuje, je ho počuť, ale nie je to nič strašné.

Odpovedať

Igor 16.Oct.2022

Spolu s manželkou sme si zvolili Klarstein Skyfall Smart. Páčil sa nám dizajn, funkcie a cena sa nám tiež zdala fajn. Ovládanie gestami je luxusné. Navyše nám skvele zapadol do interiéru, preto nám nenarúša dizajn. Prvotná inštalácia bola jednoduchá a zvládli sme to svojpomocne. Ak hľadáte kvalitný a moderný digestor, určite budete spokojní. Odporúčame, hoci zatiaľ ho máme krátko, no šliape ako hodinky a verím, že to tak aj ostane.

Odpovedať

Hana 18.Dec.2022

Klarstein Remy má pekný dizajn, no zároveň taký nenápadný. Ale inštalačný manuál bol naozaj o ničom. Funkcie a výkon sú však super. Splnil očakávania, spoľahlivo odsáva, čo treba. Chod je tichý. Okrem toho manuálu sme zatiaľ nič negatívne neprišli, takže odporúčame.

Odpovedať