Automatické kávovary

Najpredávanejšie automatické kávovary 2024 + recenzie

Vychutnať si doma šálku lahodnej kávy je snom každého kávičkára. Pripraviť si však doma espresso, cappuccino či latte macchiato, ktoré by chutilo ako z vašej obľúbenej kaviarne by bol kedysi problém. Najlepšie automatické kávovary to však dokážu s minimálnou námahou. Po 70 hodinách skúmania, porovnávania a analyzovania rôznych modelov sme vybrali nášho favorita, ktorým je DeLonghi ECAM 350.55.B. Zvládne pripraviť 11 kávových nápojov a dokonalú mliečnu penu.

Publikované: 12.01.2021
Aktualizované: 22.04.2024

Aký automatický kávovar kúpiť?

Automatické kávovary sú veľmi obľúbené. Milovníkom kávy neprekáža do takýchto zariadení investovať nemalé peniaze. Ak však máte v hľadáčku automatický kávovar, skôr ako sa rozhodnete, pozrite sa na náš porovnávací test kávovarov. Nemusíte sa zdržiavať čítaním našich detailných recenzií a môžete sa rozhodnúť okamžite. Siahnuť môžete po víťazovi testu, najlacnejšom modeli z nášho výberu alebo vás možno zaujme náš tip. Ak sa teda potrebujete rozhodnúť rýchlo, môžete si byť istí, že tieto automatické kávovary vám majú čo ponúknuť. Berte však do úvahy predovšetkým vaše kritériá a zohľadnite ich pri výbere. Spracovali sme pre vás tiež porovnávací test najlepších pákových kávovarov.

Názov Hodnotenie Detail
DeLonghi ECAM 350.55.B 5* Zobraziť produkt
Krups EA8108 5* Zobraziť produkt
ECAM 220.30.SB 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
DeLonghi ECAM 350.55.B

DeLonghi ECAM 350.55.B

Jedinečný kávovar s funkciou nahrievania šálok, zásobníkom na mlieko, nastavením hrubosti mletia a samočistaicim cyklom. 

Zobraziť viac info

Nahrievanie šálok je veľmi praktickou funkciou a kvalitná mliečna pena zase vzácnosťou. DeLonghi dokáže pripraviť až 11 druhov nápojov. Údržba je minimálna vďaka samočistiacemu cyklu. Absentuje len odvápňovací systém. Pripravovať možno dokonca dva nápoje súčasne.

Cenový trhák
Krups EA8108

Krups EA8108

Kompaktné rozmery a napriek tomu možnosť pripraviť až dva nápoje súčasne - neabsentuje parná dýza ani odvápňovací systém.

Zobraziť viac info

Plnoautomatický kávovar Krups je veľmi kompaktným modelom, ktorý zaberie veľmi málo miesta. Ide o výkonný kávovar s parnou dýzou, takže je možné si tiež pripraviť kvalitnú mliečnu penu. Mliečny systém však tento model nemá. Ovládanie je zrozumiteľné a bonusom je odvápňovací systém.

Náš TIP
Nivona NICR 520

Nivona NICR 520

Zaujímavý model s výkonným kónickým mlynčekom na kávu, zásobníkom na vodu s objemom 2,2 litra a úsporným ECO režimom.

Zobraziť viac info

Nie taký populárny výrobca, no mnohými parametrami sa môže rovnať aj s drahšími modelmi. Hoci má zásobník na kávu len 250 g, kávovar disponuje kónickým mlynčekom z kalenej ocele a nastaviť si môžete takisto intenzitu a teplotu kávy v troch úrovniach. Parnou dýzou si pripravíte kvalitnú mliečnu penu.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Test Magazín posudzoval v teste automatických kávovarov rôzne parametre, neopomenul ani výsledky odborných testov kávovarov a skúsenosti zákazníkov. Pri porovnávaní zohrávali dôležitú úlohu typ automatického kávovaru (porovnávali sme iba plnoautomatické kávovary), penenie mlieka, tlak kávovaru (všetky modely v našom teste majú tlak 15 barov) i to, koľko druhov káv kávovar dokázal pripraviť.

Najlepší kávovar dokáže v priebehu pár sekúnd pripraviť kvávové nápoje aj s bohatou mliečnou penou. Podstatné pre nás bolo aj to, či je kávovar s mlynčekom schopný zomlieť kávu na požadovanú jemnosť. Hodnotenie nasledujúcich kritérií nám ukázalo, ktoré z testovaných automatických kávovarov sú najlepšie.

Mechanizmus mletia kávy
Penenie mlieka
Funkcie
Obsluha
Zásobník na kávu a nádržka na vodu

Automatické kávovary sú na trhu veľmi žiadaným tovarom. Aj preto sme si dali záležať, aby sme do nášho spotrebiteľského testu vybrali široké zastúpenie rôznych značiekDeLonghi, Nivona, Krups, Philips, Jura alebo Siemens. Aby sme mali predstavu o tom, čo spotrebitelia majú radi, nazreli sme do databázy portálu Heureka.sk. Následne sme analyzovali používateľské recenzie na eshopoch Alza.sk, Mall.sk, Hej.sk, Tpd.sk či Nay.sk, aby sme zistili, ktoré automatické kávovary sú najspoľahlivejšie a najpopulárnejšie.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie automatických kávovarov

Porovnanie kávovarov je veľmi individuálnou záležitosťou. Naši redaktori si do detailu naštudovali všetky technické parametre a strávili desiatky hodín porovnávaním jednotlivých modelov, aby pripravili prehĺadné recenzie kávovarov. Na základe relevantných používateľských hodnotení a výsledkov testov kávovarov od rôznych spotrebiteľských organizácií vytvorili nezaujaté recenzie, ktoré vám môžu pomôcť rozhodnúť sa vo vašom výbere.  Automatický kávovar má svoje špecifické funkcie a vlastnosti, preto pri výbere vždy berte do úvahy vlastné preferencie a kritériá. Porovnávací test automatických kávovarov je tvorený objektívne a nepropaguje žiadneho výrobcu ani predajcu v danom segmente.

Víťaz testu

DeLonghi ECAM 350.55.B

Jedinečný kávovar s funkciou nahrievania šálok, zásobníkom na mlieko, nastavením hrubosti mletia a samočistaicim cyklom. 

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kávovar DeLonghi ECAM 350.55.B sa stal víťazom nášho testu z viacerých dôvodov. Plnoautomatický kávovar ponúka v pomere k cene skutočne zaujímavé funkcie, o jeho kvalite svedčia i nadpriemerne dobré referencie. Používatelia oceňujú jednoduchú obsluhu, kvalitné penenie i nenáročnú údržbu.

Kávovar sa ovláda jednoducho pomocou intuitívneho ovládacieho panelu s grafickým displejom, na ktorom sa dá nastaviť 16 jazykov, slovenčinu nevynímajúc. Keďže ide o plnoautomatický model, má zabudovaný mlynček na kávu. Ten je síce "iba" oceľový, ale s kónickými mlecími kameňmi. Umožňuje nastavenie hrúbky mletých kávových zŕn (13 možností). Kávový zásobník s gumovým tesnením pojme 300 g kávy, nádržka na vodu má objem 1,8 litra. Ide teda o stredne veľký kávovar vhodný do väčšej domácnosti. V teste nás zaujala i možnosť použitia už pomletej kávy, takže sa dá v prístroji pripraviť i jej bezkofeínová verzia.

V DeLonghi kávovare sa dá pripraviť 11 druhov nápojov, vďaka čomu si prídu na svoje milovníci klasickej kávy, espressa, mliečnych káv (cappuccino, caffe latte, flat white, latte macchiato) i horúceho mlieka. Pri každom type nápoja sa dá zvoliť intenzita, množstvo, ale aj pomer mlieka a kávy. Oslovila nás taktiež možnosť zvoliť si teplotu kávy. Naraz sa dajú pripraviť dve šálky kávy, k dispozícii je i funkcia horúca voda, pomocou ktorej si pripravíte čaj.

Vďaka mechanizmu LatteCrema dokáže kávovar ku každému nápoju pripraviť ideálnu mliečnu penu. Hustota napenenia sa dá regulovať pomocou otočného kolieska. Zásobník na mlieko má objem 600 ml, čo je dostatočne veľa na prípravu viacerých káv. Výhodou je možnosť umiestnenia nádoby do chladničky, ak teda nepoužijete všetko mlieko, môžete si ho odložiť na ďalší deň.

Automatický kávovar DeLonghi ECAM 350.55.B si do pamäte ukladá nielen štatistiku vyhotovených nápojov, ale i jednotlivé nastavenia pri príprave kávy vlastnej chuti. To umožňuje uloženie obľúbeného nápoja.

V našom teste kávovar obstál aj preto, že ponúka funkciu nahrievania šálok, nastaviteľný odtok kávy (výška výpustu) pre šálky do 135 mm, nastavenie tvrdosti vody i automatické čistenie. Potešila kapacita nádoby na kávovú usadeninu, do ktorej sa zmestí usadenina zo 14 šálok. Trochu zamrzí, že chýba automatické odvápňovanie, na jeho potrebu však kávovar vždy sám upozorní.

Pozitíva

Bohatá ponuka nápojov
Možnosť použitia už pomletej kávy
Samočistenie (aj mliečneho systému)

Negatíva

Chýba automatické odvápňovanie
Priama voľba len 4 nápojov, ostatné sú v menu

Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 barov ● Funkcie: nahrievanie šálok, príprava dvoch šálok naraz, parná dýza, nastavenie množstva vody, nastavenie množstva kávy, odkvapkávací systém, samočistiaci systém, automatické vypnutie, režim úspory energie a cappuccino a latte ● Zásobník na vodu: 1,8 l ● Zásobník na zrnkovú kávu: 300 g ● Zásobník na mlieko: 600 ml ● Príkon: 1 450 W ● Rozmery: 23,6 x 34,8 x 42,9 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 9,5 kg

Cenový trhák

Krups EA8108

Kompaktné rozmery a napriek tomu možnosť pripraviť až dva nápoje súčasne - neabsentuje parná dýza ani odvápňovací systém.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Plnoautomatický kávovar Krups EA8108 je označovaný ako najmenší automatický kávovar espresso na svete. Môžeme potvrdiť, že ide rozmermi, hmotnosťou i veľkosťou nádoby na vodu (1,6 l) o menší prístroj. Tlak čerpadla je i v tomto prípade 15 barov, čo je viac-menej štandard. Kávovar je vybavený technológiou Thermoblock, ktorý zabezpečuje optimálnu teplotu vody každej šálky.

Kávové zrná zo zásobníka na 500 g pomelie kovový mlynček s kónickými mlecími kameňmi. Hrúbka mletia sa dá nastaviť, avšak iba v 3 stupňoch. Plusom je možnosť voľby teploty a intenzity kávy. Prístroj ponúka na výber iba 3 druhy nápojov – espresso, silné espresso, káva. Cappuccino si stisnutím jedného tlačidla nepripravíte. Keďže má kávovar parnú dýzu dajú sa pomocou neho pripraviť i mliečne kávy. Mletá káva sa nedá použiť, takže si budete musieť vystačiť so zrnkovou kávou.

Testovaný produkt potešil možnosťou prípravy 2 šálok kávy naraz i nastavením množstva nápoja (od 20 do 220 ml). Do zbernej nádoby sa zmestí usadenina z 9 káv, čo je primerané. Príjemným bonusom je nastaviteľná výška výpustu (max. 10,5 cm), program preplachovania, čistenia a odvápňovania, nastavenie tvrdosti vody a automatické vypnutie.

S ohľadom na nízku cenu nie je prekvapením chýbajúci nahrievač šálok, funkcia horúca voda, úsporný režim a mechanické ovládanie bez displeja. Kávovar sa napriek tomu ovláda veľmi jednoducho, a to aj vďaka zrozumiteľným ikonám. Preplachovanie dýzy na mlieko treba robiť ručne, kávovar sa sám nečistí. Na potrebu čistenia upozorní, potom ho treba spustiť ručne.

Pozitíva

Parná tryska
Nastavenie množstva vody
Kompaktné rozmery

Negatíva

Chýba mliečny systém
Iba 3 stupne hrubosti mletia kávy
Hlučnosť

Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 barov ● Funkcie: príprava dvoch šálok naraz, nastavenie množstva vody, nastavenie množstva kávy, parná dýza, odkvapkávací systém, odvápňovací systém, automatické vypnutie ● Zásobník na vodu: 1,6 l ● Zásobník na zrnkovú kávu: 500 g ● Zásobník na mlieko: - ● Príkon: 1 450 W ● Rozmery: 27,5 x 42 x 37,5 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 7,1 kg

Náš TIP

Nivona NICR 520

Zaujímavý model s výkonným kónickým mlynčekom na kávu, zásobníkom na vodu s objemom 2,2 litra a úsporným ECO režimom.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Plnoautomatický kávovar Nivona NICR 520 sa zaradil v našom teste medzi úzky okruh favoritov. Dôvodom je jeho ponuka funkcií s ohľadom na cenu, ale aj pozitívne referencie zákazníkov. Výškovo nastaviteľný výstup kávy (do 14 cm), nastaviteľná teplota a intenzita kávy v 3 stupňoch, priestor na mletú kávu, nastaviteľná hrúbka mletia sú výrazne plusy tohto modelu.

Nádoba na vodu s objemom 2,2 l má nadštandardnú veľkosť, do zásobníka na kávu sa vojde len 250 g kávy. Je to mierny nepomer, na druhej strane častejším dopĺňaním kávy zachováte jej arómu a čerstvosť. Jedným stlačením tlačidla pripravíte espresso, ak by ste chceli cappuccino, prípadne iný mliečny nápoj, budete si musieť najprv pomocou parnej trysky vytvoriť mliečnu penu.

Kávový mlynček CafeRomatica z kalenej ocele bol viacerými zákazníkmi označený ako veľmi kvalitný. Vďaka systému Aromatica, tlaku 15 barov a vírivým pohybom pri príprave kávy je výsledkom nápoj s lahodnou chuťou a silnou arómou.

Digitálny displej, na ktorom sa zobrazujú jednoduché symboly každého procesu, je pri ovládaní veľmi nápomocný. Teplota kávy i intenzita sa dajú nastaviť v 3 stupňoch, množstvo vyrobenej kávy je nastaviteľné od 20 do 240 ml. Musíme však upozorniť, že množstvo sa dá otočným kolieskom navoliť len orientačne.

V teste nás oslovil Eco režim s funkciou úspory elektriny. Kávu si pripravíte pomerne rýchlo a aj úsporne. Výškovo nastaviteľný výpust kávy umožňuje použitie hrnčekov s veľkosťou do 14 cm. Vzhľadom na to, že nie je prítomný mliečny systém, spomínané cappuccino si pripravíte iba svojpomocne. Potešiteľná je i možnosť dôkladného čistenia prístroja. Nechýba vyberateľná sparovacia jednotka a programy na čistenie, oplachovanie a odvápnenie kávovaru. Oslovila nás možnosť nastaviť automatické vypnutie po 5, 30 a 70 min.

Pozitíva

Kónický mlynček z kalenej ocele
Použitie mletej kávy
Automatické čistenie a odvápňovanie

Negatíva

Množstvo vody sa dá navoliť iba orientačne
Chýba mliečny systém

Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 barov ● Funkcie: príprava dvoch šálok naraz, parná dýza, nastavenie množstva vody, odkvapkávací systém, odvápňovací systém, samočistiaci systém, režim úspory energie ● Zásobník na vodu: 2,2 l ● Zásobník na zrnkovú kávu: 250 g ● Zásobník na mlieko: - ● Príkon: 1 455 W ● Rozmery: 24 x 34 x 46 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 10 kg

DeLonghi ECAM 22.110 B

Plnoautomatický model s dobrou cenou, možnosťou nastavenia množstva káv, samočistiacim cyklom a Tubeless systémom.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Podobne ako model Krups EA8108, aj plnoautomatický kávovar DeLonghi ECAM 22.110 B sa radí medzi lacné kávovary. Na portáli Heureka sa stal tento model Produktom roka niekoľkokrát po sebe. To je dôvod, prečo si získal našu pozornosť, a aj s ohľadom na veľmi pochvalné referencie zákazníkov sa dostal do nášho testu.

Ovládací panel s ikonami a tlačidlami je zárukou jednoduchej obsluhy prístroja. Množstvo kávy aj vody je nastaviteľné, čo umožňuje prípravu nápoja podľa chuti. O ideálnu a stálu teplotu espressa sa stará termoblok. Kávovar disponuje kónickým oceľovým mlynčekom, aj nádobou na už pomletú kávu, a ponúka až 13 možností nastavenia hrúbky pomletia kávových zŕn. Zásobník na 250 g kávy má gumové tesnenie, ktoré sa stará o zachovanie jej arómy. Pri testovaní nás zaujal Tubeless Systém, ktorý obmedzuje výskyt zvyškov pomletej kávy na minimum, čo v preklade znamená, že sa nápoj robí vždy z čerstvej dávky kávy.

Ako veľké plus vnímame automatické preplachovanie prístroja pri zapnutí aj vypnutí. Automatické odvápnenie chýba, avšak na jeho potrebu kávovar upozorňuje. Po stlačení potrebného tlačidla sa spustí odvápňovací program. Funkcia predsparenia, ukazovateľ stavu kapacity zásobníka (na usadeninu zo 14 šálok) na kávovú usadeninu a automatické vypnutie prístroja sú samozrejmosťou.

Výška výpustu je nastaviteľná, kávu si môžete pripraviť do šálok s veľkosťou 85 až 142 mm. Odkvapkávacia mriežka je, samozrejme, odnímateľná, záujemcov poteší ukazovateľom množstva vody.

Ako malé mínus vnímame chýbajúcu možnosť pripraviť si cappuccino stlačením jedného tlačidla, našťastie je prítomná parná tryska, ktorou sa dá mlieko napeniť. Nechýba funkcia horúca voda, vďaka čomu sa dá kávovar použiť aj na prípravu čaju, a ani funkcia úspory energie.

Pozitíva

Preplachovanie prístroja pri zapnutí aj vypnutí
Tubeless Systém
Nastavenie hrúbky mletia kávových zŕn

Negatíva

Zložitejšia údržba trysky na mlieko
Chýba nahrievanie šálok
Cappuccino si stlačením jedného tlačidla nepripravíte

Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 barov ● Funkcie: príprava dvoch šálok naraz, parná dýza, nastavenie množstva vody, nastavenie množstva kávy, samočistenie a odvápňovanie, nastaviteľná tvrdosť vody, automatické vypnutie ● Zásobník na vodu: 1,8 l ● Zásobník na zrnkovú kávu: 250 g ● Zásobník na mlieko: - ● Príkon: 1 450 W ● Rozmery: 23,8 x 35,1 x 43 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 9 kg

Jura E8

Jednoduché ovládanie, odvápňovací systém a rýchla príprava nápojov vďaka prednastaveným programom.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Medzi porovnávané modely automatických kávovarov sa dostal aj plnoautomatický model Jura E8. Ten v teste dosiahol veľmi dobré výsledky čo sa týka funkcií, ovládania i kvality kávy.

Pre tento kávovar je vlastný pulzný extrakčný proces (P.E.P.), ktorý optimalizuje čas naparovania kávy (espresso, ristretto) a zaručuje najlepšiu možnú arómu kávových nápojov. Vďaka tomu je chuť kávy plná a vôňa intenzívna. Napriek tomu, že ide o plnoautomatický model, stále je možnosť si nastaviť intenzitu kávy, jej objem a aj teplotu vody.

Vo vnútri prístroja sa ukrýva nerezový mlynček Aroma G3, na ktorom sa dá nastaviť hrúbka mletia v 6 stupňoch a následne i intenzita kávy v 8 stupňoch. Trochu nás zarazilo, že ide o trieštivé nože, avšak zákazníci sa na kvalitu pomletej kávy nesťažovali. Plusové body testovaný model získal aj za možnosť použitia už namletej kávy.

Automatický kávovar Jura E8 dokáže pripraviť stisnutím jedného tlačidla až 12 rôznych nápojov. Samozrejmosťou je espresso, ristretto, tradičná káva a cappuccino, pripraviť si môžete taktiež špeciality ako flat white, espresso macchiato i doppio.  V ponuke sa nachádza i horúca voda na prípravu čaju. Ovládanie je veľmi jednoduché vďaka farebnému TFT displeju a tlačidlám na prednej časti stroja. Kávovar má trysku na paru, ktorá sa dá napojiť na nádobu s mliekom.

Na filtrovanie vody umožňuje kávovar použiť filtračné patróny Claris Smart, ktoré fungujú na princípe cirkulácie vody. Ak je filter prítomný, automaticky sa spustia funkcie inteligentného vodného systému (I. W. S.). Prístroj má integrovaný program preplachovania a čistenia systému. Stlačením jedného tlačidla prístroj jednoducho vyčistíte. Inteligentný vodný systém chráni prístroj pred usadzovaním vodného kameňa.

Odkvapkávanie kávy, predhrievanie šálok, príprava 2 káv naraz, ale aj možnosť ovládania pomocou smartfónu sú ďalšími plusmi tohto modelu. Výška výpustu je nastaviteľná, maximálna veľkosť šálky je 153 mm, čo je dokonca viac ako ponúka víťaz testu DeLonghi ECAM 350.55.B. Mínusom tohto kávovaru je privysoká cena.

Pozitíva

Jednoduchá obsluha
Veľký výber nápojov
Farebný displej

Negatíva

Vyššia cena
Je nutná pravidelná výmena filtrov

Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 barov ● Funkcie: nahrievanie šálok, nastavenie sily kávy, nastaviteľná teplota kávy, nastavenie množstva vody, použitie mletej kávy, čistenie a odvápňovanie, cappuccino a latte ● Zásobník na vodu: 1,9 l ● Zásobník na zrnkovú kávu: 250 g ● Zásobník na mlieko: - ● Príkon: 1 450 W ● Rozmery: 28 x 35,1 x 44,6 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 9,8 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

Výber nového automatického kávovaru nemusí byť vždy jednoduchý. Niekedy sa modely líšia len v detailoch, inokedy sú diametrálne odlišné funkciami i cenou. Dôležitá je nielen užívateľská prívetivosť, ale aj technické parametre. Vybrali sme pre vás najlepšie kávovary z kategórie automatických modelov i alternatívne produkty, ktoré vaše očakávania určite splnia. Vybrané automatické kávovary sa dostali do nášho širšieho výberu top modelov.

Dobrou alternatívou môže byť model Philips LatteGo EP 2224/10. Napriek lacnejšej cene ponúka kávovar keramický mlynček na kávu s 12 stupňami nastavenia hrubosti mletia kávových zŕn. Použiť sa dá aj namletá káva, keďže chýba mliečny systém, cappuccino si pripravíte len s pomocou parnej trysky. Sila a teplota kávy sa dá nastaviť, čo umožňuje prípravu kávy podľa individuálnych požiadaviek.

Automatický kávovar Krups Evidence EA890110 bol navrhnutý pre jednoduché použitie. Má kompaktné rozmery, pritom dostatočne veľké zásobníky na vodu a kávu. Ovládanie je nenáročné, umožňuje aj personalizáciu kávy. Hoci nie je súčasťou prístroja zásobník na mlieko, kávovar zvládne prípravu cappuccina a latte jedným stlačením. Na výber je množstvo automatických programov, nechýba pokročilé autočistenie.

Obľúbenou voľbou mnohých zákazníkov je automatický kávovar Siemens TE 655319 RW. Ide o drahší kávovar s keramickým mlynčekom ceramDrive, One-Touch prípravou mliečnych špecialít a farebným dotykovým displejom. Pomer mlieka a kávy je nastaviteľný pri všetkých nápojoch, samozrejmosťou je automatické čistenie a použitie mletej kávy. Nahrievačom šálok nedisponuje, čo je s ohľadom na cenu škoda.

Kávovary DeLonghi sú na trhu bohato zastúpené a výrobca ponúka širokú škálu modelov. Plnoautomatický kávovar DeLonghi ECAM 350.35.W zaujme intuitívnym dotykovým displejom, funkciou My na prípravu personalizovanej kávy, samočistiacimi programami i 13 možnosťami nastavenia hrubostimletia kávových zŕn. Chýba mliečny systém, k dispozícii je však tryska na paru.

Pri výrobcovi DeLonghi ešte zostaneme, keďže medzi alternatívne produkty radíme aj model DeLonghi ECAM 370.95.T. Ide o drahší model s mliečnym systémom a mnohými druhmi nápojov na výber. Podľa chuti si môžete vybrať až z 15 rôznych káv. Časovač, automatické čistenie, personalizované nastavenie kávy, možnosť ovládania cez aplikáciu sú viaceré plusy daného modelu.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Ak je niečo najpredávanejšie, nemusí to automaticky znamenať najvyššiu kvalitu. Nás však zaujímalo, ktoré automatické kávovary sú na našom trhu najpredávanejšie podľa portálu Heureka.sk. Hoci sa predajnosť jednotlivých modelov často mení, snažíme sa našu tabuľku TOP 5 najpredávanejších produktov pravidelne obnovovať, aby sme vám poskytovali relevantné údaje. Aktuálne predajnosti kraľujú automatické kávovary DeLonghi.

Názov Hodnotenie Detail
DeLonghi ECAM 22.112.B 5* Zobraziť produkt
DeLonghi ECAM 22.115.B 5* Zobraziť produkt
DeLonghi ECAM 290.61.B 5* Zobraziť produkt
DeLonghi ECAM 21.117.B 5* Zobraziť produkt
Krups Essential EA810870 5* Zobraziť produkt

Ideálne espresso si pripravíte podľa jednoduchého vzorca – 7/9/25/25/88-92. Každé z čísel odkazuje na iný parameter, resp. položku. Sedem gramov namletej kávy treba pri tlaku 9 barov nechať extrahovať 25 sekúnd do 25 ml vody s teplotou 88 – 92 °C. Aby ste si dokázali pripraviť kávu podľa vlastných predstáv, musí vám kvalitný kávovar umožniť zvoliť tlak, hrubosť mletia kávy, teplotu vody i poskytnúť možnosť napenenia mlieka. Aké parametre si treba všímať pri kúpe automatického kávovaru, vám prezradí náš sprievodca výberom.

Ako vybrať automatický kávovar?

 • Plnoautomatický vs poloautomatický kávovar
 • Mlynček a mechanizmus mletia kávy
 • Penenie mlieka
 • Tlak a teplota
 • Zásobník na kávu a nádržka na vodu
 • Príkon a spotreba kávovaru
 • Ovládanie
 • Veľkosť a materiál
 • Praktické funkcie a vlastnosti
 • Cena automatických kávovarov a renomované značky

Plnoautomatický vs poloautomatický kávovar

Automatické kávovary sa delia na dva typy – poloautomatické a plnoautomatické. Rozdiel je v tom, či zvládnu prípravu kávy bez vašej pomoci, alebo je potrebná vaša asistencia

 • Plnoautomatické kávovary – ide o pohodlnejšiu, avšak drahšiu voľbu. Volíte program, druh nápoja, intenzitu a silu kávy, avšak všetko ostatné od namletia zŕn až po naservírovanie do šálky zvláda kávovar sám. Ide teda o prístroj s minimálnou obsluhou. Kávovar s mlynčekom kávu namelie na požadovanú jemnosť podľa typu nápoja a sily káv. Nádržka na vodu je zabudovaná, často býva súčasťou aj nádoba na mlieko. Nápoj je pripravovaný z čerstvo namletej kávy, keďže kávovar kávu vždy namelie v čase používania zariadenia. Mnohé kávovary ponúkajú aj alternatívu – možnosť použitia namletej kávy.
 • Poloautomatické kávovary – kávovar urobí prácu len spolovice, príprava kávy si preto vyžaduje vašu asistenciu. Tá spočíva v nasypaní kávy do prístroja. Aj v tomto prípade môžete použiť čerstvo namletú kávu, prirodzene, ak máte mlynček na kávu, alebo už pomletú kávu z obchodu. Výhodou je, že v tomto segmente nájdete lacné kávovary, ktoré si síce vyžadujú vyššiu mieru asistencie, no pripraviť s nimi dokáže rovnako kvalitnú a chutnú kávu

Už v tejto fáze musíte myslieť na to, koľko káv si chcete pomocou kávovaru pripravovať naraz. A teda, či hľadáte model na prípravu jednej alebo dvoch šálok.

Automatický kávovar s mlynčekom na kávu

Tento parameter sa, samozrejme, týka iba plnoautomatických kávovarov. Na výber sú kávovary s keramickým a oceľovým mlynčekom na kávu. Dôležité je sledovať mechanizmus mletia kávy, keďže výrazným spôsobom vplýva na chuť výsledného nápoja. Mlynčeky s trieštivými nožmi kávové zrná nasekajú, káva je preto namletá nerovnomerne. Keďže počas rotácie nožov dochádza k uvoľňovaniu tepla, káva sa môže prepáliť. Mlecie kamene sú lepšou voľbou, pretože kávové zrná drvia rovnomerne a na hrúbku, akú ste si nastavili. Drvením sa z kávových zŕn uvoľňujú éterické oleje, výsledný nápoj je preto aromatickejší a aj lahodnejší. Mlynček môže mať ploché (pri mletí vzniká viac tepla a hrozí poškodenie kávy) alebo kónické mlecie kamene (málo sa zahrievajú, kávové zrná sa nepália).

Príprava kávy v automatickom kávovare

Mlecie kamene môžu byť vyrobené z ocele alebo keramiky. Oceľové mlecie nože sú síce trvácnejšie, avšak viac sa zahrievajú a môže dochádzať k prepaľovaniu namletej kávy. Keramické mlecie nože sú síce krehkejšie, ale pri mletí vytvárajú menej tepla, čiže sú šetrnejšie ku kávovým zrnám. Nájdete ich predovšetkým v drahších automatických kávovaroch.

Pri výbere automatického kávovaru s mlynčekom sa zaujímajte taktiež o to, či má kávovar samostatný otvor na už namletú kávu. Oceníte to, ak vám dôjde zrnková káva, ale i v prípade, že si radi pochutnáte na bezkofeínovom espresse.

Kávovar a mletie kávy – hrubosť mletia

Výslednú chuť kávy môžete ovplyvniť mierou hrubosti namletia kávových zŕn, preto je dôležité, aby kávovar túto možnosť poskytoval. Možnosti nastavenia hrubosti mletia kávy sa môžu líšiť, zvyčajne sa stretnete s 2 až 13 stupňami mletia. Odporúčame zvoliť zlatú strednú cestu, a teda rozsah mletia aspoň 5 – 7 stupňov. To vám poskytne dostatok možností pri individuálnej voľbe kávy.

Automatický kávovar s napeňovačom mlieka – parná dýza

Bohužiaľ, automatický kávovar nie je synonymom automatického penenia mlieka. Niektoré kávovary majú výpust/trysku na horúcu paru, teda mlieko treba šľahať ručne, súčasťou niektorých je mliečny systém a napenenie mlieka prebieha automaticky. Parná dýza má svoje výhody, pretože mliečnu penu si môžete našľahať podľa vlastných predstáv. Potrebné však je nadobudnúť zručnosť pri takomto šľahaní mlieka (riziko prepálenia). Kávovary so zabudovanou alebo externou nádobou/karafou na mlieko sú jednoduchšie na obsluhu, keďže karafu stačí naplniť mliekom a kávovar sa o zvyšok postará. Niektoré modely umožňujú si vybrať medzi automatickým a ručným šľahaním mlieka. Môžete si teda zvoliť, či dáte prednosť ručnému alebo automatickému peneniu. Väčšina kávovarov s mliečnym systémom umožňuje regulovať hustotu napenenia pomocou vstavaného regulátora. Treba rátať s tým, že automatický kávovar s napeňovačom mlieka, automatickým penením, je náročnejší na údržbu, čo je však daňou za vyšší komfort pri prírpave kávy.

Koľko barov má mať plnoautomatický kávovar?

Napriek tomu, že ideálny tlak na prípravu dobrého espressa je 9 barov, do domácnosti je vhodný prístroj s tlakom 15 barov. Dôvod je jednoduchý – domáce kávovary nemajú čerpadlo, ktoré by zabezpečilo konštantný tlak. Automatické kávovary na domáce použitie obsahujú vibračnú pumpu, ktorá neudrží konštantný tlak, preto v priebehu prípravy nápoja tlak stúpa a klesá a požadovaných 9 barov dosahuje v priemere. Stretnete sa aj s kávovarmi s vyšším tlakom, avšak ten je pri príprave kávy zbytočný. Kávovary s menším tlakom ako 15 barov neodporúčame, pretože chuť kávy nebude uspokojujúca.

Na prípravu kávy je ideálna teplota okolo 90 °C, najčastejšie sa pohybuje od 87 do 93 °C. Ak má voda ideálnu teplotu, zachová sa správna chuť i aróma kávy. Všímajte si preto, s akou teplotou vody kávovar pracuje a či je nastaviteľná, pretože každý druh kávy si vyžaduje inú teplotu vody. V každom prípade platí, že na prípravu kávy by sa nikdy nemala používať vriaca voda. V dôsledku použitia vriacej vody kávové zrná uvoľňujú látku, ktorá spôsobuje zvýšenú horkosť nápoja.

Test automatických kávovarov

Zásobník na kávu a nádoba na vodu

Veľkosť zásobníka na kávu a objem nádoby na vodu hrajú pri výbere automatického kávovaru svoju rolu. Veľkosť zásobníka vám napovie, ako často budete musieť kávu dopĺňať, udáva sa v gramoch. Hoci majú kvalitné kávovary zásobník opatrený tesnením, nie je vhodné napĺňať ho doplna. Obzvlášť v prípade, ak si kávu budete robiť len raz za čas. Káva potom stráca kvalitu i arómu. Najčastejšie má zásobník na kávu veľkosť do 300 g, čo vám zaručí, že kávu stačí doplniť len raz za čas. Pokiaľ plánujete do zásobníka dopĺňať vždy čerstvé kávové zrná, postačí vám zásobník do 150 g. Zásobníky s kapacitou nad 300 g sú vhodné v prípade, že plánujete kávu robiť často a pre viac ľudí.

S veľkosťou zásobníka na kávu úzko súvisí veľkosť nádoby na vodu. Podľa tohto údaja budete vedieť, či bude nutné časté dopĺňanie vody. Na prípravu 1 až 2 šálok denne je postačujúca nádoba s objemom do 1,5 l. Na bežné použitie je do domácnosti vhodná nádoba s objemom okolo 2 litrov. Väčší objem je potrebný len v prípade, že budete kávu pripravovať často, prípadne pre viac osôb naraz.

K obom by mal byť dobrý prístup. Zásobník na kávu sa zvyčajne plní zboku alebo zhora, zásobník na vodu býva odnímateľný zo strany alebo spredu. Vyhnite sa modelom so zásobníkmi na vodu, ktoré sa odnímajú smerom dohora. Tak by kávovar potreboval veľa miesta a jeho obsluha by bola náročnejšia. Pozor treba dávať aj na lacné kávovary s odnímateľnými nádobami, kde sa často stretnete s nekvalitnými tesneniami a následnými únikmi vody.

Príkon kávovaru – rýchlosť ohrevu

Napriek tomu, že príkon ovplyvňuje, ako rýchlo sa kávovar nahreje a koľko mu potrvá príprava nápoja, ide o menej dôležitý údaj. Na kvalitu nápoja nemá príkon vplyv, ušetrí vám však pár sekúnd pri príprave kávy. Modely s príkonom 1 100 až 1 500 W sú postačujúce.

Ovládanie a obsluha automatického kávovaru

Ovládanie kávovaru je zvyčajne jednoduchou záležitosťou. Navolíte, akú kávu chcete a necháte prístroj, aby vám ju pripravil. Tu je dôležité, či dávate prednosť klasickému tlačidlovému ovládaniu, alebo uprednostňujete dotykové ovládanie. V oboch prípadoch sa na ovládacom paneli nachádzajú ikony (niekedy s nápismi), ktoré ovládanie zjednodušujú. V zásade ani jeden spôsob nie je zlý. Displej nebýva bežnou súčasťou automatických kávovarov, ak oň máte záujem, musíte si vyberať spomedzi drahších modelov. Na displeji sa zobrazuje nielen pripravovaný nápoj, ale aj potreba odvápnenia a čistenia prístroja. Ovládanie o obsluha automatických kávovarov je veľmi jednoduchá. Stačí sa skrz manuál zoznámiť s niektorými ovládacími prvkami a príprava kávy je následne jednoduchou záležitosťou. 

Čerstvá káva z automatického kávovaru

Malé kávovary sú hitom – rozmery a dizajn

Automatické kávovary sú, prirodzene, väčšie ako ich kapsuloví a pákoví kolegovia. Je to prirodzené, keďže ich súčasťou býva mlynček na kávu a nádoba na mlieko. Pri hľadaní kávovaru si preto musíte určiť miesto, kam ho chcete umiestniť a zvoliť max. rozmery spotrebiča. Šírka býva okolo 25 cm, výška cca 36 cm a hĺbka často presahuje 40 cm. V segmente síce nájdete aj malé kávovary tohto druhu, no počítať musíte s menším zásobníkom na kávu i nádržkou na vodu. Vzhľadom na to, že kávovar býva položený na kuchynskej linke a je tým pádom na očiach každému, kto do kuchyne vojde, mal by dizajn zodpovedať štýlu vašej domácnosti. Na výber nie je toľko farieb a možností ako pri pákových modeloch, avšak aj tu môžete vyberať z čiernych, strieborných, červených i kombinovaných modelov s oblými i hranatými tvarmi.

Na kvalitu kávovaru vplýva i materiál. Najčastejšie sa používa plast a nerez. Kov je, prirodzene, trvácnejší a odolnejší voči poškriabaniu. Keďže kávovar zvykne byť na jednom mieste a neopotrebuje sa častým prenášaním, ani plast nie je zlou voľbou. V tomto prípade si musíte všímať recenzie a testy, v ktorých sa dozviete, či sú použité kvalitné materiály a kávovar nepôsobí krehko.

Praktické funkcie a vlastnosti

Najlepšie automatické kávovary bývajú vybavené množstvom inteligentných funkcií, ktoré dokážu ich používanie a obsluhu uľahčiť. Nie všetky sú síce rovnako dôležité, pri výbere by ste však mali vedieť, aké máte možnosti.

 • Nahrievanie šálok – vďaka nahriatej šálke chladne nápoj pomalšie, udrží si dlhšie správnu teplotu, krémovú penu a taktiež chuť a arómu. Vyhrievacia plocha sa zvyčajne nachádza na vrchu kávovaru.
 • Funkcia horúcej vody – kávovar sa dá použiť aj na prípravu ďalších ako kávových nápojov. Ak umožňuje výdaj horúcej vody (napr. pomocou parnej trysky), môžete si pripraviť čaj či horúcu čokoládu.
 • Nastavenie sily kávy a množstva vody – niektoré kávovary umožňujú navoliť si silu kávy (zvyčajne 3 možnosti) i objem vody. Vďaka tomu si dokážete nastaviť nielen intenzitu kávy, ale aj správnu veľkosť. Niektoré kávovary umožňujú taktiež nastavenie teploty kávy.
 • Nastaviteľná výška výpustu – ide o bežnú záležitosť, ktorú využijete pri príprave rôznych druhov káv, obmedzíte tiež striekanie kávy okolo prístroja. Veľkosť priestoru na poháre sa najčastejšie pohybuje od 10 do 16 cm.
 • Druhy kávy – možnosť automatickej prípravy rôznych druhov káv ponúkajú drahšie kávovary. Po stlačení jedného tlačidla vám pripravia nielen espresso, ale aj cappuccino, latte, latte macchiato alebo ristretto.
 • Uloženie obľúbeného nápoja – funkcia zapamätania nastavenia kávy umožňuje uložiť si obľúbený nápoj do systému.
 • Časovač – ak ho kávovar má, môžete si nastaviť presnú hodinu prípravy kávy. Čerstvá káva vás tak bude čakať ráno alebo po návrate domov z práce.
 • Aróma systém – kávovar malým množstvom horúcej vody predparí čerstvo namletú kávu ešte pred prípravou nápoja, vďaka čomu sa uvoľní jej chuť a aróma.
 • Automatické vypnutie – ide o veľmi užitočnú funkciu, ktorá vám pomôže šetriť el. energiu. Zapnutý kávovar je totiž neustále v pohotovosti pripravený na nahrievanie. Môžete si nastaviť čas, po uplynutí ktorého sa kávovar v prípade nečinnosti sám vypne.
 • Režim úspory energie – kávovar sa po dorobení nápojov prepne do šetriaceho režimu.
 • Odkvapkávací systém – po vybratí hrnčeka z kávovaru vždy dochádza ku kvapkaniu nápoja, pri kávovaroch s odkvapkávacím systémom sa káva zbiera do odkvapkávacej tácky.
 • Thermoblock (termoblok) – ide o systém ohrevu, ktorý sa stará o zohriatie vody a udržanie požadovanej teploty.
 • Nastavenie tvrdosti vody – ku kávovaru je dodávaný reakčný prúžok na testovanie tvrdosti vody, podľa výsledku si môžete následne na prístroji nastaviť tvrdosť vody, akú máte v domácnosti. Kávovar podľa toho upraví frekvenciu odvápňovania.
 • Samočistenie a odvápnenie – vzhľadom na to, že kávovar používa na prípravu nápojov vodu, je spotrebič ohrozený vodným kameňom. Ako prevencia sa dá použiť vodný filter na zmäkčenie vody (vkladá sa do nádržky na vodu), potrebu odvápnenia tak oddialite. Väčšina automatických kávovarov disponuje funkciou automatického odvápňovania. Stlačením jedného tlačidla sa prístroj sám vyčistí. Na potrebu odvápnenia zvyčajne upozorní prístroj sám. Niektoré automatické kávovary sa po zapnutí automaticky prepláchnu, čím sa odstránia zvyšky kávy. Na potrebu vysypania zásobníka na použitú kávu väčšina prístrojov upozorní sám.
 • Ukazovateľ množstva vody a kávy – drobnosť, ktorá poteší. Budete tak vopred vedieť, kedy dochádza voda a káva a treba ich doplniť.
 • Bluetooth/WiFi – ovládanie pomocou smartfónu už je možné aj v prípade automatických kávovarov. Takouto funkciou disponujú iba modernejšie prístroje.

Automatický kávovar – nahrievanie šálok

Koľko stojí lacný automatický kávovar?

V prípade kávovarov môžeme hovoriť o širokom cenovom rozpätí, pričom na cenový rozdiel vplývajú funkcie i samotná značka. Automatické kávovary sú však aj napriek vyššej cene medzi používateľmi obľúbené. 

Za lacný automatický kávovar zaplatíte niekoľko stoviek eur. V cenovej kategórii do 400 eur sa nachádza množstvo modelov, ktoré zaujmú svojimi parametrami, funkciami i priaznivými hodnoteniami zo strany zákazníkov. V tejto cenovej kategórii treba sledovať recenzie kávovarov, keďže nie všetky modely sú na rovnakej kvalitatívnej úrovni. Pozor treba dávať na lacné spracovanie alebo poruchovosť. 

V strednej cenovej kategórii do 800 eur už sa výber rozširuje a možno povedať, že ani jedným z modelov v tejto cenovej triede neurobíte krok vedľa. Nadmieru priaznivé recenzie, kvalitatívne vyhotovenie, funkcie i veľkosť hrajú v prospech týchto automatických kávovarov. V prospech jedného či druhéhé modelu môže hrať lepšia funkcionalita alebo jednoduchosť ovládania.

Najdrahšie automatické kávovary nad 800 eur ponúkajú bohatú ponuku najrôznejších funkcií, s ktorými je príprava nápojov veľmi pohodlná. Ide o luxusné modely s praktickými funkciami i kvalitným vyhotovením. Určené sú skôr pre náročnejších spotrebiteľov alebo firmy, kde si zamestnanci radi vychutnajú kvalitnú a čerstvú kávu.

Automatické kávovary DeLonghi, Philips alebo Krups

Výrobou kávovarov sa zaoberá viacero značiek s veľmi dobrým renomé. Obľúbené a rokmi overené sú kávovary DeLonghi, táto značka má vo svojom portfóliu lacnejšie i drahšie produkty. Jej výhodou je práve široké portfólio produktov. Kvalitou sa vyznačuje aj švajčiarska značka kávovarov Jura, v jej ponuke nájdete automatické kávovary z vyššej cenovej kategórie. Zlú voľbu neurobíte ani kúpou automatického kávovaru Philips a Siemens. Obe značky ponúkajú vyšší štandard s pokročilými funkciami.

Automatické kávovary nájdete aj u nemeckého výrobcu kávovarov Krups. Ide o lacnejšie modely a kávovary zo strednej cenovej kategórie. Ak je pre vás dôležitá nízka cena, poohliadnite sa po modeloch Sencor. Zaujímavou voľbou môžu byť nemecké kávovary Klarstein. V pouke tohto výrobcu nájdete pomerne zaujímavé modely za realtívne výhodné ceny. Vzhľadom na nižšiu cenovku však neočakávajte veľa funkcií.

Otázky a odpovede – FAQ

V prípade, že ste sa o automatických kávovaroch nedozvedeli všetko, čo vás zaujíma, sú vám k dispozícii komentáre. Sekciu Otázky a odpovede pravidelne aktualizujeme, na vaše otázky preto skôr či neskôr odpovieme. Ak vás teda zaujíma niečo ohľadom automatických kávovarov, radi vám odpovieme. Taktiež budeme radi, ak sa s ostatnými spotrebitelmi podelíte o vaše skúsenosti s výberom kávovaru.

Ide o inteligentný kávovar, ktorý môžete cez WiFi alebo Bluetooth ovládať pomocou svojho telefónu či tabletu. Môžete ho teda zaradiť do systému inteligentnej domácnosti. Stačí si stiahnuť aplikáciu a nastavovať parametre prípravy kávy na diaľku.

V prípade, že dávate prednosť latte, cappuccinu či iným mliečnym kávam, je pre vás vhodnejší model so zabudovanou nádobou na mlieko. Dávkovanie mlieka je presnejšie a príprava mliečnej peny rýchlejšia a "čistejšia".

Nie, nie je. Ide o najjednoduchšiu obsluhu zo všetkých typov kávovarov. Okrem dopĺňania kávy a vody (v prípade plnoautomatických modelov) stačí na prípravu kávy zvyčajne stlačiť jedno tlačidlo. Stroj sám odmeria porciu kávy, namelie ju a pripraví želaný nápoj.

Philips EP 5360/10

Kvalitný keramický mlynček s nastaviteľnou hrúbkou mletia, kvalitná mliečna pena a až 500 ml zásobník na mlieko.

Pozrieť najlepšiu ponuku

V našom teste sa ocitol aj zástupca značky Philips – model EP 5360/10. Zákazníci ho hodnotia pozitívne, funkcie sú obstojné a kvalita bezkonkurenčná. Philips má ako jediný z testovaných modelov keramický mlynček, samozrejme, s nastaviteľnou hrúbkou mletia kávových zŕn. Hoci je mlynček kvalitný, nastavení je málo. Kávu si tak môžete zomlieť iba na 3 rôzne hrúbky. Zásobník na kávu má objem 250 g, čo je prijateľné číslo. Zásobník na vodu s objemom 1,8 l vystačí na prípravu niekoľkých káv, rovnako ako zásobník na mlieko s objemom 500 ml.

Vďaka vstavanému zásobníku sa dá pomocou jedného tlačidla pripraviť viacero druhov nápojov (espresso, cappuccino, klasická káva, latte macchiato, americano, mliečna pena). Kávovar disponuje funkciou horúca voda, takže sa dá použiť aj na prípravu čaju. Aj v tomto prípade sa o ideálnu teplotu kávy stará termoblok z hliníka a nerezovej ocele. Rovnakú technológiu nájdete napr. aj v kávovare DeLonghi ECAM 22.110 B.

Ovládanie je v prípade tohto kávovaru intuitívne. Na displeji sa totiž zobrazujú všetky potrebné informácie, pomocou ikon a textu sa dokážete veľmi rýchlo zorientovať a nastaviť, čo potrebujete. Tradičnú kávu, espresso, cappuccino i latte pripravíte stisnutím jedného tlačidla. S ohľadom na integrovaný mliečny systém sa o prípravu penu postará samotný prístroj. Chýba parná tryska, takže ručná príprava mliečnej peny nie je možná. 5 nastavení sily nápoja, 5 nastavení teploty a 3 nastavenia mlynčeka umožňujú prispôsobiť nápoj vašej chuti. Vďaka funkcii Memo sa dajú tieto nastavenia uložiť. Na prípravu nápoja sa dá použiť už namletá káva.

Za praktickú považujeme funkciu čistenia karafy, po každom použití môžete opláchnuť mliečny systém. Do nádoby na vodu sa dá umiestniť vodný filter AquaClean, ktorý spomalí tvorbu vodného kameňa, preto jeho odstraňovanie nebude nutné veľmi dlho (cca 5 000 šálok kávy). Čistenie je jednoduché, keďže sparovacia jednotka je vyberateľná a kávovar sa čistí automaticky.

Pozitíva

5 druhov káv mliečna pena
5-stupňová intenzita kávy
Použitie mletej kávy

Negatíva

Hlučnejší mlynček
Chýba parná tryska

Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 barov ● Funkcie: príprava dvoch šálok naraz, displej, nastavenie množstva vody, nastavenie množstva kávy, odkvapkávací systém, odvápňovací systém, samočistiaci systém a cappuccino a latte ● Zásobník na vodu: 1,8 l ● Zásobník na zrnkovú kávu: 250 g ● Zásobník na mlieko: 500 ml ● Príkon: 1 450 W ● Rozmery: 22,1 x 34 x 43 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 7,2 kg

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

DeLonghi ECAM 22.110 B

od 279,90 €
Predstavte vašim známym domácu kaviareň! Moderný plnoautomatický kávovar z dielne svetoznámeho výrobcu DeLonghi vám v pohodlí domova sprostredkuje...

DeLonghi ECAM 350.55.B

od 599,00 €
Máte radi cappuccino alebo latte macchiato s hustou a krémovou mliečnou penou? Patentovaný mechanizmus LatteCrema je určený na prípravu lahodných...

DeLonghi ECAM370.95.T

od 759,00 €
Kávovar DeLonghi DINAMICA PLUS ECAM370.95.T je kľúčom k dokonalej šálke kávy. Pripravte si vynikajúcu kávu pomocou plnoautomatického kávovaru,...

DeLonghi ETAM 29.660.SB

od 461,00 €
Máte radi lahodné cappuccino s hustou a krémovou mliečnou penou? Predstavte vašim známym domácu kaviareň! Patentovaný mechanizmus LatteCrema vašu...

Krups Essential EA810B70

od 224,00 €
Základný rad kávovarov Krups Essential je určený pre všetkých milovníkov kávy, najmä však espressa. Plne automatický kávovar vás vráti k samotnej...

DeLonghi ECAM 22.110 SB

od 291,00 €
Výrobok talianskej značky De´Longhi. Automatický kávovar s tlakom 15 barov. Zamilujete si trysku s prúdom pary na napeňovanie mlieka. Je...

Philips Saeco EP 2235/40

od 362,77 €
Klasické espresso, cappuccino, latte macchiato, obľúbené kávové špeciality alebo mliečne nápoje vykúzlite ľahko a rýchlo práve vďaka tomuto plne...

NIVONA NICR 520

od 15,81 €
Štýlový vzhľad v čiernej farbe s kontrastnými chrómovými prvkami a moderné funkcie nie sú to jediné, čo vám tento kávovar ponúkne. Môžete sa tešiť...

DeLonghi ECAM 350.15.B

od 383,00 €
Príprava obľúbeného nápoja bude s týmto elegantným čiernym kávovarom naozaj hračkou. Stačí stisnúť tlačidlo na dotykovom paneli. Espresso, lungo,...

Krups Evidence EA890110

od 423,00 €
Plnoautomatický kávovar Krups Evidence EA890110 je vyrobený s maximálnou starostlivosťou a precíznosťou až do posledného detailu. Vďaka 15...

Tchibo Esperto Caffè

od 207,00 €
Plně automatický Tchibo kávovar Esperto Caffé je tu! Vyvinutý našimi odborníkmi na kávu, špeciálne prispôsobený pre kávy Tchibo. Prednastavený...

DeLonghi ECAM 510.55 M

od 717,00 €
Predstavte vašim známym domácu kaviareň! Moderný plnoautomatický kávovar z nehrdzavejúcej ocele z dielne svetoznámeho výrobcu DeLonghi vám v...

Ďalšie články z kategórie Kávovary

Vaše hodnotenie:
(87%)

Komentáre
Marcel 10.Mar.2021

DeLonghi ECAM 350.55.B som si kúpil do kancelárie ešte minulý rok a odvtedy pijem s radosťou :) veľký výber voliteľných nápojov, rôzne nastavenia teploty a sily kávy, nastavenie mlynčeka, obsluha je fakt jednoduchá.

Odpovedať

Kávičkár 15.Mar.2021

Mám doma ETAM 29.660.SB a môžem ho odporučiť. Pijem len mliečne kávy a na všetkých mliečnych nápojoch je vždy skvelá pena. Príprava je rýchla, čo sa hodí najmä ráno, a kávovar je tichý, čo mi tiež veľmi vyhovuje. Nezaškodila by však väčšia nádobka na vodu, keďže pijem niekoľko káv denne, musím vodu často dopĺňať.

Odpovedať

Romana 18.Mar.2021

Nivona je dobrá na ovládanie a cenovo dostupná voľba. Trochu mi prekáža, že sa množstvo vody nedá navoliť presne, ale to má to viacero kávovarov a dá sa na to zvyknúť. Príprava je rýchla, káva chutná (samozrejme, treba použiť kvalitnú) a čistenie je jednoduché. Kávovar hodnotím ako dobrý, ide o môj prvý kávovar, som spokojná.

Odpovedať

Mišelinka 07.Apr.2021

Pôvodne som chcela pákový, ale polovička ma prehovorila na automatický a už by som ho nemenila. Máme ECAM 350.55.B a kávička je výborná. Trochu mi chýba vyhrievanie šálok, ale vynahrádza to ponuka nápojov a kvalitná mliečna pena.

Odpovedať

Rasťo 21.Apr.2021

Dôverujem značke delonghi, mal som s ňou skúsenosti s práce, preto som si kávovar tejto značky kúpil aj domov a môžem povedať, že za posledný rok, keď sme furt doma, spotreba kávy aj mlieka neuveriteľne stúpla. Káva ako z kaviarne, výborne sa pije.

Odpovedať

Denisa 28.Apr.2021

Odkedy máme kávovar, robím kávu s radosťou. Chuť sa nedá porovnať so zalievanou či prekvapkávanou, je lahodnejšia. Delonghi 22.110 SB ma presvedčilo kvalitou i obsluhou, do domácnosti je to ideálna voľba, má jednoduchú obsluhu adá sa použiť zrnková i mletá káva

Odpovedať

Silva 08.Jun.2021

Taktiež mám delonghi, nad iným som ani neuvažovala, všetky majú dobré recenzie. Na 350.55.b sa dajú nastaviť rôzne druhy káv, robí kvalitnú penu a aj kávu. Mašinka je super, ovládanie vskutku jednoduché.

Odpovedať

Nikolas 23.Jun.2021

Manželka si vybrala Krups Essential EA8108, pretože sa jej páčil dizajn a kávovar perfektne zapadol do našej kuchyne. Výhody tohto prístroja ale nespočívajú len v jeho elegantnom vzhľade a kompaktných rozmeroch. Káva je vynikajúca a plná chuti, obsluha stroja veľmi jednoduchá a pri práci je pomerne tichý. Kávu aj pomelie a zdá sa nám, že je o dosť tichší než starý kávovar, ktorý sme mali predtým. Zatiaľ všetko funguje a obstarávacia cena bola tiež prijateľná, takže ho odporúčame aj ostatným.

Odpovedať

Renáta 01.Jul.2021

Mám kávovar Nivona NICR 520, ktorý je síce len základným modelom tejto značky, ale mne plne vyhovuje. Kávovar má jednoduché ovládanie a matný dizajn je naozaj krásny. Oceňujem účinný systém na pridávanie mlieka do kávy aj chuť samotnej kávy a bohatú penu. Vyskúšala som viacero druhov káv a všetky chutia vynikajúco. Kávovar je pomerne tichý, ľahko sa čistí a navyše má aj kvalitný mlynček kávy. Plus dávam za samočistiaci systém, digitálne nastavovanie dávkovania množstva kávy, vody i mlieka a tiež množstvo vlastných nastavení podľa individuálnych potrieb používateľa. Rozmerovo je kávovar tak akurát, ale rátajte s tým, že si naň budete musieť vyhradiť dostatok miesta. Je to super kávovar za prijateľnú cenu.

Odpovedať

Gréta 01.Aug.2021

Za top automatický kávovar považujem Jura Impressa E8, ktorý má jednoduchú obsluhu aj údržbu. Káva chutí famózne - ako od najlepšieho baristu - avšak s tým rozdielom, že nikam nemusím chodiť, ale pripravím si ju v pohodlí domova. :-) Mlynček je tichý a príprava kávy rýchla. Oceňujem prehľadné ovládanie, ktoré zvládnu aj úplní začiatočníci. Proces čistenia odpadu po mletí kávy je nenáročný a o prečistenie mliečnych ciest sa stará automatický preplach. Kávovar je síce drahý, no vzhľadom na jeho funkcie a parametre je cena nastavená férovo. Predtým sme mali doma poloautomatický Bosch, ktorý bol tiež fajn, ale produkoval kávu s úplne inou chuťou. Ak si potrpíte na kvalitnej a chuťovo vyváženej káve, Kávovar Jura Impressa E8 vrelo odporúčam. V závere ešte vyzdvihnem, že prístroj ponúka možnosť navoliť si a uložiť do pamäte svoj vlastný nápoj. Tento kávovar nesklamal v žiadnom ohľade.

Odpovedať

Kávenka 23.Sep.2021

Po niekoľkých týždňoch používania zatiaľ veľká spokojnosť s kávovarom Krups Evidence One. Káva je výborná a môžem si vyberať hrubosť mletia od 1 do 5. Obsluha je nenáročná a oceňujem, že na potrebu čistenia, doplnenia kávy alebo vody stroj upozorňuje automaticky cez displej. Plus dávam aj za možnosť prípravy kávy do dvoch pohárov súčasne a za tvorbu hustej mliečnej peny.

Odpovedať

richie 29.Sep.2021

My sme si domov po dlhom výbere kúpili z okay.sk Krups EA8107. Krásne nám ladí v kuchyni :D ale kávu pomelie, krásne prevonia byt a chutí nám ako z milánskeho predmestia. Je perfektný!

Odpovedať

Drahomíra 21.Oct.2021

Veľmi chutné presso aj capuccino pripravuje kávovar Philips Saeco EP 2235/40. Ja osobne si robím najčastejšie tieto dva nápoje, ale podľa mňa, keď sa pohráte s intenzitou a množstvom nápoja, dajú urobiť aj iné druhy káv. Mlieko je krásne napenené a príprava kávy úžasne jednoduchá. Na negatíva som zatiaľ neprišla.

Odpovedať

Katka 23.Nov.2021

Super kávovar s jednoduchou obsluhou je DeLonghi ECAM 510.55 M. Každé ráno si urobím kávu, akoby som si ju dávala v kaviarni. Je to výborná mašinka za dobrú cenu. Plusom je WiFi, tlak 19 Pa a možnosť rôznorodého nastavenia. Kávovar je troška náročnejší na údržbu.

Odpovedať

Bára 17.Jan.2022

Kávovar DeLonghi ECAM 23.460 B robí super kávičku, spočiatku treba skúšať a hrať sa s tým, aby ste dosiahli optimálny výsledok. Po desiatich pokusoch som si už robila kávičku ako z najlepšej kaviarne. :-) Funkcie sú super, len mi chýba možnosť nastaviť si veľkosť kávy, napr. 150 ml kávy. Káva je daná štandardne, čiže ak chcete väčšiu kávu, musíte dať dve... Za tie peniaze je to ale super kávovar s prehľadným displejom, ktorý zobrazuje všetko podstatné.

Odpovedať

Petronela 08.Feb.2022

Kávovar Nivona NICR 520 bol za super cenu vzhľadom na jeho funkcie a výkon. Zatiaľ ho mám krátko, no kávičku robí dobrú. Veľkým plusom je možnosť vytiahnutia a vyčistenia celej sparovacej jednotky. Na túto cenovú kategóriu má aj pomerne kvalitný mlynček. Mínusom je plastové šasi, ktoré dosť rezonuje a vydáva zvláštne zvuky, keď je v činnosti čerpadlo.

Odpovedať

Sisa 23.Feb.2022

Máme Krups Evidence a nie je to náš prvý kávovar od tejto značky, ostali sme jej verní, pretože sme spokojní. Kávovar má jednoduché ovládanie, pekný dizajn a robí dobrú kávičku.

Odpovedať

Gaba 17.May.2022

De'Longhi ECAM 22.110 B Magnifica S sme kúpili na základe množstva pozitívnych recenzií. Káva je výborná a pekne šľahá aj mlieko. Plusom je jednoduchá obsluha. Kávovar tejto značky sme mali aj predtým a slúžil nám bez problémov niekoľko rokov.

Odpovedať