Vysokotlakové čističe

Najlepšie vysokotlakové čističe 2024 + recenzie

Kedysi len priemyselné, dnes aj hobby a varianty určené na domáce použitie. Vysokotlakové čističe si našli v bežných domácnostiach svoje nenahraditeľné miesto, a to najmä vďaka vysokej efektivite práce a všestrannosti ich využitia. Či už si potrebujete umyť auto, vyčistiť fasádu svojho domu alebo zbaviť dlažbu nánosov, tlakový čistič je pripravený pomôcť vám. Poďme sa spolu pozrieť na porovnanie tých najlepších vysokotlakových čističov, aké si môžete v tomto roku zaobstarať. Popri víťazovi nášho testu Bosch UniversalAquatak 135 spoznáte v porovnaní viacero zaujímavých adeptov, v niektorých prípadoch lacnejších, v iných nekompromisne výkonných. Na svoje si príde každý. 

Publikované: 19.05.2021
Aktualizované: 25.04.2024

Aký vysokotlakový čistič kúpiť? 

Ako to už býva, ponuka je pestrá aj v tomto segmente. To však neznamená, že môže byť dobrou kúpou ktorýkoľvek z produktov. Aj preto vám prinášame porovnanie najlepších wapiek, ktoré vynikajú svojím vysokým výkonom, prémiovými vlastnosťami alebo dostupnosťou. Postupne vám prinesieme recenzie desiatich kvalitných strojov, ktoré vám budú vo vašej domácnosti zodpovedne slúžiť. Úvod nášho porovnania vám však predstaví TOP 3 vysokotlakové čističe nielen z hľadiska parametrov, ale najmä z pohľadu dlhodobých používateľských skúseností.

Názov Hodnotenie Detail
Bosch UniversalAquatak 5* Zobraziť produkt
Fieldmann FDW 201402-E 5* Zobraziť produkt
Kärcher K3 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Bosch UniversalAquatak 135

Bosch UniversalAquatak 135

Výkon 1 900 W, maximálny tlak 135 barov, prietok vody 410 litrov za hodinu, maximálna teplota vody 40 °C, 7-metrová tlaková hadica, detergentný systém. 

Zobraziť viac info

Ak hľadáte výkonný tlakový čistič bez akýchkoľvek kompromisov, svoju pozornosť zamerajte na prístroj Bosch UniversalAquatak 135. Spoznáte v ňom zariadenie so skvelými technickými parametrami na čele s výkonom na úrovni 1 900 W. Vďaka tomu dosiahne čistič maximálny tlak 135 barov a za hodinu práce prepustí až 410 litrov vody. Poteší aj detergentný systém na vysokotlakovú penu a vývod vody s maximálnou teplotou 40 °C

Cenový trhák
Riwall REPW 150 SET

Riwall REPW 150 SET

Výkon 2 000 W, maximálny tlak 150 barov, maximálny prietok vody 468 litrov za hodinu, samonasávacie hliníkové čerpadlo, tlaková pištoľ s rýchlospojkou, 5 m základná tlaková hadica.

Zobraziť viac info

Občas nemá zmysel siahať po zbytočne drahom prístroji. V takom prípade sa na scénu dostáva elektrická tlaková umývačka Riwall REPW 150 SET. A možno vás to prekvapí, ale v porovnaní s predošlým Boschom prinesie ešte vyšší výkon. Ten sa zastavil na hodnote 2 000 W, pričom prístroj ponúkne maximálny tlak 150 barov a prietok vody na úrovni 468 litrov za hodinu. Používateľov poteší prítomnosť štandardnej aj turbo trysky, ktorá je pripravená pomôcť aj s väčšími nečistotami.

Náš TIP
Kärcher K 5 Full Control Car & Home

Kärcher K 5 Full Control Car & Home

Výkon 2 100 W, maximálne 145 barov, prietok vody 500 litrov za hodinu, plošný výkon 40 m²/h, 3 tlakové stupne, vodný filter, 8 m hadica.

Zobraziť viac info

Nie je žiadnou novinkou, že sa záhradná technika pomerne často spája práve s nemeckým výrobcom Kärcher. V mnohých prípadoch sa totiž stáva táto značka synonymom výkonných pomocníkov. Výnimkou nie je ani čistič Kärcher K 5 Full Control Car & Home s tromi tlakovými stupňami a režimom určeným na nanášanie čistiaceho prípravku. V kombinácii s maximálnym tlakom 145 barov a prietokom vody na úrovni 500 litrov za hodinu tak získate zaujímavého pomocníka do vašej domácnosti.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Aby bola vaša nová „vapka“ pri práci skutočne efektívna, pozor si musíte dať hneď na niekoľko parametrov. Medzi najpodstatnejšie z nich, také, ktoré priamo ovplyvňujú rýchlosť a kvalitu práce, sa radia výkon, tlak či prietok vody. V našom porovnaní sme tak vychádzali z papierových predpokladov, ktoré sme dopĺňali o dlhodobé používateľské skúsenosti. V teste sme sa rozhodli vynechať subjektívne vnímané parametre. Máme totiž za to, že skutočnou pridanou hodnotou pre potenciálnych spotrebiteľov je výpis podstatných parametrov doplnený o zoznam výhod a nevýhod v prípade jednotlivých prístrojov.

Tlak vody
Prietok vody
Čistiaci výkon
Teplota a ohrev vody
Spôsob napájania
Dĺžka tlakovej hadice
Kompaktnosť

Hoci je výkon vysokotlakových čističov mimoriadne dôležitý, nezabudli sme ani na komfort pri používaní. Svoju úlohu navyše v prípade čističiek zohráva aj dĺžka tlakovej hadice, ale aj prívodného kábla. V neposlednom rade môže efektivitu práce ovplyvniť aj teplota vody, ktorú je schopná samotná wapka vyprodukovať. Aj preto sme sa rozhodli v našom porovnaní zahrnúť používateľské skúsenosti opierajúce sa o výkon a komfort pri jednotlivých prístrojoch. Vychádzali sme z referencií spotrebiteľov z portálov Heureka.sk, Alza.sk, Mall.sk, Hej.sk a iných.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie vysokotlakových čističov

Poznáte to staré známe klišé, že produkt je potrebné si vyberať na základe parametrov a nie podľa subjektívneho pocitu a dizajnu? Obzvlášť to platí v prípade pomocníkov do domácnosti či záhrady. Výber vysokotlakového čističa by mal byť komplexný a hĺbkový. Nemal by sa opierať o prvý dojem, naopak, mal by zohľadňovať dlhodobé používateľské skúsenosti v kombinácii s kvalitnými papierovými predpokladmi. Z tohto dôvodu prichádzame s nezaujatým a nezávislým porovnaním najlepších vysokotlakových čističov, ktoré sú momentálne na trhu dostupné. Máme za to, že by nemala ovplyvniť objektívnosť výberu preferencia žiadnej zo značiek. Aj preto sa môžete tešiť na vysokú variabilitu a predstavenie produktov z dielní ako celosvetových, tak aj menších výrobcov vysokotlakových čističov.

Víťaz testu

Bosch UniversalAquatak 135

Výkon 1 900 W, maximálny tlak 135 barov, prietok vody 410 litrov za hodinu, maximálna teplota vody 40 °C, 7-metrová tlaková hadica, detergentný systém. 

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Poriadne výkonný vysokotlakový čistič nie je v domácnosti nikdy na škodu. Dvojnásobne to platí v prípade zariadenia Bosch UniversalAquatak 135, ktoré v sebe kombinuje zaujímavé parametre a príjemnú cenovku. Elektrická čistička Bosch pracuje s výkonom na úrovni 1 900 W, čo jej zabezpečuje maximálny tlak 135 barov a prietok vody na úrovni 410 litrov za hodinu. Zariadenie dokáže pracovať s vodou s maximálnou teplotou 40 °C. To všetko pritom za zachovania primeraných rozmerov a váhy na úrovni 10,01 kilogramov. Výhodou wapky Bosch je aj prítomnosť prepravných koliesok, vďaka ktorým ju jednoducho odtlačíte tam, kde ju práve budete potrebovať. Na kompaktnosť vplýva pozitívne až 7-metrová tlaková hadica, ktorú oceníte najmä pri práci na ťažšie dostupných miestach. Ak vám však nestačí, zvážte kúpu vysokotlakového čističa Riwall REPW 150 SET, s ktorým získate až 13 metrov tlakovej hadice.

Popri zaujímavých papierových parametroch ponúka Bosch UniversalAquatak 135 aj niekoľko doplnkových funkcií, ktoré pri čistení určite oceníte. Jednou z nich je prítomnosť systému autostop či možnosť výberu medzi samonasávaním a použitím s nádržou na vodu. Čistička Bosch pracuje na princípe tzv. detergentného systému, vďaka čomu tu nájdete podporu vysokotlakovej peny. Používateľov poteší možnosť práce s čistiacim prostriedkom. Saponát môžete jednoducho naliať do vysokotlakovej trysky s objemom 450 ml

Pozitíva

nízka obstarávacia cena
vysoký výkon

Negatíva

teplota vody len do 40 °C

Čistiaci výkon: 1,9 kW ● Prietok vody: 410 l/h ● Max. tlak: 135 barov ● Max. teplota vody: 40 °C

Cenový trhák

Riwall REPW 150 SET

Výkon 2 000 W, maximálny tlak 150 barov, maximálny prietok vody 468 litrov za hodinu, samonasávacie hliníkové čerpadlo, tlaková pištoľ s rýchlospojkou, 5 m základná tlaková hadica.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Čistenie bicyklováutplotovfasádbazénov či dlažieb. S tým všetkým si poradí elektrická tlaková čistička Riwall REPW 150 SET disponujúca úctyhodným výkonom na úrovni 2 000 W. Maximálny tlak sa v tomto prípade zastavil na hodnote 150 barov a dostatočnú efektivitu pri práci dosiadne spolu s maximálnym prietokom vody 468 litrov za hodinuSamonasávacie hliníkové čerpadlo môžete za ideálnych podmienok napájať z obyčajného vodovodného kohútika. Ak však k tečúcej vode prístup nemáte, vysokotlakový čistič si poradí aj s prečerpávaním vody z nádoby zo suda alebo z vodného zdroja. Wapka Riwall disponuje funkciou automatického zastavenia po uvoľnení spínača, vďaka čomu šetrí elektrickú energiu a pomáha aj znižovať hladinu hluku.

Podobne, ako to bolo v prípade čističa Bosch, aj tento vysokotlakový čistič myslel na komfort a kompaktnosť. Disponuje totiž dvojicou kolies, vďaka ktorým môžete zariadenie jednoducho presúvať podľa potrieb. Súčasťou balenia je tlaková pištoľ s rýchlospojkou, základná tlaková hadica na otočnom bubne s dĺžkou 5 metrov, ale aj 8-metrová predlžovacia hadica určená na lepšiu manipuláciu v ťažšie dostupných miestach. O ochranu pred poškodením „vnútorností“ prístroja sa stará prítomný vodný filter. K dosiahnutiu čistôt povrchov vám zasa dopomôže integrovaná nádoba na saponát.

Pozitíva

vysoký tlak
vysoký prietok vody
samonasávacie čerpadlo

Negatíva

teplota vody len do 40 °C

Čistiaci výkon: 2,0 kW ● Prietok vody: 468 l/h ● Max. tlak: 150 barov ● Max. teplota vody: 40 °C

Náš TIP

Kärcher K 5 Full Control Car & Home

Výkon 2 100 W, maximálne 145 barov, prietok vody 500 litrov za hodinu, plošný výkon 40 m²/h, 3 tlakové stupne, vodný filter, 8 m hadica.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak hľadáte všestranného pomocníka, ktorý pochádza z dielne overeného výrobcu, zbystrite svoju pozornosť. Zaujať by ju totiž mohla wapka Kärcher K 5 Full Control Car & Home. Jej výkon na úrovni 2 100 W si hravo poradí so znečistenými povrchmi v záhrade, ale aj špinavým autom či bazénom. Čistička disponuje širokým rozsahom pracovného tlaku, pričom minimálne využijete 20 a maximálne 145 barov. Prietok vody sa zastavil na hodnote 500 litrov za hodinu, plošný výkon na čísle 40 m²/h. Zariadenie len tesne presahuje výšku 50 centimetrov a s váhou cez 12 kilogramov vyžaduje pri presúvaní dvojicu prítomných kolies

Výhodou čističky Kärcher je jej vysoká variabilita v možnostiach nastavovania. Používateľ má v tomto prípade k dispozícii 3 tlakové stupne, ale aj stupeň určený na nanášanie čistiaceho prostriedku. O to, aby pracoval prístroj správne, sa postará dvojica bezpečnostných prvkov – vodný filter v kombinácii s vodou chladeným motorom. Vysokotlaková hadica dodávaná spolu so zariadením je dlhá 8 metrov, pripojiť na ňu môžete rotujúcu umývaciu kefu, penovaciu trysku či čistič na fasády. Stačí si vybrať objekt a s radosťou sa pustiť do jeho vyčistenia.

Pozitíva

vysoký čistiaci výkon
overený výrobca
vysoký prietok vody

Negatíva

teplota vody len do 40 °C

Čistiaci výkon: 2,1 kW ● Prietok vody: 500 l/h ● Max. tlak: 145 barov ● Max. teplota vody: 40 °C

Nifisk Premium 180-10

Výkon 2 900 W, maximálny tlak 180 barov, prietok vody 610 litrov za hodinu, maximálna teplota vody 60 °C, 10-metrová tlaková hadica.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Nifisk je poloprofesionálny vysokotlakový čistič, ktorý síce nepatrí k najlacnejším, no ponúka veľmi solídne parametre a aj preto je v našom výbere. Napriek tomu, že ide o čínske spracovanie, kvalita vyhotovenia, materiálov i dodávané príslušenstvo pôsobia veľmi robustne a odolne. Doménou je primárne jeho výkon. Vďaka tlaku 180 barov zvládnete nielen umyť auto, ale aj zbaviť sa odolných nečistôt z fasády, dlažby, strechy či iných povrchov. Regulovať tlak čerpadla môžete priamo na hlave prístroja. Hliníkové čerpadlo zvláda maximálny prietok vody 610 l/h.

Nifisk Premium 180-10 je dodávaný s 10 metrov dlhou hadicou s navijakom – bubnom priamo na tele prístroja, veľkou nádržkou na čistiaci prostriedok a nechýba ani ďalšie príslušenstvo v podobe trysky s bodovým lúčom, trysky s rotačným lúčom a samozrejmosťou je takisto násada na predĺženie striekacej pištole. Všetky časti príslušenstva sa napájajú bajonetovým systémom. Hadica sa pripája klasickou rýchlospojkou. Maximálna teplota používanej vody je 60 °C a nechýba ani bodný filter. Maximálna úroveň hluku je 86 dB.

Medzi vysokotlakovými čističmi ide zaručene o vyššiu triedu, čo preukazuje i cenovka zariadenia. Nevýhodou určite je, že značka Nifisk nie je v našom regióne známa a oproti cenovo porovnateľnej, no známejšej konkurencii má teda nevýhodou. Dodávaná je s príslušenstvom, dokonca aj s ihlicou na čistenie trysiek. Napriek vyššej cene teda má zákazníkovi čo ponúknuť.

Pozitíva

Kvalitné spracovanie – odolnosť materiálov
Výkon
Dodávané príslušenstvo

Negatíva

Menej známy výrobca – Čína
Chýba kefa na umývanie auta

Výkon motora: 2,9 kW ● Prietok vody: 610 l/h ● Max. tlak čerpadla: 180 barov ● Max. teplota vody: 60 °C ● Hmotnosť: 26,8 kg

Parkside vysokotlakový čistič

Vyoskotlakový čistič s max. tlakom 135 barov, príkon 1 800 W, max. prietok vody 420 l/hod., nádoba na čistiaci prostriedok má 600 ml

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Na slovenskom trhu patrí k jedným z najpredávanejších vysokotlakových čističov. Dôvodom je z pohľadu spotrebiteľov pomer ceny a výkonu. Výkonom rozhodne nezaostáva, maximálny tlak vody dosahuje až 135 barov. Veľkým plusom Parkside vysokotlakového čističa je aj dodávané príslušenstvo. Dizajnom nápadne pripomína vysokotlakový čistič Riwall REPW 150 SET alebo modely Kärcher.

Radiť tento vysokotlakový čistič na piedestál výkonnosti určite nebudeme, no s maximálnym tlakom 135 barov rozhodne nemôžeme hovoriť o nedostatku výkonu. Samozrejme, s maximálnym tlakom vody nepracujete vždy, no či umývate auto, fasádu alebo dlažbu na terase, výkonu je vždy dostatok. Výrobca uvádza menovitý príkon 90 barov. Viacerí zákazníci upozorňujú na pomerne nepríjemnú hladinu hluku. Niekomu tento fakt prekážať môže, inému nie. Zaujímať vás určite bude aj manipulácia s čističom. Výraznejšie to uľahčuje 5 metrov dlhý prívodný kábel a takisto tlaková hadica, ktorá má 7 metrov. Aktivovanie tlaku vody prebieha za pomoci spúšte na pištoli. Na tele prístroja je odkladací priestor na pištoľ i nadstavce, ktoré sú súčasťou dodávky.

Vysokotlakový čistič Parkside PHD 135 D3 disponuje takisto nádržkou na čistiaci prostriedok. Tá nie je umiestnená na pištoli, ale v zadnej časti tlakového čističa. Po pridaní je čistiaci prostriedok automaticky primiešavaný a môžete tak umývať auto alebo fasádu. Súčasťou balenia je aj špeciálny čistiaci prostriedok. Nádržka má 600 ml. Čistič má takisto praktické kolieska pre lepšiu manipuláciu. Napájaný je cez tlakovú trysku aj so sitkom – filtrom. Vo výbave je štandardná variabilná tryska. Nastavovať môžete šírku prúdu vody. Taktiež je v balení turbo tryska a aj penová tryska – napríklad pre nanášanie autošampónu – aktívnej peny. Nechýba pištoľ so spúšťou. Niektoré plastové časti nepôsobia práve odolne, potrebná je pri zapájaní nadstavcov a príslušenstva citlivosť, aby nedošlo k strhnutiu plastových závitov.

Ak hľadáte „wapku“ za dostupnú cenu a pritom nechcete tú s najnižším výkonom, vysokotlakový čistič Parkside PHD 135 D3 tieto nároky splní. Tlakovým výkonom 135 barov určite nesklame. Prehnané očakávania však nemajte. Zákazníci výkon často nekritizujú, no so všetkými nečistotami si určite neporadí. 7 metrov dlhá vysokotlaková hadica je veľmi praktická a aj 5 metrov dlhý prívodný kábel manipuláciu uľahčuje. Zvukový prejav je otravný. Poteší jednoduchá obsluha a rýchla výmena čistiacich trysiek s rýchloupínacím systémom Quick Connect, čo oceňujú aj zákazníci. Prúd smerujúci z trysky môžete variabilne nastavovať. Spotrebitelia sú radi aj za nádobku na saponát, súčasťou balenia je aj 500 ml čistiaceho prostriedku. Kvalita plastových častí nie je na takej úrovni ako pri drahších modeloch. V pomere ceny a výkonu však vysokotlakový čistiť spĺňa všetky požiadavky pre hobby použitie.

Pozitíva

Pomer cena a výkon
Jednoduchá manipulácia
Príslušenstvo

Negatíva

Zvukový prejav
Kvalita plastových častí

Príkon: 1 800 W ● Max. tlak: 135 bar ● Max. prietok vody: 420 l/hod. ● Hmotnosť: 7,5 kg ● Dĺžka tlakovej hadice: 7 m ● Dĺžka prívodného kábla: 5 m ● Nádoba na čistiaci prostriedok: 600 ml

Ďalšie zaujímavé produkty

Nezaujali vás recenzované vysokotlakové čističe? Máme pre vás riešenie. Prinášame vám tip na päť ďalších produktov, ktoré by mohli zaujať miesto vo vašej garáži. Tie sa síce do hlavného zoznamu nevošli, no v kategórii wapiek majú rozhodne čo povedať. Disponujú totiž nielen zaujímavými parametrami, ale aj istou dávkou osobitosti. 

Jedným z takých čističov je Fieldmann FDW 201602-E. Ten ukrýva v nenápadnom tele výkonné komponenty, ktoré sa starajú o maximálny tlak 130 barov a prietok vody na úrovni 420 litrov za hodinu. Podobne ako produkty z hlavnej kategórie aj wapka Fieldmann disponuje dvojicou prepravných kolies, ktoré vám zabezpečia, že nebudete musieť zariadenie vážiace 8,3 kg prenášať rukami. 

Potrebujete niečo ešte výkonnejšie? Riešením pre vás môže byť wapka Proteco 51.06-MV-02. Jej výkon 3 000 W je primárne určený na odstraňovanie veľkých nečistôt z vozidiel či chodníkov. Dopomáha mu v tom prítomnosť nádoby na čistiace prostriedky. Čistička je poháňaná jednofázovým asynchrónnym motorom, disponuje axiálnym čerpadlom s mosadznou ventilovou hlavou.

Pojazdný vysokotlakový čistič Riwall REPW 170 SET môže byť zlatou strednou cestou pre tých z vás, ktorí vyžadujú dostatočný výkon v kombinácii s rozumnou cenovkou. Prietok vody v zariadení dosahuje 468 litrov za hodinu, maximálny tlak sa zastavil na hodnote 170 barov. Prívodný kábel je dlhý 5 metrov, tlaková hadica zasa dosahuje dĺžku 8 metrov. To všetko pri maximálnej využiteľnej teplote vody na úrovni 40 °C

V prípade, že je vašou požiadavkou spoľahlivá elektrická čistička, riešením môže byť zariadenie Michelin MPX25EHDSP. Prietok vody na úrovni 500 litrov za hodinu sa tu spája s maximálnym tlakom 170 barov. Výhodou je prítomnosť Total stop systému, ktorý v momente uvoľnenia spínača automaticky zastaví chod motora. Šetrí tak elektrickú energiu aj vodu. 

Päticu alternatívnych produktov uzatvára vysokotlakový čistič Bosch UniversalAquatak 125. Ten neprekvapí vysokým výkonom, zastavil sa na hranici 1 500 W. Výnimočným ho robí skôr dýza s kužeľovým prúdom, ktorá zefektívňuje jeho prácu. Vďaka tomu dokáže čistička vyprodukovať maximálny tlak 125 barov a prietok vody na úrovni 360 litrov za hodinu

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk  

Ako sme si už povedali, pri kúpe novej wapky je potrebné sledovať viacero parametrov. Vašej pozornosti by však nemala ujsť ani predajnosť samotných produktov, ktorá čo-to napovie aj o dlhodobej obľúbenosti medzi spotrebiteľmi. Aj preto sme sa rozhodli obľúbenosť na slovenskom trhu zohľadniť a priniesť vám výpis tých najpredávanejších vysokotlakových čističov. Údaje získavame z portálu Heureka.sk a pravidelne ich aktualizujeme, preto sa môžete tešiť vždy na aktuálne najpredávanejšie prístroje.

Názov Hodnotenie Detail
Kärcher K 5 Power Control 5* Zobraziť produkt
Riwall REPW 150 SET 5* Zobraziť produkt
Kärcher K3 Car & Home 5* Zobraziť produkt
Riwall PRO REPW 155 SET 5* Zobraziť produkt
Kärcher K 4 Power Control 5* Zobraziť produkt

Možno natrafíte na produkt, ktorý bude disponovať slabším výkonom. To však automaticky neznamená, že je zlý a na vaše potreby nevhodný. Pri výbere čističa zohľadňujte vždy súbor niekoľkých parametrov, ktoré sa môžu vzájomne dopĺňať a vyvažovať. V konečnom dôsledku možno prídete na to, že vás nepoteší vysoký výkon, ale zaujímavé prídavné funkcie či dĺžka tlakovej hadice. Na čo si by ste si teda mali dať pri výbere vysokotlakového čističa pozor? 

Ako vybrať vysokotlakový čistič

 • Tlak vody
 • Prietok vody
 • Čistiaci výkon
 • Teplota a ohrev vody
 • Spôsob napájania
 • Dĺžka tlakovej hadice
 • Kompaktnosť
 • Ďalšie parametre
 • Cena a renomovaní výrobcovia

O efektivite práce rozhodne tlak vody 

Jedným z najdôležitejších parametrov v prípade vysokotlakových čističov je tlak vody, ktorý dokáže zariadenie vyprodukovať. Zjednodušene by sme mohli uvažovať o sile prúdu vody, ktorý bude na nečistý povrch dopadať. V prípade wapiek pritom rozlišujeme dve hodnoty tlaku

 • Maximálny tlak vody — zariadenie ho dosiahne pri svojom maximálnom vyťažení a pri použití rotačnej kefy. Tento údaj je pomerne dôležitý, rozhoduje totiž o povrchoch, ktoré zvládne prístroj vyčistiť. Zároveň však berte ohľad na to, že maximálny tlak využijete v procese čistenia pravdepodobne len sporadicky.
 • Pracovný tlak vody — hodnota bežného tlaku, s ktorým bude prístroj pracovať po väčšinu času. Ide o rozmedzie hladín tlaku, ktoré dokáže vysokotlakový čistič dosiahnuť bez väčších problémov. 

Pri výbere „vapky“ je mimoriadne dôležité brať ohľad na to, či samotné zariadenie disponuje regulátorom pracovného tlaku vody. Vďaka nemu si budete môcť tlak jednoducho upravovať podľa aktuálnych potrieb a požiadaviek. Zároveň takýmto spôsobom predídete poškodeniu niektorých povrchov, ktoré nemusia stálu a príliš silnú hodnotu tlaku vydržať.

Aký pracovný tlak na vysokotlakovom čističi potrebujem? 

Výber zariadenia by mal spočívať predovšetkým v uvedomení si, čo všetko s ním plánujete čistiť. Od toho sa totiž bude odvíjať hodnota pracovného tlaku, ktorá pre vás bude využiteľná. V prípade, že si pred kúpou nie ste mierou využitia wapky istí, siahnite po výkonnejšom zariadení, avšak s regulátorom tlaku. Naopak, ak viete, že budete čističom umývať len vaše auto či bazén, postačí vám menej výkonné zariadenie. Najviac vám však pomôže nasledujúci výpis využitia pracovných tlakov: 

 • Tlak vody 120 – 130 barov – takéto výkonné čističe sú vhodné najmä na základné práce v záhrade. S tlakom do 130 barov môžete vyčistiť fasádu domu, záhradný nábytok, ale vhodný je aj na umytie auta. 
 • Tlak vody 130 – 150 barov – v tomto prípade sa pohybujeme na rozhraní hobby a poloprofesionálnych tlakových čističov. Tlak už nie je vhodný na čistenie mäkších povrchov, výborne však poslúži na čistenie chodníkov či nánosov zo záhradnej dlažby. 
 • Tlak vody vyšší ako 150 barov – ide o profesionálne vysokotlakové čističe, hodnota tlaku môže bez väčších predmetov vystúpať aj na 200 barov. Pri používaní takýchto výkonných wapiek buďte opatrní a v bežnej domácnosti ich voľte len na čistenie mimoriadne znečistených a dostatočne pevných povrchov. 

Výkon vysokotlakového čističa

Koľko vody pretečie zariadením? 

Druhým dôležitým parametrom v prípade tlakových umývačiek je prietok vody. Ide o objem vody, ktorý pretečie čerpadlom tlakového čističa. V zásade platí, že čím je prietok vyšší, tým efektívnejšie dokáže zariadenie pracovať. Je však potrebné uvedomiť si, že prietok vody môže byť v istých prípadoch aj zbytočne vysoký. Pri bežných hobby čističoch sa môžete stretnúť s prietokom na hodnote 300 litrov za hodinu. To vám bez problémov postačí na vyčistenie auta či záhradného nábytku. Aby ste efektívne pracovali na väčších plochách, povedzme pri čistení bazénu, zvoľte prístroj s prietokom aspoň 500 litrov za hodinu. Na trhu nájdete aj profesionálne čističe, ktorých hodnota prietoku vody sa dostáva na úroveň niekoľkých tisíc litrov za hodinu. Takýto prietok však, pravdepodobne, v domácnosti nevyužijete. Ešte pred kúpou vysokotlakového čističa si nezabudnite skontrolovať hodnotu maximálneho prietoku na ventile, z ktorého budete zariadenie napájať. Pre správne fungovanie a maximálnu efektivitu práce by mali byť hodnoty vyvážené.

Výkon vysokotlakového čističa

Možno by ste čakali, že pri výbere wapky bude zohrávať hlavnú úlohu jej čistiaci výkon. V tomto prípade to celkom neplatí, aj menej výkonné zariadenie totiž môže dosiahnuť taký pracovný tlak a prietok vody, aby bolo na využitie v domácnosti dostatočné. Samotný výkon tlakovej čističky je ovplyvnený aj priemerom trysky. Platí, že na bežné použitie vám postačí zariadenie s výkonom od 1 500 W – napokon, toto je kategória, s ktorou sa na trhu stretnete najčastejšie. Výkon sa môže pokojne aj zdvojnásobiť či strojnásobiť. Čistiaci výkon vyšší ako 2 000 W oceníte najmä pri väčších pracovných plochách, napríklad v prípade umývania bazéna. 

Akú teplotu vody budem potrebovať?

Vedeli ste, že podstatnú úlohu zohráva v prípade wapiek aj teplota vody? V domácnostiach síce v menšej miere, napriek tomu je dôležité, aby vaše zariadenie dokázalo pracovať aspoň s bežnými teplotami, ktoré dokáže vyprodukovať vodný zdroj. Väčšina vysokotlakových čističov zvláda teploty 40 – 60 °C, čo je na čitenie v bežnej domácnosti postačujúce. Ak aj napriek tomu hľadáte prístroj, ktorý dokáže pracovať s teplejšou vodou, riešením pre vás môže byť vysokotlakový čistič s ohrevom vody. Tie dostupnejšie dokážu vodu ohriať na 80 – 100 °C, profesionálne prístroje dokážu pracovať aj s tlakovou parou teplou až 150 °C. Vyššie teploty sú vhodné najmä na čistenie výrazne znečistených a mastných povrchov či na odstránenie syntetických zložiek. V zásade platí, že sa s nimi stretnete najmä v priemyselnom prostredí. 

Elektrina, benzín alebo akumulátor

Trend je daný jasne – spotrebitelia majú čoraz väčší záujem o zariadenia, pri ktorých sa nutne nemusia viazať na prítomnosť elektrickej siete. Preto sa na trh dostávajú aj alternatívne zdroje napájania tlakových čističov. V ktorých prípadoch je ich použitie vhodné? 

Elektrický vysokotlakový čistič 

V zásade ide o najštandardnejší typ wapky, aký je v súčasnosti na trhu dostupný. Na svoj chod si vyžaduje neustály prísun elektrickej energie, a to buď z klasickej 230 V zásuvky, alebo v prípade výkonnejších zariadení z trojfázového napájania na úrovni 400 V. Elektrický vysokotlakový čistič zvoľte najmä vtedy, keď máte v dostupnosti prístup k elektrickej zásuvke. Štandardná dĺžka napájacieho kábla totiž zvyčajne nepresahuje päť metrov a použitie predlžovačky znižuje výkon zariadenia.

Elektrický vysokotlakový čistič

Vysokotlakový čistič so spaľovacím motorom

Tento typ tlakových umývačiek môžeme, v závislosti od paliva, rozdeliť na dva druhy – wapky poháňané benzínom a zariadenia pracujúce s motorovým olejom. V oboch prípadoch sú vhodné najmä vtedy, keď nemáte prístup k elektrickej energii. Pri použití vysokotlakového čističa so spaľovacím motorom musíte počítať s nižším komfortom v podobe vyššieho znečistenia a zvýšenej hladiny hluku

Akumulátorový vysokotlakový čistič

Hoci sa môžu javiť takéto zariadenia ako plne sebestačné a od priameho prístupu elektrickej energie absolútne nezávislé, nie je to tak celkom pravda. Vo väčšine prípadov totiž ide o tzv. hybridné prístroje. Tie využívajú na svoj chod primárne elektrickú sieť, no v tele ukrývajú aj niekoľko akumulátorov, ktoré sú schopné v prípade výpadku elektriny zasiahnuť. Pri akumulátorovom vysokotlakovom čističi musíte počítať s faktom, že pri vysokom výkone bude výdrž batérií pomerne nízka. Navyše sa akumulátory podpíšu aj na rozmeroch a váhe samotného zariadenia.

Zvoľte si dostatočne dlhú tlakovú hadicu 

Pri použití tlakových čističiek je jedným z najdôležitejších komponentov kvalitná tlaková hadica. Výrobcovia ju zväčša ponúkajú v rôznych dĺžkach, tie základné vo väčšine prípadov nepresahujú 5 – 6 metrov. Ak potrebujete širší pracovný záber, dokúpiť si môžete aj dvojnásobne dlhú hadicu. Opäť to závisí len od spôsobu využitia a vašich preferencií. 

Wapka do ruky vs wapka vo veľkosti prívesného vozíka

Veľkosť vysokotlakového čističa sa odvíja od jeho výkonu. Vo všeobecnosti platí, že menej výkonné komponenty sa zmestia do menšieho tela. V domácich podmienkach sa tak môžete stretnúť aj s ručnými čističmi, ktorých váha nepresiahne 5 kilogramov. Vo väčšine prípadov je však potrebné počítať so strednou váhovou kategóriou. Do tej spadajú produkty s váhodu do približne 20 kilogramov. V prípade profesionálnych prístrojov tieto hodnoty prudko stúpajú a pokojne sa môžete stretnúť aj s wapkou vo veľkosti prívesného vozíka. Pri výbere tlakovej čističky do domácnosti je to však irelevantné. 

Ďalšie zaujímavé parametre a možnosti

Aj v prípade vysokotlakových čističov sa stretnete s niekoľkými parametrami, ktoré vám môžu čistenie uľahčiť, prípadne skomfortniť. Ktoré to sú?

Dávkovanie saponátu

Chystáte sa vyčistiť nadmerne znečistený povrch? Výrazne vám v tom môže pomôcť prístroj, ktorý disponuje funkciou dávkovania saponátu. Výrobcovia využívajú dva základné spôsoby, ako čistiaci prostriedok zmiešať s vodou. Jedným z nich je nasávanie saponátu čerpadlom z nádoby na čističi. V takomto prípade je nádoba umiestnená v tele zariadenia a je schopná poňať väčší objem tekutiny. Druhou možnosťou je umiestnenie nádoby priamo na tlakovú pištoľ, avšak tento spôsob je z dôvodu stúpajúcich rozmerov a váhy čistiacej hadice pomerne nevýhodný.

Čistenie auta pomocou vysokotlakového čističa

Pri wapke musíte počítať s hlučnosťou

Za normálnych okolností dôležitý parameter, avšak v prípade vysokotlakových čističov je jeho váha nižšia. Pri kúpe tlakovej čističky sa totiž budete musieť zmieriť s faktom, že bude hlučná – aj preto sa odporúča jej krátkodobé použitie. Hlučnosť môžete eliminovať kúpou prístroja s nižším výkonom, vplyv na ňu bude mať aj spôsob napájania. Vo všeobecnosti platí, že spaľovacie motory budú v porovnaní s tými elektrickými hlučnejšie. 

Filtrácia prístroj ochráni pred nečistotami

Drvivá väčšina z vysokotlakových čističov je výrobcami doplnená o vodný filter. Ten pôsobí pri pritekaní vody do prístroja ako sito, ktoré zachytáva najvýraznejšie nečistoty. Prítomnosť filtrácie je dôležitá najmä z dôvodu, aby nečistoty nepoškodili jeho vnútornosti. Niektorí výrobcovia implementujú do svojich zariadení aj filtre pevných či prachových častíc. Ich potreba závisí od prostredia, v ktorom budete s wapkou pracovať. Vo všeobecnosti platí, že čím lepšou filtráciou prístroj disponuje, tým by mala byť jeho životnosť dlhšia a náchylnosť na poškodenia menšia. 

Vysokotlakový čistič do domácnosti poteší príjemnou cenou

Ak premýšľate nad tým, koľko vlastne nový vysokotlakový čistič stojí, ste na správnom mieste. Na úvod je potrebné zadefinovať si, ako by mal prístroj vyzerať a akými špecifikáciami by mal disponovať. V prípade, že hľadáte štandardnú wapku do domácnosti, postačí vám priemerne výkonné zariadenie. Také zväčša nedisponuje výkonom vyšším ako 2 000 W, hoci aj v tomto smere môžeme nájsť výnimky. Tak či onak – vysokotlakový čistič na umývanie auta, fasády, bazéna, záhradného nábytku či dlažby vás bude stáť niekoľko stovák eur. Štandardne sa jeho cenová hladina pohybuje v rozmedzí 100 – 500 eur

V prípade, že potrebujete profesionálny vysokotlakový čistič, musíte sa pripraviť na podstatne vyššiu sumu. Prístroje určené do priemyselného prostredia v sebe implementujú viacero zaujímavých benefitov, príkladom môže byť funkcia ohrevu vody, ktorá používateľovi pomôže najmä v prípade syntetického znečistenia. V takom prípade stúpa cena niekoľkonásobne a môže sa dostať aj na hodnotu niekoľkých tisíc eur

Záhradnej technike kraľuje Kärcher

To, že si až tri z piatich recenzovaných produktov zabrala značka Kärcher, je len potvrdením jej dominancie v segmente záhradnej techniky. Používatelia vyzdvihujú v prípade nemeckého výrobcu najmä kvalitné spracovanie a vysoký výkon. Nevýhodou v prípade skutočne efektívnych zariadení je vyššia obstarávacia cena

V tomto ohľade majú zasa navrch výrobcovia ako Bosch či Riwall. Obaja z nich sa tešia pomerne veľkej obľube, a to najmä z dôvodu implementácie zaujímavých funkcií na čele s automatickým zastavovaním chodu motoraCena pritom v porovnaní s Kärcherom v mnohých prípadoch klesá aj o 300 eur. Ak teda hľadáte lacný vysokotlakový čistič, ktorý vás nesklame svojím výkonom, vhodnými adeptmi môžu byť zariadenia z dielní Bosch alebo Riwall.

Otázky a odpovede – FAQ

Kúpa vysokotlakového čističa môže u potenciálneho spotrebiteľa vyvolať množstvo otázok. Máte nejakú aj vy? Neváhajte nám ju položiť v sekcii komentárov. Na vaše otázky pravidelne odpovedáme a dopĺňame ich do sekcie otázok a odpovedí. Vďaka tomu môžeme vzájomne pomôcť budúcim používateľom vysokotlakových čističov. 

Princíp wapky sa v zásade výrazne nelíši od spôsobu, akým bojujeme s nečistotami v domácnosti. Platí, že vyššia teplota vody vám môže pomôcť najmä v prípade znečistenia syntetickými látkami, prípadne pri zvýšenej mastnote čistených povrchov. 

Ide o subjektívny parameter, na ktorý jednoznačná odpoveď neexistuje. Obľúbenými medzi používateľmi sú však najmä elektrické wapky, ktoré disponujú vo väčšine prípadov dostatočným výkonom. Ich výhoda v porovnaní s čističmi využívajúcimi spaľovací motor spočíva v tichšom chode.

Keďže fasáda domu, terasa (najmä tá z dreva) a pneumatiky sú z citlivých materiálov, vhodnou voľbou sú čističe s reguláciou tlaku. V prípade potreby môžete tlak upravovať.

Pre náročných

Kärcher K7 Premium Full Control Plus Car & Home

Výkon 3 000 W, prietok vody 600 litrov za hodinu, max. tlak 180 barov, plošný výkon 60 m²/h., max. teplota vody 60 °C, systém navíjania hadice držiak pištole.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

A do tretice nemecký Kärcher. Ten totiž vo svojom portfóliu ukrýva aj skutočne výkonné zariadenie určené pre používateľov, ktorí nie sú ochotní akceptovať žiadne kompromisy. Je ním vysokotlakový čistič Kärcher K7 Premium Full Control Plus Car & Home. Ten v sebe implementuje všetko to, čo predošlé dva modely, avšak s rozdielom, že jeho výkon je omnoho vyšší. Zastavil sa na hodnote skvelých 3 000 W, čo sa podpísalo aj na jeho efektivite práce. Prietok vody stúpol na 600 litrov za hodinu. Dolná hranica pracovného tlaku ostala nezmenená (20 barov), tá horná sa však zdvihla až na 180 barov. Vyšší je aj plošný výkon, v tomto prípade ho zastupuje hodnota 60 m²/h. Rovnaké číslo – 60 – udáva aj teplotu vody v stupňoch Celzia, ktorú je zariadenie schopné akceptovať.

Samozrejme, papierové parametre si vybrali svoju daň na rozmeroch wapky. Tá je vysoká 66,7, široká 33 a hlboká 46,3 centimetrov. Váha samotnej jednotky bez príslišenstva stúpla na 18 kilogramov, čo je, vzhľadom na skvelý výkon, stále výborná hodnota. Napriek tomu ju výrobca vybavil nižším ťažiskom a opornou nohou, ktorá zabezpečuje jej lepšiu stabilitu. Vysokotlakový čistič Kärcher K7 disponuje systémom navíjania hadice a držiakom pištole či pracovného náradia, vďaka čomu budete vo všetkých súčastiach poriadok. V prípade tohto zariadenia však musíte počítať s vyššou obstarávacou cenou. Ak pre vás teda nie je vysoký výkon nevyhnutnosťou, zalovte radšej v nižšej cenovej relácii a zabezpečte si čistič Kärcher K 5 Full Control Car & Home.

Pozitíva

vysoký čistiaci výkon
vysoký prietok vody
teplota vody až do 60 °C

Negatíva

vyššia obstarávacia cena

Čistiaci výkon: 3,0 kW ● Prietok vody: 600 l/h ● Max. tlak: 180 barov ● Max. teplota vody: 60 °C

Dobré recenzie

Kärcher K 4 Full Control Car & Home

Výkon 1 800 W, pracovný tlak 20 – 130 barov, prietok vody 420 litrov za hodinu, plošný výkon 30 m²/h, max. teplota vody do 40 °C, jemný vodný filter, vodou chladený motor.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Pri nemeckom výrobcovi Kärcher ešte na istý čas ostaneme. Zaujímavo sa totiž javí aj vysokotlakový čistič Kärcher K 4 Full Control Car & Home – a to najmä v prípade, ak vám stačí o level nižší výkon v porovnaní s tým, ktorý ponúka Kärcher K 5 Full Control Home. Na bežné činnosti však bude stále dostatočný, veď sa zastavil na hodnote 1 800 W. Rozmedzie pracovného tlaku kleslo na hodnoty 20 – 130 barov, prietok sa v porovnaní s „výkonnejším bratom“ znížil na stále skvelých 420 litrov vody za hodinu. Plošný výkon predstavuje v tomto prípade hodnota 30 m²/h. Prístroj vám poslúži predovšetkým na slabé a stredne silné znečistenie, dokáže pracovať s teplotou vody do 40 °C

Mierne klesla aj dĺžka tlakovej hadice, tá sa v tomto prípade zastavila na hodnote 6 metrov. Pri váhe zariadenia na úrovni 13 kilogramov a prítomnosti dvoch prepravných kolies však naďalej platí možnosť čističku jednoducho presunúť na miesto, kde práve bude potrebná. V opačných prípadoch ostal model Kärcher K 4 v porovnaní so svojím väčším a výkonnejším súrodencom nezmenený. Aj v tomto prípade sa tak o bezpečnosť postará jemný vodný filter v kombinácii s vodou chladeným motorom.

Pozitíva

nižšia obstarávacia cena
vysoký tlak

Negatíva

teplota vody len do 40 °C

Čistiaci výkon: 1,8 kW ● Prietok vody: 420 l/h ● Max. tlak: 130 barov ● Max. teplota vody: 40 °C

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Riwall REPW 150 SET

od 139,80 €
Elektrická tlaková umývačka bude naozaj spoľahlivým pomocníkom, najmä ak ste majiteľom domu. Pomôže vám nielen počas letných mesiacov. Osvedčí sa...

Rovus 360

od 11,19 €
Nový rad Rovus 360 je dômyselne navrhnutá série systémov, ktoré zdieľajú rovnakú batériu alebo základnú jednotku. Poskytujú tak sadu vysoko...

Kärcher K 3 Power Control CAR & HOME 1.676-105.0

od 155,00 €
Vďaka praktickému aplikačnému konzultantovi v aplikácii Home & Garden, ktorý podporuje vysokotlakový čistič K 3 Power Control, umožňuje...

Michelin MPX25EHDSP

od 174,00 €
MPX25EHDSP - elektrická tlaková umývačka 170 bar Integrované držiaky na príslušenstvo. Nasadenie príslušenstva pomocou rýchlospojok. 5 m dlhý...

Riwall REPW 120 SET

od 68,90 €
Ak potrebujete umyť zablatené koleso, špinavé pneumatiky auta, alebo pripraviť plastový záhradný nábytok na ďalšiu sezónu, uľahčite si prácu na...

Bosch UniversalAquatak 135 0.600.8A7.C00

od 144,81 €
vysokotlakový čistič • výkon 1 900 W • max. tlak 135 bar • max. prietok 410 l/h • max. teplota privádzanej vody 40 °C • kapacita samonasávania...

Kärcher K 4 Power Control 1.324-030.0

od 203,89 €
vysokotlakový čistič • tlak 130 bar • prietok vody 420 l/hod • príkon 1 800 W • integrovaný displej • vysokotlaková pištoľ Power Control • tryska...

Kärcher K 7 Premium Smart Control 1.317-230.0

od 460,03 €
vysokotlakový čistič • tlak 180 bar • prietok vody 600 l/hod • príkon 3 000 W • integrovaný displej • vysokotlaková pištoľ Smart Control •...

Scheppach HCE 2400 5907705901

od 151,00 €
vysokotlakový čistič • regulovateľný tlak • prietok max. 450 l/hod • príkon 2 400 W • maximálny tlak 180 bar • plošný výkon 30 m²/h • motor 230...

Kärcher K 3 Car & Home 1.601-820.0

od 118,77 €
Vysokotlakový čistič Kärcher K3 Car & Home. Tlak 120 bar, dĺžka tlakovej hadice 6 m, max. prietok vody je 380 l / hod. Tlaková umývačkám...

Kärcher K 4 Power Control CAR & HOME 1.324-041.0

od 255,99 €
Vysokotlakový čistič K 4 Power Control umožňuje neuveriteľné ľahké čistenie každého povrchu správnym tlakom. A vďaka aplikácii Kärcher Home...

Kärcher K 3 FULL CONTROL 1.676-020.0

od 129,89 €
Nastavte tlakový stupeň na pracovnom nadstavci a skontrolujte tlak na ukazovateli pištole – pre maximálnu kontrolu a ideálny tlak pri každom...

Ďalšie články z kategórie Hobby a záhrada

Vaše hodnotenie:
(90.2%)

Komentáre
Stano 21.May.2021

Kärcher k 5 som vyberal podľa recenzií a spĺňa, čo sľubuje. Výkon je výborný, príslušenstvo dostačujúce, plot, dlažba aj auto sú poľahky čisté.

Odpovedať

Roman 11.Jun.2021

tiez odporucam karcher, mam len 3, ale umoznuje regulaciu tlaku, takze ani cistenie citlivych povrchov nie je problem, napriek nizkej cene je to kvalita

Odpovedať

Karči 15.Jun.2021

Rozhodoval som sa medzi Riwall REPW 120 SET a Riwall REPW 150 SET. Napokon som zvolil lacnejšiu alternatívu 120 SET. Prístroj je malý, ľahký a skladný. Má pekný dizajn a myslím si, že cena zodpovedá kvalite. V balení sú dve nastaviteľné čistiace hlavice a stroj má tiež filter a nasávanie z nádrže. Vyoskotlakový čistič je ideálny na domáce použitie, napríklad umývanie auta, bicykla, motorky a podobne. Bonusom je jednoduché ovládanie a tiež to, že všetko príslušenstvo sa dá uložiť na telo prístroja. Nepostrehol som žiadne výrazné nedostatky, ktoré by stáli za zmienku a produkt rozhodne odporúčam.

Odpovedať

Filip 15.Jun.2021

Tiež mám Riwall REPW 120 SET, no obávam sa o plastový ventil, ktorý vyzerá chatrne a dá sa veľmi ľahko zlomiť. Po každom použití ho radšej dávam dole. Treba s ním manipulovať opatrne a dávať si pozor. Inak je vapka kvalitná a výkonná. Disponuje samonasávaním do cca. 1 metra, no na bežné použitie je to plne postačujúce. Umývam s ňou auto, motorku aj bicykel. Za túto cenu nečakajte profesionálny výkon, avšak na bezproblémové fungovanie sa môžete spoľahnúť. Uvažujem, že si zaobstarám ešte jeden rovnaký model, pretože pomer ceny a výkonu je super.

Odpovedať

Ičo 21.Jun.2021

Som spokojný s výrobkom Bosch UniversalAquatak. Montáž je naozaj jednoduchá a bez problémov ju zvládla aj moja manželka. Prístroj je tak po vybratí z krabice takmer okamžite pripravený na použitie. Oceňujem dlhý kábel, silný tlak vody, kompaktné rozmery i praktické odkladacie miesta pre komponenty. Produkt spĺňa to, čo sa o ňom dozviete aj v popise alebo recenziách. Je to vynikajúci a šikovný čistič, s ktorým som maximálne spokojný. Obstarávacia cena je tiež dobrá.

Odpovedať

Miňo B. 06.Jul.2021

Kúpil som si Kärcher K 5 Full Control Car & Home a zatiaľ funguje super. Plus dávam za príslušenstvo, ktoré bolo v balení, akurát, že tam chýbala spona, pre ktorú nebolo možné prístroj hneď po zakúpení odskúšať. Spona nebola drahá (0,80 EUR), len škoda, že ju tam nedal hneď výrobca - alebo to možno bola chyba obchodu, v ktorom som nakupoval. V rámci pomeru ceny a výkonu je tento čistič výborný a myslím si, že na trhu nič lepšie nenájdete. Benefitom je ľahká obsluha a kvalitné celkové spracovanie prístroja.

Odpovedať

Jano 13.Sep.2021

Za mňa je skvelá vapka Riwall REPW 150 SET, ktorú využívam na potreby umývania okolo rodinného domu. Umývam napríklad dlažby či vybavenie záhrady. Zatiaľ funguje perfektne a bez akýchkoľvek problémov a páči sa mi, že aj pri tejto nižšej cene bolo súčasťou balenia bohaté príslušenstvo. Plus dávam za pracovný tlak, no životnosť ukáže až čas. Tento prístroj som kupoval na základe porovnania na Slovensku aj v Česku a v oboch krajinách obstál. Mal dobré hodnotenia od používateľov a aj v rámci predaja sa držal na popredných priečkach. Jediným mínusom je totálne zlý a nedostatočne spracovaný návod. Technicky menej zdatní používatelia sa s prvotným spojazdnením riadne natrápia. Problém môžu mať aj s dostupnými funkciami a potrvá im, kým prídu na to, ako všetky tieto funkcie využívať. Inak ide o veľmi solídny výrobok, s dobrým výkonom a variabilitou využitia. Oceňujem ešte predlžovaciu tlakovú hadicu a reguláciu tlaku tryskou. Pre domáce práce je fajn prístroj za dobrú cenu.

Odpovedať

Dodo B. 30.Sep.2021

Dobrá a výkonná wapka za rozumnú cenu je Fieldmann. Tlak je oproti iným podobným výrobkom podobný. Motor je silný a dizajn je v poriadku. S týmto čističom umývam najmä auto a staré betónové kocky. Som spokojný a netreba mi ešte výkonnejší stroj.

Odpovedať

Eduard 17.Oct.2021

Ľahký a výkonný čistič je Parkside PHD 135, za tie peniaze úplne stačí a nechytá sa naň ani Karcher. Umývam s ním auto aj terasu pred domom. Integrovaná nádržka na čistiaci prostriedok má ideálny objem. S kúpou som spokojný.

Odpovedať

Fero 21.Nov.2021

Za tú cenu je výborný čistič Scheppach, na ktorom som zatiaľ nespozoroval žiadne negatíva. Prístroj má bohaté príslušenstvo a zvýšený tlak vody oproti konkurencii. Obsluha je jednoduchá a výkon postačujúci pre bežné domáce použitie.

Odpovedať

Dušan 12.Dec.2021

Veľmi lacný, no pre moje potreby užitočný je Rovus 360. Jednoducho sa obsluhuje a spĺňa všetky podmienky, na ktoré je určený. Pre nenáročných používateľov je postačujúci. V balení je bezdrôtový ručný vysávač, štrbinový nadstavec, kefa a návod na použitie. Treba upozorniť, že batéria nie je súčasťou balenia.

Odpovedať

Miro 16.Dec.2021

PARKSIDE PHD 170 B2 je kvalitný prístroj za rozumnú cenu. Vadí mi však, že filter na vodu trčí zo zriadenia a mám strach, že ho zlomím pri práci. Inak je to dobrý pomocník, ktorý splnil moje očakávania čo sa týka výkonu aj funkcií. Pracuje sa mi s ním dobre, má dostatočný tlak a silnú rotačnú trysku.

Odpovedať

Heňo 14.Feb.2022

Bosch UniversalAquatak 135 ma príjemne prekvapil, má vysoký výkon a bol za nízku obstarávaciu cenu. Myslím si, že Bosch je dobrá značka, tak verím v dlhú životnosť. Otočná hlavica je vhodná pre rôzne spôsoby umývania. Ako mínus vnímam, že teplota vody je len 40 stupňov a prívodový kábel je trocha kratší.

Odpovedať

Uršuľa 26.Feb.2022

Kärcher K 7 Premium Smart Control je kvalitný čistič, ktorý má integrovaný displej. Páči sa mi režim Boost aj hadica s dobrou dĺžkou - 10 metrov. Motor je chladený vodou, plusom je tiež integrovaný vodný filter.

Odpovedať