Postreky proti burine

Najlepšie postreky proti burine 2024 + recenzie

Boj s burinou v záhrade, predzáhradke či na príjazdovej ceste sa javí každú sezónu ako nekončiaci. Faktom však je, že na našom trhu sa nachádza niekoľko herbicídov, ktoré dokážu účinne eliminovať tohto rastlinného škodcu. Test Magazín sa tentoraz sústredil na to, ktoré postreky proti burine účinkujú najviac. Víťazom testu spomedzi herbicídnych prípravkov sa stal postrek Roundup Klasik PRO. Ide o totálny herbicíd a jeho výhodou je jednoduchá aplikácia a vysoká účinnosť pri likvidácii burín. Prípravkov na ničenie burín je naozaj veľa, ktoré patria medzi najlepšie?

Publikované: 14.07.2021
Aktualizované: 25.04.2024

Aký postrek proti burine kúpiť?

Chcete sa zbaviť buriny, čo najrýchlejšie a hľadáte účinný herbicíd? Tu je náš výber postrekov na burinu, ktorý vzišiel z nášho porovnávacieho testu. Prečítať si môžete aj krátke charakteristiky, aby ste okamžite vedeli, ako postrek funguje, aké sú jeho výhody a či je vhodný na konkrétne použitie. Dôležité je si predovšetkým všímať, ktoré postreky sú selektívne a ktoré naopak nie. Nemusíte čítať kompletné recenzie nižšie, naším výberom TOP 3 produktov ušetríme váš čas i peniaze.

Názov Hodnotenie Detail
Roundup Klasik PRO 5* Zobraziť produkt
Floraservis Bofix 5* Zobraziť produkt
Kaput Green 5* Zobraziť produkt
AgroBio Garlon New 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Roundup Klasik PRO

Roundup Klasik PRO

Neselektívny herbicíd vhodný na burinu na chodníkoch a nepoľnohospodárskej pôde, účinná látka glyfosát.

Zobraziť viac info

Jeden z najznámejších totálnych herbicídov proti burine s účinnou látkou gylfosát. Postrek na burinu má systémový mechanizmus pôsobenia – zasiahne rastlinu cez listy alebo stonku a preniká až do koreňového systému. Určený je na príjazdové cesty, chodníky či zámkové dlažby. Prezentuje sa rýchlym a spoľahlivým účinkom už do 10 dní od aplikácie.

Cenový trhák
Floraservis Bofix

Floraservis Bofix

Selektívny herbicíd na okrasné trávniky, trávnaté ihriská a športoviská, účinné látky klopyralid, fluroxpyr.

Zobraziť viac info

Ide o selektívny herbicíd vhodný na odstraňovanie buriny z trávnika a trávnatých plôch – športovísk. Obsahuje dve účinné látky klopyralid a fluroxpyr. Výhodou je vysoké spektrum účinnosti, keďže likviduje množstvo jednoročných i viacročných burín vrátane pupenca roľného alebo kapsičky pastierskej. Výdatnosť 100 ml balenia je zhruba na 200 m2.

Náš TIP
Kaput Green

Kaput Green

Neselektívny herbicíd na burinu na ornej pôde, v sadoch a viničoch, účinná látka glyfosát. 

Zobraziť viac info

Nástupca známeho postreku proti burine Fondo. Ide o totálny neselektívny herbicíd, ktorý však možno používať na ornej pôde s obilninami, repkou olejnou či kukuricou, a to 14 pred ich zberom. Postrek má systémový účinok. Využívaný je nielen v poľnohospodárstve, ale ja na zámkové dlažby či chodníky. Výhodou je aj rýchly účinok už po 7 až 10 dňoch.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Pri voľbe hodnotených parametrov hrá prirodzene najväčšiu rolu účinnosť postreku proti burine. Úlohou herbicídov je vyhubiť burinu a zabrániť jej ďalšiemu šíreniu, resp. rastu. Niektoré postreky dlhodobo preukazujú vysokú účinnosť a aj preto sme zrealizovali prieskum trhu a čerpali primárne zo skúseností spotrebiteľov. Praktické skúsenosti sú v tomto prípade najdôležitejšie. Dôležitú rolu zohráva i mechanizmus pôsobenia. Rozhodovala nielen úroveň účinnosti, ale aj jednoduchosť aplikácie (použitia) a takisto výdatnosť. To znamená pomer množstva a objemu zneškodnenej buriny na jednu dávku postreku. Ktoré parametre sme hodnotili si môžete pozrieť v našej grafike nižšie.

Efektivita postreku
Mechanizmus pôsobenia
Jednoduchosť aplikácie
Výdatnosť dávkovania

Postrekov proti burine je na trhu veľké množstvo. Na trhu nájdete biologické, chemické alebo viac či menej agresívne herbicídy. Líšia sa aj podľa toho, na čo je daný postrek určený – postrek na burinu v zemiakoch, v tráve, zelenine či v zámkovej dlažbe. Existujú aj alternatívne – domáce spôsoby boja proti burine, no voda s octom nikdy nebude taká účinná ako laboratórne vyvinutý herbicíd. Potrebné je vždy aj správne použitie postreku na burina, opomenúť netreba ani obdobie aplikácie a prípadný časový odstup od prvej dávky postreku. Dôležité je aj správne dávkovanie. Odporúčania výrobcov treba vždy rešpektovať. Medzi renomovaných výrobcov postrekov na burinu patria RoundupFloraservisAgroBio Opava či spoločnosť Agro. Prieskum trhu sme realizovali prostredníctvom databázy cenového porovnávača Heureka.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie postrekov na burinu

Ak sa buriny v zámkovej dlažbe neviete zbaviť a došla vám trpezlivosť, účinný herbicíd je ideálna možnosť. V naši recenziách nájdete produkty renomovaných výrobcov. Dôvodom však nie je žiadna reklama. Naše recenzie sú nezávislé a vyberali sme postreky na burinu, ktoré dosiahli želané výsledky. Vychádzali sme z recenzií zákazníkov, ale analyzovali sme aj zloženie postrekov a mechanizmus ich pôsobenia. Dôraz sme kládli na našu metodiku testovania a pripravili sme recenzie postrekov na burinu, ktoré nájdete na slovenskom trhu.

Víťaz testu

Roundup Klasik PRO

Neselektívny herbicíd vhodný na burinu na chodníkoch a nepoľnohospodárskej pôde, účinná látka glyfosát.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Postrek proti burine Roundup Klasik PRO patrí do skupiny totálnych herbicídov. To znamená, že nie je vhodný na poľnohospodárske plochy s plodinami či výsadbou. Nemožno ho aplikovať do záhonov, záhrad s plodinami či kvetmi ani do skaliek alebo priamo na trávnik. Ide o systémový herbicíd, ktorý sa aplikuje na zelenú časť rastlín. Rastlinu účinne zasiahne látka glyfosát (táto látka nie je toxická), ktorá cez zelené časti rastlín, ideálne listy alebo stonku, preniká hlboko až do koreňového systému a spôsobí zožltnutie a vyschnutie buriny, a to už do niekoľkých dní. Účinnosť glyfosátu je veľmi vysoká, no jeho efekt je mierne rozpačitý vzhľadom na preukázaný vplyv na úhyn včelstva.

Postrek nepôsobí na semená a nie je prijímaný koreňmi. Určený je na ničenie jednoročných burín v ornej alebo nepoľnohospodárskej pôde. Používatelia si pochvaľujú rýchlosť účinkovania po aplikácii. Do 10 dní sa objaví zhnednutie a vysychanie rastlín. Preukázateľne viac pôsobí, ak je aplikovaný za jasného počasia – lepší prienik účinnej látky vďaka UV žiareniu. Optimálne je ho použiť vtedy, keď burina kvitne alebo je po odkvete. Účinkuje takmer na všetky druhy burín vrátane plazivého pýru alebo turanky kanadskej. Na kríky a polodreviny je účinnejší herbicíd AgroBio Garlon New.

Dávkovanie je individuálne s ohľadom na hustotu porastu a takisto plochu. Ide o kvapalný koncentrát. Odporúčané dávkovania na likvidáciu jednoročných burín je 20-30 ml na 1 liter vodyVýdatnosť je až 100 m2. V prípade odolnejších burín na liter vody pokojne aj 30-60 ml na 1 liter vody. V prípade, že plánujete prípravok aplikovať na nepoľnohospodársku pôdu – príjazdová cesta, zámková dlažba, terasy a iné, pre dlhodobý účinok sa odporúča na 1 liter vody 50-100 ml postreku Roundup. Ide o dlhodobo overený postrek na burinu s vysokou účinnosťou a priaznivou cenou vzhľadom na výdatnosť postreku.

Pozitíva

100 % účinnosť
Jednoduchá aplikácia
Osvedčená kvalita – renomé výrobcu

Negatíva

Vhodný výhradne na miesta bez výsadby

Rozsah pôsobenia: totálny – neselektívny herbicíd ● Typ postreku: systémový ● Hlavné účinné látky: glyfosát ● Použitie: nepoľnohospodárska pôda, chodníky, príjazdy ● Objem balenia: 1 l ● Výrobca: Roundup - Monsanto

Cenový trhák

Floraservis Bofix

Selektívny herbicíd na okrasné trávniky, trávnaté ihriská a športoviská, účinné látky klopyralid, fluroxpyr.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Starosti s burinou v okrasnom trávniku na dvore či v predzáhradke? Nie každý herbicídny postrek je vhodný na zneškodňovanie burinového porastu z trávnatých plôch. Bofix je však selektívny herbicíd, ktorý efektívne ničí dvojklíčnolistové rastliny práve v trávnatých plochách. Semenu trávy vôbec neuškodí. Potrebné je však správne dávkovanie. Bofix je systémovým postrekom, ktorý preniká do rastlín cez listy. Účinné látky (klopyralid a fluroxpyr) spôsobia zmenu farby buriny, ktorá postupne úplne vyschne a to už po niekoľkých hodinách. Podobné aplikačné schopnosti má na trávnaté plochy aj postrek na buriny AgroBio Bofix.

Obrovskou výhodou tohto herbicídneho postreku je vysoké spektrum účinnosti. Postrek totiž pôsobí na široké portfólio burín, ktoré sa pravidelne vyskytujú v okrasných trávnikoch – púpava lekárska, podbeľ liečivý, sedmokráska obyčajná, turanec kanadský, pakost lúčny, kapsička pastierska, pichliač roľný alebo lipkavec obyčajný. Na tieto buriny je postrek veľmi citlivý a účinne ich hubí. Pupenec roľný, ktorý je veľmi častým nepriateľom, je takisto v účinnom spektre, aplikácia sa však odporúča v období jeho kvitnutia. Spotrebitelia i výrobca odporúčajú, aby bol postrek aplikovaný na vyrastený trávnik, nie čerstvo pokosený. Po aplikácii prípravku je odporúčané kosenie minimálne po 72 hodinách.

Na 3 litre vody sa odporúča 40 až 60 ml prípravku. Výdatnosť dosahuje 100 m2. 100 ml balenie vám tak vystačí na plochu s výmerou zhruba 200 m2. Rozrobiť treba objem balenia v aspoň 6 litroch vody. V prípade aplikácie je možné pasenie poľnohospodárskych zvierat až po 10 dňoch od použitia herbicídu.

Pozitíva

Vhodné použitie na okrasné trávniky
Vysoká účinnosť
Rýchly účinok krátko po aplikácii

Negatíva

Potrebné aplikovať pri nižších teplotách max. 25 °C

Rozsah pôsobenia: selektívny herbicíd ● Typ postreku: systémový ● Hlavné účinné látky: klopyralid, fluroxpyr ● Použitie: okrasné trávniky, trávnaté ihriská a športoviská ● Objem balenia: 0,1 l ● Výrobca: Floraservis

Náš TIP

Kaput Green

Neselektívny herbicíd na burinu na ornej pôde, v sadoch a viničoch, účinná látka glyfosát. 

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Účinným herbicídnym prípravkom so systémovým účinkom likvidácie burín je aj prípravok Kaput Green od spoločnosti Floraservis. Dôležité však je, že ide o neselektívny herbicíd, podobne ako v prípade postreku Roundup Klasik PRO. S rozdielom, že Kaput je vhodné aplikovať aj na iné podmienky. Účinnou látkou je takisto glyfosát, ktorého povesť je mierna rozporuplná vzhľadom na preukázaný vplyv na úhyn včelstva. Postrek likviduje škodlivé rastliny tak, že preniká cez zelené časti rastlín do koreňového systému. Pri aplikácii je dôležité, aby bola burina aspoň 2-3 cm nad úrovňou pôdy. Prípravok nepôsobí na semená. Určený je na ničenie jednoročných i viacročných burín.

Spotrebitelia považujú za veľkú výhodu možnosť použitia prípravku na ornú pôdu. Pokojne tak možno Kaput Green použiť na poliach s kukuricou, repkou olejnou či obilninami. Aj preto je tak často využívaný v poľnohospodárstve. Pre čo najefektívnejší účinok je dôležité, aby poľnohospodárske plodiny boli minimálne 2-3 cm pod zemou a vtedy bol prípravok aplikovaný. V prípade obilnín alebo repky olejnej je možné aplikovať prípravok 10-14 dní pred zberom, primárne proti pýru plazivému. Kaput Green sa využíva aj pri likvidácii burín v sadoch s ovocnými stromami alebo bo viniciach. Pripomíname však, že Kaput Green je totálnym herbicídom, pozor tak, aby pri aplikácii nebola zasiahnutá zelená časť stromu či viniča. Burina by mala byť vysoká 15 až 20 cm. Podobne to platí aj pri aplikácii postreku v sadoch s ihličnatými stromami.

Využiť možno tento totálny herbicíd aj pri nepoľnohospodárskej pôde. Príjazdové cesty, okolo stavieb, štrkové cesty, parkoviská alebo chodníky. Dávkovanie je vždy potrebné prispôsobiť aj podľa toho, aký typ buriny sa chystáte likvidovať. O všetkom podstatnom vás informuje príbalový leták. Pri pýre sa odporúča na 2 litre vody dávka 30-40 ml. Výdatnosť je 100 m2. Pri totálnej likvidácii nežiaducej škodlivej vegetácie sa dávka pokojne môže zvýšiť aj na 50 ml na 2 litre. Účinok sa preukázateľné prejaví vädnutím a usychaním rastlín v priebehu už 1 týždňa. V praxi ide o nástupcu postreku na burinu Fondo.

Pozitíva

Pomer cena a množstvo
Účinný na ornú i nepoľnohospodársku pôdu
Rýchly účinok už po 7 dňoch

Negatíva

Nevhodný na trávniky

Rozsah pôsobenia: totálny – neselektívny herbicíd ● Typ postreku: systémový ● Hlavné účinné látky: glyfosát● Použitie: orná pôda, sady a viniče, nepoľnohospodárska pôda ● Objem balenia: 1 l ● Výrobca: Floraservis

AgroBio Bofix

Selektívny herbicíd na okrasné trávniky, trávnaté ihriská a športoviská, účinné látky fluroxpyr, klopyralid, MCPA.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Pri boji s burinou v okrasných trávnikoch je dôležité siahnuť po efektívnom prípravku so selektívnym účinkom. Selektívny herbicíd totiž dokáže efektívne vyhubiť len škodlivé buriny v tráve a neohrozí tak trávu ani jej semeno. Podobne ako selektívny herbicíd Floraservis Bofix aj postrek na burinu od spoločnosti AgroBio Opava je vhodný na likvidáciu škodlivých burín v okrasných trávnikoch či na trávnatých športoviskách. Podstatné je predovšetkým správne dávkovanie. Selektívny herbicíd má systémový účinok, pretože preniká cez listy nepriamo do koreňového systému.

Spotrebitelia chvália postrek predovšetkým pre rýchle účinky, už do pár hodín je rastlina zasiahnutá a viditeľné je vädnutie listov. Po aplikácii je podstatné, aby 2 hodiny nedošlo k zrážkam. Účinok by tak mohol byť eliminovaný. Účinnými látkami sú fluroxpyr, klopyralid a MCPA (účinná kyselina chlorotolyloxyoctová). Postrek má široké spektrum účinnosti na jednoročné a odolné buriny – dvojklíčnolistové a iné.

Dôležitú rolu hrá samotné dávkovanie a výroba roztoku. Pri štandardnom použití sa odporúča v 4 litroch vody rozriediť 40 – 60 ml herbicídu. Výdatnosť je 100 až 125 m2. Neodporúča sa aplikovať postrek na čerstvo pokosený trávnik. Po aplikovaní postreku je zasa optimálne, aby trávnik 10 až 15 dní nebol kosený. Následne je dobré trávu pri kosení zberať do zberného koša. Prípadne by mala byť tráva zmulčovaná. V balení nájdete dve nádoby s objemom 0,5 litra.

Pozitíva

Vysoká účinnosť na trávniky
Široké spektrum účinnosti
Enormne rýchly účinok

Negatíva

Vyššia cena v pomere ku koncentrácii

Rozsah pôsobenia: selektívny ● Typ postreku: systémový ● Hlavné účinné látky: fluroxpyr, klopyralid, MCPA ● Použitie: okrasné trávniky, trávnaté ihriská a športoviská ● Objem balenia: 1 l ● Výrobca: AgroBio Opava

AgroBio Garlon New

Selektívny herbicíd na lúky, pastviny, ornú pôdu, nepoľnohospodársku pôdu, účinné látky triklopyr, fluroxpyr.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Mikroemulzívny herbicíd určený na likvidáciu nežiaducich drevín, kríkov a dvojklíčnolistových burín. Patrí k selektívnym arboricidným postrekom, ktoré dokážu likvidovať aj nežiaduce drevnaté rastliny, kríky i stromy. Najväčšie uplatnenie majú v prípade poľnohospodárskej pôdy alebo dlhšie neobrábanej ornej pôdy, kde sa vyskytujú nežiaduci rastlinní škodcovia. Účinnými látkami sú tradičný fluroxpyr a vo vyššej miere zastúpený triklopyr. Herbicíd nelikviduje jednoklíčnolistové rastliny – trávy. Aplikovať je najlepšie prípravok lokálne priamo na nežiaducu rastlinu. Pri pevnejších drevinách je nutný bodový náter. Postrek vyrába česká spoločnosť AgroBio Opava, ktorá produkuje aj postrek AgroBio Bofix, ten je však určený na likvidáciu burín v okrasných trávnikoch.

V prípade, že aplikujete postrek na pastvinách, lúkach alebo v okolí okrasného trávniku, odporúča sa s kosením alebo žatvou počkať po dobu minimálne 14 dní. Herbicíd má výhodu v širokom spektre účinnosti, pôdu zbaví neželaných listnatých drevín (javor, lipa, agát, dub, breza, slivka a iné.) alebo polodrevín (vresovec, šípová ruža a iné.). V prípade niektorých vyšších drevín nad 1 m je nutná opakovaná aplikácia, lepšie je orezať zvršky rastliny a lokálne aplikovať.

Dávkovanie je v prípade tohto herbicídneho postreku na buriny s arboricidným účinkom výdatnejšie. Nutné je zasiahnuť drevnatú alebo zelenú časť rastliny, aby prenikla až do koreňového systému a systematicky rastlinu zahubila. 100 ml postreku má výdatnosť zhruba 125 m2. Pri nežiaducich burinách alebo polodrevinách v dorastovej fáze postačuje na 1 liter vody 20 – 30 ml postreku. Pri vysokých drevnatých rastlinách je dobré zvršky orezať a následne lokálne aplikovať, prípadne ošetriť náterom, v tom prípade na 1 liter vody až 300 ml prípravku. Spotrebitelia i výrobcovia primárne odporúčajú lokálnu aplikáciu alebo bodový náter a nie plošné postrekovanie.

Pozitíva

Likvidácia drevín a kríkov
Spoľahlivosť
Dobrá cena

Negatíva

Nutná je lokálna aplikácia
Niekedy nutná vyššia koncentrácia roztoku

Rozsah pôsobenia: selektívny ● Typ postreku: systémový ● Hlavné účinné látky: triklopyr, fluroxpyr ● Použitie: lúky, pastviny, orná pôda, nepoľnohospodárska pôda ● Objem balenia: 0,5 l ● Výrobca: AgroBio Opava

Ďalšie zaujímavé produkty

Na trhu sa nachádza veľké množstvo herbicídnych prípravkov, ich prieskumu sme venovali desiatky hodín. Rozdielom býva často predovšetkým mechanizmus pôsobenia a určenie postreku. Niektoré sú špecifikované na likvidáciu buriny v trávniku, obilí, zemiakoch a iné zasa na zeleninu alebo dreviny a polodreviny. Podstatné je, aby bola likvidácia spoľahlivá. Aj preto sme okrem recenzovaných produktov vybrali ďalšie náhrady, ktoré môžu svojím určením spotrebiteľom pomôcť.

Na ničenie jednoklíčnolistových a odolných burín je veľmi účinným herbicídnym postrekom Roundup Biaktiv. Ide o totálny herbicíd so systémovým účinkom. Pri kontakte so zelenou časťou rastlín rozvedie účinné látky až do koreňov rastliny. Vďaka zloženiu je možné použiť herbicíd aj pri vodných plochách. Má ekotoxické vlastnosti a nemá žiadne negatívne vplyvy na životné prostredie a živočíchy. Potrebné je však použiť správne dávkovanie.

Od spoločnosti Floraservis môžete na likvidáciu aj tých najodolnejších burín v trávnikoch použiť postrek na burinu Floraservis Lonstar. Ide o kombináciu prípravkov Lontrel 300 a Starane Forte. Balenie obsahuje 20+15 ml a výdatnosť je na 250 m2. Oba postreky sú selektívne a do rastlín prenikajú cez listy a stonky. Účinkujú na citlivé i odolné a vytrvalé – viacročné buriny. Možno ho používať aj pri obilninách.

Krásny zelený trávnik bez buriny vám môže zaručiť herbicídny prípravok Agro Floria Travin. Toto trávnikové hnojivo patrí medzi najpoužívanejšie vôbec. 20 kg balenia má výdatnosť až na 665 m2. Obsahuje účinné látky fluroxpyr, klopyralid. Používať ho možno v období počas celej vegetácie, ideálne v čase rosy alebo keď je v pôde vyššia vlhkosť. Hnojivo však neúčinkuje na jednoklíčnolistové rastliny a pýr.

Totálny herbicíd vyrába aj spoločnosť Bayer Garden. Postrek na burinu Keeper je neselektívnym herbicídom, ktorý likviduje viacročné i jednoročné buriny. Vhodný je na nepoľnohospodársku pôdu, cesty, chodníky či príjazdové cesty. Prvé účinky sa prejavia už po 7 dňoch od aplikácie. Obsahuje účinné látky glyfosát a diflufenikan. V záhrade ho možno použiť v okolí okrasných drevín. Nesmie však prísť do kontaktu s ich zelenými časťami.

Menej známym a pomerne novým postrekom na dvojklíčnolistové buriny je BASF Stomp Aqua. Tento selektívny herbicíd má veľmi široké spektrum účinnosti. Obsahuje účinnú látku pendimethalín. Výhodou tejto látky je, že burinu ničí už vo fáze klíčenia, zasahuje klíčky i korene. Aj preto by mal byť používaný v prvotnej fáze rastu burín. Na buriny v pokročilej rastovej fáze nie je postrek vhodný. Použiť ho možno ako postrek proti burine v mrkve, hrachu, cesnaku, kukurici či v zemiakoch.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Najpredávanejšie postreky na burinu sú zvyčajne tie najznámejšie, pretože ich účinnosť je overená a zákazníci radi siahnu po prípravkoch, ktoré garantujú želaný účinok. Herbicídnych postrekov proti burine však na trhu pribúda a ja preto sa predajnosť môže meniť. My sme vybrali do našej tabuľky najpredávanejšie postreky na burinu. Pravidelne sledujeme situáciu na trhu a prípadné zmeny v predajnosti vždy aplikujeme do našej tabuľky.

Názov Hodnotenie Detail
Roundup Klasik PRO 5* Zobraziť produkt
Roundup biaktiv 5* Zobraziť produkt
Floraservis Bofix 5* Zobraziť produkt
Roundup Expres 6 h 5* Zobraziť produkt
Arcade 880 EC 5* Zobraziť produkt

Potrápiť vie všade, trávnikzáhrada, skalka, chodník či zámková dlažba. Burina je tým druhom rastliny, ktorý v záhrade či okrasnom trávniku nepotrebuje nikto. Na to, aby sa jej človek zbavil, sa dá použiť viacero metód. Tým najefektívnejším je však chemický postrek – herbicíd, ktorý sa postará o zneškodnenie tohto rastlinného škodcu. My sme sa na postreky proti burine pozreli detailnejšie, aby sme spotrebiteľom objasnili, podľa čoho vyberať. Herbicíd proti burine totiž neznamená, že ho môžete použiť na burinu vždy a všade. Potrebné je poznať určenie postreku, mechanizmus jeho pôsobenia, aké buriny likviduje a tiež to, aké je správne dávkovanie. Z nášho návodu sa dozviete aj to, aké postreky na burinu v trávniku či zemiakoch sú najlepšie a budete si vedieť vybrať.

Ako vybrať postrek na burinu

 • Chemický a mechanický spôsob likvidácie burín
 • Selektívny alebo neselektívny postrek
 • Mechanizmus pôsobenia
 • Spektrum účinnosti
 • Dávkovanie a aplikácia
 • Cena a renomované značky

Chemický postrek na burinu nenahradíte

Nech sa budete snažiť akokoľvek, chemický postrek proti burine je z hľadiska účinnosti a rýchlosti likvidácie tým najúčinnejším spôsobom. Áno, pravidelné vytrhávanie buriny v záhrade, okopávanie, vytrhávanie burín z trávnika je jedna z možností, no čas je drahocenný a energia tiež. Burina je rastlina, ktorá na konkrétnom mieste rastie bez ohľadu na to, či to to pestovateľ chce alebo nie.

Mechanické vytrhávanie – ničenie buriny má zmysel a niekedy človek nemá na výber, no v mnohých prípadoch mechanické odstraňovanie buriny zaberie veľa času, je potrebné takúto činnosť vykonávať pravidelne, pretože buriny dokážu extrémne rýchlo regenerovať. Ak ide o malú predzáhradku či skalku, možné to je, no vytrhávať burinu v tráve alebo z celých hektárov záhrady sa javí ako naozaj nekonečné.

Chemická likvidácia buriny je omnoho efektívnejšia, šetrí čas i energiu a nie je ani taká nákladná, aby váš rozpočet zruinovala. Na likvidáciu burín sa používajú tzv. herbicídy. Tieto postreky obsahujú účinné látky, ktoré na základe odlišného mechanizmu pôsobenia dokážu odstrániť burinu z miest, kde si ju pestovateľ neželá. Herbicídne prípravky sa delia aj podľa rozsahu pôsobenia i účinnosti. Je pravda, že medzi chemickými postrekmi sa nájdu viac agresívne i menej agresívne herbicídy. Niektoré životnému prostrediu škodia viac, niektoré menej a niektoré vôbec.

Domáce postreky na burinu + praktický tip

Aké domáce postreky na burinu sú najlepšie? Ľudia sú vynaliezaví a my sme preto zozbierali niekoľko tipov, ktoré ľudia na fórach v súvislosti s odstraňovaním buriny z rôznych miesta spomínali a reálne aj fungujú. Viacero tipov je dobre známych. Vopred však upozorňujeme, že nejde o žiadne odborné metódy či receptúry a i keď sa efekt dostaví, môže so sebou prinášať iné negatívne dôsledky alebo je účinok nedostatočný.

 • Ocot + saponát – dobre známy recept. Kyselina octová je v istej koncentrácii pomerne agresívnou chemikáliou. Ak sa rozhodnete zmiešať 1:1 ocot a saponát a aplikujete postrek rozprašovačom na vonkajšie listy rastlín, je vysoká pravdepodobnosť, že burinu vyhubíte. Ocot možno považovať za totálny „herbicíd“, a preto určite tento prípravok nepoužívajte v blízkosti miest, kde máte okrasnú alebo poľnohospodársku výsadbuZlikviduje všetky rastliny v okolí. Pri aplikovaní na zámkovú dlažbu sa môže prejaviť zmena pôvodného farebného odtieňa dlažby.
 • Soľ + horúca voda – solenie pôdy je veľmi účinné, prípadne používanie soľného roztoku. Opäť sú však možnosti použitia obmedzené. Soľ dokáže byť veľmi agresívna a možné je používať túto metódu len mimo ornej či úžitkovej pôdy – chodníky, príjazdové cesty, terasa a iné. Na 3 litre horúcej vody, 1 kg soli. Roztok poriadne rozmiešať a rozprašovačom aplikovať.
 • Mulčovanie a agrotextília – ide o tip, ktorý vám môže v skalkách, predzáhradkách, ale aj v záhradách veľmi pomôcť. Skôr ako sa pustíte do výsadby, dané miesto prekryte netkanou – tkanou agrotextíliou. Takáto textília je vzdušná a prepúšťa vlhkosť. Zároveň je však zabráni prerastaniu buriny z pôdy (minimum svetla a zvýšená teplota). Ešte lepšie je, ak textíliu pokryjete vrstvou mulčovacej kôry z drevín, ktorá ešte zvýši účinok agrotextílie a burinu tak dokážete vo vysokej miere eliminovať. Navyše, ide o veľmi estetický prvok, predovšetkým v okrasnej záhrade. V záhradách postačí, ak aplikujete agrotextíliu bez mulčovacej kôry.

Postrek na burinu v zámkovej dlažbe

Totálne vs selektívne herbicídy

To, či je postrek selektívny alebo neselektívny (totálny), ovplyvňuje pri jeho používaní veľmi veľa. Dôvod? V prípade neselektívnych herbicídov musíte mať na pamäti, že zničia totálne všetky rastliny, s ktorými prídu do kontaktu. Aj preto tento jeden parameter následne ovplyvňuje to, kde sa môžu a kde nie takéto herbicídy používať.

 • Selektívne postreky proti burine – práve tieto herbicídy sú často vyhľadávané. Ich výhodou je schopnosť selektovať. Obsahujú také účinné látky, ktoré dokážu presne identifikovať konkrétny druh buriny (rastliny) a následne ho zlikvidovať. Selektívne herbicídy sú tak vhodné na použitie v záhradách, skalkách či pri poľnohospodárskych plodinách – obilie, kukurica, hrach, zemiaky. Veľmi často ľudia hľadajú postrek proti burine v trávniku, ten musí byť práve selektívny, aby nepoškodil semeno trávy. Existujú aj špeciálny postreky na dreviny a polodreviny.
 • Totálne postreky proti burine – ich zloženie je odlišné. Použité sú vyššie koncentrácie účinných látok, a preto sú neselektívne herbicídy určené primárne na likvidáciu buriny na miestach, kde nehrozí poškodenie okrasných rastlín, trávnikov alebo úžitkových plodín (nepoľnohospodárska pôda). Takéto herbicídy nemusia nutne obsahovať toxické látky (najčastejšou netoxickou látkou je glyfosát), no sú agresívnejšie. Pokojne takéto postreky môžete používať na burinu v zámkovej dlažbe, na chodníku, príjazdovej ceste alebo v ornej pôde, kde od uplynutia 14 dní môžete uskutočniť výsadbu.

Mechanizmus pôsobenia je rôzny

Každý postrek na burinu účinkuje trochu odlišným spôsobom. Dôvodom je ich určenie či chemické zloženie. Výrobcovia sa snažia o to, aby boli takéto postreky, čo najjednoduchšie aplikovateľné, no zároveň vysoko účinné. Mechanizmus ich pôsobenia v zásade určuje to, aký bude výsledný efekt po použití. V tomto prípade je možné postreky kategorizovať do niekoľkých hlavných skupín.

 • Systémové – ide o najrozšírenejší typ herbicídov. Aplikovaním zasiahnete zelené časti rastlín (listy, stonky) a následne chemické procesy spôsobia, že sa účinné látky vstrebávajú aj do koreňového systému rastliny, spôsobia jej zvädnutie, vyschnutie a zabránia jej množeniu či prípadnej regenerácii.
 • Kontaktné – zlikvidujú len tú časť rastlín, ktorú postrekom zasiahnete.
 • S preemergentným pôsobením – postreky je možné aplikovať ešte pred výsadbou úžitkových plodín alebo okrasných rastlín. Burina sa môže nachádzať v zemi alebo je vo fáze klíčenia. Najčastejšie sa takto používajú totálne herbicídy, no takisto selektívne herbicídy určené pre konkrétny typ výsadby úžitkových plodín.
 • S postemergentným pôsobením – takéto herbicídne prípravky proti burine aplikujte v období, keď sú už plodiny vzídené a sú aspoň 2 – 3 cm nad úrovňou pôdy. Tu sa prejaví efektívnosť selektívnych postrekov na burinu.

Spektrum účinnosti postrekov proti burine

To, do akej miery bude postrek účinný, závisí od viacerých faktorov. Zatiaľ čo totálne herbicídy zvyčajne zničia všetko, čo im príde do cesty (totálne herbicídy takisto niekedy zlikvidujú len určité spektrum burín), selektívne herbicídy majú odlišné spektrum účinnosti. Môžu byť určené na dvojklíčnolistové alebo jednoklíčnolistové buriny, nemusia likvidovať trávy, zvládnu zlikvidovať púpavu, ale nie pýr. Každý prípravok má svoje špecifiká a dokáže vyhubiť odlišné druhy burín.

Postrek proti burine v trávniku

Postrek na burinu v tráve

Krásny anglický trávnik, nádherná tráva v predzáhradke, no popretkávaná sedmokráskami, pýrom, a púpavami. Postrek na burinu v tráve je jedným z najvyhľadávanejších. Pre dokonalý trávnik je potrebné použiť špeciálny selektívny herbicíd. Ideálne je aplikovať takýto postrek v jarných mesiacoch, ale pokojne aj počas ďalšieho vegetačného obdobia.

Postrek pôsobí systémovo. Aplikovať by ste ho mali na trávnik, ktorý nie je čerstvo pokosený, dĺžka by mala byť zhruba 8 – 10 cm. Kosiť sa následne odporúča 7 až 10 dní potom, čo bol herbicíd použitý. To isté platí aj v prípade, že trávnik slúži ako pastvina, časový odstup je dôležitý z bezpečnostného hľadiska. Z aktuálne dostupných určite odporúčame postreky AgroBio Bofix alebo Floraservis Bofix.

Postrek na burinu v zemiakoch

V prípade konkrétnych úžitkových plodín sa používajú takisto selektívne postreky proti burine. V blízkosti zemiakov nájdete veľké množstvo druhov burín. Pri zemiakoch môžete postrek aplikovať ešte predtým, ako začnú zemiaky klíčiť a vyrastať spod pôdy. Určite však môžete takéto špecifikované postreky použiť aj v postemergentnej fáze.

Netreba sa zľaknúť v prípade, že nenájdete v ponuke výhradne postrek na burinu v zemiakoch, často je lepšie hľadať postreky na burinu v zelenine – Agrona Buzzin, Floraservis Buzzin, Sencor Liquid.

Postrek na burinu v zelenine

Hrach, mrkva, cibuľa, zeler či petržlen. Neustále pretrhávanie buriny človeku neraz lezie na nervy. Aj preto je chemický postrek v záhrade skvelým pomocníkom. Samotný postrek môžete takisto aplikovať ešte v období, keď úžitkové plodiny nie sú nad úrovňou pôdy. Postrek v pôde vytvorí ochranný film, ktorým bráni burinám ťahať sa za svetlom. V postemergentnej fáze zabráni ich rozmnožovaniu a regenerácii.

Dôležité je správne dávkovanie a takisto spektrum účinnosti, ktoré vám prezradí, aké typy dvojklíčnolistových a jednoklíčnolistových rastlín dokáže postrek eliminovať. Medzi účinné selektívne herbicídy určite radíme postreky Lontrel 300, Sencor Liquid, Cetus Mistral alebo Starane forte.

Selektívny postrek na burinu v tráve

Postrek na burinu v pšenici – obilniny

Miera zarastenia burinami pri výsadbe pšenice či iných obilnín nebýva vysoká, no ošetrenie je niekedy nutné aj na výsadbových plochách s obilninami. Pôdu je optimálne tiež pripravovať ešte pred vzídením obilnín. Odporúčame tiež vyvarovať sa používaniu hnojiva z hnojiska, kde burina rastie. Je veľká pravdepodobnosť, že mieru zaburinenia ľahko zvýšite. Použiť môžete postrek vo fáze preemergntnej alebo v období 14 dní pred žatvou. Špecifickými postrekmi určenými na obilniny sú prípravky DukeFloraservis Docopur alebo Agro Aurora.

Postrek na burinu v malinách – ovocné kríky

Maliny alebo ovocné kríky najčastejšie bojujú s burinami, ktoré sú ťahavé a omotávajú zdrevnatené časti kríka. Týka sa to aj iných ovocných kríkov – egreše, čučoriedky či ríbezle. Používať treba selektívny herbicíd. Dobré je použiť ho na začiatku jari. Samozrejme, použiť je možné ho aplikovať aj v postemergentnej fáze. Z dostupných herbicídov sú známe prípravky Casoron G. Vo všeobecnosti v prípade kríkov pomôže, ak sú kríky mulčované.

Postrek na burinu v okrasných záhradách

Okrasné záhrady alebo skalky, pokiaľ ste ešte nepoužili agrotextíliu a mulčovaciu kôru, sú na boj s burinou veľmi náročné. Hoci existuje niekoľko herbicídov, ktoré dokážu burinu eliminovať, stále je tu riziko, že daný postrek proti burine môže poškodiť aj okrasnú rastlinu. Väčšinou je tak najúčinnejšie ručné vytrhávanie buriny. Aj preto je kombinácia netkanej textílie a mulčovacej kôry ideálna možnosť. Ak však už chcete použiť účinný chemický postrek, vsaďte na selektívne herbicídy a postrek nanášajte na burinu s veľmi blízkej vzdialenosti, aby ste zasiahli čo najmenej zvyšok flóry v skalke či v záhrade. Určite neriskujte s domácimi postrekmi na báze octu či soli. Použiť môžete postrek Floraservis Lonstar.

Postrek na burinu v zámkovej dlažbe

Výhodou príjazdov, chodníkov či terás so zámkovou dlažbou je, že môžete použiť aj totálne herbicídy, pretože sa nemusíte báť, že by postrek zasiahol okolité rastliny. Totálny herbicíd je veľmi účinným a zlikviduje drvivú väčšinu burín veľmi rýchlo a efektívne. V takomto prípade myslite len na správne dávkovanie a fakt, že burina musí byť vyrastená aspoň 2 až 3 cm. Likvidácia je systémová, herbicíd cez listy a stonku preniká do koreňového systému a rastlina zvädne a vyschne. Účinnými totálnymi herbicídmi sú Roundup Klasik PRO alebo Kaput Green.

Dávkovanie postrekov a bezpečná aplikácia

Pri dávkovaní platí jedna a tá istá zásada. Vždy sa držte odporúčaní výrobcu. Pri miešaní roztoku – koncentrátu sa riaďte odporúčaným množstvom výrobcom a dodržiavajte pri riedení pomer postreku a vody. Výrobcovia vždy odporúčajú dávku na odlišné typy burín, menšia koncentrácia stačí na jednoduché a menej odolné buriny, vyššia koncentrácia postreku sa využíva pri výrazne zaburinenej pôde alebo pri odolných a trvácnych burinách.

Bezpečná aplikácia postreku proti burine

Najčastejšie môžete postrek aplikovať rozprašovačom alebo mechanickým postrekovačom – rosičom (fukár). Rozprašovač – postrekovač používajte výhradne na tieto účely. Vždy majte uzavretú obuv, dlhé nohavice, rukávy a rukavice, ideálne je chrániť si aj dýchacie cesty a prekryť oči (ochranné pomôcky). Cieľom je vždy zasiahnuť burinu a snažiť sa vyhýbať úžitkovým alebo okrasným rastlinám. Po aplikácii sa tiež riaďte odporúčaniami výrobcov, čo sa týka zberu úrody, žatvy alebo kosenia trávnika. Väčšina postrekov účinkuje do 7 až 14 dní, vizuálne ľahko spoznáte či herbicíd zabral.

Účinný postrek proti burine nestojí stovky eur

Postreky proti burine nie sú položkou, ktorá by zruinovala rozpočet vašej domácnosti či záhrady. Samozrejme, záleží na tom, na akú plochu máte v pláne herbicídy používať. Cenu tak môže do istej miery určovať aj výdatnosť jednej dávky.

Stále sa však pri bežnej spotrebe budete pohybovať na úrovni 10 až 20 eur za balenie herbicídneho prípravku. V niektorých prípadoch môže objem 1 litra vydržať na viacero sezón. Aj v praxi najúčinnejšie postreky na burinu rozhodne nestoja veľa. Drahšie sú o niečo viac predsa len selektívne herbicídy na burinu v tráve, zelenine, obilí alebo v iných úžitkových plodinách. Väčšina tekutých postrekov má objem 0,5 až 1 liter. Výdatnosť sa pohybuje v stovkách metrov štvorcových. Najdrahšie herbicídy stoja maximálne 40 až 70 eur.

Trhu dominujú postreky Floraservis, Roundup – Monsanto a AgroBio Opava

Účinnosť postreku závisí od jeho zloženia. Renomovaní výrobcovia už majú vlastné „know-how“ a vedia kombinácia, ktorých chemikálií je najviac účinná. Využívajú vlastné a overené výrobné postupy. Spotrebitelia kvalitu vedia oceniť a dôkazom sú stovky odporúčaní v prípade konkrétnych postrekov proti burine.

Azda najznámejším producentom hnojív a herbicídov proti burinám je spoločnosť Floraservis, ktorá má naozaj široké portfólio vysoko kvalitných produktov. Veľmi vysokou kvalitou sa prezentuje aj spoločnosť Monsanto, ktorá produkuje aj herbicídy s názvom Roundup. Vysokú úroveň majú taktiež postreky českej firmy AgroBio Opava. Medzi známejšie značky v tomto odvetví patria Agro a Bayer Garden.

Otázky a odpovede – FAQ

Hľadáte ten najúčinnejší postrek na burinu? Neviete sa stále rozhodnúť alebo potrebujete viac informácií? Obráťte sa na nás a ďalších diskutujúcich tu v komentároch. Radi vám poradíme a pomôžeme s výberom. Stačí, ak napíšte komentár, spýtate sa a prípadne podelíte o vlastné skúsenosti s herbicídnymi prípravkami.

Na plochy so zámkovou dlažbou môžete pokojne používať totálne herbicídy, ktoré zlikvidujú všetky rastliny, s ktorými prídu do kontaktu. Takýmto herbicídom proti burine je aj Roundup Klasik PRO alebo Kaput Green.

Áno, môžete, no odporúčame skôr tento domáci postrek používať na pôde bez výsadby. Zámková dlažba, príjazdová cesta, chodníky alebo cesty. Pri výsadbe je vysoká pravdepodobnosť, že poškodíte okrasnú výsadbu alebo úžitkové plodiny.

Použiť možno pred sadením totálne i selektívne herbicídy. Ak však viete, že v danej pôde plánujete sadiť zeleninu, aplikujte pred výsadbou alebo v prvotnej fáze po výsadbe, keď ešte rastliny nie sú nad zemou, postrek s takýmto spektrom účinnosti.

Príležitostne u niektorých predajcov na tento produkt ešte natrafíte. Za oficiálneho nástupcu postreku na burinu Fondo je považovaný totálny herbicíd Kaput Green.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Hobby a záhrada

Vaše hodnotenie:
(87.8%)

Komentáre
Rado 15.Jul.2021

Mám prípravok Roundup Klasik PRO 1 l, ktorý účinkuje spoľahlivo a som s ním stopercentne spokojný, avšak treba s ním zaobchádzať opatrne. Účinok je rýchly a vždy postupujem podľa návodu, ktorý je podrobný a zrozumiteľný. Prípravok mi ušetrí veľa manuálnej práce, pretože skvele ničí burinu, no zároveň šetrí životné prostredie. Za mňa je toto najlepší herbicíd, ktorý som mal a používam ho pravidelne.

Odpovedať

Klaudia 15.Jul.2021

Za efektívny prípravok považujem Floraservis BOFIX. Používam ho na vyrastenú trávu presne podľa návodu a výsledky sa dostavia. Prípravok splnil moje očakávania, pretože aplikácia je jednoduchá, účinnosť rýchla a hlavne sa zbavím neželanej buriny. Vďaka tomu mám oveľa krajší trávnik, ktorý nešpatí to, čo tam nemá čo robiť. Tento prípravok sa predáva vo viacerých veľkostiach, ja uprednostňujem väčšie balenie, ktoré je cenovo výhodnejšie. Odporúčam tento herbicíd každému, kto chce mať pekný trávnik bez neželaných burín.

Odpovedať

Jolana 23.Jul.2021

Dobrý deň prajem, sused robil postrek buriny cca pred mesiacom a pol, a ešte vtedy bola čeresňa z dozretymi plodmi v poriadku, no onedlho začala rapídne vysychat, skoro celá už je kaput, strom cca 7 ročný, vetvy zasahujú aj k nim, čiže je možné že aj koreňe, a týmto ich poškodil tým postrekom? Dnes opakovane celú pozemok okolo nášho plota vrátane postriekali, keď som ho upozornila, či nám chce aj orech zničiť, povedal ze to určite nie z toho postreku, ani ta čeresňa, orech je ZATIAĽ v poriadku.. Ďakujem za info, odpoveď

Odpovedať

redakcia TestMagazin.sk 23.Jul.2021

Dobrý deň,
je možné, že postrek, ktorý sused použil, mohol zasiahnuť zelené časti ovocného stromu (listy) alebo jeho kmeň. Kôra čerešňového stromu má praskliny a nepatrí medzi najhrubšie, preto sa herbicídy môžu ľahšie vstrebávať. Dôležité je, aký postrek proti burine bol použitý. Často totiž herbicídny prípravok stromu ublížiť nemusí (ak nejde o špecializovaný prípravok), no rozhoduje aj koncentrácia postreku. Aj to či šlo o totálny, alebo selektívny herbicíd. Totálny herbicíd by sa nemal používať na trávnaté plochy, skalkách, na miestach s okrasnou výsadbou či v záhradách. V každom prípade, ak ovocný strom nejavil v predošlom období známky ochorenia, postrek proti burine mu pri neopatrnom zaobchádzaní mohol ublížiť - čerešňové stromy sa totiž bežne dožívajú desiatky rokov. Ak strom vysychá zo strany, ktorá mohla byť potenciálne zasiahnutá postrekom, jediným riešením je orezanie tejto časti priamo od kmeňa, aby sa postrek nešíril cez kmeň do koreňového systému. Ani takýto zásah však nemusí vždy pomôcť.

Evka 14.Sep.2021

Mám veľmi dobrú skúsenosť s prípravkom Kaput Green, ktorý je kvalitný a za rozumnú cenu. Poskytuje mi účinný boj s burinou, ktorú mám na chodníkoch pred rodinným domom a taktiež v záhradke. Kedysi som mávala burinu v celej záhrade a vytrhávala som ju ručne, čo bolo dosť náročné na čas aj moju námahu. Navyše, buriny bolo stále veľa, a tak som si na odporúčanie susedky kúpila tento produkt a po burine ani stopy. Som zvedavá, či sa objaví budúci rok. Jediné mínus dávam za neekologickosť tohto prípravku, nakoľko obsahuje glyfosát. Účinnosť je však rýchla a veľmi dobrá. Vie si poradiť so všetkými bežnými burinami. Kúpila som si litrové balenie a pri koncentrácii 150 ml/10 l bol účinok postačujúci. Buriny sa vysušia za pár dní.

Odpovedať

Terézia 30.Sep.2021

Mám Floraservis Lonstar a už po dvoch dňoch je vidieť, že burina začína vädnúť. Páči sa mi, že účinkuje na viaceré buriny a dokonca aj na bodliak. Cena je OK, som spokojná a budem používať aj naďalej.

Odpovedať

Ferdo 17.Oct.2021

Použil som herbicíd Starane forte, ktorý mi odporučil sused. Zdá sa, že postrek bol úspešný, ale to uvidím až troška neskôr. Ak budem spokojný, ostanem verný tejto značke. Cena je prijateľná.

Odpovedať

Karol 21.Nov.2021

Používam Floraservis BUZZIN, pretože je lacný a účinný. Aplikácia tohto prostriedku mi uľahčuje pestovanie zemiakov. Budme ho kupovať aj naďalej, pokiaľ nejak extrémne nezdvihnú cenu.

Odpovedať

Tomáš 14.Feb.2022

AgroBio Bofix má vysokú účinnosť na trávniky, no v pomere ku koncentrácii je za vyššiu obstarávaciu cenu. Oceňujem rýchly nástup účinku aj široké spektrum použitia. Je to pre mňa rokmi overený produkt.

Odpovedať

Lenka 26.Feb.2022

Roundup Klasik PRO považujem za asi najlepší prostriedok na trhu. Účinku stopercentne a spoľahlivo. No treba ho používať opatrne, nakoľko je to chémia. Aplikácia je jednoduchá, no nevýhodou pre niekoho môže byť, že prípravok je vhodný len na miesta, na ktorých nie je výsadba.

Odpovedať

Milka 18.Apr.2022

Dobrý deň,
v záhrade máme rozšírený pýr. Chceme sa ho zbaviť, ale nejakým ekologickým spôsobom, lebo na to miesto chceme sadiť stromy.
Ďakujem

Odpovedať

Zuzana 22.Apr.2022

nie je šanca, pýr sa nedá zničiť ekologicky, vždy v tej zemi ostanú podzemky a on okamžite vyráža na povrch... normálne totálny herbicíd na list, rastlina komplet odumrie, nejaký taký, ktorý v pôde zanecháva minimum reziduí... aj tie sa po čase odbúrajú, väčšina záhradkárskych postrekov je už dnes taká

Pavel 24.Jun.2022

Dobrý deň, aký postrek použiť na vyhubenie vŕby? Vŕba je vypílená, ostal už len cca 1m kmeň...Je na to vhodný Roundup? Stačí postriekať kmeň, alebo čakať keď začne rašiť?
Ďakujem

Odpovedať

Redakcia Testmagazin.sk 24.Jun.2022

Dobrý deň, na vŕbu je vhodný napr. postrek Garlon New. Keďže ide o herbicíd, ktorý po aplikácii preniká do rastlín cez listy, byle alebo kôru drevín, a už krátko po postreku zastavuje rast, počkajte si na klíčenie.

Milan 13.Sep.2022


Dobrý deň,pred dvomi týždňami som vyoral zemiaky a teraz mám roľu zarastenú burinou. Chcel by som ju postriekať, ale neviem čím . Na jar tam chcem sadiť zeleninu a bojím sa aby mi tam niečo zišlo.

Odpovedať

Redakcia Testmagazin.sk 28.Sep.2022

Dobrý deň, pán Milan, vo Vašom prípade a na základe charakteristík jednotlivých postrekov proti burine odporúčame prípravok Kaput Green. Vzhľadom na to, že výsadba bude prebiehať až na jar, určite sa pretrvávajúcich účinkov pri správnom dávkovaní, nemusíte obávať. Tento postrek sa bežne používa na orné pôdy, dokonca aj na jar pred samotnou výsadbou.

Darina 16.Nov.2022

Som spokojná s produktom AgroBio GARLON NEW 500 ml, naozaj zničí to, čo nepotrebujem v záhrade. Výborný je aj na prasličku. Poradí si s náletom kríkov a stromov, s burinou… Za mňa je to super prípravok na nechcené dreviny aj buriny. Účinku rýchlo.

Odpovedať

Erika 19.Apr.2024

Dobrý deň, okolo kosodreviny sa obmotal divý chmeľ. Poraďte mi prosím Vás ako sa ho môžem zbaviť. Ďakujem

Odpovedať

Redakcia Testmagazin.sk 03.May.2024

Dobrý deň,
nápomocný Vám bude Roundup, Kaput alebo Bofix. Návod, ako daný produkt použiť, nájdete na obale.