Fotopasce

Najlepšie fotopasce 2024 + recenzie

Hovorí sa: „Bezpečnosť nadovšetko.“ Zabezpečenie majetku pred zlodejmi a vandalmi je neustále aktuálnou témou. Jednou z možností sú bezpečnostné kamery na dom, no veľmi populárne sú aj fotopasce, ktoré sú využívané na rôzne účely. V ponuke na našom trhu nájdete populárne poľovnícke fotopasce alebo profesionálne fotopasce na monitorovanie súkromných objektov. Primárnou úlohou je, aby bolo fotky z fotopasce kvalitné a prípadne, aby vás fotopasca na diaľku upozornila na akýkoľvek pohyb. Skôr ako siahnete po najlacnejšej fotopasci, pripravili sme pre vás praktického sprievodcu výberom, aby ste vedeli, čo je pri výbere fotopascí podstatné. Preto, aby sme vám pomohli ešte viac, vybrali sme najlepšie fotopasce a spracovali autorské recenzie. V pomere ceny a efektivity v našom porovnávacom teste zaujala fotopasca Bentech TC06 s dosahom senzora 20 metrov a vysokým rozlíšením. Spracovali sme tiež ďalšie recenzie a vybrali zaujímavé modely.

Publikované: 03.05.2022
Aktualizované: 26.04.2024

Akú fotopascu kúpiť?

Aké sú ich výhody? Prečo si vybrať práve tento model? Sú fotopasce užitočné? Odpovede na tieto otázky nájdete s určitosťou v našom článku. Aby sme vám však už v úvode poradili a pomohli vybrať to najlepšie, tu máte náš výber fotopascí, ktoré v našom porovnávacom teste získali príslušný štítok. Pri výbere fotopasce je dôležité sledovať kľúčové parametre. Dosah fotopasce, napájanie, kvalita snímok, prísvit či rôzne funkcie, akou je zasielanie snímok cez GSM rozhranie priamo do vášho mobilu. Záleží od vašich nárokov. Tie spĺňa možno niektorá z vybraných fotopascí. Okrem krátkych charakteristík nájdete nižšie aj kompletné recenzie fotopascí.

Názov Hodnotenie Detail
Bentech TC06 5* Zobraziť produkt
OXE Gepard II 5* Zobraziť produkt
OXE Spider 4G 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Bentech TC06

Bentech TC06

Rozlíšenie kvality fotografie 32 Mpx, dosah PIR Senzora 20 m, IR prísvit 940 nm, microSD do 512 GB, približná výdrž 180 dní, odolnosť IP66

Zobraziť viac info

Fotopasca, ktorá v pomere ceny a kvality ponúka vynikajúce parametre. Jedným z nich je vysoké rozlíšenie fotografií až 32 Mpx. Nahrávať dokáže aj video v Ultra HD rozlíšení. Pozitívna je podpora pamäťových kariet s kapacitou až do 512 GB. Nočné videnie má neviditeľný IR prísvit. Model je možné napájať alkalickými alebo lítiovými batériami (8 ks). Dosah pohybového senzora je 20 metrov, rýchlosť odozvy je 0,2 sekundy. Integrovaný je farebný LCD displej. Fotopasca nemá GSM modul. Odolnosť konštrukcie má stupeň krytia IP66.

Cenový trhák
Apeman Trail Cam H55

Apeman Trail Cam H55

Rozlíšenie kvality fotografie 16 Mpx, dosah PIR Senzora 18 m, IR prísvit 850 nm, microSD do 32 GB, odolnosť IP66

Zobraziť viac info

Lacná fotopasca s rozlíšením fotografií 16 Mpx patrí k dostupným modelom, ktoré spotrebiteľa zaujmú aj inými parametrami. Dosah PIR senzorov je 18 metrov. Zariadenie využíva pre ukladanie dát microSD kartu. Ani v prípade tohto lacného produktu nechýba integrovaný LCD displej s ovládacím panelom. Nočné videnie má viditeľný IR prísvit s vlnovou frekvenciou 850 nm. Fotopasca je vodoodolná vďaka stupňu krytia IP66. Tento model nie je vybavený GSM modulom.

Náš TIP
OXE Gepard II

OXE Gepard II

Rozlíšenie kvality fotografie 20 Mpx, dosah PIR Senzora 23 m, IR prísvit 940 nm, microSD do 32 GB, približná výdrž 40 – 60 dní, odolnosť IP66

Zobraziť viac info

V tomto segmente renomovaný výrobca v tomto modeli stelesňuje vysokú kvalitu záberov v rozlíšení 20 Mpx a profesionálnym nočným režimom. Dosah pohybových senzorov je až 23 metrov a reakčná doba od detekcie pohybu len 0,2 sekundy. V noci zariadenie pracuje s neviditeľným infračerveným prísvitom (22 diód), ktorého dosvit je 15 až 18 metrov. Chýba GSM modul a pre ovládanie môžete využiť LCD displej s ovládacím panelom. V balení nájdete aj 32 GB micro SD kartu.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Do našich porovnávacích testov vždy vyberáme konkrétne spotrebiče, ktoré spĺňajú vopred stanovené kritériá. Okrem technických parametrov je dôležité sledovať aj referencie zákazníkov a výsledky testov iných spotrebiteľských organizácií, ktoré produkty odskúšali v praxi. Pri výbere fotopascí to nebolo inak. Počas detailného prieskumu trhu sme vyberali na základe parametrov, ktoré spotrebiteľov zaujímajú najviac. Pri výbere je veľmi dôležité vedieť už dopredu to, kde bude fotopasca umiestnená. Od toho totiž závisí aj to, do akej vzdialenosti je potrebné, aby fotopasca snímala pohyb. Tieto zariadenia sú vybavené PIR – pohybovými snímačmi, ktoré detegujú pohyb a na základe toho objektív vytvára snímky.

Dosah senzorov je taký dôležitý, rovnako ako kvalita snímok. Fotky z fotopasce musia mať čitateľnú kvalitu za každých podmienok. Tento parameter sa uvádza v megapixeloch. Podstatné je aj nočné videnie a jeho efektivita vytvárania snímok. Prakticky je potrebné riešiť i spôsob napájania. Najčastejšie sú k dispozícii modely napájané alkalickými AA alebo lítiovými batériami. Prípadne ide o dobíjateľné Li-Ion batérie. Nemenej dôležitá je konektivita, a to spôsobom, že fotopasce dokážu komunikovať na diaľku skrz GSM mobilné rozhranie a dokážu vám snímky posielať do mobilu, prípadne využijete pamäťovú kartu ako externé úložisko. Pri GSM rozhraní je potrebné mať vloženú vo fotopasci SIM kartu. Niektoré modely dokážu komunikovať aj cez Wi-Fi signál a fungujú tak ako sieťové kamery. Zvažovať tiež možno ďalšie funkcie a vlastnosti, ktorými môže fotopasca oplývať.

Dosah optiky – senzora
Kvalita snímok
Spôsob napájania
Nočné videnie
Konektivita
Funkcie
Odolnosť
Rozmery a dizajn

Počas prieskumu trhu, ktorý trval viac ako 40 hodín sme vybrali do nášho porovnania kvalitné fotopasce od rôznych renomovaných výrobcov. Produktov je v ponuke veľké množstvo a konkurencia je naozaj veľká. Výrazné zastúpenie majú fotopasce BentechUOVision alebo fotopasce ScoutGuard. Medzi populárne a overené značky fotopascí patrí taktiež OXE a Spromise. K prieskumu trhu nám poslúžila databáza cenového porovnávača Heureka.sk, ale aj predajcovia ako Alza.sk, Hej.sk, Mall.sk alebo Datart.sk. Prechádzali sme tiež ponuky špecializovaných predajcov.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie fotopascí

Spracované recenzie sú autorské. Naši redaktori pracujú s dostupnými informáciami a ich názory sú nezaujaté. Žiadny predajca ani výrobca nie je propagovaný za účelom reklamy. Cieľom je spotrebiteľovi pomôcť zorientovať sa v ponuke fotopascí. Vybrali sme za vás tie najlepšie fotoapsce na trhu. Či hľadáte fotopascu do domu alebo fotopascu na zver v lese, náš výber vám s určitosťou pomôže lepšie sa rozhodnúť. Každý model má svoje výhody alebo nevýhody, a to bez ohľadu na to či ide o lacné fotopasce alebo profesionálne prístroje.

Víťaz testu

Bentech TC06

Rozlíšenie kvality fotografie 32 Mpx, dosah PIR Senzora 20 m, IR prísvit 940 nm, microSD do 512 GB, približná výdrž 180 dní, odolnosť IP66

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

pomere ceny a kvality veľmi zaujímavá voľba. V našom teste fotopasca Bentech TC06 zaujala kvalitným rozlíšením snímok. Ponúka tiež možnosť nahrávania videa. Disponuje slotom pre pamäťovú microSD kartu až do kapacity 512 GB. Zariadenie je vybavené neviditeľným prísvitom s vlnovou dĺžkou 940 nm.

Spoľahlivá fotopasca značky Bentech je vybavená kvalitným 5 Mpx snímačom. Vďaka tomu dokáže vyhotoviť snímky vo vysokom rozlíšení až 32 Mpx. Fotografie sú už v klasickom formáte JPEG. Výhodou objektívu je aj to, že vo vysokej kvalite dokáže nahrávať videá, a to dokonca vo Full HD či v Ultra HD. Video je vo formáte AVI. Kvalita snímok ho oproti cenovo podobnej konkurencii odlišuje. Veľmi milým zistením je rýchlosť spúšte, oneskorenie je minimálne, pretože rýchlosť reakcie od zachytenia pohybu je 0,2 sekundy. Využiť môžete časozbernú funkciu.

PIR pohybový senzor má vysokú citlivosť až na vzdialenosť 20 metrov. Vďaka tomu má fotopasca veľmi široké zorné pole (90°). Záznam zvládne vyhotoviť aj v noci vďaka neviditeľnému infračervenému prísvitu s vlnovou dĺžkou 940 nm. Nočný režim sa aktivuje rovnako tak na základe detekcie pohybu. Chod umožňuje 8 kusov alkalických AA batérií. Možné je tiež používať externú nabíjačku (6 V/1,5 A). Nabíjačka nie je súčasťou dodávky rovnako ako ani samotné AA batérie. Predpokladaná výdrž je na úrovni 180 dní (6 mesiacov). Energetická spotreba je veľmi nízka. Dáta sa ukladajú na microSD kartu. Slot dokáže čítať karty s kapacitou až 512 GB. Pamäťová karta taktiež nie je súčasťou dodávky. Chválime zvýšenú odolnosť konštrukcie IP66, ktorej nerobí problém ani priamy dážď či sneh. Hmotnosť prístroja je 302 g. Konštrukcia má tiež vzorovanie a má štandardný level maskovania.

Za nevýhodu, ktorá je pre niekoho rozhodujúcim faktorom, je absencia GSM modulu. Fotopasca tak nedokáže na diaľku komunikovať s vaším telefónom. Nemôžete dostávať MMS správy ani upozornenie cez dáta na e-mail. Všetky dáta sú ukladané na microSD kartu. V danej cenovej triede však nejde o nič nezvyčajné.

Za plus považujeme jednoduché ovládanie a nastavenie fotopasce, na čom má zásluhu aj farebný 2,4-palcový LCD displej. Priamo pod ním sa nachádzajú systémové tlačidlá, ktorými môžete nastaviť všetky potrebné funkcie, vrátane časozberu či nočného režimu. Používatelia sú radi taktiež za menu v slovenskom jazyku. Hoci zamrzí, že súčasťou balenia nie sú batérie ani microSD karta, s dodávkou dostanete popruh na uchytenie, držiak a USB kábel. Môžete tak snímky – zábery čítať priamo zo zariadenia a nemusíte vždy vyberať SD kartu.

Najväčšia spokojnosť panuje práve s kvalitou snímok. Vysoké rozlíšenie je veľkou výhodou a platí to aj o záberoch v noci, ktoré sú vďaka neviditeľnému prísvitu veľmi dobre čitateľné. Napájanie je realizované za pomoci AA batérií (nie sú v balení), no predpokladom je solídna výdrž na úrovni 4 až 5 mesiacov v praxi. Samozrejme, záleží od konkrétnych nastavení. Milo V dobrom nás prekvapila aj krátka doba oneskorenia, pretože rýchlosť spúšte je len 0,2 sekundy a dosah senzorov až 20 metrov.

Zásadnou nevýhodou je absentujúci GSM modul. V balení nie je ani microSD karta. Slot však podporuje karty až do kapacity 512 GB. Zariadenie má časozbernú funkciu. Vo vnútri konštrukcie sa nachádza farebný LCD displej, ktorý sa dobre ovláda. V našom porovnávacom teste si model Bentech TC06 zaslúži svoje mieste vďaka pomeru ceny a kvality. Ak predsa len požadujete prítomnosť GSM modulu, túto požiadavku spĺňa fotopasca UOVision UM535 Panda.

Pozitíva

Kvalita snímok a nahrávanie videa
Veľmi dobrá výdrž batérií
Rýchla spúšť a dobrý dosah senzora

Negatíva

Bez GSM modulu
Batérie ani microSD karta nie sú súčasťou balenia

Rozlíšenie kvality fotografie: 32 Mpx ● Rozlíšenie snímača: 5 Mpx ● Dosah PIR senzora: 20 m ● Nočné videnie: IR prísvit/940 nm ● Pamäť: microSD do 512 GB ● GSM modul: nie ● WiFi: nie ● Bluetooth: nie ● Napájanie: AA batérie – 8 ks ● Približná výdrž: 180 dní ● Hmotnosť: 302 g ● Rozmery (ŠxVxH): 13,8 cm x 11 cm x 6,2 cm ● Odolnosť: IP66

Cenový trhák

Apeman Trail Cam H55

Rozlíšenie kvality fotografie 16 Mpx, dosah PIR Senzora 18 m, IR prísvit 850 nm, microSD do 32 GB, odolnosť IP66

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Lacná fotopasca Apeman H55 je určená pre nenáročných spotrebiteľov, ktorí sa zameriavajú primárne na cenu. V našom výbere je práve pre nízku obstarávaciu cenu. Napriek tomu vyhotovuje kvalitné snímky vo vysokom rozlíšení a má tiež odolnú konštrukciu. Zariadenie nahráva videá a má integrovaný mikrofón i reproduktory. GSM modulom vybavená nie je.

Prístroj je podľa charakteristiky určený predovšetkým do prírody na pozorovanie zveri, ale určite sa nestratí ani pri monitorovaní majetku. Disponuje snímačom pohybu, ktorého dosah je podľa manuálu maximálne 18 metrov. Citlivosť PIR senzora je možné nastaviť. Viacerí predajcovia uvádzajú hodnotu 20 metrov. Napriek tomu, že ide o lacnejší model, rýchlosť spúšte je 0,5 sekundy. Oneskorenie teda nie je príliš výrazné. Apeman H55 je vybavená CMOS snímačom, jeho rozlíšenie nie je medzi technickými údajmi. Snímky však dokáže vyhotovovať vo veľmi dobrej kvalite 16 Mpx (kvalita snímok je nastaviteľná). Video nahráva vo Full HD kvalite (formát AVI). Nahrávanie dĺžky videa je voliteľné – 5 s, 10 s, 20 s, 30 s, 1 min., 2 min., 5 min.

Všetky dáta ukladá fotopasca na microSD kartu. Zariadenie podporuje pamäťové karty s kapacitou len do 32 GB, čo je na dnešné pomery pomerne málo. Modul GSM chýba a komunikácia na diaľku možná nie je. Snímanie počas noci je možné, prísvit má vlnovú dĺžku 850 nm a o prisvetľovanie sa starajú malé IR diódy. Nočný prísvit nie je neviditeľný. Pre zvieratá však nejde o nijak výrazne rušivý element. Zabudovaný je mikrofón i reproduktor. Jednoduché nastavenie a ovládanie uľahčuje vstavaný 2-palcový LCD farebný displej a mechanické tlačidlá. Menu je len v anglickom jazyku, avšak návod je veľmi prehľadný a zrozumiteľný.

Zdrojom napájania sú primárne batérie. Fotopasca potrebuje pre svoj chod 8 kusov alkalických alebo lítiových batérií. Vďaka konektoru je možné využiť aj externé napájanie cez DC adaptér 6 V/2 A. Spotrebitelia majú k výdrži výhrady. Výrobca neuvádza, aká je približná výdrž. Odporúčame však lítiové batérie. Batérie nie sú súčasťou dodávky.

Zariadenie je pomerne kompaktné. Bez batérií plastové telo váži len 285 g. Konštrukcia má stupeň krytia IP66 a je tak vodoodolná. Súčasťou balenia je nastaviteľný popruh, ale takisto statív (závesný) s možnosťou montáže vďaka predpripraveným otvorom na skrutky.

Fotopasca Apeman H55 nesklame. Hoci ide o lacnejšiu kategóriu, svoju úlohu si dokáže plniť poctivo. Azda najväčším neduhom je z pohľadu niektorých spotrebiteľov kratšia výdrž batérií. Kvalitné lítiové batérie však výdrž predĺžiť. Prekvapí aj jednoduché a intuitívne ovládanie, a to vďaka integrovanému farebnému displeju. Vcelku solídna je kvalita snímok (16 Mpx). Nočné videnie nie je najdokonalejšie, no viditeľnosť je aj v noci dostatočná. Niekoľko zákazníkov sa sťažovalo na citlivosť senzora. Jeho dosah je maximálne 18 metrov, no napriek tomu niekedy snímku nevyhotovil. Môže však ísť o ojedinelý nedostatok.

Ak by sa vám žiadala vyššia kvalita snímok a neviditeľný nočný prísvit, fotopasca Bentech TC06, tieto požiadavky spĺňa. Odolnosť konštrukcie má úroveň IP66 a dážď či sneh nie sú problém. Zariadenie nahráva i videá. Vďaka integrovanému mikrofónu aj so zvukom. Zabudovaný je aj reproduktor. V tejto cenovke nie je nečakané, že vo výbave chýba GSM modul či Bluetooth rozhranie. Kvalita zodpovedá cene a aj preto je model Apeman H55 v pomere ceny a kvality dobrou voľbou.

Pozitíva

Farebný LCD displej
Jednoduchá obsluha
Dobrá kvalita snímok

Negatíva

Slabšia výdrž batérie
Horšia citlivosť pohybového senzora

Rozlíšenie kvality fotografie: 16 Mpx ● Rozlíšenie snímača: -/CMOS ● Dosah PIR senzora: 18 m ● Nočné videnie: IR prísvit/850 nm ● Pamäť: microSD do 32 GB ● GSM modul: nie ● WiFi: nie ● Bluetooth: nie ● Napájanie: AA batérie – 8 ks ● Približná výdrž: - ● Hmotnosť: 285 g ● Rozmery (ŠxVxH): 14,4 cm x 10,4 cm x 7 cm ● Odolnosť: IP66

Náš TIP

OXE Gepard II

Rozlíšenie kvality fotografie 20 Mpx, dosah PIR Senzora 23 m, IR prísvit 940 nm, microSD do 32 GB, približná výdrž 40 – 60 dní, odolnosť IP66

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Fotopasca OXE Gepard II z dielne renomovaného výrobcu. Ide o nový model pre rok 2022. Fotopasca je bez GSM modulu. Disponuje kvalitným CMOS snímačom s 2 MPX. Schopný je nahrávať i videá vo Full HD. Integrovaný má LCD displej, disponuje stupňom krytia IP66 a neviditeľným nočným IR prísvitom.

Tento model je schopný na základe detekcie pohybu vyhotoviť profesionálne snímky v rozlíšení až 20 Mpx. Takisto nechýba funkcia vyhotovovania videa vo Full HD kvalite. Výšku rozlíšenia fotografií i videozáznamu je možné nastavovať. O kvalitné snímky sa stará 2 MPX CMOS obrazový snímač. Výhodou je aj krátky reakčný čas 0,2 sekundy. PIR pohybový senzor má vysokú citlivosť až na vzdialenosť 23 metrov. Má 90° zorné pole a dokáže tak monitorovať širšiu oblasť. Počas noci sa dosah senzora skracuje. Pre nočné snímanie je tu neviditeľný infračervený prísvit s vlnovou dĺžkou 940 nm a až 22 IR LED diódami.

Dosah senzoru v noci je okolo 15 až 18 metrov. Pohybový senzor reaguje veľmi pohotovo počas dňa i noci. Čitateľnosť záberov aj v tme je veľmi dobrá. Fotopasca nemá integrovaný GPS modul a ani WiFi či Bluetooth dátové rozhranie. Nie je tak možné s ňou komunikovať na diaľku. Zariadenie je kompatibilné s loveckým detektorom s alarmom, ktorý je možné dokúpiť. Ide o vítané vylepšenie pre poľovníkov. Fungovať tak tento model môže ako plnohodnotná poľovnícka fotopasca. Navyše konštrukcia disponuje účinným maskovaním.

Vyhotovené fotografie a videozáznamy sa ukladajú na 32 GB microSD kartu. Tá je dokonca súčasťou balenia, čo je výhodou oproti mnohej konkurencii. Ďalším bonusom pre zákazníkov od výrobcu je, že fotopascu dodáva s batériami. Na svoj chod využíva AA batérie v počte 4 kusov. Používať môžete aj lítiové batérie. Podľa niektorých údajov sa výdrž pohybuje na úrovni 40 až 60 dní podľa spôsobu používania a individuálnych nastavení.

Pre napájanie je možné použiť sieťový adaptér a externý akumulátor 6 V/7 Ah. Externý zdroj energie nie je súčasťou dodávky. V balení je takisto montážny popruh. Vo vnútri plastového tela sa nachádza integrovaný farebný LCD displej. Prostredníctvom neho môžete realizovať všetky potrebné nastavenia. Od nastavenia kvality snímok a videa až po režim spúšťania. Telo prístroja má stupeň krytia IP66 a je vodoodolné.

Voči funkčnosti a účinnosti fotopasce spotrebitelia nemajú žiadne výraznejšie výhrady. Na základe dostupných referencií zákazníkov je v pomere k cene tento model veľmi dobrou voľbou. My chválime kvalitný senzor pohybu, ktorý veľmi dobre reaguje v noc i počas dňa. Veľmi efektívny je nočný režim vďaka kvalitnému infračervenému prísvitu. Zákazníkov určite poteší aj to, že súčasťou dodávky sú batérie a pamäťová microSD karta. Škoda chýbajúceho GSM modulu alebo aspoň podpory Bluetooth pre jednoduchšie nastavenia. GSM modulom je vybavená fotopasca UOVision UM595-2G s neviditeľným prísvitom.

Nechýba však TFT farebný displej a ovládacie tlačidlá, ktorými môžete nastaviť všetky potrebné parametre. Ovládanie je veľmi intuitívne. Medzi nastaveniami nájdete časové snímky i časozber. Poľovníkov určite poteší možnosť kompatibility s loveckým detektorom pohybu, ktorý zachytí pohybujúci sa cieľ a bezdrôtovo vám zašle upozornenie prípadne spustí alarm. Stupeň krytia IP66 umožňuje fotopascu používať aj v extrémnych podmienkach, a to až do -30 °C alebo až +70 °C.

Pozitíva

Kvalitné snímky cez deň aj noc
Neviditeľný nočný prísvit
32 GB microSD karta v balení

Negatíva

Bez výhrad

Rozlíšenie kvality fotografie: 20 Mpx ● Rozlíšenie snímača: 2 MPX/CMOS ● Dosah PIR senzora: 23 m ● Nočné videnie: IR prísvit/940 nm ● Pamäť: microSD do 32 GB ● GSM modul: nie ● WiFi: nie ● Bluetooth: nie ● Napájanie: AA batérie – 4 ks ● Približná výdrž: 40 – 60 dní ● Hmotnosť: 172 g ● Rozmery (ŠxVxH): 11 cm x 9 cm x 5,6 cm ● Odolnosť: IP66

Lacná kvalita

Evolveo StrongVision Mini

Rozlíšenie kvality fotografie 20 Mpx, dosah PIR Senzora 20 m, IR prísvit 850 nm, microSD do 32 GB, odolnosť IP65

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Veľmi nenápadná a kompaktná fotopasca, ktorá na našom trhu patrí k veľmi obľúbeným a predávaným modelom. Za výhodu možno považovať solídny obrazový snímač s vysokým rozlíšením a celkovú kvalitu snímok a videí. Fotopasca nedisponuje GSM modulom ani Bluetooth dátovým rozhraním. Nechýba ani nočný režim. Jednou z najvýraznejších výhod je cenová dostupnosť.

V našom výbere je táto fotopasca predovšetkým kvôli obľúbenosti u spotrebiteľov na slovenskom trhu. Dôvodom je rozhodne to, že táto lacná fotopasca je dostupná a dokáže splniť svoje poslanie. Prekvapí kvalitným 5 MPX CMOS obrazovým snímačom. Schopná je vyhotoviť snímky s rozlíšením 20 Mpx a video v HD kvalite. Viacero zákazníkov kritizuje, že pri vzdialenosti nad 10 metrov sú snímky pomerne rozostrené. Dôvodom môže byť aj pomalšia rýchlosť spúšte 0,8 sekundy, ktorá môže pohyb následne zachytávať rozostrene. Pohybový senzor má podľa viacerých vysokú citlivosť a reaguje aj na pohyb halúzok či hmyz. Schopný je pohyb detegovať až na 20 metrov.

V nočnom režime sa ideálny dosvit pohybuje na úrovni 6 až 8 metrov. Pozor na informácie niektorých predajcov. Prísvit nie je neviditeľný. Zariadenie disponuje 26 IR LED diódami s vlnovou frekvenciou 850 nm, ktorá je voľným okom viditeľná. Určite však nie nejak výrazne. Blesk, ktorý niektorí zákazníci v recenziách spomínajú, prítomný nie je a nehrozí tak žiadne výrazné rušenie zveri. Medzi funkciami, ktoré možno aktivovať, je aj snímková frekvencia (Burst režim) alebo časozber.

Viacerých spotrebiteľov prekvapí spôsob nastavenia, respektíve konfigurácia fotopasce. Nemá žiadne ovládacie tlačidlá ani displej okrem talčidla On/Off. Aby ste mohli fotopascu nastaviť, vložíte do nej microSD kartu, nie je súčasťou balenia, následne ju vložíte do pribalenej čítačky a vložíte do počítača alebo notebooku. Za pomoci súboru SYSCFG.TXT. môžete na základe manuálu meniť nastavenia. Nie je tak možné realizovať nastavenia priamo na fotokamere a potrebujete tak ďalšie kompatibilné zariadenie, čo je pomerne nepraktické a otravné. Výhodou je aspoň detailný manuál, kde máte jednotlivé nastavenia presne a zrozumiteľne popísané. Fotopasca podporuje cyklické nahrávanie, v momente, ako sa kapacita zaplní, začne premazávať staré záznamy.

Pre napájanie je potrebné vložiť 4 kusy klasických alebo lítiových batérií. Výrobca neuvádza výdrž. Používatelia sa na tento parameter v recenziách nesťažujú. Súčasťou balenia je spomenutá čítačka microSD kariet a upevňovacie popruhy. Zariadenie podporuje pamäťové karty s maximálnou kapacitou 32 GB. Tie s väčšou kapacitou nerozpozná.

Od lacnej fotopasce Evolveo StrongVision Mini netreba mať prehnané očakávania. Kvalitatívnymi parametrami sa určite nevyrovná drahším modelom, ako napríklad Bentech TC06. Každopádne však za dané peniaze ponúkne solídnu kvalitu snímok. Viacerí zákazníci si rozlíšenie záberov pochvaľujú. Iní zasa kritizujú väčšie oneskorenie, čo pri pohyblivých záberoch spôsobuje, že niektoré snímky sú rozostrené. Nočné videnie nie je tak efektívne a reaguje skôr na objekty v menšej vzdialenosti. Zábery sú však potom vo veľmi dobrej kvalite. Oproti tomu cez deň je pohyblivý senzor až prehnane citlivý, čo avizujú samotní spotrebitelia. Riešením môže byť lepšie nastavenie.

Používateľov neteší úplne spôsob nastavovania jednotlivých funkcií a parametrov. Fotopascu možno konfigurovať len za pomoci počítača alebo notebooku. Medzi funkciami je časozber i snímková frekvencia. Zariadenie je veľmi kompaktné a má veľmi dobré maskovanie. Stupeň krytia plastovej konštrukcie je IP65. Vlhkosť ani dážď tak nie sú problémom. Objektív má aj dostatočne široké zorné pole. GSM modul integorvaný nie je. Možné je tiež pripojiť aj externý zdroj energie. Komplexne je táto fotopasca cenovo dostupným produktom, ktorý má svoje technické nedostatky, avšak za málo peňazí ponúkne veľa bezpečnosti.

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Zvláda časozber i frekvenciu snímok
Kompaktné rozmery – skvelé maskovanie

Negatíva

Veľmi citlivý senzor
Nastavenie fotopasce len v počítači
Horšia ostrosť fotografií

Rozlíšenie kvality fotografie: 20 Mpx ● Rozlíšenie snímača: 5 MPX/CMOS ● Dosah PIR senzora: 20 m ● Nočné videnie: IR prísvit/850 nm ● Pamäť: microSD do 32 GB ● GSM modul: nie ● WiFi: nie ● Bluetooth: nie ● Napájanie: AA batérie – 4 ks ● Približná výdrž: - ● Hmotnosť: 124 g ● Rozmery (ŠxVxH): 10,5 cm x 8,5 cm x 4 cm ● Odolnosť: IP65

Pre náročných

UOVision Glory LTE

Rozlíšenie kvality fotografie 12 Mpx, dosah PIR senzora 15 – 20 m, IR prísvit 940 nm, microSD do 64 GB, odolnosť IP56

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Fotopasca s GSM modulom UOVision Glory LTE umožňuje spotrebiteľovi monitorovať majetok či zver a mať prehľad o dianí aj na diaľku. Zariadenie je dodávané spolu s batériami a tiež je umožnené využívať digitálne cloudové úložisko pre ukladanie zachytených snímok a záznamov. Fotopasca je schopná zasielať pravidelne upozornenia na základe aktivity. Výhodou je aj prehľadná aplikácia.

Absolútnym základom je, aby fotoapsca dokázala vyhotoviť kvalitné zábery, použiteľné ako dôkazový materiál. UOVision Glory disponuje kvalitným CMOS obrazovým snímačom, ktorý vyhotovuje fotografie v rozlíšení 12 MPX. Zábery sú ostré a veľmi dobre nasvetlené vďaka clone objektívu f=3,1. Pohybový senzor sníma pohyb na vzdialenosť 15 až 20 metrov a táto vzdialenosť sa nemení ani počas snímania noci, kde sa pohybuje taktiež na úrovni 15 metrov. IR infračervený prísvit je v noci neviditeľný. Pohybové senzory a snímací čip tak rovnako pohotovo reagujú cez deň i v noci. Odozva spúšte je na úrovni 0,6 sekundy.

Objektív dokáže točiť i videá vo Full HD kvalite a medzi nastaveniami nájdete aj sériové snímanie, ktorého počet snímok môžete nastaviť. Video môžete vďaka mikrofónu nahrávať so zvukom. Zariadenie podporuje pamäťové microSD karty s maximálnou kapacitou úložiska 64 GB. Súčasťou balenia je taktiež 32 GB microSD karta. Zariadenie je napájané až 12 batériami. Tie sú súčasťou dodávky. Využívať môžete klasické alkalické AA batérie alebo odolnejšie lítiové batérie. V rámci otvárateľnej konštrukcie je zabudovaný 2-palcový LCD farebný displej a vedľa neho aj ovládací panel s tlačidlami. Box disponuje odolnosťou IP56. Fotopasca je odolná proti vode a vplyvom počasia.

Fotopasca má vstavaný GSM modul, ktorý umožňuje komunikáciu na diaľku v rozhraní 4G-LTE siete. Potrebné je vloženie aktivovanej SIM karty s kreditom alebo paušálom. Ideálne odporúčame aj základný dátový balík. Náročnejších používateľov teda určite poteší, že vďaka podpore GSM rozhrania môžete dostávať upozornenia na každý uložený záber, ktorý fotopasca vyhotoví. Následne sú snímky zasielané na vzdialené cloudové úložisko a vy si ich môžete pozrieť v dostupnej mobilnej aplikácii. V cene fotoapsce je tiež základný balík cloudového úložiska. Výhodou je, že snímky nie sú ukladané len na externé úložisko – microSD kartu. V okamihu tak máte na diaľku prehľad o tom, čo sa v monitorovanom priestore nachádza.

Ďalšou z výhod je úsporná prevádzka GSM modul a zasielanie snímok je aktívne len v okamihu zaznamenania aktivity. UOVision Glory tak mimo aktivity šetrí energiu a predlžuje výdrž batérií. Vďaka konektoru je umožnené externé napájanie z 6 V DC zdroja (nie je v balení). Mobilná aplikácia vám umožňuje vzdialený prístup k záberom z fotopasce. Máte v nej všetky zábery, ktoré môžete v úložisku upravovať, mazať alebo si ich všetky stiahnuť (pre archivovanie záberov je potrebné cloudové úložisko za poplatok rozšíriť) do mobilu a presunúť do počítača či inde. Revolučné je aj ovládanie tohto modelu. Žiadne SMS pokyny ani nutnosť otvárať skrinku, nastavovať môžete všetko cez mobilnú aplikáciu po pripojení sa k zriadeniu cez Bluetooth. V balení nájdete upínací popruh a zosilňovač signálu v podobe antény.

Dostupné recenzie sú dôkazom toho, že UOVision Glory LTE je vskutku profesionálnou fotopascou. Menší počet recenzií je spôsobený predovšetkým vyššou obstarávacou cenou. Fotopasca s GSM modulom a množstvom príslušenstva však plní svoje poslanie na jednotku. Navyše je dodávaná s 12 batériami, 32 GB microSD kartou, anténou, upínacím popruhom a tiež základným balíkom cloudového úložiska. Zákazníci sú veľmi radi za spôsob obsluhy. Zariadenie môžete ovládať na diaľku skrz aplikáciu (Bluetooth), v ktorej máte tiež prístup ku všetkým záberom z nej. Mobilná aplikácia je tak základným ovládacím prvkom. K dispozícii jw aj LCD displej a ovládacie tlačidlá vo vnútri zariadenia.

Fotopasca robí kvalitné snímky. Spotrebiteľov teší nielen kvalita obrazového snímača, ale tiež PIR – pohybový senzor, ktorý má skvelé reakcie. Odozva 0,6 sekundy síce nie je to najlepšie, čo trh ponúka, no stále je toto oneskorenie v norme. Nočný režim je veľmi efektívny. Senzory majú veľmi dobrú citlivosť aj v noci a prísvit je neviditeľný. Škoda len menšieho zorného poľa 58°. Tento menší zorný uhol je dôvodom, prečo má fotopasca také dobré reakcie. Pre porovnanie fotopasca OXE Gepard II má 90° zorné pole, kvalitu snímok 20 Mpx, neviditeľný nočný prísvit, no pre zmenu nemá GSM modul. Menu i aplikácia sú dostupné v českom jazyku. Vysoká obstarávacia cena je tak to jediné, čo môže niekoho odradiť.

Pozitíva

Integrovaný GSM modul – 4G LTE sieť
Možnosť ovládania na diaľku cez aplikáciu
Kvalitné a ostré zábery

Negatíva

Vysoká cena

Rozlíšenie kvality fotografie: 12 Mpx ● Rozlíšenie snímača: -/CMOS ● Dosah PIR senzora: 15 – 20 m ● Nočné videnie: IR prísvit/940 nm ● Pamäť: microSD do 64 GB ● GSM modul: áno/4G LTE ● WiFi: nie ● Bluetooth: áno ● Napájanie: AA batérie – 12 ks ● Približná výdrž: - ● Hmotnosť: - ● Rozmery (ŠxVxH): 14 cm x 8,7 cm x 5,5 cm ● Odolnosť: IP56

Bentech TC03

Rozlíšenie kvality fotografie 12 Mpx, dosah PIR senzora 20 m, IR prísvit 940 nm, microSD do 32 GB, približná výdrž 180 dní, odolnosť IP66

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Dostupná fotopasca určená na monitorovanie objektov alebo zveri. Zariadenia je bez GSM modulu. Disponuje neviditeľným nočným prísvitom. Dokáže vyhotovovať zábery vo vysokom rozlíšení vďaka kvalitnému obrazovému snímaču. Podporuje externé pamäťové úložisko. Napájaná je klasickými AA batériami.

Bentech TC03 patrí na našom trhu k cenovo dostupným fotopasciam. Napriek relatívne nízkej cene je vybavená výkonným CMOS obrazovým snímačom s rozlíšením 5 Mpx. Spracovať dokáže fotografie v rozlíšení až 12 Mpx a nahrávať videá vo Full HD rozlíšení. Kamera je vybavená pohybovým senzorom s dosahom 20 metrov. Rýchlosť spúšte má odozvu na úrovni len 0,5 sekundy. Je vhodná na sledovanie aj počas noci. Nastaviť môžete časozber alebo sériové snímanie (1 až 10 snímok), alebo dĺžku videa.

Infračervený IR prísvit sa skladá z LED diód, ktoré majú vlnovú frekvenciu 940 nm. Prísvit je tak neviditeľný. Dosah senzoru v noci je na úrovni 10 až 12 metrov. Rozlíšenie je veľmi dobré. Fotopasca podporuje externé úložisko s kapacitou maximálne 32 GB. MicroSD karta nie je súčasťou balenia a je potrebné ju dokúpiť. Bez pamäťového úložiska fotopasca nedokáže fungovať. Konštrukcia má kompaktné rozmery a disponuje stupňom krytia IP66. Problémom nie je dážď, voda ani sneh či mráz. Súčasťou balenia je statív, USB kábel a upínací popruh.

Napájanie je riešené prostredníctvom 8 kusov batérií. Používať môžete klasické alkalické alebo lítiové batérie. Výrobca udáva výdrž batérií približne 180 dní, čo je pol roka. Batérie nie sú dodávané spolu s fotopascou. V praxi sa môže výdrž líšiť podľa samotných individuálnych nastavení a frekvencie pohybu. Zariadenie má zorné pole až 90°.

Ovládanie i obsluha sú veľmi jednoduché. Súčasťou otváracej konštrukcie je prehľadný farebný LCD displej. Pod ním sa nachádzajú ovládacie tlačidlá, ktorými jednoducho urobíte základné nastavenia, týkajúce sa kvality snímok, časozberu, citlivosti senzora a podobne. Priamo na zariadení môžete sledovať aj zachytené zábery.

Ocenenie za pomer ceny a kvality tejto fotopasci určite patrí. Bentech TC03 podľa slov zákazníkov splnil ich očakávania. Teší ich jednoduchá ovládateľnosť zariadenia, ale aj jeho funkčnosť. Kvalita snímok je na dobrej úrovni, a to vďaka kvalitnému obrazovému snímaču. Spotrebitelia si nesťažujú ani na kvalitu nočných záberov. Problémom nie je ani natáčanie videa vo Full HD. Výhodou pri monitorovaní objektov je, že nočný prísvit je neviditeľný. Samozrejme, GSM modul chýba. Škoda, že výrobca si zaumienil, že dodávať nebude batérie a ani pamäťovú kartu.

Medzi referenciami sme našli aj názory, že senzor reaguje veľmi pohotovo a citlivo a zachytí i zdanlivo nenápadný pohyb. Záleží aj od priestoru, ktorý monitoruje. Doba odozvy po detekcii pohybu je len 0,5 sekundy. Konštrukcia kamery je relatívne kompaktná. V balení je aj upínací popruh. Zdrojom energie sú klasické batérie. Výhrada určite nebude smerovať ani k výdrži, výrobca udáva priemer 180 dní, čo spotrebitelia taktiež chvália i keď je v praxi doba výdrže zhruba o mesiac menšia. Za pozornosť určite stojí fotopasca Bentech TC06, ktorá disponuje vyšším rozlíšením a taktiež akceptuje pamäťové karty s kapacitou až 512 GB. Cena je veľmi priaznivá.

Pozitíva

Primeraná cena
Jednoduché ovládanie
Neviditeľný nočný prísvit

Negatíva

Bez GSM modulu
Batérie nie sú súčasťou balenia

Rozlíšenie kvality fotografie: 12 Mpx ● Rozlíšenie snímača: 5 Mpx/CMOS ● Dosah PIR senzora: 20 m ● Nočné videnie: IR prísvit/940 nm ● Pamäť: microSD do 32 GB ● GSM modul: nie ● WiFi: nie ● Bluetooth: nie ● Napájanie: AA batérie – 12 ks ● Približná výdrž: 180 dní ● Hmotnosť: 260 g ● Rozmery (ŠxVxH): 13,5 cm x 9,7 cm x 6,7 cm ● Odolnosť: IP66

ScoutGuard MG984G-36M

Rozlíšenie kvality fotografie 30 Mpx, dosah PIR senzora 25 – 30 m, IR prísvit 940 nm, microSD do 32 GB, približná výdrž 3 až 6 mesiacov, odolnosť IP66

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Profesionálna fotopasca od renomovaného výrobcu je vhodná na sledovanie zveri v lese alebo monitorovanie objektu pre ochranu voči zlodejom. Disponuje kvalitným obrazovým snímačom s rozlíšením 12 Mpx. Integrovaný je GSM modul a ovládať ju môžete cez SMS správy.

Náš výber sa na tento model zameral pre výkonný obrazový snímač. Vyhotovené zábery disponujú kvalitou ako z profi fotoaparátu. Rozlíšenie fotografií je až 30 Mpx. Obrazový snímač s 12 Mpx a kvalitný objektív spolupracujú spolu s pohybovým PIR senzorom, ktorý deteguje pohyb na vzdialenosť 25 až 30 metrov. V tomto smere uričte neprekvapí neviditeľný nočný IR prísviť so 44 diódami, ktoré dokážu mať reálny dosvit až 20 až 15 metrov. A to v kvalite, na základe ktorej dokážete rozpoznať tvár.

Okrem fotografií môžete vyhotovovať aj videá, ktorých dĺžku môžete po detekcii pohybu nastavovať. Nastaviť môžete pochopiteľne aj kvalitu fotografií. Nechýba možnosť časozberu. Podstatné je, že zariadenie disponuje GSM modulom a podporuje 4G LTE sieť. Môžete tak na diaľku dostávať upozornenia. Nastaviť si môžete formu upozornenia pri detekcii pohybu. Buď dostanete snímku priamo do MMS, alebo na e-mail. Poľovníkov určite poteší funkcia prehrávania zvuku – vo formáte WAV môžete využiť jej zvukovú reprodukciu pre vábenie zveri. Fotopasca umožňuje nastaviť časovač presne podľa dní, počas ktorých sa má v týždni zapínať. Fotopasca dáta ukladá tiež priamo na microSD kartu, ktorá je súčasťou balenia a má kapacitu 32 GB.

Vybrať si môžete aj to, ako budete zariadenie ovládať. Základnú konfiguráciu môžete urobiť na zariadení. Umožňuje vám to integrovaný LCD displej a samotné ovládacie tlačidlá, ktoré sú ukryté vo vnútri boxu. Nastavovať môžete všetky hodnoty uvedené vyššie (sériové snímanie, časozber, citlivosť senzorov, nočný režim...). Súčasťou pribaleného návodu v češtine je tiež manuál k nastaveniu fotopasce prostredníctvom špeciálneho programu cez súbor BMC Config. Ďalším spôsobom je diaľková správa cez SMS. Základnými pokynmi môžete realizovať základné nastavenia.

Napájanie je riešené cez klasické AA batérie (8 kusov). Výrobca ich dodáva spolu so zariadením. Taktiež je dodávaný popruh pre upevnenie, USB kábel pre možnosť čítania dát alebo nastavenie zariadenia cez počítač. Pre zosilňovanie signálu môžete tiež inštalovať anténu. Zariadenia vydrží v pohotovosti zhruba 3 až 6 mesiacov.

ScoutGuard MG984G-36M podobne ako fotopasca UOVision Glory LTE patria k profesionálnym modelom, ktoré splnia nároky náročnejších klientov. Spotrebitelia po nich siahnu, ak chcú monitorovaný priestor prvotriedne zabezpečiť alebo detailne monitorovať (les). Tento model zaujme ultimátnou kvalitou záberov, ako fotografií, tak aj videí. Obrovským plusom je pre zákazníkov GSM modul a podpora LTE siete. Vďaka tomu máte okamžite informáciu o tom, aký záber fotopasca zachytila. Viete tak okamžite reagovať. Obrazový snímač dokáže snímať na veľkú vzdialenosť. To je tiež zásluhou citlivého pohybového senzora, ktorý deteguje pohyb na 25 až 30 metrov. Infračervený prísvit je neviditeľný a nie je rušivý.

Najlacnejšie fotopasce ani náhodou nedokážu ponúknuť taký komfort, preto je vyššia cena prirodzená. Ovládanie fotopasce cez SMS a zasielanie MMS či mailov priamo na mobil je však bonusom, ktorý lacné alternatívy neponúknu. Prístroj je dodávaný spolu s batériami a pamäťovou microSD kartou s kapacitou 32 GB. Zákazníci určite ocenia aj veľkú LCD obrazovku, na ktorej si môžete zábery prezrieť alebo realizovať potrebné nastavenia.

Pozitíva

Vysoká kvalita snímok (noc/deň)
GSM modul – 4G LTE
Dodávaná s batériami a microSD kartou

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena

Rozlíšenie kvality fotografie: 30 Mpx ● Rozlíšenie snímača: 12 Mpx/CMOS ● Dosah PIR senzora: 25 – 30 m ● Nočné videnie: IR prísvit/940 nm ● Pamäť: microSD do 32 GB ● GSM modul: áno/4G LTE ● WiFi: nie ● Bluetooth: nie ● Napájanie: AA batérie – 8 ks ● Približná výdrž: 3 až 6 mesiacov ● Hmotnosť: 260 g ● Rozmery (ŠxVxH): 14,3 cm x 9,5 cm x 7,9 cm ● Odolnosť: IP66

Ďalšie zaujímavé produkty

Vzhľadom na fakt, že v tomto segmente trhu je ponuka vcelku rozmanitá, rozhodli sme sa, že vám predstavíme náš širší výber produktov. Tie sa síce nenachádzajú medzi recenziami, no zaujali nás svojimi vlastnosťami a technickými parametrami. Nájdete medzi nimi profesionálne fotopasce s GSM modulom, ale tiež lacné fotopasce. Jednotlivé modely môžete porovnať s vyššie recenzovanými produktami. Ak vás nezaujal náš porovnávací test, možno práve tu nájdete vášho favorita. K dispozícii máte aj krátke popisy k vybraným zariadeniam. Vždy však odporúčame, aby spotrebiteľ zohľadnil vlastné preferencie, a to aj to, v akých podmienkach bude fotopascu využívať.

Kvalitná fotopasca Spromise S358 patrí k modelom podporujúcim GSM rozhranie pre komunikáciu na diaľku. Komunikovať možno prostredníctvom SMS kódov alebo cez mobilnú aplikáciu. Zachytené zábery dokáže v reálnom čase posielať priamo na váš smartfón do MMS správ. Zariadenie má neviditeľný prísvit (940 nm) a veľmi kvalitný obrazový objektív s 12 Mpx snímačom. Ten dokáže vyhotoviť fotografie v rozlíšení až 30 Mpx, taktiež aj video vo Full HD kvalite. Nechýba funkcia časozberu alebo sériové snímanie. Možné je okrem 12 kusov AA batérií aj dobíjateľné NiMh batérie.

K užšiemu výberu radíme i kompaktnú fotopascu Bentech Mini, ktorá okrem malých rozmerov disponuje aj účinným maskovaním. Nedisponuje GSM modulom. Dáta ukladá na pamäťovú microSD kartu s maximálnou kapacitou 32 GB. Obrazový snímať dokáže vyhotoviť kvalitné fotografie v rozlíšení 16 Mpx. Kvalita je nastaviteľná. Rozlíšenie videa je vo Full HD. Infračervený prísvit je neviditeľný. Zariadenie je napájané 4 kusmi alkalických batérií. Výdrž je približne 4 až 5 mesiacov. Nechýba ani časozberný záznam a zariadenie prekvapí rýchlosťou spúšte 0,3 sekundy.

Evolveo StrongVision je relatívne lacná fotopasca schopná vyhotoviť fotografie v rozlíšení 30 Mpx. Disponuje širokým záberom až 120°, a to aj vďaka citlivosti PIR senzorov pohybu s maximálnym dosahom až 20 metrov. Napájaná je 8 kusmi AA batérií. Na ovládanie vám poslúži integrovaný 2,4-palcový farebný LCD displej. Fotopasca s nočným videním, ktoré má neviditeľný prísvit, je schopná detegovať pohyb do vzdialenosti až 20 metrov. Pre ukladanie dát využíva pamäťovú microSD kartu s max. kapacitou 256 GB. Konštrukcia disponuje odolnosťou IP65.

Vysoké rozlíšenie fotografií dokáže snímať aj model Spromise S308. Na našom trhu je veľmi obľúbený, čoho dôkazom sú vysoké predaje. Napriek tomu, že nedisponuje GSM modulom, zaujme práve vysokým rozlíšením až 30 Mpx. Dosah senzorov pohybu je až 25 metrov. Odozva je len 0,6 sekundy. Infračervený prísvit má 940 nm. Fotopasca Spromise má integrovaný LCD displej. Napájaná môže byť až 12 kusmi AA batérií a výhodou je taktiež možnosť použitia dobíjateľných akumulátorov. Podporuje microSD karty s úložiskom do 32 GB.

Rozlíšenie 16 Mpx, Full HD video a neviditeľný infraprísvit. Takéto parametre má fotopasca Bunaty Mini Full HD. Väčšou slabinou je však menšia detekčná vzdialenosť len 10 metrov. Rovnako tak je kratší aj dosvit nočného snímania. Výhodou je farebný LCD displej, ktorý vám umožňuje nastaviť individuálne parametre snímania. Súčasťou dodávky je pamäťová karta a tiež 4 ks AA batérií.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Fotopasca na zlodejov je veľmi dobrým riešením zvýšenia bezpečnosti v domácnosti. Prípade môžete fotopascou monitorovať chatu, záhradu alebo lesnú zver. Poľovnícke fotopasce sú veľmi vyhľadávané. Spotrebitelia často hľadajú lacné fotopasce, ktoré splnia svoj účel a oni tak presne budú vedieť, čo sa na mieste stalo. Nie všetky lacné fotopasce sú rovnako účinné. Najpredávanejšie modely sú z väčšej časti tie cenovo dostupné. Výhodou je, že k dispozícii máte aj väčšie množstvo recenzií.

Spotrebiteľ vždy hľadá najlepší pomer ceny a kvality a ten sa mu snažíme v našom výbere poskytnúť aj my. V tomto výbere TOP 5 najpredávanejších fotopascí podľa portálu Heureka.sk nájdete prevažne lacnejšie modely. Predajnosť sa veľmi rýchlo mení. Berte na vedomie, že cena nie je vždy určujúcim parametrom kvality. Pri nižších cenovkách však dávajte pozor na to, či elektronika spĺňa vaše nároky. Nesnažte sa profi model nahradiť lacnou alternatívou, stále ide o bezpečnosť.

Názov Hodnotenie Detail
Wachman Mini Full HD 5* Zobraziť produkt
Suntek HC-800 5* Zobraziť produkt
OXE Gepard II 5* Zobraziť produkt
Evolveo StrongVision LTE 5* Zobraziť produkt
Evolveo StrongVision Mini 5* Zobraziť produkt

Fotopasce sú v mysliach viacerých spotrebiteľov zafixované ako zariadenia, ktoré slúžia poľovníkom a lesníkom. Omyl, okrem toho, že poslúžia aj v takýchto podmienkach vďaka vysokej odolnosti, dnes dokážu byť perfektným prvkom bezpečnosti vo firmách či rodinných domoch. Podstatou je zachytiť inkriminované okamihy v prípade, že hrozí nejaká kriminálna činnosť. Rozhodnúť sa môžete pre kamery na dom alebo práve pre takéto riešenie, ktoré má taktiež svoje výhody. Výber najlepšej fotopasce si vyžaduje aspoň trocha znalostí v tejto problematike.

Ako vybrať fotopascu

Rôzne modely majú rôzne vlastnosti, na základe ktorých sa budete pri výbere rozhodovať. Ešte predtým si musíte odpovedať na pár základných otázok. Predovšetkým na to, koho alebo čo chcete sledovať (zvieratá alebo majetok) a kam chcete fotopascu umiestniť. Následne môžete začať hľadať zariadenie, ktoré vaše požiadavky splní. Ktoré parametre sú najdôležitejšie vám predstavíme v návode, ako vybrať fotopascu. Veríme, že vám naše rady pomôžu vybrať si to najlepšie.

 • Dosah fotopasce – pohybový senzor
 • Kvalita snímok – rozlíšenie
 • Nočné videnie – prísvit
 • Konektivita – komunikácia
 • Typ napájania
 • Ovládanie
 • Funkcie
 • Konštrukcia a rozmery
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Dosah fotopasce a rýchlosť spúšte

Pri výbere je tento parameter veľmi podstatný z dôvodu, že dokáže odlíšiť kvalitnú optiku od menej kvalitnej. Pozor na lacné napodobeniny fotopascí, ktoré sľubujú vysoké rozlíšenie, no dosah je len niekoľko metrov. Každá fotopasca má integrovaný pohybový senzor – PIR, ktorého úlohou je detegovať aktivitu, resp. pohyb v sledovanej oblasti. Potom, čo zaznamená pohyb sa fotopasca aktivuje a spustí sa nahrávanie – snímkovanie. Dosah pohybového senzora sa pri väčšine modelov pohybuje v rozsahu 10 až 25 metrov.

Pri detekcii pohybu by nemal byť čas spúšte (vyhotovenie snímky) dlhší než 0,5 sekundy. Modely, ktorých rýchlosť spúšte je vyššia nie sú v zásade nekvalitnejšie, len hrozí, že v prípade zlomku sekundy nemusia daný inkriminovaný okamih zachytiť úplne relevantne. V kľúčovom okamihu môže ísť o zlomok sekundy a fotopasca riadne nezachytí podstatný detail. Tento čas by preto mal byť čo najkratší. Ak presahuje hodnoty 1 sekundy, nejde ani zďaleka o ideálny parameter.

Dôležité je aj umiestnenie zariadenia, ktoré s dosahom úzko súvisí. Pravidlom je, že fotopasca by mala byť aspoň dva metre nad zemou. Vďaka tomu má dostatočne široké zorné pole. Čím je fotopasca umiestnená vyššie, tým väčšie zorné pole a pozorovací uhol má. Následne však širší pozorovací uhol znamená, že pohyb zaznamená senzor len na kratšiu vzdialenosť, napr. do 10 metrov. Ak budete fotopascu umiestňovať, vždy sa snažte zorné pole zamerať na priestor, ktorý chcete mať primárne monitorovaný. Dočkáte sa tak kvalitnejších snímok vďaka tomu, že budú fotené z menšej vzdialenosti.

Vysoké rozlíšenie je výhodou

Predovšetkým v okamihoch, kedy zábery z fotopasce môžu poslúžiť ako dôkazový materiál, je kľúčové, aby mali relevantnú kvalitu. Rovnako ako počet megapixelov zaujíma spotrebiteľov pri digitálnom fotoaparáte alebo fotoaparáte mobilného telefónu, zaujímať by vás to malo aj v tomto prípade. Platí, že čím má objektív megapixelov viac, tým dokážu byť snímky kvalitnejšie. Už pri 12 Mpx možno hovoriť o dostatočnej kvalite, no viac nie je na škodu.

Fotopasca – rozlíšenie

Lepšie prístroje majú 20 až 32 Mpx. Najlacnejšie fotopasce môžu mať rozlíšenie nižšie ako 10 Mpx. V takom prípade radšej hľadajte modely s kvalitnejším objektívom. Drahšie modely naopak dokážu nahrávať aj video vo Full HD alebo Ultra HD kvalite. Pri monitorovaní zveri alebo rýchlopohybujúcich sa objektov je vysoké rozlíšenie veľmi dôležitým parametrom, ktorý by ste určite nemali podceňovať. Počet pixelov je dôležitý aj pre snímky za zhoršených svetelných podmienok alebo v noci. Rolu hrá aj expozičný čas, počas ktorého je objektív vystavený svetlu. Aj vtedy je výhodou kvalitnejší objektív s vyšším rozlíšením.

Fotopasca s nočným videním

Snímanie v noci je rovnako, ak nie viac dôležité ako za denného svetla. Štatisticky sa zlodeji ku krádežiam uchyľujú hlavne v nočných hodinách. Fotopasca je tu na to, aby takúto kriminálnu činnosť odhalila. Na to, aby tieto zariadenia dokázali v noci robiť kvalitné snímky, využívajú infračervený IR prísvit, prípadne blesk. Aj tu však treba rozlišovať, o aký prísvit ide a aká je jeho vlnová dĺžka. Pri blesku je nevýhodou jeho viditeľnosť, na druhej strane môže blesk pôsobiť ako odstrašujúci prvok.

 • Prísvit 850 nm – infračervené svetlo s takouto vlnovou dĺžkou je pre ľudské oko ľahšie viditeľné. Prísvit je vidno v podobne slabého červeného svetla. Hoci človek môže toto svetlo spozorovať, v prípade zvierat je tento prísvit na väčšiu vzdialenosť takmer neviditeľný a skôr v ich prípade pritiahne pozornosť. Prísvit s takouto vlnovou dĺžkou je vhodný na snímanie na väčšiu vzdialenosť aj 20 metrov. Osvetlenie snímok je silnejšie a snímky sú kvalitnejšie.
 • Prísvit 940 nm – tento typ neviditeľného nočného prísvitu je lepšou voľbou, ak chcete robiť zábery na kratšiu vzdialenosť. Prísvit je ľudským okom neviditeľný a zlodeji ho tak nemajú šancu spozorovať. Daňou za to je práve horšia kvalita nočných snímok na väčšiu vzdialenosť. Preto je toto infračervené prisvetľovanie optimálne do vzdialenosti 10 metrov, vtedy ponúkne perfektne svetlé a kvalitné zábery.

Fotopasce s GSM modulom a pamäťovou kartou

Tu sa spotrebitelia rozdeľujú na dva tábory. Jedným stačí, ak fotopascu prídu raz za čas skontrolovať a pozrú si jednotlivé snímky – zábery, ktoré pri detekcii pohybu zachytila. Fotografie alebo video sekvencie zariadenie ukladá na pamäťovú SD či microSD kartu, ktorú musíte zo zariadenia vybrať a pozrieť si jej obsah na kompatibilnom zariadení. Nevýhodou je, ak máte zariadenie na horšie dostupnom mieste a musíte sa k nej dostať, microSD kartu vybrať, vložiť do smartfónu, tabletu alebo počítača, pozrieť zábery a následne vrátiť späť.

Niektoré modely podporujú aj WiFi rozhranie. Vhodné sú skôr v prípade domov alebo firiem v zastavenej oblasti, kde je prístup k bezdrôtovému WiFi signálu. Fotopasca sa musí pripojiť na router, aby mala k dispozícii internetovú sieť. K fotopasci sa môžete následne pripojiť na diaľku (online) a skontrolovať, čo v danom okamihu zachytila. Samotné dáta ukladá na pamäťovú kartu alebo súčasne aj na cloudové úložisko.

Fotopasca s GSM modulom

Najčastejším a súčasne i najefektívnejším riešením je, ak má fotoapsca integrovaný GSM modul. Fotopasce tak pracujú s mobilným signálom, ktorý získavajú vďaka vloženej SIM karte od operátora. Vďaka GSM rozhraniu je výhodou vysoká stabilita signálu, nižšia spotreba batérie a viac spôsobov, akými si môžete nechať zasielať nasnímané dáta. Pri detegovaní pohybu je fotopasca schopná vám snímky okamžite poslať na mobil pomocou MMS, prípadne dokáže pomocou dát zasielať notifikácie či snímky na e-mail. Jednou z možností je aj cloudové úložisko, ku ktorému môžete mať prístup online na diaľku. Vždy však platí, že fotopasca pracuje súčasne aj s microSD kartou, kde snímky priebežne ukladá.

Typ napájania – výdrž batérií

Napájanie je v prípade fotopascí obrovskou výhodou. Oproti sieťovým IP kamerám nevyžadujú žiadny napájací adaptér a pripojenie do elektrickej siete. Zdrojom energie sú najčastejšie klasické alkalické AA batérie. Líši sa len počet, ktoré fotopasca vyžaduje – 4 až 12 kusov. Rozhodne nekupujte tie najlacnejšie, ktoré nájdete v prvom obchode. Ich kapacita klesá preukázateľne rýchlejšie. Všeobecnou nevýhodou AA batérií je ich slabšia odolnosť proti nižším teplotám. Predovšetkým v zimnom období. Používajú sa preto kvalitnejšie lítiové batérie, ktoré sú odolnejšie a trvácnejšie. Výdrž batérie sa pri modeloch bez GSM rozhrania môže pohybovať okolo 6 až 9 mesiacov. Pri modeloch s lítiovými batériami a využívaním GSM rozhrania je výdrž výrazne kratšia. Prirodzene, čím viac pohybu fotopasca zaznamenáva, tým rýchlejšie sa batérie vybijú.

Existujú modely s dobíjateľným Li-Ion akumulátorom, ktoré dokážete nabíjať cez klasický USB-C vstup. Výdrž sa môže líšiť, približne sú to 2 až 4 mesiace na jedno nabitie. Ak kapacita batérií nie je dostačujúca, riešením môže byť aj externý batériový box. Káblom tento box pripojíte k fotopasci a môžete ju napájať. Existujú aj solárne panely, ktoré sú schopné fotopascu napájať. Takéto riešenie je však už viac nápadné a tiež nákladnejšie.

Ovládanie fotopasce

Základné nastavenie fotopasce úzko súvisí práve s ovládacími prvkami. Typickými ovládacími prvkami sú mechanické tlačidlá, ktorými dokážete nastavovať typ snímania, nočný režim, časozber, časovač či iné funkcie. O stave batérie vás informujú LED diódy. Modernejšie a drahšie modely majú vo vnútri tela ukrytý displej, kde viete jednoducho realizovať nastavenia fotopasce. Ak má fotopasca WiFi alebo Bluetooth rozhranie, môžete fotopascu ovládať na diaľku a realizovať samotné nastavenia.

Praktické funkcie a vlastnosti

Viaceré sme vymenovali už v rámci predošlých častí nášho návodu. V tejto časti si však zhrnieme, ktoré funkcie môže mať aj vaša fotopasca a určite môžu byť praktickým vylepšením.

 • Časovač – vďaka časovaču môžete na fotopasci nastaviť presné časové rozmedzie, počas ktorého bude fotopasca aktívna. Mimo tohto vami zvoleného času nebude fotopasca snímať. Budete tak šetriť samotnú batériu/batérie;
 • Časozber – je funkcia, ktorá je vhodná pre neustále monitorovanie zorného pola v konkrétnom časovom úseku. Môžete tak nastaviť, že kamera sa v určitom čase zapne na vami stanovený časový úsek. Permanentná prevádzka je príliš energeticky náročná;
 • Bluetooth – základné alebo rozšírené nastavenia môžete realizovať v blízkosti fotopasce cez váš samrtfón prostredníctvom mobilnej aplikácie;
 • WiFi – vďaka bezdrôtovému sieťovému pripojeniu máte možnosť sledovať snímky online, prípadne vám fotopasca snímky pošle bezdrôtovo cez WiFi pripojenie;
 • Externé napájanie – externý batériový box predstavuje dodatočný zásobník energie, vďaka ktorej je možné predĺžiť výdrž zariadenia;
 • Solárny panel – drahšie modely môžu disponovať možnosťou napájania cez solárnu energiu. Súčasťou dodávky môže byť preto solárny panel, ktorý je nainštalovaný v blízkosti fotopasce a cez kábel dokáže toto zariadenie napájať. Najčastejšie má integrovaný Li-Ion akumulátor, ktorý dokáže energiu uchovávať.

Fotopasce – Praktické funkcie a vlastnosti

Odolnosť konštrukcie a rozmery

Určitý stupeň maskovania fotopascí je predovšetkým kvôli zveri, ktorá ju tak ľahko neodhalí. Naopak, pozorné ľudské oko si fotopascu ľahšie všimne. Podstatou konštrukcie je, aby bola odolná a zvládla i nepriaznivé počasie – vietor, dážď, sneh či priame slnko. O odolnosti spotrebiteľa informuje parameter IP. Zariadenie musí byť vodoodolné a malo by zvládnuť odolať aj náročnejšiemu dažďu. Výhodou väčších fotopascí je, že disponujú priestorom pre viac batérií a majú lepšiu výdrž. Dnes už neplatí, že menšie modely by mali menej kvalitné snímače.

Cena – lacné fotopasce majú svoje nedostatky

Počas prieskumu trhu sme hľadali vo všetkých cenových hladinách produkty, ktoré by mohli spotrebiteľov zaujímať. Nízka cena je veľkým lákadlom, no musíte rátať s tým, že fotopasce za „lacný peniaz“ majú svoje nevýhody. Preto treba zohľadniť práve pomer ceny a kvality.

Na dnešnom trhu nie je problém natrafiť na lacné fotopasce za 50 až 70 eur. Najväčšou slabinou sú menej kvalitné snímače s rozlíšením do 10 Mpx. Slabšie sú aj iné parametre, ako napríklad oneskorenie, rýchlosť spúšte či menej kvalitný nočný režim (viditeľný prísvit). Dosvit je kratší, zvyčajne do 10 metrov. Na druhej strane pre nenáročného spotrebiteľa môže byť takéto lacné zariadenie dostačujúcim pomocníkom pre zabezpečenie objektu alebo monitorovanie priestoru. Dočkáte sa však len úložiska v podobe microSD. S GSM modulom nerátajte.

Od 100 do 200 eur už natrafíte v pomere ceny a kvality na optimálne parametre. Rozlíšenie snímačov sa pohybuje v rozmedzí od 10 do 20 Mpx. Zvládnu dokonca vyhotovovať videozáznamy v HD alebo Full HD kvalite. Dosvit je okolo 15 až 20 metrov a nechýbajú ani praktické funkcie. Samozrejmosťou je pri drahších modeloch GSM mobilná sieť, vďaka ktorej dokážete dostávať upozornenie či snímky priamo do vášho smartfónu prostredníctvom MMS správ alebo na e-mail. Kvalitnejší je i nočný režim a lepšia je aj výdrž batérie.

Najdrahšie profesionálne fotopasce od 200 do 400 eur sú určené na profi monitorovanie objektov pred zlodejmi alebo zveri v lesoch. Takéto kamery sú stavené pre extrémne podmienky. Vybavené sú GSM modulom, WiFi pripojením alebo Bluetooth. Objektív má 20 až 32 Mpx a dosvit je pohodlne 20 až 25 metrov. Nočné videnie má vyššiu vlnovú dĺžku a je tak pre ľudské oko neviditeľné.

Najlepšie fotopasce – UOVision, ScoutGuard aj OXE

Na trhu s fotopascami je viacero overených značiek, ktoré majú veľmi dobré renomé. Ich výrobky nájdete medzi lacnejšími, no primárne medzi drahšími modelmi. Za najlepšie možno považovať fotopasce UOVisionOXE alebo fotopasce ScoutGuard. Posledný menovaný výrobca ponúka veľmi cenovo dostupné modely s kvalitnými parametrami. Výhodou je aj široká ponuka modelov.

Na základe pozitívnych recenzií ku kvalitným radíme takisto fotopasce Bentech Wachman. Veľmi rozšírené sú modely značky Welltar Evolveo. Tie sú taktiež cenovo pomerne dostupné a ponúkajú dobrý pomer ceny a kvality. Zaujímavou voľbou sú aj fotopasce Spromise a Suntek (lacná alternatíva).

Otázky a odpovede – FAQ

Zaujímate sa o kúpu fotopasce? Potrebujete sa poradiť ohľadom výberu? Máte otázky na konkrétny model fotopasce? Neváhajte nám napísať do komentárov. Sekciu otázok a odpovedí pravidelne kontrolujeme a vždy vám ochotne poradíme. Ak máte skúsenosť s kúpou takejto elektroniky, budeme radi, ak sa o svoje názory a skúsenosti podelíte spolu s ostatnými čitateľmi. Niekomu tak môžu vaše praktické skúsenosti veľmi pomôcť.

Táto malá odolná škatuľka funguje ako digitálny fotoaparát. Podstatou fotopasce sú jej pohybové senzory, ktoré keď detegujú pohyb, začnú v určitom intervale vytvárať snímky a zachytia tak aktivitu, ktorá sa odohráva v monitorovanom priestore. Dôležité je aj to, na akú vzdialenosť dokážu senzory pohyb zachytiť. Fotopasca spravidla nevytvára plynulý videozáznam, ale produkuje sekvenciu snímok. Na trhu sú aj modely, ktoré dokážu vyhotoviť súvislé video. Fotopasce s nočným videním a prísvitom dokážu monitorovať priestor aj v tme alebo za zhoršených svetelných podmienok. Ďalšou výhodou je, že sú poháňané batériami (klasickými AA alebo lítiovými batériami). Dokážu v rámci konektivity komunikovať na diaľku, ak majú zabudovaný GSM modul a slot na SIM kartu. Pri detekcii pohybu vám pošlú upozornenie alebo fotografiu aktivity cez MMS alebo e-mail do vášho telefónu. Existujú aj modely s WiFi pripojením. Väčšina z modelov tiež disponuje slotom na microSD kartu, kde ukladá samotné snímky. Tieto zariadenia sú odolnejšie ako bežné fotoaparáty a zároveň majú vyšší stupeň maskovania a sú veľmi nenápadné. Použité môžu byť na domoch, chatách, záhradách či priamo v lese, práve vďaka dobre výdrži. Aj preto sú fotopasce využívané poľovníkmi na monitorovanie zveri.

Na základe recenzií ide o kvalitnú fotopascu s vysokým rozlíšením záznamu v Ultra HD. Integrovaný pohybový senzor má dosah 20 metrov. Disponuje aj mikrofónom. Umožňuje sériové snímanie i nahrávanie videa. Fotopasca Lidl WK 8 B3 má zabudovaný malý TFT farebný displej pre prezrenie záznamu priamo na mieste. Vybavená microSD slotom pre karty s kapacitou maximálne 512 GB. Dodávaná je s 8 GB microSD kartou. Napájaná je prostredníctvom 8 AA alkalických batérií. Má tiež WiFi modul pre bezdrôtovú komunikáciu s vaším smartfónom. Vďaka tomu nemusíte vyberať SD kartu, ale môžete si záznamy a fotografie stiahnuť bezdrôtovo. Výhodou je jednoduchá obsluha. Kamera z hľadiska parametrov i recenzií používateľov rozhodne nie je zlou voľbou a svoju úlohu splní s prehľadom.

Zakúpiť si SIM kartu môžete u akéhokoľvek operátora. Ideálne odporúčame umiestňovať do fotopascí SIM karty s kreditom. V prípade paušálu by mohlo dôjsť pri odcudzení k zneužitiu. SIM kartu je potrebné aktivovať u samotného operátora. Po správnej konfigurácii fotopasce s vami dokáže bez problémov komunikovať.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Elektronika

Vaše hodnotenie:
(91.8%)

Komentáre
Fero 26.May.2022

Odporúčam Apeman Trail Cam H55, má postačujúce rozlíšenie 16 Mpx a video zvláda natáčať vo Full HD rozlíšení. Nočný režim je cca. do 20 metrov. Nechýba krytie IP66, takže dážď ani prach jej neublíži. Plusom je možnosť značenia snímok dátumom, časom a dokonca teplotou. Vyzdvihujem aj Time-Lapse, ochranu heslom a možnosť napájať externým zariadením.

Odpovedať

Tibor U. 09.Jun.2022

Som rád, že som narazil na fotopascu Oxe Gepard II. Bola za prijateľnú cenu a v balení hneď aj štyri kusy batérií a 32 GB SD karta, takže na začiatok som nemusel nič kupovať. Fotopasca je schopná vyhotoviť foto, video aj spoločne foto + video. Záznam je obstojný, vidno, že bol použitý snímač s rozlíšením 20 MP. Nechýba ani prehľadný LCD displej, ktorý je ukrytý vo vnútri fotopasce. S výberom som spokojný.

Odpovedať

Miroslav 04.Jul.2022

Bentech TC06 som si vybral kvôli skvelému rozlíšeniu až 32 Mpix. Dosvit je podľa papierov do 20 metrov, ale reálne je to o niečo menej, no aj tak super. Infra prísvit je neviditeľný. Displej má dobré rozlíšenie 480 x 234 px. Fotopasca sa hodí aj do nepriaznivých poveternostných podmienok. Má vodeodolnosť IP66 a fotky ukladá na externú pamäťovú kartu SD. Na jedno nabitie by mala vydržať 240 dní, ale toto zatiaľ nemám odskúšané, keďže ju mám kratšie.

Odpovedať

Paľo 28.Jul.2022

Čauko , kúpil som si tiež fotopascu Bentech TC 06 , som úplný začiatočník potreboval by som poradiť , keď si pustím fotopascu nahráva mi to dážď , hmyz , trávu ,listy vo vetre dá sa to nejako eliminovať ? ..v podstate mi fotopasca nahráva stále a to čo má nehrať nenahrá..vedel by si mi poradiť ? Vďaka

Miroslav 17.Aug.2022

Ahoj, skús pozrieť v návode. Ja takýto problém nemám. Možno máš nastavenú vysokú citlivosť alebo niečo podobné, že zaznamená aj ten najmenší pohyb. Tiež nie som vo fotopascách až tak zbehlý, toto je v podstate moja druhá. A tá prvá - to bol starý a úplne základný model. Sorry, že som veľmi neporadil.

Robo 13.Mar.2023

Mal som túto Fp.a stručne zhrniem moje skúsenosti.Mám viacej rôznych Fp.a zaujalim práve parametre a aj cena Bentechu.Cez deň spokojnosť ale v noci prepadák,neviem či to pripísať IR prísvitu ktorý je 940 nm.ale nočné zábery boly moc zrnité.A to som mal zábery jelenej zvery aj od 1m.Takže som to reklamoval a po dohode zo shopom som poslal aj nahratú SD kartu z vysvetlením ktorý záber je na koľko metrov,aby mali lepšiu predstavu na posúdenie.Nakoniec to pre mňa dopadlo dobre nakoľko súdruhovia nestihli vybaviť reklamáciu do mesiaca,takže mi vrátili peniaze.A na vysvetlenie mi stručne oznámili,že u ních všetko fungovalo dobre.Nechcem nikoho odradiť ale keď mi niekto tvrdí,že všetko je OK a pošlem dôkaz a skúšam všetky možné nastavenia tak za mňa nie.

Robo 12.Jul.2022

UOVision Glory LTE je síce dosť drahá fotopasca, ale podľa mňa kvalitná. Zatiaľ s ňou nebol najmenší problém. Robí kvalitné a naozaj ostré zábery. Páči sa mi možnosť ovládania na diaľku cez aplikáciu či integrovaný GSM modul. Oproti lacnejším modelom, tento podporuje rýchlejšiu 4G LTE sieť. Maskovanie pasce je tiež dobré. Som rád, že som si priplatil a mám kvalitu.

Odpovedať

Viktor 21.Jul.2022

ScoutGuard MG984G-36M je naozaj funkčná a premyslená fotopasca. Páči sa mi jednoduchosť nastavenia aj veľká citlivosť. Podporuje cloud aplikáciu Molnus a na mobil chodia do aplikácie obrázky a taktiež sa dá priamo odtiaľ prenastaviť... Predtým som mal inú fotopascu a táto robí oproti nej naozaj oveľa lepšie fotky. Zápory nie sú žiadne.

Odpovedať

Robert 03.Oct.2022

Zdravím Vás,mám viac fotopascí takže už mám nejaké skúsenosti.Prezentujete 7 FP.ale čo mne chýba je údaj o externom zdroji.Len pri jednej FP.konkrétne Apeman Trail Cam H55 je uvedený 6v.externý zdroj.U ostatných to prečo neni uvedené,keď je to test magazín, veď zákazník sa musí pracne dozvedať o tejto funkcii. Bežne sa do FP.používa 4-8 AAbatérií.Logicky brané 4ks.je 6v.a 8ks.je 12v.Ale dá sa to chápať aj tak že pri 8ks.funguje sériovo paralelné zapojenie a vtedy je výsledok 6v.ale batériám sa zvýši kapacita a tým večšia výdrž.Asi nie som sám čo používam externé zdroje a pri nesprávnom externom napájaní sa môže stať,že niečo vo FP.odpálime a preto považujem tento údaj za moc dôležitý.

Odpovedať

Ivo 19.Dec.2022

Wachman King je vhodná fotopasca pre nenáročných. Je malá a šikovná a plusom sú aj štyri baterky. Najväčšou výhodou je cenová dostupnosť. Kvalita záznamu však neuspokojí každého. Rozlíšenie videa je v pohode, ovládanie bezproblémové a zrozumiteľné aj bez návodu. Oceňujem dlhú výdrž batérií aj robustné vyhotovenie. Potešilo slovenské menu či popruh a montážny statív v základom balení. Úroveň obrazu v noci je v pohode, hoci nočný prísvit je dosť slabý.

Odpovedať