Videopestúnky

Najlepšie videopestúnky 2024 + recenzie

Ak riešite otázku stráženia vášho bábätka, máme pre vás riešenie. Je ním moderné zariadenie s názvom videopestúnka. Ide v podstate o druh vysielačky, ktorá pomocou zvuku a prípadne aj obrazu umožňuje kontrolovať vaše bábätko v každej chvíli, keď sa pri ňom práve nenachádzate. Tieto zariadenia sa v posledných rokoch stali veľmi obľúbené, a preto ich na trhu nájdete v mnohých prevedeniach a s rôznymi vlastnosťami. Spomedzi testovaných zariadení sa na poprednom mieste umiestnil model Motorola VM 55, ktorý napriek svojej vyššej cene ponúka overenú kvalitu a množstvo užitočných funkcií. Okrem neho vám však predstavíme ďalšie zaujímavé modely a tiež návod, ako vybrať detskú pestúnku.

Publikované: 14.04.2023
Aktualizované: 25.04.2024

Akú videopestúnku kúpiť? 

Zorientovať sa v množstve modelov detských videopestúnok môže byť časovo náročné. Ak nemáte na rozhodovanie dostatok času, no pritom nechcete výber podceniť, ste na správnom mieste. Ako už býva zvykom, na začiatku nášho testu vám prinášame stručný prehľad niekoľkých otestovaných modelov. Tieto modely sú ocenené špeciálnymi štítkami, ktoré im udelila naša redakcia. Predstavíme vám celkového víťaza testu, nízkou cenou vás poteší cenový trhák alebo si môžete vybrať na základe nášho tipu redakcie. Pokiaľ vás niektorý model dostatočne zaujme, jeho podrobnejší popis nájdete v recenziách.

Názov Hodnotenie Detail
TrueLife NannyCam H32 5* Zobraziť produkt
Tesla Smart Camera 360 5* Zobraziť produkt
Motorola VM55 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Motorola VM55

Motorola VM55

Audio- a videopestúnka s digitálnym prenosom zvuku, obojsmerná komunikácia, dosah 300 m, uhlopriečka displeja 12,7 cm

Zobraziť viac info

Potrebujete ísť variť či vykonávať akúkoľvek prácu v inej miestnosti? Vďaka kvalitnej videopestúnke Motorola môžete nechať vaše dieťa osamote a pritom ho budete mať perfektne pod drobnohľadom cez deň aj v noci. Zaistí vám to veľká farebná obrazovka s uhlopriečkou 12,7 cm. Zariadenie sa môže pochváliť pôsobivým dosahom 300 metrovfunkciou obojsmerného hovoru, diaľkovým ovládaním otáčania a infračerveným nočným videním. Oceňujeme aj senzor izbovej teploty, vďaka ktorému budete informovaní o aktuálnej teplote v miestnosti.

Cenový trhák
Tesla Smart Camera 360

Tesla Smart Camera 360

Audio- a videopestúnka so sieťovým napájaním, obojsmerná komunikácia, neobmedzený dosah, premietanie obrazu na smartfón

Zobraziť viac info

Cenovo dostupnejšou možnosťou môže byť videokamera od značky Tesla. Jej detský dizajn v podobe zajačika zapadne do každej detskej izbičky, ktorú môžete mať pod kontrolou 24 hodín denne. Obrazový záznam sprostredkuje kamera vo Full HD rozlíšení vo dne aj v noci. Nočný režim s IR presvietením zaistí kvalitnú viditeľnosť až do vzdialenosti 10 metrov. Videozáznam si môžete pozerať cez aplikáciu vo vašom smartfóne alebo ho môžete nahrať do cloudu či na microSD kartu. Vďaka mikrofónu a reproduktoru môžete s dieťaťom  komunikovať. Pri uspávaní vám pomôžu nahrané uspávanky. Tento model je vhodný ako pre bábätká, tak aj pre väčšie deti.

Náš TIP
TrueLife NannyCam H32

TrueLife NannyCam H32

Audio- a videopestúnka s digitálnym prenosom zvuku, obojsmerná komunikácia, napájanie zo siete alebo z akumulátora, dosah 100/300 m

Zobraziť viac info

Medzi spotrebiteľmi je veľmi obľúbený model TrueLife NannyCam H32. Svedčí o tom množstvo pozitívnych recenzií. Zariadenie sa skladá z dvoch častí, z detskej jednotky (kamera) a z rodičovskej jednotky (LCD displej). Detská jednotka vám poskytne čistý obraz i zvuk, vo dne aj v noci.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Vyznať sa v rozmanitom trhu elektronických pestúnok je omnoho jednoduchšie ak viete, ktoré parametre sú pre vás dôležité. Kým niekto ocení kvalitný obraz, inému záleží na dĺžke dosahu alebo výdrži batérie. Preto berte pri výbere do úvahy primárne vaše osobné preferencie. Pred výberom si odpovedzte, kde chcete pestúnku využívaťčo je pre vás dôležité a aké funkcie od nej očakávate. Prinášame vám všeobecný prehľad najdôležitejších parametrov, ktoré je vhodné pri kúpe zohľadniť.

Zvuk, obraz alebo oboje? Ako prvé zvážte, či chcete, aby pestúnka prenášala len zvuk alebo aj obraz. Následné je vhodné vybrať si spôsob prenosu zvuku. Na výber máte analógové, digitálne alebo elektrické pestúnky. Dôležitý je aj dosah prenosu, pri ktorom platí, čím väčší, tým lepší. V prípade, že hľadáte pestúnku pre najmenšie bábätká, dbajte na citlivosť mikrofónu, aby ste dokázali počuť aj tichý plač. Pri sledovaní televízie alebo počúvaní rádia oceníte dobrú hlasitosť reproduktora. Ak máte väčšie deti, vďaka funkcii obojstranného prenosu sa s nimi môžete cez zariadenie rozprávať bez toho, aby ste museli ísť do izby. Na zváženie je aj spôsob napájania. Niektoré modely fungujú priamo do zásuvky, iné zas na batériu, no stretnete sa taktiež s použitím oboch spôsobov. Bývate v paneláku? V tom prípade sa budete potrebovať vyhnúť rušeniu prenosu od iných zariadení. Z tohoto dôvodu odporúčame zaobstarať pestúnku s aspoň 4 kanálmi, v dome vám postačí pestúnka s 1 alebo 2 kanálmi.

Typ prenosu
Spôsob prenosu zvuku
Dosah prenosu
Citlivosť mikrofónu
Hlasitosť reproduktora
Obojstranný prenos
Napájanie
Počet kanálov
Užitočné funkcie
Cena

V našom spotrebiteľskom teste sa stretnete s video pestúnkami od rôznych výrobcov, ako Motorola, Tesla, TrueLife či Evolveo. Pri výbere a porovnávaní modelov sme sa riadili okrem dôležitých parameterov aj názormi spotrebiteľov. Užívateľské recenzie sú totiž pri výbere akéhokoľvek výrobku veľmi nápomocné. S prieskumom trhu, recenziami, dostupnosťou a predajnosťou nám pomohol obľúbený portál Heureka.sk. Pokiaľ by ste mali záujem o kúpu video pestúnky, nájdete ich na overených e-shopoch, ako napríklad Alza.sk, Mall.sk, Datart.sk, Drmax.sk, Notino.sk, ale aj v e-shopoch zameraných na detský sortiment.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie video pestúnok 

Moderné technológie dokážu zjednodušiť život v rôznych oblastiach. Pomôžu vám dokonca i v ťažkom období rodičovstva. Vďaka detskej pestúnke môžete nechať vaše dieťatko v pokoji spať v postieľke, zatiaľ čo vy budete variť či pracovať v inej miestnosti. Toto zariadenie oceníte aj pri väčšom dieťati, ktoré nemusíte stále strážiť, no budete ho mať stále na očiach a v prípade potreby sa mu môžete ozvať. Na to, aby videopestúnka splnila vaše očakávania, je potrebné siahnuť po modeli, ktorý najviac spĺňa vami očakávané parametre. Veríme, že si spomedzi vybraných a testovaných modelov vyberiete vášho favorita. Priestor sme dali lacnejším i drahším modelom renomovaných výrobcov. Na záver by sme chceli dať do pozornosti, že žiaden z produktov nie je propagovaný. Popisy sú tvorené informáciami od výrobcov a doplnené o naše názory a spotrebiteľské recenzie.

Víťaz testu

Motorola VM55

Audio- a videopestúnka s digitálnym prenosom zvuku, obojsmerná komunikácia, dosah 300 m, uhlopriečka displeja 12,7 cm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Do kvalitnej detskej video pestúnky sa oplatí investovať. Vhodným kandidátom môže byť model Motorola VM55, ktorý vám spoľahlivo postráži deti počas vašej neprítomnosti. Prvotná investícia sa vám tak vráti v podobe maximálnej bezpečnosti, ktorú zariadenie zaručuje. Táto detská pestúnka s kamerou využíva bezdrôtovú komunikáciu na úrovni 2,4 GHz. Tým, že funguje na vyššej frekvencii, vám zaručuje bezchybný signál aj v mestách či v husto zastavaných oblastiach, kde je zvýšené riziko rušenia signálu. Pestúnka je charakteristická veľkým množstvom kanálov, no presný počet sa v popisoch neuvádza.

Videopestúnka Motorola dokáže prenášať nielen zvuk, ale aj obraz. Jasný a čistý audio – vizuálny výstup sa prenáša digitálne až do vzdialenosti 300 metrov. Medzi štandardné schopnosti tohto výrobku patrí okrem iného aj bezpečnosť šifrovania údajov.

Poznáte to, hoci sa nechcete od vášho bábätka pohnúť ani na krok, vo vedľajšej izbe na vás čaká práca či varenie. V tomto prípade je najlepšou možnosťou siahnuť po videopestúnke. Výhodou modelu Motorola VM55 je batériové napájanie, vďaka ktorému môžete sledovať vaše dieťa z ktorejkoľvek izby. Kamera je navyše vybavená flexibilným držiakom a vďaka nemu ju jednoducho umiestnite na ideálne miesto, aby ste čo najlepšie na dieťa videli. Možnosť bezdrôtového používania môžete využiť kdekoľvek. V prípade potreby je možné zariadenie nabiť v 230V sieti.

Práve bezdrôtové použitie je veľkou výhodou. Nielenže je bezdrôtová kamera, ale aj rodičovská jednotka, čiže LED displej. Obe zariadenia jednoducho nabijete v sieti a môžete používať. Upozornenie na vybitú batériu je praktickou funkciou zvyšujúcou možnosť stálej kontroly. Premietaný obraz z kamery sa vám zobrazí na farebnom displeji s uhlopriečkou 12,7 cm (5"). O dokonalý prehľad diania v detskej postieľke sa postará otáčacia a naklápacia kamera, ktorá je navyše vybavená digitálnym priblížením. Nechýba ani infračervené nočné videnie. Vďaka nemu uvidíte na dieťa aj pri vypnutom svetle.

K dispozícií máte nielen vizuálny výstup, ale aj zvukový. LED indikátor úrovne zvuku zaznamená akýkoľvek jemný zvuk, a tak budete vždy vedieť, čo sa v priestore deje. Keď zaregistrujete, že sa dieťa budí a nechce spať, môžete mu cez opatrovateľku prehrať uspávanku alebo ho upokojiť svojím hlasom. Zariadeniu totiž nechýba ani obojstranný prenos zvuku. O kvalitný spánok vášho dieťatka sa postará taktiež funkcia monitorovania izbovej teploty.

Videopestúnka Motorola VM55 nie je spotrebiteľmi hodnotená veľmi často, čo z nášho pohľadu spôsobuje najmä vyššia obstarávacia cena. Na druhej strane, ak patríte k náročnejším zákazníkom, kúpu nebudete ľutovať. K benefitom tohoto zariadenia zaraďujeme vysokú kvalitu obrazu aj zvuku. Kamera je navyše otáčavá a vďaka držiaku sa dá umiestniť napríklad aj na postieľku. Plusom je tiež bezdrôtové použitie, ktoré nebýva pri kamerách štandardom. Vzhľadom na to, že ide o „detský“ výrobok, uvítali by sme krajší dizajn.

Pozitíva

Kvalitný audio aj video výstup
Bezdrôtové použitie
Užitočné funkcie

Negatíva

Vysoká cena

Typ prenosu: audio a video ● Prenos zvuku: digitálny ● Dosah: 300 m ● Napájanie: vstavaný akumulátor/priamo zo siete ● Uhlopriečka displeja: 12,7 cm ● Obojsmerná komunikácia: áno

Cenový trhák

Tesla Smart Camera 360

Audio- a videopestúnka so sieťovým napájaním, obojsmerná komunikácia, neobmedzený dosah, premietanie obrazu na smartfón

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Hľadáte spoľahlivú domácu videopestúnku za nižšiu cenu? Pozrite si model Tesla Smart Camera 360. Aj keď nejde o klasickú detskú videopestúnku, túto úlohu vie dostatočné spĺňať. Navyše, keď vaše dieťa vyrastie, zariadenie môžete používať napríklad na monitorovanie bytu počas vašej neprítomnosti.

IP kamera od spoločnosti Tesla pre vás vyhotoví kvalitné zábery s maximálnym rozlíšením 1 920 × 1 080 px. Objektív dokáže snímať až v 360° uhle. Vie sa otáčať a pohybovať horizontálne aj vertikálne a súčasne zaobstarať širokouhlý záber. Obraz si môžete pozrieť odkiaľkoľvek, prostredníctvom vášho smartfónu s operačným systémom Android alebo iOS. Nasnímané zábery sa dajú vďaka micro SD karte prehrávať spätne. Sťahovať si ich môžete taktiež na cloudové úložisko. Túto funkciu oceníte najmä vtedy, keď budete na dovolenke. Kamera napriek svojej nízkej cene ponúka výbornú kvalitu obrazu a to nielen cez deň, ale aj v noci. Infračervené svetlo s dosahom 10 metrov sa postará o ostré nočné zábery.

Chcete, aby kamera zabezpečovala audio prenos? So zabudovaným mikrofónom, reproduktorom a aplikáciou bude komunikácia na diaľku hračka. V prípade, že máte ešte bábätko, po zapnutí kamery vás dokáže pomocou inteligentnej detekcie zvuku upozorniť na jeho plač. Kamera navyše sleduje nielen pohyb a zvuk, ale aj vzduch v miestnosti. Zaznamenáva teplotu a vlhkosť, a poskytuje vám tak všetky dôležité informácie pre komfort vášho dieťatka. Ak sa dieťa zobudí, zariadenie mu dokáže zahrať uspávanku, prípadne sa s ním môžete rozprávať vďaka funkcii hovoru.

Hlavnou prednosťou elektronickej opatrovateľky Tesla Smart Camera 360 je jednoznačne kamera. Vďaka 360° otáčavému objektívu vám už nič neunikne. Nasnímaný obraz je navyše v HD kvalite. Veľkou výhodou je aj to, že keď vám dieťa vyrastie, môžete kameru využívať na monitorovanie objektu v čase vašej neprítomnosti. Deťom sa určite zapáči roztomilý dizajn v ružovom alebo sivom prevedení.

Pozitíva

Prijateľná cena
360° IP kamera
Ovládanie cez smartfón

Negatíva

Menej funkcií

Typ prenosu: audio a video ● Dosah: neobmedzený ● Napájanie: sieťové ● Obojsmerná komunikácia: áno ● Vzdialenosť nočného videnia: 10 m ● Premietanie obrazu: na smartfón ● Podporované mobilné operačné systémy: Android, iOS

Náš TIP

TrueLife NannyCam H32

Audio- a videopestúnka s digitálnym prenosom zvuku, obojsmerná komunikácia, napájanie zo siete alebo z akumulátora, dosah 100/300 m

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Medzi spotrebiteľmi je veľmi obľúbený model TrueLife NannyCam H32. Svedčí o tom množstvo pozitívnych recenzií. Zariadenie sa skladá z dvoch častí, z detskej jednotky (kamera) a z rodičovskej jednotky (LCD displej). Detská jednotka vám poskytne čistý obraz i zvuk, vo dne aj v noci.

Inštaláciu zvládne naozaj každý a zaberie vám len pár minút. Dostávame sa k prvému mínusu, ktorým je napájanie kamery. Ak chcete na displeji prehrávať živý prenos, musíte mať kameru zapojenú v zásuvke. Sieťové napájanie samo osebe nemusí byť problémom, no značne to komplikuje možnosť nastavenia viditeľnosti zariadenia. Na druhej strane aspoň LCD displej dokáže fungovať bezdrôtovo a vy si ho tak môžete prenášať kam chcete. Maximálne však do 300 metrov vo voľnom priestranstve a v byte do vzdialenosti 100 metrov. Displej môžete používať s batériou, viete ho zapojiť do USB portu či do elektrickej siete.

Na premietanie obrazu slúži farebný 3,2-palcový LCD displej. Jeho uhlopriečka v centimetroch dosahuje hodnotu 8,1 cm. Ak by ste mali záujem o väčší displej, skoro 13 cm ponúka model Motorola VM55. Nevýhodou je aj to, že kamera sa nedá otáčať cez rodičovskú jednotku. Disponuje však nočným videním, ktoré je realizované infračerveným žiarením.

Všimli ste si, že sa vaše dieťa zobudilo, nepokojne sa prehadzuje alebo nemôže zaspať? Vďaka obojstrannému prenosu zvuku môžete počuť jeho plač, smiech i jemný hlások a dokonca môže dieťa počuť vás. Pri zaspávaní sa mu dokážete ozvať, upokojiť ho alebo mu pustiť jednu z 8 upokojujúcich melódií. Na LCD displeji máte možnosť zvuk zosilniť alebo zoslabiť.

Užitočnou funkciou tohoto modelu je režim VOX, ktorým šetríte spotrebu batérie. Ak sa režim VOX aktivuje, dôjde pri živom náhľade po krátkej chvíli ticha k vypnutiu displeja a k obmedzeniu prenosu zvuku s cieľom úspory batérie. Kameru aj základňu opäť aktivuje plač alebo akýkoľvek ďalší zvuk. Vy tak obratom budete vedieť o vzniknutej situácii a ihneď uvidíte, čo sa deje. Toto nastavenie je ideálne na nočné stráženie dieťaťa. Môžete si tiež nastaviť rôznu citlivosť režimu, aby ste mohli eliminovať aktiváciu pri úrovni hluku, ktorá je ešte štandardná.

Model TrueLife NannyCam H32 je spotrebiteľmi veľmi obľúbený. Za prijateľnú cenu ponúka všetky základné funkcie, no má aj svoje nevýhody. Ak neočakávate od zariadenia množstvo funkcií, bude vám tento model dostačujúci. Mnoho spokojných rodičov sa v recenziách vyjadrilo, že táto videopestúnka sa postará o spoľahlivý prenos obrazu i zvuku, jednoducho sa ovláda a má dobrý dosah. Užitočné je aj nočné videnie a funkcia šetrenia. Slabšou stránkou je pár nedostatkov, ako napr. malý displej, nemožnosť otáčania kamery a nutnosť pripojenia kamery k sieti. Ocenili by krajší detský dizajn. Za záver môžeme zhodnotiť, že kvalita prístroja zodpovedá jeho cene.

Pozitíva

Prijateľná cena
Kvalita obrazu

Negatíva

Malý displej
Nedá sa ovládať otáčanie kamery
Nutnosť mať stále kameru zapojenú v sieti

Typ prenosu: audio a video ● Prenos zvuku: digitálny ● Dosah v interiéri: 100 m ● Dosah v exteriéri: 300 m ● Napájanie: vstavaný akumulátor/priamo zo siete/USB port ● Obojsmerná komunikácia: áno ● Uhlopriečka displeja: 8,1 cm

Pre náročných

Motorola Pip 1610 Connect

Audio- a videopestúnka s digitálnym prenosom zvuku, obojsmerná komunikácia, napájanie zo siete a z akumulátora, dosah 300 m

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Videopestúnku Motorola Pip 1610 Connect ocenia všetci nároční rodičia, ktorí si chcú dopriať chvíľu pokoja a zároveň mať dieťa stále pod kontrolou. Detská pestúnka Motorola prenáša ako zvuk, tak aj obraz. Prenos zvuku je zabezpečený digitálne a umožní dosah do vzdialenosti až 300 m vo voľnom priestranstve.

Model Motorola Pip 1610 Connect je cenovo aj funkčne podobný s modelom Motorola VM55. Obe videopestúnky disponujú veľkým počtom kanálov a oproti analógovým video pestúnkam sú zvyknuté pracovať na vyššej frekvencii, takže vás nesklamú ani v mestách a husto zastavaných oblastiach, kde je zvýšené riziko rušenia signálu. Pokiaľ by ste sa náhodou ocitli bez signálu, zariadenie vás na to upozorní prostredníctvom akustického signálu. Napájanie hlavnej, rodičovskej jednotky je zabezpečené batériou alebo aj sieťovo. Na zapojenie detskej jednotky však musíte použiť elektrickú zásuvku.

Hlavným kritériom detskej videopestúnky je kvalitný prenos obrazu i zvuku. Model Motorola Pip 1610 Connect má prepracovanú kameru s nočným videním, s ktorým môžete sledovať dieťa, aj keď je v izbe zhasnuté. Obraz sa vám bude premietať na LCD displej s uhlopriečkou 12,7 cm. Novinkou je, že si k zariadeniu môžete pripojiť mobilný telefón alebo tablet, na ktorom môžete prezerať obraz vo Full HD rozlíšení. Stačí, ak si stiahnete aplikáciu Motorola Nursery App. Z rodičovskej jednotky môžete kameru diaľkovo natáčať, naklápať aj približovať, čo napr. modelu TrueLife NannyCam H32 chýba. Vytváranie fotografií, záznam videí a ich ukladanie je taktiež samozrejmosťou.

Výrobcovia nepodcenili ani kvalitu zvuku, ktorá je na vysokej úrovni. Mikrofón má vysokú citlivosť, a tak vám neunikne žiaden šepot z detskej izby. Pokiaľ je v miestnosti väčší ruch ako normálne, opatrovateľka má ovládanie hlasitosti, ktoré si regulujete podľa vašej potreby. Vo výbave pestúnky Motorola nechýba ani režim obojstranného prenosu. Keď spoznáte, že sa dieťa zobudilo, môžete sa k nemu prihovoriť na diaľku a utíšiť ho. Samozrejmosťou je režim uspávania – zariadenie dokáže prehrať aj uspávanky, ktoré dieťa uspia.

Motorola Pip 1610 Connect je ďalším zaujímavým modelom z vyššej cenovej kategórie. Vyniká vysokou kvalitou obrazu i zvuku a užitočnými funkciami. Najviac nás zaujala možnosť sledovania obrazu cez aplikáciu, ktorá umožňuje sledovať dieťa obom rodičom odkiaľkoľvek. Samozrejmosťou sú funkcie, ako monitorovanie teploty, obojstranný hovor, funkcia uspávania či nočné videnie. Aj napriek tomu, že kameru musíte mať zapojenú v elektrickej sieti, je možné ju nainštalovať na stenu, čo zjednoduší výber umiestnenia.

Pozitíva

Kvalita obrazu aj zvuku
Funkcie
Možnosť spárovať kameru so smartfónom

Negatíva

Kamera musí byť pripojená v elektrickej sieti
Vysoká cena

Typ prenosu: audio a video ● Prenos zvuku: digitálny ● Dosah: 300 m ● Napájanie: vstavaný akumulátor/priamo zo siete ● Obojsmerná komunikácia: áno ● Uhlopriečka displeja: 12,7 cm

Philips Avent SCD835

Audio- a videopestúnka s digitálnym prenosom zvuku, obojsmerná komunikácia, napájanie zo siete a z akumulátora, dosah 50/300 m, displej s uhlopriečkou 6,8 cm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V strednej cenovej kategórií sa nachádza detská pestúnka Philips Avent SCD835. Jej hlavnou úlohou je sprostredkovať vám prehľad o tom, čo vaše dieťa aktuálne robí. Pestúnka ponúka dosah 50 metrov vo vnútri a 300 metrov vonku. Prístroj využíva adaptívnu technológiu FHSS, ktorá zaisťuje dôverný a bezpečný systém pripojenia.

Medzi jej hlavné prednosti patrí vysokokvalitný obojstranný prenos zvuku bez presluchov. S dieťaťom sa môžete kedykoľvek porozprávať a upokojiť ho. Keď sa zobudí, dokážete mu z vášho prijímača pustiť jednu z piatich upokojujúcich melódií, ktoré mu pomôžu lepšie zaspať. Zariadenie prenáša čistý zvuk a umožňuje aj nastavenie citlivosti mikrofónu.

Nasnímaný obraz z kamery je ostrý a farebný. Zobrazuje sa na 2,7" displeji s možnosťou približovania a zväčšovania obrazu. LCD displej je z nášho pohľadu príliš malý, jeho uhlopriečka dosahuje len cca 7 cm. Ak by ste chceli lepší a väčší obraz, popremýšľajte o investovaní do modelov s uhlopriečkou okolo 13 cm, ako má napr. Motorola Pip 1610 Connect alebo Motorola VM55. Výhodou tohoto modelu je, že pri zotmení sa automaticky aktivuje infračervené nočné svetlo, aby ste dieťa mohli skontrolovať vtedy, keď už je tma.

Kladnou stránkou je, že zariadenie môžete používať aj bezdrôtovo. Pestúnka má spoľahlivú batériu s výdržou 12 hodín. V prípade, že ste mimo dosahu prístroja alebo dochádza batéria, dostanete upozornenie. Ak chcete znížiť spotrebu batérie, môžete aktivovať režim ECO, ktorý vypne zvuk aj video a aktivuje ho až v prípade, že dieťa vydá nejaký zvuk.

Zákazníci v recenziách vyzdvihujú kvalitný obrazintuitívne ovládanie a dobrú výdrž batérie. Videopestúnka ponúka všetky základné funkcie no nevyrovná sa drahším modelom. Cena sa nám vzhľadom na funkcie zdá vysoká, lepšie parametre dokonca ponúka aj lacnejší model TrueLife NannyCam H32. Najväčšiu nevýhodu vidíme v malom displeji. Kamera ponúka celkom kvalitný obraz, no v kombinácií s malým displejom jej potenciál nie je naplno využitý. Zákazníci vo svojich recenziách považujú za nevýhodu malý dosah. Ten však závisí od množstva prekážok v interiéri.

Pozitíva

Kvalita obrazu aj zvuku
Nočný režim
Jednoduché ovládanie

Negatíva

Krátky dosah
Malý displej

Typ prenosu: audio a video ● Prenos zvuku: digitálny ● Dosah v interiéri: 50 m ● Dosah v exteriéri: 300 m ● Napájanie: vstavaný akumulátor/priamo zo siete ● Obojsmerná komunikácia: áno ● Uhlopriečka displeja: 6,8 cm

VTech BM4600

Audio- a videopestúnka s digitálnym prenosom zvuku, 24 kanálov, obojsmerná komunikácia, napájanie zo siete a z akumulátora, dosah 50/300 m

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V našom spotrebiteľskom teste sa na prvom mieste umiestnila videopestúnka VTech BM4600. Vyššia cena sa odzrkadlila na kvalite obrazu i zvuku, a tiež na funkciách. Hneď na úvod si všimnite milý dizajn zariadenia, ktorý je prispôsobený deťom. Detská jednotka je skonštruovaná v tvare sovy, v ktorej sú zabudované kamery a diódy. Tie sa postarajú aj o nočné videnie kamery.

Táto digitálna videopestúnka je vybavená video- aj audiomonitorom s plným farebným spektrom. Kamera má nastaviteľný uhol snímania obrazu, ktorý je premietaný na 4,3“ LCD displej. Rodičovská jednotka, čiže displej, umožňuje horizontálne aj vertikálne nastavovanie kamery a tiež digitálny zoom. Obraz si dokonca môžete rozdeliť na 4 časti, čo využijete v prípade, že si dokúpite viac kamier tohoto typu. Oceňujeme automatické infračervené nočné videnie, vďaka ktorému budete mať kvalitný obraz aj za tmy.

O kvalite obrazu niet pochýb, ale ako je na tom zvuk? Výrobcovia sa snažili zariadenie prepracovať vo všetkých smeroch. Vďaka digitálnej technológii FHSS 2,4 GHz sa môžete tešiť na vynikajúci obraz i zvuk. V prípade, že sa vaše dieťa zobudí, na prijímači sa rozsvietia LED kontrolky. Využiť môžete funkciu uspávania – vyberiete si jednu z 5 uspávanieknastavíte hlasitosť (7 úrovní) a zapnete. V prípade, že sa dieťa zobudí, uspať ho môžete i vďaka zabudovanému mikrofónu. Spomenieme ešte režim Eco, ktorý umožňuje aktivovať iba zvuk bez obrazu.

Detskú jednotku je možné napájať iba priamo z elektrickej zásuvky. Zvážte preto, či ju máte kam umiestniť. Výhodou je, že sa dá zavesiť na stenu. Na rozdiel od detskej jednotky, LCD displej je možné používať bezdrôtovo. Umožňuje mu to vstavaný 900 mAh akumulátor.

Veľa funkcií nemusí hneď znamenať zložité ovládanie. Práve naopak, ovládanie zariadenia je jednoduché a intuitívne. Po okrajoch displeja máte niekoľko tlačidiel, ktoré sú označené príslušnými symbolmi. Čo sa týka dosahu, v interiéri predstavuje maximálny dosah 50 metrov a v exteriéri až 300 metrov.

Častým dôvodom uprednostnenia tohoto modelu pred inými sú zabudované funkcie. Infračervené nočné videnie, vibrácie, tichý profil, uspávanie i diaľkové ovládanie nebývajú pri mnohých modeloch štandardom. Za zmienku stojí napr. aj teplotný snímač, vďaka ktorému budete vedieť, či nie je v miestnosti príliš teplo alebo naopak, príliš zima. Zariadenie disponuje 24 kanálmi. Tie sa postarajú o nerušený signál.

Dôvodom, prečo sme sa rozhodli umiestniť tento model na prvé miesto, je práve jeho prepracovanosť. Zariadenie ponúka nielen kvalitný audio a video výstup, ale aj iné užitočné funkcie. Mnohí spotrebitelia vo svojich recenziách oceňujú veľký displej, otáčanie kamery, jednoduché ovládanie i možnosť obojstrannej komunikácie. Ak bývate v paneláku, o signál mať strach nemusíte. V dome zas oceníte dobrý dosah. Za nevýhodu považujeme vysokú cenu, ktorá môže byť pre mnohých mladých rodičov nevýhodou. Slabšou stránkou je taktiež napájanie detskej jednotky.

Pozitíva

Kvalita obrazu aj zvuku
Množstvo funkcií
Detský dizajn

Negatíva

Vyššia cena
Napájanie detskej jednotky

Typ prenosu: audio a video ● Prenos zvuku: digitálny ● Dosah v interiéri: 50 m ● Dosah v exteriéri: 300 m ● Napájanie: vstavaný akumulátor/priamo zo siete ● Počet kanálov: 24 ● Obojsmerná komunikácia: áno

Ďalšie zaujímavé produkty

Nezaujal vás z nášho testu ani jeden model? Nezúfajte, modely detských pestúnok na trhu každým rokom pribúdajú. Staršie zariadenia sú nahradené novšími a doplnené o mnohé inovatívne funkcie. Rozdiely medzi videopestúnkami sa odvíjajú predovšetkým od ich obstarávacej ceny. Kým lacné modely ponúkajú len základné funkcie, tie najdrahšie už dokážete ovládať odkiaľkoľvek prostredníctvom vášho smartfónu. Vyhovieť požiadavkám každého kupujúceho je nemožné, preto nájdete v našom teste len najpopulárnejšie modely z rôznych cenových kategórií. Pokiaľ si vás žiaden dostatočne nezískal, neprehliadnite naše tipy na ďalšie zaujímavé produkty.

Cenovo výhodná detská pestúnka Evolveo Baby Monitor N4 CAM-4 dokáže prenášať zvuk i video. Vaše dieťa môžete skontrolovať na veľkom farebnom 11 cm displeji vo dne aj v noci. Detská jednotka je napájaná pomocou adaptéra a rodičovská jednotka je vybavená veľkou, 1 500 mAh batériou. Vďaka veľkokapacitnej batérii a úspornej funkcií VOX môžete mať dieťa pod drobnohľadom naozaj dlhý čas. Dosah zariadenia vo vnútri budovy predstavuje 50 metrov a vonku až 300 metrov. Nechýbajú funkcie, ako infračervené nočné videnie, obojsmerná komunikáciauspávací režim či nastaviteľná citlivosť mikrofónu.

Elektronická opatrovateľka Bayby BBM 7020 poteší všetkých nenáročných rodičov. Jej hlavnou výhodou je cenová dostupnosť a prítomnosť všetkých základných funkcií. Počas vašej neprítomnosti vás o dieťati bude informovať obrazovo i zvukovo. Slabšou stránkou je malý, 6 cm LCD displej a slabá výdrž batérie, na ktorú sa sťažujú aj spotrebitelia v recenziách. Zariadenie podporuje funkciu obojsmernej komunikácie a výhodou je citlivý mikrofón, ktorý zabezpečí, že dieťa spozná váš hlas a vy budete počuť i jemný zvuk. Samozrejme, o kvalite obrazu i zvuku rozhoduje taktiež vaša vzdialenosť, ktorá by nemala prekročiť 250 metrov vo voľnom priestranstve.

Dobrou alternatívou môže byť  elektronická opatrovateľka s kamerou TrueLife NannyCam R3 Smart. Je vybavená len rotačnou kamerou, ktorá reaguje na pohyb, zvuk a teplotu v miestnostiRodičovskú jednotku nahradí váš smartfón. Zariadenie disponuje Wi-Fi pripojením, vďaka ktorému má neobmedzený dosah. Pestúnku ľahko spárujete so svojím smartfónom pomocou viacjazyčnej aplikácie TrueLife Smart. Svoj účet môžete zdieľať s viacerými ľuďmi, čiže o dieťati môžu mať prehľad obaja rodičia. Vonkajšieho narušenia sa báť nemusíte, aplikácia zaisťuje päťvrstvové bezpečnostné technológie a šifrovanie dát AES na vojenskej úrovni. K výhodám zariadenia patrí možnosť obojsmernej komunikácieFull HD rozlíšenie videauspávankynočné videnie a rôzne upozornenia.

Milovníkom technológií sa môže páčiť aj model Beurer BY 88, ktorý funguje na podobnom princípe ako TrueLife NannyCam R3 Smart, čiže bez rodičovskej jednotky. LCD displej nahradí váš smartfón, tablet alebo PC. Pripojením cez domácu Wi-Fi môžete dieťa sledovať nepretržite a odkiaľkoľvek. Potrebná aplikácia na spárovanie má názov Beurer CareCam. Samotná kamera detskej pestúnky je dostatočne prepracovaná, sprostredkováva kvalitný obraz, disponuje funkciou nočného videnia i približovania. Okrem toho má veľmi citlivý mikrofón, vďaka ktorému budete počuť aj jemné zvuky, a tiež sa môžete s dieťaťom rozprávať.

Spotrebiteľmi obľúbená videopestúnka Smart Kido Concept KD4010 sa vyznačuje vysokou kvalitou obrazu. Obraz je vysielaný na veľký monitor. Zabudovaný mikrofón a reproduktor umožňujú obojstrannú zvukovú konverzáciu. Pre nočný režim je kamera vybavená infračerveným nočným videním. S aplikáciou Concept Home je dosah neobmedzený. Prístroj meria taktiež teplotu a vlhkosť v miestnosti.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Jedným z rozhodujúcich faktorov pri výbere môže byť miera predajnosti. Tá vám pomôže odhadnúť skutočnú popularitu produktu medzi používateľmi. Vysoké čísla predajov sú totiž často ukazovateľom dobrej kvality výrobku. Avšak pri výbere by ste mali zohľadňovať najmä vlastné preferencie. Aby ste mali informácie zo všetkých smerov a rozšírili si prehľad, pripravili sme pre vás tabuľku najpredávanejších modelov detských videopestúnok. Tieto dáta máme k dispozícií vďaka databáze nákupného portálu Heureka.sk. Keďže sa predajnosť časom mení, údaje v tabuľke pravidelne aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
KidsLife KL-SM50 Pro 5* Zobraziť produkt
Avent SCD923 5* Zobraziť produkt
TrueLife NannyCam H32 5* Zobraziť produkt
TrueLife NannyCam V24 5* Zobraziť produkt
Tesla BD300 5* Zobraziť produkt

Digitálna videopestúnka, elektronická opatrovateľka, baby vysielačka či detská opatrovateľka. Všetky tieto názvy pomenúvajú zariadenie slúžiace rodičom na to, aby mali svoje dieťa vždy pod kontrolou aj bez toho, aby boli stále fyzicky s ním. Ide v podstate o špecifický druh prístroja, ktorý sa skladá z dvoch hlavných častí. Vysielač, zvaný aj detská jednotka a prijímač, rodičovská jednotka. Vysielač je vždy umiestnený pri dieťati a prijímač má zas k dispozícii rodič. Vysielač disponuje kamerou a citlivým mikrofónom, ktorý má za úlohu zaznamenávať aj tie najtichšie zvuky a prenášať ich k vám do reproduktora. Často zariadenie disponuje mnohými užitočnými funkciami, ktoré pomôžu pri natočení kamery, nočnom videní, zaspávaní, komunikácií a pod. Keďže nám každým rokom pribúdajú na trhu inovatívne modely detských videopestúnok, zorientovať sa vo všetkých atribútoch môže byť komplikované. Náš sprievodca výberom vás prevedie všetkými dôležitými parametrami, ktoré si pri kúpe treba všímať.

Ako vybrať videopestúnku

 • Typ prenosu
 • Spôsob prenosu zvuku
 • Dosah prenosu
 • Citlivosť mikrofónu
 • Hlasitosť reproduktora
 • Napájanie pestúnky
 • Užitočné funkcie
 • Cena video pestúnok a renomované značky

Audio, video či smart?

Prvý parameter, s ktorým sa pri výbere detskej pestúnky môžete stretnúť, sa týka spôsobu prenosu dát. Na výber máte elektronické pestúnky prenášajúce len zvuk – audio pestúnky, pestúnky prenášajúce aj video – video pestúnky a smart zariadenia, ktoré používajú ako prijímač smartfón. Poďme sa pozrieť, aké sú medzi nimi rozdiely.

Postačia klasické audio pestúnky?

Tento druh detských pestúnok je najstarší a doposiaľ najpoužívanejší. Postupne ho však nahrádzajú videopestúnky a smart zariadenia. Ide v podstate len o vysielačku s citlivým mikrofónom, ktorý vysiela zvuk do reproduktora, ktorý máte u seba v izbe. Vyznačujú sa cenovou dostupnosťou a jednoduchou obsluhou.

Video pestúnky – zlatá stredná cesta

Ak chcete mať dieťa viac pod kontrolou, ideálnou voľbou je zariadenie, ktoré prenáša aj obraz dieťaťa. Tento typ pestúnok je síce drahší a inštalácia či obsluha býva náročnejšia, no nemusíte si domýšľať, čo vaše dieťa robí. Videopestúnka sa skladá z dvoch zariadení. Z otáčavej kamery s citlivým reproduktorom a z LCD displeja, prostredníctvom ktorého vidíte obraz a počujete zvuky.

Smart pestúnky pre pokročilých

Tento typ detských pestúnok má len vysielač a namiesto prijímača vám poslúži smartfón, tablet alebo PC. O prenos signálu sa postará WiFi pripojenie, čiže zariadenie vyniká neobmedzeným dosahom. Nevýhodou je, že tieto prístroje sú náročnejšie na údržbu najmenej spoľahlivé. V prípade, že sa niečo pokazí (napríklad vypadne internet), spojenie sa preruší a obnoviť ho môžete len osobne.

Smart pestúnka

Spôsob prenosu zvuku

Ďalšie delenie detských pestúnok sa odvíja od spôsobu prenosu zvuku. Existujú tri základné typy, ktoré sa od seba ľahko líšia a mali by ste ich tiež zahrnúť do kritérií výberu.

 • Analógové pestúnky – pracujú na nižších frekvenciách a menšom počte kanálov. Vyznačujú sa relatívne dobrým dosahom, ale zároveň sú náchylnejšie k rušeniu signálu iným zariadením. Sú preto vhodné do menších miest či do rodinných domov, kde potrebujete väčší dosah a nemusíte sa báť vzájomného rušenia so susedmi.
 • Digitálne pestúnky – pracujú na vyšších frekvenciách, a teda aj na vyššom počte kanálov. Vďaka veľkému počtu kanálov sú vhodné do oblastí s hustou sieťou, kde sa dá predpokladať, že môže dôjsť k rušeniu signálu.
 • Internetové pestúnky – prenos prebieha za pomoci internetu a môžete ich prepojiť so svojím mobilným telefónom. V prípade, že internet prestane fungovať, vypadne aj pestúnka.

Vonkajší a vnútorný dosah prenosu

Jedným z dôležitých parametrov je dosah detskej pestúnky. Čím je dosah väčší, tým lepšie. Vo všeobecnosti dnes prevažujú na trhu pestúnky s digitálnym signálom, ktoré aj napriek tomu, že majú menší dosah, majú stabilnejší signál. Pri dosahu je potrebné si uvedomiť, že čím viac prekážok je medzi vysielačom a prijímačom, tým sa skracuje dosah. Preto vždy môžete vidieť dva údaje dosahu, a to vnútorný a vonkajší. Kým na voľnom priestranstve môže pestúnka dosiahnuť aj 300 metrov, vnútri sa dosah zvyčajne skráti na cca 50 metrov.

Citlivosť mikrofónu je na zváženie

Kým pri nízkej citlivosti mikrofónu nemusíte počuť jemný plač, vysoko citlivý mikrofón zase môže vyvolávať plané poplachy. Mikrofón vie byť totiž taký citlivý, že dokáže vnímať aj slabé zvuky z okolia. Treba sa preto vydať zlatou strednou cestou alebo si nechať poradiť od spotrebiteľov. Vydali by sme sa však cestou väčšej citlivosti mikrofónu, aby ste mali dieťa lepšie pod kontrolou.

Videopestúnka monitor

Hlasitosť reproduktora

Dôležitým parametrom je hlasitosť samotného reproduktora. Predstavte si, že si chcete na chvíľu pozrieť televíziu, a práve pre jej zvuk nebudete počuť plačúce dieťa. To vás určite odradí od sledovania. Riešením je zaobstarať si pestúnku s hlasnejším reproduktorom, aby ste sa nemuseli takto obmedzovať. Pri lepších modeloch máte zvyčajne už na displeji možnosť pridať alebo stlmiť hlasitosť.

Do elektrickej siete, či radšej na baterky?

Na mieste je aj otázka spôsobu napájania zariadenia. Kým niektoré detské pestúnky sú určené len na zapojenie do elektrickej siete, iné umožňujú tiež napájanie pomocou batérií alebo oboma spôsobmi. Rodičovská aj detská jednotka môžu mať odlišné spôsoby napájania. Pred voľbou si preto zvážte, v akých podmienkach chcete tohoto pomocníka využívať. Ak budete chcieť nechať detskú jednotku v kočíku, potom sa uistite, že nemusí byť zapojená do siete. Naopak, ak viete, že budete vo väčšine prípadov zariadenie využívať doma, môžete si vybrať pestúnky s elektrickým napájaním. Vo všeobecnosti je lepšou voľbou, ak má zariadenie možnosť využívať zdroj energie z batérie, pretože sa nemusíte obmedzovať pri umiestnení zariadenia. Kameru na batériu jednoducho položíte kam chcete, do kočíka či nad postieľku a máte lepší prehľad. Výhodou LCD displejov je, že často bývajú na batériu. Pri nových modeloch nie je výnimkou ani USB pripojenie, ktoré umožňuje dobíjanie napríklad cez notebook či powerbanku.

Množstvo užitočných funkcií

Moderné detské pestúnky disponujú mnohými užitočnými funkciami. Poďme sa pozrieť na to, s akými funkciami sa môžete pri týchto zariadeniach stretnúť.

 • Obojsmerná komunikácia – umožní dieťa nielen počúvať, ale aj sa mu prihovoriť. Môžete tak skúsiť bábätko upokojiť na diaľku, iba hlasom.
 • Senzory teploty či vlhkosti – niektoré detské jednotky okrem iného dokážu snímať aj teplotu, kvalitu ovzdušia či vlhkosť, ktoré ukazujú na rodičovskej jednotke.
 • Regulácia hlasitosti – možnosť nastavenia úrovne hluku, ktorú bude detská jednotka zachytávať a prenášať.
 • Uspávací režim – niektoré pestúnky umožňujú prehrávanie uspávaniek či dokonca premietanie obrázkov. Spustíte ho jednoducho na vašom LCD displeji či smartfóne.
 • Nočné svetlo – tlmené svetlo na detskej jednotke. Síce svetlo nenahrádza lampičku, ale môže byť upokojujúce pre deti, ktoré sa boja tmy.
 • Nočné videnie – možnosť nočného videnia prostredníctvom infračerveného žiarenia.
 • Vibračné upozornenia – upozornenia na aktivitu alebo hluk.
 • Signalizácia mimo dosahu – funkcia upozorní na stratu signálu.
 • Indikácia slabej batérie – upozornenie na slabú batériu jednotiek.
 • Baby monitor/Monitor dychu – funkcia, ktorá umožňuje monitoring životných funkcií bábätka. V prípade problémov začne rodičovská jednotka vydávať zvukový signál.
 • ECO mode = úsporný režim/ VOX funkcia – túto funkciu oceníte, ak máte pestúnku na batérie. Zariadenie dokáže minimalizovať spotrebu energie a aktivuje sa až po zaznamenaní akéhokoľvek zvuku.

Detská pestúnka monitor a kamera

V akých cenách sa pohybujú videopestúnky?

Cenové rozpätie detských videopestúnok je naozaj široké. Kým najlacnejšie modely zoženiete už za niekoľko desiatok eur, za tie najdrahšie zaplatíte niekoľko stoviek eur. Cena sa odvíja od mnohých faktorov. Medzi ne patrí spôsob a typ prenosu dát a najmä ďalšie doplnkové funkcie.

Ak nepatríte k náročným zákazníkom, najlacnejšie modely detských pestúnok zoženiete už za 30 eur. Väčšinou však ide len o audio pestúnky. V prípade videopestúnok viete nájsť najlacnejšie modely od 50 do 100 eur. Nečakajte však priveľa funkcií, v tejto kategórii ide o tzv. základné modely, ktoré poskytujú obraz i zvuk a navyše môžu byť vybavené nočným videním či obojstranným prenosom zvuku.

V zlatom strede sa nachádzajú zariadenia s cenovkou od 100 do 200 eur. Tu už môžete očakávať videopestúnky s bohatou funkčnou výbavou. Výber síce nebudete mať jednoduchý, pretože v tejto cenovej relácií je ponuka skutočne široká, no investícia sa vám vyplatí. Videopestúnky sú v top kvalite, majú veľký dosahkvalitný obraz aj zvuk a ponúkajú rad užitočných funkcií, ako napr. približovanie či otáčanie obrazu, uspávanky, nočný režim, eko režim atď.

Náročným zákazníkom sa môžu zapáčiť modely od 200 eur vyššie. Ak pre vás peniaze nie sú problém a chcete mať doma detskú pestúnku vybavenú rôznymi funkciami, senzormi, dokonalým obrazom aj zvukom, z tejto kategórie si určite vyberiete. Navyše, najčastejšie ide o smart zariadenia, ktoré si prepojíte so smartfónom alebo tabletom a dieťa môžete sledovať odkiaľkoľvek.

Na videopestúnky Motorola, Philips či TrueLife sa môžete spoľahnúť

Aj vy máte radi istotu, že si vyberiete kvalitný model? V tom prípade si určite dajte pozor na výrobcov. Kúpa videopestúnky od overeného výrobcu je prvým krokom úspechu. Nemusí vždy platiť, že drahá značka bude najlepšia, kvalitný výrobok viete zohnať aj za prijateľnú cenu. Tú vám ponúka napríklad značka TrueLife, ktorá sa špecializuje výrobou produktov z oblasti starostlivosti o zdravie. Navyše, využíva najmodernejšie technológie a všetky produkty dlhodobo a starostlivo testuje. Z vyššej cenovej kategórie sú overené detské pestúnky Philips Avent. Na trhu ich nájdete v rôznych prevedeniach vo vyššej aj v nižšej cene. Veľkej obľube sa tešia detské opatrovateľky Motorola. Aj keď sú cenovo drahšie, ponúkajú naozaj overenú kvalitu a množstvo funkcií.

Otázky a odpovede – FAQ

Zvažujete kúpu domácej videopestúnky? V tom prípade dúfame, že sme vám s výberom dostatočne pomohli. Ak vám stále nie je niečo ohľadom videopestúnok jasné alebo si potrebujete doplniť nejakú informáciu, neváhajte sa nás priamo opýtať. Možnosť vloženia komentára nájdete o pár odstavcov nižšie. Podeliť sa s ostatnými čitateľmi môžete o rady, skúsenosti alebo odporúčania. Ešte predtým si však môžete prečítať odpovede na najčastejšie kladené otázky používateľov.

V prvom rade je dôležité vybrať také miesto, z ktorého bude mať kamera dobrý výhľad na dieťa. Záleží tiež od napájania kamery. Kým zariadenie napájané batériou môžete položiť kamkoľvek, ak je nutné pripojiť kameru k sieti, limituje vás dĺžka kábla. Ideálne miesto môže byť na stole, na poličke, hlavne aby bol povrch rovný. Niektoré pestúnky disponujú rôznymi držiakmi, prostredníctvom ktorých môžete zariadenie upevniť napr. nad postieľku alebo nad kočík. Stretli sme sa však aj s modelmi, ktoré môžete upevniť na stenu.

Áno, môžete. Musíte však mať LCD displej, ktorý podporuje vysielanie z viacerých zdrojov.

Jediným nebezpečenstvom môže byť rádiový signál, ktorý pestúnky vysielajú. Tento signál je však veľmi slabý a nebolo preukázané, že by bol zdraviu škodlivý. Ak aj napriek tomu chcete signál čo najviac eliminovať, a pritom využívať výhody používania pestúnok, potom oceníte pestúnky s funkciou VOX (aktivácia hlasom) alebo ECO mode (úsporný režim).

Určite áno, pokiaľ máte smartfón s funkciou Bluetooth a s WiFi pripojením. Pestúnku spárujete s mobilným telefónom prostredníctvom príslušnej aplikácie a Bluetooth technológie. Aplikácie sú dostupné pre mobilné telefóny s operačným systémom Android aj iOS. Niektoré pestúnky majú dokonca vlastné internetové rozhranie, vďaka ktorému môžete svoje dieťa sledovať na mobile, počítači, tablete či notebooku v internetovom prehliadači.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Pre deti

Vaše hodnotenie:
(89.6%)