Programy na cvičenie na doma

Najlepšie programy na cvičenie na doma 2024 + recenzie

Ako sa cítiť lepšie? Ako sa dostať do formy? Ako schudnúť tuk či spevniť telo? Takéto otázky sú na mieste, či plánujete ladiť formu do plaviek alebo si chcete udržať formu počas celého roka. Ak sa k tomu všetkému pýtate ešte aj to, kedy začať, odpoveď znie – teraz. Vďaka online tréningom máte možnosť trénovať v pohodlí domova a pritom dosahovať vytúžené ciele. Čitateľom prinášame výber najlepších programov na cvičenie doma, ktoré máte k dispozícii online. Cvičenie doma je pre mnohých ťažko predstaviteľné, no mať online tréningový plán na chudnutie, naberanie svalov, naučiť sa jogu, zacvičiť si aerobik, zumbu alebo spoznať najlepšie cviky na brucho má svoj zmysel. Viac sa dozviete v našom článku, kde nájdete výber programov na cvičenie pre ženy i mužov.

Publikované: 24.05.2022
Aktualizované: 24.04.2024

Programy na cvičenie podľa obľúbenosti

Takéto tréningové programy na doma fungujú primárne na princípe plateného členstva. To môže byť mesačné, trojmesačné, polročné či ročné, závisí od konkrétneho programu na cvičenie a podľa toho, čo si vyberiete. Čo platí vždy je, aby ste mali stanované, aký je váš cieľ či ciele, ktoré chcete cvičením dosiahnuť. Musíte si byť vedomí toho, že je potrebné si na takýto tréning vyčleniť čas. Výhodou však je, že je jedno, či sa rozhodnete cvičiť ráno, pred obedom, po obede, večer alebo v noci.

Prístup ku konkrétnym tréningovým videám máte po zaplatení členstva k dispozícii kedykoľvek. K niektorým druhom tréningov potrebujete jednoduché náradie (fitlopta, jednoručné činky, kettlebell, žinenka a iné.) a pri iných vám stačí len priestor, kde budete cvičiť a sledovať video. Niektoré tréningové plány na doma dokonca ponúkajú aj jedálničky alebo nutričné plány.

Názov Hodnotenie Detail
Gymbee 5* Zobraziť produkt
Fitshaker 5* Zobraziť produkt
Jany Landl 5* Zobraziť produkt
InstaGym 5* Zobraziť produkt
Katies club 5* Zobraziť produkt

Obsah článku:

Recenzie programov na cvičenie doma

Medzi recenzie tréningových plánov na doma sme vybrali tie, ktoré majú medzi klientmi najpozitívnejšie referencie a ich zárukou je skutočná efektivita dosahovania výsledkov. Na základe dostupných informácií sme objektívne zhodnotili, čo jednotlivé programy na cvičenie doma ponúkajú. Naše hodnotenia sú nestranné a nie sú realizované za žiadnym reklamným účelom. Hodnotili sme nielen obsah tréningových programov, ale aj počet tréningov, aké výhody členstvo v programe prináša a tiež to, aká je náročnosť registrácie intuitívnosť samotného členstva.

Janylandl.sk

2 programy: Live, Live+, každý deň nové video/tréning, prístup k archívu videí, jedálničky, komunita Live Family

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ide o online tréningový program profesionálneho fitness trénera Janyho Landla a ďalších trénerov. K dispozícii sú celkovo dva typy tréningových plánov online – program Live a program Live+. Za mesačné členstvo dostáva používateľ každý deň nové tréningové video. Všetky videá sú dostupné v archíve a k obľúbeným tréningom sa tak môžete vždy vracať.

Oba tréningové programy sú vhodné na cvičenie doma pre ženy i mužov, pre pokročilých i začiatočníkov. Tréningy sú zamerané na chudnutie, ale taktiež na formovanie postavy, zlepšenie kondície a celkovo zmenu životného štýlu. Prístup k programom je založený na princípe mesačného členstva, pričom je možné členstvo kedykoľvek deaktivovať a následne po mesiaci už nebudete dostávať žiadne nové tréningové videá a ostane vám prístupný len váš archív. Hlavným aktérom videá je profesionálny fitness tréner Jany Landl, ktorý kombinuje v rámci programov Live (lacnejší) a Live+ (drahší) rôzne kondičné (Body fight) alebo silové (Body pump) tréningy. Zameriavajú sa tiež na mobilitu (Body Stretch), intenzívne kardio (Body cardio), tabatu (vysoko intenzívny tréning), ale aj na jogu či meditáciu. Zväčša ide o precvičovanie celého tela – full body, no odlišné je práve zameranie.

Nejde teda o klasickú schému rozdelených tréningových videí výlučne podľa partie. Cvičenia sú skôr komplexné. Videá sa nachádzajú v archíve a viete si tak odcvičiť kedykoľvek a kdekoľvek. Live online tréningový program je založený na mesačnom členstve, kde dostávate každý deň nový tréning. Každý týždeň je skladba tréningov úplne iná. Výhodou teda je, že nehrozí žiadny stereotyp. Dĺžka trvania tréningov je rôzna. O 8.30 ide každý deň tréning naživo, často aj za asistencie rôznych hostí. Okrem hlavného trénera precvičujú aj iní tréneri a trénerky (Zora Czoborová, Lucia Mokráňová a iní.). Tréningový online program Live+ sa odlišuje tým, že okrem prísunu vždy nových tréningov máte každý mesiac prístup aj k novým jedálničkom v réžii Alice Andrášikovej. Jedálniček máte vždy vypracovaný na mieru. Jedálničky sú vždy vegánske/vegetariánske.

Tréningové videá sú veľmi dynamické a majú aj silný motivačný charakter. Tréningy zvládne naozaj každý a zároveň je jednoduché sa zorientovať v ponuke tréningov podľa náročnosti. Používateľov môže motivovať aj špeciálny program Live premena. Do tohto programu sa môžete zapojiť po registrácii do programu Live alebo Live+. Stačí nahrať do profilu 3 fotky s viditeľným dátumom. Výzva trvá 12 týždňov, následne používateľ publikuje ďalšie 3 fotky a môže pozorovať svoj progres. Zároveň sa môžete zapojiť do súťaže o hodnotné ceny a vyhrať, ak vás odborná komisia vyberie.

Live premena je tak veľmi efektívnym spôsobom motivácie. Zároveň sa stávate členom komunity Live Family, čo je uzavretá skupina na Facebooku, kde máte možnosť komunikovať s ostatnými účastníkmi programu. Dostávate tipy na prípravu rôznych jedál, rady a dokonca sa v rámci programov môže zúčastniť na live workoutoch či live varenia práve s výživovou poradkyňou Alicou Andrášikovou. V každom prípade sú online tréningové programy veľmi interaktívne, čo je veľkou výhodou predovšetkým pre začiatočníkov.

Online tréningové programy Live aj Live+ sú sprevádzané vysokou mierou interaktivity, tréningy sú dynamické orientované primárne na posilnenie svalstva a chudnutie. Ihneď po registrácii a zakúpení členstva máte k dispozícii každý deň nový tréning. Skladba tréningov je vždy unikátna, čo pridáva na autentickosti a interaktivite. Každý tréning je špecifický svojím zameraním. Okrem hlavného trénera sú súčasťou aj iní tréneri a trénerky, ktorí precvičujú špeciálne partie alebo sa orientujú na odlišné typy tréningov. Výhodou Live+ programu je, že máte k dispozícii každý mesiac jedálniček na mieru. Jedálničky sú len vegánske alebo vegetariánske.

Stávate sa súčasťou komunity Live Family a môžete tak komunikovať s ostatnými členmi a čerpať z ich skúseností. Koncept tréningov je vhodný pre začiatočníkov i pokročilých. Na svoje si prídu ľudia, ktorí chcú schudnúť do plaviek, ale aj tí, ktorí chcú nabrať nejaké svaly či zlepšiť svoju kondíciu. Tréningy majú rôznu dĺžku trvania a mieru intenzity. Vybrať si tak môžete to, čo vyhovuje vám – kondičné, silové, spaľovacie, formovacie tréningy, jogu alebo meditáciu. Špecifikom je aj program Live premeny, ktorý dokáže veľmi efektívne motivovať klientov na ceste za zlepšením životného štýlu. Používatelia hodnota tréningy veľmi pozitívne a oceňujú aj motivačný prístup trénera/trénerov, čo je pri tréningu na diaľku veľmi cenné.

Pozitíva

Systém tréningových videí
Prísun motivácie – interaktivita
Vegánske a vegetariánske jedálničky

Negatíva

Bez výhrad

Fitshaker.sk

Rôzne tréningové programy (HIIT, Tabata, kruhové tréningy, aerobik, joga, pilates atď.), avšak zamerané predovšetkým na ženy, špeciálne výzvy, k dispozícii je 20 profesionálnych trénerov a tréneriek

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Fitshaker je webový portál orientujúci sa na fitness a zdravý životný štýl. Svojim klientom poskytuje kompletné tréningové videá s rôznym zameraním. Tréning je možné realizovať v absolútnom pohodlí domova. V rámci členstva máte možnosť cvičiť na základe množstva podrobných videí. Vybrať si tak môžete tréningový plán na mieru, ktorý vám zaručí dosiahnutie vášho cieľa.

S registráciou a členstvom portálu Fitshaker získate prístup k širokej škále tréningových videí. Cvičiť môžete kedykoľvek a kdekoľvek. Tréning si dokážete bez problémov prispôsobiť a poradiť sa je možné aj s množstvom inštruktorov, ktorí sú klientom k dispozícii. Práve široké portfólio tréningových videí umožňuje klientom vybrať si z toho, na čo chcú tréning cieliť. Už pri registrácii si vyberáte aktuálny cieľ, ktorý chcete dosiahnuť – schudnúť, vyformovať postavu, budovať svaly alebo naučiť sa meditovať. Obrovskou výhodou je, že tréningy si dokážete dokonale vyfiltrovať. Na základe filtrov si môžete vyselektovať, aký typ tréningu hľadáte, aká dĺžka tréningu je pre vás ideálna alebo dokonca podľa toho, či potrebujete pri tréningu nejaké pomôcky.

Musíme však konštatovať, že tréningové plány sú z veľkej časti orientované skôr na ženy. Cviky je však možné aplikovať na obe pohlavia. V rámci ponuky online tréningových videí si môžete vybrať tréningový program kruhových tréningov alebo programu na cvičenie pre pokročilých Master pack. Vyrysovať krivky môžete s tréningovým programom Sexy body, ktorý obsahuje veľké množstvo videí pre precvičenie celého tela. V rámci tréningov nechýbajú videá o strečingu či správnom dýchaní. Špeciálne publikum môžu mať inštruktáže meditácie, jogy, aerobiku alebo pilates. Pre vysoko intenzívne tréningy slúžia HIIT alebo Tabata tréningové techniky. Spokojné so špeciálnymi online tréningami budú aj mamičky po pôrode (Mommy Fitness). Na webovej stránke sú videá dobre kategorizované a spolu s odporúčaniami odborníkov si dokážete zvoliť to, čo vám vyhovuje najviac.

V rámci členstva Fitshaker máte k dispozícii aj široký repertoár špeciálnych cvičení s konkrétnym zameraním, napríklad na vrch tela, podporu sexuálnej energie, tvarovanie zadku a stehien alebo môžete skúsiť najlepšie cviky na brucho. Absolvovať môžete aj unikátne výzvy navrhnuté odborníkmi a trénermi. Napríklad výzvu Do plaviek, Harmónia tela a ducha alebo sa môžete vrátiť aj k Novoročnej výzve.

Zaujímavosťou sú živé prenosy. Každý týždeň môžete absolvovať hodinový online tréning live, priamo s trénerom/trénerkou. Live tréningy sú vždy oznámené vopred a zamerané na precvičenie konkrétnych partií tela s konkrétnym inštruktorom. Fitshaker má tréningové videá s viac ako 20 profesionálnymi inštruktormi, ako napríklad Zora Czoborová, Matej Olejár, Fredy Aysi alebo Jana Jánošíková. V rámci blogu máte možnosť oboznámiť sa aj s fitness receptami, výberom oblečenia na fitness a s iným pestrým obsahom zo sveta fitness. Nechýbajú ani špeciálne výzvy, na ktorých sa môžete zúčastniť prostredníctvom vlastného progresu. Zapojiť sa môžete do súťaže o rôzne hodnotné ceny.

Portál poskytuje používateľom širokú škálu možností tréningu v domácom prostredí. Na úvod je potrebné konštatovať, že väčšie množstvo tréningov je koncipovaných skôr pre ženy, no s určitosťou je možné cviky aplikovať aj na muža. Po registrácii, zaplatení členstva a stanovení cieľov máte k dispozícii veľkú databázu videí. Fitskaher tak v rámci členstva ponúka komplexný tréning celého tela a v rámci meditácie, pilates či jogy dokážete perfektne posilniť aj silu ducha. V rámci tréningov sa inštruktori orientujú aj na mobilitu a flexibilitu ľudského tela. Nechýba možnosť odborných rád s profesionálmi. K dispozícii je viac ako 20 profesionálnych trénerov, tréneriek (inštruktorov), ktorí vám ochotne poradia. Výhodou je tak individuálny prístup.

K databáze videí máte prístup kedykoľvek. Absolvovať môžete aj špeciálne výzvy alebo sa zúčastniť online tréningov, ktoré sú vysielané naživo priamo pre členov komunity. Na svoje si prídu začiatočníci i pokročilí. Z nášho pohľadu však absentuje väčšie množstvo silových tréningov pre mužov. Programy na cvičenie doma Fitshaker sú skôr orientované na chudnutie, spaľovanie kalórií, tvarovanie postavy a zlepšovanie kondície. Ženské pohlavie potešia aj tréningové programy pre tehotné – budúce mamičky alebo cviky po pôrode.

Pozitíva

Skvelá orientácia na webe
Obrovská databáza videí
Podrobné inštruktáže

Negatíva

Orientované skôr na ženy
Absencia väčšieho množstva silových tréningov

Instagym.sk

Princíp mesačného členstva, neobmedzený prístup k databáze videí, kompletný jedálniček, online tréningové programy rozdelené do kategórií

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Instagym.sk funguje na princípe mesačného členstva, ktorým získate prístup k databáze tréningových videí. K dispozícii máte nielen tréningové videá online, ale tiež ku každému cieľu získate kompletný jedálniček. Po registrácii získate na 14 dní bezplatný prístup a môžete si tak vyskúšať, či vám dynamika a priebeh tréningov vyhovuje.

Členstvom v Instagym získavate neobmedzený prístup k databáze videí, ku všetkým online cvičeniam a tréningom. Dohromady máte možnosť vyberať z viac ako 150 tréningov pričom obsah neustále pribúda. Stačí vedieť, aký máte cieľ. Tréneri a odborníci intuitívne rozdelili online tréningové programy do jednotlivých kategórií, z ktorých je hneď zrejmé, aký je ich cieľ. Na zníženie hmotnosti je tu program Zahoď kilá. Cvičenie doma pre ženy i mužov s cieľom spáliť kalórie a dosiahnuť cieľ, ktorým je pokles hmotnosti. Na spevnenie svalov a tvarovanie postavy je tu programy Sexi telo. S online tréningovým programom Daj sa do formy zasa budete pracovať na vašej telesnej kondícii.

Pre mužské pohlavie je tu vyčlenený samostatný tréningový program. Tréningový plán na cvičenie doma pre mužov je zameraný na naberanie sily. Páry potešia videá s párovými cvičeniami a na svoje si prídu aj tí klienti, ktorí chcú zlepšiť flexibilitu a hybnosť končatín – k dispozícii sú tréningové videá joga a pilates s inštruktážou. Instagym tak komplexne pokrýva tréning celého tela. Veľmi ho odporúčame pre začiatočníkov a svoje si nájdu medzi tréningami aj pokročilejší cvičenci. Obrovskou výhodou je, že k dispozícii máte konkrétne jedálničky a nutričné plány, ktoré obsahujú viac ako 200 receptov. O obsah a precvičovanie cvikov sa stará tím odborníkov a odborníčok – fitnes tréneri, inštruktori, výživoví poradcovia alebo fyzioterapeuti.

Typy tréningov sa líšia samotným charakterom. V rámci programov nechýba rozcvička či strečing. Cvičenia sú buď pre začiatočníkov viac inštruktážne, statickejšie, alebo naopak dynamické a vysoko intenzívne – HIIT alebo Tabata. Videá obsahujú veľmi detailné inštruktáže odborníkov. Motiváciou pre vás môžu byť rôzne výzvy, napríklad Do leta fit s Instagymom, ktorá obsahuje každodenné tréningové videá (30 minút denne) s cieľom pomôcť vám vytvarovať vašu postavu do plaviek.

Za špecifický obsah považujeme FIT CAMPY, ktoré sú organizované po celom Slovensku, ale vycestovať je možné aj do sveta za sprievodu odborníkov na tréning i cestovný ruch. Členstvom získavate určité výhody a okrem online tréningov, ktoré si odcvičíte v obývačke, sa môžete zúčastniť na takýchto akciách a cvičiť so skutočnými odborníkmi aj fyzicky. Prihlásiť sa môžete do takéhoto fitness kempu priamo na stránke. Zamerané sú na rôzne druhy tréningov – na jogu a pilates, ďalší na silové či kondičné cvičenia.

Tréningový plán na chudnutie, tréningový plán na doma pre mužov s cieľom nárastu sily alebo posilňovacie cviky na spevnenie svalstva. Členstvom v Instagym.sk máte možnosť všetky tieto tréningy vyskúšať a dosiahnuť stanovené ciele. Členstvo obsahuje okrem tréningových videí aj jedálničky a nutričné plány, ktoré obsahujú dohromady viac ako 200 receptov. Zakúpiť si je možné mesačné, 6-mesačné alebo ročné členstvo pričom pri dlhodobejšom členstve máte zvýhodnenú cenu za každý jeden mesiac. Ak neviete, či vám takáto forma online tréningov na doma bude vyhovovať, poteší vás, že Instagym.sk ponúka možnosť 14-dňového bezplatného prístupu.

Webový portál má vlastný blog, ktorý obsahuje voľne prístupný obsah týkajúci sa predovšetkým fitness receptov, ale tiež rád a odporúčaní trénerov a výživových poradcov. Orientácia na webe je jednoduchá a pozitívne sú aj referencie množstva spokojných klientov. Instagym odporúčame taktiež začiatočníkom, ktorí chcú získať návyky a začať sa držať zdravého životného štýlu a pritom mať cieľ, ktorý dokážu dosiahnuť.

Pozitíva

Kompletné jedálničky pre každý cieľ
Skúšobná doba na 14 dní zadarmo
Jasné rozdelenie tréningových programov

Negatíva

Žiadne

Katiesclub.online

Kondičné, silové, tanečné alebo intenzívne tréningy, unikátne online kurzy (tréning a inštruktáž), bez nutričných plánov a jedálničkov

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ide o špecifický tréningový program na cvičenie doma pre ženy. S prémiovým členstvom získava používateľ prístup k tréningom s rôznym zameraním – kondičné, silové, tanečné tréningy (Zumba) alebo intenzívne HIIT tréningy či Tabata. Katiesclub.online disponuje aj špeciálnymi online kurzami, ku ktorým môžete získať po zaplatení unikátny prístup.

Na výber máte pri registrácii z dvoch možností. Na inak veľmi prehľadnej webovej stránke si môžete na úvod zvoliť registráciu so 7-dňovým bezplatným prístupom. Obmedzený je však na 10 tréningových videá. Každé má dĺžku 30 minút. Výber tréningov je prehľadne rozpísaný, obsahuje napríklad tabatu, body styling, tréning stredu tela (core), fitness tréning alebo Zumbu. Za cenu mesačného členstva už získate prístup ku všetkým tréningovým videám po dobu 30 dní. Členstvo sa automaticky obnovuje, pokým sa nerozhodnete, že už ho viac nepotrebujete.

V rámci prémiového členstva získate prehľadné portfólio tréningov rozdelených do jednotlivých kategórií. Pozitívne vnímame fakt, že tréningy sú zamerané nielen na výdrž, chudnutie a formovanie postavy, ale aj na rozvoj sily, stability, flexibility, koordinácie pohybu či v rámci pilates a jogy aj na rovnováhu mysle. Tréningový online program na cvičenie doma obsahuje vysoko intenzívne intervalové tréningy, intenzívne HIIT a Tabata tréningy, ale tiež tanečné lekcie, Zumba fitness, cvičenia na posilnenie stredu tela alebo výdatné kruhové tréningy so zameraním na celé telo. Jednotlivé lekcie sú očíslované a označené a presne tak vždy viete, ktorú lekciu ste absolvovali. Každý typ tréningu si môžete rozvrhnúť na iný deň a cvičiť môžete kedykoľvek vďaka neobmedzenému prístupu. V rámci takéhoto online koučovania však podľa názoru chýba prvok stravovania, ktorý nie je súčasťou členstva.

V ponuke Katiesclub.online sa nachádzajú aj unikátne online kurzy. Tie sú zamerané na tréning i inštruktáž. Orientované sú na konkrétne ciele a ich úlohou je klientom ukázať niečo navyše. Kurzy je potrebné si zakúpiť a nie sú súčasťou plateného členstva. Ide napríklad o kurz Pilates, kondičné kurzy alebo Ladywork – Shape me kurzy, ktoré sú určené na komplexné precvičenie tela, formovanie postavy a budovanie kondície. Unikátny online kurz sa týka aj redukcie hmotnosti a spevnenie tuku. Obsahuje kondično-silové tréningy rozpísané týždeň po týždni. Klienti tak majú jasnú navigáciu a vedia, ako k tréningu pristupovať, akú intenzitu a záťaž zvoliť. Tím je tvorený trénermi a trénerkami, ktorí sa špecializujú na jednotlivé oblasti fitness.

Katiesclub.online je v zásade veľmi intuitívnym online tréningovým programom, ktorý ponúka klientom široké portfólio tréningových videí a obsahu pre dosahovanie fitness cieľov. Veľmi pozitívne hodnotíme kategorizáciu tréningov a štruktúrovane cvikov. Absentujú však nutričné plány alebo jedálničky. Premium členstvom získate okrem kondično-silových tréningov aj tréningové videá s Power jogou, Zumbou, cvikmi na posilnenie stredu tela alebo vysoko intenzívnymi HIIT tréningami či Tabatou. Prítomné sú taktiež samostatné online kurzy, ktoré sú pre klientov dobrým spôsobom, ako v tréningu napredovať.

Tréningy mužov a žien sa z hľadiska chudnutia či zlepšovania kondície príliš nelíšia, no pri naberaní svalov, budovaní sily a formovaní postavy majú svoje špecifiká. V tomto prípade sú tréningové programy skôr orientované na ženské publikum, čo však nemožno považovať za výrazné mínus. Komplexne je program na cvičenie Katiesclub.online vhodným pre začiatočníkov i pokročilých cvičencov.

Pozitíva

Prehľadná kategorizácia tréningov
Ucelené tréningové jednotky
Špeciálne online kurzy detailná inštruktáž

Negatíva

Zamerané hlavne na ženy
Bez jedálničkov

Prečo si vybrať program na cvičenie doma?

Programy na cvičenie doma pre ženy i mužov sú často považované za alternatívu v prípade, že človek nechce alebo nemôže cvičiť vo fitness centre – posilňovni. Dôvody môžu byť rôzne, čo však nie je podstatné. Dôležité je, že pre tých, ktorí s cvičením začínajú, chcú si osvojiť návyky, schudnúť, vyformovať postavu, nabrať svaly alebo zlepšiť kondíciu je toto jedna z možností ako začať.

Na svoje si však prídu aj pokročilejší cvičenci. Programy na cvičenie dokážu eliminovať fakt, že niektorí ľudia nevedia, čo a ako cvičiť. Vďaka online tréningom si môžete váš deň tiež dokonale zorganizovať, cvičiť kedy chcete, kde chcete a koľko chcete. Tréning si dokážete prispôsobiť na mieru. Dôležitá je sebadisciplína a motivácia, aby ste vytúžené ciele dosahovali. Prečo sa oplatí investovať do programov na cvičenie doma?

Výhody programov na cvičenie doma

 • Cvičenie z pohodlia domova – výhodou takýchto tréningových programov je, že cvičiť môžete v maximálnom pohodlí vášho domova. Nemusíte sa obávať pohľadov ostatných ľudí, cvičiť môžete v obývačke, na terase alebo na dvore. Stačí, ak máte k dispozícii mobil, tablet alebo notebook, kde môžete svoj tréning sledovať.
 • Časová neobmedzenosť – netrávite čas cestovaním z a do posilňovne. Rovnako tak máte možnosť cvičiť ráno, pred obedom, na obed, popoludní, večer alebo v noci. Prispôsobiť si tréningy môžete podľa seba. Zvoliť si môžete dĺžku tréningov, ktorá vám vyhovuje. Časový plán dňa si môžete prispôsobiť tak, ako potrebujete.
 • Cvičenie na mieru – s programami na cvičenie doma si môže vybrať, aký je váš cieľ a podľa toho si vybrať typ tréningu. Môžete tak chudnúť, spaľovať tuky, formovať postavu, naberať svaly alebo zlepšovať kondíciu. Naučiť sa môžete robiť jogu, pilates alebo meditovať. Tréning si viete prispôsobiť na mieru podľa partie, náročnosti, intenzity, záťaže alebo skrátka podľa toho, na čo máte náladu.
 • Rady od profesionálov – autormi takýchto tréningových programov sú skutoční odborníci a odborníčky – fitness tréneri, výživoví poradcovia, inštruktori alebo fyzioterapeuti. Poradiť sa tak môže so skutočnými profesionálmi a dočkáte sa individuálneho prístupu a odborných rád a tipov.
 • Jedálničky a nutričné plány – súčasťou niektorých programov sú tiež jedálničky na mieru, nutričné plány alebo recepty pre zlepšenie životného štýlu aj z pohľadu stravovania, ktoré je neodmysliteľnou súčasťou pri dosahovaní výsledkov.
 • Stávate sa súčasťou komunity – členstvom sa stávate súčasťou fitness komunity. Môžete sa zúčastňovať na výzvach, fitness kempoch, inštruktážach alebo cvičiť s ostatnými online. Zároveň môžete spoznať množstvo nových ľudí a nadviazať nové kontakty. Šport je ideálnou cestou, ako sa socializovať a stať sa súčasťou kolektívu ľudí s rovnakým záujmami a cieľmi.
 • Prísun motivácie – sledovaním online tréningov sa vám dostáva neustály prísun motivácie a nadobúdate pocit, že daný tréning je stvorený pre vás.
 • Cenová dostupnosť – takéto riešenie má aj ekonomický zmysel. Ročné členstvo v online programoch na cvičenie sa ani zďaleka nepribližuje nákladom na vstupy do fitness centra, kurzy jogy, pilates, vybavenie domácej telocvične alebo najatiu si osobného trénera.

Nevýhody programov na cvičenie doma

 • Nutnosť sebadisciplíny – nevýhodou je, že je potrebné, aby ste dokázali pracovať s motiváciou a nezabúdali na disciplínu. Nie je nič jednoduchšie ako chcieť, ale neurobiť preto nič. 15 či 30 minút tréningu by sa tak pre vás malo stať nutnosťou a s tým je potrebné pracovať.
 • Technika a realizácia cvikov – hoci sú v rámci programov aj inštruktážne videá, niekedy osobný kontakt video nenahradí a kým sa naučíte cvik realizovať správne, môže to nejakú dobu trvať. Základ je však nenechať sa odradiť.
 • Stereotypné prostredie (priestor) – pre niekoho môže byť fitness centrum istým druhom motivácie na tréning. Domáce prostredie nie je pre neho tým miestom, v ktorom je motivovaný na svojich cieľoch pracovať a potrebuje prostredie, ktoré ho „nakopne“. Pri domácom cvičení sa môže stať, že sa pre vás obývačka stane stereotypná a budete musieť hľadať iný impulz. Pre niekoho je cvičenie v domácom prostredí naozaj výzva aj z dôvodu, že vás môžu vyrušovať iní členovia domácnosti.

Otázky a odpovede – FAQ

Máte otázky ohľadom online tréningových programov? Chcete sa poradiť ohľadom výberu vhodného tréningového programu pre vás? Testmagazín vám rád pomôže. Stačí, ak nám napíšete do sekcie komentárov. Odpovieme vždy, čo najskôr. Budeme tiež radi, ak sa s nami a ostatnými čitateľmi podelíte o vlastné skúsenosti s cvičením doma prostredníctvom online programov na cvičenie.

Áno, keďže väčšina poskytovateľov týchto služieb funguje na princípe mesačných alebo viacmesačných členstiev, platbu za nasledujúci mesiac môžete zrušiť a tým zrušíte aj aktiváciu členstva.

Pre ľudí, ktorí nemajú dostatok času na cvičenie vo fitness centrách, nechcú platiť mesačné permanentky alebo si najímať osobného trénera, je takéto riešenie optimálne. Dôležité je vždy stanovenie si cieľa a budovanie disciplíny. Iba tak je možné dosahovať výsledky aj cvičením doma. Takéto riešenie je veľmi výhodné aj z ekonomického hľadiska. Spolu s online tréningovými videami totiž získavate množstvo iných výhod a stávate sa zároveň členmi komunity.

Ide o pomerne komplikovanú otázku. Uvedené programy na cvičenie doma sú určené pre mužov, ženy, začiatočníkov i pokročilých. Každý si v nich nájde svoje, a to bez ohľadu na to, či chce schudnúť, nabrať svaly, zlepšiť výdrž, cvičiť brucho alebo vyformovať zadok. Cvičenie, stravovanie a dodržiavanie plánov dokáže byť len také efektívne, ako je vaša motivácia a disciplína. S vedomím, že si zaplatíte členstvo v tréningovom programe a budete dosahovať okamžite výsledky nemožno počítať, dôležité je program dodržiavať, ako by ste nad sebou mali skutočného trénera. Osvojíte si návyky, naučíte sa techniku a budete napredovať. Takéto cvičenia dokážu byť efektívne a môžete za pomoci nich dosahovať ciele, ak to tak budete chcieť vy.

Áno, no samozrejme má svoje limity. Rozhodne sa nevyrovná plateným členstvám v tréningových programoch. Odporučiť však môžeme jednoduché mobilné aplikácie, ako Tréning formou 30 dňovej výzvy v Google Play, pre ženy je rozšírená aplikácia Women Workout At Home pre tvarovanie postavy a chudnutie. Dobré ohlasy má aj aplikácia Schudnite za 30 dní alebo Adidas training by Runtastic. Niektoré aplikácie sú v slovenčine, iné v anglickom jazyku. Ponúkajú väčšinou dynamické alebo statické znázornenie cvikov, aby ste vedeli, ako ich technicky realizovať. Takéto aplikácie odporúčame predovšetkým pre začiatočníkov, ktorým môžu slúžiť ako inštruktáž, no vyskúšať si ich môžu aj pokročilejší cvičenci.

Gymbee.cz

Cvičenia na chudnutie, zdravotné cvičenia, kurz sebaobrany či meditačné a dychové cvičenia, mesačné alebo viacmesačné členstvo, videá rozdelené podľa času trvania, náročnosti alebo podľa partie, ktorú chcete precvičovať

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Súčasťou tohto programu na cvičenie je niekoľko typov tréningov. Gymbee má v ponuke základné mesačné alebo viacmesačné členstvo. Pozitívom je tiež zvýhodnená ponuka, kedy máte k dispozícii prístup k tréningom na prvých 14 dní zadarmo. Portfólio tréningov je rozdelené podľa zamerania a obsahuje aj špeciálne tréningové inštruktáže, informačné videá o strave, výžive alebo spánku.

Ak chcete budovať svaly alebo chcete schudnúť, fitness cviky sú určite cesta. Ide o jednu z najpreferovanejších kategórií v rámci členstva tréningového programu Gymbee. Tréningy sú vhodné pre ženy i mužov. Medzi tréningovými videami je tiež informačný obsah týkajúci sa stravy, spánku alebo strečingu. Páry potešia aj unikátne lekcie párového cvičenia a nechýba ani kardio. Vyberať si môžete videá podľa času trvania, náročnosti alebo podľa partie, ktorú chcete prioritne precvičovať. Pri niektorých cvikoch budete potrebovať náčinie. Chudnutie či naberanie svalov však nie sú jediným účelom cvičenia.

Ženy určite ocenia špeciálne cviky, ktoré posilnia panvové dno alebo sa postarajú o to, aby mali bruško po pôrode ako pred ním. Spomenúť je potrebné špeciálne videá so zdravotnými cvičeniami, kde inštruktori – fyzioterapeuti krok za krokom vysvetľujú postupy, ako docieliť pozitívne účinky špeciálnymi cvikmi. V ponuke sú dokonca videá týkajúce sa správneho sedu, precvičovania bedrových svalov, masáže predlaktia či chodidiel. Prítomný je dokonca aj SOS kurz prvej pomoci. Vďaka lekciám zameraným na mobilizáciu sa tiež dozviete to, ako optimálne aktivovať svalstvo pred každým tréningom. Vyhnúť sa tak môžete nepríjemným zraneniam.

Unikátny obsah, ktorý online tréning Gymbee používateľom prináša, je kurz sebaobrany. Vďaka tomu tak získate základy, ktoré môžu byť cenné v kritických okamihoch fyzickej inzultácie. V programe sa tiež dozviete viac o stravovaní a správnom pomere sacharidov, tukov a bielkovín v jedlách počas dňa. Špeciálnu pozornosť autori tréningového programu venovali aj relaxačným cvičeniam a meditácii, ktoré sú v tréningu súčasťou vyrovnanosti tela a ducha. Dozviete sa tak, ako začať s meditáciou. Meditačné videá či dychové cvičenia vám v tréningu môžu pomôcť k vyššej produktivite v tréningu i v práci. Pre flexibilitu končatín si môžete dopriať polhodinové až hodinové lekcie Power jogy či špeciálnej Hatha Flow jogy.

Online platforma portálu Gymbee.cz ponúka jednoduchú orientáciu na webe. Všetky informácie sa nachádzajú už na samotnej úvodnej stránke. Za drobnú nevýhodu možno považovať absenciu náhľadových videí. Tie si však možno pozrieť po aktivovaní 14-dňového bezplatného členstva. Podstatná je pre získanie prístupu registrácia a následný výber členstva. Po zaplatení už získate prístup ku všetkým tréningovým a inštruktážnym videám. K dispozícii sú cvičenia na doma pre ženy i mužov. Druhou možnosťou je zakúpenie poukazu s obmedzeným členstvom (1 mesiac – 3 mesiace) u externého predajcu. Takýto poukaz disponuje špeciálnym kódom, ktorý stačí zadať pri registrácii a následne po potvrdení môžete začať okamžite s tréningom.

Komplexne je program na cvičenie od Gymbee.cz zárukou spokojnosti. Na výber máte tréningy fitness, ktoré vás dostanú do formy a dokážete s nimi nabrať svaly či schudnúť. Za nevídaný, no kvalitný obsah možno považovať inštruktážne videá sebaobrany. V rámci tréningových videí nájdete aj obsah týkajúci sa stravovania. Veľmi chválime zdravotné cvičenia, ktoré sú realizované fyzioterapeutmi alebo cviky na lepšiu mobilitu. Gymbee vám ukáže aj to, ako na meditáciu či jogu. Efektívne si dokážete vybrať z kratších alebo dlhších tréningov a manažovať si tak čas tréningu a jeho náročnosť. Nájdete tu cviky pre začiatočníkov i pokročilých. Aby ste si tréningový program online vychutnali, budete potrebovať len prístup k internetu a telefón, tablet či notebook.

Pozitíva

Kurz sebaobrany
Široká ponuka tréningov a inštruktáží
Zdravotné cvičenia i meditácia

Negatíva

Horšia orientácia na webe

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Šport

Vaše hodnotenie:
(92.4%)

Komentáre
Viktor 08.Jun.2022

Program Gymbee používame s manželkou zatiaľ dva týždne a sme spokojní. Je super mať možnosť vybrať si z rôznych oblastí, podľa individuálnych potrieb. Sú tu zastúpené zdravotné cvičenia, meditácia, jóga, fitness, tanec, sebaobrana a mnoho iného. Videá sú fakt užitočné. Neľutujeme členstvo, aj keď predplatné je drahšie. Malým mínusom je horšia ovládateľnosť prehrávača. Inak fajn.

Odpovedať

Kristína 09.Jun.2022

Som spokojná s programom Jany Landl, na výber je z viacerých možností predplatného. Každý program, aj ten najlacnejší ponúka každý deň nový tréning a archív videí. Tie drahšie programy majú niečo navyše, napríklad jedálničky, výzvy, ceny atď. Vyhovuje mi každodenná motivácia, núti ma to zacvičiť si, aj keď práve na to nemám až tak veľmi chuť. Odporúčam.

Odpovedať

Blanka 14.Jun.2022

Vyhovuje mi program Instagym, skúšala som predtým aj iné, ale tento asi mojim potrebám sadol najviac. K dispozícii je cez 150 tréningov, od programov pre zhodenie kilogramov až po tvarovanie postavy alebo spevnenie svalov. Pracovať sa dá na všeličom, podľa toho, čo aktuálne potrebujete. Je to vhodné pre začiatočníkov aj pokročilejších. Najväčším plusom sú kompletné jedálničky pre konkrétny cieľ a tiež skúšobná 14 dňová doba.

Odpovedať

Veronika R. 30.Jun.2022

Dávam prednosť Fitshaker.sk, pretože orientácia na webe je fakt skvelá, na iných stránkach som sa strácala. Veľkým plusom je veľká databáza videí a podrobné instruktáže. Pre niekoho môže byť mínusom, že je to orientované skôr na ženy. Chýbajú tu silové tréningy, respektíve ich je tu pomenej. Ja som spokojná a mne tento štýl vyhovuje.

Odpovedať

Hanka V. 12.Jul.2022

Katiesclub.online je podľa mňa super kurz pre ženy. Obsah je vhodne zvolený, témy, lekcie, tréningy, ale aj rozhovory atď. Sú tu aj úžasné skupinové aktivity pod vedením skúsených a milých trénerov. :-) Cvičím tu už dlhšie a vždy je to super, skvelá atmosféra, vždy rozdielne lekcie. Jednotlivé tréningy majú prehľadnú kategorizáciu a sú tu aj špeciálne online kurzy s detailnou inštruktážou. Mínusom je, že tu chýbajú jedálničky, ale inak spokojnosť.

Odpovedať

Ivana 17.Oct.2022

Dávam prednosť programu Gymbee.cz. Môžem si voliť z viacerých kategórií a myslím si, že aj cena je ok. Páči sa mi, že tu nechýba kurz sebaobrany, zdravotné cvičenia alebo aj meditácia. Mínusom je snáď len spomínaná horšia orientácia na webe.

Odpovedať

Miriam 29.Dec.2023

Som členom LIVE ENERGY tréningového programu (pôvodný názov Jany Landl) od poslednej live premeny. Tým, že Jany vytvoril toto online fitko kde k nemu pribúdajú známi tréneri s rôznymi druhmi tréningov, tak je stále na výber čo cvičiť a fakt neupadnete do stereotypu. V archíve je skoro 2 000 rôznych tréningov + každý deň pribúda nový. Ak sa rozhoduješ, tak vyskúšaj lebo za 8,90€ to je fakt skoro nič a dostaneš toho veľa. Janyho tréningy majú jedinečnú atmosféru. Ja neľutujem a odporúčam ďalej :) #livefamily je skvelá komunita

Odpovedať