Mobilné klimatizácie

Najlepšie mobilné klimatizácie 2024 + recenzie

Leto prináša množstvo nesporných výhod — dovolenky, oddych a čas strávený s priateľmi či rodinou. Spolu s ním však naše domácnosti zachváti aj vlna neznesiteľných horúčav. Premýšľali ste už nad tým, ako s nimi bojovať? Riešením môže byť kúpa mobilnej klimatizácie, ktorá dokáže miestnosť ochladiť. Ideálnym príkladom je víťaz nášho testu. Mobilná klimatizácia Sinclair AMC-14P, ktorá ponúka skvelý chladiaci výkon a tiež funkciu vykurovania. Desiatky hodín strávených porovnávaním jednotlivých produktov nám však ukázali viacero zaujímavých adeptov. Ak vás zaujíma, ktorí to sú, prečítajte si náš porovnávací test a návod na to, ako vybrať mobilnú klimatizáciu.

Publikované: 28.04.2021
Aktualizované: 22.09.2023

Akú mobilnú klimatizáciu kúpiť? 

Hoci je trh mobilnými klimatizáciami doslova presýtený, vy sa zlej kúpy obávať nemusíte. Vďaka nášmu podrobnému zhrnutiu sa dozviete o všetkých dôležitých parametroch, ktoré by ste mali pri kúpe svojho nového spoločníka v domácnosti sledovať. Ak však nemáte čas článok čítať až do konca, nezúfajte. Hneď v jeho úvode vám predstavíme TOP 3 mobilné klimatizácie, ktoré dosiahli skvelé výsledky nielen v našom porovnávacom teste, ale aj medzi spotrebiteľmi počas dlhodobého používania.

Názov Hodnotenie Detail
Sinclair AMC-14P 5* Zobraziť produkt
Sencor SAC MT1411C 5* Zobraziť produkt
Sencor SAC MT9030C 5* Zobraziť produkt
Klarstein New York 7k 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Sinclair AMC-14P

Sinclair AMC-14P

Chladiaci výkon na úrovni 4 kW, príkon 1 540 W, chladenie aj odvlhčovanie vzduchu, ochladí miestnosť s veľkosťou do 35 m².

Zobraziť viac info

V našom teste obstála najlepšie mobilná klimatizácia Sinclair AMC-14P. Tá ponúka skvelý chladiaci výkon 4 kW, vďaka ktorému si poradí s ochladením či ohriatím miestnosti s výmerou viac ako  35 m² (90 m3). Rýchle ochladenie miestnosti zabezpečí vysoký prietok vzduchu. Nevýhodou klimatizácie môže byť jej hlučnosť na úrovni 56 dB. Je však potrebné dodať, že so zvýšenou hlučnosťou je potrebné počítať v prípade všetkých mobilných jednotiek.

Cenový trhák
Trotec Pac 2010 E

Trotec Pac 2010 E

Chladiaci výkon na úrovni 2,1 kW, príkon 800 W, prietok vzduchu 320 m3/h, odvlhčovanie (24 l/deň)

Zobraziť viac info

Spotrebiteľmi dobre hodnotená mobilná klimatizácia značky Trotec. Zaujala nás dostupnou cenou a taktiež nízkou hlučnosťou. Zariadenie ponúka až tri režimy chodu vrátane odvlhčovania. Súčasťou balenia je návod, tesnenie do okna i diaľkový ovládač. Klimatizácia disponuje aj automatickým odparovaním kondenzátu.

Náš TIP
Whirlpool PACW29HP

Whirlpool PACW29HP

Príkon 2 500 W, prietok vzduchu 380 m³ za hodinu, prítomnosť šiesteho zmyslu, funkcie Around U, samočistenie, odvlhčovanie, indikátor plnej nádoby, HEPA filter.

Zobraziť viac info

Za povšimnutie stojí aj mobilná klimatizácia Whirlpool PACW29HP, ktorá prináša používateľovi funkciu „šiesteho zmyslu“. Spočíva v automatickom nastavení mobilnej jednotky tak, aby pracovala čo najefektívnejšie. Klimatizácia je určená do miestností s veľkosťou až 70 m², jej prietok vzduchu dosahuje hodnotu 380 m³ za hodinu. Hladina hluku sa v prípade klimatizácie Whirlpool dostáva na hodnotu 64 dB.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Úlohou mobilnej klimatizácie je v prvom rade zodpovedne slúžiť svojmu majiteľovi. Aj preto sme sa pri porovnaní jednotlivých jednotiek zamerali na nezávislé testy a dlhodobé skúsenosti používateľov mobilných klimatizácií  zo Slovenska i zo zahraničia. Pri porovnaní a výbere klimatizačných jednotiek sme sa nesústredili na subjektívne vnímané parametre, akým je napr. dizajn. Potenciálnym spotrebiteľom sme sa pokúsili priniesť výpis hlavných funkcií, predností a nevýhod jednotlivých modelov tak, aby si pred ich kúpou dokázali urobiť ucelený obraz

Chladiaci výkon
Výmera miestnosti
Spotreba elektrickej energie
Hlučnosť
Kompaktnosť
Spôsob odstránenia kondenzátu
Prídavné funkcie

Mobilné klimatizačné jednotky už nie sú dávno len o výkone. Preto sme sa podrobne zaoberali hneď niekoľkými parametrami vrátane spotreby elektrickej energie alebo hladiny hluku, ktoré sú v prípade mobilnej klimatizácie pomerne podstatné. Detailné porovnanie všetkých parametrov totiž považujeme pri výbere klimatizácie za nevyhnutné. Pri písaní porovnania sme vychádzali zo slovenských aj zahraničných odborných zdrojov, ktoré sme dopĺňali o používateľské skúsenosti z portálov Heureka.sk, Alza.sk, Mall.sk, Hej.sk a iné.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie mobilných klimatizácií 

Mnohých používateľov dokážu ku kúpe zlákať kvalitné fotografie či zaujímavý produktový popis. Výber klimatizačnej jednotky by však mal byť značne komplexnejší. V prípade elektroniky je totiž mimoriadne dôležité nespoliehať sa len na prvý dojem, ale aj na používateľské skúsenosti. Aj preto sme ich pre vás podrobne zbierali a analyzovali, aby sme napokon prišli so zoznamom mobilných klimatizácií, ktorých kúpa pre vás nebude predstavovať riziko, ale budete si môcť naplno užívať ich výhody. Naše porovnanie je nezávislé a nezaujaté. Nesnažíme sa zvýhodniť žiadneho výrobcu ani konkrétny model mobilnej klimatizácie. Naopak, vysokú variabilitu považujeme za nevyhnutnosť pri správnom výbere.

Víťaz testu

Sinclair AMC-14P

Chladiaci výkon na úrovni 4 kW, príkon 1 540 W, chladenie aj odvlhčovanie vzduchu, ochladí miestnosť s veľkosťou do 35 m².

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Mobilná klimatizácia Sinclair AMC-14P patrí medzi to najlepšie, čo segment prenosných klimatizačných jednotiek na trhu momentálne ponúka. Disponuje skvelým chladiacim výkonom na úrovni 4 kW, čo jej bez problémov stačí na ochladenie priestoru s veľkosťou do 35 m². Niektorí používatelia pocítili ochladenie vzduchu aj v miestnosti s výmerou viac ako 50 m². Ak by ste potrebovali lacnejšiu klimatizáciu, ktorá zvládne pokryť podobný priestor, zvážte kúpu klimatizačnej jednotky Whirlpool PACW29HP

Zariadenie z dielne výrobcu Sinclair je možné ovládať hneď dvomi spôsobmi – buď pomocou ovládacieho panela priamo na tele, alebo prostredníctvom diaľkového ovládania. Sinclair AMC-14P ovládanie mobilnou aplikáciou neumožňuje. O všetkom vás však bude informovať prehľadný LED displej priamo na klimatizačnej jednotke, preto nemajte z absencie mobilnej podpory žiaden strach. Klimatizácia Sinclair je vybavená automatickým výparníkom kondenzátu. Príkon klimatizácie Sinclair AMC-14P činí 1 540 W. Okrem chladenia vzduchu ho dokáže aj odvlhčovať, a to v množstve 2,5 litra za 24 hodín prevádzky. Mobilná klimatizácia dokáže zabezpečiť takisto prídavné vykurovanie. Samotné zariadenie je pomerne robustné, pri rozmeroch 76 x 53,2 x 30 centimetrov disponuje váhou úctyhodných 30,6 kilogramov. Klimatizačná jednotka pracuje s ekologickým chladivom R290 (propánom), ktoré sa pýši jednou z najnižších uhlíkových stôp spomedzi chladiacich kvapalín. 

Názory na hlučnosť prístroja sa rozchádzajú a zatiaľ čo pre niektorých je príliš hlučný, iným hluk na úrovni 56 decibelov neprekáža. Pri maximálnom výkone hlučnosť dosahuje hodnotu až 64 dB. Je však potrebné uvedomiť si, že mobilné klimatizácie sú v porovnaní s pevnými klimatizáciami hlučnejšie všeobecne. Spôsobené je to najmä faktom, že klimatizačná jednotka montovanej klimatizácie odvádza hluk do exteriéru, zatiaľ čo v prípade mobilnej klimatizácie to neplatí.

Pozitíva

Vysoký výkon
Vhodná aj do väčších miestností
Funkcia vykurovania

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena

Chladiaci výkon: 4,0 kW ● Príkon: 1 540 W ● Energ. trieda chladenia: A ● Prietok vzduchu: 450 m3/h ● Max. hlučnosť: 64 dB ● Hmotnosť: 30 kg

Cenový trhák

Trotec Pac 2010 E

Chladiaci výkon na úrovni 2,1 kW, príkon 800 W, prietok vzduchu 320 m3/h, odvlhčovanie (24 l/deň)

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Spotrebiteľmi dobre hodnotená mobilná klimatizácia značky Trotec. Zaujala nás dostupnou cenou a taktiež nízkou hlučnosťou. Zariadenie ponúka až tri režimy chodu vrátane odvlhčovania. Súčasťou balenia je návod, tesnenie do okna i diaľkový ovládač. Klimatizácia disponuje aj automatickým odparovaním kondenzátu.

Primárny účel klimatizácie, chladenie, zvláda tento model na jednotku. Dokazujú to aj kladné referencie zákazníkov. Zariadenie ponúka chladiaci výkon 2,1 kW alebo, ak chcete 7 200 BTU. Odporúčaný je do priestoru s výmerou 26 m2. Zákazníci si pochvaľujú celkovú efektivitu chladenia a rýchly nástup chladného vzduchu. V režime chladenia – klimatizácie môžete nastaviť požadovanú teplotu a zariadenie bude automaticky teplotu regulovať a vypne sa v okamihu, keď bude teplota v miestnosti na požadovanej úrovni. Ďalej je spustený režim ventilácie a chladenie sa spustí, keď sa teplota zvýši. Automaticky sa zvýšia aj otáčky ventilátora. Režim ventilácie je možné mať aktívny aj bez chladenia – v zásade tak máte k dispozícii ventilátor (3 rýchlosti).

Praktická je aj funkcia odvlhčovania. Tento režim je aktívny vždy, keď je zariadenie zapnuté. Výkon odvlhčovania je 24 litrov za deň. Vlhkosť môžete odvádzať do odtoku alebo je prístroj vybavený nádržkou a automatickým odparovaním kondenzátu. Nemáte tak žiadnu starosť a zariadenie sa nevypne ani po naplnení nádržky. Klimatizácia je vhodná do bytov, domov alebo do kancelárií. Pozitívom je jej tichý chod. Mobilná klimatizácia dosahuje maximálnu hladinu hluku 51 dB, čo je aj v konkurencii s ostatnými veľmi dobrý výsledok. Model disponuje tiež nočným režimom. Samozrejmosťou sú také funkcie ako časovač alebo odložený štart.

K zariadeniu je dodávaná odvodová hadica pre odvod horúceho vzduchu (1,5 m) a taktiež hadička na odvod kondenzátu. Tesnenie do okien nie je súčasťou balenia a v prípade potreby je možné si ho dokúpiť. V balení nájdete aj diaľkový ovládač, ktorým môžete mobilnú klimatizáciu ovládať. Ovládací panel s LED displejom je aj na samotnom zariadení, diaľkový ovládač však predstavuje vyšší komfort a možnosť ovládania na určitú vzdialenosť.

Mobilná klimatizácia je vybavená predfiltrom, ktorý je umývateľný. Jeho úlohou je zachytiť hrubšie nečistoty. Smer fúkania vzduchu je takisto možné regulovať za pomoci pohyblivých lamiel. Ovládanie je však len manuálne. Spomedzi funkcií nesmieme opomenúť ani automatické odmrazovanie výparníka. V prípade tvorby ľadu zariadenia námrazu automaticky roztápa.

V celkovom hodnotení budí tento model mobilnej klimatizácie veľmi dobrý dojem. Zákazníci to vnímajú podobne a týka sa to aj pomeru ceny a kvality. Klimatizácia ponúkne solídny výkon a spotrebitelia si pochvaľujú rýchly nástup chladenia a zároveň aj relatívne tichý chod oproti konkurentom. Samostatne dokáže fungovať aj ako ventilátor. Ak chcete zariadenie premiestňovať po byte či dome, oceníte transportné kolieska. Okrem vysokej efektivity chladenia zákazníkov teší aj automatická regulácia teploty. Pozitívne hodnotený je i dizajn prístroja.

Škoda, že súčasťou balenia nie je tesnenie do okna. To je potrebné dokúpiť pre eliminovanie prúdenia teplého vzduchu v miestnosti. Zariadenie sa jednoducho ovláda a k dispozícii je aj diaľkový ovládač. Celkovo je zariadenie veľmi úsporné. Príkon dosahuje hodnotu len 800 W. Chválime aj automatické odmrazovanie výparníka či automatické odparovanie kondenzátu, ale aj praktické funkcie ako časovač alebo odložený štart. Za dané peniaze je tento model skvelou kúpou.

Pozitíva

Priaznivá cena
Efektivita a rýchlosť chladenia
Relatívne tichý chod

Negatíva

Tesnenie do okna nie je v balení

Chladiaci výkon: 2,1 kW/7 200 BTU ● Príkon: 800 W ● Odporúčaná výmera: 26 m2 ● Prietok vzduchu: 320 m3/h ● Odvlhčovanie: áno ● Výkon odvlhčovania: 24 l/deň ● Max. hlučnosť: 51 dB ● Hmotnosť: 24 kg

Náš TIP

Whirlpool PACW29HP

Príkon 2 500 W, prietok vzduchu 380 m³ za hodinu, prítomnosť šiesteho zmyslu, funkcie Around U, samočistenie, odvlhčovanie, indikátor plnej nádoby, HEPA filter.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Náš test klimatizácií prináša pohľad aj na zaujímavý model z dielne Whirlpool, nesúci označenie PACW29HP. Klimatizačná jednotka disponuje príkonom na úrovni 2 500 W a slušným prietokom vzduchu šplhajúcim sa k 400 m³ – konkrétne 380 m³ za hodinu. Vďaka tomu dokáže efektívne pracovať v miestnosti veľkej do 70 m². Miernou nevýhodou môže byť v jej prípade zvýšená hlučnosť, ktorá tu dosahuje až 64 dB. Spolu s kúpou modelu PACW29HP by ste sa tak mali pripraviť na to, že pre vás bude zaspávanie pri zapnutej klimatizácii o čosi ťažšie. Ako lepšie riešenie sa tak javí klimatizácia Sinclair AMC-14P, v prípade ktorej sa, v závislosti od konkrétneho nastavenia, môžete dostať na hladinu hluku nižšiu aj o 10 dB a efektivita ochladzovania je veľmi vysoká.

Telo klimatizačnej jednotky je robustné a disponuje rozmermi 74,4 x 44,8 x 40 centimetrov. To všetko pritom pri váhe 35 kilogramov. Čo však robí tento model zaujímavým, sú prídavné funkcie. Poteší prítomnosť šiesteho zmyslu, ktorý dokáže rozoznať klimatizačné podmienky v miestnosti a prispôsobiť im svoju činnosť. Vďaka tejto funkcii sa vám tak nestane, že budete mať v miestnosti chvíľu príliš chladno a následne neznesiteľne teplo. Systém totiž podmienky v miestnosti neustále monitoruje a prehodnocuje, vďaka čomu volí vždy to najideálnejšie možné nastavenie. Nepochybne oceníte aj prítomnosť funkcie Around U. Tá zasa využíva senzor v ovládači klimatizácie na jej pravidelnú aktualizáciu tak, aby bola vo vašom okolí vždy prijateľná teplota. 

Používatelia vyzdvihujú v prípade mobilnej klimatizácie Whirlpool PACW29HP aj funkciu samočistenia, odvlhčovania, indikátor plnej nádoby či prítomnosť HEPA filtra. Ten je vyberateľný, ľahko umývateľný a jeho lytické enzýmy dokážu odstrániť až 99,9 % prachu a iných nečistôt zo vzduchu, a to vrátane alergénov či roztočov.

Pozitíva

Vhodné aj pre väčšie miestnosti
HEPA filtrácia
Funkcia samočistenia

Negatíva

Vyššia hlučnosť
Hmotnosť zariadenia

Chladiaci výkon: 3,0 kW ● Príkon: 2 500 W ● Energ. trieda chladenia: A+ ● Prietok vzduchu: 380 m3/h ● Max. hlučnosť: 64 dB ● Hmotnosť: 35 kg

Midea MPPB-14CRN7

Príkon 1 500 W, prietok vzduchu  420 m³, funkcia odvlhčovania vzduchu a reštartu, diaľkový ovládač.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak hľadáte šikovného a dizajnového pomocníka na ochladenie vzduchu vo vašej domácnosti, vašej pozornosti by nemala ujsť ani mobilná klimatizácia Midea MPPB-14CRN7. Tá disponuje príkonom 1 500 W a určená je do priestorov s maximálnou rozlohou 48 m². Popri funkcii chladenia disponuje aj funkciou odvlhčovania vzduchu, ktorá si dokáže poradiť s 89,8 litrami vzduchu za 24 hodín.

Ak sa však pozrieme na prietok vzduchu, dostaneme sa na hodnotu 420 m³, teda len o 30 m³ menej, ako v prípade víťaza testu Sinclair AMC-14P. Aj jednotka z dielne spoločnosti Midea pritom využíva na zníženie teploty vzduchu ekologické chladivo R290, vďaka ktorému sa môžete tešiť len z minimálnej uhlíkovej stopy.

Mobilnú klimatizáciu Midea je možné ovládať pohodlne prostredníctvom diaľkového ovládača, ale vďaka ovládaciemu panelu osadenému na tele zariadenia aj priamo na jednotke. Tá disponuje váhou 35 kilogramov a rozmermi 76,9 x 48,1 x 39,2 centimetrov. Pripraviť sa musíte na hladinu hluku na úrovni 65 decibelov. Výhodou zariadenia je funkcia autoreštartu, ktorá dokáže klimatizácii prinavrátiť pôvodné nastavenia aj po výpadku elektrického prúdu. Odvod tepla je možné vyviesť pomocou hadice von oknom, ale aj cez stenu. Slúžia na to špeciálne adaptéry, podobne ako v prípade mobilnej klimatizácie Sinclair AMC-14P.

Pozitíva

Funkcia odvlhčovania vzduchu
Vysoký chladiaci výkon

Negatíva

Vyššia hlučnosť pi max. výkone
Vysoká obstarávacia cena

Chladiaci výkon: 3,9 kW ● Príkon: 1 500 W ● Energ. trieda chladenia: A ● Prietok vzduchu: 420 m3/h ● Max. hlučnosť: 65 dB ● Hmotnosť: 35 kg

Woods Como 12K Smart Home

Chladiaci výkon 3,5 kW/12 000 BTU, príkon 1 250 W, prietok vzduchu 420 m3/h, odvlhčovanie (1,2 l/hod.)

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Výkonná mobilní klimatizácia vhodná do bytov, domov či kancelárií. Ide o drahší model, no jeho výhodou je väčšie pokrytie priestoru a vyšší chladiaci výkon. Veľkým pozitívom pre milovníkov technológií je, že zariadenie disponuje WiFi modulom a je možné ovládať ho cez mobilnú aplikáciu.

Vysoký prietok vzduchu až 420 m3/h je predpokladom toho, že mobilná klimatizácia dokáže priestor schladiť veľmi rýchlo. A tak to je. Zariadenie Woods Como 12K Smart Home disponuje chladiacim výkonom 3,5 kW (12 000 BTU) a pokryje plochu s výmerou okolo 35 m2. Samozrejmosťou je samostatný režim ventilácie s dvoma rýchlosťami. Automatická regulácia teploty v režime chladenia znamená, že klimatizácia chladí dovtedy, dokým nedosiahne priestor požadovanú teplotu. Práve vysoký prietok vzduchu dokáže pri vyššom výkone chladiť veľmi rýchlo a efektívne. Hlučnosť dosahuje hodnoty v rozsahu od 50 do 55 dB.

Nechýba ani režim odvlhčovania. Výrobca uvádza odvlhčovací výkon na úrovni 1,2 l za 24 hodín. Príkon zariadenia je 1 250 W. Vzhľadom na výkon je však energetická náročnosť primeraná. Na chladenie je využívané chladivo R290. Ku klimatizácii je dodávaná vzduchová hadica, no okennú izoláciu je potrebné dokúpiť. Nie je súčasťou balenia. Konštrukcia klimatizácie váži zhruba 26 kg a má transportné kolieska, čo s určitosťou uľahčí prípadné presuny.

Výhodou tohto modelu je aj prívlastok Smart. Mobilná klimatizácia disponuje integrovaným WiFi modulom a je možné ju ovládať jednoducho na diaľku cez mobilnú aplikáciu. Kde môžete regulovať teplotu, prepínať režimy či aktivovať časovač. Aplikácia je dostupná pre iOS aj Android. V aplikácii nájdete aj reálne informácie o teplote a vlhkosti vzduchu v priestore. Ovládať však môžete klimatizáciu aj cez dotykový panel priamo na zariadení alebo cez diaľkový ovládač, ktorý je v balení. Klimatizácia má na prednej strane aj praktický podsvietený displej, ktorý umožňuje sledovanie aktuálnej teploty.

Z pohľadu zákazníka je mobilná klimatizácia Woods Como 12K Smart Home hodnotená pozitívne. Asi jediným väčším negatívom je vyššia cenovka, ktorú renomovaný výrobca tomuto modelu priradil. Dostanete však výkonné zariadenie, ktoré si s horúcimi letnými dňami hravo poradí. Do úvahy berte aj to, že ide o klimatizáciu s WiFi. Ovládať ju môžete na diaľku cez mobilnú aplikáciu – regulovať teplotu, prepínať režimy alebo kontrolovať aktuálnu teplotu a vlhkosť vzduchu v miestnosti. Používateľom sa ovládanie cez aplikáciu veľmi páči. Rovnako ako podsvietený displej a dotykový panel. Samostatne dokáže bez chladenia fungovať ako ventilátor (2 rýchlosti). Permanentne aktívny je režim odvlhčovania s automatickým odparovaním kondenzátu.

Majiteľov tejto klimatizácie teší rýchly nástup chladenia a taktiež väčšie pokrytie priestoru. Výkon je podporený vysokým prietokom vzduchu. Konštrukcia je robustná a má aj transportné kolieska. Kvalita spracovania je na dobrej úrovni. Sťažnosti nesmerujú ani smerom k akustickému prejavu a hlučnosti. Chod je relatívne tichý. Zariadenie aj z hľadiska dizajnu pôsobí moderne. Súčasťou balenia je vzduchový vývod, no okennú izoláciu je potrebné dokúpiť.

Pozitíva

Vysoký výkon chladenia
Ovládanie cez aplikáciu v mobile
Praktický predný displej

Negatíva

Vyššia cena

Chladiaci výkon: 3,5 kW/12 000 BTU ● Príkon: 1 250 W ● Odporúčaná výmera: 35 m2 ● Prietok vzduchu: 420 m3/h ● Odvlhčovanie: áno ● Výkon odvlhčovania: 1,2 l/hod. ● Max. hlučnosť: 55 dB ● Hmotnosť: 26 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

Nezaujali vás vyššie predstavené produkty? Žiaden problém, nezúfajte! Na trhu je totiž dostupných množstvo mobilných klimatizácií, ktoré budú vašim požiadavkám nepochybne vyhovovať. My v Test magazíne sa vám však pokúsime výber zjednodušiť niekoľkými doplnkovými produktmi, ktorých funkcionalita je porovnateľná s tými testovanými. Disponujú však istou dávkou osobitosti, čo z nich robí mimoriadne zaujímavé zariadenia vytŕčajúce z radu prenosných klimatizačných jednotiek.

Ak túžite po efektívnom ochladení, ale nechcete investovat do drahých a objemných klimatizácií, riešením pre vás môže byť aj kompaktná mobilná klimatizácia Camry CR 7926. Okrem chladenia ponúka aj funkciu ventilátora a odvlhčovača (19,2 l za deň). Teplotu umožňuje nastaviť v rozmedzí od 15 do 31 stupňov. Chladiaca kapacita je 2 000 W/7 000 BTU. Vhodná je do miestností  rozlohou max. 25 m2.

Za povšimnutie stojí aj mobilná klimatizácia DeLonghi PAC CN93. Klimatizácia na báze vzduch-vzduch je zariadenie 2v1. Okrem vetrania vzduch odvlhčuje. Samotná klimatizácia disponuje výkonom na úrovni 1 000 W, no čo je ešte podstatnejšie, určená je do miestností s výmerou do 90 m3

Mobilná klimatizácia Midea MPPH-07CRN7 radu Comfee síce nepatrí medzi tie najvýkonnejšie zariadenia na trhu, napriek tomu však ponúka slušný prietok vzduchu na úrovni 286 m³ za hodinu. Určená je pritom na prácu v miestnosti do 25 m². Ide o pomocníka vhodného najmä do teplých letných dní, keďže hladina hluku na úrovni 63 dB už môže byť v noci pre používateľa nepríjemne rušivá.

Ochladiť a odvlhčiť vzduch zvládne aj mobilná klimatizácia Whirlpool PACW212CO, ktorá je určená pre miestnosti s výmerou až 70 m³. Ovládať ju môžete vďaka diaľkovému ovládaniu s displejom a nechýba ani praktický časovač. Čistý vzduch je v priestore vďaka HEPA filtru. Výkon chladenia je na úrovni 3,5 kW. Zaujímavá je i funkcia rýchleho chladenia alebo režim Sleep pre chladenie počas spánku. 

Mobilná klimatizácia Electrolux EXP34U338CW môže byť ideálnou voľbou pre používateľov, ktorí potrebujú rýchlo a efektívne schladiť väčšie priestory. S výkonom 3 400 W je schopná pokryť priestor s rozmermi do 50 m², čo ocenia najmä ľudia pracujúci v kancelárii. Klimatizácia disponuje funkciou odvlhčovania vzduchu, pri maximálnom výkone dosahuje hladinu hluku 64 dB.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Jedným z kľúčových faktorov, ktoré by ste mali pri kúpe mobilnej klimatizácie zvažovať, je aj spotrebiteľská spokojnosť a predajnosť samotného produktu. Aj preto vám prinášame prehľad najpredávanejších mobilných klimatizácií na Slovensku, ktorých kúpou získate kvalitné zariadenie za dostupnú cenu. Údaje predajnosti zozbieral portál Heureka.sk a my ich vzhľadom na nutnosť aktuálnosti pravidelne obnovujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Siguro AC-C140 5* Zobraziť produkt
Comfee Smartcool PAC 7000 5* Zobraziť produkt
Sencor SAC MT7048C 5* Zobraziť produkt
Rohnson R-8814 Antarctica 5* Zobraziť produkt
LTC WT10 5* Zobraziť produkt

Ako sme si už v našom porovnaní povedali, výber mobilnej klimatizácie by nemal stáť a padať na jednom konkrétnom parametri. V niektorých prípadoch totiž môže zaostávať, no vyvažuje ho prítomnosť iných zaujímavých funkcií. Poďme sa teda pozrieť na to, aké parametre by sme mali pri kúpe mobilnej klimatizácie sledovať. 

Ako vybrať mobilnú kliamtizáciu

 • Chladiaci výkon
 • Hlučnosť
 • Odvod kondenzátu
 • Spotreba elektrickej energie
 • Rozmery a hmotnosť
 • Prémiové funkcie
 • Spôsob odvádzania tepla
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Chladiaci výkon klimatizácie je podstatný

Prvým a nepochybne aj najdôležitejším parametrom v prípade mobilných klimatizačných jednotiek je chladiaci výkon. Vyrátava sa na základe miestnosti, v ktorej bude klimatizácia uložená. Vo všeobecnosti platí, že na dokonalú efektivitu by ste mali pri jednom m² priestoru počítať s nutnosťou prítomnosti výkonu aspoň 8 W. Ak teda potrebujete vychladiť miestnosť s rozlohou 50 m², vaša klimatizácia by mala disponovať výkonom aspoň 400 W.

Spotrebiteľ sa môže pri hľadaní správneho výkonu riadiť aj jednotkou BTU – British Thermal Unit alebo výkonom vo wattoch či killowattoch. Čím je toto číslo väčšie, tým je vyšší výkon. Napríklad v prípade hodnoty 10 000 BTU rátajte s tým, že mobilná klimatizácia bez problémov vychladí miestnosť s výmerou 40 m². Podobnú výmeru zvládne vychladiť aj prenosná klíma s chladiacim výkonom 3,5 kW. Viac napovedať môže napríklad aj prietok vzduchu, objem v m³, ktorý dokáže v priebehu hodiny klimatizácia ochladiť. 

Samozrejme, tento parameter nemožno v žiadnom prípade považovať za stály. Priamo totiž súvisí s pohybom v miestnosti, s počtom osôb v nej, s počtom okien a dverí a frekvenciou, ako často sú otvárané či zatvárané. V prípade mobilných klimatizácii sa navyše počíta s ich prenosom. Ak si teda chcete zabezpečiť dostatočnú efektivitu klimatizácie, zakúpte si taký model, ktorý je minimálne taký výkonný, aby pokryl bez problémov najväčšiu miestnosť vo vašej domácnosti

Tichá mobilná klimatizácia – hladina hluku

Ak zvažujete kúpu mobilnej klimatizácie do vašej spálne, pozornosť venujte aj hladine hluku, ktorý dané zariadenie produkuje. To by nemalo prekročiť úroveň 50 dB, v opačnom prípade bude klimatizačná jednotka pôsobiť v noci rušivo. Je však potrebné uvedomiť si, že mobilná klimatizácia nie je primárne určená na ochladzovanie vzduchu počas celého dňa. Hlučnosť sa tak zvyčajne pohybuje na úrovni 60 decibelov a vyššie, čo je omnoho viac, ako v prípade montovaných klimatizácií. Ak teda chcete vzduch ochladzovať primárne počas spánku, siahnite radšej po montovanej klimatizácii, ktorej klimatizačná jednotka odvádza hluk do exteriéru.

Mobilná klimatizácia s automatickým výparníkom a bez hadice?

Mimoriadne dôležité je ešte pred kúpou klimatizácie myslieť na to, akým spôsobom z nej budete odvádzať vyzrážanú vodu – kondenzát. Väčšina jednotiek disponuje odtokovou hadičkou, ktorú je možné umiestniť do okna či do steny. Jednoducho niekam, kam bude vyzrážaný kondenzát odtekať. Niektoré modely však vyzrážanú vodu ukladajú priamo do nádrže umiestnenej v tele samotného zariadenia.

Vývod vzduchu mobilnej klimatizácie

Ideálnym riešením je mobilná klimatizácia s automatickým výparníkom kondenzátu. Dobrý riešením je aj čiastočné samoodparovanie kondenzátu, keď malá časť vlhkosti ostáva v nádobke, no väčšina sa odparí. Nezabudnite si preto zvážiť, ktorý spôsob odvádzania kondenzátu je pre vás prijateľnejší. Tu sú všetky možnosti odvádzania kondenzátu:

 • Klasická odtoková hadica
 • Integrované nádoby na kondenzát
 • Automatický výparník kondenzátu
 • Čiastočné samoodparovanie kondenzátu
 • Kondenzačné čerpadlá (samostatné príslušenstvo) 

Reálna spotreba klimatizácie sa ukáže až v praxi

Azda nik z nás si elektroniku nekupuje s cieľom minúť čo najviac elektrickej energie. Výnimkou zrejme nebude ani kúpa mobilnej klimatizácie. Ešte pred jej prinesením domov sa tak zaujímajte o to, koľko elektrickej energie dané zariadenie spotrebuje a do akej energetickej triedy spadá. Ak chcete nakupovať čo najekonomickejšie, obzrite sa po klimatizačnej jednotke z triedy A+++. Tých je však veľmi málo a zvyčajne majú menší chladiaci výkon. 

Ak pre vás nie jeniekoľko ušetrených kWh rozhodujúcich, nebojte sa siahnuť aj po klimatizácii triedy A – stále ide o mimoriadne šetrné zariadenie. Uvádzaná spotreba však býva čiastočne zavádzajúca a vždy rátajte s o niečo vyššou spotrebou s ohľadom na priestor, počet osôb, teploty a pod. Sleduje aj samotný príkon mobilnej klimatizácie, ktorý o spotrebe dokáže napovedať mnoho – štandardne sa pohybuje okolo hodnôt 1 000 až 3 000 W. 

Prenosná klimatizácia do bytu – rozmery a hmotnosť

Plánujete mobilnú klimatizáciu presúvať medzi miestnosťami, alebo dokonca zvažujete jej prenášanie medzi domovom a prácou? V takom prípade venujte pri kúpe dostatočnú pozornosť rozmerom a hmotnosti klimatizačnej jednotky. Výkonné klimatizácie bývajú zväčša vysoké asi 80 centimetrov a ich váha sa pohybuje v rozsahu 30 — 35 kilogramov. Veľkou výhodou v prípade mobilnej klimatizácie môžu byť kolesá, pomocou ktorých ju jednoducho odtlačíte do inej miestnosti. Naopak, ak pre vás nie je mobilita klimatizácie podstatná a plánujete ju využívať len v jednej miestnosti, zamerajte sa radšej na jej výkon a dodatočné funkcie. 

Mobilná klimatizácia s kúrením a odvlhčovačom – prémiové funkcie

Hoci je primárna úloha mobilnej klimatizácie jasná, priniesť vám môže aj množstvo iných výhod. Pri výbere nového zariadenia si všímajte všetky funkcie, ktorými disponuje. Mnohé z nich sú veľmi prínosné a vedzte, že ich určite využijete. Najlepšia mobilná klimatizácia môže byť vybavená aj niektorými z týchto funkcií.

Ovládanie mobilnej klimatizácie cez telefón

 • Odvlhčovanie a zvlhčovanie vzduchu – vlhkosť vzduchu je v priestore, kde bývame či pracujeme, veľmi podstatná. Pri nadmernej vlhkosti môže dochádzať k tvorbe plesní a sťaženému dýchaniu. Činnosťou klimatizácie vzduch čiastočne vysušuje a úroveň vlhkosti sa zvyšuje. Preto je vhodné, ak klimatizácia do priestoru v istej miere vyparuje vlhkosť, aby dokázala vzduch nielen odvlhčovať, ale i zvlhčovať.
 • Filtrácia vzduchu a ionizácia – filtrovanie vzduchu a jeho čistenie je zabezpečované prostredníctvom HEPA filtrácie alebo skr ionizátor, ktorý eliminuje baktérie, alergény a mikróby, ktoré sa vo vzduchu nachádzajú.
 • Vykurovanie – veľkú výhodu majú klimatizácie s ohrevom, ktoré môžete v chladnejšom počasí použiť vďaka výhrevnému telesu aj ako ohrievače. Ide však iba o prídavné kúrenie, nie samostatnú náhradu klasických ohrievačov.
 • Časovač – môžete presne nastavovať časové úseky a intervaly, v ktorých sa bude klimatizácia zapínať a vypínať.
 • Ventilátor – je ním vybavená väčšina mobilných klimatizácií. Výhodou však je, ak môžete regulovať jeho výkon. Nielen chladiaci výkon klimatizácie, ale aj rýchlosť ventilátora. Pocitovo sa tak vychladený vzduch môže dostať do priestoru omnoho efektívnejšie.
 • Diaľkové ovládanie – ovládať nemusíte klimatizáciu tlačidlami, ktoré má na ovládacom paneli alebo dotykovom displeji, ale cez diaľkový ovládač ako na televízor. Najdrahšie modely dokonca môžete ovládať prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Spôsob odvádzania tepla

Hoci je hlavnou úlohou klimatizačnej jednotky vzduch príjemne ochladiť, je potrebné počítať aj s produkciou tepla v dôsledku práce samotného zariadenia. Na jeho odvod slúžia výfukové hadice, ktoré teplo jednoducho prevedú do exteriéru. Hadice je možné pomocou špeciálnych adaptérov umiestniť do okna aj do steny. Vopred si však premyslite, kam by ste chceli klimatizačnú jednotku umiestniť. Dĺžky hadíc sú totiž limitujúce a ich správnym výberom predídete neskorším komplikáciám pri inštalácii. Vo všeobecnosti existujú dva typy výfukových systémov klimatizácií.

Mobilná klimatizácia s jednou hadicou

Tento systém funguje na jednoduchom princípe — mobilná klíma si nasaje vzduch z priestoru, ochladí ho a vypustí ho späť. Ešte predtým si však odoberie časť vzduchu, ktorý využije na schladenie zariadenia a vyvedie ho cez výfukovú hadicu do exteriéru. Nevýhodou takéhoto systému môže byť nižší pracovný tlak kompresora. V konečnom dôsledku tak trvá vychladenie priestoru dlhšie. 

Mobilná klimatizácia s dvomi hadicami 

Druhý spôsob odvádzania horúceho vzduchu bude v tomto smere efektívnejší. Využíva totiž jednu prívodnú hadicu a jednu hadicu na odvádzanie zohriateho vzduchu do exteriéru. Vďaka tomu dokáže vzduch v miestnosti ochladiť rýchlejšie. Tento systém však prináša aj nevýhody. Klimatizačná jednotka totiž bude potrebovať výkonnejší ventilátor, resp. ich vo svojej konštrukcii bude musieť ukrývať hneď niekoľko. V takom prípade musíte počítať nielen s vyššou spotrebou elektrickej energie, ale taktiež so zvýšenou hladinou hluku.

Filter mobilnej klimatizácie

Cena mobilnej klimatizácie nie je závislá od výkonu

Hoci je cena mobilných klimatizácií značne subjektívnym parametrom, ponúka pomerne jasné zadefinovanie jednotlivých kategórií klimatizačných jednotiek. Ich cenová relácia sa začína na úrovni 150 až 300 eur, no v prípade takýchto lacných zariadení musíte počítať s nižším výkonom a absenciou akýchkoľvek prémiových funkcií. Na druhej strane však môžu byť vhodné pre nenáročných používateľov, ktorí potrebujú ochladiť vzduch v miestnosti veľkej rádovo v jednotkách metrov štvorcových. 

Ak plánujete kúpu výkonnej mobilnej klimatizácie do domácnosti, budete si musieť vyčleniť 300 až 700 eur. Naším odporúčaním je, aby ste pri kúpe mysleli aj na výmeru miestnosti, ktorú budete svojej domácnosti ochladzovať. V tomto prípade je lepšie zaokrúhľovať nahor. Odporúčame vám siahnuť po výkonnejšom kúsku.

Mobilná klimatizácia v cenovej kategórii 800 až 1 000 eur si musí poradiť nielen s väčším priestorom, ale aj s množstvom ľudí, zvýšeným pohybom a zníženou efektivitou v dôsledku otvárania a zatvárania okien či dverí.

V teste uspeli mobilné klimatizácie Sinclair, Whirlpool aj Klarstein

Pri výbere klimatizačného zariadenia by ste mali v neposlednom rade brať ohľad aj na výrobcu samotného produktu. Aj v tomto prípade totiž platí, že skúsenosti výrobcu rozhodujú a značka, ktorá si svoje renomé budovala dlhé roky, si dá na kvalite svojich produktov záležať. 

Dobrou voľbou môžu byť klimatizácie značky Sinclair. Musíte síce počítať s vyššou obstarávacou cenou, no s ohľadom na používateľské skúsenosti sa vám vaše nové zariadenie odvďačí dlhou životnosťou a zodpovedným chodom. 

Zaujímavou voľbou môže byť aj nemecká značka domácich spotrebičov Klarstein. Tá si dobré meno v ostatných rokoch vybudovala najmä kvalitou a silným marketingom, no podceňovať ju rozhodne netreba. Ponúka totiž zariadenia v zaujímavom pomere cena/výkon. V ponuke má však aj ochadzovače vzduchu, netreba sa preto nechať pomýliť.

Svoje postavenie na trhu majú aj mobilné klimatizácie Whirlpool, Samsung, LG alebo mobilné klimatizácie Midea. Odporúčame vám však vychádzať vždy z nezávislých porovnaní a používateľských skúseností, ktoré vám o kvalite povedia bezpochyby najviac. 

Otázky a odpovede – FAQ

Spolu s kúpou mobilnej klimatizácie vzniká aj množstvo otázok, na ktoré potrebuje poznať spotrebiteľ jasné odpovede. Máte nejaké nezodpovedané otázky? Neváhajte sa nás opýtať v sekcii komentárov. Odpovede na vaše otázky budeme do sekcie Otázok a odpovedí pravidelne dopĺňať, aby sme tak spoločne pomohli čo najširšej skupine používateľov. 

Ochladzovač vzduchu nepracuje s chladiacou zmesou ako takou. Vo väčšine prípadov funguje na princípe odparovania vody z tela zariadenia, v takom prípade však vzduch skôr zvlhčuje. V prípade klimatizačných jednotiek hovoríme o chladiacich plynoch, popri ktorých vzniká ako vedľajší produkt kondenzát. Ten je následne potrebné odvádzať von z tela zariadenia. 

Mobilná klimatizácia je primárne určená na ochladzovanie vzduchu len v jednej miestnosti. Teoreticky môžete dosiahnuť ochladenie viacerých miestností súčasne v prípade, ak sú vzájomne prepojené a klimatizačnej jednotke v ceste nestoja žiadne dvere. Myslite však na to, že výkon klimatizácie je obmedzený a viazaný na rozlohu konkrétnej miestnosti. Ak je teda veľkosť dvoch miestností v súčte väčšia, budete sa musieť rozhodnúť pre ochladenie len jednej z nich. 

Je potrebné uvedomiť si, že ventilátor vzduch v miestnosti len rozvíri a v skutočnosti ho neschladí. Aby ste teplotu v miestnosti skutočne znížili, potrebujete zariadenie pracujúce s chladiacim plynom. Tým je práve klimatizácia.

Cenový trhák

Klarstein New Breeze 9

Chladiaci výkon na úrovni 2,7 kW, teploty od 16 do 30 °C, štyri úrovne chladenia, na výber je chladenie, ohrievanie a sušenie.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

S atraktívnymi parametrami prišla na trh aj mobilná klimatizácia Klarstein New Breeze 9. Tá ponúka chladiaci výkon na úrovni 2,7 kW, vďaka čomu je schopná generovať teploty od 16 do 30 °C.  Po vzore ostatných klimatizačných jednotiek sa sem výrobca rozhodol zakomponovať ekologické chladivo R290, ktoré zanecháva pri svojom použití minimálnu uhlíkovú stopu. Mobilná klimatizácia Klarstein New Breeze je vhodná predovšetkým do menších miestností, na dosiahnutie optimálnych výsledkov je odporúčaných maximálne 26 m² priestoru. Efektivita chladenia je tak o niečo vyššia ako v prípade mobilnej klimatizácie Klarstein New Breeze 7 s chladiacim výkonom 2,1 kW.

Výrobca v tomto prípade neuvádza menovitý prietok vzduchu. Popis výrobcu hovorí len o 4 stupňoch ventilátora, ktoré má spotrebiteľ možnosť nastaviť. Klimatizáciu z dielne nemeckého výrobcu Klarstein je možné ovládať pomocou dotykového panela na tele samotného zariadenia, no na svoje si prídu aj používatelia, ktorí majú radi komfortnejšie spôsoby. Rovnako dobre totiž poslúži aj pribalený diaľkový ovládač

Klimatizácia Klarstein New Breeze 9 ponúka spomenuté štyri úrovne chladenia (nízku, strednú, vysokú a automatickú), pričom používateľ si môže zvoliť medzi chladením, ohrievaním a sušením, ktoré odstráni kondenzovanú vodu z klimatizačnej jednotky. V porovnaní so svojou konkurenciou je menšia aj ľahšia, disponuje rozmermi 77 x 29,5 x 36 cm a jej váha sa zastavila na hodnote 24,3 kg.

Pozitíva

Dizajn klimatizačnej jednotky
4-rýchlostný ventilátor
Odstránenie kondenzátu sušením

Negatíva

Menej presné informácie od výrobcu
Pre menšie miestnosti
Vyššia hlučnosť

Chladiaci výkon: 2,6 kW ● Príkon: 1 000 W ● Energ. trieda chladenia: - ● Prietok vzduchu: - m3/h ● Max. hlučnosť: 64 dB ● Hmotnosť: 24,3 kg

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Woods Venezia 18K

od 849,00 €
Venezia 18K je neuveriteľne výkonná klimatizácia ! Venezia 18K je neuveriteľne výkonná klimatizácia , ktorá rýchlo a efektívne zníži teplotu vo...

Biet AC7003

od 249,00 €
Mobilná klimatizácia BIET AC7003 je multifunkčný prístroj, ktorý chladí, odvlhčuje a slúži tiež ako ventilátor. Praktický je automatický...

Klarstein New Breeze 7

od 299,00 €
Klimatizácia zaistí vítané osvieženie. Ponúka chladenie, sušenie a ventilátor, ale aj atraktívny dizajn, ktorý sa stane efektnou súčasťou vášho...

Coolexpert APG-09AN2

od 199,90 €
mobilné klimatizácie • výkon 2,64 kW • energetická trieda A • hlučnosť maximálne 64 dB • optimálna pre miestnosti 12-18 m² • teplotný rozsah...

Camry CR 7908

od 88,32 €
typ: ochlazovač, druh: podlahová, farba: biela, příkon: 65 W, velikost místnosti: 0, kubatura místnosti: 0, výkon: 408 m³/hod., Účinnost...

Whirlpool PACW212HP

od 310,96 €
WHIRLPOOL PACW212HP TICHÁ A KOMPAKTNÁ MOBILNÁ KLIMATIZÁCIAWhirlpool PACW212HP Pripravte sa na horúce letné dni a vyberte si kvalitnú mobilnú...

Clatronic CL 3716

od 204,00 €
mobilná klimatizácia • hlučnosť 65 dB • chladenie, odvlhčovanie, vetranie • odporúčaná veľkosť miestnosti 90 m³ • nastaviteľná teplota • 2...

Whirlpool PACW29HP

od 312,09 €
Špecifikácia Whirlpool PACW29HP Popis produktu Prenosná klimatizácia s radom funkcií, ktoré zlepšujú kvalitu ovzdušia v každej miestnosti, pre...

Vivax ACP-12PT35AEH

od 249,90 €
Mobilná klimatizácia VIVAX ACP-12PT35AEH R290 Mobilné klimatizácie sú praktická voľba pre kancelárie, kogresové miestnosti, školiace miestnosti...

Klarstein Pure-Blizzard-3

od 299,90 €
Klimatizácia Klarstein Pure Blizzard 3 2G sa postará o čistý, chladný vzduch v miestnosti v horúcich letných dňoch a s ventilátorom a...

Klarstein New Breeze 9

od 329,90 €
KLIMATIZÁCIA Úsporná klimatizácia s triedou energetickej účinnosti A a s ekologickým chladiacim prostriedkom R32 pre chladenie horúcich letných...

Electrolux EXP26U758CW

od 468,66 €
Klimatizácia CHILLFLEX GOLD prenosná EXP26U758CW Efektívne chladenie Naša prenosná klimatizácia sa pýši výnimočným chladiacim výkonom...

Ďalšie články z kategórie Klimatizácie

Vaše hodnotenie:
(89.2%)

Komentáre
Števo 30.Apr.2021

Na vychladenie menšieho bytu to stačí, prenosná klíma nie je síce taká výkonná ako nástenná, ale vďaka mobilite je, aspoň podľa mňa, lepšou voľbou. Mám Biet a keďže sa začína otepľovať, onedlho ju vytiahnem z pivnice. Je trochu hlučnejšia, ale vychladí miestnosť rýchlo a zdá sa mi, že ma z nej tak nebolí hrdlo

Odpovedať

Tóno 06.May.2021

Tento rok zatiaľ teplo v nedohľadne, ale už sa začíname obzerať po takomto stroji. Z ponúkaných strojov ma zaujala tá Midea.

Odpovedať

Miroslav 14.May.2021

Keďže je vonku ako keby bol október, zatiaľ je klimatizácia v pivnici, ale už sa teším, keď ju vytiahnem. Klarstein New Breeze 7 som kupoval podľa recenzií a dokáže miestnosť fakt vychladiť pomerne rýchlo. Turbo je super, hoci klíma je vtedy neskutočne hlučná. Výkon, funkcie aj jednoduchú možnosť hodnotím na jednotku.

Odpovedať

Evka 07.Jun.2021

Už mesiac skúšam Klarstein Skyscraper a produkt splnil očakávania, neočakávala som zázraky, ale o pár stupňov dokáže ochladiť vzduch pomerne rýchlo a aj ho udržať, hlučnosť je znesiteľná, dá sa pri nej pracovať.

Odpovedať

Ľuboš 15.Jun.2021

Pomaly sa blížia horúce letné dni, tak opäť budem môcť „prevetrať“ Klarstein Skyscraper Ice. Klimatizácia je tichá a účinná najmä v menších miestnostiach. Je to v podstate niečo medzi ventilátorom a klímou. Chladí lepšie ako ventilátor a zároveň nespotrebuje toľko elektriny ako klasická klimatizácia. Ľahko sa prenáša do tej miestni, v ktorej ju aktuálne potrebujete, pretože má kolieska. Disponuje diaľkovým ovládačom, rôznymi režimami fúkania, respektíve chladenia. Za tú cenu je to fajn zariadenie, ktoré počas leta zníži teplotu v miestnosti na znesiteľnejšie hodnoty.

Odpovedať

Franta 02.Jul.2021

Vybral som si produkt Electrolux WP71-265WT, hoci klimatizácia bola pomerne drahá. Tento model ma zaujal svojim dizajnom aj vlastnosťami. Je to vlastne dva v jednom, pretože môžem chladiť aj kúriť, využijem ho teda celoročne. Za veľké plus považujem ovládanie cez internet na diaľku mobilom. Hoci som s výrobkom spokojný, predsa len mám niekoľko výhrad. Prístroj je dosť hlučný, preto ho zvyknem púšťať, keď nie som doma. Steny sa ochladia a aj po vypnutí je nejakú dobu v miestnosti príjemne, takže mi vyhovuje takéto používanie. Mínus si vyslúži aj veľkosť klimatizácie. Nakoľko ide o mobilnú klimatizáciu, ocenil by som kompaktnejšiu veľkosť. Čo sa týka výkonu, klimatizácii nemám v podstate čo vytknúť, rýchlosť aj účinnosť vychladenia je viac než dobrá. Už behom niekoľkých minút je v miestnosti lepšia klíma.

Odpovedať

Miňo 04.Aug.2021

Mám kvalitnú mobilnú klimatizáciu Sinclair AMC-14P, ktorá dokáže dokonca aj kúriť, ale to som zatiaľ nevyskúšal, keďže to neplánujem používať. Kupoval som si ju výhradne na schladenie počas letných dní. Klimatizácia robí to, čo má, vzduch v miestnosti príjemne ochladí a hlučnosť počas chodu je prijateľná. Plus dávam za set na okno (plastová lišta), ktorá je vhodná aj do menšieho okna. Oceňujem výkon, jednoduchú obsluhu a diaľkové ovládanie. Inštalácia klimatizácie bola nenáročná a raz dva som to mal hotové. Super je, že sa nemusí vylievať kondenzovaná voda. Celkové prevedenie je na vysokej úrovni vrátane koliesok, ktoré uľahčujú premiestňovanie. Túto klimatizáciu môžem len odporučiť.

Odpovedať

Robo 24.Sep.2021

Na odporúčanie kamaráta som kúpil Sinclair AMC-14P. Klimatizácia chladí podľa mojich predstáv, no jej veľkou nevýhodou je hlučnosť. Pri horúčavách som to však s radosťou prehliadal a bol som vďačný za chladnejší vzduch.

Odpovedať

Adam 22.Oct.2021

Ceu leto som používal Tosot TPH12 a som spokojný. Táto prenosná klimatizácia chladí dobre a rýchlo a teraz cez jeseň sa dá využiť aj ako ohrievač, nakoľko má zabudovanú funkciu vykurovania. Bola to dobrá kúpa za nízku cenu. Využívam ju v kancelárii a páči sa mi, že v režime sleep je málo hlučná, neruší ma pri práci.

Odpovedať

Simona 24.Nov.2021

Máme dobrú skúsenosť s klimatizáciou Whirlpool PACW212HP. Cez leto sme ju používali denne a vychladenie miestnosti bolo rýchle a na požadovanú teplotu. Plusom je nočný režim, mínusom väčšia hlučnosť. Bez problémov dokáže vychladiť celý byt. Disponuje tiež funkciou vyhrievania, ale zatiaľ sme ju nevyskúšali, no už sa ochladzuje, tak aj na to príde. :-)

Odpovedať

Lulu 07.Jan.2022

skvelu mobilnu klimu ma orava

Odpovedať

peter 10.Jan.2022

Akýkoľvek spotrebič od značky orava na ktorý som narazil tak bol šmejd. Určite by som nešiel do klimatizácie orava

Zita 13.Jan.2022

Peter ja mam doma dost kuchynskych spotrebicov od nich - kanvicu, hriankovac, mixer, dokonca sme tam teraz kupili aj kavovar a mlynec na kavu a zatial vsetko funguje ako ma, praveze mam lepsiu skusenost s oravou ako komercnymi znackami

Martin 23.Jul.2022

Oravu som kúpil 3 krát v živote a vždy vydržala len pár dní a musel som vracať do obchodu. nedokázali to ani opraviť. že sú tam tak šmejdové diely že to je len imitácia spotrebiča

Nin 09.Jan.2022

pouzivame to v kancelarii

Odpovedať

Linda 11.Jan.2022

v niektorych kancelariach to u nas vo firme maju

Odpovedať

Anna 17.Jan.2022

tieto mobilne klimatizacie mi pridu celkom prakticke

Odpovedať

Inga 18.Jan.2022

my mame jednu aj doma

Odpovedať

Bea 21.Jan.2022

my ju mame, v lete pouzivame stale

Odpovedať

Viktor 09.Feb.2022

Mám Klarstein Skyscraper Ice v bielej farbe a podľa mňa ide o priemerný ochladzovač. Je pravda, že fúka aj chladní, no nečakajte zázraky, ide skôr o také osvieženie. Ovládanie je jednoduché, dizajn veľmi pekný, cez leto je to taký dizajnový prvok v našej obývačke. Na vytvorenie príjemnejšej klímy stačí.

Odpovedať

Pavol 24.Feb.2022

Klarstein Pure Blizzard 3 je hlučný, no bol za výhodnú cenu a má super funkcie. Jeho výkon je dostatočný, vadí mi len ten hluk a práve kvôli nemu by som ho už asi druhýkrát nekúpil.

Odpovedať

Renátka 23.May.2022

Máme Sinclair AMC-14P a jedinou nevýhodou tejto klímy je vyššia hlučnosť, než som čakal. No pri horúčavách to tak nevadí, lebo sme vďační za príjemné ochladenie. Chladí fakt super a môžem ju odporučiť aj ostatným zákazníkom.

Odpovedať

Vierka C. 13.Jun.2022

Klimatizácia Sencor SAC MT9021C je elegantná a hodí sa mi do interiéru. Používam ju hlavne v obývačke a vie ju pekne vychladiť. Do jednej hodiny teplota príjemne klesne. Inštalácia je jednoduchá. Čo sa týka hlučnosti, k nej mám výhrady, ale už sme si zvykli. Klimatizácia sa dá ľahko prenášať, môžeme ju mať, kde práve potrebujeme. Určite odporúčam.

Odpovedať

Darinka 30.Jun.2022

Woods Venezia je veľmi výkonná klimatizácia, dokáže rýchlo a efektívne znížiť teplotu v miestnosti. Oceňujem jednoduché ovládanie, aj to, že dokáže pracovať až do +45 stupňov Celzia. Výhodou je časovač automatického vypnutia, diaľkové ovládanie aj displej zobrazujúci teplotu. Cena je vyššia, ale za mňa sa oplatí.

Odpovedať

Tomi 16.Jul.2022

Coolexpert APG-09AN2 je vhodný pre malé miestnosti, obývačku nám napríklad dostatočne nevychladí. Prekvapilo nás, že je pomerne hlučný. teplotný rozsah je od 16 do 30 stupňov a podľa výrobcu sa hodí len pre miestnosti s rozlohou 12 až 18 metrov štvorcových. Plusom je LED displej, časovač aj diaľkový ovládač. Má aj režim spánku a funkciu ventilátora, avšak bez chladenia. Druhýkrát by sme už siahli po inom produkte.

Odpovedať