Televízory do 500 eur

Najlepšie televízory do 500 eur 2024 + recenzie

Stráviť pohodový večer pred televízorom a vychutnať si obľúbený film alebo seriál, to je relax, ktorý si vedia predstaviť mnohí z nás. Ak sa práve teraz rozhodujete pre kúpu nového televízora a neviete sa rozhodnúť, určite vám pomôžeme. Zvlášť, ak za nový televízor nechcete utratiť veľa. Do nášho porovnávacieho testu sme vybrali tie najlepšie televízory do 500 eur. Zrealizovali sme prieskum trhu, ktorý trval viac ako 60 hodín. V teste nás presvedčil televízor Samsung UE50CU7172. Ten má síce menšiu uhlopriečku 80 cm a slabšie rozlíšenie, no ide o Smart TV s operačným systémom Tizen a prístupom na internet. Kto teda nepotrebuje veľké „plátno“, ale požaduje prístup k službe Netflix alebo HBO GO, pre toho je táto voľba ideálna. Vybrali sme aj televízory s väčšou uhlopriečkou a pripravili praktické recenzie.

Publikované: 29.09.2021
Aktualizované: 05.10.2023

Aký televízor do 500 eur kúpiť?

Ak nepatríte medzi tých spotrebiteľov, ktorým by sa chcelo venovať výberu televízora do 500 eur veľa času, náš výber, ktorý vzišiel z porovnávacieho testu, bude pre vás nápomocný. Do tabuľky sme umiestnili TOP televízory, ktoré nás v tejto cenovej triede presvedčili o svojej kvalite. Nájdete tu najlacnejší televízor, náš tip alebo dokonca víťaza testu. Kúsok nižšie nájdete aj krátke charakteristiky televízorov. Dozviete sa tak to najdôležitejšie a nemusíte čítať rozsiahle recenzie. Ušetríte čas a určite aj peniaze.

Názov Hodnotenie Detail
Samsung UE55CU7172 5* Zobraziť produkt
LG 50UQ7900 5* Zobraziť produkt
Hisense 65A6K 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Samsung UE50CU7172

Samsung UE50CU7172

LED Smart TV so 4K rozlíšením, operačný systém Tizen, zvuk Dolby Digital Plus, webové aplikácie Netflix, HBO Max, YouTube, Voyo, O2TV, energetická trieda G

Zobraziť viac info

Inteligentný televízor s podporou najobľúbenejších webových aplikácií, ako NetflixYouTube alebo HBO Max. Televízor má uhlopriečku 127 cm. Obraz ponúkne v 4K rozlíšení. Farebnosť a jas sú na veľmi dobrej úrovni. TV využíva operačný systém Tizen. Vstavaný je aj internetový prehliadač. Poteší podpora HbbTV.

Cenový trhák
Sencor SLE 32S700TCS

Sencor SLE 32S700TCS

LED TV s HD Ready rozlíšením, operačný systém Vidaa, Dolby Digital Plus zvuk, energetická trieda F.

Zobraziť viac info

Klasický televízor do menšej obývačky za veľmi nízku cenu. V pomere ceny a výkonu ide o veľmi rozumnú kúpu. Sencor s uhlopriečkou 80 cm má HD rozlíšenie 1 366 x 768 px. Poteší jednoduchou obsluhou, dobrým obrazom a takisto zvukom. Operačný systém Vidaa je na potreby smart rozhrania dostačujúci. Poteší hybridné vysielanie i možnosť zrkadlenia obrazovky.

Náš TIP
TCL 43P635

TCL 43P635

LED TV so 4K rozlíšením, operačný systém Google TV, zvuk Dolby Digital AC4 , energetická trieda F.

Zobraziť viac info

Lacný televízor s kvalitným obrazom – TCL 43P635 totiž ponúka 4K rozlíšenie a uhlopriečku 108 cm. Farby a jas pri sledovaní vylepšujú technológie HDR či DCE. Operačný systém Google TV je užívateľsky komfortný, zvuk je napriek 40 W reproduktorom skôr priemerný. Televízor podporuje HbbTV aj zrkadlenie obrazovky.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Pri výbere televízorov do 500 eur sme zvolili metodológiu testovania, ktorá odzrkadľuje aj samotnú cenu. Do úvahy preto musíme brať, že spotrebitelia v tejto cenovej triede často hľadajú aj menšie televízory. Menšiu uhlopriečku 80 cm alebo 60 cm sme tak nevnímali ako výrazné mínus. V cenovej triede do 500 eur nie je veľa televízorov, ktoré by ponúkli používateľom inteligentné SMART rozhranie. Napriek tomu sa niekoľko modelov nájde a nachádzajú sa aj v našom porovnávacom teste.

Dôležitá je taktiež kvalita obrazu, rozlíšenie, kontrast, pozorovacie uhly a celkový dojem zo sledovania televízora. Ohľad sme brali na konektivitu, vstupy, výstupy, porty alebo podporu bezdrôtových rozhraní, ako Bluetooth či dokonca WiFi. Zvuk nie je tým najdôležitejším parametrom a v tejto cenovej kategórii netreba mať očakávania, no istý štandard by ani zvuk nemal podliezť. Vnímali sme tiež to, ako spotrebitelia hodnotia reakcie a ovládanie televízora.

Veľkosť uhlopriečky
Rozlíšenie obrazovky – kvalita obrazu
Podpora SMART TV
Konektivita
Ovládanie televízora
Funkcie
Zvuk
Spotreba el. energie

Pri porovnávaní hodnotíme technické parametre, ktoré overujeme z viacerých zdrojov, no takisto sú pre nás veľmi dôležité zahraničné spotrebiteľské testy a názory spotrebiteľov. Referencie zákazníkov, ktorí produkt vlastnia, dokážu pri výbere veľmi zavážiť a takisto poukázať na silné stránky i slabiny televízora. Možno hľadáte malý televízor do kuchyne alebo televízor s internetom, v našom výbere nájdete televízory Philips, Samsung, Hisense, Orava alebo menej známe televízory TCLThomson alebo Sencor. Dostupnosť produktov sme overovali cez databázu portálu Heureka.sk a u predajcov Alza.sk, Mall.sk, Hej.sk, Datart.sk alebo Andreashop.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie televízorov do 500 eur

Záleží nám na to, aby si spotrebiteľ vďaka našim recenziám dokázal vybrať čo najlepšie. Samozrejme, do úvahy musíte brať vlastné preferencie, no naše názory na produkty sú vždy nezávislé a objektívne. Recenzované televízory do 500 eur nie sú predmetom reklamnej kampane a nejde o žiadne dopredu vybrané produkty. Spotrebiteľom sa prostredníctvom našich názorov snažíme priblížiť výhody a nevýhody samotných televízorov, aby sme vám ponúkli čo najlepší prehľad o kvalitách konkrétneho modelu. Testmagazín je vždy na strane spotrebiteľa.

Víťaz testu

Samsung UE50CU7172

LED Smart TV so 4K rozlíšením, operačný systém Tizen, zvuk Dolby Digital Plus, webové aplikácie Netflix, HBO Max, YouTube, Voyo, O2TV, energetická trieda G

Pozrieť najlepšiu ponuku

Overená kvalita značky Samsung a zároveň veľmi priaznivá cena. Uhlopriečka 127 cm, a to s prvotriednou kvalitou obrazu v 4K rozlíšení. Samsung TV disponuje kvalitným a osvedčeným LCD LED panelom s Edge podsvietením. Sýte farby, široké farebné spektrum, hlboká čierna a nádherný dynamický rozsah. Vysoká kvalita obrazu je jedným z najväčších pozitív, ktorú vnímajú aj samotní zákazníci. Vybraný model disponuje výkonným Crystal Processorom 4K, ktorý zabezpečuje plynulý chod celého zariadenia. Na veľkej uhlopriečke si môžete vychutnať plynulý obraz počas hrania vďaka Motion Xcelerator technológii. Nechýba ani filmový režim Filmmaker.

Zvukové podanie zabezpečuje 20 W audiosústava, ktorá nenadchne, ale zároveň ani nesklame. Samozrejme, priestorový zvuk netreba očakávať. Smart televízor poskytuje podporu pre širokú škálu aplikácií. Operačný systém Tizen je rýchly a neotravuje zbytočnými aktualizáciami. Podporuje najrozšírenejšie streamovacie platformy, ako Netflix, Amazon Prime Video, DAZN, Disney+, AppleTV, Voyo, Skylink TV, O2 TV a mnohé ďalšie. Používatelia si pochvaľujú celkové rozhranie a svižnosť systému. Tešia ich rýchle odozvy a jednoduché ovládanie.

Medzi smart funkciami nechýba možnosť zrkadlenia obrazovky vášho telefónu alebo prepojenie s vaším počítačom v rozhraní DEX. V ponuke je aj webový prehliadač, podpora HbbTV a možné je aj prehrávanie z USB. Televízor podporuje bezdrôtové rozhranie WiFi a Bluetooth. Okrem toho má optický audio vstup, tri HDM porty a jeden USB vstup, taktiež LAN a Cl slot. Celkovo Samsung v tejto cene ponúkne perfektný pomer kvality a ceny a pre štandardného diváka nemá výraznejšie nedostatky.

Pozitíva

Cena a kvalita
Veľká uhlopriečka
Nádherný obraz

Negatíva

Menej praktický ovládač

Technológia zobrazenia: LCD LED ● Uhlopriečka: 50″ (127 cm) ● Rozlíšenie: 3 840 x 2 160 – 4K Ultra HD/HDR/HDR10+Adaptive/HLG/Pur Color/Motion Xcelerator ● Operačný systém: Tizen ● Tuner: DVB-T2/C/S2 ● Konektivita: 3x HDMI – 1x USB ● WiFi: áno ● LAN: áno ● Výkon reproduktorov: 20 W/Dolby Digital Plus ● Energetická trieda: G

Cenový trhák

Sencor SLE 32S700TCS

LED TV s HD Ready rozlíšením, operačný systém Vidaa, Dolby Digital Plus zvuk, energetická trieda F.

Pozrieť najlepšiu ponuku

V kategórii lacných televízorov do 500 eur je práve Sencor hráčom na trhu, ktorý zaujme cenou. V pomere ceny a výkonu smart televízor Sencor SLE 32S700TCS prináša 80 cm veľkú uhlopriečku s HD Ready rozlíšením. Na dnešné pomery sa HD môže javiť málo, no v danej cene a veľkosti TV je to štandard. Využíva štandardný LCD LED panel s priamym podsvietením. Disponuje technológiou DNR pre potlačenie šumu, čím vylepšuje aj horší signál. Niektorí spotrebitelia sa sťažovali na slabší príjem signálu, čo však môže byť spôsobené lokálne horším signálom. Veľmi priemerný je aj zvuk. O ten sa starajú dva reproduktory s výkonom 10 W.

Smart funkcionalita však televízoru nechýba. Operačný systém Vidaa neohúri, no na potreby smart rozhrania je dostačujúci. Nechýba webový prehliadač alebo streamovacie služby, ako Netflix, Voyo, HBO Max, Amazon Prime Video alebo YouTube. Televízor reaguje rýchlo a neseká. Televízor umožňuje prehrávanie z USB multimédií, vďaka dvom USB vstupom, ale disponuje aj funkciou Miracast pre zrkadlenie obrazovky. Možné je aj hybridné vysielanie, samozrejme vďaka WiFi pripojeniu. Vzadu nájdete LAN vstup, optický audio výstup, 3,5 mm Jack, Cl slot a tri HDM porty. Televízor je kompaktný a ľahký. Váži len 3,7 kg. Dodávaný je s praktickým ovládačom, kde sú predvolené viaceré aplikácie.

Pozitíva

Jednoduchá obsluha TV
Nízka cena
Smart funkcie

Negatíva

Len HD rozlíšenie
Uhlopriečka len 80 cm
Slabší zvukový výkon

Technológia zobrazenia: LCD LED ● Uhlopriečka: 32″ (80 cm) ● Rozlíšenie: 1 366 x 768 – HD Ready/DNR ● Operačný systém: Vidaa ● Tuner: DVB-T2/C/S2 ● Konektivita: 3x HDMI – 2x USB ● WiFi: áno ● LAN: áno ● Výkon reproduktorov: 10 W/Dolby Digital Plus ● Energetická trieda: F

Náš TIP

TCL 43P635

LED TV so 4K rozlíšením, operačný systém Google TV, zvuk Dolby Digital AC4 , energetická trieda F.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Zaujímavou voľbou je takisto tento smart TV značky TCL. Vybraný model má 43-palcovú uhlopriečku a disponuje vysokým 4K Ultra HD rozlíšením. Kvalitný obraz si vychutnáte vďaka osvedčenému LCD LED panelu s podsvietením. O vylepšený kontrast, farby a jas sa starajú technológie, ako HDR, HDR10, HLG alebo DCE – Dynamic colour enhancement pre vylepšenie farebnosti. Hráčov konzolových hier určite poteší špeciálny herný režim s technológiou Game Master, ktorý je zárukou optimálneho grafického zobrazenia hier.

Operačný systém Google TV sa stará o užívateľský komfort. Medzi recenziami sú užívatelia, ktorí si svižnosť systému pochvaľujú, no aj takí, ktorí hovoria o občasných pomalších reakciách. Smart televízor ponúka širokú podporu aplikácií, vrátane tých streamovacích, ako Netflix, HBO Max, Disney+, Voyo, O2 TV alebo Spotify. Televízor podporuje HbbTV, zrkadlenie obrazovky cez vstavaný Chromecast a takisto možnosť hlasového ovládania (so smart ovládačom, ktorý je v balení). Veľkým pozitívom je dostupnosť Google aplikácií po prihlásení sa cez gmail. Zvuk televízora patrí k priemerným, no 40 W reproduktory ponúkajú dostatočnú akustickú produkciu.

V rámci konektivity nechýbajú HDMI (3) porty a tiež jeden USB vstup. Televízor TCL má tiež Cl slot a nechýba ani Ethernet vstup (LAN). Neabsentuje ani optický výstup a slúchadlový výstup. Zákazníci chvália primárne pomer ceny a kvality. Obraz je veľmi dobrý a vyrovná sa aj známejším konkurentom v tomto segmente. Veľkým bonusom je, že v balení sú dva ovládače, pričom nechýba ani ten smart ovládač. Televízor má bezrámčekový dizajn a vďaka titánovej farbe pôsobí veľmi elegantne.

Pozitíva

Cenová dostupnosť
Kvalitný obraz – 4K rozlíšenie
Prehľadné menu a dostupnosť aplikácií

Negatíva

Občas dlhšie načítavanie aplikácií

Technológia zobrazenia: LCD LED ● Uhlopriečka: 43″ (108 cm) ● Rozlíšenie: 3 840 x 2 160 – 4K Ultra HD/HDR/HDR10/HLG/Game Master/DCE ● Operačný systém: Google TV ● Tuner: DVB-T2/C/S2 ● Konektivita: 3x HDMI – 1x USB ● WiFi: áno ● LAN: áno ● Výkon reproduktorov: 40 W/Dolby Digital AC4 ● Energetická trieda: F

Samsung UE50TU7092

LED Smart TV so 4K rozlíšením, operačný systém Tizen, zvuk Dolby Digital Plus, webové aplikácie Netflix, YouTube, HBO GO, energetická trieda G

Pozrieť najlepšiu ponuku

Smart televízory Samsung sú na našom trhu obľúbené, čo koniec-koncov dokazuje aj fakt, že Samsung UE50TU7092 patrí k najpredávanejším televízorom na slovenskom trhu. Ak sa pozrieme do danej cenovej kategórie, televízory Samsung jej dominujú. Dôvodom je práve fakt, že aj v tomto prípade za málo peňazí dostanete 4K televízor s kvalitným obrazom a prekvapivo výkonným zvukom Dolby Digital Plus. Reproduktory majú síce len 20 W, ale technológia zvuk celkovo vylepšuje. Skutočným dôvodom, prečo je televízor taký obľúbený, je okrem ceny aj to, že ide o inteligentný Smart televízor so širokou funkcionalitou. Zvlášť, ak si obľúbené filmy z webových aplikácií ako NetflixHBO GO alebo O2 TV môžete vychutnať na uhlopriečke 50 palcov. 126 cm nie je najmenej a za sumu pod 500 eur väčší televízor dostanete len ťažko. Ak áno, tak bez inteligentných funkcií.

Tizen od Samsungu je overený a hoci má svoje nedostatky, používatelia sa na samotné rozhranie a chod v menu nesťažujú. Kvalitný obraz vylepšuje technológia HDR 10+, ktorá výrazne napomáha tmavým aj svetlým scénam. Televízor veľmi dobre eliminuje rôzne šumy. O vykresľovanie scén sa zasluhuje technológia Micro Dimming, ktorá v reálnom čase prisvetľuje jednotlivé diódy podľa scény a hustoty svetla. Použitý je obrazový procesor Crystal Processor 4K. Pripojiť môžete TV jednoducho aj k set-top boxu cez HDMI vstup, tie sú dva. USB vstup je len jeden, rovnako ako Ethernet vstup. Audio výstup pre 3,5 mm Jack k dispozícii nie je. Medzi funkciami nechýba možnosť nahrávať program v reálnom čase na externé zariadenie – PVR.

V tejto cenovej kategórii určite nečakajte žiadne inovatívnejšie funkcie. Niektorým spotrebiteľom chýbala funkcia zrkadlenia obrazovky, no v danej cenovej triede je touto funkciou vybavených len minimum televízorov. Ide o výsadu drahších televízorov. Samsung podporuje také detaily, ako sú titulky v samostatnom formáte, ponúka aj službu EPG – elektronický sprievodca programom. Obraz môžete prepnúť aj do herného režimu a pripojiť hernú konzolu. Čo poteší majiteľov iPadov, iPhonov či Macu, je to, že môžete vďaka AirPlay 2 zdieľať alebo streamovať obsah priamo na veľkú obrazovku.

Pozitíva

Kvalitný obraz – skvelé farby
Podpora O2 TV
Solídne zvukové podanie

Negatíva

Nemožno zrkadliť na obrazovku

Technológia zobrazenia: LED ● SMART TV: áno ● Veľkosť uhlopriečky: 50“/126 cm ● Rozlíšenie: 3 840 x 2 160 px/4K Ultra HD/HDR ● Energetická trieda: G ● USB: 1x ● HDMI: 3x ● Zvuk/výkon: Dolby Digital Plus/20 W ● Pripojenie k internetu: áno ● Webové aplikácie: Netflix, YouTube, HBO GO ● Operačný systém TV: Tizen ● Tuner: DVB-S, DVB-C, DVB-T, DVB-T2 (H.265) ● Rozmery televízora: 115,8 cm x 64,7 cm x 6 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 11,4 kg

Lacná kvalita

Samsung UE32T4302

LED Smart TV s HD Ready rozlíšením, operačný systém Tizen, zvuk Dolby Digital Plus, webové aplikácie Netflix, HBO GO, YouTube, Voyo, O2TV, energetická trieda F

Pozrieť najlepšiu ponuku

Televízory Samsung majú skvelé renomé a sú známe svojou spoľahlivosťou a funkcionalitou. Predovšetkým, ak je reč o Smart TV. V tejto cenovej kategórii je ponuka inteligentných televízorov viac obmedzená, no napriek tomu sa nájdu televízory, ktoré vám umožnia prístup na internet. Dokonca vďaka operačnému systému, v tomto prípade známy Tizen od Samsungu, môžete spustiť aj webové aplikácie, ako Netflix, HBO GO alebo YouTube. Rozhranie Tizen je svižné a operačný systém nijak výraznejšie nezaostáva. Ak sa pozriete na cenu, treba robiť aj nejaké kompromisy. Pod 300 eur nedostanete 139 cm uhlopriečku, preto sa musíte uspokojiť s menšou 32“ uhlopriečkou, čo je zhruba 80 cm.

Veľkosť obrazovky nehodnotíme negatívne, treba sa však zmieriť s tým, že rozlíšenie bude nižšie. V tomto prípade nie je k dispozícii ani Full HD, čo vnímame ako väčšie mínus. HD Ready rozlíšenie ponúkne pomer strán 1 366 x 768 px. Kvalitu obrazu a samotný kontrast, jas či farby vylepšuje technológia vysokého dynamického rozsahu, známa ako HDR. Ku kvalite farieb prispieva technológia PurColor. Aj na menšej uhlopriečke tak dokážu tmavé či svetlé scény vyzerať veľmi hodnotne. LED televízor s technológiou zobrazovania Edge si solídne poradí s digitálnym a analógovým šumom. Konektivita je na štandardnej úrovni, k dispozícii máte 2x HDM vstup a takisto 1x USB 2.0 vstup. Pre dekódovaciu kartu je k dispozícii Cl slot a hoci je integrovaná WiFi, cez Ethernet vstup môžete internetový kábel zapojiť priamo do TV. Zariadenie nepodporuje nahrávanie záznamu na externé úložisko – PVR.

Dodávaný je aj majiteľom Samsungov dobre známy diaľkový ovládač One Remote. Televízor Samsung UE32T4302 má vstavaný internetový prehliadač a podporuje AirPlay 2, takže prehrávať môžete bezdrôtovo aj obsah z vášho iPhonu či iPadu. Medzi technológiami je HbbTV a samozrejme TV tunery. Televízor nepodporuje hlasové ovládanie. Zvuk televízora je v kvalite Dolby Digital Plus. Výkon reproduktorov 10 W je priemerný. Energetická trieda televízora F napriek jeho rozmerom nepôsobí najlepšie, no nové EU energetické normy spôsobili v označení úspornosti viacerým výrobcom problémy. Smart TV v tejto cenovej triede, hoci s menšou uhlopriečkou, rozhodne zaujme a dôkazom toho sú aj čísla predajov tohto modelu.

Pozitíva

Inteligentné Smart funkcie
Pomer cena/kvalita
Farby a jas obrazu

Negatíva

Menšia uhlopriečka
Len HD Ready rozlíšenie

Technológia zobrazenia: LED ● Smart TV: áno ● Veľkosť uhlopriečky: 32“/80 cm ● Rozlíšenie: 1 366 x 768 px/HD Ready/HDR ● Energetická trieda: F ● USB: 1x ● HDMI: 2x ● Zvuk/výkon: Dolby Digital Plus/10 W ● Pripojenie k internetu: áno ● Webové aplikácie: Netflix, HBO GO, YouTube, Voyo, O2TV ● Operačný systém TV: Tizen ● Tuner: DVB-C, DVB-T, DVB-T2 (H.265) ● Rozmery televízora: 73,74 cm x 43,8 cm x 7,41 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 4 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

Počas prieskumu trhu, televízorov do 500 eur, sme našli veľké množstvo modelov, ktoré by sme mohli zaradiť do nášho porovnávacieho testu. Nie je však možné všetky modely porovnať vzájomne. Preto sme okrem recenzovaných modelov vybrali aj ďalšie zaujímavé produkty. Ide o širší výber televízorov, ktoré stoja menej ako 500 eur a dokážu spotrebiteľovi za danú cenu ponúknuť optimálnu kvalitu. Ak ste medzi recenziami nenašli vášho favorita, možno je váš televízor práve medzi týmito alternatívami. Ku každému z produktov sme pripravili aj krátke charakteristiky, aby ste o nich získali lepší prehľad.

Smart TV Hyundai FLM 40TS250SMART patrí k lacným televízorom s uhlopriečkou 102 cm. Má integrovanú WiFi a podporuje aplikácie YouTube, Netflix či Skylink Live TV. Podporuje HbbTV a aj zrkadlenie obrazovky cez Miracast. Obraz je aj vďaka HDR veľmi kvalitný.

Lacný televízor s HD rozlíšením a uhlopriečkou 60 cm, ak vám takéto parametre postačujú, televízor Orava LT-634 môže byť váš. Primárne zaujme nízkou cenou. Nedisponuje špeciálnymi funkciami ani technológiami. Vybavený je však potrebným DVB-T2/C tunerom a z funkcií ponúkne napríklad možnosť nahrávať program na externé úložisko – PVR. Výkon reproduktorov je 6 W. Televízor je veľmi kompaktný – na výšku má len 41 cm, do šírky dosahuje 59 cm.

V širšom výbere sa nachádza aj ďalší Smart televízor Hisense 50A6BG s uhlopriečkou 127 cm a 4K rozlíšením. Vďaka operačnému systému VIDA 5.0 sa dočkáte inteligentných funkcií. Hoci ide o pomalšiu verziu tohto OS. K dispozícii máte integrovanú WiFi, vstavaný je Miracast a plusom je aj možnosť hybridného vysielania HbbTV 2.0. Medzi aplikáciami nechýba VOYO, Netflix alebo YouTube.

Ak preferujete inteligentné televízory s operačným systémom Android TV, televízor TCL 40S5403 vás bude stáť okolo 250 eur a pritom dostanete Smart OS. Uhlopriečka je 100 cm. Obraz má perfektnú svetlosť aj vďaka podpore HDR. Rozhranie je veľmi prehľadné. Medzi aplikáciami je Netflix, Spotify, YouTube, ale aj GooglePlay. Ovládať televízor môžete hlasom cez Google Asistenta a dočkáte sa podpory Chromecastu.

Samsung UE32T4002 sa radí k bežným televízorom bez podpory Smart funkcií. Vďaka funkcii Dynamic Contrast je obraz aj na menšej 32-palcovej uhlopriečke veľmi dobrý. HD rozlíšenie tak pôsobí vcelku uspokojivo. Televízor nepodporuje žiadne špeciálne funkcie, poteší však kvalitným zvukom Dolby Digital Plus. Televízor má aj USB, 3,5 mm Jack a 2x HDMI vstup.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Chcete vedieť, ktorý televízor stojí menej ako 500 eur a zároveň je najpredávanejší? V našej tabuľke vám ponúkame rovno TOP 5 najpredávanejších televízorov v tejto cenovej hladine. Ide o lacné televízory, ktoré spotrebitelia kupujú najviac. Pri výbere vždy myslite na to, či spĺňajú vaše požiadavky a nároky na veľkosť uhlopriečky, rozlíšenie, funkcie a podobne. V prípade najpredávanejších televízorov sú veľmi nápomocné recenzie zákazníkov, čo je pri väčšom množstve predajov veľmi praktické a pred kúpou odporúčame si názory spotrebiteľov prečítať.

Názov Hodnotenie Detail
Samsung UE55CU7172 5* Zobraziť produkt
Samsung UE43CU7172 5* Zobraziť produkt
Samsung UE50CU7172 5* Zobraziť produkt
TCL 58P635 5* Zobraziť produkt
Sencor SLE 32S700TCS 5* Zobraziť produkt

Otázky a odpovede – FAQ

Ešte rozmýšľate nad tým, aký televízor kúpiť a pritom nepresiahnuť sumu 500 eur? Hľadáte lacný televízor, ktorý sa pripojí na internet? Potrebujete poradiť s výberom alebo sa chcete spýtať na niektoré funkcie? Testmagazín je vám plne k dispozícii a vždy sa snaží vám pomôcť. Neváhajte nás preto kontaktovať prostredníctvom komentára pod touto sekciou. Budeme radi, ak do problematiky prispejete aj vlastnými skúsenosťami a podelíte sa o vaše názory. Môžete tak pomôcť aj ostatným spotrebiteľom. Sekciu otázok a odpovedí pravidelne kontrolujeme a snažíme sa vám odpovedať čo najskôr.

Testmagazín.sk má pre vás pripravený komplexný článok, Najlepšie 4K televízory, kde nájdete recenzie televízorov a podrobný návod, ako vybrať televízor. 4K televízory sú inteligentné a disponujú množstvom Smart funkcií. Záleží predovšetkým od spotrebiteľa, aké si kladie na televízor nároky, a to, koľko je ochotný do televízora so 4K rozlíšením investovať.

Značka Orava nie je na trhu s televízormi žiadnym nováčikom. Ide o rokmi overeného výrobcu spotrebnej elektroniky a domácich spotrebičov. Značku Orava preslávili práve televízory. V minulosti patrili medzi veľmi obľúbené a na našom trhu sa stali populárne aj preto, že sa ich výroba realizovala na Slovensku v niekoľkých závodoch (napr. Trstená). Dnes sú televízory značky Orava vyrábané z veľkej časti v ázijských krajinách, dôvodom presunu sú vysoké náklady na vstupy – materiály, práca, na našom území. Predaj spotrebičov na našom trhu zabezpečuje spoločnosť Orava distribution, a. s. Predaje výrobcu však na európskom kontinente, ako aj na našom území, výrazne klesli a oproti prvým rokom 21. storočia je predajnosť rapídne nižšia. O kvalite však netreba pochybovať. Recenzie zákazníkov sú väčšinou pozitívne a televízory Orava si tak stále držia svoju úroveň a dobré renomé. Hoci, kvalitou obrazu a viacerými funkciami na konkurenciu, ako televízory LG alebo Samsung, strácajú. Neprinášajú toľko inovatívnych funkcií a ani nemajú taký vábivý dizajn. V pomere ceny a kvality dokážu stále ponúknuť veľmi dobré parametre. Odporučiť môžeme napríklad Smart televízor Orava LT-1095.

3D televízory sa dostali na slovenský trh s elektronikou okolo rokov 2009 – 2010. V danom období boli televízory s podporou 3D obrazu veľkým hitom. Vychutnať si 3D obraz z pohodlia domova znelo veľmi lákavo, pretože dovtedy tento zážitok ponúkali len kinosály. 3D TV sa stali rýchlo minulosťou hoci si výrobcovia od týchto televízorov sľubovali omnoho lepšie predaje. Prečo to tak nebolo? Tým najhlavnejším dôvodom bola cena a nutnosť vlastniť 3D okuliare. Sledovanie 3D obrazu z iného ako priameho uhla bolo nedokonalé, zážitok rozpačitý. Okrem toho, že televízor s podporou 3D bol drahý, drahé boli aj okuliare samotné. Zároveň, ak boli takéto okuliare kompatibilné s jedným 3D televízorom, ďalší potreboval iné špecifické okuliare. Pre porovnanie, 4K obraz je dnes oveľa prepracovanejší, kvalitnejší a vytvára omnoho realistickejšie obrazy ako 3D. Pri sledovaní filmu v plnom 4K rozlíšení divák vníma obrazy omnoho realistickejšie ako v prípade 3D cez okuliare. Slabá bola aj podpora 3D filmov, seriálov či vysielaných programov. Praktické využite tohto formátu tak bolo mizivé.

Dobré recenzie

Hisense 50A7500F

LED Smart TV so 4K rozlíšením, operačný systém VIDAA U3.0, zvuk Dolby Audio, webové aplikácie Netflix, YouTube, VOYO, Prime Video, energetická trieda G

Pozrieť najlepšiu ponuku

Nízka obstarávacia cena, 126 cm uhlopriečka a 4K rozlíšenie? V našom porovnávacom teste si televízor Hisense 50A7500F právom zaslúži svoje miesto. Napriek tomu, že nejde v našich končinách o najpopulárnejšiu značku, jeho kvality potvrdzuje aj množstvo priaznivých recenzií. Ide o 4K televízor s vysokým rozlíšením 3 840 x 2 160 px. Vďaka tomu tento LED televízor s technológiou PCI ponúkne parádny divácky zážitok. Hisense si na kvalite TV dalo záležať a dokonalé farby, jas a kontrast reguluje HDR 10+ technológia či dokonca technológia Dolby Vision. Kvalita obrazu je jednou z devíz, ktoré si pochvaľujú aj spokojní zákazníci. Televízor má takisto herný režim.

Opomenúť nesmieme ani fakt, že Hisense patrí do radu Smart televízorov a dočkáte sa tak omnoho väčšej funkcionality ako v prípade bežných televízorov. Ak vám postačí 108 cm na uhlopriečku a nepotrebujete ani inteligentné funkcie, postačí vám aj spoľahlivý televízor Philips 43PFS5505. Hisense ponúka funkciu hybridného vysielania HbbTV. Tým, že televízor môžete pripojiť k internetu, určite využijete klasické webové aplikácie, ako Netflix, Prime Video (Amazon), HBO GO, YouTube alebo ďalšie. Televízor nepodporuje aplikáciu O2TV. Po pripojení externého úložiska môžete váš obľúbený program nahrávať a ďalší program súčasne sledovať. Integrovaný je aj internetový prehliadač.

Operačný systém, ktorý nesie označenie VIDAA U4.0, nepatrí medzi najsvižnejšie, miestami reaguje pomalšie, načítavanie niektorých služieb trvá dlhšie, no pri danej cene televízorov do 500 eur nejde o výraznejšie mínus. Zvukové podanie Dolby Audio je na dobrej úrovni, čomu napomáha aj technológia DTS Virtual:X. Celkový výkon reproduktorov je 20 W. Niektorí predajcovia uvádzajú, že má televízor Hisense vstavaný subwoofer, toto je však mylná informácia. Televízor nemá slúchadlový vstup, ale k dispozícii sú 2 USB vstupy a až 3x HDMI. Okrem integrovanej WiFi môžete internet zapojiť cez LAN vstup priamo do televízora. V danej cenovej triede vám Hisense ponúkne veľkú uhlopriečku, webové aplikácie, Smart funkcie a krásny obraz. Televízor Hisense sa aj napriek vyššej spotrebe el. energie určite oplatí.

Pozitíva

4K rozlíšenie – pekný obraz
SMART funkcie
Priaznivá cena

Negatíva

Pomalší operačný systém

Technológia zobrazenia: LED ● Smart TV: áno ● Veľkosť uhlopriečky: 50“/126 cm ● Rozlíšenie: 3 840 x 2 160 px/4K Ultra HD/HDR ● Energetická trieda: G ● USB: 2x ● HDMI: 3x ● Zvuk/výkon: Dolby Audio/20 W ● Pripojenie k internetu: áno ● Webové aplikácie: Netflix, YouTube, VOYO, Prime Video ● Operačný systém TV: VIDAA U3.0 ● Tuner: DVB-S, DVB-C, DVB-T, DVB-T2 (H.265) ● Rozmery televízora: 111,2 cm x 64,5 cm x 8 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 11,7 kg

Cenový trhák

Sencor SLE 3227T

LED TV s HD Ready rozlíšením, bez operačného systému a prístupu k internetu, k dispozícii sú dva 10 W reproduktory, energetická trieda F

Pozrieť najlepšiu ponuku

Bežný televízor do menšej obývačky značky Sencor ponúkne spotrebiteľovi absolútny základ. Hoci pri značke Sencor sú spotrebitelia zvyknutí na menšiu elektroniku alebo kuchynské spotrebiče, televízory sú v portfóliu tohto výrobcu takisto. LED televízor s priamym umiestneným diód – Direct, patrí na tuzemskom trhu k dobre predávaným modelom, čo bude aj dôsledkom veľmi nízkej ceny. U viacerých predajcov sa dostanete pod sumu 200 eur. Pri hodnotení sme vychádzali predovšetkým z názorov spotrebiteľov. Pre nenáročných zákazníkov je 80 cm uhlopriečka dostatočná, treba brať na vedomie, že lepšie ako HD rozlíšenie na TV neuvidíte.

Vďaka LED technológii je potláčanie šumu dobré, farebnosť a kontrast sú na danú triedu taktiež obsotjné. Ak by ste však veľa seba postavili Sencor a televízor Samsung UE32T4302 podporou HDR, rozdielov by ste si všimli viac. Napriek tomu, že v oboch prípadoch ide o HD rozlíšenie. Medzi „SMART“ funkcie televízora určite môžeme zaradiť funkciu PVR (záznam môžete realizovať priamo na externé úložisko – USB alebo externý HDD). Sme radi, že nechýba ani funkciu EPG – elektronický programový sprievodca alebo TimeShift, vďaka ktorému môžete sledovať vysielaný program s časovým oneskorením. Pokojne si tak môžete počas vysielaného programu odskočiť na toaletu. Televízor má k dispozícii 2x HDM vstup a aj 1x USB.

Medzi bežnými funkciami televízorov bez podpory inteligentných funkcií oceňujeme možnosť časovača zapnutia/vypnutia televízora. Starší spotrebitelia budú radi za jednoduché ovládanie, žiadne komplikované menu ani úkony navyše. Diaľkový ovládač vám poslúži na všetko podstatné. Negatívnych recenzií je minimum, ak sú nejaké výhrady, smerujú skôr k problémom s dodaním alebo menej stabilným podstavcom. Televízor môžete takisto umiestniť na stenu. V pomere ceny a výkonu na našom trhu nájdete takýchto televízorov čoraz menej. Ak ste nenáročným divákom, televízor Sencor vás určite nesklame.

Pozitíva

Jednoduchá obsluha
Lacný televízor
Pomer ceny a výkonu

Negatíva

Pomalšie prepínanie kanálov (oneskorenie)

Technológia zobrazenia: LED ● Smart TV: nie ● Veľkosť uhlopriečky: 32“/80 cm ● Rozlíšenie: 1 366 x 768 px/HD Ready ● Energetická trieda: F ● USB: 1x ● HDMI: 2x ● Zvuk/výkon: 2x reproduktory/10 W ● Pripojenie k internetu: nie ● Webové aplikácie: nie ● Operačný systém TV: nie ● Tuner: DVB-S, DVB-C, DVB-T, DVB-T2 (H.265) ● Rozmery televízora: 73,2 cm x 43,4 cm x 8,4 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 3,2 kg

Náš TIP

Philips 43PFS5505

LED TV s Full HD rozlíšením, bez operačného systému a pripojeniu k internetu, zvuk Clear Sound, energetická trieda F

Pozrieť najlepšiu ponuku

Televízory Philips sa prezentujú spoľahlivosťou a výrobca takisto prináša široké portfólio rôznych modelov. Veľa spotrebiteľov dnes vyhľadáva inteligentné televízory, no nie každý potrebuje televízor s internetom a množstvom aplikácií. Takýto je aj Philips 43PFS5505, ktorý nepodporuje HbbTVnemá ani WiFi alebo možnosť pripojenia k internetu. Ponúkne však dostatočne veľkú 43“ uhlopriečku. Vďaka väčšej uhlopriečke máte možnosť sledovať filmy a programy vo Full HD rozlíšení – 1 920 x 1 080 px. Z hľadiska kvality obrazu však Philips nezaostáva ani za modernejšími televízormi. Kontrast a farby vylepšuje technológia Pixel Plus HD.

Podobne ako menší televízor Sencor SLE 3227T aj Philips umožňuje nahrávať sledovaný program na externé úložisko, ide o funkciu PVR. Vo výbave je programový sprievodca – EPG. Nám sa takisto páči, že pri nahrávaní programu na externé úložisko môžete program zastaviť, no nahrávanie pokračuje. Vďaka tomu môžete program sledovať s oneskorením. Podpora formátov je veľmi dobrá, AVI, MKV, MPEG-4 alebo obrazové formáty PNG, GIF alebo JPEG. Viacerých spotrebiteľov potešil aj dobrý zvuk, ktorý je vylepšený hneď niekoľkými technológiami. Tou najdôležitejšou je technológa Clear Sound. Priestorový zvuk podporuje Incredible Surround. Nemajte však veľké nároky, zvukový výkon 16 W sa o priestorový zážitok príliš nepostará.

Súčasťou balenia je diaľkový ovládač a v balení nájdete aj stojan. Televízor je možné upevniť aj na stenu, je potrebné však dokúpiť TV držiak s VESA štandardom 200 x 100 mm. Z pohľadu konektivity televízor nevyčnieva. Súčasťou sú 2x HDMI vstupy, digitálny optický výstup, 1x USB 2.0, ale dokonca aj slúchadlový vstup 3,5 mm Jack. Množstvo spotrebiteľov uprednostňuje značku Philips práve vďaka dobrej spoľahlivosti.

Pozitíva

Dobrá cena
Kvalitný obraz
Full HD rozlíšenie

Negatíva

Bez Smart funkcií

Technológia zobrazenia: LED ● Smart TV: nie ● Veľkosť uhlopriečky: 43“/108 cm ● Rozlíšenie: 1 920 x 1 080 px/Full HD ● Energetická trieda: F ● USB: 1x ● HDMI: 2x ● Zvuk/výkon: Clear Sound/16 W ● Pripojenie k internetu: nie ● Webové aplikácie: nie ● Operačný systém TV: nie ● Tuner: DVB-S, DVB-C, DVB-T, DVB-T2 (H.265) ● Rozmery televízora: 107 cm x 68 cm x 14 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 7,9 kg

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

LG 32LM6370

od 264,90 €
Televízor LG 32LM6370 pre vás pripraví priam kráľovský vizuálny zážitok. LG FHD vyniká dvakrát lepšou kvalitou obrazu, Full HD dozerá na jeho...

Samsung UE32T5372

od 272,00 €
Inteligentný televízor Samsung s Full HD rozlíšením a podporou HDR predstavuje skvelého spoločníka na dlhé večery. Funkcie PurColor, Ultra Clean...

Hisense 32A5600F

od 199,00 €
32" HD Ready Smart TV • rozlíšenie 1366 × 768 px • DVB-T/C/T2/S/S2 (H.265 / HEVC) • dbx-tv • Wi-Fi • LAN • 2× HDMI • 2× USB • v balení...

Orava LT-615

od 119,00 €
22" Full HD TV • rozlíšenie 1920×1080 px • DVB-T/T2/C • podpora HEVC (H.265) - nový digitálny štandard • nahrávanie na USB disky • HDMI...

Philips 32PHS6605

od 238,00 €
Uhlopriečka: 32" Uhlopriečka: 80 cm Typ podsvietenia: DIRECT LED Rozlíšenie: HD (1366x768) Pomer strán: 16:9 Technológia...

LG 43NANO75P

od 414,99 €
4K rozlíšenie (ULTRA HD) Nano color a Direct podsvietením Procesor α5 4K webOS SMART TV + HbbTV Prepojenie s mobilom LG ThinQ Základné údaje...

Samsung UE32T4302

od 233,89 €
Inteligentný televízor Samsung s podporou HDR pre pôžitok z jasných vizuálnych detailov predstavuje skvelého spoločníka na dlhé večery. Funkcie...

Philips 32PFS6805

od 180,00 €
32" (80 cm) Full HD Smart TV • rozlíšenie 1920 × 1080 px • technológia Pixel Plus HD • HDR10 • HLG (Hybrid Log Gamma) • DVB-T2/C/S2 •...

HISENSE 40A5100F

od 235,00 €
40" Full HD TV • rozlíšenie 1920 × 1080 px • DVB-T/C/T2/S2 (H.265/HEVC) • 900 PCI • Dolby Digital+ • 1× USB • 2× HDMI • diaľkový ovládač...

TCL 43P615

od 336,89 €
ANDROID SMART LED, 108cm, 4K Ultra HD, PPI 1500 (50Hz), Direct LED, Micro Dimming, HDR10, HLG, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 2× HDMI, 1× USB, LAN,...

Ďalšie články z kategórie Televízory

Vaše hodnotenie:
(92.2%)

Komentáre
Tomáš B. 15.Oct.2021

Inteligentný smart televízor za rozumnú cenu je Samsung UE32T4302. Kúpil som ho z dôvodu množstva funkcií ako napr. YouTube, Netflix, Skylink atď. Doteraz som mal „starý“ televízor bez akýchkoľvek súčasných vymožeností. Veľké plus dávam za synchronizáciu viacerých smart zariadení ako je mobil, tablet, notebook a pod. Na negatíva som zatiaľ neprišiel.

Odpovedať

Franto T. 15.Oct.2021

Manželka si vybrala Sencor SLE 3227TCS, obraz je pekný a inštalácia bola jednoduchá. No nedrží nám zvolená pamäť kanálov a pri opätovnom zapnutí musíme všetko znova nastavovať. Ideme tento TV reklamovať. Možno nám v obchode vysvetlia, ako to uložiť tak, aby sa to zachovalo.

Odpovedať

Jana R. 26.Oct.2021

Kvalitný obraz aj dobrú ovládateľnosť má televízor Philips 58PUS7505. Kupovala som ho kvôli výhodnej cene a veľkosti obrazovky, lebo mi presne veľkostne zapadol do výklenku v obývačke, kde ho mám umiestnený. Pre nenáročných je to veľmi fajn TV.

Odpovedať

Denis 26.Oct.2021

Televízor TCL 40S615 spĺňa všetko, čo od neho v tejto cenovej kategórii očakával. Aplikácie aj Android sú v pohode, odozva je rýchla a obraz aj zvuk dobrý. Vadí mi však malý ovládač, pretože niektoré funkcie sú pod jedným tlačidlom, čo trocha komplikuje ovládanie.

Odpovedať

Peter 31.Oct.2021

Zaujal ma Samsung s uhlopriečkou 43 palcov. Rodinka je ohúrená krásnymi farbami, zvukom aj možnosťou internetu. Ovládač je praktický a jednoduchý. Jediné, čo mi chýba, že tu nebol CA modul pre vloženie karty Skylink, ktorý som musel dokúpiť samostatne. Inak sme s TV spokojní, za tú cenu je super.

Odpovedať

Ondrej 25.Nov.2021

Kvalitný televízor za skvelú cenu je Orava LT-615. Svojou veľkosťou je ideálny na chalupu. Bol k nemu pribalený dobre spracovaný manuál. Má dobrý obraz aj zvuk. Potešilo aj zopár smart funkcií. Myslím, že telku, ktorá stojí niečo len málo cez 100 eur, netreba kritizovať za nič. :-)

Odpovedať

Zolo 12.Feb.2022

Pre mňa je postačujúci televízor HISENSE 40A5100F, ktorý som kúpil veľmi výhodne. Rozlíšenie je na túto uhlopriečku horšie, ale na bežné pozeranie to stačí. V balení bol šikovný diaľkový ovládač a páči sa mi podsvietenie panela.

Odpovedať

Mário 25.Feb.2022

Philips 32PFS6805 je jednoduchý televízor za prijateľnú cenu. Horšie sa montovali nožičky a odozva pri prepínaní je dlhšia, ale obraz je celkom pekný. Za tie peniaze sme spokojní.

Odpovedať

Zdeno 28.May.2022

Máme Philips 43PFS5505 a cena zodpovedá kvalite. Obraz je veľmi dobrý, ale chýba mi SCRAT konektor, inak som spokojný. Ak hľadáte pekný televízor za rozumnú cenu, tento odporúčam.

Odpovedať