Ústne sprchy

Najlepšie ústne sprchy 2024 + recenzie

Ústne sprchy slúžia na dôkladné a efektívne čistenie medzizubných priestorov, preplachovanie parodontálnych vačkov a šetrnú masáž ďasien. Ocenia ich tiež tí z vás, ktorí nosia zubný strojček. Prezreli ste si viacero produktov, no neviete, ktorý z nich je najlepšou voľbou práve pre vás? Náš test najlepších ústnych spŕch je v tom prípade určený práve pre vás. Nájdete v ňom podrobné recenzie a porovnanie viacerých modelov vrátane toho víťazného, ktorým sa stal TrueLife AquaFloss Station, a taktiež niekoľko tipov na ďalšie zaujímavé produkty.

Publikované: 29.11.2021
Aktualizované: 24.04.2024

Akú ústnu sprchu kúpiť?

Z vlastných skúseností vieme, že nie každý spotrebiteľ potrebuje alebo chce čítať podrobné recenzie. Práve preto sme si pre vás na začiatok nášho testu ústnych spŕch pripravili súhrn najdôležitejších informácií o 3 modeloch, ktoré sme ocenili špeciálnymi štítkami. V nasledujúcich riadkoch vám v krátkosti predstavíme ich základné vlastnosti, výraznejšie pozitíva aj menej pozitívne stránky.

Názov Hodnotenie Detail
AquaFloss Station 5* Zobraziť produkt
Philips HX3911/40 5* Zobraziť produkt
Sencor SOI 1100SL 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
TrueLife AquaFloss Station

TrueLife AquaFloss Station

Stolná ústa sprcha, objem nádržky 600 ml, tlak 30 – 125 PSI, 2 trysky v balení

Zobraziť viac info

Stolná ústna sprcha TrueLife AquaFloss Station s výborným pomerom medzi obstarávacou cenou, výkonom aj celkovou kvalitou disponuje nadštandardným max. tlakom. Má veľmi presnú a širokú reguláciu, veľkú nádržku na vodu a jej obsluha i ovládanie sú vyslovene nenáročné. Jediným mínusom je absencia špeciálnych trysiek v balení.

Cenový trhák
Sencor SOI 1101RD

Sencor SOI 1101RD

Akumulátorová ústa sprcha, výdrž akumulátora 56 min., čas nabíjania 8 hod., objem nádržky 150 ml, tlak 40 – 90 PSI, 5 trysiek v balení

Zobraziť viac info

Akumulátorová ústna sprcha Sencor SOI 1101RD je ideálnou pomôckou na cesty, svoje využitie však nájde aj v domácnosti. Má nízku hmotnosť, kompaktné rozmery, pomerne dlhú výdrž a jej nabíjanie je extrémne krátke. Tlak na nej môžete regulovať v 3 stupňoch v rozmedzí od 40 do 90 PSI. Súčasťou balenia je 5 špeciálnych trysiek s rôznym využitím.

Náš TIP
Oral-B Oxyjet MD20

Oral-B Oxyjet MD20

Stolná ústa sprcha, objem nádržky 600 ml, tlak cca 30 – 90 PSI, 4 trysky v balení

Zobraziť viac info

Oral-B MD20 Oxyjet má veľkú nádržku na vodu, dosahuje silný tlak a spolu s ňou dostanete až 4 základné trysky. Pracuje s pulznou technológiou, mikrobublinkami a špirálovitým prúdením vody. Nádržka na vodu má objem 600 ml.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Každý z vás, kto už aspoň raz v živote vyberal nový spotrebič do domácnosti, vie, že na začiatku rozhodovania je nevyhnutné stanoviť si parametre, ktoré sú najdôležitejšie. To sme urobili aj my. Pred samotným výberom jednotlivých modelov do nášho testu ústnych spŕch, ich následnom recenzovaní a porovnávaní sme si vytvorili súbor technických špecifikácií, funkcií a ďalších dôležitých parametrov, na základe ktorých prebiehalo naše hodnotenie a udeľovanie jednotlivých štítkov. V prípade týchto spotrebičov sme sa zamerali najmä na ich funkčnú stránku, ktorá súvisí s max. tlakom, možnosťami regulácie, objemom nádržky na vodu alebo kapacitou akumulátora.

Pomer medzi cenou a výkonom
Min. a max. tlak
Možnosti regulácie tlaku
Doplnkové funkcie a použité technológie
Objem nádržky na vodu
Náročnosť obsluhy a manipulácie
Kvalita spracovania

Aby sme mali istotu, že všetky produkty zaradené do nášho testu budú spĺňať základné kvalitatívne požiadavky, vyberali sme ich len z ponuky overených výrobcov TrueLife, Sencor, Philips, Dr. Mayer, Panasonic a Oral-B. Zamerali sme sa na cenovo dostupné modely, ktoré vynikajú v oblasti výkonu, výdrže a nenáročnosti ovládania. Tieto špecifikácie sme si overili prostredníctvom samotných technických špecifikácií, miery predajnosti spotrebiteľských recenzií ústnych spŕch na overených online portáloch a weboch predajcov, ako je Heureka.sk, Mall.sk, Alza.sk, Hej.sk, Datart.sk, Okay.sk, Nay.sk či Tpd.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie ústnych spŕch

Účelom nášho testu najlepších ústnych spŕch je podanie čo najobjektívnejšieho pohľadu na dané spotrebiče. Pri zostavovaní recenzií sme preto prihliadali len na reálne technické parametre a spotrebiteľské skúsenosti. Naše závery sme si porovnali taktiež s inými domácimi aj zahraničnými nezávislými recenziami. Ubezpečujeme vás, že výrobcovia ani predajcovia vybraných ústnych spŕch nemali na tento proces žiaden dopad.

Víťaz testu

TrueLife AquaFloss Station

Stolná ústa sprcha, objem nádržky 600 ml, tlak 30 – 125 PSI, 2 trysky v balení

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ústnu sprchu TrueLife AquaFloss Station môže používať aj viacero osôb v domácnosti. Spolu s ňou totiž dostanete 2 základné trysky, ktoré môžete odložiť priamo do veka nádržky. Špeciálne trysky v balení absentujú. Rukoväť je otočná v 360 ° uhle, preto ňou pohodlne dosiahnete aj na vyslovene ťažko dostupné miesta.

Nádržka na ústnej sprche TrueLife AquaFloss Station má 600 ml, čo je dostatočne veľký objem, ktorý by mal v závislosti od zvoleného tlaku postačovať na 60 až 150 s čistenie medzizubných priestorov masáž ďasien či preplachovanie parodontálnych vačkov. Nádržku môžete naplniť čistou alebo ústnou vodou. Tlak na sprche je regulovateľný v širokom rozpätí v 10 stupňoch, a to od 30 až do 125 PSI. Sprcha je preto vhodná pre osoby s citlivými ďasnami či zubami aj tých z vás, ktorí bojujú s nadmerným usádzaním zubného povlaku. Z hľadiska max. tlaku AquaFloss Station prekonala aj drahší model Panasonic EW1611.

Ovládanie hodnotíme ako praktické a jednoduché. Ovládacie prvky na reguláciu tlaku sa nachádzajú na nádržke a tlačidlo na spustenie alebo zastavenie sprchy priamo na rukoväti. Rukoväť a tryska sú otočné v 360 °uhle, čo podstatne uľahčuje manipuláciu pri ústnej hygiene.

Vzhľadom na to, že ústnu sprchu TrueLife AquaFloss Station hodnotili už desiatky spotrebiteľov, celkový dojem sme si mohli dotvoriť aj prostredníctvom ich recenzií. Tie sú, až na pár výnimiek, vyslovene pozitívne. Spotrebiteľom sa páči pomer medzi cenou a kvalitou, viac trysiek v balení, možnosť širokej regulácie tlaku a vysoký max. tlak. Negatívne skúsenosti sú spojené len s drobnosťami, ako sú väčšie rozmery či dostupnosť produktu iba v bielej farbe.

Pozitíva

Veľmi dobrý pomer medzi cenou a výkonom
Široká regulácia tlaku a vysoký max. tlak
Veľká nádržka

Negatíva

Dodávaná len so základnými tryskami

Objem nádržky = 600 ml ● Tlak = 30 – 125 PSI ● Počet trysiek v balení = 2 ● Rozmery = 15,5 x 13,5 x 21,5 cm ● Hmotnosť = 700 g ● Vodotesnosť = IPX3

Cenový trhák

Sencor SOI 1101RD

Akumulátorová ústa sprcha, výdrž akumulátora 56 min., čas nabíjania 8 hod., objem nádržky 150 ml, tlak 40 – 90 PSI, 5 trysiek v balení

Pozrieť najlepšiu ponuku

Akumulátorovú ústnu sprchu Sencor SOI 1101RD môžete využívať doma aj na cestách. Má dlhú výdrž, menšie rozpätie nastaviteľného tlaku a obsahuje až 5 trysiek na starostlivosť o ústnu aj nosovú dutinu. Vyniká v pomere medzi obstarávacou cenou a výkonom. Mínusom je o niečo menej odolné spracovanie a menšie nastaviteľné rozpätie tlaku.

Ústna sprcha Sencor SOI 1101RD vydrží v prevádzke na 1 nabitie 56 min., čo je ekvivalent k cca 28 použitiam. Dobu prevádzky hodnotíme kladne rovnako ako čas nabíjania akumulátora, ktorý predstavuje len 8 hod. Na nutnosť dobitia spotrebiča vás upozorní praktická LED kontrolka.

K ústnej sprche Sencor SOI 1101RD dostanete až 5 rôznych trysiek so špeciálnymi vlastnosťami. Okrem štandardnej, ktorú využijete pri bežnom čistení medzizubných priestorov, ide o čistič jazyka, zúžený nadstavec na čistenie ťažkodostupných miest, nosnú trysku na čistenie nosovej dutiny a špeciálny ortodontický nadstavec, ktorý je určený pre ľudí so strojčekom či zubnou náhradou. Využijete ho taktiež pri čistení mostíkov a preplachovaní parodontálnych vačkov.

Tlak na sprche môžete regulovať v rozsahu od 40 do 90 PSI. Nastavenie je fixné v 3 stupňoch. Prvý z nich, Regular, využijete pri každodennej hygiene, Soft je vhodný pre osoby s citlivejšími ďasnami či zubami a Pulse slúži na masáž a prekrvenie ďasien. Nádržka na vodu je menšia, má 150 ml, čo je príznačné pre všetky akumulátorové modely. Tento objem by mal byť postačujúci na cca 30 – 40 s použitie.

Spotrebiteľské recenzie na ústnu sprchu Sencor SOI 1101RD sú trochu rozpačitéVäčšina z nich je pozitívna, natrafili sme však aj na hodnotenia, ktoré hovoria o horšej kvalite spracovania, slabom tlaku, malej nádržke a tryskách, ktoré sa pri používaní javia ako nepraktické. Pozitívne recenzie súvisia s jednoduchým ovládaním, veľkým počtom trysiek v balení, praktickou prenosnou kapsičkou a postačujúcim výkonom.

Pozitíva

Pomer medzi cenou a výkonom
5 trysiek v balení
Dlhá výdrž akumulátora

Negatíva

Menšie rozpätie nastaviteľného tlaku
Nižšia kvalita spracovania

Výdrž akumulátora = 56 min. ● Čas nabíjania = 8 hod. ● Objem nádržky = 150 ml ● Tlak = cca 40 – 90 PSI ● Frekvencia čerpadla = 1 400 pulzov/min. ● Počet nadstavcov v balení = 5 ● Rozmery = 27,5 x 5,6 x 7,3 cm ● Hmotnosť = 265 g

Náš TIP

Oral-B Oxyjet MD20

Stolná ústa sprcha, objem nádržky 600 ml, tlak cca 30 – 90 PSI, 4 trysky v balení

Pozrieť najlepšiu ponuku

Oral-B MD20 Oxyjet patrí k drahším stolným ústnym sprchám, jej obstarávaciu cenu však i napriek tomu hodnotíme ako primeranú k celkovej kvalite a výkonu. Sprcha má veľkú nádržku na vodu, dosahuje silný tlak a spolu s ňou dostanete až 4 základné trysky, vďaka čomu poslúži celej rodine.

Stolnú ústnu sprchu Oral-B MD20 Oxyjet s pulznou technológiou, mikrobublinkami špirálovitým prúdením vody využijete pri čistení medzizubných priestorov, zubných implantátov, mostíkov a koruniek, prevenciou pred vznikom paradontózy aj masáži ďasien. Nádržka na vodu má objem 600 ml, čo je viac než postačujúce.

Tlak na sprche môžete regulovať pomocou otočného kolieska, ktoré nájdete na jej tele, a to v rozmedzí od cca 30 do 90 PSI, čo je porovnateľné s modelom Panasonic EW1611. V praxi sa sila prúdu vody ukazuje ako trochu slabšia. Ako mínus vnímame menšie možnosti regulácie. Tlak je totiž nastaviteľný len v 5 fixných stupňoch. Vypínač na zastavenie a spustenie sprchy sa nachádza tradične priamo na jej rukoväti. Súčasťou dodávky sú 4 základné trysky. Kúpu tohto modelu preto odporúčame najmä tým z vás, ktorí hľadajú model pre celú rodinu. Špeciálne trysky v balení absentujú.

Drvivá väčšina spotrebiteľských recenzií na ústnu sprchu Oral-B MD20 Oxyjet je pozitívna. Najčastejšie skloňovanými plusmi sú pomer medzi cenou a výkonom, nenáročná obsluha, 4 trysky v balení a vysoká efektivita čistenia medzizubných priestorov. Niekoľko málo užívateľov nie je spokojných s údajne slabším tlakom či nie najlepšie priliehajúcim vekom na nádobke.

Pozitíva

Pomer medzi cenou, kvalitou a výkonom
Veľká nádržka
Dostatočne široké rozpätie nastaviteľného tlaku

Negatíva

Len 5 stupňov regulácie tlaku
Dodávaná bez špeciálnych trysiek

Objem nádržky = 600 ml ● Tlak = cca 30 – 90 PSI ● Počet trysiek v balení = 4 ● Rozmery = 22 x 15 x 15 cm ● Hmotnosť = 956 g

Pre náročných

Panasonic EW1611

Stolná ústa sprcha, objem nádržky 600 ml, max. tak 90 PSI, 2 trysky v balení

Pozrieť najlepšiu ponuku

Stolná ústna sprcha Panasonic EW1611 využíva ultrazvukovú technológiu, ktorá zmiešava vodu s bublinkami. Sprcha dosahuje dostatočne vysoký tlak, ktorý môžete pohodlne regulovať, je vybavená objemnou nádržkou a jej obsluha je nenáročná. Je dodávaná s 2 základnými tryskami.

Profesionálna ústna sprcha Panasonic EW1611 je vďaka ultrazvukovej technológii ideálnou pomôckou na čistenie parodontálnych vačkov, ktoré stoja za vznikom paradontózy, ale taktiež na klasické čistenie medzizubných priestorov a masáž ďasien. Rovnako ako modely TrueLife AquaFloss StationOral-B Oxyjet MD20 je vybavená veľkou nádržkou s objemom 600 ml, ktorá je postačujúca na cca 100 s hygienu ústnej dutiny. Praktickým detailom je, že nádržku môžete umývať v umývačke riadu.

Max. tlak sprchy predstavuje cca 90 PSI alebo úplne presne 646 kPa. Môžete ho regulovať v 10 stupňoch. Ideálny tlak by si preto mal vedieť nastaviť každý. Ovládacie prvky nájdete na tele sprchy. Tlačidlo na zastavenie a spustenie prúdu sa nachádza priamo na rukoväti. Magnetické držadlo a držiak na kábel, ktorý je možné vytiahnuť z ľavej i pravej strany, podstatne uľahčujú skladovanie rukoväte. V balení nájdete 2 základné trysky, bohužiaľ, tie so špeciálnymi vlastnosťami v ňom absentujú. K negatívam zaraďujeme aj pomerne vysokú hlučnosť pri max. nastavení tlaku a nestabilné veko na nádržke.

Spotrebitelia sa takmer jednohlasne zhodujú na tom, že ústna sprcha Panasonic EW1611 nie je najtichšia. Občasné negatívne hodnotenia súvisia aj s kratším káblom od rukoväte, absenciou špeciálnych nadstavcov v balení a skutočnosťou, že horné veko na sprche nedrží najlepšie. Z hľadiska funkčnej stránky, s ktorou súvisí max. tlak, ovládanie či výdrž na 1 naplnenie nádržky, si spotrebitelia tento produkt pochvaľujú.

Pozitíva

Dostatočne silný tlak
Ultrazvuková technológia
Veľký objem nádržky na vodu

Negatíva

Vyššia cena
Nestabilné veko a vyššia hlučnosť
Dodávaná bez špeciálnych trysiek

Objem nádržky = 600 ml ● Max. tlak = cca 90 PSI ● Počet trysiek v balení = 2 ● Rozmery = 125 x 140 x 200 mm ● Hmotnosť = 940 g

Philips Sonicare HX8438

Akumulátorová ústa sprcha, výdrž akumulátora na 2 – 3 týždne, čas nabíjania 24 hod., 2 trysky v balení

Pozrieť najlepšiu ponuku

Akumulátorová ústna sprcha Philips Sonicare HX8438 má nastaviteľné prúdenie vody, čo má pozitívny dopad na jej multifunkčnosť. Má dlhú výdrž, jej nabíjanie je trochu dlhšie a je dodávaná s 2 základnými tryskami. Mínusom je len trochu vyššia obstarávacia cena.

Na akumulátorovej ústnej sprche Philips Sonicare HX8438 nás zaujala najmä možnosť nastavenia prúdenia vody. Na výber máte 3 režimy, a to jednoduchý, dvojitý alebo trojitý prúd. Tryska AirFloss Ultra mieša vodu so vzduchom, čím dochádza k vytvoreniu mikrokvapôčok, ktoré sa ukazujú ako veľmi efektívne pri čistení medzizubných priestorov aj masáži ďasien.

Všetky ovládacie prvky vrátane aktivačného tlačidla nájdete priamo na rukoväti. Ovládanie a manipuláciu so sprchou preto hodnotíme ako jednoduchú a pohodlnú. Výdrž akumulátora je dostatočne dlhá. Pri plnom nabití vydrží v prevádzke 2 až 3 týždne. Presný čas sa, samozrejme, odvíja od intenzity jej používania. Na nutnosť dobitia vás upozorní praktická LED kontrolka.

Ako negatívum vnímame dlhé nabíjanie, ktoré trvá až 24 hod. Pri porovnaní s ďalším akumulátorovým modelom Sencor SOI 1101RD, ktorý má len minimálne kratšiu výdrž a ktorý nabijete už za 8 hod., ide naozaj o nadpriemer. Súčasťou balenia sú 2 základné trysky, ktoré by ste mali vymeniť každé 3 mesiace, a adaptér na nabíjanie.

Ústna sprcha Philips Sonicare HX8438 nie je spotrebiteľmi hodnotená príliš často. Existujúce recenzie sú výhradne pozitívne. V skratke, sprcha zjavne spĺňa očakávania užívateľov.

Pozitíva

Možnosti nastavenia prúdenia vody
Dlhá výdrž
2 trysky v balení

Negatíva

Vyššia cena
Dlhé nabíjanie
Dodávaná len so základnými tryskami

Výdrž akumulátora = 1 – 3 týždne ● Čas nabíjania = 24 hod. ● Počet trysiek v balení = 2

Ďalšie zaujímavé produkty

Nenašli ste ústnu sprchu, ktorá by vás zaujala? V tom prípade sme si pre vás pripravili ešte niekoľko ďalších tipov na zaujímavé, kvalitné a dostatočne výkonné produkty. Vybrali sme pre vás akumulátorové aj stolné modely a jednu „špecialitku“ v podobe smart ústnej sprchy, ktorú ocenia všetci milovníci moderných technológií.

Akumulátorová ústna sprcha ETA Sonetic Aquacare 0708 90000 je vybavená 150 ml nádržkou, má 50 min. výdrž a jej nabíjanie trvá 18 hod. Tlak je regulovateľný v širokom rozpätí, a to od cca 40 do 90 PSI. Na sprche sa nachádzajú 3 čistiace režimy, rukoväť má ergonomické tvarovanie, trysku môžete otáčať v 360° uhle a nechýba ani funkcia automatického vypnutia po 2 min. nečinnosti. V balení nájdete nabíjačku a 2 základné trysky.

Oral-B Aquacare 4 je ďalšia akumulátorová ústna sprcha s trochu menšou nádržkou, ktorá má 140 ml objem. Intenzitu prúdenia vody na nej môžete regulovať v 2 fixných stupňoch. K dispozícii máte aj možnosť nastavenia rotačného alebo lineárneho prúdenia vody. K mínusom zaraďujeme fakt, že k ústnej sprche dostanete len 1 základnú trysku.

Ak hľadáte lacnú ústnu sprchu s pulznou technológiou, Dr. Mayer WT3500 je určená práve pre vás. Ide o akumulátorový model s 3 prevádzkovými režimami, pre základné, jemné alebo masážne čistenie. Tlak je možné nastaviť od 40 do 90 PSI. Nádržka má objem 170 ml, tryska je otočná v 360° uhle a rukoväť má ergonomický tvar.

Stolná ústna sprcha WaterPik Ultra WP100E s pulznou technológiou je vybavená 600 ml nádržkou s úložným priestorom na trysky, tlak na nej môžete regulovať v 10 stupňoch už od 5 do 90 PSI a jej tryska vytvára 1 200 pulzov/min. K sprche dostanete bohaté príslušenstvo v podobe 2 základných a až 5 špeciálnych trysiek na čistenie jazyka, strojčeka či výplach parodontálnych vačkov.

Xiaomi Oclean W1 je akumulátorová ústna sprcha, ktorú ocenia všetci milovníci pokrokových technológií. Podporuje Bluetooth a je prepojiteľná s mobilnou aplikáciou pre OS Android a iOS. Nádržka má podpriemerných 30 ml, sprcha disponuje 3 režimami na štandardné alebo jemné čistenie a masáž ďasien, akumulátor vydrží v prevádzke 30 dní a jeho nabíjanie trvá cca 2 hod. Počet čistiacich režimov môžete cez aplikáciu rozšíriť až na 9.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Preštudovali ste si náš test najlepších ústnych spŕch, urobili osobný prieskum medzi spotrebiteľskými recenziami, porovnali všetky parametre, no i napriek tomu nemáte jasno v tom, ktorý z modelov je ideálnou alternatívou pre vás? Ďalšou pomôckou môže byť aj miera predajnosti ústnych spŕch. Aby sme vám uľahčili prácu, prinášame vám priebežne aktualizovanú tabuľku najpredávanejších ústnych spŕch na Heureka.sk.

Názov Hodnotenie Detail
TrueLife AquaFloss Station 5* Zobraziť produkt
Philips Sonicare HX3826/33 5* Zobraziť produkt
Oral-B Oxyjet MD20 5* Zobraziť produkt
Philips Sonicare HX3826/31 5* Zobraziť produkt
Philips Sonicare HX3911/40 5* Zobraziť produkt

Ústne sprchy nie sú nevyhnutnou výbavou kúpeľne, zároveň vedia starostlivosť o ústnu dutinu podstatne zjednodušiť a zefektívniť. Sú ideálnou pomôckou pre všetkých z vás, ktorí majú citlivé ďasná, bojujú s parodontózou, vznikom tzv. parodontálnych vačkov, nosia strojček či zubné implantáty. V našom návode na výber vás prevedieme všetkými dôležitými technickými parametrami, prezradíme vám, ako správne sprchu používať, koľko za ňu zaplatíte a ktoré značky dostupné na našom trhu patria k spoľahlivým a overeným.

Ako vybrať ústnu sprchu

 • Ako funguje ústna sprcha a aké sú výhody jej používania
 • Rozdelenie ústnych spŕch
 • Objem a vlastnosti nádržky na vodu
 • Minimálny a maximálny tlak a možnosti jeho regulácie
 • Prúdenie vody
 • Spôsob napájania, výdrž a doba nabíjania akumulátora
 • Ďalšie dôležité parametre
 • Trysky
 • Cena a obľúbení výrobcovia

Ako funguje ústna sprcha a aké sú výhody jej používania

Cez trysku ústnej sprchy prúdi voda pod tlakom, ktorá má schopnosť rozrušovať zubný povlak v medzizubných priestoroch. Jemnejší prúd vody je ideálny na masáž ďasien, silnejší na spomínané odstraňovanie zubného povlaku alebo preplachovanie parodotnálnych vačkov, ktoré stoja za vznikom parodontózy. Ústne sprchy môžu disponovať rôznymi technológiami, ktoré celý proces čistenia či masírovania zefektívňujú. Pozrieme sa na ne v priebehu článku.

K výhodám používania ústnej sprchy patrí:

 • Efektívnejšie čistenie medzizubných priestorov, škár v okolí koruniek, zámkov fixných strojčekov a ťažko dostupných miest, kam sa nedostanete so zubnou niťou.
 • Prevencia pred vznikom zápalu ďasien a parodontózy.
 • Lepšie odstránenie povlaku pod líniou ďasien.
 • Skrátenie procesu čistenia zubov a medzizubných priestorov.
 • Pohodlné preplachovanie parodontálnych vačkov či tzv. chobotov, teda patologicky zmenených ďasnových žliabkov v oblasti zubných krčkov.

Rozdelenie ústnych spŕch

Na začiatku vášho výberu by ste si mali urobiť jasno v tom, aký typ ústnej sprchy je ideálny práve pre vás. V tomto smere myslite predovšetkým na to, či budete sprchu používať výhradne doma alebo aj na cestách. Dôležité sú taktiež vaše požiadavky na výdrž a počet dostupných funkcií, resp. možnosti regulácie tlaku a počet čistiacich režimov.

Stolná ústna sprcha

 • Ústne sprchy na vodovodnú batériu: Ústne sprchy, ktoré namontujete priamo na batériu, presnejšie na ramienko, sú najlacnejšou alternatívou. Obsahujú hadičku a redukciu s vodným filtrom, tlak na nich preto regulujete len orientačne pomocou vodovodnej batérie silnejším alebo slabším pustením vody. Z tohto dôvodu fungujú lepšie v kombinácii s pákovou batériou, nie klasickými kohútikmi. Tlak v klasickom vodovodnom potrubí tradične dosahuje 30 až 60 PSI, čo je v porovnaní s akumulátorovými či stolnými ústnymi sprchami pomerne málo. Po sprchách na ramienko najčastejšie siahajú „nováčikovia“, ktorí si chcú v praxi overiť, či je pre nich takáto pomôcka vyhovujúca.
 • Akumulátorové ústne sprchy: Akumulátorové alebo cestovné ústne sprchy neobsahujú základňu ani samostatnú nádržku na vodu. Ide o kompaktné zariadenia s nízkou hmotnosťou a menšou kapacitou integrovanej nádržky na vodu, ktoré sú vhodné na kratšie používanie. Oceníte ich na cestách alebo v práci, používať ich môžete, samozrejme, aj doma. V porovnaní so stolnými modelmi majú spravidla nižší max. tlak, často i menej presnú reguláciu a menší počet režimov.
 • Stolné ústne sprchy: Stolné ústne sprchy patria k najdrahšiemu, no i najefektívnejšiemu riešeniu. Tieto spotrebiče sú tvorené základňou, v ktorej sa nachádza nádržka na vodu, a káblom, ktorý slúži na prepojenie rukoväte s tryskou k základni. Telo spotrebiča často obsahuje aj úložný priestor na náhradné trysky. Výhodou stolných ústnych spŕch je veľký objem nádržky, množstvo dostupných funkcií, vysoký max. tlak a presnosť jeho regulácie. K nevýhodám, okrem vyššej obstarávacej ceny, je možné zaradiť aj väčšie rozmery a nutnosť napájania priamo zo siete.
 • Ústne centrá: Ústnym centrám nebudeme venovať väčšiu pozornosť, keďže ide o samostatný typ spotrebičov. Spomíname ich skôr pre zaujímavosť a úplnosť informácií. Centrá na prvý pohľad pripomínajú ústne sprchy, na rozdiel od nich obsahujú aj elektrickú zubnú kefku. Ide o pomerne drahé spotrebiče, ktoré sú dostupné za cenu od 90 do viac ako 200 eur. K ich výhodám patrí multifunkčnosť a množstvo zaujímavých funkcií.

Objem a vlastnosti nádržky na vodu

Objem nádržky má priamy súvis s časom, počas ktorého môžete ústnu sprchu používať na jedno naplnenie. Pre lepšiu predstavu, čistenie medzizubných priestorov vám zaberie minimálne 40 s. Za ideálny čas je považovaných aspoň 60 s. V závislosti od zvoleného tlaku a objemu nádržky môžete sprchu používať orientačne:

 • 90 až 200 s pri 600 – 1 000 ml nádržke
 • 60 – 80 s pri 400 – 550 ml nádržke
 • 40 – 60 s pri 200 – 450 ml nádržke
 • 30 – 50 s pri 150 ml nádržke

Ústna sprcha – objem nádržky

Stolné ústne sprchy sú zväčša vybavené nádržkou s objemom 600 ml. Výnimočne natrafíte aj na modely so 400 ml alebo naopak až 1 000 ml objemom. Pri naplnení 600 ml nádržky máte cca 90 s času, čo je úplne postačujúce. Nákup objemnejšieho spotrebiča odporúčame skôr tým, ktorí sa chcú so sprchou deliť s partnerom či deťmi. Z dôvodu množenia baktérií by totiž voda v nádržke nemala stáť príliš dlhoAkumulátorové ústne sprchy majú v priemere 150 ml nádržku. Na trhu sú dostupné aj podstatne menšie modely s objemom okolo 30 – 50 ml, ale aj tie väčšie s 200 ml nádržkami.

Pri nádržke na vodu sa zamerajte aj na jej vlastnosti:

 • Údržba – niektoré nádržky môžete umývať v umývačke riadu.
 • Veko – zamerajte sa na to, či je na nádržke položené voľne alebo ho môžete napevno uzavrieť.
 • Náplň – väčšinu nádržiek môžete naplniť čistou aj ústnou vodou, tento parameter si však pre istotu overte vopred.

Minimálny a maximálny tlak a možnosti jeho regulácie

Minimálny a maximálny tlak, ktorý je možné nastaviť na ústnej sprche, patrí k najdôležitejším parametrom, pretože súvisí s jej praktickým využitím. Slabší tlak je vhodný na masírovanie citlivejších ďasien, silnejší oceníte najmä pri čistení medzizubných priestorov. O tom, aký tlak je ideálny práve pre vás, by ste sa v každom prípade mali poradiť s vaším zubným lekárom.

Tradičné rozpätie tlaku pri ústnych sprchách sa pohybuje od 10 do 90 PSI. Tento parameter môže byť udávaný taktiež v baroch alebo kiloPascaloch (kPa). Preto si zapamätajte, že 10 PSI sa rovná cca 0,6 barom alebo 70 kPaStolné ústne sprchy majú spravidla vyšší max. tlak, ktorý môže dosiahnuť až 130 PSIAkumulátorové modely bývajú menej výkonné. V ich prípade môžete tlak regulovať do cca 70-80 PSI. Dôležitým údajom je taktiež minimálny tlak sprchy. Ak máte totiž citlivé zuby alebo ďasná, nemôžete ich ošetrovať prúdom vody pod silným tlakom. Na výber máte modely s plynulou reguláciou alebo niekoľkými fixnými stupňami. Na menej výkonných sprchách ide zväčša o 3 až 5, na tých výkonnejších o 10 stupňov.

Prúdenie vody

Na trhu sa bežne stretnete s modelmi, ktoré využívajú ultrazvukovú alebo pulznú technológiu. V praxi ide o to, že z trysky nevychádza len „čistá“ voda, ale voda, ktorá je rozkmitaná. Ústne sprchy môžu produkovať aj vodu premiešavajú s mikrobublinkami, ktoré majú schopnosť prenikať pod líniu ďasien, kde rozrušujú zubný povlak. V prípade pulzných modelov je tento parameter označovaný počtom pulzov za minútu. Ako orientačný údaj je možné uviesť, že čerpadlá na výkonnejších spotrebičoch pracujú pri frekvencii okolo 1 900-2 000 pulzov/min.

Ústna sprcha – prúdenie vody

Okrem tlaku môžete regulovať aj spôsob prúdenia vody. Pri drahších modeloch máte na výber medzi prúdom s mikrobublinkami a pulzným prúdením vody, ktoré využijete najmä pri čistení medzizubných priestorov alebo preplachovaní parodontálnych vačkov. Poslednou možnosťou je regulácia „typu“ prúdenia vodyŠtandardne natrafíte na 3 režimy:

 • jednoduchý, pri ktorom z trysky vychádza „rovný“ prúd vody – oceníte ho pri základnom čistení medzizubných priestorov,
 • dvojitý v podobe dvojitej špirály,
 • trojitý v podobe trojitej špirály – špirálové prúdenie vody je vhodné na čistenie priestorov pod líniou ďasien.

Spôsob napájania, výdrž a doba nabíjania akumulátora

Pri kúpe stolnej ústnej sprchy neprehliadnite údaj o dĺžke jej napájacieho kábla. Myslite na to, že pri používaní musí byť umiestnená v blízkosti umývadla a kábel musí dosiahnuť do el. zásuvky. Pri akumulátorových modeloch je dôležitá výdrž akumulátora a doba jeho nabíjania.

Nepísaným štandardom je výdrž okolo 2 až 3 týždňov pri 2 použitiach za deň. V prepočte na čas ide o 50 – 60 hod. výdrž. Doba nabíjania ústnych spŕch sa tradične pohybuje v rozmedzí od 8 do 24 hod. Prijateľná hranica je niekde uprostred. Samozrejme, doba nabíjania sa odvíja od kapacity, a teda aj výdrže daného akumulátora.

Ovládanie, smart funkcie, hlučnosť

 • Rukoväť: Mala by byť ergonomicky tvarovaná, vítaná je aj protišmyková povrchová úprava. Rukoväť by mala byť otočná, ideálne v 360° uhle.
 • Hmotnosť: Akumulátorové ústne sprchy by mali byť čo najľahšie, a to najmä vtedy, ak ich plánujete používať mimo domácnosti. Za prijateľnú hmotnosť považujeme max. 500 g, niektoré modely môžu vážiť aj viac ako 1 kilogram. Stolné sprchy by mali byť naopak o niečo ťažšie, v inom prípade môžete bojovať s ich nestabilitou.
 • Hlučnosť: Výrobcovia väčšinou v popise produktov neuvádzajú presné údaje o hlučnosti, výkonnejšie sprchy sú však spravidla hlučnejšie. Bohužiaľ, tento parameter je ovplyvnený max. tlakom sprchy.
 • Kvalita spracovania: Najmä vyslovene lacné ústne sprchy môžu mať celkom vysoký výkon, no veľmi nízku kvalitu spracovania. Sústreďte sa na stabilitu a pevnosť celého spotrebiča. Veko na nádržke by nemalo „lietať“ hore-dole. Dôležitý je taktiež spoj medzi rukoväťou a tryskou. Toto miesto by malo byť vybavené dobrou izoláciou, aby tryska pod vplyvom tlaku vody nevylietavala.
 • Kábel na rukoväti: Kábel na niektorých sprchách môže byť až príliš tuhý, čo neprispieva k jednoduchej manipulácii. Tento parameter si najlepšie overíte v spotrebiteľských recenziách.
 • Ovládanie: Zamerajte sa na rozmiestnenie ovládacích prvkov. Na stolných ústnych sprchách sú väčšinou na tele spotrebiča umiestnené všetky tlačidlá alebo kolieska na reguláciu tlaku a nastavenie režimov prúdenia vody. Tzv. aktivačný spínač na spustenie a zastavenie sprchy by sa mal nachádzať priamo na rukoväti.
 • Smart funkcie: Na trhu sú dostupné aj ústne sprchy, ktoré podporujú Bluetooth alebo Wi-Fi a sú prepojiteľné s aplikáciou. Takéto kúsky nájdete napr. v ponuke výrobcu Xiaomi.
 • Vodotesnosť: Elektrické časti sprchy by mali byť chránené pred poškodením, resp. vniknutím vody. V popise daného produktu preto neprehliadnite údaj o IP krytí.

Ústna sprcha príslušenstvo

Trysky

V prvom rade si všimnite, koľko trysiek dostanete spolu so sprchou, i keď nejde o závratnú investíciu. Cena základných trysiek sa pohybuje okolo 9 až 15 eur. Okrem základných môžete v balení nájsť aj špeciálne trysky. Určite vám odporúčame, aby si vopred overili ich dostupnosť na trhu.

 • Základná tryska – využijete ju pri každodennom čistení medzizubných priestorov.
 • Ortodonická tryska – je určená na čistenie priestorov v okolí zubného strojčeka či mostíkov.
 • Restorative (obnovujúca) tryska – slúži na efektívnejšie odstránenie zubného povlaku.
 • Parodontálna tryska – je uspôsobená na výplach parodontálnych vačkov v oblasti zubných krčkov.
 • Tryska na čistenie jazyka – má tvar lyžičky a slúži na odstraňovanie baktérií z jazyka.
 • Tryska v tvare zubnej kefky – môžete ňou čistiť zuby a zároveň preplachovať medzizubné priestory.
 • Tryska na čistenie línie pozdĺž ďasien – je vhodná pre osoby s nadmerným usádzaním zubného povlaku v tesnej blízkosti ďasien.

Najlepšie ústne sprchy sú najdrahšie

K najlacnejším ústnym sprchám patria tie na vodovodnú batérie (ramienko). Ich cena sa začína na cca 20 a končí na 30 eurách. Druhou najlacnejšou alternatívou sú akumulátorové ústne sprchy, ktoré môžete vlastniť od 30 do 150 eur. Lacnejšie modely majú spravidla menšiu nádržku na vodu, menej presnú reguláciu tlaku, nižší max. tlak a problémom býva taktiež horšia kvalita spracovania. Na trhu sú dostupné aj rôzne „bezmenné“ akumulátorové zariadenia za necelých 10 eur, ich kúpu vám však neodporúčame.

Stolné ústne sprchy patria k drahším spotrebičom. Cena základných modelov sa začína na 40 – 50 eurách. Takto lacné kúsky nájdete napr. v ponuke Sencor. Pokrokovejšie zariadenia môžu stáť viac ako 150 eurZa primeranú cenu priemerne kvalitnej stolnej ústnej sprchy s dostatočne širokým nastavením tlaku, dobrou reguláciou a aspoň 2 tryskami v balení sa dá označiť 80 až 100 eur.

Kvalitu sľubujú ústne sprchy Philips, TrueLife, Dr. Mayer i Oral-B

Ústne sprchy patria k pomerne špecifickým spotrebičom, preto ich nenájdete v ponuke každého 2. výrobcu. K tým overeným a dostupným na našom trhu patria ústne sprchy Philips Sonicare, Panasonic, Dutio, TrueLife, Oral-B, Sencor, Dr. Mayer, Concept, ETA a ProfiCare. V nasledujúcich riadkoch nájdete krátku špecifikáciu produktov od vymenovaných značiek.

 • Ústne sprchy ProfiCare: Majú priemernú kvalitu, vcelku vysoký výkon, sú regulovateľné a obstarávaciu cenu je možné klasifikovať ako nízku. V ponuke ProfiCare nájdete stolné ústne sprchy, modely s akumulátorom aj ústne centrá so sprchou a elektrickou zubnou kefkou.
 • Ústne sprchy Philips Sonicare: Ponuka tohto výrobcu obsahuje výhradne akumulátorové modely, ktoré patria do vyššej cenovej kategórie. Vynikajú veľkým objemom, niektoré z nich majú až 250 ml nádržku, dostatočne silným tlakom, zaujímavými čistiacimi režimami, vysokou kvalitou spracovania a špeciálnou pulznou technológiou.
 • Ústne sprchy Panasonic: V tomto prípade si môžete vybrať medzi akumulátorovými a stolnými modelmi. Z hľadiska ceny ide o zlatú strednú cestu. Ústne sprchy Panasonic využívajú ultrazvukovú technológiu a ich max. tlak je v zásade vysoký. Menšou nedokonalosťou viacerých produktov je menej presná regulácia tlaku.
 • Ústne sprchy TrueLife: Tento výrobca sa špecializuje na stolné ústne sprchy, v jeho ponuke však nájdete aj niekoľko kúskov s akumulátorom. Produkty TrueLife vynikajú v pomere medzi cenou a výkonom.
 • Ústne sprchy Dr. Mayer: Na prvý pohľad sú takmer na nerozoznanie od modelov predošlej značky. Aj ústne sprchy Dr. Mayer vynikajú v pomere medzi cenou a výkonom.
 • Ústne sprchy Oral-B: Výrobca Braun využíva špeciálnu technológiu mikrobubliniek, ktoré sú účinné pri masáži ďasien aj odstraňovaní baktérií. V jeho ponuke nájdete stolné aj akumulátorové modely, ktoré z hľadiska ceny spadajú do strednej až vyššej kategórie.
 • Ústne sprchy Sencor: Sú ideálnou alternatívou pre tých z vás, ktorí hľadajú priemerne výkonnú, no lacnú ústnu sprchu. Sencor vyrába stolné aj akumulátorové modely.
 • Ústne sprchy Dutio: Dutio je ďalším výrobcom, ktorý sa špecializuje na oba typy ústnych spŕch. Podobne ako v predošlom prípade ide o cenovo dostupné spotrebiče, ktoré nevynikajú kvalitou spracovania ani dizajnom, svoju úlohu však zastanú spoľahlivo.
 • Ústne sprchy Concept: Výrobca Concept sa špecializuje na akumulátorové ústne sprchy a ústne centrá s elektrickou zubnou kefkou. Jeho produkty spadajú do strednej cenovej kategórie. Z hľadiska kvality a výkonu ide o dobrú voľbu, ktorá by mala uspokojiť aj náročnejších spotrebiteľov.
 • Ústne sprchy ETA: Ak hľadáte dostatočne výkonnú a cenovo dostupnú alternatívu, môžeme vám odporučiť práve stolné a akumulátorové ústne sprchy alebo ústne centrá ETA. Modely tejto značky zvyknú mať o niečo menší objem nádržky na vodu, mnohé z nich využívajú sonickú technológiu a disponujú predĺženou zárukou.

Otázky a odpovede – FAQ

Náš návod na výber najlepšej ústnej sprchy bol venovaný technickým špecifikáciám, orientačným cenám a overeným výrobcom týchto zubných pomôcok. V sekcii odpovedí na časté otázky spotrebiteľov sa preto zameriame na správne používanie ústnych spŕch. Ak vás zaujíma čokoľvek iné, potrebujete poradiť s výberom alebo vás zaujal konkrétny model, no neviete, či je ideálny práve pre vás, neváhajte sa nás opýtať v diskusii pod článkom. Vaše otázky priebežne kontrolujeme a snažíme sa na ne odpovedať v čo najkratšom čase.

Po každom použití by ste mali z nádržky vyliať zvyšky vody. Môžu sa v nej množiť baktérie, ktoré vašej ústnej dutine určite nepomáhajú. Ak patríte k pedantom, po vyprázdnení nádržky ju môžete vyutierať dosucha. Do ústnej sprchy by ste nemali nalievať príliš tvrdú vodu. Je ideálne, ak použijete tú destilovanú. V inom prípade nezabudnite na pravidelné odvápňovanie pomocou špeciálnych prostriedkov na čistenie zubných pomôcok.

Na začiatok naplňte nádržku čistou teplou vodou. Môžete ju zmiešať s ústnou vodou podľa pokynov výrobcu v návode na používanie. Uchopte rukoväť, nakloňte sa nad umývadlo, trysku vložte do úst a zapnite sprchu. V začiatkoch čistenie alebo masáže nastavte najslabší možný tlak a trysku držte v kolmej polohe na ďasná. Počas celého procesu treba byť naklonený nad umývadlom a ústa mať mierne pootvorené, aby z nich mohla voda prirodzene odtekať von. Ak pri čistení neminiete všetku vodu z nádržky, pevne zovrite ústa, vypnite sprchu a trysku z nich vyberte až potom.

V zásade áno, pokiaľ však trpíte akýmikoľvek zdravotnými problémami, ktoré súvisia so zubami alebo ďasnami, mali by ste sa vopred poradiť s vaším zubným lekárom. Ten vám poradí, či je pre vás táto pomôcka vhodná, a ak áno, tak aký tlak alebo režim by ste mali používať.

Lacná kvalita

Dr. Mayer WT6000

Stolná ústa sprcha, objem nádržky 600 ml, tlak 0 – 90 PSI, 6 trysiek v balení

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ústna sprcha Dr. Mayer WT6000 nás zaujala počtom špeciálnych trysiek v balení, veľkým objemom nádržky na vodu a jednoduchým ovládaním. Možnosti regulácie tlaku sú o niečo skromnejšie, no postačujúce. K pozitívam patrí aj dobrý pomer medzi obstarávacou cenou, kvalitou spracovania a výkonom.

Stolná ústna sprcha Dr. Mayer WT6000 je porovnateľná s našou víťazkou TrueLife AquaFloss Station. Je vybavená veľkou nádržkou s objemom 600 ml, do ktorej môžete naliať čistú aj ústnu vodu. Ovládanie je veľmi jednoduché. Tlak v rozmedzí od 0 do 90 PSI nastavíte priamo na rukoväti, a to v 10 fixných stupňoch. Tlačidlo na spustenie a zastavenie prúdu vody sa nachádza taktiež na rukoväti, ktorá je aj spolu s tryskou otočná v 360° uhle. Manipulácia so sprchou je vďaka tomu veľmi pohodlná.

Dr. Mayer WT6000 je vybavená 3 základnými 2 špeciálnymi tryskami, ktoré môžete pohodlne odložiť priamo do veka spotrebiča. Prvá z nich slúži na čistenie jazyka, druhá, tzv. ortodontická tryska, na čistenie priestorov v okolí zubného strojčeka alebo zubných mostíkov. Ponuka nadstavcov je síce pestrá, pri porovnaní s akumulátorovým modelom Sencor SOI 1101RD zároveň o niečo skromnejšia.

Stolná ústna sprcha Dr. Mayer WT6000 sa spotrebiteľom nepochybne páči. V recenziách je najčastejšie spomínaný pomer medzi cenou a výkonom, dostatočne silný tlak a dobrá regulácia, jednoduchá obsluha a veľká nádržka na vodu. Niektorým užívateľom sa nepozdáva kvalita spracovania.

Pozitíva

Pomer medzi cenou a výkonom
Veľká nádržka na vodu
6 trysiek v balení

Negatíva

Menší rozsah nastavenia tlaku
Nižšia kvalita spracovania

Objem nádržky = 600 ml ● Tlak = 0 – 90 PSI ● Počet trysiek v balení = 6

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

SENCOR SOI 1100SL Ústna sprcha 41008818

od 35,33 €
Ústna Sprcha Dokáže účinne odstrániť baktérie, zvyšky jedla a povlak v medzizubných priestoroch a paradentálnych vačkoch Pravidelné čistenie...

TrueLife AquaFloss Station

od 45,00 €
Ústna sprcha TrueLife AquaFloss Station bojuje na mnohých frontoch. Ďasná vám poďakujú za zlepšenie ich prekrvenia, jemnú masáž a stimuláciu....

Waterpik Irigátor ULTRA Professional WP660

od 89,60 €
Waterpik Irigátor ULTRA Professional WP660 najmodernejší ústny irigátor alebo ústna sprcha novej generácie. Táto ústna sprcha je vhodná pre celú...

Oral-B MD20 Oxyjet

od 47,03 €
Najnovší model ústnej sprchy využívajúci jedinečnú technológiu mikrobubliniek k likvidácii anaeróbnych baktérií zubného plaku. Ústna sprcha...

TrueLife AquaFloss Lite

od 32,31 €
Vedeli ste, že 95 % zubných kazov vzniká v medzizubných priestoroch? Ich pravidelným čistením je možné predísť nielen zubnému kazu, ale aj zápalu...

WaterPik ULTRA ústní irigátor WP100E

od 74,01 €
WaterPik ULTRA WP100E je najmodernejšia ústna sprcha pre celú rodinu. Vyznačuje sa tichou prevádzkou. Desaťstupňové regulovanie tlaku je...

SENCOR SOI 1101RD

od 36,09 €
Voda je nielen základom života, ale aj ústnej hygieny. Ústna sprcha značky Sencor dokáže účinne odstrániť baktérie, zvyšky jedla a povlak v...

Philips Sonicare AirFloss Ultra HX8331/02

od 4,90 €
Ergonomicky tvarovaná ústna sprcha so špeciálnou výkonnou dýzou AirFloss Ultra dokáže vyčistiť medzizubné priestory rovnako účinne ako zubná niť....

Philips Sonicare AirFloss Ultra HX8331/01

od 79,99 €
Ergonomicky tvarovaná ústna sprcha so špeciálnou výkonnou dýzou AirFloss Ultra dokáže vyčistiť medzizubné priestory rovnako účinne ako zubná niť....

Panasonic EW1211W845

od 49,99 €
Panasonic EW1211 – kompaktný doplnok pre váš režim ústnej hygieny. Zbavte sa zvyškov potravín z oblastí, kam nedosiahne ani tá najlepšia zubná...

Philips Sonicare HX3806/31

od 81,59 €
ústna sprcha • starostlivosti o medzizubné priestory • odstráni až 99,9 % zubného plaku • technológia Pulse Wave navádza od zubu k zubu •...

SENCOR SOI 1102TQ

od 36,00 €
Voda je nielen základom života, ale aj ústnej hygieny. Ústna sprcha značky Sencor dokáže účinne odstrániť baktérie, zvyšky jedla a povlak v...

Ďalšie články z kategórie Starostlivosť o telo

Vaše hodnotenie:
(91%)

Komentáre
Roman 06.Dec.2021

TrueLife AquaFloss Station má jednoduché ovládanie a je to výborná vec na dočistenie zubov. Odporúčam všetkým, aj tým, ktorí majú zubné korunky. Je tu vysoký tlak, len škoda, že v balení nebolo viacero druhov trysiek. Na druhej strane, výhodou je puzdro na ukladanie trysiek. Ústna sprcha je vydarená a dúfam, že mi dlho vydrží.

Odpovedať

Ivan 06.Dec.2021

SENCOR SOI 1101RD je skvelá zubná sprcha a plne mi nahradila zubnú niť. Nádržka na vodu mi vyjde na jedno vyčistenie, je to moja prvá sprcha, tak neviem porovnať. Troška je hlučnejšia, ale to mi až tak nevadí, stačí vychytať správne držanie. Za klady považujem jednoduchú obsluhu a cestovné balenie.

Odpovedať

Iveta 07.Dec.2021

S ústnou sprchou Philips Sonicare AirFloss Ultra White sa jednoducho manipuluje, dobre padne do ruky, zuby síce pekné dočistí, no moje predstavy, žiaľ, nespĺňa. Za mňa má slabý výkon a očakávala som niečo kvalitnejšie a výkonnejšie. Mohla som siahnuť radšej po lacnejšej, tá by ma možno tak nesklamala...

Odpovedať

Jolana 07.Dec.2021

Xiaomi Oclean W10 má parádny dizajn a páči sa mi možnosť nabíjania cez moderné USB-C. Plusom je dlhá výdrž batérie a veľa možností nastavenia. Mínusom je nádržka na vodu a uvítala by som aj vyšší tlak. Inak je to pekná a inteligentná ústna sprcha.

Odpovedať

Erika 07.Dec.2021

Top produkt je Waterpik, tlak vody dokonale a kvalitne vyčistí nedostupné miesta pod mostíkom na implantátoch. Na môj vkus je sprcha trocha hlučnejšia, no to mi až tak nevadí. Nádržka na vodu je dostatočne veľká, je možné nastaviť intenzitu tlaku vody, takže za mňa super.

Odpovedať

Lesana 10.Dec.2021

ETA Sonetic 2707 splnila moje očakávania, čistí a sprchuje úplne skvele. Páči sa mi dlhá výdrž batérie, pre dvojčlenné rodiny sú to cca. 2 týždne. Keďže ide o produkt dva v jednom - dentálna sprcha aj kefka - ušetrí miesto. Prevedenie je pekné, ako dizajnové, tak aj funkčné. Ovládanie je jednoduché, takže som spokojná.

Odpovedať

Kika 16.Dec.2021

Na ústnej sprche Waterpik Irigátor ULTRA Professional WP660 ma zaujal rozsah tlakov, dýzy, jednoduchá obsluha aj náhradné dýzy v balení. Osprchovanie je kvalitné a tlak vody vie pekne vyčistiť aj horšie dostupné miesta. Mínusom je, že sprcha troška viac hučí, než som očakávala, pri prvom použití ma to prekvapilo. :-)

Odpovedať

Sima 09.Jan.2022

Xiaomi Oclean W1 je jednoduchá ústna sprcha, ktorá skvele čistí. Vďaka nej mám pekne vyčistené aj medzizubné priestory a horšie dostupné miesta v ústnej dutine. Dlho som váhala nad kúpou, či mi je vôbec takýto produkt potrebný, no napokon som to skúsila a kúpu neľutujem. Kapacita nádržky je menšia (30 ml), ale stačí to. Plusom sú tri úrovne intenzity, LED indikácia stavu batérie či cestovné puzdro.

Odpovedať

Gabo 26.Jan.2022

Xiaomi Oclean W1 skvele čistí a jednoducho sa používa. Myslím, že v tejto cenovej kategórii som si vybral najlepšie ako som mohol. Ústna sprcha má minimalistický a elegantný dizajn. Páči sa mi dlhá výdrž batérie na jedno nabitie, LED indikácia stavu batérií, praktický cestovný kufrík aj dve trysky.

Odpovedať

Tibor 13.Feb.2022

Ústna sprcha TrueLife AquaFloss Station sa dodáva len so základnými tryskami, ale čo by som chcel za tú cenu. Oceňujem veľkú nádržku aj široké možnosti regulácie tlaku. Maximálny možný tlak je naozaj vysoký a dokáže odstrániť nečistoty aj zo zle dostupných miest.

Odpovedať

Milada 26.Feb.2022

SENCOR SOI 1102TQ spĺňa moje požiadavky. Je to šikovný pomocník s pekným dizajnom. V balení bolo až osem nadstavcov, z každého druhu po dva kusy. Na jedno nabitie funguje pomerne dlho. Viem si vďaka nemu krásne vyčistiť medzizubné priestory a to bez akéhokoľvek podráždenia či krvácania ďasien.

Odpovedať

Peter 07.Jun.2022

ORAL-B OxyJet MD 20 je pre mňa jednoduchá ústna sprcha. Výkon je dostatočný na dočistenie zubov po použití klasickej kefky. K dispozícii je päť rýchlostí a štyri kefky v balení. Super je aj veľká nádržka na vodu s objemom 600 ml, netreba je tak často dopĺňať.

Odpovedať