Ako vybrať nadzemný bazén

Najlepšie nadzemné bazény 2024 + recenzie

Kúpanie je v lete aktivitou, bez ktorej si horúce dni mnohí nedokážu ani predstaviť. Mať doma na záhrade bazén dnes nie je znakom luxusu. Nadzemné bazény sú dnes cenovo dostupné všetkým a vyberať možno zo širokej ponuky. My sme pripravili krátke recenzie bazénov a náš porovnávací test vybral aj najlepší bazén. Nadzemný bazén Bestway Power Steel má rámovú konštrukciu z ocele a v balení je takisto výkonná piesková filtrácia. Do nášho porovnania sa po hodinách strávených skúmaním trhu a analýze parametrov dostali aj iné nadzemné bazény.

Publikované: 22.06.2021
Aktualizované: 25.04.2024

Aký nadzemný bazén kúpiť?

Ťažké rozhodovanie? Ak hľadáte rýchlu pomoc s výberom nadzemného bazéna do vašej záhrady, naša prehľadná tabuľka TOP produktov je tu pre vás. V tabuľke nájdete nielen najlepší záhradný bazén z nášho porovnávacieho testu, ale aj cenovo výhodný model a takisto náš tip. Ak nemáte čas na čítanie recenzií, možno práve táto tabuľka vám výber urýchli a uľahčí. Pod tabuľkou nájdete aj krátke popisy k jednotlivým produktom.

Názov Hodnotenie Detail
Bestway Power Steel 5* Zobraziť produkt
Intex 28130NP 5* Zobraziť produkt
Marimex Florida 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Bestway Power Steel

Bestway Power Steel

Max. objem 8 124 litrov, silná kovová konštrukcia, steny potiahnuté tromi vrstvami PVC fólie, výkonná piesková filtrácia, bohaté príslušenstvo vrátane schodíkov.

Zobraziť viac info

Kvalitný bazén s pevnou oceľovou rámovou konštrukciou. Steny sú vybavené nosnými podperami. Obdĺžnikový bazén má na dĺžku 412 cm, do šírky až 201 cm a hlboký je 122 cm. Ideálny pre rodiny s deťmi. Zaujímavosťou je automatický dávkovač chémie a takisto výkonná piesková filtrácia. Bazén je dodávaný so schodíkmi.

Cenový trhák
Marimex Tampa

Marimex Tampa

Max. objem 6 734 litrov, bazén s nafukovacím golierom, povrch z kvalitnej trojvrstvovej PVC fólie, ktorá je spevnená polyesterom, dodávaný bez filtrácie.

Zobraziť viac info

Štandardný nadzemný bazén s nafukovacím golierom má okrúhly tvar a priemer 366 cm. Dodávaný nie je s filtráciou. Maximálny objem bazéna je 6 734 litrov a hĺbka je 91 cm. Povrch je z kvalitnej trojvrstvovej PVC fólie, ktorá je spevnená polyesterom. Zaujme aj nízkou obstarávacou cenou.

Náš TIP
Bestway Steel Pro Max Rattan

Bestway Steel Pro Max Rattan

Max. objem 9 150 litrov, kovová konštrukcia, vnútorné steny potiahnuté 3-vrstvovou PVC fóliou a polyesterom, kartušová filtrácia, lepiaca sada a rebrík v balení.

Zobraziť viac info

Unikátny a štýlový ratanový vzhľad zaujme na prvý pohľad. Okrem toho je však bazén hlboký až 100 cm a vďaka pevnej kovovej konštrukcii bez podpier je oválny bazén veľmi lákavou voľbou. Dodávaný je aj s kartušovou filtráciou a rebríkom. Filtrácia má slabší výkon vzhľadom na objem bazéna až 9 150 litrov.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Pri nákupe nadzemného bazéna si spotrebitelia zvyčajne všímajú rovnaké parametre. Okrem toho, že často vyberajú bazén na základe ceny, zvažujú, aký veľký bazén potrebujú a predovšetkým aj to, aké sú alternatívy, ak nechcú na záhrade klasický nafukovací bazén s golierom. Vtedy prichádza do úvahy samotná konštrukcia bazéna, ktorá hrá veľmi často rozhodujúcu rolu. Zabúdať však netreba ani na to, akú filtráciu a ďalšie príslušenstvo predajca – výrobca k bazénu ponúka.

Konštrukcia bazéna a použité materiály
Rozmery a hĺbka bazéna
Tvar bazéna
Typ filtrácie
Príslušenstvo

Nafukovacie bazény sú stále veľmi populárne, predovšetkým preto, že ide o cenovo výhodnú voľbu, ktorá je aj z hľadiska montáže a údržby nenáročná. Náročnejší spotrebitelia skôr preferujú pevné nadzemné bazény alebo aspoň bazény s rámovou konštrukciou. My sme do nášho porovnávacieho testu vybrali nadzemné bazény, ktoré nielen splnili naše kritériá stanovené odbornou metodikou testovania, ale výrazný vplyv na výber mali aj názory spotrebiteľov. Trh sa orientuje primárne na renomované značky. Aj preto sú v našom teste bazény BestwayIntex a nadzemné bazény Marimex. Pri prieskume trhu sme vychádzali z databázy cenového porovnávača Heureka.sk, ale aj z ponuky e-shopov Mall.sk, Hej.sk, Andreashop.sk, Marimex.sk, Datart.sk či Alza.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie nadzemných bazénov

Relax, pokoj, hry, zábava a príjemné osvieženie, aj toto sú očakávania, ktoré spotrebiteľ od bazéna na svojej záhrade má. Po detailnom prieskume trhu nadzemných bazénov sme sa rozhodli napísať krátke recenzie vybraných modelov. Okrem technických parametrov sme zhrnuli aj prípadné referencie spotrebiteľov, aby sme vám poskytli čo najlepší obraz o tom, čo jednotlivé bazény ponúkajú a prečo sa oplatí si ich kúpiť.

Víťaz testu

Bestway Power Steel

Max. objem 8 124 litrov, silná kovová konštrukcia, steny potiahnuté tromi vrstvami PVC fólie, výkonná piesková filtrácia, bohaté príslušenstvo vrátane schodíkov.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Charakteristikou nadzemného bazéna Bestway je silná kovová konštrukcia. Bazén je veľmi odolný a kovové steny sú potiahnuté tromi vrstvami PVC fólie, aby boli chránené aj voči korózii a zároveň príjemné na dotyk. Súčasťou balenia je výkonná piesková filtrácia Standard 58515 s prietokom 2 006 litrov za hodinu. Maximálny objem bazéna je až 8 124 litrov.

Vďaka dĺžke 412 cm a hĺbke 122 cm si už v bazéne v obmedzených podmienkach zapláva aj dospelá osoba. V balení sú tiež hadice na pripojenie filtrácie, filtračné sitká, záplaty a nechýba ani prietokový dávkovač chémie, ktorý je obsluhovaný automaticky. Spotrebitelia si pochvaľujú aj schodíky do bazéna, ktoré sú súčasťou príslušenstva. Tie sú súčasťou príslušenstva aj pri menšom pevnom nadzemnom bazéne Bestway Steel Pro Max Rattan.

Pozitíva

Pomer kvalita a cena
Veľké rozmery
Piesková filtrácia

Negatíva

Komplikovanejšia montáž

Typ: pevný bazén s oceľovou rámovou konštrukciou ● Rozmery: 412 x 201 x 122 cm (DxŠxH) ● Filtrácia v balení: piesková ● Prietok filtrácie: 2 006 l/hod. ● Max. objem bazéna: 8 124 l

Cenový trhák

Marimex Tampa

Max. objem 6 734 litrov, bazén s nafukovacím golierom, povrch z kvalitnej trojvrstvovej PVC fólie, ktorá je spevnená polyesterom, dodávaný bez filtrácie.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Okrúhly bazén s priemerom 366 cm a hĺbkou 0,91 m je dodávaný bez príslušenstva. Možné je bazén Marimex pripojiť na kartušovú i pieskovú filtráciu. Marimex Tampa ja nadzemný bazén s nafukovacím prstencom. Povrch bazéna je vyrobený z trojvrstvovej PVC fólie, ktorá je ešte spevnená polyesterovou tkaninou, čo zvyšuje odolnosť povrchu.

Ide o sezónny a nie celoročný bazén. Pre pripojenie filtrácie je potrebné dokúpiť bazénové hadice aj prechody na steny bazéna. Dodávaná nie je ani ručná pumpa na nafúknutie prstenca. Pri výške bazéna sa ráta aj s výškou prstenca a reálna hĺbka je tak nižšia. Na druhom fronte sa z pohľadu rozmerov medzi nadzemnými bazénmi nachádza veľký obdĺžnikový bazén Intex Ultra Frame Rectangular. Bazén však ponúkne vcelku rozumný pomer veľkosti a ceny.

Pozitíva

Kvalitné spracovanie
Nízka obstarávacia cena

Negatíva

Nutné dokúpiť filtráciu
Dodávané nie je príslušenstvo (hadice, pumpa)
Prstenec treba častejšie dofukovať

Typ: samonosný bazén s nafukovacím golierom ● Rozmery: 366 x 91 cm ● Filtrácia v balení: nie ● Prietok filtrácie: - ● Max. objem bazéna: 6 734 l

Náš TIP

Bestway Steel Pro Max Rattan

Max. objem 9 150 litrov, kovová konštrukcia, vnútorné steny potiahnuté 3-vrstvovou PVC fóliou a polyesterom, kartušová filtrácia, lepiaca sada a rebrík v balení.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Nadzemný bazén nezaujme len vďaka ratanovému dizajnu. Spotrebitelia si veľmi pochvaľujú aj solídne parametre. Okrúhly bazén má priemer 366 cm a hĺbku 100 cm. Ideálny rozmer pre rodiny s deťmi. Dodávaný je s kartušovou filtráciou, ktorá má výkon 2 006 l/hod., čo je vzhľadom na objem bazéna 9 150 litrov veľmi slabý výkon.

Steny bazéna sú tvorené kovovými platformami, tzv. FrameLink System, ktoré sú odolné proti korózii. Bazén nevyžaduje žiadnu rámovú podporu po stranách ako pri klasických konštrukciách rámových bazénov, ako je tomu v prípade bazénu Bestway Power Steel, ktorý však má aj väčšie rozmery. Vnútorné steny sú potiahnutú 3-vrstvovou PVC fóliou a polyesterom. Bočné steny sú masívne a hrubé od 0,40 až po 0,80 mm. K bazénu je dodáva spomenutá filtrácia, lepiaca sada a rebrík.

Pozitíva

Ratanový vzhľad
Výhodná cena
Dostatočná veľkosť i hĺbka

Negatíva

Slabá kartušová filtrácia

Typ: pevný bazén s kovovou konštrukciou ● Rozmery: 366 x 100 cm ● Filtrácia v balení: kartušová ● Prietok filtrácie: 2 006 l/hod. ● Max. objem bazéna: 9 150 l

Lacná kvalita

Marimex Florida Ratan

Max. objem 6 000 l, kovová konštrukcia, vnútro bazéna potiahnuté laminovanou bazénovou PVC fóliou, priemer okrúhlej konštrukcie 305 cm, dodávaný bez filtrácie.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Veľmi luxusne pôsobiaci nadzemný bazén s robustnou konštrukciou a s motívom ratanu. Montáž bazéna je veľmi jednoduchá a rýchla. Spotrebitelia si pochvaľujú nielen dizajn, ale aj kvalitné materiály. Vnútro bazéna je potiahnuté laminovanou bazénovou PVC fóliou, a to hneď v troch vrstvách. Zakúpiť je potrebné filtráciu, ktorá nie je súčasťou balenia.

Pieskovú filtráciu v rámci príslušenstva má napríklad bazén Bestway Power Steel. Hĺbka bazéna je 91 cm a priemer okrúhlej konštrukcie je 305 cm. V balení nie sú ani hadice či spojky pre inštaláciu filtrácie. Bazén nie je určený na celoročnú prevádzku. Odporúčaný objem bazéna je 6 000 litrov.

Pozitíva

Dizajn
Kvalitné materiály
Rozmery bazéna

Negatíva

Bez filtrácie

Typ: pevný bazén s kovovou konštrukciou ● Rozmery: 305 x 91 cm ● Filtrácia v balení: nie ● Prietok filtrácie: - ● Max. objem bazéna: 6 000 l

Pre náročných

Intex Ultra Frame Rectangular

Max. objem 31 805 l, plášť bazéna z PVC Super-Tough fólie, dno spevnené vinylom, výkonná piesková filtrácia Intex Krystal Clear 8, teleskopický rebrík.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Pre náročnejších spotrebiteľov je k dispozícii až 7,32 metra dlhý bazén s hĺbkou 132 cm. Výrobca kládol dôraz predovšetkým na odolnosť materiálov a ich životnosť. Plášť bazéna je tvorený odolnou PVC Super-Tough fóliou v troch vrstvách a dno je spevnené vinylom. Celkový objem vody v bazéne je až 31 805 litrov. Oceňujeme, že o filtrovanie vody sa stará výkonná piesková filtrácia Intex Krystal Clear 8, ktorá dokáže prefiltrovať až 7 900 litrov vody za hodiny a má 6-cestný ventil.

Cirkulácii vody napomáha špeciálny nadstavec, ktorý vytvára bublinky a napomáha tak prevzdušňovaniu, čím sa znižuje riziko znečisťovania vody, ale aj oxidácie kovových častí bazéna. Konštrukcia je odolná proti korózii a je ošetrená antikoróznym náterom. Plastové časti sú z pevného POM plastu. V balení sú prepojovacie hadice na zapojenie filtrácie a teleskopický rebrík.

Pozitíva

Veľké rozmery
Odolný materiál a stabilná konštrukcia
Efektívna cirkulácia vody

Negatíva

Vyššia cena

Typ: pevný obdĺžnikový bazén ● Rozmery: 732 x 366 x 132 cm (DxŠxH) ● Filtrácia v balení: piesková ● Prietok filtrácie: 7,9 m3/hod. ● Max. objem bazéna: 31 805 l

Ďalšie zaujímavé produkty

Pri výbere bazénov väčšina spotrebiteľov zvažuje okrem ceny predovšetkým rozmery bazéna. Niektorým postačí jednoduchý nafukovací bazén s prstencom, niekto pre zmenu zainvestuje do pevného bazéna s rámovou konštrukciou. Rok čo rok pribúdajú nové modely a aj preto sme v našom súhrnnom teste nemohli obsiahnuť všetky nadzemné bazény a rozhodli sme sa ponúknuť vám aj ďalšie zaujímavé produkty, ktorých parametre môžu viacerým spotrebiteľom vyhovovať.

Medzi alternatívami sa nachádza nadzemný bazén Bestway Steel Pro Max. Ide o okrúhly bazén s kovovou konštrukciou bez podporných pilierov. Bazén má priemer 305 cm a hĺbku 76 cm. Dodávaný je s kartušovou filtráciou s výkonom 1 249 l/hod. Nechýba ani ventil pre rýchle vypustenie.

Ak sa vám žiada čo najjednoduchšie riešenie, nadzemný bazén s nafukovacím prstencom Marimex Tampa 10340219 je správnou voľbou. Ponúkne väčší priemer až 457 cm, no menšiu hĺbku len 57,2 cm. Ide však o veľmi obľúbený model, ku ktorému je nutné dokúpiť príslušenstvo, a teda aj filtráciu. Steny bazéna sú z laminovanej PVC fólie a tvoria ju 3 vrstvy.

Zaujímavé parametre pre rodiny s deťmi ponúkne aj obdĺžnikový bazén Bestway Power Steel Swim Vista s dĺžkou 549 cm, šírkou 274 cm a hĺbkou 122 cm. Pevný nadzemný bazén má aj podpornú konštrukciu, ktorá napomáha k stabilite. Bazén má povrchovú úpravu, ktorá pripomína ratan. Dodávaná je len kartušová filtrácia s prietokom 5 678 l/hod.

K bazénom stvoreným na letný relax a zábavu radíme aj bazén Intex Metal Frame Pool s kovovou rámovou konštrukciou. Maximálny objem bazéna je 6 503 litrov. Okrúhly bazén má priemer 366 cm a hĺbka dosahuje hodnotu 76 cm. Na povrch bazéna bola použitá super odolná trojvrstvová PVC fólia. Kovová konštrukcia je ošetrená voči korózii. Bazén je dodávaný bez filtrácie.

Spoločníkom do teplých dní môže byť aj záhradný bazén Marimex Orlando, ktorý je síce dodávaný bez príslušenstva, no ponúkne pevnú oceľovú konštrukciu. Okrúhly bazén disponuje veľkým priestorom na kúpanie vďaka priemeru 366 cm a hĺbke až 107 cm. Možné je po zakúpení napojiť pieskovú i kartušovú filtráciu. Určený je aj na celoročnú prevádzku.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Predovšetkým počas letného obdobia sa predajnosť jednotlivých bazénov, ako aj ich dostupnosť, veľmi rýchlo mení. Ak sa rozhodujte primárne podľa toho, ktorý nadzemný bazén je najpredávanejší, ušetríme vám čas. Ponúkame vám prehľadnú tabuľku najpredávanejších bazénov. Zoznam v pravidelných intervaloch kontrolujeme a obsah aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Bestway Steel Pro Max 5* Zobraziť produkt
Intex Prism Frame 5* Zobraziť produkt
Marimex Florida 5* Zobraziť produkt
Bestway Power Steel Swim Vista 5* Zobraziť produkt
Intex Metal Frame 5* Zobraziť produkt

Počas leta a horúcich dní je kúpanie niekedy naozaj vyslobodením a nadzemné bazény sú veľmi praktickým riešením pre veľkú časť spotrebiteľov. Populárne sú nielen nafukovacie nadzemné bazény, ale aj bazény s rámovou konštrukciou z ocele alebo plastu. Nerozhoduje len konštrukcia samotná, ale aj použité materiály – guma, drevo, plast či oceľ. Zvážiť treba aj to, kam bazén umiestniť, podľa toho môžete vyberať oválny nadzemný bazén alebo obdĺžnikový tvar. Podstatným prvkom pri výbere je aj druh filtrácie bazéna a ďalšie možné príslušenstvo. Pred kúpacou sezónou tu pre vás máme komplexný návod, ktorý vám pomôže v tom, aký bazén vybrať.

Ako vybrať nadzemný bazén

 • Typy nadzemných bazénov – konštrukcia
 • Materiály a povrch bazénov
 • Tvary bazéna
 • Rozmery bazéna – veľkosť a hĺbka
 • Druhy filtrácie
 • Elektrický – solárny ohrev bazéna
 • Bazénové príslušenstvo
 • Cena a renomované značky

Samonosný nadzemný bazén alebo bazén s konštrukciou

Dopriať si oddych v súkromí vo vlastnom bazéne na záhrade je cez leto vynikajúci druh relaxu. Nechať si vykopať a zabudovať záhradný bazén je finančne i časovo náročné. Nadzemné alebo čiastočne zapustené bazény sú optimálnym riešením, pretože sú nenáročné na montáž, sú variabilné a menej náročné na údržbu.

Pred samotným výberom takéhoto bazéna však je potrebné zvážiť, pre koho je bazén určený, aké sú priestorové možnosti a zároveň aj to, aké má sám spotrebiteľ preferencie. Každému môže vyhovovať niečo iné, preto vám chceme predstaviť všetky možnosti, ktoré trh ponúka.

Nafukovacie nadzemné bazény – samonosné

Ide o veľmi často vyhľadávaný typ bazéna. Rozoznateľný je tzv. prstencom alebo golierom, ktorý je po obvode a nafukuje sa. Ide tak o jedinú časť bazéna, ktorú je potrebné nafúknuť. Následne sa do bazéna napúšťa voda a golier sa so stúpajúcou hladinou dvíha hore. Tieto bazény sú zvyčajne oválne alebo kruhové – zriedkavo nájdete aj obdĺžnikové bazény tohto druhu.

Použitý je najčastejšie PVC materiál a guma. Na trhu sú k dispozícii bazény s väčším i menším priemerom, väčšou i menšou hĺbkou. Nejde o celoročný bazén, starostlivosť je však jednoduchá a nutná nie je žiadna montáž. Filtrácia je najčastejšie kartušová. Životnosť takýchto bazénov je zvyčajne 2 až 4 kúpacie sezóny. Bazény je možné jednoducho vyfúknuť a uskladniť.

Nadzemné bazény s rámovou konštrukciou

Na inštaláciu o niečo náročnejší druh bazéna, no stále to zvládne aj menej zručný spotrebiteľ. Ide o to, že je potrebné konštrukciu zložiť a následne na oceľový alebo plastový rám je potrebné navliecť bazénovú fóliu. Pri montáži nemusíte používať žiadne špeciálne náradie. Samonosný bazén s konštrukciou je oproti bazénu s golierom stabilnejší a odolnejší.

Nadzemný bazén s rámovou konštrukciou

Takisto je však dôležitý podklad, musí byť rovný a bez kamienkov. Odporúča sa piesok, penová podložka alebo špeciálna geotextilná podložka. V rámci konštrukcie môžu byť použité plastové alebo kovové prvky. Povrch je zvyčajne potiahnutý PVC materiálom. V takomto prípade už ide o väčšiu investíciu a rozmermi sú to väčšie nadzemné bazény s väčšou hĺbkou.

Pevné nadzemné bazény

Ide o plastové bazény alebo o bazény s oceľovými stenami. Od bazénov s rámovou konštrukciou sa líšia tým, že konštrukcia nemusí byť vystužená vzperami. Pevné sú samotné steny, ktoré sú nosné. Na montáž je tak tento typ bazénov komplikovanejší, pretože okrem rámovej konštrukcie je potrebné inštalovať aj pevné bočné steny. Povrch tvorí opätovne bazénová PVC – gumová fólia. Zvážiť je dobré aj účinnejšiu pieskovú filtráciu, keďže ide zväčša o väčšie bazény.

Výhodou takýchto bazénov je zvýšená odolnosť, lepšia stabilita a takisto možnosť tento bazén nechať prezimovať vonku. Konštrukcia je totiž vyrobená z odolných materiálov, ktoré sú, podobne ako aj fólia, odolné voči mrazu a iným poveternostným vplyvom. Kovové prvky sú ošetrené antikoróznym náterom. Odradiť môže spotrebiteľov pomerne vysoká cena a spomínaná náročnejšia montáž. Na druhej strane získate veľký bazén s väčšou hĺbkou. Dostupné sú rôzne tvary a veľkosti. Okrem oválnych aj obdĺžnikové bazény.

Čiastočne zapustený bazén

Niektoré bazény s pevnou konštrukciou (oceľ, sklolaminát) je možné čiastočne zapustiť do zeme. Takéto riešenie je veľmi estetické a takýto bazén v záhrade pôsobí omnoho luxusnejšie. Treba však rátať s vyššou cenou, náročnejšou montážou a následnou údržbou. Stále sú však lacnejšie ako kopané bazény.

Ide stále o nadzemné bazény, ktoré sú zhruba zo 40 až 70 % zapustené do zeme. Steny sú plechové – oceľové alebo laminátové. Konštrukcia je vystužená, povrch je potiahnutý PVC gumovou fóliou. Výnimkou nie sú ani drevené nadzemné bazény alebo modely s ratanovou úpravou, ktoré zapadnú do konceptu záhrady. Ich výhodou sú väčšie rozmery a väčšia hĺbka.

Nafukovacie bazény – detské

V rámci ponuky nesmieme opomenúť ani tých najmenších. Veľká časť spotrebiteľov hľadá detské bazény, ktoré ich deťom doprajú príjemné schladenie a možnosť zabaviť sa. Nafukovacie bazény pre deti sú najnižšou možnou investíciou. Ide o najmenšie bazény, ktoré sú nafukovacie, zaberú málo miesta.

Detský nafukovací bazén

Tvorené sú niekoľkými zónami, ktoré je potrebné nafúknuť, aby bazén získal požadovaný tvar. Následne sa bazén napustí vodou a kúpanie sa môže začať. Ich hĺbka len zriedka presiahne 50 cm. Majú okrúhly, oválny alebo šesťuholníkový tvar. Niektoré modely majú napríklad v rámci príslušenstva aj nafukovaciu šmykľavku. Sú skladné a jednoducho prenosné.

Plast, plech, PVC alebo sklolaminátový nadzemný bazén?

Vyhotovenie bazénov môže byť rôzne. Použité materiály sa týkajú predovšetkým pevných nadzemných bazénov prípadne tých s rámovou konštrukciou. Plastové bazény sú pomerne bežnou záležitosťou. Takéto nadzemné bazény sú pomerne cenovo dostupné a trvácne. Samozrejme, majú svoje limity s ohľadom na maximálny objem vody a rozmery.

Sklolaminátové bazény (kompozitové) sú primárne určené na úplné alebo čiastočné zapustenie do zeme. Sú kvalitnejšie, odolnejšie, ale aj cenovo náročnejšie. Do záhrady sa hodia aj nadzemné bazény s oceľovými stenami, ktoré majú steny vystužené odolnými antikoróznymi plechmi. Bazény s takouto pevnou konštrukciou môžu mať drevené alebo ratanové prevedenie.

Na našom trhu natrafíte aj na rôzne povrchové úpravy. Vonkajšia strana môže byť potiahnutá spomínaným ratanom alebo špeciálnou ozdobnou fóliou. Povrch – podlaha bazéna je najčastejšie z kvalitnej PVC fólie, ktorá dobre izoluje teplo a je vysoko odolná voči mechanickému poškodeniu.

Oválny nadzemný bazén je klasikou

Nie však jediná možnosť. Tvarov bazénov je na trhu niekoľko. Pri samonosných nadzemných bazénoch či nafukovacích alternatívach sa stretne najčastejšie s oválmi alebo kruhovými bazénmi. Následnej sa odlišujú len technickými parametrami – hĺbka a priemer. Voda sa v takomto bazéne rovnomerne rozloží. Zároveň drží tvar a nie je nutné riešiť výstuž alebo podpery, samotný nafukovací golier splní svoj účel. Nevýhodou je menší priestor na plávanie.

Obdĺžnikové bazény sú typické skôr pre bazény s rámovou alebo pevnou konštrukciou. V praxi ide predovšetkým o preferencie spotrebiteľov. Takýto tvar je vhodnejší na plávanie a ide o pomerne konštrukčne jednoduchý koncept. Tvar bazéna môže mať vplyv aj na to, kde bude bazén umiestnený.

Hĺbka bazéna a jeho rozmery

Ide o parameter, ktorý je potrebný zvážiť s ohľadom na to, pre koho je bazén určený, kto ho bude používať a na aký účel. Nadzemné bazény primárne nie sú určené na športové ambície a na hĺbkové potápanie a plávanie dĺžok teda zabudnite. Priemerná hĺbka nadzemných bazénov je okolo 70 až 100 cm. Tie hlbšie nadzemné bazény majú hĺbku okolo 120 až 130 cm. Ak premýšľate o väčšej hĺbke, uvažovať treba nad čiastočne zapusteným bazénom, kde sa pohodlne dostanete aj nad 150 cm.

Hĺbka nadzemného bazéna

Čo sa rozmerov týka, vplýva na to i tvar bazéna. Pri okrúhlych a oválnych bazénoch je kľúčový priemer. Vyberať môžete spomedzi nafukovacích bazénov s priemerom okolo 200 cm, ale aj z bazénov s priemerom kruhu či oválu až do 490 cm. Pri obdĺžnikových bazénoch je už potrebné brať do úvahy dĺžku, šírku i hĺbku. Pevné nadzemné bazény obdĺžnikového tvaru majú na dĺžku 3 až 6 metrov, na šírku zvyčajne 2 až 3 metre. S hĺbkou je to podobné ako pri samonosných bazénoch bez rámovej konštrukcie či bez stien – okolo 100 cm.

Nadzemný bazén s filtráciou – kartušová alebo piesková

V prípade nadzemných bazénov môžete v zásade vyberať spomedzi dvoch druhov filtrácie. Podstatné však je, aby bazén filtráciu mal. Bez filtrácie voda v bazéne degraduje, množia sa baktérie a mikroorganizmy (voľným okom neviditeľné) a bazénová chémia nezachráni všetko. Dôležitá je preto cirkulácia vody, aby boli odstránené nielen drobné, ale aj väčšie nečistoty. Ak vodu v bazéne nebudete pravidelne filtrovať, je potrebná jej výmena a bez ohľadu na to, či má bazén 3 000 alebo 7 000 litrov, výmena vody niekoľkokrát za leto je veľmi neekonomická a neekologická.

Bazén s kartušovou filtráciou

Považuje sa za lacnejší variant filtrovania bazénovej vody. Dôvodom je nižšia efektívnosť a takisto nižší výkon čerpadla, ktoré vodu filtruje. U väčšiny nadzemných bazénov nájdete práve tento typ filtrácie. Kartušová filtrácia funguje na princípe prečerpávania vody cez komoru, v ktorej je umiestnená papierová kartuša, ktorá zachytáva nečistoty. Táto papierová filtračná vložka je vyberateľná a po filtračnom cykle je dobré ju vybrať a vyčistiť tlakom vody. Určená je primárne pre menšie nadzemné bazény. Ak je papierová kartuša oslabená, nutná je jej výmena, čo je položka v hodnote okolo 7 až 15 eur. Prefiltrovať dokáže maximálne 1 a 3 m3 vody za hodinu. Výhodou je obstarávacia cena, no nevýhodou nižšia efektivita a nutnosť údržby.

Bazén s pieskovou filtráciou

Piesková filtrácia je vyšším levelom filtrácie vody v bazéne. Určená je pre bazény s vyšším objemom vody, jej použitie je však možné aj v bazénoch s menším objemom. Hlavnými pozitívami pieskovej filtrácie je jej vysoká účinnosť a takisto rýchlosť filtrácie. Môže za to predovšetkým vyšší výkon čerpadiel, ktoré dokážu za hodinu prefiltrovať 3 až 25 m3 vody. Princíp je pritom jednoduchý. V nádobe sa nachádza kremičitý alebo zeolitový piesok, ktorý zachytáva aj veľmi drobné nečistoty. Voda z bazéna tak prechádza cez milióny mikrónov piesku. Rýchlosť filtrovania ovplyvňuje aj počet ventilov – vyberať možno z 4, 6 alebo 7 cestných ventilov. Nevýhodou môže byť vyššia obstarávacia cena, predovšetkým u výkonnejších modelov. Náplň je potrebné meniť približne každé 2 až 3 roky.

Nadzemný bazén s pieskovou filtráciou

Elektrický alebo solárny ohrev bazéna

Ide skôr o doplnkovú výbavu, no mnohí spotrebitelia čoraz častejšie tento doplnok výbavy vyhľadávajú. Dôvody sú rôzne. V niektorých častiach Slovenska sa voda v bazéne nedokáže zohriať na ideálnu teplotu alebo je to možné len po krátku dobu počas leta. Aby si majitelia bazénov kúpaciu sezónu predĺžili, ohrev je veľmi praktickým riešením. V prípade, že najlacnejšie riešenie v podobe bublinkovej solárnej plachty neúčinkuje, potrebné je siahnuť po solárnom alebo elektrickom ohreve vody v bazéne. Ide však o investíciu navyše, s ktorou musíte počítať.

Solárny panel na ohrev vody

Z dvoch alternatív ide o tú lacnejšiu. Solárne panely sú veľmi úsporné, pretože tepelnú energiu pohlcujú práve zo slnečného žiarenia. K okruhu solárneho panelu pripojíte hadice rovnako, ako by ste ich pripájali na filtráciu, za pomoci filtračného čerpadla prechádza studená voda z bazénu cez solárny aj filtračný okruh a vracia sa späť do bazéna. Potrebné je nájsť panelu miesto na záhrade a umiestniť ho tak, aby bol vystavený slnečnému žiareniu.

Vodu je možné týmto spôsobom zohriať o 2 až 6 °C. Solárne panely sú vyrobené z odolných absorpčných plastov, ktoré sú potiahnuté lesklou PVC fóliu, aby efektívne pohlcovali slnečné žiarenie. Odporúčame využívať iba v prípade pieskovej filtrácie, pri kartušovej filtrácii je ohrev veľmi pomalý a málo efektívny. Všeobecne však platí, že pri tomto druhu ohrevu je podstatnou zložkou aj trpezlivosť, ohrev totiž trvá dlhšie. Záleží to aj na veľkosti solárneho panelu.

Elektrické tepelné čerpadlo

Efektívnejší, no násobne nákladnejší spôsob ohrevu, ktorý je skôr používaný pri zabudovaných, resp. zapustených bazénoch s väčším objemom vody. Hlavnú rolu hrá tepelné čerpadlo, čo je elektrické zariadenie, ktoré vodu ohrieva za pomoci výhrevného telesa. Voda prechádza cez okruh, v ktorom sa ohrieva a následne putuje späť do bazéna. Cena elektrického ohrevu však často prevyšuje hodnotu mnohých nadzemných bazénov. Investíciu si preto treba dobre zvážiť. Náklady totiž rastú aj z hľadiska dlhodobého používania, keďže elektrický ohrev spotrebúva aj elektrickú energiu.

Bazénové príslušenstvo – schody aj krycia plachta na bazén

Okrem vyššie spomenutého príslušenstva, akým je filtrácia bazéna či ohrev vody v ňom, sú k dispozícii aj ďalšie doplnky – výbava, bez ktorých sa niekedy veľmi ťažko zaobídete. Častou otázkou spotrebiteľov je, či je lepšie – výhodnejšie kupovať nadzemný bazén s filtráciou alebo bez a následne ju dokúpiť. Filtrácia, ohrev či ďalšie doplnky je vždy možné dokúpiť. S cenou počas letnej sezóny len ťažko pohnúť a preto aj taká výbava ako kvalitnejšia filtrácia alebo ohrev vody vás vyjdú rovnako, ako keby kúpite bazén s výbavou. Aké ďalšie bazénové príslušenstvo je dobré dokúpiť?

Nadzemný bazén so schodíkmi

 • Schodíky – nejde o príslušenstvo, ktoré by bolo potrebné v prípade každého bazéna. Ak je však nástupná hrana do bazéna vyššia, plastové alebo nerezové schodíky sú nevyhnutnosťou. Inak je vstup do bazéna i výstup z neho menej komfortný a hrozí tiež poškodenie konštrukcie.
 • Krycia plachta – má zmysel predovšetkým z dôvodu, aby zabránila výraznejšiemu znečisťovaniu bazénovej vody. Potrebné je zakúpiť správny rozmer. Veľmi často je preferovaná solárna plachta s bublinkami, ktorá bráni nečistotám a zároveň prispieva k ohrevu vody v bazéne. Má čiernu alebo číru – priesvitnú farbu.
 • Podložka pod bazén – ide o bazénové príslušenstvo, ktorým by ste mali disponovať ešte pred samotnou kúpou bazéna. Okrem vhodného podkladu sa používa aj geotextilná podložka zo syntetických vlákien. Odolná je proti mechanickému poškodeniu, zabraňuje tvorbe plesní a baktérií a takisto prispieva k stabilnej polohe bazéna bez ohľadu na tu, akú konštrukciu má.
 • Teplomer – určený na zisťovanie teploty vody v bazéne. Teplomery sú plávajúce nad hladinou.
 • Plavák – v prípade, že nepoužívate tekutý chlór, ale tablety, plavák slúži na umiestnenie tejto tablety a následne sa postupne obsah rozpúšťa do vody.
 • Sieťka – slúži na vyberanie väčších i menších nečistôt z bazéna. Primárne sa používa na zber nečistôt z hladiny vody, no je možné sieťkou loviť aj pod hladinou a zachytiť do nej tak viaceré väčšie i menšie nečistoty. Pri väčších bazénoch je výhodou, ak má sieť teleskopickú tyč, vďaka ktorej nemusíte neustále obchádzať celý bazén.
 • pH tester – správnym pH vo vode predídete jej zamúteniu či klasickému problému so zelenou vodou. Chlór totiž nie je všetko. Optimálna kyslosť – zásaditosť vody v bazéne je okolo 6,8 až 7,6 pH. Existujú tabletové pH testery alebo digitálne, ktoré sú, samozrejme, drahšie. Vysoké pH spôsobuje tvorbu usadenín, nízke pH môže zle pôsobiť na ľudskú pokožku.
 • Bazénová chémia – starostlivosť o vodu v bazéne nezačína pri jej napustení a nekončí pri následnom pravidelnom filtrovaní. Ochrániť bazén pred nečistotami znamená aj to, že vodu v bazéne je potrebné ošetrovať. Je možné používať chlórovú i bezchlórovú bazénovú chémiu. Používajú sa prípravky na úpravu pH, dezinfekciu vody, stabilizátory tvrdosti vody alebo prípravky určené na zazimovanie bazénov a ďalšie prípravky. Bazénová chémia je buď to v tekutom, alebo pevnom (tablety, granuly) skupenstve.

Najlacnejšie nadzemné bazény už od 30 eur

Bazén na záhrade, terase alebo na väčšom balkóne môže mať dnes naozaj každý. Menšie nafukovacie bazény pre deti kúpite rádovo v desiatkach eur. Za 30 eur máte k dispozícii malý nafukovací bazén s hĺbkou do 50 cm a aj so šmykľavkou. Za 50 až 100 eur už môžete mať nadzemný bazén s nafukovacím golierom a s hĺbkou okolo 70 až 80 cm. V mnohých prípadoch máte v rámci príslušenstva aj kartušovú filtráciu, ktorá je jediným možným druhom filtrácie pri lacných bazénoch. Pozor, nie je však samozrejmosťou a niekedy je nutné filtráciu dokúpiť samostatne.

Pri nadzemných bazénoch v cenovej kategórii od 200 do 350 eur už môžeme hovoriť o samonosných bazénoch alebo nadzemných bazénoch s rámovou konštrukciou. Okrem klasického oválu sa už nájdu v ponuke aj obdĺžnikové bazény. Takéto bazény už ponúknu väčší úžitok, väčšie rozmery a hĺbku na úrovni 80 až 100 cm. Príjemné osvieženie si už v takomto bazéne dopraje aj dospelý človek. Väčšinou je súčasťou výbavy základná kartušová filtrácia, krycia plachta alebo podkladová podložka.

S cenou nad 350 eur sme už pri bazénoch, ktoré majú rámovú konštrukciu a vystužené steny. Sú stabilnejšie, odolnejšie a majú väčší objem i hĺbku – od 100 do 135 cm. Dodávané sú väčšinou s výkonnejším čerpadlom a filtráciou, v niektorých prípadoch aj pieskovou. Vtedy sa však už dostane spotrebiteľ väčšinou výraznejšie nad hranicu 500 eur. Pokojne možno hovoriť aj o celoročných bazénoch, ktoré je možné zazimovať. Najväčšie nadzemné bazény, v ktorých si už je možné aj ako tak zaplávať, sú s cenovkou nad 1 000 eur.

Nadzemné bazény Bestway, Marimex a Intex sú na trhu jednotkou

V segmente trhu s nadzemnými bazénmi dlhodobo pôsobia výrobcovia, ktorí si u spotrebiteľov získali veľmi dobré renomé. A práve tieto značky majú na trhu aj najširšie zastúpenie, čoho dôkazom je aj predajnosť nadzemných bazénov z produkcie týchto firiem.

V poslednom období majú na trhu suverénne najväčšie zastúpenie nadzemné bazény Bestway. Dôvodom je predovšetkým rozsiahla ponuka lacnejších i drahších bazénov. Taliansky výrobca ponúka bazény s väčšími i menšími rozmermi. Výhodou je, že k väčšine bazénov dodáva základné príslušenstvo, napríklad v podobe filtrácie a čerpadla. Nechýba ani ďalšie príslušenstvo, ktoré je možné z dielne tohto výrobcu dokúpiť.

Medzi elitou na trhu sú aj bazény Marimex, ktoré na trhu pôsobia nejaké to desaťročie. Mnohí spotrebitelia majú túto značku zafixovanú ako tradičnú. Prezentujú sa vysokou kvalitou za rozumné peniaze. V ich portfóliu možno nájsť bazény samonosné či nadzemné bazény s rámovou konštrukciou. Populárne sú ich ratanové bazény alebo bazény na čiastočné zapustenie do zeme.

Do tretice medzi to najlepšie na trhu patria nadzemné bazény Intex. Za posledné roky výrobca trocha zaostal, čo sa rozmanitosti ponuky týka, no kvalitatívna úroveň ostala rovnako vysoká. Najväčšie zastúpenie má výrobca v kategórii nadzemných bazénov strednej veľkosti. Populárne sú z ich dielne taktiež nafukovacie bazény. Veľkou výhodou je dostupnosť týchto bazénov za nižšie ceny a takisto fakt, že majú širokú distribútorskú základňu a ich bazény kúpite aj v supermarketoch spolu s ďalším príslušenstvom.

Otázky a odpovede – FAQ

Máte nejasno v tom, aký nadzemný bazén vybrať? Rozmýšľate nad tým, aká veľkosť bazéna je pre vás tá najvhodnejšia? Potrebujete poradiť s výberom? Test Magazín je tu pre vás. Radi vám s výberom poradíme a pomôžeme, aby ste mali doma nadzemný bazén podľa vašich preferencií. Ak máte nejaké dotazy alebo sa chcete podeliť o vlastné skúsenosti s nadzemnými bazénmi, budeme radi za vaše komentáre a reakcie. Stojíme vždy na strane spotrebiteľa.

Dôležité je, aby bola plocha rovná. Nadzemný bazén sa inak môže prevažovať. Povrch musí byť zbavený kamienkov alebo nečistôt, ktoré by mohli poškodiť konštrukciu bazéna. Ideálnym podkladom je jemný piesok bez štrku alebo pevná vydláždená plocha (napr. zámková dlažba). Pod samotný bazén, špeciálne pod nafukovacie alebo samonosné bazény je vhodné umiestňovať aj geotextilnú podložku. Bazén umiestnite do priestoru, kde je vystavený dostatočnej frekvencii slnečného žiarenia. Pozor však na blízkosť stromov, ktoré môžu tieniť a zároveň vodu znečisťovať. V okolí bazéna by nemali byť ani miesta, ktoré sú prašné – pieskovisko či orná pôda.

Piesková filtrácia bazéna je jednoznačne efektívnejšia a účinnejšia ako kartušová filtrácia. Viac sa dočítate v našom návode. Pri pieskovej filtrácii však rátajte s tým, že investícia do tohto druhu filtrácie je výrazne väčšia.

Okrem toho, že je potrebné pred napustením pripraviť podklad pod bazén, je potrebné myslieť aj na kvalitu vody, ktorá v bazéne bude. Po prvom napustení je optimálne skontrolovať hodnotu pH vody v bazéne (optimálna hodnota 6,8 až 7,6 pH). Po napustení je potrebné vodu chlórovať alebo ošetriť bezchlórovou chémiou. Po prvom napustení je vhodné dávku chémie mierne zvýšiť. Skontrolovať treba aj tvrdosť vody v bazéne, zvlášť ak ide o studničnú vodu. Použitím správnej bazénovej chémie eliminujete riziko tvorby rias, mútnej vody či tvorby mikroorganizmov.

V zásade to nie je problém. Napúšťanie bazéna studničnou vodou je ekonomicky výhodnejšie, pretože platíte náklady za čerpanie vody (elektrickú energiu) a nie za vodu samotnú. Odporúčame to však robiť skôr pri bazénoch s menšími alebo strednými rozmermi. Problémom môže byť, že studničná voda nie je pravidelne podrobená rozborom kvality. Pri vyššom odbere studničnej vody sa kvalita vody po istom objeme mení. Preto je vhodné na vlastné náklady vodu podrobiť rozboru. Po napustení studničnou vodou je nutné zistiť nielen pH vody, ale aj jej tvrdosť. Vodu je nutné ošetriť nielen regulovaním pH a chlórom, ale takisto je nutné použiť blokátor tvrdosti vody. Kvalita studničnej vody však závisí od viacerých faktorov a pri väčších bazénoch odporúčame používať na napustenie bazéna vodu z obecného či mestského vodovodu.

Takéto nadzemné bazény sú zvyčajne lacnejšie a cena sa následne nútene navýši o nákup dodatočného príslušenstva, napríklad aj filtrácie. Dôvod je však aj ten, že výrobcovia nedodávajú bazény s filtráciou preto, že chcú dať spotrebiteľov na výber. Spotrebiteľ tak nemusí siahnuť po lacnej nevýkonnej filtrácii, ale môže dodatočne kúpiť kvalitnejšiu a výkonnejšiu filtráciu.

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Marimex Florida 3,66 x 1,22 m 10340193

od 229,90 €
Bazén Florida sa radí medzi veľmi obľúbené nadzemné bazény na Slovensku. Kúpanie vo vlastnom veľkom bazéne si môže dopriať naozaj každý....

Marimex Florida RATAN 3,66 x 0,99 m 10340213

od 189,00 €
Bazény Florida v sebe snúbia výhody nadzemného a kovového bazénu. Jednoduchá montáž a zároveň trvanlivosť sú kompromisom medzi oboma typmi. Vďaka...

Intex Prism Frame 366 x 99 cm 26716

od 211,81 €
Bazén Prism Frame 366 x 99 cm Rámový nadzemný bazén poskytuje výhody ako nafukovacieho nadzemného bazéna tak aj kovového. Medzi jeho výhody...

Bestway Steel Pro Max 305 x 76 cm 56406

od 99,90 €
Bazén Steel Pro Max 305 x 76 cm Nadzemný bazén pre povrchovú montáž je vyrobený z trojvrstvového PVC a má pevné dno. Stačí len poskladať...

Marimex Florida 4,57 x 1,32 m RATAN 10340238

od 359,90 €
Bazén Florida patrí medzi obľúbené nadzemné bazény v Slovenskej republike. Kúpanie vo vlastnom bazéne si môže dopriať naozaj každý. Prednosťou...

Intex Ultra Frame Rectangular 549 x 274 x 132 cm 26356

od 899,00 €
Intex 26356 Ultra Frame Rectangular 549x274x132cm Kúpte sa v bazén Ultra Frame Rectangular a majte svoj vlastný luxusný bazén. Ideálne riešenie...

Marimex Orlando 3,66 x 1,07 m 10340194

od 259,90 €
Bazén Orlando je bazén určený pre celoročnú prevádzku. Po kúpacej sezóne ho nie je nutné rozoberať a upratovať, ale stačí ho patrične zazimovať...

Marimex Florida 3,05 x 0,91 m 10340192

od 117,90 €
Láka vás vlastný veľký bazén? Potom je pre vás Florida tou pravou voľbou. Patrí medzi veľmi obľúbené nadzemné bazény na Slovensku. Medzi jeho...

Bestway Steel Pro Max Rattan 366 x 100 cm 56709

od 276,28 €
Bazén Steel Pro Max Rattan 366 x 100 cm Súprava Bazén Power Steel novej generácie obsahuje komplexný balíček kľúčových doplnkov pre váš...

Marimex Florida 3,66x1,22 m 10340266

od 279,90 €
Bazén Florida sa radí medzi veľmi obľúbené nadzemné bazény v Českej republike. Kúpanie vo vlastnom veľkom bazéne si môže dopriať naozaj každý....

Marimex Orlando 3,66 x 0,91 m 10340197

od 214,90 €
Bazén Orlando je bazén určený pre celoročnú prevádzku. Po kúpacej sezóne ho nie je nutné rozoberať a upratovať, ale stačí ho patrične zazimovať...

Intex Frame Pool Set Family 450 x 220 x 84 cm 28273NP

od 177,43 €
záhradný bazén • pevný materiál • jednoduchá montáž do 30 min • filtrácia nie je súčasťou balenia • objem 7 127 litrov

Ďalšie články z kategórie Bazény

Vaše hodnotenie:
(90.2%)

Komentáre
Ľubica 23.Jun.2021

Na tieto horúce dni je ideálne mať doma svoj vlastný bazén. Do vody sa môžete ísť chladiť či osviežiť, kedykoľvek to budete chcieť. :-) Máme Marimex Tampa a sme s ním spokojná celá rodinka. Bazén je perfektný, v balení boli aj prechodky stenou a malá záplata. Nakoľko má väčšie rozmery, v pohode sa doň zmestíme celá rodina. Cena je výhodná a myslím si, že veľmi dostupná. Bazén sa ľahko udržiava a celkové spracovanie vyzerá kvalitne, preto by mal vydržať niekoľko rokov. Ak ste nenáročný používateľ, no zároveň hľadáte vhodný bazén pre celú rodinu, tento určite odporúčam.

Odpovedať

Marco 26.Jun.2021

Pozitívne recenzie a pekný ratanový dizajn ma presvedčili zakúpiť bazén Bestway Steel Pro Max Rattan. Cena bola veľmi dobrá a bazén splnil moje očakávania čo sa týka veľkosti i hĺbky. Deti sú s ním maximálne spokojné a v týchto horúcich dňoch ich nie a nie dostať von z vody. :-) Oceňujem jednoduchú montáž, fóliu, ktorá vyzerá pevne - čas ukáže, či je skutočne pevná aj to, že s produktom sa dodáva celý set. Kúpu odporúčam aj ostatným. Na letné dni je to ideálne osvieženie pre celú rodinku priamo pred domom.

Odpovedať

Karin 29.Jun.2021

My máme tiež Marimex, ale model Florida, ktorý nám odporučili susedia. Bazén je skladný a zmestí sa aj na menšiu plochu pred rodinným domom. Páči sa nám výška bazéna, dobrá obstarávacia cena či výrobný materiál, ktorý pôsobí kvalitne. Bazén je stabilný a predpokladám dlhú životnosť. Deti sa v ňom bláznia jedna radosť a v týchto horúcich dňoch je umenie, vylákať ich von z bazéna. Na domáce letné osvieženie a hry detí je to ideálny produkt. Má aj svoje muchy, ale za túto cenu je zbytočné ich spomínať. Kto chce niečo lepšie a „bezchybné“, nech si priplatí, no ja tento bazén odporúčam všetkými desiatimi. :-)

Odpovedať

Laci 08.Jul.2021

Mám nadzemný bazén Bestway Power Steel. Používam ho už druhú sezónu a zatiaľ slúži veľmi dobre. Tento tvar som si vybral preto, lebo na okrúhly bazén nemám dostatok priestoru. Montáž bola veľmi rýchla a jednoduchá. Som s ním spokojný a nemám mu čo vytknúť. Spokojné sú aj deti, ktoré sa v ňom v týchto letných dňoch bláznia od rána do večera. Dizajn bazéna je tiež fajn, tak si myslím, že to bola dobrá kúpa a že nám bude ešte niekoľko sezón bezproblémovo slúžiť.

Odpovedať

Marika 14.Sep.2021

Som veľmi spokojná s bazénom Bestway Steel Pro Frame, nielenže krásne vyzerá a vyníma sa na našej záhrade, ale je aj dostatočne priestranný a kvalitne spracovaný. Tovar nám bol veľmi rýchlo dodaný a po objednaní sme nemuseli naň dlho čakať. Montáž bazéna bola jednoduchá a celé leto nám slúžil perfektne. Verím, že si ho užijeme ešte zopár dní a potom ho pripravíme na uskladnenie. Deti v ňom môžu aj plávať, pre dospelých je skôr vhodný na relax. Robí nám radosť a deti sme koľkokrát ani nevedeli dostať von z vody. Rozmerovo sa hodí aj pre menšie priestory vo dvore rodinného domu. Jediné maličké mínus si vyslúži slabšia filtrácia, ale inak je bazén super. Za danú cenu to bola veľmi dobrá kúpa, ktorú neľutujeme. Oplatilo sa nám investovať.

Odpovedať

Gabika 30.Sep.2021

My sme mali, žiaľ, zlú skúsenosť s bazénom Marimex Tampa, pretože nám prišiel zle polopený už od výroby, takže sme ho hneď vrátili. Možno to bola len chyba nášho kusu a inak sú bazény snáď fajn, ale neviem to zhodnotiť. Napokon sme si kúpili Bestway a sme s ním spokojní.

Odpovedať

Fedor 21.Nov.2021

Intex Frame Pool Set Family je priemerný bazén pre nenáročných používateľov. Montáž bola rýchla, hĺbka vody je tak akurát a cez leto sme sa v ňom šantili malí aj veľkí. :-) Rozmerovo je bazén presne taký, aký sme očakávali. Dospelí sa v ňom však skôr len príjemne osviežia. Mínusom je potreba drahšej filtrácie, ktorá zvláda 7 kubíkov vody.

Odpovedať

Karol 14.Feb.2022

Fajn bazén je Intex Ultra Frame Rectangular, má veľké rozmery a zmestí sa sem viacero ľudí. Materiál je naozaj odolný a konštrukcia je stabilná. Oceňujem efektívnu cirkuláciu vody. Mínusom je len vyššia cena, ale za takú kvalitu sa ten bazén oplatí. Teším sa už na novú kúpaciu sezónu.

Odpovedať

Milan 26.Feb.2022

Minulý rok sme kúpili Marimex Orlando a sme nadšení, pretože konštrukcia je stabilná, dá sa vymeniť vnútorná fólia a celá vodná plocha je využiteľná. Bazén vyzerá krásne a bol za dobrú cenu.

Odpovedať

Mary 12.Jul.2022

Intex Prism Frame je fajn, ale v balení mi chýbal slovenský návod a montáž schodíkov bola zložitá. Konštrukcia bazéna je stabilná. Za tú cenu sme spokojní. Teraz cez leto je to príjemné osvieženie priamo pred domom.

Odpovedať