Inhalátory pre deti

Najlepšie inhalátory pre deti 2024 + recenzie

Inhalátory sú prístroje určené na podávanie liekov vo forme aerosolu. Vďaka nim sa účinná látka dostane presne tam, kam má. Inhaláciu využívajú ľudia nielen pri dlhodobých dýchacích ťažkostiach, ale je aj účinným pomocníkom pri nádche či prechladnutí. Pokiaľ aj vy hľadáte pomoc v boji proti respiračným ochoreniam pre svoje deti, kúpu inhalátora nepodceňujte. Aby ste si mohli vybrať ten najvhodnejší, pripravili sme si pre vás test najlepších detských inhalátorov, v ktorom nájdete okrem víťaza testu Beurer IH 40 aj iné šikovné modely.

Publikované: 07.12.2022
Aktualizované: 25.09.2023

Aký inhalátor pre deti kúpiť?

Na trhu nájdete veľké množstvo rôznych modelov, z ktorých vybrať si jeden môže zabrať naozaj množstvo času. My sme si dali za cieľ otestovať a predstaviť vám len tie najlepšie modely detských inhalátorov. Pokiaľ nemáte čas na čítanie našich podrobných recenzií, v nasledujúcich riadkoch nájdete krátky súhrn tých najdôležitejších parametrov 3 vybraných modelov. Tieto konkrétne modely sú výnimočné tým, že sú ocenené špeciálnymi štítkami, stretnete sa tak s víťazom testucenovým trhákom a neunikne vám ani tip našej redakcie.

Názov Hodnotenie Detail
Beurer IH 40 5* Zobraziť produkt
Beurer IH 58 5* Zobraziť produkt
Laica NE2014 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Beurer IH 40

Beurer IH 40

Ultrazvukový inhalátor, nebulizačný výkon  0,4 ml/min., veľkosť produkovaných častíc 1 – 5 µm, 20 ml zásobník na lieky, bohaté príslušenstvo.

Zobraziť viac info

Inhalátor nemeckej spoločnosti Beurer je výborným pomocníkom na liečbu horných a dolných dýchacích ciest, nachladnutia aj astmy. Spotrebitelia si ho veľmi pochvaľujú hlavne preto, že používa tichú ultrazvukovú technológiu, ktorá bude príjemná aj pre deti. Hoci nejde o čisto detský inhalátor, v balení nájdete masku pre deti. S nebulizačným výkonom 0,4 ml/min. vám inhalácia zaberie len pár minút. Navyše, produkované častice sú také drobné, že sa účinne dostanú aj do najmenších dolných dýchacích ciest. Prietok vzduchu si môžete regulovať.

Cenový trhák
Vitammy Aura

Vitammy Aura

Pneumatický piestový inhalátor, nebulizačný výkon 0,4 ml/min., veľkosť produkovaných častíc 1 – 5 µm, 8 ml zásobník na lieky, vhodný pre deti aj dospelých

Zobraziť viac info

Aj keď na zdraví by ste nemali šetriť, pokiaľ ide o dobrý produkt na občasné používanie, vhodnou voľbou môže byť aj model Vitammy Aura. Pomôže vám počas prechladnutia, nádchy, kašľa aj pri bolesti dýchacích ciest. Vyznačuje sa tichým kompresorom a k dispozícií má masku nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Rýchlosť nebulizácie dosahuje 2 ml/5 minút, čo je vzhľadom na nízku cenu optimálna rýchlosť. Veľkou výhodou, ktorú ocenia hlavne deti, je nízka hlučnosť.

Náš TIP
Philips InnoSpire Sami

Philips InnoSpire Sami

Kompresorový inhalátor, nebulizačný výkon 0,42 ml/min., veľkosť produkovaných častíc 1 – 5 µm, bohaté príslušenstvo

Zobraziť viac info

Kompresorový inhalátor InnoSpire Sami vyniká unikátnym tvarom v podobe tuleňa korytnačou maskou. Tento prístroj je navrhnutý hlavne pre deti, aby nemali z inhalovania strach. Poskytuje rýchlu a účinnú inhalačnú liečbu tým najmenším pacientom. Maska pohodlne priľne k tvári a tým znižuje rozptyl aerosólu do okolia očí. Výhodou je skrátená doba inhalácie, čo znamená 2,5 ml za 6 – 8 minút.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Inhalátor pre deti nevyberajte len podľa dizajnu, ale všímajte si všetky dôležité parametre, ktorými sa jednotlivé modely medzi sebou odlišujú. Na začiatok si vyberte, ktorý typ inhalátora chcete. Pokiaľ neviete, ako sa od seba odlišujú, nájdete ich vysvetlené nižšie v článku. Ako prvé si následne dajte pozor na nebulizačný výkon či inak povedané rýchlosť nebulizácie. Udáva nám rýchlosť, akou inhalátor dokáže premeniť liečebnú látku na dýchateľný aerosol. Čím je tento výkon vyšší, tým je doba inhalácie kratšia. Ďalším dôležitým parametrom je veľkosť zásobníka veľkosť častíc, ktoré dokáže inhalátor vytvoriť. Ak sú menšie, lepšie sa dostanú do dýchacích ciest. Ďalej je vhodné, aby inhalátor mal v balení aj dostatočné príslušenstvo, v podobe masky pre deti a dospelých, nadstavcov, filtrov a iného. Pri detských inhalátoroch si všímajte taktiež údaj o hlučnosti. Dúfame, že ste sa medzi parametrami nestratili a ak áno, nižšie sme vám všetky dôležité parametre zoradili podľa dôležitosti.

Typ inhalátora
Nebulizačný výkon
Veľkosť častíc
Veľkosť zásobníka
Funkcie
Príslušenstvo
Hlučnosť

Predtým, ako sa dostanete k našim recenziám, dovoľte nám vysvetliť, na základe čoho boli vybrané dané modely inhalátorov do testu. Tento test sme zostavovali tak, aby sme uspokojili čo najväčšie množstvo spotrebiteľov. Preto sa stretnete s výkonnejšími i menej výkonnejšími modelmi. Vyberali sme také modely, aby boli voľne dostupné a aby ste ich našli vo vašich obľúbených predajniach. Dôležitým kritériom pre nás bola obľúbenosť medzi spotrebiteľmi. Nie je nad reálnu skúsenosť, prostredníctvom ktorej sa môžete o výrobku dozvedieť nielen jeho výhody, ale aj nevýhody. S popismi, informáciami o dostupnosti, predajnosti a recenziami nám pomohol portál Heureka.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie inhalátorov pre deti

Na to, aby inhalátor splnil vaše očakávania, je potrebné siahnuť po modeli s vhodným prevedením, výkonom aj príslušenstvom. Detské modely sa od modelov pre dospelých líšia hlavne svojím dizajnom. Často bývajú v tvare zvieratiek a v rôznych farbách, aby sa deti nebáli inhalovať. Taktiež je dôležité, aby mal prístroj masku určenú pre deti. Od konkrétnych recenzií inhalátorov vás delí už len posledných pár riadkov, v ktorých by sme vás chceli oboznámiť, že ide o naše nezávislé hodnotenia, pri ktorých sme využívali len dostupné informácie. Žiaden z recenzovaných modelov nie je propagovaný. Popisy sú navyše doplnené aj o spotrebiteľské recenzie a naše názory.

Víťaz testu

Beurer IH 40

Ultrazvukový inhalátor, nebulizačný výkon  0,4 ml/min., veľkosť produkovaných častíc 1 – 5 µm, 20 ml zásobník na lieky, bohaté príslušenstvo.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Trpíte vy alebo vaše dieťa častými ochoreniami dýchacích ciest? Trápi vás nádcha, prechladnutie, kašeľ alebo dokonca astma? Účinným pomocníkom v boji proti týmto neželaným stavom je náš víťaz testu Beurer IH 40. Tento moderný inhalátor patrí k modelom, ktoré pracujú na ultrazvukovom princípe a ten ocenia hlavne deti.

Nejde o čisto detský inhalátor, no v balení nájdete aj masku pre deti. S nebulizačným výkonom 0,4 ml/min. ho zaraďujeme k výkonnejším modelom. Inhalácia vám vďaka vyššiemu výkonu zaberie len pár minút. Prietok vzduchu inhalátorom si môžete regulovať podľa seba. Veľkosť produkovaných častíc sa pohybuje v rozpätí 1 až 5 µm. Čím sú častice menšie, tým lepšie vám preniknú až do dolných dýchacích ciest.

Dôležitým údajom je aj kapacita zásobníka na lieky, ktorý má v tomto prípade 20 ml. Prístroj je vhodný na rozprašovanie tekutín, roztokov soli a prírodných, minerálnych či slaných vôd. Pokiaľ sa rozhodnete inhalovať lieky, poraďte sa najskôr s lekárom. Samotnú obsluhu inhalátora zvládne každý. Zapína sa len tlačidlom na prednej strane. Za výhodu považujeme funkciu automatického vypnutia, ktorú oceňuje mnoho spotrebiteľov. Čo sa týka príslušenstva, je na tom tento prístroj taktiež nadpriemerne. Nájdete v ňom už spomínanú masku pre deti, ale aj dospelých a ostatné dôležité časti, ktoré sú uložené v pridanom puzdre.

Tichý, rýchly, efektívny. Presne toto sa často spomína v spotrebiteľských recenziách. Práve jeho tichý chod je nespornou výhodou, ktorú ocenia hlavne rodičia s deťmi. Prístroj je dokonca taký tichý, že ak vaše dieťa nechce inhalovať cez deň, môžete to vyskúšať v spánku. Kvalita inhalovania je na vysokej úrovni a mnoho užívateľov tento inhalátor odporúča. Aby sme vám priniesli kompletný prehľad tohoto prístroja, posvieťme si ešte na jeho nevýhody. Viacero zákazníkov malo problém s maskami, ktoré nie každému dokonale sedia, tento fakt môže byť individuálny. Taktiež sme sa stretli s názormi na krátku hadicu a jej ťažšie sušenie. Za nevýhodu považujeme i nízku hmotnosť, vďaka ktorej môže byť prístroj nestabilný. Vcelku nejde o nič vážne a spokojné recenzie niekoľkokrát prevažujú nad tými negatívnymi.

Pozitíva

Vysoký nebulizačný výkon
Príslušenstvo
Tichý chod

Negatíva

Nesediace masky
Krátka hadica
Nízka hmotnosť

Typ inhalátora: ultrazvukový ● Nebulizačný výkon: 0,4 ml/min. ● Veľkosť produkovaných častíc: 1 – 5 µm ● Kapacita zásobníka na lieky: 20 ml ● Príslušenstvo: náustok, spojovací diel, maska pre dospelých, detská maska, sieťový adaptér, úložné puzdro, návod na použitie ● Hlučnosť: 60 dB ● Hmotnosť: 0,32 kg

Cenový trhák

Vitammy Aura

Pneumatický piestový inhalátor, nebulizačný výkon 0,4 ml/min., veľkosť produkovaných častíc 1 – 5 µm, 8 ml zásobník na lieky, vhodný pre deti aj dospelých

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Cenovo dostupný model Vitammy Aura nás zaujal predovšetkým svojím vysokým výkonom. Ide o pneumatický piestový inhalátor, ktorý má totožný nebulizačný výkon 0,4 ml za minútu ako model Beurer IH 40. Nebulizér je umiestnený mimo inhalátora, takže sa terapia dokáže uskutočniť rýchlo a bez ďalších komplikovaných procedúr. Prístroj vám pomôže dostať nádchu, kašeľ či bolesť dýchacích ciest pod kontrolu.

Tento inhalátor je vhodný pre celú rodinu. Deti môžu vykonávať inhaláciu pomocou menšej, detskej masky a pre dospelých je k dispozícii väčšia maska, taktiež náustok na potrebu koordinácie dýchania. Ak plánujete kúpu inhalátora hlavne pre svoje dieťa, dôležitý údaj, ktorý by ste nemali prehliadať, je hlučnosť. Deti majú často z inhalovania strach a pokiaľ je prístroj príliš hlučný, odradí ich to ešte viac. S týmto modelom sa vysokej hlučnosti obávať nemusíte. Zvuk, ktorý zvyčajne vydáva pneumatický piestový inhalátor bol v tomto prípade minimalizovaný a potlačený. Maximálna hlučnosť môže dosiahnuť 52 dB.

Inhalátor Vitammy Aura nás napriek nízkej cene milo prekvapil svojím výkonom. Rýchlosť nebulizácie je 2 ml za 5 min., čo je optimálna rýchlosť. Plusom je aj tichý chod a dodané príslušenstvo. V konečnom hodnotení síce obstál tento inhalátor veľmi dobre, no odporúčali by sme ho len na občasné používanie a na menej závažné ochorenia. Pokiaľ trpíte napríklad astmou, zainvestujte radšej do kvalitnejšieho prístroja.

Pozitíva

Nízka cena
Rýchlosť nebulizácie
Nízka hlučnosť

Negatíva

Jednoduchší prístroj bez doplnkových funkcií

Typ inhalátora: pneumatický piestový ● Nebulizačný výkon: 0,4 ml/min. ● Veľkosť produkovaných častíc: 1 – 5 µm ● Kapacita zásobníka na lieky: 8 ml ● Príslušenstvo: náustok, spojovací diel, maska pre dospelých, detská maska, sieťový adaptér ● Hlučnosť: 52 dB ● Hmotnosť: 1,3 kg

Náš TIP

Philips InnoSpire Sami

Kompresorový inhalátor, nebulizačný výkon 0,42 ml/min., veľkosť produkovaných častíc 1 – 5 µm, bohaté príslušenstvo

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kompresor InnoSpire Sami od spoločnosti Philips vás a hlavne vaše deti poteší svojím milým dizajnom v podobe tuleňa. Nechýba maska, ktorá má symbolizovať korytnačku. Inhalátor nielen milo pôsobí, ale je aj výkonný. Maximálny rozprašovací výkon dosahuje 0,42 ml za minútu. Určite oceníte aj skrátený čas inhlácie z 15 až 17 minút na 6 až 8 minút. Vytvorený aerosól obsahuje 78 % častíc v požadovanej veľkosti 1 – 5 mikrónov.

Ide o kompresorový inhalátor, ktorý funguje tak, že kompresor vytvára prúd vzduchu, ktorý rozprašuje liečebnú látku pomocou trysky von z prístroja. Nevýhodou tohoto typu inhalátora je to, že pre trysky sa stráca liečivo v okolitom priestore. Tomu sa však výrobcovia snažili vyhnúť vďaka maske, ktorá preukázateľne znižuje rozptyl aerosólu do okolia očí. Mnoho ľudí siaha práve po kompresorovom inhalátore, pretože je vhodný na pravidelné a dlhodobé používanie. Pokiaľ by ste hľadali inhalátor len na občasné použitie, vhodnejšou voľbou je Beurer IH 40.

Tento inhalátor je primárne zameraný na liečbu dýchacích ciest u detí. V balení sa nachádza inhalačná maska pre väčšie aj menšie deti, kompresor, nebulizačná nádobka, hadička, 4 náhradné filtre a puzdro s detským dizajnom. Rozprašovač môžete používať až 6 mesiacov, keďže je vyrobený z materiálu odolného proti sterilizácii.

Páči sa nám, že výrobcovia mysleli na deti a prístroj navrhli tak, aby s ním detskí pacienti lepšie spolupracovali. Toto je aj jeden z dôvodov, prečo po ňom siaha mnoho zákazníkov. Zo spotrebiteľských recenzií je zrejmé, že deti prístroj berú ako hračku a nemajú z neho strach. Preto ak máte menšie deti a boja sa klasických inhalátorov, tento je pre vás správnou voľbou. Je dostatočne funkčný jednoducho sa ovláda. Na druhej strane má jednu väčšiu nevýhodu, ktorou je vyššia hlučnosť.

Pozitíva

Detský dizajn
Jednoduché ovládanie
Vhodný na pravidelné a dlhodobé používanie

Negatíva

Hlučnejší chod

Typ inhalátora: kompresorový ● Nebulizačný výkon: 0,42 ml/min. ● Veľkosť produkovaných častíc: 1 – 5 µm ● Príslušenstvo: kompresor, nebulizačná nádobka, hadička, náustok, inhalačná maska pre väčšie a menšie deti, puzdro, 4 náhradné filtre ● Hmotnosť: 1,6 kg

Lacná kvalita

Omron C801KD

Kompresorový inhalátor, nebulizačný výkon 0,3 ml/min., veľkosť produkovaných častíc 3 µm, 7 ml zásobník na lieky

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Malý, ľahký a prenosný. Tým sa vyznačuje náš ďalší model inhalátora Omron C801KD. Je určený predovšetkým pre deti a pomôže vám nielen pri respiračných ochoreniach, ale aj pri prechladnutí, nádche a kašli. Podobne ako model InnoSpire Sami aj Omron zaraďujeme ku kompresorovým inhalátorom, ktoré môžete používať pravidelne.

Jeho nebulizačný výkon dosahuje 0,3 ml za minútu, čo nie je najvyšší výkon, ale určite nie je jeho slabinou. Silnou stránkou tohoto inhalátora je veľkosť produkovaných častíc, ktoré majú priemerne 3 µm. Vďaka malej veľkosti sa tieto častice dostanú dieťaťu hlbšie do dýchacích ciest. Plusom je i hlučnosť. Mnohých poteší, že chod prístroja je naozaj tichý a môžeme uznať, že vo svojej kategórii ide o jednu z najnižších hodnôt. Hlučnosť nepresiahne ani 46 dB.

Inhalátor Omron C801KD je určený hlavne pre deti a nasvedčuje tomu aj jeho pridané príslušenstvo. V balení nájdete masku pre deti, masku pre dojčatá, hadicu, náustok, filtre a hračku, s ktorou doladíte vzhľad prístroja. Namiesto bežného bieleho prevedenia inhalátorov je použitá žiarivá žltá farba. Pokiaľ by ste chceli využívať prístroj aj vy, je k nemu možné dokúpiť masku pre dospelých. Svojimi kompaktnými rozmermi je vhodný na cestovanie a bezpečnému prenášaniu pomôže pridané puzdro.

Na našom trhu je inhalátor Omron C801KD u spotrebiteľov veľmi obľúbený. Dokonca ide o jeden z najpredávanejších modelov. O úspechu tohoto prístroja nás presvedčilo aj veľké množstvo pozitívnych recenzií. Zákazníci často vyzdvihujú práve jeho malé rozmery a skladnosť. Nízka cena, jednoduchá obsluha a celková výkonnosť sú ďalšie zo spomínaných výhod. Aj keď nie je najvýkonnejší, vzhľadom na jeho cenu môžeme konštatovať, že v pomere cena/výkon si tento inhalátor vedie veľmi dobre.

Pozitíva

Tichá prevádzka
Vzhľad prístroja
Skladnosť

Negatíva

Chýba maska pre dospelých

Typ inhalátora: kompresorový ● Nebulizačný výkon: 0,3 ml/min. ● Veľkosť produkovaných častíc: 3 µm ● Kapacita zásobníka na lieky: 7 ml ● Príslušenstvo: hadica, náustok, maska pre deti a dojčatá, hračka, vzduchový filter 5 ks, cestovná taška, návod ● Hlučnosť: 46 dB ● Hmotnosť: 0,27 kg

Omron DuoBaby NE-C301

Kompresorový inhalátor, nebulizačný výkon 0,2 a 0,4 ml/min., veľkosť produkovaných častíc 4 µm a 9 µm, 7 ml zásobník na lieky

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Pre deti je skvelou voľbou aj inhalátor Omron DuoBaby. Celkovo sú inhalátory značky Omron medzi zákazníkmi veľmi obľúbené. Tento model oproti ostatným vyniká tým, že funguje ako inhalátor a aj ako odsávačka hlienov. Pokiaľ vás možnosť odsávačky nezaujala, klasický inhalátor pre deti od tejto značky je Omron C801KD. Odporučiť vám môžeme aj model Omron NE-C28P Comp Air, ktorý je vhodný taktiež pre dospelých.

Omron DuoBaby je vhodný na liečbu respiračných ochorení, ale aj bežného prechladnutia. Keďže ide o kompresorový typ, môžete ho používať dlhodobo a pravidelne. Jeho ďalšou výhodou je, že si môžete vybrať medzi 2 inhalačnými uzávermi. Každý z nich má inú produkciu aerosólu a tým je liečba lepšie prispôsobená individuálnej potrebe pacienta. Na výber máte možnosť dodania liečiva do dolných alebo do horných dýchacích ciest. Rýchlosť nebulizácie pri dolných dýchacích cestách dosahuje 0,2 ml/min. a pri horných 0,4 ml/min. Obdobne sa mení aj veľkosť produkovaných častíc, ktorá je 4 µm pri dolných dýchacích cestách a 9 µm pri horných dýchacích cestách.

Mnoho rodičov určite ocení nosovú odsávačku, ktorá vám šetrne pomôže odstrániť hlieny z upchatého nosa a umožní deťom voľne dýchať. Umývanie je maximálne hygienické a nevyžaduje si použitie antibakteriálnych filtrov. Proces odsávania aj samotnej inhalácie je veľmi jednoduchý, stačí len prirodzene dýchať. Prístroj sa jednoducho ovláda a udržuje. V balení nájdete všetko, čo potrebujete pre deti k inhalovaniu aj odávaniu. Navyše, príslušenstvo môžete vložiť do úložného priestoru zabudovaného priamo v tele prístroja.

Spotrebiteľské skúsenosti s inhalátorom Omron DuoBaby sú prevažne pozitívne. Viacerí rodičia v recenziách spomínajú, že ich dieťaťu prístroj veľmi pomáha. Čo sa týka odsávačky, tá je slabšia, no inhalátor je výkonný. Plusom je jednoduché používanie prístroja a skladnosť príslušenstva. Pokiaľ by ste chceli aj vy inhalovať, je potrebné si dokúpiť masku pre dospelých, pretože v balení sa nachádza len náustok. Slabšou stránkou je vyššia hlučnosť prístroja a klasický dizajn.

Pozitíva

2v1 inhalátor aj odsávačka
Jednoduché používanie
Úložný priestor pre príslušenstvo

Negatíva

Slabšia odsávačka
Vyššia hlučnosť
Klasický dizajn

Typ inhalátora: kompresorový ● Nebulizačný výkon: 0,2 ml/min. – dolné dýchacie cesty, 0,4 ml/min. – horné dýchacie cesty ● Veľkosť produkovaných častíc: 4 µm – dolné dýchacie cesty, 9 µm – horné dýchacie cesty ● Kapacita zásobníka na lieky: 7 ml ● Príslušenstvo: nosová odsávačka, 2x inhalačná súprava, hadica, náustok, maska pre deti, návod na obsluhu ● Hlučnosť: 63 dB ● Hmotnosť: 1,7 kg

Omron NE-C28P Comp Air

Kompresorový inhalátor, nebulizačný výkon 0,5 ml/min., veľkosť produkovaných častíc 3 µm, 7 ml zásobník na lieky, bohaté príslušenstvo

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Inhalátor Omron NE-C28P Comp Air je jeden z najpredávanejších modelov na našom trhu. Je veľmi výkonný a stane sa skvelým pomocníkom pri liečbe astmy, bronchitídy a iných ochorení dolných dýchacích ciest. Je vhodný aj pri prechladnutí, nádche či kašli. Pýši sa technológiou, vďaka ktorej nedochádza k zbytočným stratám liečiva a inhalácia je ešte viac efektívna. Nádoba na liečivo disponuje kapacitou 7 ml.

Vďaka vysokému nebulizačnému výkonu 0,5 ml/min. sa liečivo dostane do dýchacích ciest v priebehu pár minút. Inhalátor si poradí tiež s viskóznymi liečivami, ktoré sú založené na kyseline hyalurónovej. Plusom je jednoduché používanie, ktoré vám nebude zbytočne komplikovať prácu. Na obsluhu prístroja slúži jedno tlačidlo, takže ju zvládne skutočne každý. Údržba je rovnako jednoduchá a prístroj môžete tiež sterilizovať. Keďže ide o kompresorový inhalátor, predurčuje ho to k pravidelnému používaniu aj niekoľkokrát denne.

Inhalátor je určený dospelým i deťom. V balení nájdete masku pre deti a dospelých, náustok, adaptér na masky, filtre a toto všetko môžete vložiť do pridaného puzdra. Dizajnovo sa prikláňa ku klasickým inhalátorom pre dospelých. Ak by ste chceli inhalátor hlavne pre deti s detským vzhľadom, obzrite sa za modelmi InnoSpire Sami alebo Omron C801KD. Myslite i na hlučnosť, ktorá môže deti odradiť od inhalovania. Hlučnosťou 60 dB patrí k priemeru.

Musíme uznať, že ide o výkonný inhalátor, ktorý je navyše u spotrebiteľov veľmi obľúbený a často po ňom siahajú. Nie sme si však celkom istí, či je dobrou voľbou pre malé deti. Je hlučnejší a robustnejší, takže malé deti z neho môžu mať strach. Pokiaľ však máte staršie deti, ktoré sú na inhalovanie zvyknuté, potom starosti nie sú na mieste. Ak chcete prístroj aj pre seba, s týmto budete spokojní. Dokazuje to množstvo pozitívnych recenzií. V nich sa často spomína vysoká účinnosť prístrojajednoduché používaniepríslušenstvo a to všetko za prijateľnú cenu. Konštatujeme, že pomer ceny a kvality je výborný.

Pozitíva

Cena/kvalita
Výkonnosť prístroja
Jednoduché používanie

Negatíva

Hlučnejší chod
Robustný dizajn

Typ inhalátora: kompresorový ● Nebulizačný výkon: 0,5 ml/min. ● Veľkosť produkovaných častíc: 3 µm ● Kapacita zásobníka na lieky: 7 ml ● Príslušenstvo: náustok, maska pre dospelých, maska pre deti, adaptér na masky pre inhalovanie v ľahu, 5 náhradných filtrov, cestovné puzdro ● Hlučnosť: 55 dB ● Hmotnosť: 1,3 kg

Pre náročných

Norditalia MO-03

Ultrazvukový inhalátor, nebulizačný výkon 1 ml/min., veľkosť produkovaných častíc 3 µm, 8 ml zásobník na lieky, bohaté príslušenstvo

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Náročnejším záujemcom dávame do pozornosti inhalátor Norditalia MO-03, ktorý vás presvedčí svojimi parametrami i funkciami. Ide o ultrazvukový inhalátor, podobne ako Beurer IH 40. Tento typ inhalátora je vhodné používať v období chrípok a tiež preventívne. Využijete ho nielen doma, ale aj na cestách.

Spomedzi všetkých testovaných vám tento inhalátor ponúka najvyšší nebulizačný výkon až 1 ml za minútu. Veľkosť produkovaných častíc dosahuje 3 µm. Intenzitu hmloviny si môžete vybrať z 3 stupňov. Jeho výhodou je aj to, že je ľahký, a tak si ho môžete vziať kamkoľvek so sebou. Taktiež je možné ho upevniť k posteli pomocou pásky so suchým zipsom. Prístroj je napájaný zo zásuvky alebo z akumulátora.

Čo sa týka príslušenstva, nájdete v ňom masku pre deti aj dospelých, adaptér, podpornú základňu prístroja, hadicu, náustok, 10 medikačných nádobiek a prenosné cestovné puzdro. Inhalátor môžu používať všetky vekové kategórie. Je vhodný na prácu s riedkymi liečivami a s minerálnymi vodami. Ďalšou z jeho výhod je jednoduché používanie, ktorému dopomáha LCD displej. Ten vám zobrazuje rôzne informácie a upozornenia.

Nejde síce o najpredávanejší a najobľúbenejší model, no jeho kúpou nespravíte krok vedľa. Vytknúť mu môžeme len vyššiu cenu a nie príliš vydarený dizajn. Na druhej strane výkonnosť je pri tomto modeli na prvom mieste. Okrem toho je skladný, tichý a jednoducho sa s ním pracuje. Všetky tieto vlastnosti nájdete aj medzi pozitívnymi spotrebiteľskými recenziami. Plusový bod od nás získava za výkonnosť a informačný displej, s ktorým sa pri inhalátoroch tak často nestretnete.

Pozitíva

Výkonnosť
LCD displej
Tichý chod

Negatíva

Vyššia cena
Dizajn

Typ inhalátora: ultrazvukový ● Nebulizačný výkon: 1 ml/min. ● Veľkosť produkovaných častíc: 3 µm ● Kapacita zásobníka na lieky: 8 ml ● Príslušenstvo: adaptér, podporná základňa prístroja, hadica, náustok, 2 masky – dospelá a detská, 10 medikačných nádobiek, prenosné cestovné puzdro, návod na obsluhu ● Hmotnosť: 0,35 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

Do nášho testu bolo možné zakomponovať len niekoľko modelov inhalátorov, ktoré sú vhodné pre deti. V ponuke u predajcov ich však môžete nájsť oveľa viac. Staršie modely sú nahrádzané novšími a doplnené inovatívnymi funkciami. Pokiaľ ste si medzi modelmi, ktoré sme pre vás zrecenzovali, nenašli žiadneho favorita, nezúfajte. Pripravili sme si pre vás ešte zopár zaujímavých produktov, ktoré sa vám môžu páčiť. Ide o modely, ktoré sa medzi sebou líšia v rôznych parametroch a my vám ich ďalej v krátkosti predstavíme.

Inhalátor Omron Nami Cat C303K zaujme vás aj vaše deti na prvý pohľad. Oceňujeme jeho detský dizajn v podobe mačky. Je priamo určený pre deti, no môže ho využívať celá rodina. Pomáha pri kašli, nádche, alergii, prechladnutí, ale pomôže vám aj s astmou. Tento kompresorový inhalátor môžete používať pravidelne. Jeho nebulizačný výkon dosahuje 0,35 ml/min. a veľkosť produkovaných častíc inhalátora má 3,4 µm. V základnom balení nájdete masku pre deti aj dospelých, filter a náustok. Má jednu nevýhodu, ktorou je vyššia hlučnosť – 58 dB.

Esperanza Breeze ECN001 je cenovo dostupný model detského inhalátora. Je určený na inhalovanie liekov predpísaných lekárom. Ide o kompresorový inhalátor, ktorý sa používa pri liečení astmy a iných respiračných chorôb. Deti poteší svojím dizajnom v tvare kravičky a vás vysokým nebulizačným výkonom 0,4 ml/min. Veľkosť vyprodukovaných častíc dosahuje 0,5 až 1 µm. Tento inhalátor môžu využívať aj dospelí vďaka maske, ktorá je súčasťou balenia. Okrem nej v balení nájdete náustok a vzduchovú trubicu. Opäť počítajte s vyššou hlučnosťou prístroja.

K veľmi spoľahlivým inhalátorom patrí aj model Omron C101 Essential. Dizajnovo sa nepodobá na detské inhalátory, no balenie obsahuje masku pre deti aj dospelých. Taktiež ide o kompresorový typ inhalátora a je určený nielen na liečbu respiračných ochorení, ale pomôže aj pri prechladnutí, nádche či kašli. Nebulizačný výkon síce nie je najvyšší – 0,25 ml/min., no veľkosť vyprodukovaných častíc inhalátora má iba 2,6 µm. Vďaka menším časticiam je prístroj vhodný na liečbu dolných dýchacích ciest.

Kompresorový inhalátor Omron A3 Complete C300 je medzi spotrebiteľmi veľmi obľúbený. Je to hlavne pre jeho univerzálne použitie. Tento malý, ľahký a prenosný inhalátor vám aj celej vašej rodine pomôže pri liečbe dýchacích ciest. Jeho najväčšou výhodou je, že si môžete nastaviť veľkosť produkovaných častíc a tak lepšie zacieliť na váš problém. Na výber máte z 3 možností. Vďaka tejto funkcii je účinnosť inhalácie naozaj vysoká. Používanie prístroja je jednoduché a navyše čas inhalovania je výraznejšie skrátený. Za nevýhodu považujeme vysokú hlučnosť prístroja.

Nemecká kvalita je premietnutá v inhalátore Beurer IH 21. Tento kompresorový typ inhalátora sa používa na liečbu horných aj dolných dýchacích ciest. V balení nájdete náustok, masku pre deti i dospelých, vzduchovú trubicu, filter a vrecko. Je vhodný na rozprašovanie predpísaného kvapalného lieku a jeho nebulizačný výkon dosahuje 0,4 ml za minútu. V pomere cena/výkon si vedie veľmi slušne.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Jedným z údajov, ktorý vám môže pomôcť pri rozhodovaní sa nad vhodným modelom, môže byť aj miera predajnosti. Tá vám pomôže odhadnúť skutočnú popularitu produktu medzi používateľmi. Aby ste si aj v tomto smere rozšírili prehľad, pripravili sme pre vás tabuľku najpredávanejších modelov detských inhalátorov. Najpredávanejší model, samozrejme, ešte neznamená najvyššiu kvalitu. Väčšinou disponuje mnohými recenziami, vďaka ktorým sa dozviete o produkte viac. So zostavením tejto tabuľky nám pomohol portál Heureka.sk. Chceme vám dať do pozornosti aj to, že si uvedomujeme častú zmenu v predajnosti, a preto údaje pravidelne aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Omron C28P 5* Zobraziť produkt
Omron C303K 5* Zobraziť produkt
Omron C102 5* Zobraziť produkt
Omron C900 5* Zobraziť produkt
Microlife NEB 210 5* Zobraziť produkt

Inhalátory sú zdravotnícke zariadenia, ktoré dokážu vytvoriť z tekutého liečiva jemnú hmlovinu (aerosól), vhodnú na dýchanie. Inhalovanie je spôsob aplikácie liekov priamo na požadované miesto dýchacieho ústrojenstva, bez toho, aby ovplyvňoval celý organizmus, ako napr. tabletky či sirupy. Dokáže vám pomôcť s rôznymi respiračnými ochoreniami, ako je astma, bronchitída, zápaly pľúc a priedušiek, no účinné sú aj v boji proti prechladnutí, nádche či kašli. Inhalácia má výborný odhlieňovací účinok, a teda má vplyv aj na celkovú imunitu organizmu. Keďže ide o zdravotnícku pomôcku, výber správneho inhalátora by ste mali dôkladne zvážiť. V nasledujúcich riadkoch, ktoré sme pre vás pripravili, sa dozviete všetky informácie, ktoré by ste pri výbere nemali prehliadať. Dozviete sa, ako inhalátory fungujú, podľa čoho vybrať správny model, aké typy inhalátorov poznáme a predstavíme vám všetky dôležité parametre.

Ako vybrať inhalátor pre deti

 • Typy inhalátorov
 • Nebulizačný výkon
 • Veľkosť produkovaných častíc
 • Veľkosť zásobníka
 • Hlučnosť
 • Funkcie a príslušenstvo
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Aký inhalátor vybrať pre deti?

Inhalátory sa delia na niekoľko typov a každý z nich je vhodný pre niekoho iného. Výber správneho inhalátora by ste mali prispôsobiť konkrétnemu ochoreniu.

Kompresorový inhalátor

Inak sa nazýva aj tryskový. Tento typ inhalátora funguje tak, že liečebný roztok je rozprašený pomocou trysky napojenej na kompresor. S týmto druhom inhalátora sa môžete stretnúť najčastejšie, keďže ide o skutočne výkonné zariadenie, ktoré dokáže spracovať aj husté liečivá. Je odporúčaný pre osoby, ktoré potrebujú inhalovať pravidelne a dlhodobo. Kompresorový inhalátor býva väčší, ťažší a pôsobí robustnejšie. Jeho typickou nevýhodou je vyššia hlučnosť

Plusy

 • Vysoký výkon,
 • dokáže spracovať aj husté liečivá,
 • vhodný pre pacientov s chronickými dýchacími chorobami.

Mínusy

 • Robustnosť,
 • hlasný chod,
 • väčšie častice.

Ultrazvukový inhalátor

Funguje tak, že ultrazvukové vlnenie rozbije liečivo na drobné častice a malý ventilátor zaistí prúdenie vzduchu. Je vhodný na rozprašovanie liečiv rozpustených vo vode. Vďaka malým časticiam sa odporúča na liečbu dolných dýchacích ciest. Ďalej je vhodný na sezónne inhalovanie alebo pri chrípkach či alergiách. Po tomto type inhalátora siaha aj mnoho rodičov, pretože jeho chod je veľmi tichý a deti z neho nemajú strach. Nevýhodou je, že hustejšie liečivá na olejovej báze spracováva ťažko.

Ultrazvukový inhalátor pre deti

Plusy

 • Tichý chod,
 • tvorba malých častíc,
 • vhodný na sezónne inhalovanie.

Mínusy

 • Nie je vhodný na hustejšie liečivá.

Parný inhalátor

Je najjednoduchší typ inhalátora, ktorý sa dnes už vytráca z trhu. Dôvodom poklesu jeho používania je to, že funguje pri vysokej teplote, pri ktorej mnoho liekov stráca účinnosť. Siahať po ňom však stále môžete a často sa využíva na rýchlejšie uzdravenie z nádchy či prechladnutia. Taktiež ho môžete využiť na čistenie alebo hydratáciu pleti. 

Plusy

 • Nízka obstarávacia cena,
 • pomoc pri prechladnutí,
 • vhodný aj na kozmetické účely.

Mínusy

 • Vysoká teplota ničí účinnosť látky.

Nebulizačný výkon ako hlavný parameter

Nebulizačný alebo rozprašovací výkon vyjadruje rýchlosť rozprašovania účinnej látky. Čím je tento výkon vyšší, tým sa doba inhalácie skracuje, teda sa do dýchacích ciest liečivo dostane rýchlejšie. Táto veličina sa udáva v mililitroch za minútu. Modely inhalátorov disponujú odlišným nebulizačným výkonom. Na bežne dostupných detských inhalátoroch sa pohybuje medzi 0,25 ml/min. až 1 ml/min.

Inhalátor pre deti – nebulizačný výkon

Na veľkosti rozprašovacích častíc záleží

Ďalším dôležitým parametrom je veľkosť vytvorených častíc. Vyjadruje sa v mikrometroch (μm) a ide o veľkosť kvapôčok, ktoré vznikajú v inhalátore. Nie je možné, aby veľkosť všetkých častíc bola rovnaká, preto výrobcovia uvádzajú dosiahnuteľnú veľkosť častíc, ktorá je buď minimálna, alebo maximálna. Veľkosť častíc sa často uvádza s hodnotou MMAD (Mass Median Aerodynamic Diameter), ktorá uvádza priemernú veľkosť častíc. Všeobecne platí, že čím sú vytvorené častice menšie, tým lepšie a hlbšie preniknú do dýchacích ciest. Na tento parameter si dajte pozor a odvíjajte sa od neho pri vašom zdravotnom probléme. Ak vás trápia ochorenia dolných dýchacích ciest, ako napríklad astma, sú lepšie drobné častice s veľkosťou 0,5 – 2 μm. Naopak, ak máte problém s hornými dýchacími cestami pri nádche, prechladnutí či zápale, je vhodné siahať po väčších časticiach, ktoré dosahujú 4 – 5 μm. Môžete sa stretnúť aj s inhalátormi, ktoré majú schopnosť mikročastice zmenšovať alebo zväčšovať.

Veľkosť zásobníka určeného na liečivo

Za druhý dôležitý veľkostný parameter považujeme veľkosť zásobníka. Ide o priestor, do ktorého vložíte liek určený na inhaláciu. Veľkosť zásobníka si voľte podľa vašej potreby. Kým menšie zásobníky budete musieť často dopĺňať, tie objemnejšie vám umožnia inhaláciu aj párkrát za sebou. Pri detských inhalátoroch sme sa stretli s objemom od 7 do 12 ml.

Nepodceňujte hlučnosť

Pri detských inhalátoroch si sledujte tiež údaj o hlučnosti. Ako iste viete, deti môžu mať z inhalovania strach a pokiaľ je stroj príliš hlučný, môže ich to ood inhalovania odradiť. Najtichšie modely sú ultrazvukové inhalátory, ktoré dokonca skoro vôbec nepočujete. Naopak, najvyššiu hlučnosť dosahujú kompresorové typy. Za ideálnu hlučnosť považujeme hodnotu okolo 46 až 60 dB. Často sa však stretávame s hodnotou vyššou ako 60 dB. Tu už výber závisí od vás a treba zvážiť, či vášmu dieťaťu nebude hluk príliš prekážať.

Parný inhalátor pre deti

Bohaté príslušenstvo zaručí bezproblémové používanie

Pri recenziách sme veľmi často spomínali aj príslušenstvo, ktoré sa nachádza v balení so zariadením. Nepodceňujte ho a aj tento parameter zaraďte do vášho prieskumu. Je dôležité preto, aby vám k inhalácii nechýbala žiadna časť, ktorú by ste potom museli zvlášť dokupovať. Hlavnou súčasťou balenia sú masky. Pri detskom inhalátore by nemala chýbať detská maska, výhodou je, ak obsahuje aj masku pre dospelých. Ďalej by malo balenie pozostávať z nosového nadstavca, filtra, náustku, hadicecestovného puzdra a návodu na použitie.

Ponúkajú inhalátory doplnkové funkcie?

Inhalátory sú často určené len na inhalovanie, no môžete sa stretnúť aj s modelmi, ktoré ponúkajú rôzne doplnkové funkcie. Konkrétne sú na trhu ponúkané funkcie regulácie veľkosti častíc, regulácie prietoku vzduchu a tiež funkcia odsávania hlienov.

 • Regulácia veľkosti častíc: Vďaka tejto funkcii si môžete regulovať veľkosť tvorených mikročastíc podľa seba. Ide o veľmi užitočnú funkciu v prípadoch, keď každý člen má inú požiadavku na prístroj.
 • Regulácia prietoku vzduchu: Táto funkcia vám umožní nastaviť silu tlaku, ktorý vychádza zo zariadenia.
 • Odsávanie hlienov: Práve táto funkcia je pri detských inhalátoroch veľmi obľúbená. Vďaka nej môžete nielen inhalovať, ale umožní vám aj rýchlo odsávať dieťatku hlieny.

Na zdraví sa neoplatí šetriť

Kúpu inhalátora, pokiaľ trpíte vy alebo vaše dieťa zdravotnými problémami, by ste nemali odkladať. Inhalátory nepatria k najdrahším zariadeniam a pokiaľ si správne vyberiete, budú vám slúžiť niekoľko rokov. Na trhu sa stretnete s lacnejšími aj drahšími modelmi, no celkovo nejde o príliš veľký rozdiel a určite vám neodporúčame riadiť sa pri výbere cenou. Tá väčšinou pri tomto type zariadení závisí od vyššie spomenutých parametrov, ako nebulizačný výkon, veľkosť tvorených častíc a iných funkcií či príslušenstva. Cena sa pohybuje zväčša od 20 eur do 100 eur. Vo všeobecnosti odporúčame ísť zlatou strednou cestou a siahať po modeloch zo strednej cenovej kategórie, no pri zdravotníckych zariadeniach sa riaďte vašimi potrebami a prípadne sa poraďte aj s lekárom.

Kvalitu vám zaručí Omron či Beurer

Pokiaľ ide o zdravie, je vhodné mať istotu z každej strany. Pri výbere si dajte pozor aj na výrobcu, aby ste nesiahli po nekvalitnom prístroji, ktorý vám vôbec nepomôže. Aby ste sa zlému nákupu vyhli, využiť môžete spotrebiteľské recenzie, v ktorých sa presne dozviete reálne názory na daný produkt. My sme pre vás vyberali len modely od overených výrobcov a najviac si nás získali značky Omron a Beurer. Omron je japonskou spoločnosťou, ktorá sa špecializuje na zdravotnícku techniku. Vo svojej ponuke má mnoho inhalátorov. Beurer je overená nemecká spoločnosť, ktorá sa zaoberá elektrickými zariadeniami pre zdravie a pohodu. Ostatné spoločnosti nemajú síce výber taký pestrý, no výkonom sú na podobnej úrovni.

Otázky a odpovede – FAQ 

Ako už býva zvykom v našich testoch, záver je venovaný vám, našim čitateľom. V tejto poslednej časti sa venujeme všetkým nejasnostiam a otázkam. Pokiaľ ste sa z nášho testu nedozvedeli všetko, čo vás zaujíma, nižšie máte priestor na položenie vašej otázky. Potešíte nás aj recenziou akéhokoľvek spomenutého modelu, prípadne radou či skúsenosťou, ktoré môžu byť ďalej nápomocné ostatným kupujúcim. Na dopyty sa budeme snažiť v čo najkratšom čase odpovedať. Nižšie sme pre vás pripravili ešte pár najčastejšie kladených otázok, možno medzi nimi nájdete aj tú svoju.

Nájdite si miesto, kde sa vám bude pohodlne sedieť 10 až 15 minút. Pripravte si liečivo a zapojte inhalátor. Pripojte k nemu masku alebo náustok. Pohodlne sa usaďte a overte si, či sedíte vzpriamene. Nasaďte si masku a skontrolujte, či je správne nasadená a že vám aerosól nebude unikať. Ak idete používať náustok, vložte si ho do úst. Zapnite inhalátor a pomaly sa zhlboka nadýchnite. Pokiaľ je to možné, aj krátko zadržte dych a potom pomaly vydýchnite. Pokračujte rovnakým spôsobom, až kým spotrebujete všetko liečivo.

Okrem liekov odporúčaných od lekára alebo voľnopredajných liekov (napr. Mucosolvan či Ambrobene) môžete inhalovať aj minerálne vody – odporúča sa Vincentka, bylinky alebo roztok chloridu sodného (NaCl 0,9%). S éterickými olejmi zaobchádzajte opatrne. Ich inhalovanie sa skôr neodporúča, pretože môžu pacientom podráždiť dýchacie cesty.

Inhalátory sú zväčša napájané prívodným káblom z elektrickej zásuvky. Na trhu však existujú aj modely napájané batériami alebo akumulátorom. Dajú sa teda používať na miestach bez elektrického prúdu. Ide o cestovné modely, ktoré vám pomôžu kdekoľvek sa budete nachádzať.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Starostlivosť o telo

Vaše hodnotenie:
(89.6%)

Komentáre
Denisa 08.Dec.2022

Prístroj Beurer IH 40 je tichý a sám sa vypne, keď sa minie liečivo. Je stabilný, hoci zatiaľ sme ho skúšali len párkrát. Maska dobre drží, dieťa má voľné ruky a keďže je prístroj tichý, môžem mu počas procedúry púšťať audio rozprávky. Výhodou je možnosť regulácie prúdenia vzduchu. S kúpou som spokojná.

Odpovedať

Gabika 19.Dec.2022

Microlife NEB 410 sme kúpili kvôli dizajnu, ktorý zaujme dieťa, dieťa je pri inhalácii pokojné a nebojí sa „čudne“ vyzerajúceho prístroja. Inhalátor je kompresný a pri bežných ochoreniach horných či dolných dýchacích ciest vie pomôcť. Okrem dieťaťa sme ho neskúšali ešte nikto z rodiny... Prístroj sa jednoducho ovláda jediným tlačidlom a je vhodný pre všetky bežné inhalačné roztoky. Príslušenstvo sa ľahko umýva a dezinfikuje. Môžeme odporučiť.

Odpovedať

Radka 19.Dec.2022

Philips InnoSpire Sami je ideálny pre deti vďaka svojmu hravému vyhotoveniu. Má skvelý dizajn, je za prijateľnú cenu a dodáva sa s príslušenstvom, ktoré je praktické. Inhalácia je rýchla a výrobca ponúka na prístroj predĺženú 3-ročnú záruku. Super je aj brašna na prenášanie. Vadí mi, že inhalátor je pomerne rušný, mohol by byť o niečo tichší, ruší ma pri sledovaní televízie. Ľahko sa s ním manipuluje a údržba je tiež jednoduchá. Deťom spríjemní inhalovanie vďaka tvaru zvieratka.

Odpovedať

Zuzka G. 27.Jan.2023

Vitammy Gattino nás zaujal svojim dizajnom, pre dieťa je ako stvorený, lebo ho dokáže zaujať už na prvý pohľad. Dieťa sa potom na inhaláciu teší a nemá strach. Navrhnutý bol v Taliansku, vyzerá, že je kvalitne spracovaný, ale zatiaľ ho máme krátko, takže čas ukáže, aká bude jeho životnosť. V obchodoch sú k dispozícii dve verzia - ružová a modrá - čiže sa hodí pre dievčatá aj chlapcov.

Odpovedať

Martina 08.Mar.2023

Inhalátor Norditalia MO-03 je skladný, tichý a výkonný. Pre domáce použitie je úplne postačujúci. Pomer ceny a výkonu je dobrý, preto sme ho zvolili. Nepáči sa nám však dizajn, čo je len detail, ktorý nemá vplyv na funkčnosť prístroja. Displej je prehľadný, sú tu tri stupne intenzity. Manipulácia s prístrojom je jednoduchá.

Odpovedať

Peter 20.Mar.2023

Zatiaľ som nemal možnosť nejako extra preskúšať Omron NE-C28P Comp Air, použil som ho len raz, ale spokojnosť. Je kompaktný a obsahuje aj prenosnú taštičku, čo je za túto cenu výhodou. Výkonnosť prístroja hodnotím kladne. Používa sa jednoducho a je robustný, takže dúfam, že čo to vydrží. Troška ma prekvapil hlučnejší chod.

Odpovedať