Robotické čističe okien

Najlepšie robotické čističe okien 2024 + recenzie

Umývanie okien je súčasťou veľkého upratovania na jar i pred Vianocami. Tento druh domácich prác však môžete nechať na robotický čistič okien. V našom teste, ktorého víťazom sa stal model Mamibot W120 vám prinášame prehľad tých najlepších robotických čističov okien, ktoré vám rozhodne uľahčia prácu. Na to slúži aj náš návod na výber toho najlepšieho produktu ponúkaného na našom trhu.

Publikované: 17.04.2023
Aktualizované: 22.04.2024

Aký robotický čistič okien si kúpiť?

Zatiaľ čo detailne spracované, obsiahle recenzie poslúžia najmä tým spotrebiteľom, ktorým záleží aj na poslednej maličkosti, ktorá potenciálne odlišuje konkrétny produkt od zvyšku ponuky, krátke zhrnutie najdôležitejších technických parametrov vybraných modelov je skôr pre tých, čo si zakladajú najmä na kľúčových vlastnostiach toho ktorého produktu.

Názov Hodnotenie Detail
Mamibot W120 5* Zobraziť produkt
Ecovacs Winbot 920 5* Zobraziť produkt
Hobot 368 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Mamibot W120

Mamibot W120

Hranatý čistič na sklo, dlaždice, drevo, mramor, pohyby zariadenia v tvare „N“ a „Z“, minimálna pracovná plocha 40 x 40 cm, výdrž záložnej batérie 20 min., manuálne, diaľkové ovládanie, mobilná aplikácia

Zobraziť viac info

Hranatý robotický čistič disponuje výkonným podtlakovým prisatím k povrchu, ktoré reguluje inteligentný systém detekcie zmeny tlaku. Účinnosť čistenia tohto modelu sa vyšplhala na 98 %, pričom o túto skutočnosť sa zaslúžili najmä efektívne čistiace pohyby v tvare „N“ a „Z“. Svojím tichým chodom, bezpečnostnými prvkami, silným nasávaním a schopnosťou vyčistiť akýkoľvek povrch patrí k najlepším zariadeniam na automatické čistenie hladkých povrchov.

Náš TIP
Hobot 298

Hobot 298

Hranatý čistič na sklenené plochy, výklady, obklady, zrkadlá, sprchové kúty, lineárny pohyb v dvoch smeroch, minimálna pracovná plocha 40 x 40 cm, diaľkové ovládanie a mobilná aplikácia

Zobraziť viac info

Spoľahlivý a plynulý pohyb robotického čističa okien Hobot zaručujú automaticky nastavované podložky na spodnej strane zariadenia, ktoré sa prispôsobujú čistenému povrchu. Robot sa na rozdiel od mnohých iných modelov pohybuje po umývanej ploche lineárne v dvoch smeroch. K pozitívnym stránkam tohto zariadenia rozhodne patrí možnosť použitia čističa na rôznych hladkých povrchoch a hrúbkach skla, ale taktiež veľkosť vymeniteľných a opätovne použiteľných utierok z mikrovlákien, ktoré zachytia prach a nečistoty aj pozdĺž hrán čisteného povrchu.

Pre náročných
Ecovacs Winbot W1 Pro

Ecovacs Winbot W1 Pro

Hranatý čistič na všetky typy okien, minimálna pracovná plocha 30 x 40 cm, výdrž záložnej batérie 30 min., manuálne, diaľkové ovládanie, mobilná aplikácia, 3 režimy čistenia, protišmykový systém

Zobraziť viac info

Hranatý robotický čistič okien Ecovacs ponúka širokú paletu vlastností a funkcií, ktoré z neho robia zariadenie vhodné pre tých najnáročnejších spotrebiteľov. Vhodný je na umývanie všetkých typov okien a povrchov, pričom mu vo vykonávaní čistenia dopomáha protišmykový systém a plánovač trasy WIN-SLAM 3.0. Vďaka detekcii rámov je navyše vhodný aj na umývanie menších sklenených plôch (s minimálnymi rozmermi 30 x 40 centimetrov), čím sa jeho efektivita znásobuje.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Ovládanie, napájanie, rýchlosť zariadenia a minimálna veľkosť pracovnej plochy, ale aj tvar a bezpečnostné prvky zariadenia. To je len niekoľko v našich očiach rozhodujúcich parametrov, ktoré by ste mali v prípade kúpy robotického čističa okien zvážiť. Rozhodujú totiž nielen o účinnosti čistenia okien, ale aj o tom, koľko práce navyše vám zariadenie ušetrí. Aby sme pre vás vybrané modely zrecenzovali čo najobsažnejšie, vytýčili sme si nasledujúce kľúčové parametre, ktoré nás sprevádzali počas testu, porovnávania a hodnotenia, pričom výsledkom bolo aj stanovenie jedinečného víťaza nášho testu.

Výkon a typ napájania
Spôsob ovládania
Tvar a hmotnosť
Bezpečnostné prvky
Výdrž batérie
Minimálne rozmery umývanej plochy
Dodatočné funkcie
Cena
Hlučnosť motora
Dizajn a spracovanie

Uvedené parametre zúžili náš výber modelov na tie najkvalitnejšie a najúčinnejšie. Zastúpené sú najmä značky HobotMamibot, no nezaostávajú ani modely od spoločností Xiaomi či Tesla. Všetci menovaní výrobcovia sa snažia do svojich produktov vnášať inovatívne nápady, pričom sa prispôsobujú neustále sa vyvíjajúcemu svetu technológií. V našom hodnotení sme sa však primárne zaoberali stanovenými technickými parametrami a vyjadreniami spotrebiteľov v recenziách dostupných na známych portáloch Heureka.sk, Mall.sk, Alza.sk, prípadne Hej.sk a Tpd.sk. Produkty v našom teste sa líšia v cene, dizajne, výkone, ale aj funkciami, čím sa pre nás vytvorili ideálne podmienky pre porovnávanie a recenzovanie ich jedinečných vlastností.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie robotických čističov okien

Zhotoveniu detailných recenzií predchádzalo niekoľko desiatok hodín štúdia dostupných informácií o technických parametroch a vlastnostiach vybraných modelov robotických čističov okien, pričom sme sa taktiež dôkladne povenovali analýze spotrebiteľských recenzií, ktoré nám ponúkli náhľad do praktického využitia robotických čističov okien. Predprípravná časť procesu spracovania danej témy nám dopomohla k tomu, aby sme jednotlivé produkty vzájomne porovnali, zhodnotili a priradili k nim príznačné štítky.

Víťaz testu

Mamibot W120

Hranatý čistič na sklo, dlaždice, drevo, mramor, pohyby zariadenia v tvare „N“ a „Z“, minimálna pracovná plocha 40 x 40 cm, výdrž záložnej batérie 20 min., manuálne, diaľkové ovládanie, mobilná aplikácia

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Robotický čistič okien s hranatým tvarom disponuje silným nasávaním, ktoré zabezpečí čistotu nielen okien, ale aj iných povrchov stien a podláh, ako sú dlaždice, drevo či mramor. Jeho tvar je výhodný v súvislosti s dosahom na neprístupné rohy okien. Účinné umývanie zabezpečuje naprogramovaný pohyb zariadenia do tvarov „N“ a „Z“, pričom prvý spôsob je výhodnejší v prípade vysokých okien, zatiaľ čo druhý je určený skôr pre široké okná. Manipuláciu so zariadením uľahčuje funkcia automatického návratu na „štart“ po dokončení umývacieho procesu.

Elegantný vzhľad bieleho robotického čističa dokonale dopĺňa tichý chod s hlučnosťou 65 dB, ktorý zabezpečujú kvalitné komponenty výkonného sacieho ventilátora. Nenápadný stroj je určený na plochy s minimálnymi rozmermi 40 x 40 centimetrov, pričom na hrúbke skla vzhľadom na nízku hmotnosť vôbec nezáleží. O dôkladné prisatie robotického čističa okien Mamibot na povrch sa stará inteligentný systém, ktorý dokáže identifikovať zmenu tlaku, na základe čoho upravuje výkon podtlakového prisatia. Tento systém napomáha aj bezpečnosti zariadenia pri vykonávaní práce vo vonkajších priestoroch.

Obsluha zariadenia je veľmi jednoduchá vďaka rozličným možnostiam ovládania. Nastaviť si ho môžete prostredníctvom tlačidiel na samotnom robotickom čističi, ale aj na diaľkovom ovládaní s dosahom až 15 metrov alebo pomocou príslušnej mobilnej aplikácie Mamibot Life. Aby ste mali istotu, že vaše zariadenie nespadne len tak z veľkej výšky, výrobca sa postaral o dispozíciu tých najpodstatnejších bezpečnostných prvkov. V balení preto nájdete bezpečnostné lanko, ktoré je jednoducho potrebné upevniť o pevný bod v miestnosti, ktorej okná sa chystáte umyť. Zariadenie je tiež vybavené záložnou batériou, ktorá sa spustí v momente, keď dôjde k prerušeniu dodávky elektrickej energie. Výdrž záložného akumulátora predstavuje 20 minút. Zariadenie má tiež akustické a vizuálne senzory, ktorými podáva varovné signály.

Robotický čistič okien ponúka kvalitne odvedenú prácu, veľmi pohodlnú manipuláciu a minimalistický dizajn za výhodnú cenu. Niektorým spotrebiteľom možno prekáža jednotvárnosť bieleho prevedenia, ktoré je jediným aktuálne ponúkaným farebným spracovaním tohto modelu, no táto farba nemení nič na tom, že ide o veľmi elegantné zariadenie.

Pozitíva

3 možnosti ovládania
Minimalistický dizajn
Veľmi tichý chod

Negatíva

Len jedno farebné prevedenie (biele)
Občas zanecháva šmuhy

Typ napájania: káblové ● Ovládanie: manuálne (tlačidlá na zariadení), diaľkové ovládanie, mobilná aplikácia ● Tvar čističa: hranatý ● Hmotnosť: 1,45 kg ● Hlučnosť: 75 dB ● Umývateľné povrchy: sklo, dlaždice, drevo, mramor ● Pohyb zariadenia: tvar „N“ a „Z“ ● Minimálna pracovná plocha: 40 x 40 cm ● Bezpečnostné prvky: bezpečnostné lanko + záložná batéria ● Výdrž záložnej batérie: 20 minút ● Dodatočné funkcie: akustická a vizuálna signalizácia, detekcia zmeny tlaku

Pre náročných

Ecovacs Winbot W1 Pro

Hranatý čistič na všetky typy okien, minimálna pracovná plocha 30 x 40 cm, výdrž záložnej batérie 30 min., manuálne, diaľkové ovládanie, mobilná aplikácia, 3 režimy čistenia, protišmykový systém

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Tento robot na čistenie disponuje veľkou nádržkou na vodu, ktorá uľahčuje mokré čistenie okien a sklenených povrchov distribúciou vodného roztoku do automatických, dvojsmerných rozprašovačov. S plnou nádržkou dokáže pokryť až 20 metrov štvorcových umývanej plochy. K dispozícii sú tri voliteľné režimy čistenia – rýchly, bodový a hĺbkový. Hoci robotický čistič okien obsahuje viacero inovatívnych a praktických funkcií a vlastností, jeho ovládanie je ešte stále pomerne ľahké a rýchle, pričom nastavenie zariadenia je možné nielen manuálne či ovládačom, ale aj prostredníctvom príslušnej mobilnej aplikácie.

Bezpečnostné vybavenie tohto elegantného bieleho modelu robotického čističa okien od spoločnosti Ecovacs je taktiež výnimočné svojou výdržou a odolnosťou. Bezpečnostné lanko je v tomto prípade vyrobené z elastickej gumy, ktorá, ak je treba, udrží aj 80 kg stabilnej váhy. Prevenciu pred pádom zaručuje aj klasická záložná batéria, ktorá sa po výpadku elektriny okamžite aktivuje a vydrží až 30 minút, čo je v porovnaní s klasickými 20 minútami modelu Mamibot W120 priam obdivuhodné. K dispozícii je hlasový asistent, ktorý spotrebiteľa informuje o aktuálnom priebehu čistiaceho procesu, čo znamená, že pri zlyhaní primárneho napájania je spotrebiteľ ihneď o tejto skutočnosti oboznámený priamo zariadením.

Zariadenie na automatické čistenie okien je vybavené nadpriemerným množstvom špeciálnych funkcií, ktoré sú však za vysokú obstarávaciu cenu viac než vítané. Už z predošlých odsekov je jasné, že výhodami tento model priam prekypuje, avšak podstatným a rozhodujúcim negatívom môže byť 70-decibelová hlučnosť, ktorú si vzhľadom na cenu a kvalitný výkon mohol výrobca odpustiť. V porovnaní s ostatnými modelmi z nášho testu (Mamibot W120, Hobot 298) sa stáva tým najdrahším, ale aj najhlučnejším produktom.

Pozitíva

Vodná nádržka a automatické rozprašovače
Hlasový asistent
Tri režimy čistenia

Negatíva

Hlučné zariadenie
Vysoká obstarávacia cena

Typ napájania: káblové ● Ovládanie: manuálne (tlačidlá na zariadení), diaľkové ovládanie, mobilná aplikácia ● Tvar čističa: hranatý ● Hmotnosť: 1,7 kg ● Hlučnosť: 70 dB ● Umývateľné povrchy: všetky typy okien ● Pohyb zariadenia: neuvedený ● Minimálna pracovná plocha: 30 x 40 cm ● Bezpečnostné prvky: bezpečnostné lanko + záložná batéria + hlasový asistent ● Výdrž záložnej batérie: 30 minút ● Dodatočné funkcie: 3 režimy čistenia, protišmykový systém, nádržka na vodu, automatické rozprašovanie

Náš TIP

Hobot 298

Hranatý čistič na sklenené plochy, výklady, obklady, zrkadlá, sprchové kúty, lineárny pohyb v dvoch smeroch, minimálna pracovná plocha 40 x 40 cm, diaľkové ovládanie a mobilná aplikácia

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ďalším výhodným pomocníkom, ktorý vás zbaví zbytočného márnenia energie pri umývaní okien, je robotický čistič okien Hobot s inteligentnou technológiou vyžadujúcou minimálnu fyzickú námahu pri jeho obsluhe. Vhodný je na rozmerné sklenené plochy, ako výklady, ale aj zrkadlá, sprchové kúty, obklady a iné hladké povrchy. Vyčistí však aj okná bez rámov, k čomu dopomáha funkčná detekcia rámov okien a sklenených povrchov.

Na rozdiel od modelu Mamibot W120 čistí tento robotický umývač okien lineárnym pohybom, a to v dvoch smeroch. Vďaka laserovým senzorom a inteligentnému navigačnému systému si robot kontroluje svoje smerovanie a celkový pohyb po čistenom povrchu, čím sa zvyšuje jeho efektivita a účinnosť jeho práce. Zariadenie má k dispozícii žlté utierky z mikrovlákna, ktoré je možné odnímať a hodiť do práčky bez aviváže. Takto je umožnené ich opätovné použitie. Určené sú na vlhké čistenie a leštenie.

Robotický čistič okien Hobot disponuje mobilnou aplikáciou na ovládanie, k dispozícii je taktiež ovládanie na diaľku pomocou ovládača v cene balenia. Ako bezpečnostný prvok slúži klasické bezpečnostné lanko a záložná batéria s neznámou výdržou. Ak sa však máme odraziť od všeobecne dostupných informácií, vzhľadom na cenu a ostatné funkcie modelu, sa bude výdrž záložného akumulátora pravdepodobne pohybovať v rozmedzí 10 až 20 minút. Disponuje však aj niekoľkými senzormi, ktoré zabezpečujú hladký priebeh čistiaceho procesu a neustále vyhodnocujú aktuálnu situáciu počas prevádzky.

Medzi najväčšie výhody robotického čističa okien Hobot patrí horizontálny i vertikálny pohyb po okne a ľahká manipulácia. Okná budete mať vyčistené v krátkom čase a ušetríte aj vlastné sily. Tento model disponuje automatickým rozprašovačom vody na vlhčenie čisteného povrchu. Taktiež je dostupná aplikácia na jeho ovládanie, avšak tieto bonusové vlastnosti sa odzrkadľujú na vyššej cene.

Pozitíva

Technológia čistenia je dostatočne premyslená
Ľahká manipulácia
Kvalitné prevedenie

Negatíva

Bez mobilnej aplikácie
Zanecháva šmuhy a bodky
Za obstarávaciu cenu by mohol mať tichší chod

Typ napájania: káblové ● Ovládanie: diaľkové ovládanie, mobilná aplikácia ● Tvar čističa: hranatý ● Hmotnosť: 1,2 kg ● Hlučnosť: 64 dB ● Umývateľné povrchy: rozmerné sklenené plochy, výklady, obklady, zrkadlá, sprchové kúty ● Pohyb zariadenia: lineárny pohyb v dvoch smeroch ● Minimálna pracovná plocha: 40 x 40 cm ● Bezpečnostné prvky: bezpečnostné lanko + záložná batéria ● Výdrž záložnej batérie: neuvedená ● Dodatočné funkcie: GYRO senzor, inteligentný navigačný systém, laserové senzory

Ďalšie zaujímavé produkty

V priebehu spracovávania témy sme zaregistrovali niekoľko ďalších produktov spadajúcich do kategórie robotických čističov okien, ktoré rozhodne stoja za zmienku. Vynikajú svojimi jedinečnými vlastnosťami a parametrami, vďaka ktorým si možno práve spomedzi nich vyberiete svojho budúceho pomocníka do domácnosti.

Hranatý robotický čistič okien Hobot 2S rozhodne poteší dvomi zásobníkmi na 26 mililitrov vody, ktoré uľahčujú distribúciu roztoku počas čistiaceho procesu. Plochu s minimálnymi rozmermi 40 x 40 centimetrov umýva v dvoch fázach, pričom najprv začína horizontálnou a následne umývanie dokončuje vertikálnou. Zariadenie je možné použiť na umytie akéhokoľvek zvislého skleneného povrchu. Ovládateľný je diaľkovým ovládačom i špeciálnou aplikáciou. Tento robotický umývač okien Hobot nezanevrie na rohy okien – vďaka špeciálnemu systému s maximálnym zameraním na ne. Bezpečnostné lanko a hlasový modul s českým jazykom ochránia čistič pred akýmkoľvek problémom, ktorý by mohol končiť jeho pádom.

Čierny elegantný robotický čistič na okná Symbo Weebot W155 zaručuje dokonalé čistenie okien a skiel vďaka vibračnej podložke, ktorá stiera povrch pred robotom, pričom následne už len robot utierkou nazbiera zvyšky nečistôt. Rozhodne stojí za zváženie v prípade, že potrebujete pravidelne umývať väčšie sklenené plochy. Svojou nenáročnou obsluhou sa radí k obľúbenejším modelom s káblovým napájaním. Jeho bezpečnosť má na starosti záložná batéria a bezpečnostné lanko s prísavkou na sklo. Disponuje taktiež výnimočnou a veľmi nápomocnou funkciou intenzívneho lokálneho čistenia, vďaka čomu sa zbavíte aj väčších nečistôt. Tento robotický čistič okien je však určený skôr na pravidelné čistenie, a preto nerátajte s tým, že sa hneď bez problémov zbaví starých a zanedbaných nečistôt.

Ľahké a bezpečné ovládanie robotického umývača okien Ecovacs Winbot 920 zaručí špeciálna mobilná aplikácia. Na uľahčení obsluhy a zabezpečení zariadenia pred kritickými situáciami sa z veľkej časti podieľa hlasový asistent. Bezpečnosť má však „v rukách“ aj vysoko výkonné satie a bezpečnostné lanko s karabínou. Tento hranatý robot je schopný vyčistiť plochy s minimálnymi rozmermi 30 x 30 centimetrov, pričom inteligentne prispôsobuje proces čistenia danému povrchu. Na výber má 3 rozličné režimy čistenia, medzi ktoré patrí automatické a hĺbkové čistenie, ale aj čistenie intenzívne znečisteného miesta. Nejedného spotrebiteľa poteší, že uskladnenie zariadenia zjednodušuje špeciálne prenosné puzdro, ktoré robotický čistič chráni pred znečistením v čase, keď je mimo prevádzky, čím sa predlžuje aj jeho životnosť.

Za zmienku rozhodne stojí kotúčový robotický čistič okien Hobot 188, ktorý je určený nielen na čistenie okien, ale aj zrkadiel, sklenených stolov a iných hladkých sklenených povrchov. Umývanie vykonáva za použitia cikcakových pohybov, ktoré zabezpečujú úplné pokrytie čistenej plochy. Jeho nevýhodou, tak ako v prípade každého rotačného čističa, je jeho neschopnosť zachytiť nečistoty v rohoch okien. O bezpečnosť pri práci tohto zariadenia sa stará klasické bezpečnostné lanko a záložná batéria. Funguje na bežné káblové napájanie, pričom ovládanie je umožnené diaľkovým ovládaním.

Rotačný robotický čistič okien Xiaomi Hutt DDC5 je ako stvorený na čistenie keramických obkladov, sklenených dverí, kúpeľňového skla a iných podobných povrchov. Disponuje rôznymi úrovňami výkonu, ktorými sa prispôsobuje rozličným plochám a situáciám znečistenia umývaných povrchov. Funguje na batériu, pričom taktiež obsahuje záložnú batériu v prípade vybitia hlavného akumulátora. S hlučnosťou 63 dB patrí skôr k tichším modelom. Inteligentný navigačný systém určujúci najefektívnejšiu trasu čistenia, ultratenké telo a samostatné striekanie vody počas čistenia z tohto robotického čističa okien Xiaomi robia veľmi príjemného pomocníka v domácnosti.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Aj popularita robotických čističov okien sa neustále mení, a preto sme pre vás pripravili krátky, neustále aktualizovaný prehľad najpredávanejších produktov v tejto kategórii podľa portálu Heureka.sk.

Názov Hodnotenie Detail
Mamibot W110-T 5* Zobraziť produkt
Hobot 298 5* Zobraziť produkt
Hobot 2S 5* Zobraziť produkt
Cecotec Conga Windroid 1290 5* Zobraziť produkt
TESLA RoboStar W700 5* Zobraziť produkt

Domáce práce nepatria práve k najobľúbenejším činnostiam, ktoré v domácnosti vykonávame. Rozhodne preto padne vhod, ak tieto úmorné úkony spraví namiesto nás niekto iný. A keďže žijeme v dobe moderných technológií, nie je vôbec prekvapivé, že sa na ne môžeme spoľahnúť i v súvislosti s vysávaním či pravidelným umývaním okien. Okrem robotických vysávačov sa totiž na trhu stihli uchytiť už aj robotické čističe okien, ktoré svoju funkciu vykonávajú jednak rýchlo a jednak spoľahlivo.

V nasledujúcich odsekoch sme zhrnuli niekoľko podstatných parametrov, na ktoré by ste sa mali sústrediť v prípade, že si chcete takého pomocníka do domácnosti zaopatriť. Spísali sme prehľad najznámejších výrobcov, ale aj cenových hladín, v ktorých sa robotické čističe okien rôznych kvalít pohybujú. Dúfame, že vám naše postrehy pomôžu vo výbere toho správneho pomocníka na čistenie a leštenie sklenených povrchov vo vašej domácnosti.

Ako vybrať robotický čistič okien

  • Tri spôsoby umývania okien
  • Ako funguje robotický čistič okien
  • Výhody a nevýhody robotických umývačov okien
  • Ovládanie robota na čistenie okien
  • Napájanie
  • Veľkosť robota a umývanej plochy
  • Tvar robotického čističa okien
  • Hmotnosť robotického umývača okien
  • Hlučnosť a motor
  • Bezpečnostné prvky
  • Ďalšie funkcie a vybavenie
  • Cena a renomovaní výrobcovia

Tri spôsoby umývania okien

Inovácie na uľahčovanie domácich prác sú v našej spoločnosti veľmi vítané, pričom inak to nie je ani v súvislosti s umývaním okien. Klasickým spôsobom umývania sklenených povrchov je za pomoci ručnej stierky na okná, ktorá však nedisponuje žiadnym pohonom. Je to teda úplne manuálna práca, čo znamená, že aj najnamáhavejšia, keďže je potrebné niekoľkonásobné premytie toho istého miesta, aby bola zaručená úplná čistota umývaného povrchu.

Na trh však vstúpil veľmi výkonný a nápomocný vysávač na okná, tiež známy pod názvom „akustierka“. Tento variant je ešte stále považovaný za ručné, resp. manuálne umývanie okien, avšak jej funkcie zaručujú omnoho kvalitnejšie a efektívnejšie čistenie okien ako je to v prípade obyčajnej ručnej stierky na okná.

Najefektívnejším a najinovatívnejším pomocníkom v domácnosti je rozhodne robotický čistič okien, ktorý si hravo, no hlavne samostatne, poradí s umytím a vyleštením sklenených povrchov v domácnosti, a to bez zanechania šmúh. Stačí ho len zapnúť, nastaviť prostredníctvom diaľkového ovládania alebo mobilnej aplikácie, ak je dostupná, a počkať, kým sa bez vášho ďalšieho pričinenia postará o čistotu vašich okien.

Ako funguje robotický čistič okien?

To, že sa robotické zariadenie udrží na skle, nie je žiadny zázrak. Robotický čistič okien pracuje totiž na princípe podtlaku, ktorý má na starosti výkonný motor na prisávanie. Na spodnej strane sa nachádzajú podložky na upevnenie špeciálnych utierok z mikrovlákien, ktoré by nemali zanechávať šmuhy. V prípade niektorých robotov na umývanie okien sa tieto utierky farebne rozlišujú na základe toho, či sú určené na suché alebo mokré čistenie sklenených povrchov. Modré utierky sú v tomto prípade na suché čistenie a žlté na vlhké umývanie okien. Roboty majú vstavané senzory, ktoré im pomáhajú v detekcii povrchu, kde sa nachádzajú. Takto majú pod kontrolou aj úroveň znečistenia okien.

Ako funguje robotický čistič okien?

Výhody a nevýhody robotických čističov okien

K pozitívnym stránkam robotických čističov okien rozhodne patrí fakt, že uľahčujú prácu človeka, šetria jeho čas i námahu. Taktiež nejedného poteší jednoduchá obsluha a manipulácia za pomoci diaľkového ovládača. Vyčistí však nielen sklenené povrchy, ale aj dlažby a obklady, niektoré dokonca i drevené dvere a skrine. Dodatočné prečistenie okolia okna v dôsledku nakvapkania čistiacich prostriedkov nie je potrebné, pretože k takémuto javu vôbec nedochádza.

Robotický pomocník na čistenie okien však má aj svoje „muchy“, a to najmä vo forme vyššej ceny a neschopnosti umyť rámy okien, ktoré tým pádom musí doumývať samotný spotrebiteľ. Taktiež mu nenahráva fakt, že zlé počasie ako dážď, sneh, prudký vietor, nadmerný chlad alebo horúčavy mu rozhodne neprospievajú, avšak v takomto počasí sa bežný človek čistotou okien pravdepodobne ani nezaoberá.

Ovládanie robota na čistenie okien

Robotický čistič okien je zariadenie, ktoré dokáže na základe niekoľkých pokynov samostatne vykonávať svoju predurčenú funkciu. Je potrebné ho len zapnúť, priložiť k oknu a zvoliť príslušný čistiaci program. Zvyšok je už na stroji a na jeho schopnostiach, ktoré sa od modelu k modelu líšia. Prevažná väčšina takýchto umývačov okien má senzory a navigačné systémy, ktoré im pomáhajú v detekcii okrajov, rohov a iných prekážok. Umelá inteligencia má taktiež na starosti určenie najefektívnejšej trasy prístroja, a to vďaka zameraniu veľkosti plochy a následnému výpočtu dráhy pohybu.

Smer pohybu je možné nastaviť aj prostredníctvom diaľkového ovládača, niekedy aj za pomoci mobilnej aplikácie. Niektoré robotické čističe okien vyžadujú nastriekanie čistiacich prostriedkov na okno alebo na utierky ešte predtým, ako sa spustí čistiaci proces. Takto dokáže stroj vyčistiť okno na mokro a potom vyleštiť na sucho za pomoci jedinej utierky. Ak to však množstvo a veľkosť čistených plôch vyžaduje, utierky pravidelne vymieňajte. Je ich možné jednoducho odňať z hlavíc umývača okien a následne vyprať, vysušiť a opätovne použiť.

Robotický čistič okien ovládanie

Napájanie zariadenia

Existujú dva spôsoby napájania robotických čističov okien. Prevažná väčšina dostupných modelov funguje na princípe pohonu elektrickou energiou, čo v skratke znamená, že má klasické káblové napájanie. Vďaka pripojeniu do elektrickej zásuvky sa môže hrdiť nepretržitou prevádzkou, ktorú môže v najhorších prípadoch obmedziť výpadok elektriny.

Medzi nevýhody takéhoto typu napájania robotických čističov okien patrí limitovaný dosah zariadenia pre zväčša štvormetrový kábel, ktorý síce zvykne byť niekedy doplnený o predlžovaciu časť, avšak nie vždy to pomôže. Taktiež môže kábel vytvoriť prekážku zariadeniu alebo samotnému spotrebiteľovi, ktorý sa snaží popri robotickom čistení okien robiť iné práce v dome.

Druhý spôsob napájania je za pomoci akumulátora, pričom tento typ napájania je časovo limitujúci, a to z toho dôvodu, že batéria zväčša vydrží v plnej prevádzke čističa len jednu hodinu. Pri väčšom umývaní okien v celom dome to teda nemusí byť práve najvýhodnejšia voľba, avšak takto napájanému zariadeniu za žiadnych okolností nezavadzia kábel alebo iné trčiace a visiace súčiastky, a teda si môže bez problémov vykonávať svoju prácu.

Je potrebné spomenúť, že väčšina modelov dostupných na slovenskom trhu disponuje záložnou batériou, ktorá nadobúda bezpečnostnú funkciu v prípade, že dôjde k výpadku elektriny alebo k vybitiu základného akumulátora. Výdrž takejto záložnej batérie sa často pohybuje v rozmedzí 10 až 30 minút. Tento parameter je v prípade modelov robotických čističov okien so záložnou batériou veľmi dôležitý. Koniec koncov dospievame k tomu, že oba spôsoby napájania čistiaceho robota majú svoje nevýhody, a preto sa treba rozhodovať na základe vlastných preferencií pre to tzv. menšie zlo.

Veľkosť robota a umývanej plochy

Od veľkosti robota závisí, aké okná bude možné s jeho pomocou vyčistiť. Ak máte veľa malých okien, postačí vám aj menší robot. No v prípade, že váš dom lemujú obrovské okná, oplatí sa investovať do väčšieho robotického čističa.

Rovnako ako veľkosť zariadenia aj veľkosť umývanej plochy má veľký vplyv na výber správneho modelu. Každý robotický čistič okien má totiž určené minimálne rozmery pracovnej plochy. Zväčša sa pohybujú v rozmeroch 30 x 30, 40 x 40 alebo 50 x 50 centimetrov. Na tento parameter si treba dať obzvlášť pozor, pretože ak priložíte čistič k oknu menšiemu ako je jeho minimálna určená pracovná plocha, môže dôjsť k jeho zastaveniu, a teda k nedokončeniu čistiaceho procesu.

Malá plocha totiž obmedzuje robotický umývač okien v pohybe, a to najmä svojou členitosťou a prekážkami, ako sú napríklad kľučky. V súvislosti s týmito parametrami je preto výhodné, ak si okná, ktoré ním plánujete čistiť, viackrát premeriate, aby ste nezakúpili zbytočne veľké zariadenie, z ktorého nebudete mať plný úžitok.

Veľkosť robota a umývanej plochy

Tvar robotického čističa okien

Rovnako ako vyššie uvedený parameter veľkosti robota a pracovnej plochy aj tvar robotického čističa okien ovplyvňuje účinnosť jeho práce. Hranatý, resp. štvorcový čistič sa dostane aj do rohov okien, avšak nevýhodou je jeho neschopnosť úplného odstránenia hrubších nečistôt. Vďaka jeho pohybu pomocou pásov je vhodný i na čistenie sklenených stropov.

Okrúhly robotický čistič okien si dokáže poradiť s hrubšími nečistotami, no do rohov sa tak ľahko nedostane. Čaro účinnosti čistenia okrúhlych čističov sa skrýva za rotačnými hlavicami. Tento tvar robotických čističov okien je logicky veľmi výhodný v prípade, že máte v dome okrúhle okná. V oboch prípadoch však stojí opäť za dôkladné zváženie, aké sú podmienky plôch, ktoré budete chcieť s pomocou daného zariadenia vyčistiť.

Hmotnosť robotického čističa okien

Váha pomocníka na čistenie okien zväčša neovplyvňuje výber, no zbystriť pozornosť by mali majitelia starších domov s oknami z tenšieho skla, ktoré nemusia väčší a ťažší robotický čistič okien uniesť. Množstvo modelov takýto problém nemá, no je lepšie si skontrolovať číselný údaj hrúbky skla, na ktorú je vybraný produkt určený.

Hmotnosť týchto zariadení sa pohybuje medzi 1 až 3 kilogramami, pričom sklo by malo mať hrúbku, resp. šírku aspoň 3 milimetre. Vybrané modely robotických čističov okien sú určené nielen na čistenie sklenených povrchov, ale aj na čistenie keramiky, zrkadiel, sprchových kútov či hladkých drevených povrchov, ako sú skrine alebo dvere.

Hmotnosť robotického čističa okien

Hlučnosť súvisí s kvalitou motora

Robotické čističe okien sú prevažne tichými zariadeniami, ktoré nepresiahnu hranicu 65 dB, čo je zvuk porovnateľný s tým, ktorý v prevádzkovom režime produkuje umývačka riaduNiektoré modely sa však vyšplhajú aj na 70 dB, čo sa už začína blížiť k hluku vydávanému fénom alebo vysávačom. S hlučnosťou veľmi úzko súvisí kvalita motora, pretože práve kvalitné produkty s veľkým výkonom majú nižšiu hlasitosť, kdežto robotické čističe okien nižších cenových a kvalitatívnych tried sú o niečo hlasitejšie.

Hluk robota na umývanie okien bude problémom len v tom prípade, že chcete počas čistiaceho procesu v tichosti zrelaxovať. Ak teda túžite po tichu, investujte do kvalitnejšieho prístroja, ktorý bude disponovať nielen nízkou hlasitosťou, ale aj kvalitným motorom, vysokým sacím výkonom a aj vyššou rýchlosťou pohybu, ktorá je prevažne na úrovni 2,5 minúty na 1 m2 čistenej plochy.

Bezpečnosť je prvoradá

Robotický čistič okien predstavuje pomerne veľkú investíciu, a preto je veľmi dôležité, aby bolo zariadenie počas prevádzky v čo najväčšom bezpečí. Existuje množstvo bezpečnostných prvkov, z ktorých majú výrobcovia týchto pomocníkov do domácnosti na výber. Mnohí sa rozhodnú najmä pre záložnú batériu, ktorá v prípade výpadku elektriny alebo vybitia hlavného akumulátora udrží zariadenie prisaté na okne dovtedy, kým sa aj táto batéria úplne nevybije.

Optické upozornenie na problém robotického čističa okien majú na starosti LED diódy, ktoré informujú spotrebiteľa o aktuálnom probléme. Rovnako funguje zvuková signalizácia v podobe jednoduchého pípania, avšak niektoré novšie modely už disponujú hlasovým modulom, ktorý podstatne znižuje pravdepodobnosť pádu zariadenia z okna.

Na zabezpečenie slúži aj bezpečnostné lanko alebo reťaz, no nevýhodou týchto prvkov je nutnosť pripevnenia k nejakému stabilnému, nehybnému objektu, ktorý však spotrebitelia nie vždy musia v blízkosti okien mať. Preto je výhodnejšie, ak je bezpečnostné lanko spojené s karabínou, ktorá sa dá upevniť prísavkou priamo na okno.

Robotický čistič okien bezpečnostné prvky

Funkcie a vybavenie robotického čističa okien

Každý výrobca sa snaží o vytvorenie čo najlepšieho a najefektívnejšieho produktu, ktorý disponuje veľkým množstvom dodatočných funkcií. Inak to nie je ani v prípade robotických čističov okien, ktoré s určitosťou obsahujú aspoň technológiu umelej inteligencie. Tá slúži ako navigačný systém na vymeranie umývanej plochy a výpočet tej najúčinnejšej trasy. Taktiež má na starosti detekciu okrajov a rámov čistenej plochy.

Detekcia rámov okien je tiež veľmi nápomocnou funkciou, ktorou sa hrdí prevažná väčšina modelov, no o niečo menej častým vybavením sú automatizované postrekovače. Tie sa starajú o to, aby ste nemuseli pohnúť ani prstom. Takto si zariadenie distribuuje čistiaci prostriedok alebo vodu na základe vlastných potrieb.

Za dôkladné čistenie okien si treba priplatiť

Vzhľadom na funkciu robotického čističa okien je jasné, že nepôjde o lacnú záležitosť, avšak aj modely tohto zariadenia sa delia do troch rozličných cenových hladín líšiacimi sa kvalitou, dostupnými funkciami a inými vylepšeniami, ktoré prispievajú k efektivite a výkonnosti tohto zariadenia.

Základné robotické čističe okien bez najmodernejších technológií sa pohybujú v cenovej hladine do 230 eur. Tieto modely disponujú výkonným motorom a potrebnými bezpečnostnými prvkami, pričom sú určené skôr na menšie a stredne veľké okná. Väčšina nedisponuje vodnými ostrekovačmi, a teda je pred spustením zariadenia potrebný manuálny nástrek čistiaceho prostriedku na čistenú plochu.

V cene od 230 do 300 eur nájdete modely robotických čističov okien, ktoré sú určené skôr na hladké povrchy, čiže okrem skla aj na dlažbu a obklady. Disponujú tiež praktickými funkciami, ktoré podstatne uľahčujú prácu. V tejto cenovej hladine sa nachádzajú produkty, ktorých ovládanie je umožnené za pomoci mobilnej aplikácie, pričom tento fakt zaručuje dôkladné a rýchle čistenie umývaných povrchov.

Najdrahšie robotické čističe okien sa nachádzajú v cenovej hladine nad 300 eur, pričom vysokej cene zodpovedajú prítomné funkcie, technológie a záruka najprecíznejšieho umytia okien. Mnoho modelov tiež disponuje hlasovým modulom so slovenčinou, prípadne češtinou, čo uľahčuje obsluhu takéhoto zariadenia nejednému spotrebiteľovi.

Renomovaní výrobcovia

Robotické čističe okien patria k zariadeniam, u ktorých je veľmi dôležitá kvalita prevedenia, pretože lacné komponenty by mohli veľmi ľahko poškodiť povrch umývaného skleneného povrchu. Aj preto je najlepšie voliť spomedzi radov modelov od populárnych a osvedčených značiek, ktoré pozitívne hodnotia samotní spotrebitelia.

K najznámejším výrobcom robotických čističov a obľúbeným značkám na slovenskom trhu rozhodne patria Hobot a Mamibot. Za zmienku rozhodne stoja aj výrobky od spoločnosti Symbo, pričom tieto produkty sú zhotovené skôr na umývanie rozmernejších okien a odstraňovanie väčších nečistôt. Najrenomovanejším priekopníkom v moderných technológiách je rozhodne firma Tesla, pričom jej robotické čističe okien disponujú najrozmanitejšími funkciami a praktickými vlastnosťami, ktoré uľahčujú život v nejednej domácnosti.

Otázky a odpovede – FAQ

V článku sme sa zamerali na najdôležitejšie aspekty vzťahujúce sa na výber toho správneho robotického čističa okien, ktorý vám uľahčí jednu z najmenej príjemných domácich prác. Niekoľko dodatočných zaujímavostí k tejto problematike sme si pripravili v sekcii Otázok a odpovedí. Ak však ani tam nenachádzate informácie, ktoré vás zaujímajú, neváhajte nám svoje otázky položiť v sekcii komentárov. Snažíme sa odpovedať čo najskôr.

Robotický čistič okien vôbec nie je zložitý na údržbu. Podstatné je po každom použití zariadenie pretrieť vlhčenou handričkou, aby ste sa zbavili nahromadených nečistôt. Taktiež sa odporúča pravidelne prať použité utierky z mikrovlákna, ktoré sa pripevňujú na spodnú stranu robotického umývača okien. Robotické čističe sú určené na pravidelné čistenie okien, a preto ich životnosti dlhodobá odstávka rozhodne neprospeje. Aspoň raz týždenne by ste mali svojmu pomocníkovi dopriať krátke prebehnutie.

Áno, najmä v prípade väčších nečistôt sa odporúča najprv aplikovať čistiaci prostriedok na okno, a potom spustiť robotický čistič. Niektoré modely však disponujú zásobníkmi na vodu, do ktorých je možné naliať roztok na čistenie. Avšak aj v tom prípade je lepšie väčšie nečistoty zastriekať manuálne.

Každý kvalitný robotický čistič okien je opatrený niekoľkými rôznymi bezpečnostnými prvkami. Najčastejšie disponujú dvomi spôsobmi napájania v prípade, že by jedno (elektrické napájanie) zlyhalo, druhé (záložná batéria) stále funguje. Táto batéria dokáže zariadenie udržať na okne v priemere až 20 minút, niektoré modely dokonca 30 minút. Ak by aj napriek tomuto opatreniu došlo k pádu, väčšina predávaných robotických čističov okien disponuje bezpečnostným lankom, ktoré je potrebné uchytiť o pevný, nepohyblivý objekt zabraňujúci prípadnému pádu pomerne drahého domáceho pomocníka.

Dobré recenzie

Tesla RoboStar W600

Hranatý čistič na rámové okná, okná bez rámov, zrkadlá, sprchové kúty, pohyby zariadenia v tvare „N“ a „Z“, minimálna pracovná plocha 50 x 50 cm, výdrž záložnej batérie 10 min., manuálne a diaľkové ovládanie

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Spoločnosť Tesla je významná vo svete elektroniky a ekologických riešení, preto nie je vôbec prekvapivé, že prišla na trh s vlastným modelom robotického čističa okien. Človek by však očakával, že bude fungovať na nabíjateľný akumulátor, avšak opak je pravdou, a aj tento model čističa v našom teste využíva na pohon elektrickú energiu. Senzory na spodnej strane zariadenia zabezpečujú jeho bezpečný pohyb po čistenom povrchu, ktorým môžu byť nielen okná, ale aj zrkadlá, sklenené časti sprchových kútov a iné väčšie hladké plochy s minimálnymi rozmermi 50 x 50 centimetrov.

Robotický čistič okien Tesla disponuje 5 rôznymi režimami čistenia povrchov – automatický režim, režim ručného ovládania pomocou diaľkového ovládania, režim čistenia v tvare „N“, režim pohybu zariadenia v tvare „Z“, a čistenie okna v tvaroch „N“ aj „Z“. Číslo päť je v prípade tohto čističa pravdepodobne magickým, pretože päť vrstiev majú aj špeciálne utierky určené pre tento model. Jedna vrstva je určená pre odstránenie škvŕn, ďalšia je mäkčenou vrstvou, tretia vrstva absorbuje vodu, štvrtá je taktiež mäkčená a finálna vrstva je fixačná. Všetky vymenované časti utierok sa podieľajú na dokonalej čistote okna, ktorú zariadenie po dokončení umývacieho procesu za sebou zanecháva.

V porovnaní s produktom Ecovacs Winbot W1 Pro však pri Tesle dochádza k väčšiemu skoku nadol, a to v súvislosti s výdržou záložnej batérie, ktorá slúži zariadeniu v prípade, že dôjde k náhlemu výpadku elektrickej energie v čase, keď je práve v prevádzke. Oproti polhodinovému časovému rozmedziu ponúkanému robotickým čističom okien Ecovacs, je tých 10 minút od Tesly jedným veľkým nedostatkom. Veľkým plusom je však bezpečnostné lanko, ktoré nie je potrebné pripevňovať k pevnému objektu v miestnosti, pretože je vybavené karabínou s prísavkou. Tú je možné umiestniť na okno, ale aj na iné pevné miesto, na ktoré sa tento komponent dokáže pevne uchytiť.

Robotický čistič okien Tesla dokáže výrazne ušetriť čas spotrebiteľovi, ktorý si chce oddýchnuť od neustáleho čistenia sklenených povrchov v domácnosti. Ľahké ovládanie a čistota okien sú najdôležitejšími pozitívami, ktoré by mali hovoriť za všetko. Hoci k tomuto modelu nie je dostupná mobilná aplikácia určená na nastavenie zariadenia, kvalitu čistenia a spokojnosť s výkonom zo strany spotrebiteľov to nezmení. V súvislosti s čistením rohov okien síce dochádza k menším ťažkostiam, no tento elegantný čiernobiely pomocník do domácnosti aj napriek tomu stojí za zváženie.

Pozitíva

Aj na veľké okná
Pomer ceny a kvality čistenia
Bezpečnostné lanko a karabína s prísavkou

Negatíva

Nie je dostupná mobilná aplikácia
Ťažšie čistí rohy okien

Typ napájania: káblové ● Ovládanie: manuálne (tlačidlá na zariadení), diaľkové ovládanie ● Tvar čističa: hranatý ● Hmotnosť: 1,45 kg ● Hlučnosť: 60 dB ● Umývateľné povrchy: rámové okná, okná bez rámov, zrkadlá, sprchové kúty ● Pohyb zariadenia: tvar „N“ a „Z“ ● Minimálna pracovná plocha: 50 x 50 cm ● Bezpečnostné prvky: bezpečnostné lanko s karabínou + záložná batéria ● Výdrž záložnej batérie: 10 minút ● Dodatočné funkcie: akustická a vizuálna signalizácia, duálne rozprašovanie vody

Cenový trhák

Xiaomi Hutt W55

Hranatý čistič na výklady, okná, zrkadlá, drevené dvere, keramické dlaždice, pohyby zariadenia v tvare „N“ a „Z“, výdrž záložnej batérie 20 min., manuálne a diaľkové ovládanie

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Špičkový robotický čistič okien Xiaomi je určený aj na veľké plochy, ako sú výklady, zrkadlá, keramické dlaždice na stenách, pričom v dokonalom vyhnutí sa prekážkam mu dopomáha inteligentný navigačný systém. Nezachytí sa tak ani o kľučky okien. Na rozdiel od víťaza testu Mamibot W120 sú k dispozícii len dva spôsoby ovládania, a to manuálne prostredníctvom tlačidiel prítomných na samotnom zariadení, alebo za pomoci diaľkového ovládania. Dobrý dojem vzbudzuje tichý chod na úrovni 60 dB, čo zabezpečuje vysoký prietok v systéme vzduchového potrubia.

O dokonalé odstránenie aj hrubších nečistôt sa starajú vysokofrekvenčné vibrácie, pričom ani tvar nie je v súvislosti s čistiacimi schopnosťami zanedbateľný. Práve hranatosť čističa okien totiž umožňuje ľahší prístup do rohov okien. Tento konkrétny robotický čistič okien navyše disponuje pohyblivou hlavicou, ktorá sa dostane nielen do rohov, ale aj k hranám čistených plôch. Taktiež má dve bočné kefy, ktoré šetrne odstraňujú nečistoty, prach a lepkavé stopy zanechané na oknách. K dispozícii sú aj 3 rôzne nastavenia prítlaku zaisťujúce lepší výkon na základe zistených podmienok rôznych čistených povrchov. Okrem výkonného sacieho motora sa o stabilitu zariadenia na vertikálnej ploche zasluhujú aj senzory proti šmyku a pádu.

Ako Mamibot W120, aj robotický čistič okien Xiaomi sa po ploche pohybuje v tvare „N“ alebo „Z“. Presný smer pohybu závisí od rozmerov, tvaru čistenej plochy a detekcie prípadných prekážok. V súvislosti s bezpečnosťou ide o klasické vybavenie bezpečnostným lankom a záložnou batériou s 20-minútovou výdržou v prípade výpadku elektriny. Aj napriek tomu, že zariadenie nedisponuje žiadnymi špeciálnymi funkciami, vodnými ostrekovačmi či inými, prácu uľahčujúcimi súčiastkami, podáva nadpriemerný výkon, čo je v prípade pomocníkov do domácností ten najdôležitejší aspekt.

Robotický čistič okien Xiaomi na podiv ponúka nielen ľahké a tenké prevedenie vhodné do akejkoľvek domácnosti, ale aj variabilné frekvencie čistenia či funkciu identifikovania rámov a prekážok, čím prevažuje svoje nedostatky v podobe neexistujúceho ovládania mobilnou aplikáciou alebo chýbajúcich vodných ostrekovačov. Ako spotrebitelia uviedli, nie je potrebné od tohto cenového trháku čakať zázraky, avšak za cenu produkuje naozaj slušný výkon a uspokojujúce výsledky.

Pozitíva

Výkonné zariadenie
Ľahké a tenké telo
Variabilné frekvencie čistenia

Negatíva

Nedostupnosť mobilnej aplikácie na ovládanie
Žiadne špeciálne funkcie a vybavenie

Typ napájania: káblové ● Ovládanie: manuálne (tlačidlá na zariadení), diaľkové ovládanie ● Tvar čističa: hranatý ● Hmotnosť: 1,8 kg ● Hlučnosť: 60 dB ● Umývateľné povrchy: výklady, okná, zrkadlá, drevené dvere, keramické dlaždice ● Pohyb zariadenia: tvar „N“ a „Z“ ● Minimálna pracovná plocha: neuvedená ● Bezpečnostné prvky: bezpečnostné lanko + záložná batéria ● Výdrž záložnej batérie: 20 minút ● Dodatočné funkcie: 2 bočné kefy, variabilná frekvencia odsávania

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Malé spotrebiče

Vaše hodnotenie:
(91%)