Dámske smart hodinky

Najlepšie dámske smart hodinky 2024 + recenzie

Dôvodov, prečo nosiť smart hodinky, je naozaj veľa. A nejde o žiadny trend. Je však prirodzené, že každý spotrebiteľ hľadá to, čo mu vyhovuje, resp. čo potrebuje. Platí to aj o nežnom pohlaví. Dámske smart hodinky sú veľmi obľúbenou kategóriou. Smart hodinky sa dokážu stať vaším spoločníkom v práci, pri tréningu alebo počas bežného dňa. Môžete ísť s nimi do práce, na nákupy, na turistiku alebo si ísť zaplávať. Trh ponúka veľké množstvo modelov. My sme vybrali tie najlepšie dámske inteligentné hodinky. O svojich nesporných kvalitách nás presvedčili smart hodinky Garmin Venu Sq – majú elegantný 1,3-palcový displej s funkciou Always-on, solídnu výdrž batérie a nechýba možnosť bezkontaktných platieb. Okrem tohto kvalitného modelu sme však počas prieskumu trhu vybrali ďalšie smart hodinky a spracovali aj kompletné recenzie s hodnoteniami. Veríme, že vám pomôžeme si vybrať to najlepšie.

Publikované: 15.03.2022
Aktualizované: 26.04.2024

Aké dámske smart hodinky kúpiť?

Ako by mali dámske smart hodinky vyzerať? Ktoré funkcie by im nemali chýbať? Čím sa odlišujú od pánskych smart hodiniek? Faktom je, že medzi funkciami by sme len márne hľadali rozdiely. Rovnako ako pánske, tak i dámske smart hodinky disponujú rovnakými funkciami, ktoré používateľke umožňujú sledovať mnohé parametre, vrátane tých fyzických – pulz, prejdená vzdialenosť, kalórie, počet krokov či saturácia kyslíka v krvi. Vo viacerých oblastiach dokážu smart hodinky organizáciu dňa uľahčiť. Aby ste však nemuseli analyzovať všetky parametre a nestrávili vyberaním celé dni, spravili sme to za vás. V tomto výbere nájdete TOP modely, ktoré si z nášho testu odniesli príslušný prívlastok. Nechýbajú ani krátke charakteristiky hodiniek, z ktorých sa dozviete to najdôležitejšie. Nižšie nájdete kompletné recenzie so všetkými výhodami i nevýhodami.

Názov Hodnotenie Detail
Garmin Venu SQ 5* Zobraziť produkt
Armodd Squarz 11 Pro 5* Zobraziť produkt
Carneo Prime 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Garmin Venu Sq

Garmin Venu Sq

Vodoodolné smart hodinky, dotykový LCD displej, uhlopriečka 1,3“, hmotnosť 38 g, výdrž batérie 6 dní/smartwatch režim

Zobraziť viac info

Vkusné dámske smart hodinky s hranatým ciferníkom disponujú 1,3-palcovým AMOLED displejom. Hodinky majú integrovanú GPS a vďaka NFC môžete platiť bezkontaktne cez Garmin Pay. Smart hodinky neumožňujú telefonovanie, zobrazujú však notifikácie a v prípade SMS či hovorov je možné zvoliť predvolené odpovede. Vodoodolnosť hodiniek je do 5 ATM a je s nimi možné aj povrchové plávanie. Výdrž batérie je v praxi okolo 5 dní. K dispozícii je niekoľko športových režimov a bohatá je aj senzorová výbava.

Cenový trhák
Niceboy X-fit Watch Pixel

Niceboy X-fit Watch Pixel

Vodoodolné smart hodinky, dotykový LCD/TFT displej, uhlopriečka 1,3“, hmotnosť 124 g, výdrž batérie 10 dní

Zobraziť viac info

Počas prieskumu trhu nás zaujali elegantné dámske smart hodinky značky Niceboy, ktoré ponúkajú perfektný pomer ceny a výkonu. Hodinky majú okrúhly ciferník a okrem štandardného monitoringu fyzických parametrov, môžete smart hodinky využiť aj pri športových aktivitách. Podporujú systémy Android i iOS.

Náš TIP
Samsung Galaxy Watch 3

Samsung Galaxy Watch 3

Vodoodolné smart hodinky, dotykový AMOLED displej, uhlopriečka 1,2“, hmotnosť 48 g, výdrž batérie 43 hodín

Zobraziť viac info

Tieto dámske samrt hodinky z dielne kórejského výrobcu predstavujú bohatý komplex funkcií. Smart hodinky umožňujú bezkontaktné platenie a majú integrovanú GPS. Vstavené je dokonca 8 GB úložisko a k dispozícii je aj hudobný prehrávač. Hodinky podporujú priame telefonovanie pri spárovaní s telefónom cez Bluetooth, umožňujú využívať e-SIM. Vybavené sú aj WiFi modulom. Pre cvičenie máte k dispozícii až 120 športových programov. Integrovaná je aj aplikácia Strava. Slabinou je len kratšia výdrž batérie na úrovni 1 a pol dňa.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Vzhľadom na to, že spotrebitelia sú rôzni, majú odlišné nároky, požiadavky či predstavy o tom, ako by mali smart hodinky fungovať, aké kritériá by mali spĺňať, je hodnotenie najdôležitejších parametrov pomerne náročné. Napriek tomu sme čerpali zo skúseností zákazníkov a v rámci našej metodológie testovania sme si určili objektívne vlastnosti a parametre, ktorým sme pri hodnotení prikladali najväčšiu váhu. Veľký vplyv na výber týchto parametrov mali samotní spotrebitelia.

Na základe prieskumu trhu možno konštatovať, že pri výbere dámskych smart hodiniek sú najdôležitejšie funkcie a takisto výdrž batérie. Medzi funkciami je množstvo ďalších parametrov, ktoré by si zaslúžili samostatné vyčlenenie – tento parameter sa týka i senzorovej výbavy a ďalších praktických funkcií (športové i zdravotné). Veľmi často spotrebitelia požadujú, aby bola dostatočná výdrž batérie, 24-hodinová kapacita batérie dnes nikoho nepoteší. Ďalej je podstatný displej a takisto samotná konštrukcia a jej spracovanie. Z hľadiska praktického je dôležitá aj navigácia v menu, prispôsobivosť rozhrania a celkové ovládanie. Zabúdať netreba ani na dizajn a rozmery hodiniek, ktoré pri dámskom zápästí takisto hrajú rolu.

Funkcie a senzorová výbava
Výdrž batérie
Kvalita displeja
Kvalita konštrukcie a odolnosť
Ovládanie
Konektivita
Dizajn
Rozmery a hmotnosť

Pri výbere nikdy nezabúdame na to, aby bol zohľadnený aj pomer ceny a výkonu. Prieskum trhu sme robili takmer 70 hodín a porovnávali sme veľké množstvo produktov. K tomuto nám pomohla databáza portálu Heureka.sk, ale takisto samotní predajcovia, ako Mall.sk, Alza.sk, Hej.sk, Tpd.sk, Datart.sk alebo Planeo.sk. U predajcov sme následne overovali aj dostupnosť produktov, ktorá sa takisto veľmi rýchlo mení. V našom teste sa nachádzajú renomované značky, dámske smart hodinky GarminAmazfitNiceboy alebo smart hodinky Samsung.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie dámskych smart hodiniek

Ak hľadáte najlepšie dámske smart hodinky, veríme, že vďaka nášmu výberu a kvalitným recenziám našich redaktorov, dokážete nájsť presne to, čo hľadáte. Naše recenzie sú objektívne a nezávislé. Žiadny z predajcov alebo výrobcov nie je propagovaný za marketingovým účelom. Spotrebiteľom sa snažíme ponúknuť prehľad najdôležitejších parametrov a takisto vždy uvádzame kladné a záporné vlastnosti, ktorými produkt disponuje. Dôležité je, aby ste pri výbere zohľadnili aj vlastné požiadavky a nároky. Následne je veľká pravdepodobnosť, že nájdete ideálne dámske smart hodinky, ktoré budú vyhovovať presne vám.

Víťaz testu

Garmin Venu Sq

Vodoodolné smart hodinky, dotykový LCD displej, uhlopriečka 1,3“, hmotnosť 38 g, výdrž batérie 6 dní/smartwatch režim

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Veľmi elegantné dámske smart hodinky s integrovaným GPS a podporou bezkontaktných platieb – NFC. Smart hodinky Garmin Venu Sq majú hranaté puzdro, vďaka tomuto tvaru displeja je ovládanie veľmi komfortné. Celé puzdro váži len 38 g, priemer ciferníka je 37 mm a na dámskom zápästí hodinky pôsobia veľmi imidžovo.

Garmin Venu Sq sú smart hodinkami, ktoré ponúkajú ideálny pomer elegancie a zároveň majú i športový charakter. Hodinky môžete používať pre bežný deň i voľnočasové aktivity. Medzi základnými funkciami nechýba krokomer, akcelerometer, meranie tepovej frekvencie, počet spálených kalórií, prejdená vzdialenosť alebo aj meranie okysličenia krvi. Vítaný je aj monitoring spánku alebo menštruačného cyklu. Nielen meranie týchto hodnôt je však dôležité. Preto pozitívne vnímame aj prítomnosť NFC a možnosť bezkontaktného platenia cez Garmin Pay. Výdrž batérie sa v praxi pohybuje okolo 5-6 dní.

Senzorová výbava hodiniek je teda viac ako dostačujúca. Presne viete ako veľmi ste aktívna. Všetky namerané hodnoty máte k dispozícii v mobilnej aplikácii Garmin Connect, ktorú si stiahnete do mobilu a cez Bluetooth sa s hodinkami spárujete. Garmin Venu Sq podporujú nielen Android, ale takisto iOS. Vidieť môžete upozornenia z aplikácií – Facebook, WhatsApp, Instagram či SMS a iné. Ovládať môžete cez displej aj hudobný prehrávač. Nastaviť si môžete upozornenia aj na správy a ďalšie notifikácie. Textové správy a informácie môžete prečítať priamo na displeji a zvoliť dokonca v prípade zmeškaného hovoru aj predvolené odpovede a nemusíte vyťahovať telefón. Telefonovanie cez hodinky nie je možné, zobrazí sa však meno a číslo volajúceho na základe tel. zoznamu.

Dámske smart hodinky Garmin Venu Sq sú vskutku elegantným modelom, no už vyššie sme spomínali, že sú hodinky vhodné aj na športové či voľnočasové aktivity. Senzorová podpora je dostatočná, preto sa s hodinkami môžete vrhnúť na beh, cyklistiku, bežecký pás, lyžovanie, veslovanie, turistiku alebo dokonca plávanie. Puzdro hodiniek vyrobené z polyméru je veľmi ľahké, no disponuje vodoodolnosťou do 50 M – 5 ATM. Vhodné sú na základe funkcií aj na plávanie v bazéne, no len povrchové. Potápanie radšej neskúšajte. Hodinky sú primárne odolné proti zvýšenej vlhkosti.

Čo sa týka ovládania a samotného rozhrania, nie je čo kritizovať. Garmin smart hodinky majú systém dobre a funkčne vyladený. Samozrejme, ako pri každej elektronike tohto druhu, chvíľu si na ovládacie prvky a funkcie budete zvykať. Nič však nehľadáte dlho a displej pohotovo reaguje. 1,3-palcový displej je vcelku podarený, no aj niektoré lacnejšie modely sú dnes vybavené AMOLED technológiou, ktorá na svetle zabezpečuje lepšiu čitateľnosť. K dispozícii je ak aktívny Always on displej, ktorý je však slušným „požieračom“ energie, takže jeho využívanie zvážte. Remienok je silikónový a veľmi komfortný aj pri dlhšom nosení.

Jedným z dôvodov, prečo v našom teste smart hodinky Garmin Venu Sq získali také pozitívne hodnotenie je ten, že väčšina zákazníkov v referenciách hodinky hodnotí veľmi kladne. V pomere ceny a funkcií, ktoré hodinky ponúkajú ide o veľmi dobrú voľbu. Spotrebitelia veľmi chvália solídnu výdrž batérie okolo 5-6 dní v štandardnom smart-watch režime. Ovládanie hodiniek i prostredie aplikácie sú veľmi „user-friendly“. Senzorová výbava i samotné meranie dát sú bezproblémové a funkčné.

Napriek absencii AMOLED technológie je displej dobre čitateľný. Medzi podporovanými funkciami nechýbajú bezkontaktné platby NFC alebo GPS modul. Na občasné dlhšie hľadanie GPS signálu sa sťažovalo viacero spotrebiteľov, no ide o občasný jav. Telefonovanie síce nie je možné, no notifikácie a možnosť čítania správ alebo výberu predvolenej odpovede na neprijatý hovor je možné. Vibrovanie je pomerne nevýrazné. Dámske smart hodinky Garmin Venu Sq podporujú Android i iOS operačné systémy. Kvalita spracovania hodiniek je takisto veľmi dobrá, platí to aj o silikónovom remienku. Navyše je puzdro veľmi ľahké.

Pozitíva

Podpora športových aktivít
Slušná výdrž batérie
Pomer cena a funkcionalita

Negatíva

Displej bez AMOLED technológie
Slabšie vibrácie upozornení
Bez funkcie telefonovania

Výdrž batérie: 6 dní/smartwatch režim ● Displej: LCD/dotykový ● Rozlíšenie displeja: 240 x 240 px ● Priemer ciferníka: 37 mm ● Uhlopriečka displeja: 1,3“ ● Typ skla: Gorilla glass ● GPS: áno ● Bluetooth: áno ● ANT+: áno ● Bezkontaktná platba: áno/NFC ● Hmotnosť: 38 g ● Vodeodolnosť: 5 ATM ● Materiál puzdra: tvrdený polymér + PVD ● Remienok: silikónový

Cenový trhák

Niceboy X-fit Watch Pixel

Vodoodolné smart hodinky, dotykový LCD/TFT displej, uhlopriečka 1,3“, hmotnosť 124 g, výdrž batérie 10 dní

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Počas prieskumu trhu nás zaujali elegantné dámske smart hodinky značky Niceboy, ktoré ponúkajú perfektný pomer ceny a výkonu. Hodinky majú okrúhly ciferník a okrem štandardného monitoringu fyzických parametrov, môžete smart hodinky využiť aj pri športových aktivitách. Podporujú systémy Android i iOS.

Spotrebitelia často vyhľadávajú smart hodinky, ktoré nebudú len štýlovým ukazovateľom času, ale takisto umožnia využívať širšiu funkcionalitu v spojení aj s mobilným telefónom. Niceboy X-fit Watch Pixel je ideálnym príkladom za relatívne dostupnú cenu. Smart hodinky umožňujú spotrebiteľovi využívať rôzne metriky. Disponujú senzorom na meranie tepovej frekvencie, saturácie kyslíka v krvi, rátajú spálené kalórie či prejdenú vzdialenosť. Monitorujú aj spánok a všetky údaje máte v príslušnej mobilnej aplikácii. Presnosť jednotlivých dát je pomerne presná. Avšak rátajte s menšou odchýlkou, hodinky totiž nedisponujú GPS modulom. Podporujú však operačné systémy iOS i Android.

Svoje uplatnenie majú pre dámy aj pri športových aktivitách. Disponujú hneď niekoľkými predvolenými režimami, ako beh, cyklistika, turistika, joga alebo bežná chôdza. Samozrejme, nejde o športové hodinky, preto nemajte prehnané nároky na výkonnostné meranie. Dáta nie sú optimalizované s presnosťou na meter a vychádzajú primárne z počtu krokov. Hodinky neumožňujú telefonovanie, no nechýba možnosť notifikácií z rôznych aplikácií, samotné čítanie správ či konverzácií z Facebooku, Instagramu a pod. Odpovedať však nie je cez hodinky možné a bez NFC nevykonáte ani bezkontaktné platby. Rozhranie hodiniek je veľmi prívetivé a naozaj sa v ňom veľmi ľahko orientuje. Dostupná je aj čeština.

výdržou batérie sú na tom tieto hodiny pomerne solídne. Výrobca uvádza hodnotu okolo 10 dní a v praxi sa na túto hodnotu s jedným nabitím dostanete. Akumulátor má kapacitu 280 mAh. Displej má 1,3 palca. Ide o štandardný LCD dotykový TFT displej aj jeho reakcie sú pomerne plynulé. Spomedzi funkcií ešte spomenieme možnosť ovládania hudobného prehrávača v telefóne. Internú pamäť však Niceboy nemá. Neabsentuje ani menštruačný kalendár.

Navzdory nízkej cene treba povedať, že konštrukcia hodiniek v mnohom prekonáva aj drahšiu konkurenciu. Puzdro je z odľahčeného kovu – zliatiny zinku a k zápästiu sú pripevnené za pomoci silikónového remienku. Disponujú zvýšenou odolnosťou IP68. Proti vode ide o vodoodolnosť 3 ATM, dážď či mierna spŕška vody neprekáža, no na plávanie nie sú vhodné. Hmotnostne má model 124 g, no na ruke to necítiť. Priemer ciferníka je 46 mm a aj preto konštatujeme, že ide o unisex model. V čiernom prevedení pôsobia neutrálne a navyše ich môžu ovládať aj väčšie a hrubšie prsty. Smart hodinky Niceboy X-fit Watch Pixel umožňujú v aplikácii nastaviť až 50 rôznych dizajnov ciferníka. V balení nechýba ani nabíjací adaptér.

Niceboy X-fit Watch Pixel sú smart hodinkami určenými pre nežné pohlavie. Ich najväčšou devízou je nízka cena a vcelku bohatý počet funkcií. Okrúhly ciferník preferuje množstvo používateľov. Po dizajnovej stránke sú hodinky veľmi elegantné a vydarené. Používatelia si veľmi chvália ich spracovanie, odolné kovové telo, a tiež jednoduchosť používateľského rozhrania. Všetky úkony sú zrozumiteľné a nenáročné na používanie. Hodinky sú prachuodolné a vodoodolné do 3 ATM.

Pozitívne hodnotená je výdrž hodiniek, doba 10 dní je v konkurencii mnohých drahších modelov viac ako nadštandard. Ľudom sa v prípade hodiniek Niceboy pozdáva okrúhly ciferník. LCD displej spĺňa základné normy, no je faktom, že na slnku je o niečo horšie čitateľný. Pochvala smeruje smerom ku komfortu. Hodinky majú vyššiu tabuľkovú hmotnosť, no nejde o nič závratné. Celkovo tak tieto lacné smart hodinky pre dámy dávajú zmysel a pokojne ich unisex vzhľad môže prilákať aj pánske publikum.

Pozitíva

Dostupná cena
Pomer cena a výkon
Dostatočná funkcionalita

Negatíva

Bez podpory GPS a NFC
Nevhodné na plávanie

Výdrž batérie: 10 dní ● Displej: LCD/TFT/dotykový ● Rozlíšenie displeja: 240 x 240 px ● Priemer ciferníka: 46 mm ● Uhlopriečka displeja: 1,3“ ● Typ skla: - ● GPS: nie ● Bluetooth: áno ● WiFi: nie ● Bezkontaktná platba: nie ● Telefonovanie: nie ● Hmotnosť: 124 g ● Vodoodolnosť: 3 ATM ● Odolnosť: IP68 ● Materiál puzdra: kov (zliatina zinku) ● Remienok: silikónový

Náš TIP

Samsung Galaxy Watch 3

Vodoodolné smart hodinky, dotykový AMOLED displej, uhlopriečka 1,2“, hmotnosť 48 g, výdrž batérie 43 hodín

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ak chcete osvedčenú kvalitu, ktorá síce niečo stojí, no splní väčšinu vašich požiadaviek, smart hodinky Samsung Galaxy Watch 3 budú správnou voľbou. Nádherné štýlové dámske inteligentné hodinky so zvýšenou odolnosťou disponujú všetkými praktickými funkciami vrátane NFC či možnosti telefonovania. Remienok je vyrobený z pravej kože.

Pri týchto inteligentných hodinkách nemožno začať tým, že na úvod im niečo chýba. Disponujú totiž všetkým potrebným, čo dámy určite využijú. Nechýba možnosť bezkontaktného platenia vďaka NFC, hodinky majú integrovanú GPS a umožňujú vám dokonca prehrávať aj hudbu priamo z hodiniek vďaka tomu, že má k dispozícii vstavené 8 GB úložisko. Nemusíte tak ovládať prehrávač v mobile, jednoducho si pesničky nahráte do hodiniek a môžete spárovať s Bluetooth slúchadlami. Behať tak môžete ísť aj bez mobilu. Okrem športových aktivít, ktoré si ešte spomenieme, Samsungy zvládnu monitorovať aj váš spánok, hladinu stresu, merajú saturáciu krvi, vzdialenosť, kalórie a všetko podstatné.

Disponujú senzorom okolitého svetla a aj gyroskopom. Lokalizácia je presná a pripájanie veľmi rýchle. Podporujú tiež notifikácie hovorov, SMS či z rôznych aplikácií ako Facebook, Viber, WhatsApp alebo Gmail. Hodinky vám umožňujú telefonovať, čo spotrebitelia ocenia zrejme najviac. Podporujú eSIM, ale aj WiFi a LTE internetovú sieť. Nechýbajú ani športové aktivity ako turistika, cyklistika, joga, plávanie alebo beh, celkovo až 120 programov domáceho cvičenia. Aplikácia Strava priamo v hodinách. Používateľské rozhranie je veľmi prehľadné, reakcie rýchle vďaka procesoru s dvoma jadrami Exynos 9110 (1,15 Ghz – 1 GB RAM). Hodinky sú dodávané s nabíjačkou pre bezdrôtové nabíjanie.

Samsung Galaxy Watch 3 majú puzdro z odolnej nerezovej ocele. Priemer puzdra je 41 mm a uhlopriečka detailného Super AMOLED displeja je 1,2 palca (360 x 360 px). Ide o odolné sklo Gorilla Glass DX, ktoré odolá zvýšenému tlaku. Hodiny disponujú vojenským certifikátom odolnosti MIL-STD-810G a sú vodoodolné do hĺbky 50 M (5 ATM). Sprchovanie, umývanie riadu alebo plávanie s nimi nie je žiadnym problémom. Na ruke sa hodinky dámam budú nosiť veľmi pohodlne vďaka koženému remienku. Remienok je možné jednoducho vymeniť.

Guľatý ciferník je navyše veľmi elegantný a na ruke pôsobia hodinky veľmi prirodzene. Jedinou nevýhodou je podľa nás výdrž batérie. Samsung Watch 3 nie sú lacné hodinky, no výdrž 43 hodín, ktorú uvádza výrobca, je žalostne malá. Pri zapnutom GPS a aktívnych senzoroch sa dočkáte výdrže menej ako 10 hodín. Na dlhšej turistike sa tak ľahko môže stať, že hodinkám dôjde energia.

Od týchto hodiniek je potrebné mať len tie najvyššie očakávania. Samsung Galaxy Watch 3 ich však s radosťou splnia. Je len málo, čo by sa dalo týmto elegantným dámskym smart hodinkám vyčítať. Azda najväčšou slabinou je výdrž batérie, ktorá je tabuľkových 43 hodín, no ide skôr o ideálny údaj, ku ktorému sa zrejme nedopracujete. Hodinky však umožňujú spotrebiteľom telefonovať, čítať SMS, správy z aplikácií a k dispozícii máte aj všetky notifikácie. Hodinky majú veľmi svižný operačný systém Tizen a výkonný 2-jadrový procesor Exynos 9110. Priamo telefonovať vám umožňujú aj dámske smart hodinky Huawei Watch GT2 Pro.

Zákazníci sa tešia aj kvalitnému Super AMOLED displeju, ktorého farebné podanie je krásne, čitateľnosť na priamom slnku je perfektná. Nehovoriac o tom, že mnoho dám si hodinky vyberie pre hodnotný dizajn, kožený remienok a nádherne odolné nerezové puzdro. Namerané hodnoty z hodiniek sú presné a poteší aj rýchla GPS lokalizácia. Hodinky sú veľmi ľahké a príjemne sa nosia na ruke počas celého dňa. Hodinky sa jednoducho ovládajú, hoci s množstvom funkcií sa nejakú dobu určite budete zoznamovať.

Pozitíva

Možnosť telefonovania – eSIM
Vysoká kvalita spracovania a dizajn
Presnosť nameraných hodnôt

Negatíva

Sklamanie z výdrže batérie
Vyššia cena

Výdrž batérie: 43 hodín ● Displej: Super AMOLED/dotykový ● Rozlíšenie displeja: 360 x 360 px ● Priemer ciferníka: 41 mm ● Uhlopriečka displeja: 1,2“ ● Typ skla: Corning Gorilla Glass DX+ ● GPS: áno ● Bluetooth: áno ● WiFi: áno ● Bezkontaktná platba: áno/NFC ● Telefonovanie: áno/LTE/eSIM ● Hmotnosť: 48 g ● Vodoodolnosť: 5 ATM ● Odolnosť: MIL-STD-810G ● Materiál puzdra: nerezová oceľ ● Remienok: kožený

Garmin Lily Sport

Vodoodolné smart hodinky, dotykový LCD displej, uhlopriečka 1“, hmotnosť 24 g, výdrž batérie 5 dní

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak patríte medzi tie dámy, ktoré si na dizajn pri smart hodinkách potrpia a požadujú, aby boli nielen praktickým, ale ja dizajnovým doplnkom, potom sú samrt hodinky Garmin Lily Sport asi optimálnou voľbou. Nezaostávajú ani funkciami. Integrovaný je GPS modul, dokážu merať saturácia krvi, srdcový tep, ale monitorujú aj spánok. Navyše vás upozornia na hydratáciu tela. Využívajú aplikáciu Garmin Connect.

Smart hodinky Garmin Lily Sport sú konštruované na každodenné nosenie pre všetky ženy. Dizajn je vec jedna, no funkčnosť druhá. Hodinkám naozaj nechýba takmer nič, no medzi parametrami budete márne hľadať NFC funkciu, tá totiž chýba a cez Garmin Pay teda nezaplatíte. Mierne sklamanie. Každopádne, hodinky ponúkajú meranie takmer všetkých metrík – kalórie, kroky, vzdialenosť, srdcový tep, pulzný oxymeter alebo meranie miery stresu. Špecifická je funkcia merania aktivity, upozornenie na neaktivitu alebo dychové cvičenia. Samozrejmosťou sú aj športové režimy, ako beh, chôdza, bicykel, plávanie, joga a mnohé iné. Hodinky sú vodoodolné a je s nimi možné povrchové plávanie.

Medzi funkciami je pre ženy podstatný menštruačný kalendár. Budíky, časovač či alarmy sú samozrejmosťou. Priame telefonovanie možné nie je, no môžete dostávať notifikácie alebo upozornenia na SMS správy, správy z aplikácií či hovory. Máte tiež možnosť zasielania krátkych odpovedí. To umožňuje len systém Android. Presnosť meraných dát je naozaj veľmi relevantná. Čo sa týka výdrže batérie, avizovaných 5 dní je optimistických a skôr reálnych pri nie úplne aktívnom smart režime. Realita je okolo 3 dní.

„Hodinokrásky“, ako nazval tento model samotný výrobca, majú naozaj jedinečný dizajn, ktorý v sebe spája eleganciu, praktickosť a zároveň sa dokáže odlíšiť od konkurencie. Po stránke imidžu ide zrejme o kúsok, ktorý hľadá množstvo žien. Elegantný okrúhly ciferník má pritom priemer len 35 mm a hodinky vážia neuveriteľných 24 g. Puzdro je z odolného polyméru a luneta je chránená exolovaným hliníkom. Gorilla glass sklíčko zvyšuje odolnosť hodiniek tiež. Vodoodolnosť má hodnotu 5 ATM (50 M). Nemusíte sa tak báť sprchy ani povrchového plávania v bazéne. Hodinky prežijú nejaký ten ponor, nie sú však stavené na dlhodobé ponory.

Displej má 1 palec, čo by sa mohlo javiť ako málo, no LCD monochromatický displej sa správa veľmi dobre aj na slnku. Hodinky sú na ruke veľmi nenápadné. Disponujú Bluetooth rozhraním a vďaka tomu je možné pripojiť ich k mobilu. Podporujú operačné systémy iOS i Android. Na ovládanie v mobile, monitoring hodnôt, metrík, ale aj iné nastavenia budete využívať aplikáciu Garmin Connect.

Začať musíme, pochopiteľne, hlavným dôvodom, prečo sú tieto hodinky také obľúbené. Je to ich dizajn. Spotrebiteľom sa páči nielen elegancia, ale aj minimalistický dizajn, krásne spracovaná luneta a komfortné nosenie. Veď hodinky vážia len 24 g a na dámskom zápästí vyzerajú naozaj vkusne. Spotrebitelia si pochvaľujú prítomnosť GPS, naopak, absentujúce NFC a nemožnosť platiť hodinkami je trocha na škodu. Zákazníci vnímajú tiež veľmi dobré a presné meranie metrík, ktoré sú veľmi blízko realite.

Oceniť treba aj dobre navrhnutú aplikáciu, Garmin Connect je dlhodobo považovaná za veľmi flexibilnú a funkčnú aplikáciu. Smart hodinky Garmin Lily Sport v sebe ukrývajú nielen elegantný, ale aj športový potenciál. Preto chválime, že sa nezabudlo ani na športové režimy. Spotrebitelia sú radi aj za to, že hodinky disponujú monitoringom spánku, hydratácie alebo merajú úroveň saturácie kyslíkom v krvi. Výdrž batérie je pomerne náročné odhadnúť, ide o individuálne využívanie. Pri zapnutom aktívnom meraní 24 hodín denne sa však na hodnotu 5 dní určite nedostanete. V realite rátajte skôr s tromi dňami. Ak požadujete vyššiu výdrž, nechcete platiť viac a dokonca vám hodinky umožnia aj bezkontaktne platiť, alternatívou sú dámske smart hodinky Garmin Venu SQ.

Pozitíva

Extrémne ľahké a kompaktné
Elegantný dizajn
Presné meranie a GPS modul

Negatíva

Slabšia výdrž batérie
Neumožňujú bezkontaktné platby

Výdrž batérie: 5 dní ● Displej: LCD/dotykový ● Rozlíšenie displeja: 240 x 201 px ● Priemer ciferníka: 35 mm ● Uhlopriečka displeja: 1,00“ ● Typ skla: Gorilla glass ● GPS: áno ● Bluetooth: áno ● WiFi: nie ● Bezkontaktná platba: nie ● Telefonovanie: nie ● Hmotnosť: 24 g ● Vodoodolnosť: 5 ATM ● Materiál puzdra: tvrdený polymér + PVD + hliník ● Remienok: silikónový

Amazfit Verge

Vodoodolné smart hodinky, dotykový AMOLED displej, uhlopriečka 1,3“, hmotnosť 46 g, výdrž batérie 5 dní

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Na našom trhu je Amazfit Verge už preverenou kvalitou. Ide o unisex smart hodinky vhodné pre mužov i ženy. Ich najväčšou devízou je komplexnosť, ktorou disponujú. Hodinkami je možná bezkontaktná platba, vstavaná je i GPS a k tomu všetkému, tento model je dokonalým spoločníkom pre športové aktivity.

Nielen tak sú Amazfit Verge považované vo svete samrt hodiniek za skutočného priekopníka. V pomere ceny a kvality totiž len ťažko nájdete smart hodinky, ktoré by dokázali spojiť toľko praktických funkcií a zároveň plniť i úlohu športtesteru. Vo výbave nechýbajú senzory, ako akcelerometer, gyroskop, barometer, krokomer alebo snímač srdcového tepu. Nesnímajú len hodnotu saturácie kyslíka v krvi. Ďalej však dokážu merať vzdialenosť, kroky, spálené kalórie, monitorujú dokonca aj váš spánok. Na výber potom máte 12 konkrétnych športových režimov. Spolupracujú s operačnými systémami iOS a Android. A umožňujú jednoduché spárovanie sa s telefónom. Využívajú aplikáciu Zepp, ktorá vám zobrazí všetky namerané hodnoty a môžete si takisto vybrať vzhľad ciferníka a robiť individuálne nastavenia.

Dotykový AMOLED displej reaguje skvele a problémom nie je ani viditeľnosť na slnku. Šírka puzdra je 43 mm, no na dámskom zápästí nepôsobia vôbec zle, hoci je faktom, že ide skôr o športový dizajnUhlopriečka má 1,3 palca a displej je chránený Gorilla glass. Rozlíšenie je 360 x 360 a veľmi vydarené je i farebné podanie. Nechýba ani prehrávač hudby s interným úložiskom 4 GB, reálne však ide o 1,9 GB, keďže zvyšok zhltne systém a ostatné funkcie. Nastavenie systému je jednoduché a rovnako tak to platí aj o ovládaní menu či ovládaní aplikácie. Remienok je silikónový. Hodinky disponujú stupňom ochrany IP68 (5 ATM), odolajú vlhkosti, je možné sa s nimi osprchovať či zaplávať si v bazéne (povrchové plávanie).

Čím prekvapia aj vzhľadom na cenu, pretože v danom segmente ide skôr o výnimku, než pravidlo, je možnosť telefonovania. Hovory teda môžete prijať alebo odmietnuť, no vďaka synchronizácií s Bluetooth môžete na dané číslo aj zavolať a telefonovať priamo cez hodinky. Hoci je zvuk mierne oneskorený a neodporúčame hodinky kupovať výhradne pre túto funkciu, telefonovanie je možné a oproti konkurentom tak spĺňajú aj túto často žiadanú požiadavku.

Medzi takú patrí aj možnosť platenia cez hodinky, NFC je prítomné a bezkontaktné platby sú možné, no len cez Alipay, ktorých služba u nás nie je prevádzkovaná, takže v praxi to nie je tak úplne možné. Dizajnom hodinky dámske publikum zrejme neohúria, no možno budú sympatické tým, ktorí hľadajú športové hodinky s naozaj perfektnou funkcionalitou a zároveň chcú maž aj športového asistenta, ktorý bude monitorovať ich tréning. Opomenúť nesmieme ani výdrž batérie. Tá je zhruba 3 dni, no dostať sa môžete aj na 5-dňovú hranicu, avšak obmedziť musíte niektoré merania. Nabitie batérie trvá približne hodinu.

Zo skúseností zákazníkov je zrejmé, že smart hodinky Amazfit Verge sú vo svojej podstate na trhu jedinečným kúskom. Spotrebitelia často spomínajú na pomer ceny a funkcionality, pretože hodinky v sebe spájajú praktické manažérske funkcie a zároveň plnia aj úlohu športtesteru. Pochváliť musíme vydarený AMOLED displej. Zákazníci oceňujú, že je možné telefonovanie priamo cez hodinky, čo v danom segmente nie je samozrejmosťou. Veď telefonovať vám umožňujú napríklad smart hodinky Samsung Galaxy Watch 3, ktoré sú však v úplne inej cenovej kategórii. Veľmi presné je aj meranie bežných aktivít. Niektorí spotrebitelia občas hlásili vypadávanie signálu GPS či pomalšie pripájanie.

Ide o unisex model, no dámske publikum môže odradiť čisto športový dizajn. Plastové vyhotovenie nepôsobí extrémne kvalitne, no odolnosťou na tom nie sú tak zle. Podobne ako konkurenti disponujú odolnosťou IP68. Hodinky sú veľmi ľahké. Výdrž batérie (390 mAh) je na úrovni 3 až 5 dní, zleží od spôsobu používania a pokojne sa môžete dostať aj na týždeň. V pomere ceny a kvality sú tak v tomto prípade tieto smart hodinky dokonalým príkladom toho, že všetky potrebné funkcie je možné spojiť a ponúknuť za relatívne dostupnú cenu. Ak chcete hodinky, ktoré budú zástupcom strednej cenovej kategórie, spojením športu a praktických funkcií, smart hodinky Amazfit Verge sú jedným z vážnych kandidátov.

Pozitíva

Pomer ceny a funkcionality
AMOLED displej
Možnosť telefonovania z hodiniek

Negatíva

Občas nepresná a pomalá GPS
Skôr športový dizajn
Bez podpory slovenského jazyka

Výdrž batérie: 5 dní ● Displej: AMOLED /dotykový ● Rozlíšenie displeja: 360 x 360 px ● Priemer ciferníka: 43 mm ● Uhlopriečka displeja: 1,3“ ● Typ skla: Gorilla glass ● GPS: áno ● Bluetooth: áno ● WiFi: áno ● Bezkontaktná platba: áno ● Telefonovanie: áno ● Hmotnosť: 46 g ● Vodoodolnosť: 5 ATM ● Materiál puzdra: plast ● Remienok: silikónový

Ďalšie zaujímavé produkty

Vzhľadom na veľmi širokú ponuku v tomto segmente sme vybrali aj ďalšie alternatívne modely dámskych smart hodiniek, ku ktorým sme pripravili stručné charakteristiky. Tieto dámske inteligentné hodinky patria v našom porovnávacom teste do užšieho výberu. Zaujali nás svojimi parametrami, dizajnom, či referenciami zákazníkov, funkciami a ďalšími vlastnosťami. Ak vás nezaujali recenzované modely vyššie, možno práve tu medzi alternatívnymi smart hodinkami nájdete to, čo hľadáte.

Nádherné elegantné dámske samrt hodinky Aligator Watch Lady sú krásne prepracované hodinky vyrobené z ľahkej zliatiny. Dotykový 1,32-palcový displej má nastaviteľný dizajn číselníka. GPS je vo výbave, NFC však nie, no hodinky dokážu merať vzdialenosť, kroky, srdcový tep a nechýba ani menštruačný kalendár. K dispozícii sú viaceré športové režimy na beh, cyklistiku, jogu či fitness. Výdrž batérie je do 7 dní. Hodinky sú navyše cenovo veľmi dostupné.

Tieto hodinky môžu byť vaším denným spoločníkom i osobným trénerom. Garmin Venu 2 sú síce drahšie smart hodinky, no ponúkajú bohaté funkcie a nekonečnú flexibilitu. Prezentujú sa športovou eleganciou. Majú kvalitný AMOLED displej s rozlíšením 416 x 416 px. Nechýba im GPS, WiFi a NFC, takže môžete realizovať aj bezkontaktné platby. Integrovaný je hudobný prehrávač a prednastavených je 20 športových režimov. Ohúria výdržou batérie až 11 dní. Nevýhodou je, že napriek cene neponúkajú možnosť telefonovania cez hodinky. Možné sú notifikácie a zobrazovanie správ. Meranie hodnôt je veľmi presné.

Lacné smart hodinky Amazfit Bip U považujeme za unisex model. Dotykový displej má 1,43 palca, puzdro má hranatý tvar. Prekvapia zvýšenou výdržou batérie na úrovni 9 dní. Nechýba im krokomer, akcelerometer, merajú vzdialenosť, kalórie, ale súčasťou je aj menštruačný kalendár či senzor na meranie okysličenia krvi. NFC nie je vo výbave hodiniek, avšak GPS a GLONASS nechýbajú. Konštrukcia však má zvýšenú odolnosť až do 5 ATM. Nechýbajú ani športové režimy – beh, cyklistika, joga a iné.

Garmin Vivomove 3S sú dámske smart hodinky s kvalitným OLED displejom a navyše i analógovým ciferníkom. Na prvý pohľad tak ide o štýlové elegantné dámske hodinky. Pritom však monitorujú váš spánok, pitný režim, merajú vzdialenosť, pulz, kalórie, okysličenie krvi či kroky. Hodinky majú integrovaný GPS modul, takže presnosť metrík je veľmi dobrá. Smart hodinky automaticky rozlišujú typ pohybu – beh, chôdza, plávanie. Výdrž batérie je okolo 7 dní a hodinky sú nabíjané cez USB kábel. Telefonovanie ani NFC nie sú dostupné.

Zo širšieho výberu nevynecháme ani dámske smart hodinky Garmin Vivomove 3. Tieto nenápadné inteligentné hodinky sú zdobené krásnym AMOLED displejom. Kompatibilné sú s operačnými systémami iOS aj Android. V bežnom režime vydrží batéria okolo 5 dní. Puzdro je hliníkové s odolnosťou do 5 ATM. Problémom tak nie je ani povrchové plávanie. S hodinkami vďaka NFC môžete platiť bezkontaktne. Chýba však integrovaný GPS modul. Monitorujú spánok, hladinu stresu alebo okysličenie krvi. Samozrejmosťou sú smart notifikácie z hovorov, SMS či aplikácií.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Konkurencia je medzi výrobcami tejto drobnej elektroniky veľmi veľká. Výrobcovia sa často predbiehajú v detailoch, ktorými sa snažia spotrebiteľovi ponúknuť viac než ostatní. Ak sa pri výbere zameriavate na najobľúbenejšie – najpredávanejšie smart hodinky, potom by ste vždy mali vedieť, prečo je daný model najpredávanejší. Častou príčinou je cena, pomer ceny a kvality, funkcie alebo komplexnosť ponúkanej výbavy. Aby ste nemuseli lustrovať u predajcov, prinášame vám prehľadnú tabuľku najpredávanejších dámskych smart hodiniek podľa databázy Heureka.sk, na ktoré sa rozhodne oplatí pozrieť. Ako budúci používateľ však nevsádzajte len na odporúčania iných, snažte sa zhodnotiť, či dané parametre budú vyhovovať práve vášmu účelu používania.

Názov Hodnotenie Detail
Madvell Pulsar 5* Zobraziť produkt
Armodd Prime 5* Zobraziť produkt
Samsung Galaxy Watch5 Pro 5* Zobraziť produkt
Xiaomi Redmi Watch 3 Active 5* Zobraziť produkt
Samsung Galaxy Watch6 5* Zobraziť produkt

Bližšie info, ako si vybrať smart hodinky nájdete TU.

Otázky a odpovede – FAQ

Zaujíma vás niečo ohľadom výberu dámskych smart hodiniek? Chcete vedieť viac o konkrétnom modeli? Chýbajú vám nejaké informácie? Neváhajte nás kontaktovať v komentároch. Sekciu otázok a odpovedí pravidelne kontrolujeme a odpovieme vám, čo najskôr. Budeme tiež radi, ak sa podelíte s ostatnými spotrebiteľmi o vaše skúsenosti, ktoré s inteligentnými hodinkami máte. Môžete tak pomôcť ostatným ženám, ktoré sa snažia vybrať si, čo najlepšie. Testmagazín, vždy na strane spotrebiteľa.

Každý výrobca dodáva spolu so smart hodinkami aj potrebné príslušenstvo. Hodiny teda nabíjate za pomoci pribalenej nabíjačky. Môže ísť o rôzne typy od štandardných nabíjacích káblov cez magnetické nabíjačky, puzdrá alebo nabíjacie stanice. Vždy však odporúčame používať originálne nabíjacie zariadenia.

Pri smart hodinkách sa môžete stretnúť s dvoma údajmi odolnosti. Jediným z nich je skratka IP – Ingress protection, ktorá informuje spotrebiteľa o stupni ochrany voči vode a mechanickým časticiam. Ak požadujete, aby boli hodinky odolnejšie, samozrejmosťou by malo byť označenie IP67 alebo IP68 – takéto hodinky už zvládnu nielen sprchovanie, ale aj trvalé ponorenie. Medzi najodolnejšie patria smart hodinky, ktoré nesú označenie MIL-STD-810. Ide o špeciálny vojenský štandard odolnosti. O tom, ako s hodinkami zaobchádzať vo vode, informuje aj údaj ATM, ktorý udáva, do akej hĺbky dokážu hodinky fungovať. Neznamená to však, že sú vhodné na potápanie v takejto hĺbke. Najmenej odolné modely disponujú len 2 ATM (20 m) alebo 3 ATM (30 m). Odolnejšie modely, s ktorými sa môžete ísť aj potápať, majú označenie 5 ATM (50 m) alebo 10 ATM (100 m). Existujú taktiež špeciálne kategórie, ktoré predurčujú smart hodinky napríklad na športové aktivity. Alternatívou môže byť aj fitnes náramok.

Veľmi komplexná otázka, pretože vždy je potrebné myslieť na to, čo vám dané inteligentné hodinky dokážu za danú cenu ponúknuť. Nehovoriac o konkrétnych nárokoch spotrebiteľa. My pri porovnávacích testoch vždy zohľadňujeme pomer ceny a kvality, preto v našom výbere nájdete aj relatívne lacné smart hodinky, ktoré dokážu splniť požiadavky menej náročného spotrebiteľa. Ak sa však pozrieme na najlacnejšie smart hodinky na trhu, cena sa bude pohybovať od 20 do 50 eur. Lacnejšie modely sú skôr detské či hračkárske. Od takýchto hodiniek však nečakajte príliš kvalitnú softvérovú podporu a rovnako tak ani presné hodnoty, údaje či kvalitnú senzorovú výbavu. Ide skôr o imidžovú záležitosť ako o praktický doplnok. Ak už chcete siahnuť po lacnejších modeloch, za sumu okolo 25 eur môžete mať smart hodinky Haylou LS02 – potešia dobrou výdržou batérie okolo 20 dní, podporujú OS Android i iOS a dokážu merať srdcový tep, kalórie, prejdenú vzdialenosť či kroky. Recenzie sú prekvapivo pozitívne. Za necelých 15 eur sú lacnou alternatívou smart hodinky iGET FIT F45 – majú 1,7-palcový IPS displej, senzor srdcového tepu, zmerajú aj okysličenie krvi a majú aj niekoľko športových režimov. Do tretice požiadavku lacných smart hodiniek spĺňa aj model Niceboy Watch 3 – hodinky ponúknu upozornenie na notifikácie, výdrž okolo 6 dní, 5 športových režimov a stupeň krytia IP67.

Áno, samozrejme, zakúpenie náhradných remienkov na smart hodinky je možné. Vždy záleží od konkrétneho modelu. Niektorí výrobcovia majú špecifické upevnenie remienka, preto je možné zakúpiť len výrobcom dodávané remienky, prípade alternatívy s rovnakým typom zapínania. Náhradné remienky na smart hodinky zakúpite aj TU. V prípade niektorých modelov smart hodiniek je možné zakúpiť náhradné remienky aj v klasickom hodinárstve. Možná je dokonca taktiež výmena silikónového remienka za kožený alebo naopak.

Armodd Wristcandy 2

Dotykový IPS displej, uhlopriečka 1,09“, hmotnosť 56 g, odolnosť IP68, výdrž batérie 3 dni/bežný režim

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Model je určený pre menej náročné dámy, ktoré hľadajú inteligentné hodinky, zároveň imidžový doplnok, no v neposlednom rade aj praktického spoločníka pre bežné dni. Smart hodinky Armodd Wristcandy 2 zaujali okrem nízkej ceny aj solídnym spracovaním, výdržou batérie a milo prekvapilo i funkcionalita.

Smart hodinky, ktorých cenovka sa pohybuje na úrovni 50 eur možno nedisponujú NFC a nepodporujú teda bezdrôtové platby, nemajú ani integrovaný GPS modul, no vzhľadom na parameter ceny, dokážu zaujať inými funkciami. Hodinky majú štýlový kruhový ciferník a na prvý pohľad pôsobia veľmi moderne a elegantne. Kompatibilné sú so systémom iOS i Android. Celé menu je v češtine a hoci ide len o IPS displej s uhlopriečkou 1,09 palca, displej je dobre čitateľný. Na priamom slnku však má problémy. Jas displeja môžete manuálne regulovať. Na výber máte vďaka aplikácii DaFit až 100 dizajnov ciferníkov a dokonca môžete nahrať aj vlastnú fotku.

Hodinky merajú tep, kalórie, prejdenú vzdialenosť, saturáciu kyslíka v krvi a monitorujú spánok. Z tohto pohľadu spĺňajú všetky nároky spotrebiteľa. Pri športovom využití máte k dispozícii niekoľko športových aktivít, ako beh, chôdza, bicyklovanie, švihadlo, futbal alebo plávanie. Puzdro disponuje odolnosťou IP68 – tento stupeň krytia chráni hodinky proti striekajúcej vode a proti mechanickému poškodeniu. Nevadí im dážď či sprcha, no plávanie (povrchové plávanie v bazéne) je na zváženie. Výrobca neuvádza odolnosť v atmosférach. Hodinky sú vybavené aj Bluetooth rozhraním a môžete cez ne ovládať mobilný hudobný prehrávač.

Častým parametrom, ktorý spotrebiteľov zaujíma, je výdrž batérie. Výrobca uvádza výdrž batérie v aktívnom režime na úrovni 3 dní, na základe recenzií spotrebiteľov však môžeme konštatovať, že sa pohodlne dostanete na hranicu 5 a viac dní. Samozrejme, športové aktivity batériu s kapacitou 180 mAh vybíjajú omnoho rýchlejšie.

Možnosť telefonovať skrz hodinky k dispozícii nie je, no to platí aj o mnohej drahšej konkurencii. Notifikácie z rôznych aplikácií sú samozrejmosťou. Na prichádzajúce správy vás upozorní zariadenie vibrovaním. Samostatne sme vyčlenili funkciu monitorovania menštruačného cyklu alebo možnosť diaľkového spustenia fotoaparátu. Hodinky vážia 56 g a sú dodávané so silikónovým remienkom a USB nabíjacím káblom.

Nenáročný spotrebiteľ len ťažko bude namietať, že za danú sumu by hodinky podliezli pomyselnú „latku“. A je to fakt. Viacero spotrebiteľov uvádza, že hodinky splnili ich nároky. Dámy sú spokojné predovšetkým s elegantným dizajnom, ale takisto širokou podporou funkcií. Nechýba monitoring spánku, meranie saturácie kyslíka v krvi alebo menštruačný kalendár. Milo hodinky prekvapili aj kvalitou materiálov a výdržou batérie, ktorá sa pohybuje vyššie ako uvádza výrobca. Dámske smart hodinky Armodd rozhodne využijete pri športových aktivitách.

Aplikácia DaFit je veľmi všestranná, zobrazuje namerané hodnoty a umožňuje tiež nastavenie dizajnu ciferníka vrátane vlastnej fotografie. Ovládanie je jednoduché a spokojnosť panuje aj s dotykovým displejom. Jedinou výhradou v tomto smere je trocha prehnaná citlivosť.

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Veľké množstvo funkcií
Dizajn

Negatíva

Bez GPS
Citlivé reakcie displeja
Bez NFC

Výdrž batérie: 3 dni/bežný režim ● Displej: IPS/dotykový ● Rozlíšenie displeja: 240 x 240 px ● Priemer ciferníka: - mm ● Uhlopriečka displeja: 1,09“ ● Typ skla: - ● GPS: nie ● Bluetooth: áno ● ANT+: nie ● Bezkontaktná platba: nie ● Hmotnosť: 56 g ● Odolnosť: IP68 ● Tvar puzdra: okrúhly ● Remienok: silikónový

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Inteligentné hodinky

Vaše hodnotenie:
(91.6%)

Komentáre
Sabína 25.May.2022

ARMODD Wristcandy 2 síce vyzerajú pekne, ale za tie peniaze nestoja, neodporúčam ich. Merania nie sú presné, ovládanie nie je intuitívne a hodinky sú kazové. Škoda, že som sa dala zlákať pekným dizajnom, druhýkrát by som ich už nekúpila.

Odpovedať

Janka 26.May.2022

Hodinky Garmin Venu Sq majú príjemný vzhľad a intuitívne menu. Postačujú mi na sledovanie denných športových aktivít aj na monitorovanie spánku. Ergonómia hodiniek by mohla byť o niečo lepšia a párkrát sa mi stalo, že sa odpojili od mobilu, potom som ich musela reštartovať, aby opäť naskočili. Remienok je dosť tvrdý, odporúčam ho vymeniť za vlastný. Napriek niektorým mínusom sú to vydarené hodinky.

Odpovedať

Slávka 30.Jun.2022

ARMODD Wristcandy 2 za tie peniaze určite nestoja, neodporúčam ich, po troch týždňoch sa pokazili. Nefungujú vôbec. Inak sú hodinky pekné, kupovala som ich kvôli dizajnu a dobrej cene. Možno som mala len pokazený kus, hodinky sú inak fajn. Dokážu sa spárovať s mobilmi s Androidom aj iPhonom.

Odpovedať

Saška V. 04.Jul.2022

Amazfit Verge spĺňajú všetko podľa popisu. Vadí mi, že pri púšťaní MP3 sa nedá priamo vybrať adresár alebo album. Treba sa preklikávať cez všetky pesničky. Baterka, žiaľ, nevydrží 5 dní ako je v popise. Vydrží menej, ale je pravda, že im dávam zabrať. Niekedy dlhšie chytajú GPS signál. Inak sú hodinky fajn a som s nimi spokojná.

Odpovedať

Alica 11.Jul.2022

Používam Apple Watch SE a som s nimi maximálne spokojná. Cena je vyššia, ale funkcie sú super, vôbec nemusím vyťahovať mobil z kabelky. Cez hodinky si vybavím smsky aj telefonické hovory. Tu však ich možnosti nekončia. Vadí mi len krátka výdrž batérie. Pri bežnom používaní vydržia dva dni, keď ich používam častejšie, musím nabíjať každý deň.

Odpovedať

Zitka 12.Aug.2022

Niceboy X-fit Watch Pixel majú pekný unisex dizajn, čiže pokojne sa hodia pre dámy aj pre pánov. Páči sa mi prehľadné menu aj jednoduché ovládanie. Výdrž baterky je dobrá. Hodinky mám dva týždne a ešte som ich nenabíjala. Ľahko sa spárovali s aplikáciou v mobile a zatiaľ som nezaznamenala žiaden problém. Displej je slušný a slnko dobre čitateľný. Môžem len odporučiť. Ešte dodám, že ide o lacnejšie hodinky, preto nie sú vhodné na plávanie a nepodporujú GPS ani NFC - čiže s hodinkami sa nedá platiť.

Odpovedať

Renátka 17.Aug.2022

Garmin Lily Sport sú športové a zároveň elegantne pôsobiace hodinky. Sú menšie a teda ideálne na ženskú ruku. Aplikácia je prehľadná, hodinky sú extrémne ľahké a kompaktné. Oceňujem presné merania aj GPS modul. Mínusom je horšia výdrž batérie a tiež fakt, že neumožňujú bezkontaktné platby. Ak hľadáte športovú eleganciu, určite si prídete na svoje.

Odpovedať

Alica 16.Oct.2022

Mám Amazfit Verge a som s nimi spokojná, hoci baterka mi nevydrží 5 dní, ako avizuje výrobca, je to kratšie. Výdrž ale závisí od používania, ja im dávam dosť zabrať. Niekedy sa mi stáva, že hodinky dlho chytajú GPS signál. Majú všetky funkcie, ktoré som od nich očakávala. Páči sa mi, že môžem meniť vrchné kryty a tiež náramky, takže vždy mám hodinky zladené s tým, čo mám práve na sebe. Plusom je rýchle nabitie hodiniek a možnosť prehrávania hudby.

Odpovedať

Veronika 16.Nov.2022

Do daru som dostala hodinky Niceboy X-fit Watch Pixel. Majú pekný dizajn a prehľadné menu aj ovládanie. Páči sa mi, že menu je v slovenčine a výdrž batérie je veľmi dobrá. Mám ich na ruke už dva týždne a zatiaľ som ich nenabíjala. Spárovanie s aplikáciou v mobile prebehlo rýchlo a v poriadku. Fungujú ako majú. Displej je slušný, ale mohol byť o kúsok lepší, na priamo slnku nie je čitateľnosť stopercentná.

Odpovedať

Lucia 05.Dec.2022

Mám Huawei Watch GT 3 a zatiaľ som spokojná. Ide o kvalitné hodinky za dobrú cenu, s veľmi dobrými parametrami a presnými meraniami. Keďže sa aktívne venujem športu, som za ne vďačná. Pri športovej aktivite sa dajú potiahnutím do boku zobraziť ďalšie doplnkové údaje. Plusom je meranie životných funkcií, jednoduché ovládanie, pretože bočná korunka funguje výborne. Potešila dlhá výdrž batérie. Na žiadne zásadné nedostatky som neprišla.

Odpovedať