Benzínové krovinorezy

Najlepšie benzínové krovinorezy 2024 + recenzie

Benzínové krovinorezy sú najvýkonnejšou alternatívou. Slúžia na kosenie trávy, ale taktiež odolných porastov, ktoré by ste s klasickou kosačkou nepokorili ani vo sne. V našom teste benzínových krovinorezov sme pre vás na základe dôkladného hodnotenia vybrali víťaza, model Stiga SBC 656 DX, a niekoľko ďalších atraktívnych kúskov, ktoré nás oslovili pomerom medzi cenou a výkonom, celkovým prevedením či jednoduchým ovládaním. V prípade, že hľadáte rady týkajúce sa výberu tohto záhradného náradia, neprehliadnite ani náš návod na výber najlepšieho benzínového krovinorezu, ktorý bude ideálny práve pre vaše potreby.

Publikované: 02.06.2021
Aktualizované: 25.04.2024

Aký benzínový krovinorez kúpiť?

Na začiatku nášho testu najlepších benzínových krovinorezov sme si pre vás pripravili rýchly prehľad najdôležitejších parametrov 3 modelov od overených výrobcov, ktoré sa ukazujú ako populárne aj na základe spotrebiteľských recenzií. Pokiaľ vás zaujímajú naše detailné hodnotenia a porovnanie jednotlivých kúskov, odporúčame vám naše podrobné recenzie, v ktorých sme sa venovali všetkým špecifikáciám.

Názov Hodnotenie Detail
Stiga SBC 656 DX 5* Zobraziť produkt
VeGA C43 5* Zobraziť produkt
Fieldmann FZS 3003-B 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Stiga SBC 656 DX

Stiga SBC 656 DX

Benzínový, 1 500 W motor, objem motora 52,8 cm³, max. priemer struny 3 mm, možnosť použitia oceľového noža.

Zobraziť viac info

Stiga SBC 656 DX nie je najlacnejší. Na druhej strane je veľmi výkonný a kvalitný benzínový krovinorez, s ktorým môžete kosiť naozaj čokoľvek. Je vybavený silným motorom, pracuje pri vysokých otáčkach, okrem struny v ňom môžete použiť aj oceľové nože a vďaka praktickým riadidlám je jednoduchý na manipuláciu. Stiga SBC je dodávaný s celkom bohatým príslušenstvom, jedinou nevýhodou je trochu vyššia hmotnosť a menšia kapacita palivovej nádrže.

Cenový trhák
Demon RQ580

Demon RQ580

Benzínový, 1 400 W motor, objem motora 52 cm³, možnosť použitia oceľového noža, hmotnosť 7 kg.

Zobraziť viac info

Benzínový krovinorez a vyžínač Demon RQ580 je skutočným cenovým trhákom. Vzhľadom na jeho nízku obstarávaciu cenu má až prekvapivo silný výkon, veľkú kapacitu palivovej nádržky a spolu s ním dostanete i veľmi bohaté príslušenstvo. Krovinorez Demon RQ580 môžete používať so strunou aj oceľovým nožom. Za hlavné negatívum pokladáme jeho menej kvalitné prevedenie a nepraktické závesné popruhy, ktoré nedržia tak, ako by mali.

Náš TIP
Stihl FS 89

Stihl FS 89

Benzínový, 950 W motor, objem motora 28,4 cm³, možnosť použitia oceľového noža, hmotnosť 5,8 kg.

Zobraziť viac info

Benzínový krovinorez Stihl FS 89 je vyrobený z kvalitných materiálov, má postačujúci výkon a nízku hmotnosť. Ide o model, ktorý uspokojí všetkých stredne náročných spotrebiteľov. Celkom silný motor, ktorý v sebe spája benefity dvoj- a štvortaktu, je vhodný aj na údržbu zanedbaných trávnatých plôch s odolnejším porastom. K benefitom Stihl FS 89 patrí jednoduché ovládanie a dobré konštrukčné riešenie, k mínusom trochu vyššia obstarávacia cena.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Na základe čoho sme zostavili naše recenzie jednotlivých produktov? Naším základným „návodom“ boli konkrétne špecifikácie benzínových krovinorezov, ktoré súvisia najmä s ich reálnym výkonom. Aby sme mohli toto záhradné náradie medzi sebou aj porovnať, na začiatku sme si stanovili najdôležitejšie parametre, ktoré pri našom hodnotení zavážili najviac.

Pomer medzi kvalitou, výkonom a obstarávacou cenou
Reálny výkon
Sila motora
Max. priemer struny
Možnosť použitia oceľových nožov
Kvalita použitých materiálov a celkové prevedenie
Jednoduché a bezpečné ovládanie
Hmotnosť a jednoduchá manipulácia
Príslušenstvo

Predtým než sme sa mohli pustiť do recenzovania a porovnávania benzínových krovinorezov, sme ich museli do nášho testu vybrať. Ani táto časť testovania nebola jednoduchá. Veď skúste do prehliadača napísať „benzínový krovinorez“. Do niekoľkých sekúnd na vás „vyskočia“ stovky produktov, pričom mnohé z nich patria ku kvalitným i výkonným.

Práve preto sme sa museli od niečoho odpichnúť. Okrem spomínaných špecifikácií sme sa „opierali“ o popularitu daných modelov medzi spotrebiteľmiktorú sme hodnotili na základe recenzií a miery predajnosti na overených portáloch, napr. na Mall, Hej, Heureka či Alza. Zároveň sme hľadali v ponukách známych výrobcov benzínových krovinorezov, ako je Stihl, Stiga, Hecht, Fieldmann či Dolmar.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie benzínových krovinorezov

Už viete, na základe čoho boli vybrané a hodnotené jednotlivé modely v našom teste. Predtým, než sa pustíte do čítania recenzií, vás ešte chceme ubezpečiť, že neboli vytvorené na základe pokynov od výrobcov ani predajcov. Pri hodnotení sme sa snažili zanechať čo najväčšiu objektivitu, prihliadali sme aj na spotrebiteľské skúsenosti a vychádzali zo všeobecných odporúčaní, na základe ktorých je možné rozpoznať dobrý, lepší a najlepší benzínový krovinorez.

Víťaz testu

Stiga SBC 656 DX

Benzínový, 1 500 W motor, objem motora 52,8 cm³, max. priemer struny 3 mm, možnosť použitia oceľového noža.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Stiga SBC 656 DX sa síce môže javiť ako trošku drahší krovinorez, jeho výkon a kvalita sú však absolútne primerané k predajnej cene. Tento model je vybavený nadštandardne silným motorom s príkonom 1 500 W, objemom 52,8 cm³ a otáčkami, ktoré dosahujú max. rýchlosť 9 500 ot./min. Motor je riadený elektronicky, štartovanie je preto veľmi jednoduché, navyše, tento typ regulácie stojí za jeho nižším zaťažovaním, a teda i pomalším opotrebovaním.

Vďaka takémuto silnému výkonu môžete v krovinoreze Stiga SBC 656 DX použiť až 3 mm strunu, s ktorou pokosíte i naozaj hrubé stonky až kmienky. Jej šírka záberu predstavuje 45 cm, čo hodnotíme taktiež ako nadpriemer. Na rezanie kmeňov vám poslúži trojramenný oceľový nôž, ktorý je súčasťou balenia.

Celkové prevedenie krovinorezu Stiga na nás zapôsobilo veľmi dobre. Je tak akurát vyvážený, hriadeľ s vonkajším priemerom 30 mm je rovný a pevný, krovinorez má zosilnenú konštrukciu a je vybavený antivibračným systémomVyššia hmotnosť, ktorá presahuje 8 kg, sa preto v praxi nejaví až taká neznesiteľná.

K pohodlnému používaniu tohto modelu prispieva ergonomicky tvarovaná rukoväť, resp. 2 polohovateľné riadidlá s príjemnou mäkkou povrchovou úpravou, a dvojitý postroj, ktorý stojí za dobrým rozložením hmotnosti zariadenia. Plusom je praktické rozmiestnenie ovládacích prvkov priamo na jednom z riadidiel. Vzhľadom na obstarávaciu cenu by sme ocenili prítomnosť trochu väčšej palivovej nádržky. Tá má kapacitu 800 ml, čo je menej aj v porovnaní s podstatne lacnejším modelom Demon RQ580.

Pozitíva

Dobrý pomer medzi cenou a výkonom
Nadpriemerne silný motor
Kvalitné a robustné prevedenie

Negatíva

Menšia kapacita palivovej nádrže
Trochu vyššia hmotnosť

Typ motora = dvojtaktný ● Príkon = 1 500 W ● Objem motora = 52,8 cm³ ● Otáčky/max. otáčky motora = 7 500/9 500 ot./min. ● Kapacita palivovej nádrže = 800 ml ● Šírka záberu = 45 cm ● Priemer struny = 3 ml ● Hmotnosť = 8,2 kg

Cenový trhák

Demon RQ580

Benzínový, 1 400 W motor, objem motora 52 cm³, možnosť použitia oceľového noža, hmotnosť 7 kg.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Cena benzínového krovinorezu Demon RQ580 je naozaj veľmi nízka, a to najmä vzhľadom na jeho výkon. V tomto modeli sa ukrýva až prekvapivo silný benzínový motor s objemom 52 cm³, ktorý má príkon 1 400 W a dosahuje 8 000 ot./min., čo je len o niečo menej ako v prípade víťaza nášho testu, krovinorezu Stiga SBC 656 DX.

Na základe vyššie uvedených parametrov je jasné, že ide o skutočne výkonný model, s ktorým skultivujete i vskutku rozbujnené porasty s hrubými stonkami. Okrem struny v ňom môžete používať aj trojhranný oceľový nôžDemon je teda benzínový krovinorez a vyžínač v jednom.

Milým prekvapením je objemná nádržka na palivo, ktorá má kapacita 1,2 l. Rovnako tak nás prekvapilo i dodávané príslušenstvo. Okrem spomínaného oceľového noža s priemerom 25,5 cm k tomuto kúsku dostanete napr. ochranný štít hlavy, súpravu kľúčov, 2 strunové hlavy a dvojramenný popruh. Bohužiaľ, jeho kvalita, resp. prevedenie nie je najlepšie. Pod váhou krovinorezu, ktorá predstavuje 7 kg, sa môže uvoľňovať, preto sa pravdepodobne nevyhnete jeho uviazaniu „na uzol“. V takomto prípade však už nemôžete využiť „funkciu“ jeho dĺžkového nastavenia.

Keďže Demon RQ580 patrí medzi najlacnejšie benzínové krovinorezy, je logické, že nie je úplne dokonalý. Ako najväčší problém vnímame jeho celkové prevedenie a použité materiály, ktoré nie sú príliš odolné. Oceľový trojhranný nôž nie je najkvalitnejší, čo platí aj o ostatnom dodávanom príslušenstve. K najlepším nepatrí ani uchytenie držadiel, a ako potvrdzujú i samotné užívateľské recenzie na tento benzínový krovinorez, pred jeho prvým spustením je nutné poriadne „podoťahovať“ skrutky, inak hrozí odpadnutie karburátora či inej dôležitej časti. Áno, Demon RQ580 teraz nevyzerá ako vyslovene kvalitný model. Ak však hľadáte krovinorez na občasné použitie, za tú cenu vám ho môžeme určite odporučiť.

Pozitíva

Výborný pomer medzi (naozaj nízkou) cenou a výkonom
Veľká kapacita palivovej nádržky
Bohaté príslušenstvo

Negatíva

Menej kvalitné prevedenie a použité materiály
Nepraktický ramenný popruh

Typ motora = dvojtaktný● Príkon = 1 400 W ● Objem motora = 52 cm³ ● Otáčky motora = 8 000 ot./min.● Kapacita palivovej nádrže = 1 200 ml ● Šírka záberu = 42 cm ● Hmotnosť = 7 kg

Náš TIP

Stihl FS 89

Benzínový, 950 W motor, objem motora 28,4 cm³, možnosť použitia oceľového noža, hmotnosť 5,8 kg.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Benzínový krovinorez Stihl FS 89 je vhodný predovšetkým na kosenie hustých a odolných trávnatých porastov. Jeho výkon je totiž v porovnaní s ostatnými modelmi v našom teste o niečo nižší. Poradiť si, samozrejme, poradí aj s menej tuhými drevnatými stonkami, na sekanie krovia či mládnikov však nie je úplne ideálny.

Tento model má motor s objemom 28,4 cm³ s celkom nízkym príkonom 950 W.

Z hľadiska výkonu je teda o cca polovicu slabší ako náš víťaz, benzínový krovinorez Stiga SBC 656 DX, ale i ďalšie modely v našom teste. Stihl FS 89 je vybavený 4Mix motorom, ktorý v sebe spája pozitívne vlastnosti dvoj- a 4-taktných benzínových krovinorezov. V praxi ide najmä o nižšiu produkciu emisií, nižšiu hlučnosť, dobrý „ťah“ jednoduchšiu údržbu, keďže do motora nie je potrebné liať benzín aj olej (samostatne).

Veľmi pozitívnym parametrom je vcelku nízka hmotnosť. Stihl FS 89 váži necelých 6 kg, čo oceníte najmä pri dlhšej práci. Jeho súčasťou je pohodlný popruh s nastaviteľnou dĺžkou mäkkým čalúnením. Ďalej na ňom nájdete obojručnú rukoväť (riadidlá) s kruhovým priemerom, ktorú môžete polohovať bez použitia náradia.

Hnací hriadeľ je pružný, problémom, najmä pre nižšie osoby, môže byť iba jeho výška, ktorá predstavuje cca 180 cm. Ako pozitívum vnímame prítomnosť antivibračného systému, ktorý znižuje vibrácie na hlavnej rukoväti. Ich miera dosahuje 3,1 m/s2, čo nie je úplne málo, zároveň však nejde o nič neznesiteľné. K negatívam zaraďujeme trošku vyššiu cenu v porovnaní s výkonom tohto benzínového krovinorezu a pomerne malú kapacitu palivovej nádržky, ktorá má iba 710 ml.

Pozitíva

Dobrý výkon
Veľmi kvalitné prevedenie
Nízka hmotnosť a jednoduché ovládanie

Negatíva

Trochu vyššia cena v pomer k výkonu
Menší objem palivovej nádrže

Príkon = 950 W ● Objem motora = 28,4 cm³ ● Kapacita palivovej nádrže = 710 ml● Šírka záberu = 42 cm ● Hmotnosť = 5,8 kg

Lacná kvalita

Fieldmann FZS 5003-B

Benzínový, 1 400 W motor, objem motora 28,4 cm³, možnosť použitia oceľového noža, hmotnosť 6,6 kg, šírka záberu 44 cm.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Fieldmann FZS 5003-B je ďalším pomerne lacným krovinorezom. Podobne ako v prípade nášho cenového trháka, modelu Demon RQ580jeho prevedenie teda nie je najodolnejšie. Problémom sú najmä menej kvalitné materiály, prevažne tie z plastu, a taktiež horšia kvalita dodávaného oceľového noža. S týmto kúskom je preto potrebné pracovať opatrne, zároveň nie je ideálny do vyslovene drsných podmienok.

Z hľadiska udávaného výkonu sa Fieldmann FZS 5003-B vyrovná drahšiemu krovinorezu Stiga SBC 656 DX. Je vybavený dvojtaktným jednovalcovým motorom s objemom 52 cm³ a príkonom 1 400 W. V tomto modeli môžete použiť strunu s max. priemerom 2,4 mm, čo nevnímame až tak pozitívne, keďže pri kosení hrubších stoniek takáto „tenká“ struna nevydrží príliš dlho a veľa. Pri kultivovaní trávnatých a iných menej odolných porastov by vám však benzínový krovinorez Fieldmann mal vyhovovať. Jeho výkon i napriek tomu hodnotíme ako zrovnateľný s lacnejším krovinorezom Demon RQ580.

K nevyvrátiteľným pozitívam zaraďujeme poloautomatickú žaciu hlavu, široký záber kosenia, ktorý predstavuje 44 cm, možnosť použitia oceľového trojhranného noža a veľkú kapacita nádrže na palivo s objemom 1 000 ml. Plusovou je i celkom prijateľná hmotnosť tohto modelu od Fieldmann, ktorý váži cca 6,6 kg. Prácu s ním uľahčuje praktický ramenný popruh a dvojručná rukoväť, ktorú môžete polohovať alebo nastaviť jej umiestnenie na hriadeliŠtartovanie je jednoduché, pri opatrnom zaobchádzaní aj bezproblémové, čo platí taktiež o celkovom ovládaní tohto benzínového krovinorezu.

Pozitíva

Dobrý pomer medzi cenou a výkonom
Vysoký výkon
Jednoduchá manipulácia a ovládanie

Negatíva

Menej odolné prevedenie
Horšia kvalita použitých materiálov

Príkon = 1 400 W ● Objem motora = 52 cm³ ● Kapacita palivovej nádrže = 1 000 ml ● Max. priemer struny = 2,4 mm ● Šírka záberu = 44 cm ● Hmotnosť = 6,6 kg

Pre náročných

Stihl FS 240

Benzínový, 1 700 W motor, objem motora 37 cm³, hmotnosť 7 kg.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Stihl FS240 je určený pre náročných spotrebiteľov, čomu zodpovedá aj jeho nie najnižšia obstarávacia cena. V pomere k celkovej kvalite a výkonu tohto modelu ju však hodnotíme ako primeranú. Tento benzínový krovinorez je vybavený silným motorom s objemom 37 cm³, vysokým príkonom 1 700 W a otáčkami, ktoré dosahujú 8 500 ot./min.

Silný výkon sa odzrkadlil aj na jednej horšej vlastnosti, ktorou sú vyššie vibrácie na rukoväti. Výrobca hovorí o 4 až 4,6 m/s2, čo naozaj nie je máloAntivibračný systém funguje dobre, bohužiaľ, nedokáže vibrácie eliminovať natoľko, aby ste ich pri práci nepociťovali vo zvýšenej miere.

Naopak, hmotnosť tohto modelu nie je najvyššia. Pohybuje sa okolo 7 kg. Stihl FS240 aj napriek tomu odporúčame fyzicky zdatným a vyšším osobám, keďže dĺžka jeho hriadeľa je 180 cmOcenili by sme aspoň trochu väčšiu nádržku na palivo. Jej kapacita je 750 ml, čo výrobca prezentuje ako nadpriemer, v skutočnosti to však nie je veľa.

Spomínanú rukoväť, resp. dvojručné riadidlá hodnotíme pozitívne. Dajú sa jednoducho a bez použitia nástrojov nastaviť presne podľa vašich požiadaviek. Všetky ovládacie prvky sa nachádzajú priamo na nej, čo stojí za veľmi pohodlnou a praktickou obsluhou. Posledným plusom rukoväte je ergonomické tvarovanie a pogumovaný povrch, ktorý je príjemný na dotyk.

Stihl FS240 je vyrobený z odolných materiálov, je pevný a odolný. Kladne hodnotíme aj jeho dobré vyváženie a praktický dvojramenný závesný popruh, ktorý je dodávaný spolu s krovinorezom. Nájdete na ňom mäkké čalúnenie, čo oceníte hlavne pri dlhšom kosení. Vyslovene výnimočnou vlastnosťou tohto modelu je možnosť prepnutia do letného alebo zimného režimu. Tento úkon zvládnete pomocou prepnutia jediného tlačidla. Najväčšou výhodou tejto funkcie je však ochrana paliva v motore v chladnejšom období roka. tento Stihl teda môžete využívať celoročne, čo sa nedá povedať ani o 2 ďalších výkonných modeloch v našom teste, krovinorezoch Stihl FS 89 a Stiga SBC 656 DX.

Pozitíva

Dobrý pomer medzi cenou, kvalitou a výkonom
Veľmi silný motor a vysoký výkon
Letný a zimný režim

Negatíva

Vyššia miera vibrácií na rukoväti
Menšia kapacita palivovej nádržky

Príkon = 1 700 W ● Objem motora = 37 cm³ ● Otáčky motora = 8 500 ot./min. ● Kapacita palivovej nádrže = 750 ml ● Hmotnosť = cca 7 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

Nevybrali ste si žiaden z  modelov v našom teste benzínových krovinorezov? V tom prípade pre vás máme pripravených ešte niekoľko dobrých, silných a kvalitných produktov, ktoré sme nerecenzovali dopodrobna, ale iba zhodnotili ich kľúčové vlastnosti, ktoré súvisia s výkonom, ovládaním, prevedením a celkovou kvalitou tohto záhradného náradia.

Prvým modelom je Husqvarna 535 Rx, ktorý patrí do vyššej triedy benzínových krovinorezov. K jeho hlavným výhodám patrí silný motor s príkonom 1 600 W, objemom 34,6 cm³ a 8 220 ot./min. Tento benzínový krovinorez je možné používať buď s nožom na trávu, alebo s vyžínacou hlavou, má dostatočnú šírku záberu – 47 cm pri použití struny. Hmotnosť presahuje 6 kg.

Cena benzínového krovinorezu Hecht 163 Profi nie je najnižšia, pokiaľ však hľadáte nadpriemerne výkonný model, je určený práve pre vás. Hecht 163 je naozaj profi kúskom, a to z dôvodu silného motora s objemom 63,3 cm³, príkonom 2 300 W a 8 500 ot./min., 46 cm šírky záberu žacej hlavy a robustného prevedenia. Aj napriek týmto vlastnostiam nie je extrémne ťažký, má necelých 11 kg, a kvalitný antivibračný systém celkom efektívne znižuje úroveň vibrácii na obojručnej rukoväti.

Cenovo dostupný, šikovný a vcelku výkonný, to je v skratke krovinorez VeGA BC525PRO. Motor s objemom 52 cm³ a príkonom 2 200 W stojí za jeho skutočne vysokým výkonomdvojstrunová, poloautomatická žacia hlava v kombinácii s antivibračným systémom, prijateľnou hmotnosťou 10,8 kg a dobrou ergonómiou zas za veľmi pohodlným používanímZáber hlavy dosahuje až 43 cm, pri použití nožov klasických 25,5 cm, palivová nádržka má 1 l a pozitívne je i celkové prevedenie toho modelu.

Stihl FS 111 je naozaj zaujímavý model. V prvom rade, ide o Stihl, čo je už samo osebe zárukou kvality. V rade druhom je vybavený motorom s objemom 31,4 cm³ a príkonom okolo 1 000 W, ktorý je niečím medzi 2 a 4-taktom. V praxi je tento krovinorez výkonný a bezporuchový. Veľkým plusom je nízka hmotnosť, ktorá nepresahuje 6 kg, pevná konštrukcia, nastaviteľná obojručná rukoväť a pohodlný popruh. Cenu, ktorá je vyššia, hodnotíme ako primeranú.

Posledným krovinorezom, ktorý na nás urobil dobrý dojem, je Dolmar MS 340. Dolmar je trochu drahší benzínový krovinorez s príkonom okolo 1 600 W, dvojtaktným motorom s objemom 33 cm³, pevnou a odolnou konštrukciou, jednoduchým ovládaním a hmotnosťou 7,1 kg. Je kompatibilný s oceľovými nožmi a vyniká nižšou spotrebou paliva.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Ponuka trhu, ale i popularita jednotlivých modelov sa neustále menia. Stačí, že sa niektorý z kvalitných a výkonných benzínových krovinorezov „objaví“ v akcii a jeho predajnosť okamžite stúpne na maximum. Pokiaľ chcete vedieť o aktuálne najobľúbenejších produktoch, neprehliadnite náš priebežne aktualizovaný prehľad najpredávanejších benzínových krovinorezov na Heureka.sk.

Názov Hodnotenie Detail
Demon RQ580 5* Zobraziť produkt
Stihl FS 120 5* Zobraziť produkt
Stihl FS 55 5* Zobraziť produkt
Stiga BC 555 B 5* Zobraziť produkt
Stihl FS 38 5* Zobraziť produkt

Ak si nechcete krovinorez vybrať bez podrobného preštudovania návodu, prečítať si ho môžete v článku o elektrických krovinorezoch. Návod je všeobecný, aby ste si dokázali dobre vybrať benzínový, elektrický a aj akumulátorový model.

Otázky a odpovede – FAQ

Nenašli ste informácie, ktoré vás zaujímajú v súvislosti s výberom, používaním či údržbou benzínového krovinorezu? Neváhajte sa nás opýtať v diskusii pod článkom. Veľmi radi a čo najskôr vám na vaše otázky odpovieme. Predtým si môžete prečítať odpovede na časté otázky spotrebiteľov o tomto záhradnom náradí.

Spravidla áno, najmä ak nejde o časovo náročné práce. Niektoré modely sú vybavené špeciálnou funkciou, pomocou ktorej môžete na krovinoreze prepínať letný a zimný režim, pri ktorom je motor chránený pred namŕzaním. Takáto alternatíva je vhodná pre tých z vás, ktorí plánujú s krovinorezom pracovať aj počas naozaj chladných dní a dlhšej doby.

Pri výbere správneho priemeru struny sa držte informácií, ktoré uvádza výrobca daného krovinorezu. Použitie hrubšej, ale i tenšej struny totiž vplýva na jeho celkový výkon. Údaje o vhodnej dĺžke struny by ste mali nájsť taktiež v popise konkrétneho produktu, vo všeobecnosti však platí, že na jedno navinutie budete potrebovať 3 až 5 m strunu. Niektorí výrobcovia ponúkajú i špeciálne typy žacích strún podľa ich využitia, napr. na kosenie nízkej/vysokej trávy, ostružín či lesných porastov. V neposlednom rade si všimnite tvar struny. Guľaté sú odolnejšie, no najmenej efektívne. Štvorcové porast sekajú o niečo lepšie a za najsilnejšie sú považované struny hviezdicové.

Max. počet otáčok za minútu sa pri kvalitných hobby modeloch pohybujú okolo 7 000 – 7 500. Poloprofesionálne krovinorezy zvyknú dosahovať 9 000 a viac ot./min. Preto vám odporúčame vyberať kúsky s otáčkami v tomto rozmedzí.

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Stihl FS 55

od 249,00 €
Motorový krovinorez STIHL FS 55     Mnohostranný vyžínač s riaditkovou rukoväťou k ergonomickému vyžínaniu menších a stredných plôch. Vhodný na...

Stihl FS240

od €
NOVINKA ! Profesionálne krovinorezy STIHL sú silní pomocníci hlavne pre profesionálov. Vyžínajú nepoddajnú trávu alebo húštinuna okrajoch...

Demon RQ580

od 98,00 €
Model RQ580 značky Demon je ideálnou voľbou na sekanie trávy, húštin aj krovín. Je bezpečný a manipulácia s ním je vďaka nastaviteľnej rukoväti...

Hecht 152 BTS

od 129,99 €
Krovinorez s dvojtaktným motorom s objemom 52 cm3 s výkonom 2,2 HP. Súčasťou dodávky je nôž, strunová hlava, dvojramenný popruh pre zavesenie...

Hecht 1331

od 184,99 €
Výhody: štyri stroje v jednom príslušenstvo v cene silný motor s výkonom 1,5 HP HECHT 1331 je multifunkčný stroj 4 v 1 za cenu jedného...

Riwall PRO RPB 520 PB41A1501052B

od 145,10 €
Krovinorez Riwall PRO RPB 520 s benzínovým motorom zvládne bez problému všetky náročné práce okolo domu a záhrady. Vďaka výbornému pomeru cena /...

Stihl FS 38

od 169,00 €
Motorový vyžínač STIHL FS 38 Od ľahkého vyžínača pre dokončovaie práce pri ošetrování trávníka až po profesionálne chrbtové krovinorezy...

Husqvarna 545 Rx

od 875,00 €
Profesionálny krovinorez s vysokým výkonom a taktiež s jedinečnou ergonómiou a manévrovateľnosťou. Motor X-Torq® zaručuje silný výkon a...

VARI 432HB

od 118,99 €
Dvojtaktný krovinorez VARI 432 HB je výborným pomocníkom na záhradu či do sadu. . Pomôže Vám s vysekaním trávy v miestach, do ktorých sa nedá...

Riwall PRO RPB 510

od 106,90 €
krovinorez • dvojtaktný benzínový motor • objem motora 51,7 ccm • chrómová úprava valca • nastaviteľné riadidlá • pohon pevným hriadeľom •...

Worcraft GT52-430

od 98,50 €
Worcraft GT52-430 Krovinorez 1.6kW   Krovinorez je určený na vyžínanie trávy a buriny pri stromoch, múroch, stĺpoch, okrajoch trávnika a iných...

Stihl FS 89 (4180 200 0537)

od 369,00 €
Motorový krovinorez STIHL FS 89   Výkonný krovinorez pre práce na záhrade aj v hustom, tuhom trávnatom poraste. Zjednodušené štartovanie pre...

Ďalšie články z kategórie Krovinorezy

Vaše hodnotenie:
(89.6%)

Komentáre
Vilo 02.Jun.2021

Benzínové stroje majú lepší výkon ako elektrické, pôvodne som mal elektrický stroj, odkedy som prešiel benzínový Dolmar, nemám problém so žiadnou burinou ani menšími krami. Ide o 4takt, takže netreba miešať benzín s olejom, štartuje vždy na 1krát, prekvapivo nie je taký hlučný ako som čakal

Odpovedať

Matej 11.Jun.2021

Kupoval som lacnejší Riwall, používam ho len na záhrade, ale výkon je skvelý, má aj antivibračný systém, štartuje na prvý raz, za mňa ok. Je trochu hlučný, ale to je asi vecou všetkých krovinorezov

Odpovedať

Denis 08.Jul.2021

Nedávno som si kúpil krovinorez Stiga SBC 656 DX, ktorý má dostatočne silný motor a robustnú konštrukciu, preto predpokladám dlhú životnosť. Plus dávam za veľkú hlavu na lanko a tiež za prijateľnú cenu. Pre mňa je to výborný krovinorez, ktorý používam okolo domu, respektíve na záhrade a pozemku. Prístroj má dosť široký záber aj výkon na to, aby si poradil s väčšími plochami. Vykášanie je pohodlné a používam ho aj na podhorských pozemkoch. Čo sa týka veľkej hlavy na lanko, je to super, pretože doma si ho naviniem doplna a potom dokážem spracovať celý pozemok plus po ceste naspäť vykášam cestu. Osvedčilo sa mi brať so sebou viac benzínu, pretože nádrž na palivo je menšia. Treba dodať, že tento krovinorez je vhodný pre riadnych chlapov, pretože má vyššiu váhu. Výkon stroja a rýchlosť práce však stoja aj za to, že v rukách budete prístroj poriadne cítiť. Za mňa je to výhodná kúpa.

Odpovedať

Števo 14.Sep.2021

Kúpil som si benzínový krovinorez Demon RQ580, pretože benzínové sú výkonnejšie než elektrické. Na tejto kosačke sa mi páči výkon, cena aj výbava, avšak množstvo prvkov je z plastu, tak mám troška obavy o životnosť. Zatiaľ krovinorez funguje perfektne a jeho výkon bohato postačuje na bežné práce okolo domu, respektíve na záhradke. Montáž bola jednoduchá, myslím si, že by ju v pohode zvládla aj žena. Vibrácie prístroja sú v prijateľné a oceňujem, že štartuje na prvý pokus. Uvažujem, že rovnaký krovinorez kúpim aj mojim rodičom, isto sa im zíde a uľahčí im prácu. Odporúčam kvôli dobrému pomeru ceny a výkonu.

Odpovedať

Marika 30.Sep.2021

Sused mi odporučil kosačku Stihl FS 89, som s ňou spokojná, ale zatiaľ je len v zábehu, tak uvidím časom. Kosačka je troška ťažšia než som čakala, no pohodlne sa štartuje.

Odpovedať

Andrej U. 03.Oct.2021

Dobrý krovinorez za perfektnú cenu je Geko. Oceňujem jednoduchosť používania, kompletnú výbavu v balení aj dostatočný výkon. Kvalita plastu je však podpriemerná, preto sa obávam životnosti. Plast sa prešmykuje a šrouby a matice sa nedajú poriadne utiahnuť. Krovinorez ako taký je ale dobrý a plní svoj účel.

Odpovedať

Nin 19.Oct.2021

známy čo ich predáva nám odporučil kúpiť značku METABO

Odpovedať

Zoli 16.Nov.2021

So značkou Stihl mám dlhoročné skúsenosti, momentálne mám model FS 120 a som s ním spokojný. Na prvýkrát som pokosil cca. 10 árový pozemok a bolo to bez problémov. Výkon je super, cena prijateľná vzhľadom ku kvalite.

Odpovedať

Martin 22.Nov.2021

Kvalitný krovinorez je Stiga SBC 252 D. Má dobrý výkon za rozumnú cenu a splnil moje očakávania. Jedinou nevýhodou je vyššia váha oproti konkurencii, ale zas aspoň je prístroj stabilný a mohutný a predpokladám dlhú životnosť. Pre mňa to bola výhodná kúpa.

Odpovedať

Mišo 29.Nov.2021

Hecht 163 PROFI má silný motor a výbornú kryciu lištu na chrániči. Váha je prijateľná, aby sa s prístrojom dobre pracovalo. Výkon je postačujúci pre všetky moje potreby. Som rád, že výrobca myslel na popruhy, ktoré majú kvalitné polstrovanie. Plusom je tiež robustný vyžinací kotúč. Za negatíva považujem veľmi úzke rúčky a krátku šnúru na štartovanie.

Odpovedať

Ivan G. 14.Feb.2022

Na kosenie používam Stihl FS 89, má celkom slušný výkon a kvalitné prevedenie. Páči sa mi nízka hmotnosť a jednoduchosť ovládania, takže kosačku môže používať aj manželka. V pomere k výkonu ma ale prekvapila trocha vyššia cena. Objem palivovej nádrže je menší, no dá sa to prežiť. Celková spokojnosť.

Odpovedať

Vikino 27.Feb.2022

Worcraft GT52-430 je krásny krovinorez so skvelým výkonom a za super cenu. Manipulácia je dobrá a oceňujem, že v balení bol slovenský návod. Krovinorez je ľahký, veľmi dobre sa s ním kosí. Odporúčam ho na časté používanie na menších plochách.

Odpovedať

Maroš 25.May.2022

Fieldmann 4004-B poskytuje dobrý pomer ceny a kvality, ale jednoznačne by sa hodil lepší popruh na kosenie. No vzhľadom k nízkej cene som milo prekvapený veľmi dobrým výkonom. Aj prvý štart je dobrý, takže spokojnosť.

Odpovedať

Julo 21.Mar.2023

Krovinorez Vari 432HB je ľahký a motor beží bez problémov. Za takú cenu môže táto mašinka byť. Mínusom je, že struna sa ťažko zakladá a aj celá hlavica. Vytkol by som tiež slabé plasty. Pomer ceny a výkonu je v rovnováhe. Pre nenáročných môže byť.

Odpovedať