Elektrické nožnice na živý plot

Najlepšie elektrické nožnice na živý plot 2024 + recenzie

Mať krásnu a úhľadnú záhradu je snom každého domáceho záhradkára. Nožnice na živý plot vám ušetria mnoho času a energie. Na trhu nájdete tri základné kategórie nožníc na živý plot – benzínové, elektrické a akumulátorové. V našom článku sa dozviete o elektrických nožniciach. Ak ste si uvedomili, že nastal čas zainvestovať a zaobstarať si takéhoto pomocníka, tak ste na správnom mieste. S výberom vám pomôžeme a dokonca vám aj predstavíme najlepšie modely elektrických nožníc na živý plot, ktoré sú na trhu. Spomedzi testovaných zvíťazil Güde GHS 690 L. Zaujme vás svojím vysokým výkonom a ostatnými technickými parametrami. Na záver sa môžete tešiť aj na podrobný návod, v ktorom sa dozviete, ako vybrať elektrické nožnice na živý plot a aké technické parametre sú pri výbere dôležité.

Publikované: 10.08.2022
Aktualizované: 25.04.2024

Aké elektrické nožnice na živý plot kúpiť?

Správny zastrihávač vám bezpečne pomôže dať vaše živé ploty a kríky do úhľadného tvaru bez toho, aby vám to zabralo príliš veľa času. Elektrické nožnice nájdu využitie predovšetkým na záhrade okolo domu, s dostupným zdrojom elektrickej energie. Ich výhodou je jednoduchá manipulácia a nízka hmotnosť. Nevýhodou je, že sú limitované dĺžkou šnúry a sú vhodné skôr na mäkšie dreviny. Pri výbere preto zvážte typ živého plota, výšku a hrúbku konárov, veľkosť pozemku a prístupnosť k porastu. Okrem toho sa zamerajte aj na dôležité technické parametre. Pokiaľ nemôžete svoj čas venovať dlhšiemu výberu, pripravili sme pre vás 3 krátke recenzie vybraných produktov. Tieto elektrické nožnice sú ocenené špeciálnymi štítkami. Môžete tu nájsť víťaza testu, cenový trhák a nevynechajte ani tip našej redakcie.

Názov Hodnotenie Detail
Güde GHS 690 L 5* Zobraziť produkt
Gardena 600/55 5* Zobraziť produkt
Fieldmann FZN 2305-E 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Güde GHS 690 L

Güde GHS 690 L

Výkon 710 W, dĺžka lišty 690 mm, 1 700 otáčok/min., vzdialenosť zubov 24 mm

Zobraziť viac info

Elektrické nožnice Güde GHS 690 L sú určené na orezávanie živých plotov, tvarovanie okrasných kríkov alebo na omladzovacie prestrihy. Tento produkt ponúka skvelý pomer ceny a výkonu. O kvalitné výsledky sa postará 710 W motor a tvrdené nože s dĺžkou rezu 600 mm. Majú ergonomickú otočnú rukoväť, ktorú je možné nastaviť v piatich polohách v rozsahu 0 – 180 stupňov. Ochranu zabezpečuje obojručný bezpečnostný spínač, ochranný kryt rúk a funkcia Quick Stop, ktorá okamžite zastaví nože. Mínusom je vyššia hmotnosť, ktorá dosahuje 4 kg a úroveň hluku až 102 dB.

Cenový trhák
Fieldmann FZN 2305-E

Fieldmann FZN 2305-E

Výkon 550 W, dĺžka lišty 460 mm, 1 500 otáčok/min., vzdialenosť zubov 16 mm

Zobraziť viac info

O pekný vzhľad vašej záhrady sa postarajú aj elektrické nožnice na živý plot Fieldmann FZN 2305-E. Pracujú s príkonom 550 W a dokážu vyvinúť 1 500 otáčok za minútu. Nožnice majú 460 mm lištu so zubovou medzerou 16 mm. Poradia si aj s drobnými lístočkami a pomôžu vám zastrihnúť kríky alebo drobné stromčeky. Vážia iba 2,5 kg, takže sa vám s nimi bude pohodlne manipulovať. O pohodlie a bezpečnosť sa postará bezpečnostný spínač, ktorý bráni nedobrovoľnému spusteniu prístroja.

Náš TIP
Black & Decker BEHTS501

Black & Decker BEHTS501

Výkon 600 W, dĺžka lišty 600 mm, 1 840 otáčok/min., vzdialenosť zubov 25 mm

Zobraziť viac info

Krok vedľa nespravíte ani s elektrickými nožnicami Black & Decker BEHTS501. Sú ideálnym pomocníkom na strihanie stredných a veľkých živých plotov. Ich príkon dosahuje 600 W a dĺžka čepele 600 mm. Prístroj disponuje odolnými a ostrými kovovými nožmi. Šikmý dizajn nožov zaručí optimálny pracovný výkon. Na svoju masívnosť a robustnú konštrukciu vynikajú nízkou hmotnosťou len 2,5 kg. Hmotnosť je navyše rozložená medzi ergonomicky tvarovanú rukoväť a nože. Na zaistenie bezpečného chodu sú nožnice vybavené obojručným spúšťacím spínačom, ktorý zabraňuje ich náhodnému spusteniu. Sú vybavené prídavnou sekundárnou rukoväťou

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Nožnice na živý plot by ste mali vyberať v prvom rade podľa účelu použitia, od čoho sa odvíja druh pohonu. Pre malé záhrady sú postačujúce mechanické nožnice. V prípade profesionálneho použitia je dobré prihliadnuť už k benzínovým nožniciam. Na domáce použitie, ak máte väčšiu záhradu a chcete v nej udržiavať porasty, kríky a živý plot, sa vám najviac hodia elektrické nožnice. Vďaka variabilite ide o najobľúbenejšie nožnice na živý plot. Jedným z najdôležitejších parametrov je určite výkon konštrukcia nožníc. Určite nepodceňujte ani ergonómiu a hmotnosť stroja. Dajte si tiež pozor na dĺžku lišty. Ta závisí od toho, na aké dreviny chcete prístroj používať. V neposlednom rade dbajte na bezpečnosť pri používaní, k čomu dopomáhajú aj bezpečnostné prvky. Všetky dôležité parametre sme nižšie usporiadali podľa dôležitosti.

Výkon
Dĺžka lišty
Priemer strihu
Hmotnosť
Bezpečnostné prvky
Ovládanie
Ergonómia
Hlučnosť
Dĺžka kábla

Pri výbere produktov sme okrem technických parametrov brali do úvahy aj iné aspekty. Jedným z nich sú spotrebiteľské recenzie a skúsenosti s elektrickými nožnicami. Informácie a názory sme vyhľadávali u známych internetových predajcov Mall.sk, Alza.sk, Nay.sk a Tpd.sk. Vychádzali sme aj z dostupnosti jednotlivých modelov na slovenskom trhu. V tomto nám pomohol porovnávač cien Heureka.sk. Pri výbere samotných produktov sme sa snažili vyberať len overených výrobcov. Medzi nimi nájdete značky Güde, Fieldmann, Makita, Stiga, Stihl alebo Hecht. Veríme, že si v našom teste prídu na svoje nároční aj menej nároční zákazníci. Snažili sme sa pomôcť každému kupujúcemu, preto v našom teste nájdete modely s rôznymi parametrami a z rôznych cenových kategórií.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie elektrických nožníc na živý plot

Elektrické nožnice na živý plot napájané zo siete s napätím 230 V sa posledné roky tešia veľkej obľube. Poradia si s bežnou úpravou a rezaním vetiev a výhonkov. Výhodou je ich nízka hmotnosť cca 2,5 – 3,5 kg. Dobre sa s nimi manipuluje, majú ergonomickú konštrukciu a nie sú ani veľmi hlučné. Určite sa nájdu aj dámy, ktoré tieto výhody ocenia. Obstarávacia cena je primeraná výkonu a zväčša je veľmi prijateľná. Samozrejme, pokiaľ patríte k náročným zákazníkom aj v tejto kategórii nájdete robustné a výkonné stroje. Za nevýhodu pri elektrických nožniciach považujeme nutnosť ťahania prívodného kábla. Výrobcovia sa snažili tento problém vyriešiť a pri niektorých modeloch sa môžete stretnúť s premyslenými úchytmi, ktoré zabraňujú tomu, aby sa kábel dostal do blízkosti strihacích nožov. Preto, ak ste sa rozhodli práve pre elektrické nožnice na živý plot, si prečítajte recenzie najlepších modelov. Vybrané modely a ich recenzie nie sú reklamou, ale súhrnom nášho porovnávania, študovania parametrov a spotrebiteľských skúseností. Dúfame, že vám naše poznatky a informácie pomôžu vybrať tie najlepšie elektrické nožnice, s ktorými vám úprava živého plota pôjde ľahko a hravo.

Víťaz testu

Güde GHS 690 L

Výkon 710 W, dĺžka lišty 690 mm, 1 700 otáčok/min., vzdialenosť zubov 24 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Elektrické nožnice Güde GHS 690 L sú určené na orezávanie živých plotov, omladzovacie prestrihy alebo na tvarovanie okrasných stromov a kríkov. Výsledky vám zaručí naozaj výkonný 710 W motor a tvrdené protibežné nože s dĺžkou rezu 600 mm. Nože sú brúsené laserom a zaručia vám rýchly a ostrý rez. Dĺžka lišty dosahuje 690 mm a rozostúpenie zubov 24 mm.

Veľkou výhodou je ergonomicky otočná rukoväť, ktorú je možné nastaviť v piatich polohách v rozsahu 0 – 180 stupňov. S touto rukoväťou sa vám bude pohodlne pracovať. Netreba zabúdať ani na bezpečnosť pri práci. Ochranu obsluhy zabezpečuje obojručný bezpečný spínač, ochranný kryt rúk a bezpečnostná funkcia Quick Stop, ktorá v prípade potreby okamžite zastaví nože. Výrobcovia mysleli aj na bezpečnostné skladovanie a lištu vybavili ochranným krytom. Slabšími stránkami zariadenia sú podľa nás vyššia hmotnosť a hlučnosť. Hmotnosť zariadenia dosahuje 4,1 kg, čo je v prípade elektrických nožníc pomerne veľa. Deklarovaná úroveň hluku je 102 dB. Pri práci budete preto potrebovať ochranné pomôcky. V celkovom hodnotení tieto elektrické nožnice uspeli výborne. Majú kvalitné prevedenie, vysoký výkon a napriek tomu aj priaznivú cenu.

Spotrebiteľských recenzií elektrických nožníc značky Güde je mnoho. Zákazníci vyzdvihujú kvalitu prevedenia, silný motor aj dlhú lištu. Kvalitný prístroj je navyše za dobrú cenu. Motor sa nezahrieva a prístroj funguje ako má. Plusom je aj polohovateľná rukoväť, ktorá zjednodušuje prácu. Slabšou stránkou je vyššia hmotnosť. Aj to však môže byť výhodou, ak hľadáte masívnejší prístroj s kovovou prevodovkou. Zvážte preto, či s ňou zvládnete pracovať dlhšie.

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Vysoký výkon
Ergonomicky otočná rukoväť

Negatíva

Vyššia hmotnosť
Hlučnosť

Výkon: 710 W ● Dĺžka lišty: 690 mm ● Rozsah strihu: 600 mm ● Pohyby nožov: 1 700/min. ● Vzdialenosť zubov: 24 mm ● Hmotnosť: 4 kg ● Hlučnosť: 102 dB

Cenový trhák

Fieldmann FZN 2305-E

Výkon 550 W, dĺžka lišty 460 mm, 1 500 otáčok/min., vzdialenosť zubov 16 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak hľadáte naozaj lacné elektrické nožnice na živý plot, mohol by vás zaujať model Fieldmann FZN 2305-E. Napriek nízkej cene ide o výkonné nožnice, ktoré vám pomôžu s precíznou úpravou zelene vo vašej záhrade. Na uvedenie do prevádzky stačí náradie pripojiť k zdroju elektrickej energie pomocou prívodného kábla. Oproti víťazovi testu Güde GHS 690 L má však horšie technické parametre, ktoré sa odzrkadlili na cene.

Tieto nožnice pracujú s príkonom 550 W a dokážu vyvinúť 1 500 otáčok za minútu. Majú 460 mm lištu so zubovou medzerou 16 mm, čo je výhodou pri drobných listoch. Sú určené na strih konárov do priemeru 16 mm. Nožnice Fieldmann FZN 2305-E majú ergonomický dizajn, ktorý vám ponúkne maximálne pohodlie pri práci. Dobrú manipuláciu budete mať aj vďaka nízkej hmotnosti, ktorá dosahuje len 2,5 kg. Vďaka tomu sú vhodnou voľbou aj pre ženy. Okrem toho sú nožnice vybavené bezpečnostným spínačom a aj chráničom pre bezpečné uskladnenie.

Pokiaľ vás zaujala značka Fieldmann, ale model FZN 2305-E nemá podľa vás dostatočný výkon, vyskúšajte Fieldmann FZN 2505-E. Pracuje s výkonom 600 W, lišta nožníc má dĺžku 550 mm a celkové rozpätie nožov dosahuje 20 mm1 700 otáčok za minútu tiež nasvedčuje, že tento model je o niečo výkonnejší. Počítajte však aj s vyššou cenou. Na nožniciach sa nachádza dvojitá rukoväť, ktorá zlepši stabilitu pri používaní. Bezpečnostné spínače a chránič sú samozrejmosťou.

Zákazníci na modeli elektrických nožníc Fieldmann FZN 2305-E ocenili jeho kompaktné prevedenie a nízku hmotnosť. Chvália si jednoduchú manipuláciu a dobrý pomer ceny a výkonu. Odporúčame ich však nenáročným zákazníkom na jednoduchú úpravu živého plota.

Pozitíva

Prijateľná cena
Nízka hmotnosť
Ergonomický dizajn

Negatíva

Nižší výkon

Výkon: 550 W ● Dĺžka lišty: 460 mm ● Priemer strihu: 16 mm ● Pohyby nožov: 1 500/min. ● Vzdialenosť zubov: 16 mm ● Hmotnosť: 2,5 kg ● Hlučnosť: 105 dB

Náš TIP

Black & Decker BEHTS501

Výkon 600 W, dĺžka lišty 600 mm, 1 840 otáčok/min., vzdialenosť zubov 25 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Nožnice na živý plot Black & Decker BEHTS501 sú ideálnym pomocníkom na strihanie stredných a veľkých plotov. Nožnice sú vybavené odolnými, robustnými a ostrými kovovými nožmi, a pílkou na vetvy do priemeru 35 mm. Šikmý design nožov pritom zaručuje optimálny pracovný výkon. Dĺžka lišty dosahuje 600 mm a výkon 600 W. Aj napriek svojej robustnosti a výkonnosti majú nízku hmotnosť, podobne ako Fieldmann FZN 2305-E. Tento prístroj spĺňa podľa nás všetko, čo majú mať správne elektrické nožnice.

Aj keď zastrihávač na živý plot nepatrí k najnebezpečnejším strojom, pri manipulácii s ním si musíte dávať pozor. Pre úplne bezpečný chod sú nožnice vybavené obojručným spúšťacím spínačom, ktorý zabraňuje náhodnému spusteniu nožníc. Pri uvoľnení jedného zo spínačov dochádza k aktivácii bezpečnostnej brzdy nožov, ktorá ich okamžite zastaví. Náhodnému poškodeniu zase zamedzí chránič ostria. Manipulácia s nožnicami je jednoduchá vďaka rovnomernému rozloženiu hmotnosti medzi nožom a rukoväťou. O komfort sa postará aj ergonomická konštrukcia rukoväte. Dokonca sú nožnice vybavené aj sekundárnou rukoväťou. Pri elektrických nožniciach je nevýhodou kábel, ktorý môže pri práci zavadzať. Výrobcovia sa snažili tomuto problému predísť a na bezpečné uchytenie kábla poslúži integrovaná príchytka.

Spotrebiteľské skúsenosti s elektrickými nožnicami Black & Decker BEHTS501 sú prevažne pozitívne. K nevýhodám zaraďujú hlučnejší chod a občasné zasekávanie konárikov. V pozitívnych hodnoteniach zákazníci spomínajú nízku hmotnosť napriek silnému výkonu, ergonómiu a aj premyslenú príchytku na kábel.

Pozitíva

Vysoký výkon
Pomer cena/kvalita
Bezpečnostné prvky

Negatíva

Hlučnejší chod
Občasné zasekávanie konárikov

Výkon: 600 W ● Dĺžka lišty: 600 mm ● Rozsah strihu: 35 mm ● Pohyby nožov: 1 840/min. ● Vzdialenosť zubov: 25 mm ● Hmotnosť: 2,6 kg

Lacná kvalita

Riwall PRO W REH 5045

Výkon 500 W, dĺžka lišty 450 mm, 3 000 otáčok/min., vzdialenosť zubov 16 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Model Riwall PRO W REH 5045 disponuje výkonným 500 W motorom. Dĺžka lišty dosahuje 450 mm a je vhodná na úpravu a tvarovanie kríkov, živých plotov aj rôznych výhonkov. Rýchle pohyby nožov až 3 000 za minútu sú predzvesťou výkonnosti prístroja.

Máte veľa práce na záhrade a viete, že budete s nožnicami pracovať dlhšie? Presne na to výrobcovia mysleli a snažili sa prácu spríjemniť. Podobne, ako modely Fieldmann FZN 2305-E Black & Decker BEHTS501 aj Riwall má nízku hmotnosť len 2,6 kg, ktorá bude vyhovovať aj ženám. Oproti spomínaným modelom má však nižší výkon. O bezpečie pri práci sa postará veľký bezpečnostný spínač na prednom madle s malým odporom, ktorý zaručuje pohodlný uchop aj pri dlhšie trvajúcej práci. Oceňujeme taktiež predný bezpečnostný kryt rukoväte. Lištu po skončení môžete zakryť ochranným puzdrom.

Podobne ako pri predošlých testovaných modeloch, aj pri tomto sme si posvietili na názory používateľov. Keďže má slabší výkon, odporúčame ho do rúk začiatočníkom a domácim záhradkárom na občasnú prácu okolo domu. Takisto ide o vhodnú voľbu pre ženy. Výhodou plastového prevedenia je nízka hmotnosť a aj veľmi prijateľná cena. Medzi nevýhodami, ktoré zákazníci modelu vytkli, bol hlučnejší chod a kratší prívodný kábel.

Pozitíva

Nízka hmotnosť
Vhodné pre začiatočníkov
Jednoduché ovládanie

Negatíva

Slabší výkon

Výkon: 500 W ● Dĺžka lišty: 450 mm ● Šírka strihu: 16 mm ● Pohyby nožov: 3 000/min. ● Vzdialenosť zubov: 16 mm ● Hmotnosť: 2,6 kg

Dobré recenzie

Makita UH4570

Výkon 550 W, dĺžka lišty 450 mm, 1 600 otáčok/min., vzdialenosť zubov 21 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Elektrické nožnice známej značky Makita UH4570 majú síce nižší výkon, ale sú komfortné a tešia veľkej obľube zo strany používateľov.

Tieto elektrické nožnice na živý plot značky Makita vám spríjemnia a urýchlia čas strávený údržbou vášho živého plota. Motor s výkonom 550 W zvládne aj náročnejšie strihanie. Nožnice sú vhodné na rez krovín, kríkov a živých plotov. Čepeľ má dĺžku 45 cm a rez zvládnete do hrúbky 28 mm. Hmotnosť by mohla byť nižšia, model váži 3,6 kg. Prácu s nožnicami a ich údržbu sa výrobcovia snažili zjednodušiť prostredníctvom pohodlného ovládania a ergonomickej zadnej rukoväte s mäkkým úchopom Softgrip.

Tri vypínače pre bezpečnú a pohodlnú prácu zabraňujú náhodnému spusteniu nožníc. Stroj pracuje len pri súčasnom stlačení dvoch vypínačov. Robustné a ostré kovové nože majú chrániče, ktoré bránia spätnému rázu. Ruky vám pri práci bude chrániť praktický priehľadný kryt. Pri práci odporúčame používať aj ochranné okuliare, rukavice a slúchadlá. Značka Makita je jednou z najkvalitnejších a najobľúbenejších na trhu. Tento prístroj vám vďaka kvalitným materiálom bude slúžiť mnoho rokov.

Názorov od zákazníkov na tento model elektrických nožníc je mnoho. Často vyzdvihujú kvalitu prevedenia, odolnosť prístroja, ľahkú manipuláciu aj výkonnosť. V pomere cena/výkon si tieto nožnice vedú výborne. Niekomu sa síce cena môže zdať vyššia, no vzhľadom na výkonnosť a kvalitu prístroja je primeraná. Medzi mínusmi bola však vyššia váha a hlučnosť. Pre dámy tento prístroj neodporúčame.

Pozitíva

Kvalita prevedenia
Pomer cena/výkon
Ľahká a bezpečná manipulácia

Negatíva

Vyššia hmotnosť
Hlučnosť prístroja

Výkon: 550 W ● Dĺžka lišty: 450 mm ● Rozsah strihu: 28 mm ● Pohyby nožov: 1 600/min. ● Vzdialenosť zubov: 21 mm ● Hmotnosť: 3,6 kg

Stiga SHT 600

Výkon 600 W, dĺžka lišty 550 mm, vzdialenosť zubov 20 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Hľadáte klasické elektrické nožnice na domáce využitie, ktoré budú kvalitnés vysokým výkonom a ešte k tomu aj za dobrú cenu? To všetko spĺňajú nožnice Stiga SHT 600. Majú motor s výkonom 600 W, ktorý zvládne aj zložitejšie strihanie do hĺbky 20 mm. Lišta má dĺžku 550 mm. Parametre majú podobné ako Makita UH4570. Výhodou pri modeli Stiga SHT 600 je znížená hmotnosť na 3,2 kg.

O pohodlné používanie sa postará ergonomická zadná rukoväť, ktorú možno otočiť o 180 stupňov. Okrem toho ju môžete tiež nastaviť do piatich rôznych polôh, či už horizontálne alebo vertikálne, čo znižuje namáhanie ramien a zápästia. Výrobcovia spomínajú aj nižšiu úroveň vibrácií a znížený hluk, čo zvýši úroveň komfortu používateľov. Zuby nožov sú obojstranné a laserovo brúsené. 

Spotrebitelia, ktorí si zakúpili tento model elektrických nožníc na živý plot Stiga SHT 600 ho hodnotia prevažne kladne. Pozitívne vnímajú rýchlosť aj kvalitu strihania. Za výhodu považujú otočnú časť rukoväte, vysoký výkon, ďalej motor, ktorý sa nezahrieva a jednoduchú manipuláciu. O hmotnosti sa zákazníci vyjadrovali rôzne. Niektorí by uvítali ešte nižšiu hmotnosť a pre niektorích sú 3 kg únosné. Záleží od vašej zóny komfortu. V závere tieto nožnice hodnotíme pozitívne.

Pozitíva

Výkon prístroja
Dĺžka lišty
Pohodlie pri práci

Negatíva

Vyššia hmotnosť

Výkon: 600 W ● Dĺžka lišty: 550 mm ● Priemer strihu: 20 mm ● Vzdialenosť zubov: 20 mm ● Hmotnosť: 3,2 kg

Ryobi RHT8165RL

Výkon 800 W, dĺžka lišty 650 mm, 1 500 otáčok/min., šírka strihu 34 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Elektrické nožnice Ryobi RHT8165RL sú drahším a výkonným modelom. Majú výkon až 800 W a dĺžku lišty, ktorá dosahuje 650 mm. Opäť ich odporúčame do rúk profesionálom. Stanú sa ideálnym pomocníkom na úpravu živých plotov, okrasných stromčekov a kríkov, pre profesionálnych záhradkárov alebo pre pracovníkov na úpravu parkov.

Plotostrih s vysokým výkonom dosahuje rýchlosť otáčok 1 500 za minútu a tak s ním práca pôjde rýchlo a ľahko. Dvojitá, diamantom brúsená strihacia lišta vám dovolí upraviť porasty s priemerom 34 mm. Otočná zadná rukoväť sa dá nastaviť do 5 polôh. Je vybavená predĺženou spúšťou a ošetrená pogumovaním pre rezanie v akomkoľvek uhle. Samozrejmosťou musia byť bezpečnostné prvky a to obzvlášť pri takto silnom modeli. Súčasťou je elektronický protiblokovací systém, ktorý zabraňuje náhlemu zaseknutiu, a dvojručné ovládanie. Ochranný štít zaručí bezpečnosť pri manipulácii s nožnicami a úchyt kábla zabráni jeho poškodeniu. Nevýhodou je vysoká hmotnosť, ktorá dosahuje až 4 kg.

Medzi spotrebiteľskými recenziami sme našli prevažne pozitívne ohlasy. Smerovali na kvalitný strih vďaka vysokému výkonu a dlhej lište. Plusom je tiež protiblokovací systém, ktorý bráni zaseknutiu. Kvalitné, robustné prevedenie sa prejavilo aj na vyššej hmotnosti. Kto hľadá ľahký prístroj do ruky, ten s týmto výrobkom spokojný nebude.

Pozitíva

Vysoký výkon
Robustné prevedenie
Vhodné pre profesionálov

Negatíva

Vysoká hmotnosť

Výkon: 800 W ● Dĺžka lišty: 650 mm ● Šírka strihu: 34 mm ● Pohyby nožov: 1 500/min. ● Hmotnosť: 4 kg

Ďalšie zaujímavé produkty 

Ponuka na trhu s domácimi pomocníkmi je v súčasnosti veľmi široká. Elektrické nožnice na tom nie sú inak a aj pri nich sa stretnete s rôznymi druhmi. Preto sme v našom teste vyberali odlišné modely, aby sme oslovili čo najviac zákazníkov. Pokiaľ ste medzi recenzovanými modelmi nenašli svojho favorita, nahliadnite s nami na bonusové tipy.

Elektrické nožnice Stihl HSE 42 patria do vyššej cenovej kategórie. Už samotná značka nasvedčuje, že ide o kvalitný výrobok. Ich výkon dosahuje 420 W a dĺžka lišty 450 mm. Laserom vyrezané nožnice s vysokou frekvenciou zdvihov až 3 400 za minútu zvládnu rezať bez problémov aj hrubšie konáre. Potešia vás jednoduchou manipuláciou a aj znesiteľnou hmotnosťou 3 kg. Výrobcovia vyzdvihujú ich nový dizajn a tiež ochranu kábla pred ťahovým namáhaním. Pre citlivých zákazníkov odporúčame používať slúchadlá, pretože sú tieto nožnice hlučnejšie.

Elektrické nožnice Gardena ComfortCut 600/55 na živý plot. Tieto nožnice s výkonom 600 W sú vhodné najmä na pohodlné strihanie a tvarovanie stredne veľkých a veľkých živých plotov a kríkov. Dĺžka pracovnej lišty je 550 mm a rozostup medzi zubami má 27 mm. Laserom rezané nože umožňujú efektívny, rýchly a čistý strih vetvičiek a výhonkov. Kvalitné použité materiály napomáhajú ľahkej údržbe a čisteniu. Určite oceníte tiež výkyvnú hlavu alebo zosilnenú ochranu proti nárazu. Spúšťacie tlačidlo môžete ovládať v ľubovoľnej polohe. Ergonomicky tvarovaná rukoväť Ergoline sa dobre drží v ruke a zabezpečuje príjemnú prácu. Mínusom je o niečo vyššia hmotnosť, ktorá dosahuje 3,5 kg.

Hecht 655 je kvalitný a cenovo dostupný elektrický plotostrih. Motor s príkonom 600 W poháňa 62 cm dlhú lištu, ktorá s pracovným záberom 55 cm plne dostačuje na úpravu väčšiny živých plotov. Nevýhodu prívodného napájacieho kábla sa výrobcovia snažili vyvážiť jednoduchou údržbou a obsluhou aj vďaka nízkej hmotnosti, ktorá dosahuje prijateľných 2,7 kg. Nožnice disponujú bezpečnostnými prvkami a nechýba im poistka či obmedzovač pnutia prívodného kábla. Plusom je výborný pomer ceny a výkonu, mínusom zahrievanie motora a hlučnejší chod.

Lacné elektrické nožnice na živý plot Black & Decker BEHTS301 dobre obstáli nielen v pomere cena/výkon. Vďaka výkonu 500 W a dĺžke lišty 50 cm sú vhodné na strih menších živých plotov. Lišta má rozstup nožov 22 mm. Vo výbave nechýba ochranný štít či elektrická brzda čepelí. Výhodou je ergonomická rukoväť, čo umožňuje pohodlnú prácu. Hmotnosť je nízka – len 2,47 kg.

Elektrické nožnice Bosch EasyHedgeCut 45 sú určené na strihanie menších živých plotov. Motor s výkonom 420 W zaručí rýchle a čisté rezy. Dĺžka lišty dosahuje 45 cm a rozostup zubov 1,6 cm. Sú vhodné aj pre ženy, keďže majú nízku hmotnosť 2,6 kg a kompaktnú konštrukciu pre ľahkú manipuláciu. Vyvážené rozloženie hmotnosti a ergonomický dizajn zaručí pohodlie pri práci v každej polohe.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

S výberom produktov do nášho testu nám pomohli aj spotrebiteľské recenzie. Vďaka nim máte informácie nielen o kvalitách, ale aj o mínusoch jednotlivých produktov. Najviac recenzií a názorov majú zvyčajne najpredávanejšie produkty. Výber jedného z najobľúbenejších produktov vám dáva istotu, že ho pred vami už preverilo mnoho zákazníkov. Cenový porovnávač Heureka.sk nám poskytol dáta, ktoré ukazujú, aké elektrické nožnice sú u spotrebiteľov najobľúbenejšie. Na základe zistených informácií sme pre vás zostavili rebríček poradia predajnosti. Keďže sa počas roka predajnosť často mení, rebríček pravidelne aktualizujeme, aby sme vám priniesli vždy presné informácie.

Názov Hodnotenie Detail
Güde GHS 690 L 5* Zobraziť produkt
Fieldmann FZN 2000-E 5* Zobraziť produkt
Stihl HSE 42 5* Zobraziť produkt
Fieldmann FZN 2305-E 5* Zobraziť produkt
Fieldmann FZN 2505-E 5* Zobraziť produkt

Pred výberom akéhokoľvek produktu máte vlastné predstavy, čo by mal výrobok spĺňať a na aké účely ho budete využívať. Ak bývate v rodinnom dome a máte na záhrade živý plot, určite viete, aké ťažké je ho upravovať klasickými nožnicami. Dobrý plotostrih vám uľahčí prácu a ušetrí veľa času aj energie. Vďaka pravidelnému strihu živého plota podporujete jeho zdravý rast. Výber správneho prístroja je o nájdení rovnováhy medzi veľkosťou vašej záhrady, typom živého plota a vaším komfortom. Odpoveďou na tieto úvahy budú parametre, ktoré vám s výberom pomôžu. Na úpravu malej záhrady s menším živým plotom a malými vetvami vám postačí lacnejší prístroj s nie príliš vysokým výkonom. Pokiaľ však máte veľkú záhradu a váš plot sa skladá z drevín a ihličnanov, ktoré majú hrubšie stonky, budete potrebovať výkonné nožnice, aby ich zvládli ľahko. Tieto nástroje často disponujú i mnohými funkciami, ktoré vám prácu môžu ešte viac zjednodušiť a spríjemniť. O všetkých dôležitých parametroch či špeciálnych funkciách sa dozviete v článku. Na záver máme pre vás pripravený aj orientačný prehľad cien a overených výrobcov.

Ako vybrať elektrické nožnice na živý plot

 • Výkon elektrických nožníc
 • Dĺžka lišty
 • Jednostranné alebo obojstranné nožnice?
 • Rozostup nožov
 • Hĺbka strihu
 • Hmotnosť
 • Hlučnosť
 • Dĺžka kábla
 • Špeciálne funkcie
 • Cena a obľúbení výrobcovia

Čím vyšší výkon, tým silnejší stroj

Prvým a veľmi dôležitým parametrom je výkon elektrických nožníc. Nemali by ste ho podceňovať, skrýva sa za ním totiž sila prístroja. Výkon nožníc na živý plot ovplyvňuje najmä to, aké hrubé konáre bude model schopný odstrihnúť. Výrobcovia udávajú výkon vo wattoch.  Vhodný výkon vyberajte v závislosti od druhu živého plota a hrúbky jednotlivých konárov. Hodnota sa pohybuje v rozsahu od 400 W do 900 W. Ak sa o váš živý plot pravidelne staráte a konáre sú tenké, vystačíte si s výkonom nožníc okolo 500 wattov. Model s nižším výkonom sa vám hodí aj v prípade, ak máte menšiu záhradu a hľadáte jednoduchého pomocníka na občasnú úpravu zelene. Pokiaľ sú vaše živé ploty alebo kríky husté a ťažké, navyše už máte skúsenosť so zastrihávaním, môžete si dovoliť oveľa výkonnejší model. Takéto prístroje už môžu mať výkon až okolo 700 – 900 watttov. Keďže ide o naozaj výkonné stroje, odporúčame ich do rúk profesionálnejším používateľom.

Dlhšia lišta na väčší plot

Od dĺžky lišty závisí veľkosť plochy, ktorú ostriháte na jeden záber. Platí, že čím dlhšia lišta, tým väčší upravený úsek. Kratšie lišty však majú tiež svoje výhody. Keď je dĺžka lišty kratšia, s nožnicami sa lepšie manipuluje. Výhodou je aj nižšia hmotnosť. Na trhu sa najčastejšie stretnete s prístrojmi disponujúcimi lištou s dĺžkou 40 – 70 cm. Lišta dlhá 40 – 45 cm vám postačí, ak ide o hobby využitie, čo pre klasické záhrady je plne dostačujúce. Pokiaľ budete s nožnicami strihať väčšie ploty, je potrebné tomu prispôsobiť aj dĺžku lišty. U výkonnejších modelov sa stretnete s dĺžkou okolo 60 – 70 cm. Majte na pamäti, že nožnice s dlhými lištami sa horšie ovládajú. Ak ste nováčik v strihaní živých plotov, odporúčame začať s kratšou čepeľou.

Elektrické nožnice na živý plot – dĺžka lišty

Jednostranné alebo obojstranné nožnice? 

Automatické modely plotostrihov môžeme rozdeliť na dve skupiny podľa toho, či majú strihacie zuby po jednej alebo po oboch stranách lišty a to na:

 • Jednostranné – tieto lišty bývajú mnohokrát dlhšie. Najlepšie poslúžia pri strihaní dlhých a rovných úsekov, na ktorých pracujú rýchlejšie. Sú bezpečnejšie a jednoduchšie sa s nimi manipuluje.
 • Obojstranné – s modelmi so zubami na oboch stranách lišty sa lepšie tvaruje. Väčšina modelov tiež disponuje naklápacou zadnou rukoväťou, na ktorej nastavíte uhol rezu. Sú vhodné pre skúsenejších používateľov.

Rozostup nožov 

Čím širší je rozostup zubov, tým hrubší materiál dokážu nožnice zvládnuť. Do medzery sa pri práci dostane vetvička alebo živý plot a dôjde k zastrihnutiu. Voliť by ste preto mali rozostup zodpovedajúci strihaným drevinám. Pri menšom živom plote sú štandardom hodnoty 15 – 20 milimetrov. Na prerezanie objemných drevín je potrebný prístroj s rozostupom cez 25 milimetrov. So vzrastajúcou hodnotou je nutné myslieť aj na dostatočný výkon prístroja. Výrobcovia často uvádzajú namiesto rozostupu zubov maximálnu hrúbku strihu. Pozornosť venujte okrem rozostupu nožov aj kvalite čepele. Kvalitná lišta je vyrobená z prvotriedneho materiálu, brúsená laserom.

Hĺbka strihu 

S lištou úzko súvisia nože, ktoré sú jej neoddeliteľnou súčasťou. S rozostupom nožov ide ruka v ruke aj hĺbka strihu, čo je vlastne dĺžka noža od špičky po stredovú os lišty. Aj hĺbka strihu má, samozrejme, vplyv na prácu. Pokiaľ je rozostup nožov veľký, ale samotné nože sú výrazne kratšie, nedôjde ku kompletnému odstrihnutiu hrubších vetiev. Ideálne teda je, pokiaľ medzi hodnotami rozostupov a hĺbky nie sú výrazné rozdiely a zároveň pokiaľ sú tieto čísla čo najvyššie.

Hmotnosť nepodceňujte

Nezabudnite na to, že s nožnicami na živý plot budete vykonávať úpravy niekoľko desiatok minút až niekoľko hodín. Preto sa zaujímajte o ich celkovú hmotnosť a tento údaj určite nepodceňujte. Za optimálnu je považovaná váha do 3 kilogramov, s ktorou by ste nemali mať väčšie problémy ani pri dlhšom držaní. Čím ľahšie nožnice na živý plot si zadovážite, tým jednoduchšia bude ich obsluha. Ľahké bývajú väčšinou nožnice s nižším výkonom. Ak chcete výkonný plotostrih, tak počítajte s vyššou hmotnosťou. Tá sa pohybuje okolo 3 - 5 kg pri elektrickom modeli.

Elektrické nožnice na živý plot – hmotnosť

Hlučnosť a pohodlie pri práci 

S pohodlím pri práci okrem hmotnosti je spojená aj hlučnosť. Elektrické nožnice na živý plot sú oveľa tichšie ako benzínové, čo je veľkým prínosom pre používateľov, ktorým hlasné zvuky vadia alebo sa chcú vyhnúť obťažovaniu svojich susedov. V popise produktov sa môžete stretnúť s dvoma podobami vyjadrenia hlučnosti. Prvou je „hladina akustického tlaku" a „hladina akustického výkonu". Obe sa uvádzajú v decibeloch (dB) a vyjadrujú to isté – hlučnosť. Akustický výkon sa meria za rovnakých podmienok, vyjadruje teda teoretické maximá a nadobúda vyššie hodnoty. Nezahŕňa však ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú, ako daný hluk pôsobí na človeka – vnímanú hlučnosť lepšie ukazuje tlak. Pokiaľ vám hluk bude príliš vadiť, riešením môžu byť aj zátky do uší alebo iná forma ochrany sluchu. Pokiaľ sa v popise produktu údaje o hlučnosti nevyskytujú, prečítajte si recenzie, spotrebitelia sa o túto info často delia.

Špeciálne funkcie a vlastnosti vplývajú na bezpečnosť a komfort

Nožnice na živý plot disponujú aj mnohými špeciálnymi funkciami, ktoré vám zabezpečia väčšiu bezpečnosť a vyšší komfort pri práci:

 • Otočná rukoväť – je využiteľná v ťažšie prístupných oblastiach, dá sa otáčať o 180 stupňov. 
 • Teleskopická rukoväť – umožňuje predĺžiť rukoväť pri práci s vysokými živými plotmi.
 • Ochranný kryt rukoväte – pomáha predchádzať poraneniu rúk, pri úchope prednej časti nožníc pred poletujúcimi kusmi konárov. 
 • Kryt čepele – bráni poškodeniu ostria nožov a lišty pri skladovaní a prenášaní. Mal by byť súčasťou balenia.
 • Antivibračný systém – tlmí vibrácie vychádzajúce z motora. Zaisťuje väčšie pohodlie pri práci.
 • Poistka proti prehriatiu – zabezpečí zastavenie prevádzky pri náročnej práci, aby zabránila poškodeniu prístroja.
 • Zámok spustenia – bráni nechcenému spusteniu a zraneniu používateľa. Pri zapnutí musíte zopnúť tlačidlá na oboch madlách.
 • Bezpečnostná brzda – v prípade nutnosti okamžite zastaví chod prístroja.
 • Bezpečnostný zámok – slúži ako zámok spúšte, aby ju nikto nemohol omylom spustiť.
 • Ergonómia držadla – zvýši komfort pri používaní. Pogumovaná rukoväť sa nešmýka a je pohodlná. 

Elektrické nožnice na živý plot – funkcie

Cena nožníc závisí od výkonosti

U elektrických plotostrihov si priplatíte za vyšší výkon a väčšie pohodlie. Najlacnejšie nožnice na živé ploty dostanete už za cca 30 eur. Ide o ľahké modely, ktoré sú najvhodnejšie pre hobby práce vo vašej záhradke. Plotostrihy za túto cenu sú určené začiatočníkom a nenáročným používateľom. Stretnete sa s výkonom okolo 500 W a s lištou dlhou 45 cm. Výhodou je nízka hmotnosť a pohodlné ovládanie. 

V cene od 60 do 150 eur je výber o poznanie pestrejší. Prístrojom z tejto cenovej kategórie nespravíte krok vedľa. Ide o kvalitné a výkonné nožnice s priemernou dĺžka lišty okolo 450 až 600 milimetrov. Hmotnosť dosahuje cca 3 kg. Poteší vás aj výkon nad 500 W

Náročných používateľov uspokoja modely od 200 eur vyššie. Ich výkon môže dosiahnuť až 700 wattov a lišta dĺžku do 70 cm. Tieto elektrické nožnice odporúčame do rúk profesionálnejším užívateľom. Počítajte s vyššou hmotnosťou a ťažšou manipuláciou. 

Žiadané sú elektrické nožnice Makita, Stiga či Stihl

Ak hľadáte kvalitného pomocníka, ktorý vám bude pomáhať s údržbou živého plota a chcete, aby vám vydržal viac ako jednu sezónu, odporúčame siahnuť po overenom výrobcovi. My sme pri výbere značiek a produktov vychádzali z názorov spotrebiteľov a dobrých recenzií. V prípade elektrických nožníc na živý plot sa môžete stretnúť najčastejšie so značkou Makita, Stiga či Stihl. V názoroch spotrebiteľov si vedú veľmi dobre. Ponúkaju modely v strednej a vyššej cenovej kategórii. Za zmienku stojí aj Dolmar, Hecht alebo Bosch. Ak si myslíte, že za značku si musíte veľa priplatiť, mýlite sa. Aj v nižšej cenovej kategórii nájdete kvalitné a výkonné stroje. Známe a tiež obľúbené sú značky ako Güde, Gardena či Fieldmann. Z týchto modelov si vyberú používatelia s nízkymi aj vyššími nárokmi. 

Otázky a odpovede – FAQ

Veríme, že všetko dôležité o výbere elektrických nožníc na živý plot ste sa dozvedeli vyššie v článku. S výberom už by ste teda nemali mať problém. Ak však máte nejakú otázku, ktorá zatiaľ nebola zodpovedaná a nenašli ste na ňu ani odpoveď v článku, neváhajte sa nás spýtaťOchotne vám odpovieme a poradíme. Sekciu pravidelne kontrolujeme a aktualizujeme, takže sa nemusíte báť, že sa k vašej otázke nedostaneme. Budeme veľmi radi, ak sa podelíte v komentári o svoje skúsenosti a pomôžete tak ostatným kupujúcim. 

Elektrické nožnice na živý plot sú pripravené na okamžité použitie. Výhodou je, že sa nemusíte starať o nabíjanie alebo nákup paliva. Pred výberom sa uistite, že máte vonku prístup k napájaciemu zdroju. Sú ľahšie a jednoduchšie sa používajú, na rozdiel od benzínových zariadení. Plusom je aj tichý chod. Sú cenovo dostupnejšie a vhodné pre akýkoľvek typ záhrady. Poradia si s tenšími i hrubšími konármi. Ich nevýhodou je potreba napájania zo siete, teda kábel, ktorý môže pri práci zavadzať a hrozí nebezpečenstvo jeho prerezania. 

Pri akomkoľvek type nožníc na živý plot je vždy nutné sa o ne čo najlepšie starať. Vďaka dobrej údržbe vám prístroj môže slúžiť o niekoľko rokov viac. Preto po každom použití skontrolujte celý prístroj a odstráňte všetky nečistoty. Pri elektrických nožniciach používajte pri skladovaní háčik na rukoväti, aby ste zabránili prasknutiu napájacieho kábla. Dávajte pozor na čepele, ktoré sa časom otupia, nech sú vždy ostré. Strihacie stroje si vyžadujú pravidelné ostrenie. Aby ste predišli zbytočnému zasekávaniu, nôž občas namažte technickým olejom. Prístroj uložte na suché miesto a lištu nožníc udržujte zakrytú v kryte.

Tieto nástroje sú pri správnom používaní a údržbe bezpečné. Aj napriek tomu však dbajte na zvýšenú bezpečnosť pri práci. Používajte ochranné pomôcky, ako ochranné okuliare, rukavice a zátky na ochranu sluchu. Okrem toho nikdy nesekajte v blízkosti kovového plota, pretože sa meč môže odraziť a mohli by ste sa zraniť. Živý plot odporúčame strihať zdola nahor. Takto budú hrubšie konáre odhalené, čo uľahčí ich viditeľnosť a rezanie. Ak prší alebo je predpovedaný dážď, nepoužívajte prístroj, pretože dážď zvyšuje riziko nehody. Po používaní odstráňte zvyšné listy a nečistoty. Zvyšok nožníc by sa mal čistiť mäkkou kefou alebo handričkou. Vzduchový filter nezabudnite skontrolovať po každom použití, pretože ak je znečistený, znižuje výkon a zvyšuje spotrebu. Takto bude váš stroj schopný vykonávať čisté rezy a zároveň bude zaručená aj vaša bezpečnosť, nehovoriac o tom, že záhrada bude aj naďalej vyzerať skvele.

Pre náročných

Dolmar HT-6510

Výkon 670 W, dĺžka lišty 650 mm, 1 500 otáčok/min., vzdialenosť zubov 28 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Pre náročnejších zákazníkov sme vybrali elektrické nožnice Dolmar HT-6510. Sú vhodné pre profesionálnych pestovateľov, záhradkárov, pre pracovníkov v lesníctve aj poľnohospodárstve alebo pre profesionálov na úpravu parkov. Odporúčame ich preto do rúk skúsenejším používateľom. Výkon zariadenia je 670 W a nože pracujú rýchlosťou 1 500 otáčok za minútu.

Lišta je dlhá 650 mm a rozostupy medzi zubmi dosahujú 28 mm. Robustnú konštrukciu sa výrobcovia snažili odľahčiť ergonomickou rukoväťou. Nože so špeciálnou povrchovou úpravou umožňujú rezy vo všetkých smeroch a zaručujú dlhú životnosť. Za nevýhodu považujeme vyššiu hmotnosť, podobne ako u víťaza testu Güde GHS 690 L. Pri tomto modeli je však ešte vyššia a prístroj váži 4,4 kg.

Keďže ide o profesionálny model elektrických nožníc, bežný zákazník siahne po jednoduchšom modeli. Preto sme mnoho recenzií tohto modelu nenašli. Stretli sme sa len s názormi, že ide o kvalitné a výkonné elektrické nožnice pre profesionálov. Nezabudnite však na vyššiu hmotnosť.

Pozitíva

Kvalitná konštrukcia prístroja
Vysoký výkon
Dĺžka lišty

Negatíva

Vysoká hmotnosť

Výkon: 670 W ● Dĺžka lišty: 650 mm ● Priemer strihu: 21 mm ● Pohyby nožov: 1 500/min. ● Vzdialenosť zubov: 28 mm ● Hmotnosť: 4,4 kg ● Hlučnosť: 102 dB

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Nožnice na živý plot

Vaše hodnotenie:
(92.6%)

Komentáre
Fedor 11.Aug.2022

Nožnice Fieldmann FZN 2305-E sú ľahké a dobre sa s nimi manipuluje. Lišta je ale príliš krátka a nedosiahne na celú šírku plotu. Prístroj funguje dobre, ale je dosť hlučný, určite hlučnejší než moje predchádzajúce nožnice Valex HS 45. Strihanie je ale rýchle a dobré. Okrasné ihličnany sa mi s nimi zastrihávajú a tvarujú veľmi dobre. Pomer ceny a výkonu je fajn.

Odpovedať

Tibor 12.Aug.2022

Hecht 655 zatiaľ pracuje ako má. Prístroj je ľahký a má kvalitné nože. Pomer ceny a výkonu je veľmi dobrý. Nožnice sú ľahšie než ostatné... takže sa hodia aj pre ženy. Cena je veľmi dobrá. Zvládne prerezať aj 1 cm hrubú vetvu. Je troška hlučnejší, ale myslím, že porovnateľný s inými podobnými výrobkami. Za mňa spokojnosť.

Odpovedať

Ivica 17.Aug.2022

Güde GHS 510 P je zatiaľ veľmi dobré nožnice s ľahkou manipuláciou a obsluhou. S produktom ako takým som spokojná, no ocenila by som dlhšiu šnúru. Musím používať predlžovačku. Na nenáročnú údržbu postačuje, strih je bezproblémový a ušetrí sa mi tým veľa času. Pomer ceny a výkonu je tiež dobrý. Plus dávam za to, že v balení bol základný chránič noža. Nožnice používam na zastrihávanie tují, kríkov, živých plotov a podobne.

Odpovedať

Šimon 16.Oct.2022

Makita UH4570 je solídny produkt, ktorý pôsobí pevne a robustne. Kupoval som na základe dTestu, kde dobre obstával v rámci pomeru ceny a výkonu. Plusom je možnosť uchytenia na množstvo spôsobov. Páči sa mi, že sa nezasekne ani pri hrubých konároch. Nožnice majú vyššiu váhu, preto sú vhodnejšie pre chlapa, žena sa s nimi viac narobí. Cena je rozumne nastavená.

Odpovedať

Hugo 17.Nov.2022

Black & Decker BEHTS501 spĺňajú moje očakávania, nožnice sú ľahké a výkonné. Pomer ceny a kvality je veľmi dobrý. Plusom sú bezpečnostné prvky, strihanie preto ide rýchlo a od ruky. Prekvapil ma trocha hlučnejší chod a občasné zasekávanie konárikov. Ale inak je ich práca fajn.

Odpovedať

Saile 25.May.2023

V celom až prehnane obsiahlom texte sa nespomína jedna veľmi dôležitá informácia.
Nutnosť používať mazací a zároveň živicu rozpúšťací spray. Pred strihaním aplikovať ako mazadlo, nakoľko na strihanej rastline sa nachádza prach - brusivo. Po skončení strihu aplikovať znovu na rozpustenie živice,
ktorou sú nože obalené. Ak živica zaschne, tak sa to prejaví na kvalite rezu.
Uvedený postup podstatne predlžuje životnosť strihacej lišty. Ak sa nože otupia, tak ich už nikto poriadne nenabrusi a na veľa lacnejších nožníc sa ako ND ani nedajú kúpiť. Ja používam spray zn. STIHL

Odpovedať