Kettler Rivo P eliptický trenažér – recenzia

Model Kettler Rivo P sa radí do kategórie trenažérov na crossový tréning. Je vhodnou voľbou na univerzálne aeróbne cvičenie pre používateľov, ktorí chcú trénovať bez zamerania na konkrétne partie. Pre tých, ktorí preferujú prirodzený priebeh cvičenia a rozmanitý tréning. Z hľadiska kondície a zdatnosti je dobrou voľbou ako pre začiatočníkov, tak aj pre náročných užívateľov a aktívnych športovcov.

Publikované: 03.03.2021
Aktualizované: 22.10.2021
Obsah článku:
Kettler Rivo P

Kettler Rivo P

Model Kettler je vhodnou voľbou na univerzálne aeróbne cvičenie pre používateľov, ktorí chcú trénovať bez zamerania na konkrétne partie.

Po dizajnovej stránke musíme uznať, že tento model má atraktívny moderný vzhľad a považujeme ho za veľmi pekný prístroj. Aj pri hmotnosti 40 kg si zachoval štíhly moderný dizajn. Zárukou stability je pevná konštrukcia z kvalitnej ocele. Doporučená nosnosť je v tomto prípade len 130 kg, čo je oproti ďalšiemu porovnávanému modelu inSPORTline inCondi ET 600i podstatne menej. Pre lepšiu manipuláciu nechýbajú transportné kolieska a k vyrovnaniu nerovnosti podlahy slúži systém Micro Shift. Kĺby a stredové zloženia sú osadené kvalitnými ložiskami SKF.

14 kg záťažové koleso

Hmotnosť záťažového kolesa je vysoká – až 14 kg, na výber je 16 stupňov záťaže. Dĺžka kroku je vyhovujúca (38 cm). Snímač tepovej frekvencie je umiestený v riadidlách, meranie tepu je možné aj prostredníctvom klipu do ucha. Potešil nás tichý a plynulý prevodový systém.

Kettler Rivo P recenzia

7 základných funkcií

Prístroj nesklamal ani po funkčnej stránke. Počítaču dominuje prehľadný LCD displej, ktorý neustále zobrazuje 7 základných funkcií. Okrem času, rýchlosti, prejdenej vzdialenosti, pulzu, počtu spálených kalórii zobrazuje aj celkový počet kilometrov, frekvenciu šliapania a spotrebu energie. Nechýba upozornenie na prekročenie tepovej frekvencie pre danú zónu. Počet programov bol pre nás dostačujúci.

Eliptický trenažér Kettler Rivo P

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Stabilná konštrukcia, rám z kvalitnej ocele
Kvalitné kĺbové spoje
Bohatá funkčná výbava

Negatíva

Váha adaptéra
Absencia zobrazovania hodín a dátumu

Rozmery: 143 x 64 x 168 cm (DxŠxV) ● Celková hmotnosť = 40 kg ● Hmotnosť záťažového kolesa = 14 kg ● Dĺžka kroku: 38 cm ● Nosnosť = max. 130 kg ● Počet programov: 8


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(79.8%)