Concept OV5200 ochladzovač vzduchu – recenzia

Ochladzovač, ventilátor, zvlhčovač a ionizátor. Concept OV5200 patrí medzi drahšie modely, no vyniká až 4 funkciami, 4 prevádzkovými režimami (normálny, prírodný, nočný, inteligentný) a 3 rýchlostnými stupňami. 8-kilový prístroj so 7,5-litrovým zásobníkom na vodu tak vydrží chladiť po dobu 8 hodín. Výhodou je tiež možnosť diaľkového ovládania.

Publikované: 24.06.2021
Aktualizované: 01.07.2022
Obsah článku:

Concept OV5200

Ochladzovač, ventilátor, zvlhčovač a ionizátor v jednom, 4 prevádzkové režimy, 3 rýchlostné stupne, 7,5-litrový zásobník, chladenie po dobu 8 hodín.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Titul víťaza testu získal Concept OV5200 nielen na základe dobrého pomeru ceny a kvality, ale aj vďaka pozitívnym ohlasom zo strany spotrebiteľov. Tento ochladzovač vzduchu sa môže pochváliť až 4 funkciami. Okrem chladenia ho tak môžete využiť ako klasický ventilátor, zvlhčovač a tiež ako ionizátor vzduchu, čo uvítajú ľudia s častými bolesťami hlavy či alergici. Okrem nich má aj 4 prevádzkové režimy (normálny, prirodzený, nočný a inteligentný). Prúdenie vzduchu si viete prispôsobiť vďaka 3 nastaviteľným rýchlostiam, čo je však u ochladzovačov podobnej alebo nižšej ceny štandard.

8-hodinová prevádzka

Prístroj chladí vzduch cez vodné filtre a na jeho prevádzku stačí naplnenie nádržky vodou. Výhodou je zásobník so slušným objemom 7,5 litra, prístroj sa po vyprázdnení zásobníka automaticky vypne. Maximálny čas chladenia je uvádzaný približne na 8 hodín, pričom je časovač možné nastaviť po polhodinových krokoch. Nastavenie funkcií by malo byť vďaka vlastným tlačidlám pomerne jednoduché. Mnohých poteší aj praktická možnosť diaľkového ovládania.

Concept OV5200 recenzia

2 chladiace náplne

Medzi podstatné parametre radíme aj príkon 110 W a hlučnosť 64 dB, ktorá je pre lepšiu predstavu porovnateľná so zvukom elektrického holiaceho strojčeka. Dostatočnú stabilitu zabezpečuje hmotnosť 8 kg, no vďaka 4 pojazdovým kolieskam a madlu je podľa referencií spotrebiteľov manipulácia s ochladzovačom jednoduchá. Výhodou sú tiež 2 kusy chladiacich náplní do vody, ktoré sú súčasťou balenia a vcelku postačujúca 1,8-metrová dĺžka prívodného kábla.

Skúsenosti s Concept OV5200

Spotrebitelia sa o svoje skúsenosti s ochladzovačom vzduchu Concept OV5200 veľmi nepodelili. Z tých pár vyplýva, že ochladzovač vzduchu dobre chladí a nevysušuje vzduch.

Recenzie a skúsenosti s ochladzovačom vzduchu Concept OV5200
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Funkcia ionizácie
Veľký objem nádržky (7,5 l)
Systém automatického vypnutia

Negatíva

Vyššia cena
Hlučnosť (64 dB)
Vyššia hmotnosť

Príkon: 110 W ● Objem nádržky na vodu: 7,5 l ● Prietok vzduchu: - ● Hlučnosť: 64dB ● Hmotnosť: 8 kg ● Rozmery: 39 x 90 x 32 cm (ŠxVxH)

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.8%)