Riwall PRO RLT 92 T záhradný traktor – recenzia

Traktorová kosačka značky Riwall môže byť aj u vás v záhade veľmi platným pomocníkom. Má široký záber, veľký objem zberného koša a vďaka výkonnému OHV motoru nie je problém ani kopcovitý terén. Stroj má 6-stupňovú prevodovku a objem palivovej nádrže 3,8 litra. Traktor je vybavený svetlometmi.

Publikované: 11.05.2022
Aktualizované: 11.05.2022
Obsah článku:

Riwall PRO RLT 92 T

OHV motor s objemom 439 cm3, regulovateľná výška kosenia v 5 polohách v rozpätí od 30 do 95 mm, zberný kôš s kapacitou 240 litrov, záber 92 cm.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Záhradný traktor je poháňaný OHV motorom MTD Thorx Evo 1 s objemom 439 cm3. Hoci sú na trhu i výkonnejšie motory, tento 4-taktný motor (1 valec) pracuje veľmi efektívne. Vybavený je tlakovým mazaním a dosahuje maximálny výkon 10,7 kW. Celkovo ho poháňa až 14,5 koní. Mechanická Transmatic prevodovka je 6-rýchlostná a radí veľmi plynulo a presne. V závislosti od výšky trávy teda môžete zvoliť tempo, aké vám vyhovuje najviac. Spojkový pedál má podľa niektorých zákazníkov trocha tuhší chod. Pohyb v teréne uľahčujú aj veľké kolesá – vpredu sú 15-palcové a vzadu až 18-palcové. Žacie ústrojenstvo s dvoma oceľovými nožmi je plávajúce s pomocnými kolieskami a dokonale sa tak prispôsobuje zvlnenému terénu. Má záber až 92 cm.

5 polôh kosenia

Výška kosenia má 5 polôh od 30 do 95 mm. Kapota je otvárateľná a priestor je dobre chránený pred mechanickým znečistením. Zároveň má používateľ dobrý prístup ku všetkým kvapalinám. Zberný kôš má objem až 240 litrov a nechýba ani signalizácia naplnenia koša. Vyprázdňovanie koša je možné za pomoci pákového systému priamo z miesta vodiča, kôš teda nemusíte dávať dole. Deflektor je v rámci príplatkovej výbavy. To platí aj v prípade trojramenných mulčovacích nožov, ktoré je možné osadiť v rámci príslušenstva, ktoré ponúka výrobca.

Riwall PRO RLT 92 T recenzia

Dobré manévrovacie schopnosti

Perfektnú manévrovateľnosť zabezpečuje polomer otáčania 46 cm. Okolo prekážok sa dokážete veľmi dobre pohybovať a kosenie je tak bez zdržaní. Na škodu je len, že pri spiatočke kosačka nekosí a trávu seká len pri pohybe vpred. Sedenie je pohodlné vďaka odpruženému sedadlu a integrovaný je aj držiak na nápoje. Ovládacie prvky sú ergonomicky rozmiestnené. Objem nádrže na benzín je 3,8 litra a oproti konkurentom ide o pomerne malý objem. Stroj má oceľový rám aj oceľovú karosériu. Kvalitné dielenské spracovanie je veľkým pozitívom. Záhradný traktor váži až 195 kg. Poteší dostupnosť náhradných dielov vďaka spolupráci s európskym výrobcom MTD. Pre dobrú viditeľnosť je záhradný traktor vybavený svetlometmi.

Skúsenosti s Riwall PRO RLT 92 T

Spokojnosť zákazníkov a pozitívne hodnotenia hovoria samy za seba. Záhradný traktor Riwall PRO RLT 92 T je veľmi zaujímavým modelom, ktorý má na našom i českom trhu veľmi dobré renomé. Rozhodne nepatrí medzi najdrahšie v pomere k cene ponúka veľmi dobrý výkon. Zákazníci chvália výkon motoru, ktorý si poradí aj v kopcovitom teréne, neprehrieva sa a má efektívne chladenie. V prípade potreby servisovania je k dispozícii široká sieť servisov a dobrá je tiež dostupnosť náhradných dielov. Objem motora je 439 cm3 a pri štarte a studenom chode je pomerne hlučný. S kosačkou sa veľmi dobre manipuluje, ľahko sa ovláda aj v nerovnom teréne pri náklonoch.

Recenzie a skúsenosti so záhradným traktorom Riwall PRO RLT 92 T
Zdroj: Heureka.sk

Nevýhodou 6-stupňovej prevodovky Transmatic je, že pri spiatočke nie je poháňané žacie ústrojenstvo. Kosiť tak môžete len pri pohybe vpred. Veľký je aj objem zberného koša 240 litrov. Vyprázdňovanie je možné za pomoci páky priamo z miesta šoféra, nie je tak nutné kôš odpoínať kompletne. Záber kosačky je 92 cm. Mulčovanie je len ako príplatkové príslušenstvo, potrebné je inštalovať špeciálnu sadu trojramenných nožov. Z recenzií zákazníkov ešte treba spomenúť, že spotrebiteľom sa pozdáva aj kvalita konštrukcie a kvalitné dielenské spracovanie.

Klady a Zápory

Pomer cena a výkon
Zvláda aj kopcovitý terén
Dobré ovládanie a manévrovanie

Nekosí pri jazde na spiatočke
Objem palivovej nádrže

Záhradný traktor so zadným vyhadzovaním Riwall PRO RLT 92 T

Záhradný traktor Riwall PRO RLT 92 T recenzia

Záhradný traktor Riwall PRO RLT 92 T

Objem motora: 439 cm3/OHV ● Výkon motora: 10,7 kW ● Max. výkon motora: 14,5 HP ● Typ prevodovky: 6-rýchlostná/Transmatic ● Šírka záberu: 92 cm ● Objem zberného koša: 240 litrov ● Výška kosenia: 30 – 95 mm ● Nastavenie výšky: 5 polôh ● Hmotnosť: 195 kg


Testované produkty

Hodnotenie:
(81%)