Xiaomi Roborock S6 MaxV robotický vysávač s mopom – recenzia

Roborock S6 MaxV sa vyznačuje vysokým sacím výkonom, má dlhú výdrž batérie a nechýbajú mu rôzne zaujímavé funkcie. Na jedno nabitie vydrží v prevádzke 180 min. Hlučnosť je 64 dB, čo je znesiteľné číslo. Navigačný systém PreciSenseTM LiDAR sa stará o dobrú orientáciu v priestore.

Publikované: 26.11.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Xiaomi Roborock S6 MaxV

Robotický vysávač s mopom, max. pokrytie plochy 240 m², výdrž batérie 180 min., čas nabíjania 360 min., kapacita nádržky na prach a vodu 460/300 ml, sací výkon 2 500 Pa, max. výška prahu 2 cm, hlučnosť cca 64 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku

Robotický vysávač a mop v jednom Roborock S6 MaxV má dlhú výdrž batérie, vysoký sací výkon, dobrú orientáciu v priestore a je vybavený pokročilými funkciami. Ide o model z vyššej cenovej kategórie, obstarávaciu cenu však i napriek tomu hodnotíme ako primeranú kvalite a výkonu.

Dlhá prevádzka, ešte dlhšie nabíjanie

Robotický mop Xiaomi Roborock S6 MaxV s 5 200 mAh batériou na 1 nabitie poupratuje priestor s rozlohou okolo 240 m², čo je vysoký nadpriemer. V tomto smere sa mu v našom teste vyrovná len jeho víťaz Xiaomi Roidmi Eve Plus. V prepočte na čas ide o cca 180 min. prevádzkuAutomatické nabitie po vybití batérie je už akousi samozrejmosťou.

Xiaomi Roborock S6 MaxV recenzia

Ako najväčší problém vnímame enormne dlhú dobu nabíjania, ktorá predstavuje až 6 hod. Sací výkon 2 500 Pa hodnotíme ako dostatočný. K pozitívnym parametrom ďalej zaraďujeme znesiteľnú hlučnosť 64 dB, hlavnú kefu, ktorá je doplnená 2 bočnými, HEPA filter E11 a veľkú kapacitu nádržky na prach s objemom 460 ml.

Klasika od Xiaomi

Roborock S6 MaxV je rovnako ako ďalšie 3 modely od Xioami, teda Roborock S5 MaxXiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro a Xiaomi Roidmi Eve Plustrochu vyšší. Má 9,6 cm, preto nie je vhodný na upratovanie pod nízkym nábytkom. Z hľadiska prekonávania prekážok je na tom dobre. „Prelezie“ cez všetko s výškou do 2 cm. Nádržka na vodu má postačujúcich 300 ml. Zaujímavou je botanicko-biomimetická technológia mopovaceho systému, ktorá zabezpečuje rovnomerné dávkovanie vody v závislosti od typu práve zmývaného povrchu.

Robotický vysávač s mopom Xiaomi Roborock S6 MaxV

Na vysávači sa nachádza senzor, ktorý zabráni jeho pádu zo schodov a narážaniu do vecí, navigačný systém PreciSenseTM LiDAR, 2 kamery na hĺbkové vnímanie priestoru, LDS laserový systém mapovania a infračervený snímač, vďaka ktorému môže pracovať aj v tme. Na ovládanie slúži aplikácia Mi Home, cez ktorú môžete vysávač zapnúť aj vypnúť, nastaviť v nej zakázané zóny, neviditeľné steny a prednastaviť frekvenciu vysávania či zmývania v rôznych miestnostiach alebo poschodiach domu. Upozorňujeme, že ani tento model nie je možné ovládať v slovenčine či češtine.

Skúsenosti a recenzie

Spotrebiteľské recenzie na Roborock S6 MaxV sú prevažne pozitívne. Užívateľom sa páči vysoký sací výkon a efektívne zmývanie, kvalitná navigácia, šikovné funkcie a pokroková aplikácia. Negatívne hodnotenia hovoria o vyššej hlučnosti a neschopnosti vysávača komunikovať v slovenčine, čo je príznačné pre všetky modely od Xiaomi.

Recenzie a skúsenosti s robotickým vysávačaom s mopom Xiaomi Roborock S6 MaxV

Robotický vysávač Xiaomi Roborock S6 MaxV

Robotický vysávač s mopom Xiaomi Roborock S6 MaxV

Robotický vysávač Xiaomi Roborock S6 MaxV recenzia

Xiaomi Roborock S6 MaxV nabíjacia stanica

Klady a Zápory

Dobrý pomer medzi cenou, kvalitou a výkonom
Veľké pokrytie a dlhá výdrž batérie
Dobrá orientácia v priestore

Dlhé nabíjanie batérie
Aplikácia nie je dostupná v slovenskom ani českom jazyku

Max. doba prevádzky = 180 min. ● Kapacita batérie = 5 200 mAh ● Doba nabíjania = 360 min. ● Max. pokrytie plochy = 240 m² ● Kapacita nádržky na prach/vodu = 460/300 ml ● Sací výkon = 2 500 Pa ● Výška vysávača = 9,6 cm ● Max. výška prahu = 2 cm ● Hlučnosť = 64 dB ● Hmotnosť = 3,7 kg


Testované produkty

Hodnotenie:
(80.6%)