Carneo GuardKid+ 4G Platinum hodinky na telefonovanie pre deti – recenzia

Drahšie detské smart hodinky s pekným dizajnom a slušnou výdržou batérie. V ponuke je aj verzia Carneo GuardKid+ 4G, ktorá sa od tejto líši len minimálne. Hodinky ponúkajú rodičom prehľad o tom, kde sa dieťa práve nachádza. Bezpečnosť je teda na prvom mieste. Samozrejmosťou sú telefonické aj videohovory či posielanie hlasových správ. Rodičia majú možnosť obmedziť funkcie na diaľku a poteší aj slovenské menu. Mínusom je vyššia obstarávacia cena a v uzavretých priestoroch menej presné GPS.

Publikované: 19.09.2022
Aktualizované: 30.01.2023
Obsah článku:

Carneo GuardKid+ 4G Platinum

Kapacita batérie 1 000 mAh, 1,45“ displej, kompatibilita so systémami Android a iOS, GPS, možnosť volania priamo z hodiniek, odolnosť IP67.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Hodinky sú určené pre najmenšie deti, aby bola zabezpečená ich ochrana. Nechýba GPS lokátor, ktorý je vonku celkom presný, ale vo vnútorných priestoroch je odchýlka značná. Aspoň sme však mali prehľad, či dieťa úspešne dorazilo do školy alebo na krúžok. Cez mobilnú aplikáciu je možné nastaviť bezpečné zóny a tiež sledovať históriu pohybu dieťaťa.

Oceňujeme podporu SIM kariet, vďaka čomu je možné dieťaťu kedykoľvek zatelefonovať alebo poslať hlasovú správu. Zabudovaná kamera umožňuje aj videohovory. Je to perfektné pre vizuálne skontrolovanie toho, kde sa dieťa práve nachádza a či je v poriadku. Výrobca do hodiniek osadil batériu s kapacitou 1 000 mAh a hodinky vydržia slušné štyri dni.

Carneo GuardKid+ 4G Platinum recenzia

Plusom je, že smart hodinky umožňujú odosielanie textových správ a majú núdzové SOS tlačidlo. K tomuto tlačidlu je možné priradiť tri telefónne čísla. Zaujímavou funkciou je možnosť skrytého odpočúvania. Stačilo zavolať na číslo SIM karty vloženej v hodinkách a okamžite sme počuli, čo sa deje v okolí dieťaťa. Pomocou mobilnej aplikácie sa dajú na diaľku snímať fotografie.

Hodinkám nechýbajú doplnkové funkcie, ako kalendár, budík, kalkulačka, stopky, prehrávač zvuku a videa, fotoaparát a krokomer. Dá sa do nich vložiť aj rozvrh hodín a nechýba funkcia učenia matematiky a angličtiny. Dieťa sa tak môže zabaviť a zároveň sa naučiť niečo nové. Plus dávame za certifikát IP67, hodinky sú teda odolné proti kontaktu s vodou a prachom.

Nevýhody produktu

Hoci majú hodinky GPS, ako sme už naznačili, to nie je presné. Hlavne v budovách sú odchýlky výrazné. To, čo tvrdí výrobca, že presnosť GPS je na 5 metrov, je reálne len vo voľnom priestranstve, teda vonku. Ďalšou vecou, ktorá nás sklamala, je krytie len IP67. S hodinkami tak nie je možné plávať a pri sprchovaní si ich dieťa taktiež musí dať dole. Zvládajú len náhodne a krátkodobo striekajúcu vodu. Niektoré konkurenčné modely ponúkajú krytie IP68.

Smart hodinky pre deti Carneo GuardKid+ 4G Platinum

K dispozícii sú len štyri ciferníky, no aj tie sú podľa nás nepútavo spracované. Iní výrobcovia ponúkajú desiatky ciferníkov, z ktorých si vie vybrať každé dieťa. Kriticky hodnotíme aj mobilnú aplikáciu, hoci je v slovenskom jazyku, miestami je neprehľadná a menu je komplikované. Kým sme nastavili to, čo sme potrebovali, trvalo to o niečo dlhšie než pri iných konkurenčných modeloch. Až na spomenuté nedostatky sme boli s hodinkami spokojní. Majú všetky základné funkcie, ktoré môže dieťa aj rodič využiť.

Parametre

Určeniedetské
Typ displejaIPS
Uhlopriečka1,45 palca
Hmotnosť52 g
NFCnie
Hybridné hodinkynie
Slot pre SIMáno
eSIMnie
Odolnosť proti vode a prachuáno
GPSáno
Glonassnie
Gyroskopnie
Akcelerometeráno
Snímač tepunie
Vstavaný mikrofónáno
Snímač okolitého osvetlenianie
Zabudovaný reproduktoráno
Budík a pripomienkyáno
Barometernie
Krokomeráno
Výškomernie

Skúsenosti s Carneo GuardKid+ 4G Platinum

Používatelia ocenili, že z hodiniek sa dá volať. Plus dostali za zabudované GPS, hoci nie je presné. Páčil sa im aj oblý tvar bez výstupkov a slovenský i český jazyk v menu. Vyzdvihujú možnosť obmedzenia funkcií hodiniek na diaľku a veľa rôznych aplikácií. Nepáčila sa im samotná mobilná aplikácia, ktorá je neprehľadná. Prekážalo im, že niektoré užitočné funkcie sú skryté v nastaveniach. Mínus hodinky dostali aj za ciferníky, niektorí ich považujú za bizarné a vadil im aj menší počet, keďže k dispozícii sú len štyri ciferníky. Niektorí pochválili dobrú viditeľnosť displeja na slnku a slušnú výdrž batérie. Za super funkciu označili videohovor. Kritika padla na veľkosť hodiniek, tá je podľa mnohých príliš veľká na detskú ruku. Mínus dostali za to, že neupozorňujú na zmeškaný hovor. Hodinky si tak vyslúžili pozitívne aj negatívne hodnotenia.

Recenzie a skúsenosti s detskými smart hodinkami Carneo GuardKid+ 4G Platinum
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s detskými smart hodinkami Carneo GuardKid+ 4G Platinum
Zdroj: Mall.sk

Alternatívy

Carneo GuardKid+ 4G Platinum majú zabudovanú kameru, preto ponúkajú aj možnosť videohovoru. Podobnú funkciu ponúkajú tiež Carneo GuardKid+, ktoré sú o niečo lacnejšie. Zaujímavou alternatívou môžu byť hodinky Niceboy Watch Kids Patrol. Tieto hodinky sa pýšia presným GPS lokátorom a stabilným signálom. Samozrejmosťou sú telefonické aj videohovory. Ak hľadáte niečo lacnejšie a videohovor nie je pre vás potrebný, poobzerajte sa po iGET KID F10. Hodinky majú slušnú výdrž batérie, osem inteligentných hier a upozorňujú na zvýšenú teplotu. Popritom im nechýba vodoodolnosť s krytím IP68 a monitoring rôznych aktivít. Pre ešte lacnejšiu alternatívu sú k dispozícii Vivax LifeFit HERO kids. Ide o základné a pekne spracované detské hodinky. Za zmienku stoja tiež Canyon CNE-KW33 s výbornou výdržou batérie.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalitný videohovor
Slovenské menu
Obmedzenie funkcií na diaľku
Pekný dizajn bez ostrých hrán
Podpora SIM kariet aj GPS
Možnosť snímať fotografie na diaľku
Učenie matematiky a angličtiny

Negatíva

V budovách nepresné GPS
K dispozícii len 4 ciferníky
Neprehľadná mobilná aplikácia

Displej: 1,45 palca ● Vodoodolnosť: áno (IP67) ● Krokomer: áno ● Snímač tepu: nie ● GPS: áno ● Hmotnosť: 52 gramov

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(77.8%)

Komentáre
annonymne 01.May.2024

Kúpila som tieto hodinky svojej dcére a veľmi sa jej neľubia hovorí že keď sa chce odfotiť tak je veľmi zla kvalita fotoaparátu a že sú dobre iba na budík a to sme ich kúpili za 109€.
Neodporúčam kupovať.

Odpovedať