Nike Air Zoom Pegasus 38 W dámske bežecké tenisky – recenzia

Bežecké topánky zo série Pegasus sú medzi zákazníkmi veľmi obľúbené. Pri behaní sa vyznačujú skvelou oporou pre chodidlá a klenbu. Veľkou výhodou tenisiek je aj pružná podrážka, ktorá výrazne napomáha pri efektivite behu. Zvršok topánok je sieťovaný, takže je zabezpečená skvelá priedušnosť materiálu.

Publikované: 10.05.2022
Aktualizované: 07.07.2022
Obsah článku:

Nike Air Zoom Pegasus 38 W

Pena Nike React v medzipodrážke, stredná miera tlmenia, nový strih a tvar špičky, vhodné na pevný povrch

Pozrieť najlepšiu ponuku

Botasky Nike Air Zoom Pegasus 38 sa od predchodcu líšia na prvý pohľad v detailoch, no výrobca Nike vylepšil niekoľko podstatných prvkov. Tým hlavným rozdielom je nový strih a tvar špičky. Vďaka tomuto tvaru je viac miesta na prsty a to vo výraznejšej miere zvyšuje aj komfort pri behaní. V súvislosti s pohodlím je podstatný zvršok topánky zo sieťoviny. Vďaka tomu sa nohy nadmerne nepotia, pretože materiál je priedušný. V jazyku topánok sa nachádza pena, ktorá taktiež pri odrazoch znižuje namáhanie klenby a neotláča ju. Tým je zvýšená samotná dynamika odrazu. Význam majú aj popruhy v strednej časti konštrukcie topánky, ktoré sa starajú o stabilitu chodidla.

Nike Air Zoom Pegasus 38 W recenzia

Odolnosť a pružnosť

Tradičnou technológiou je Nike Zoom Air, ktorá sa stará o optimálnu mieru tlmenia – v tomto prípade ide o strednú úroveň tlmenia, ktorá vyhovuje špeciálne ťažším bežkyniam. Základ tvoria elastické vlákna, ktoré sú stlačené vzduchom a pri namáhaní sa stlačia a následne okamžite vrátia do pôvodnej polohy, čo má význam aj pri rýchlom behu a silnejších odrazoch. V medzipodrážke sa nachádza pena Nike React. Tá je pružná, ľahká a veľmi odolná. Aj po viac ako odbehaní 1 000 km drží svoju štruktúru a tvar. Celková výška tenisky je 11,5 cm, podrážka má hrúbku 3 cm a obsahuje prvky materiálu Nike Grind.

Dámske tenisky na behanie Nike Air Zoom Pegasus 38 W

Skúsenosti s Nike Air Zoom Pegasus 38 W

Dobre známy model bežeckých tenisiek, ktorý ponúka strednú mieru tlmenia, je medzi bežkyňami veľmi obľúbený. Hlavnou doménou týchto tenisiek je práve špeciálna pena Nike React. Tá zabezpečuje spolu s podrážkou skvelé odpruženie, ktoré je nielen efektívne, ale aj pohodlné. Unikátnou zmenou je zmena strihu a tvaru špičky. Tvar „krídla“ sa postaral o to, že je viac priestoru na prsty, čo je opäť prvok zvyšujúci celkový komfort počas behu i pri väčšom objeme kilometrov. Zaujímavým prvkom je aj penová vložka v jazyku topánky. Zvršok je priedušný a noha tak môže pohodlne dýchať.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dlhotrvácny tlmiaci účinok
Priedušnosť topánok
Skvelý strih špičky

Negatíva

Žiadne

Typ povrchu: pevný/cesta/asfalt ● Typ došľapu: neutrálna pronácia ● Hmotnosť: 254 g ● Drop: 10 mm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.4%)