Bosch BFL523MS0 vstavaná mikrovlnka – recenzia

Spotrebiteľa môže zaujať aj malá mikrovlnka Bosch s objemom 20 litrov a priemerom otočného taniera 25,5 cm. Absentuje síce funkcia grilu, no mikrovlnná rúra má k dispozícii automatické programy Auto Pilot pre ohrev i rozmrazovanie pokrmov. Výkon mikrovĺn je 800 W a príkon má hodnotu 1 270 W. Spotrebič má 5 úrovní výkonu.

Publikované: 19.04.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Bosch BFL523MS0

Dotykové ovládanie a LED displej, technológia Auto Pilot (7 prednastavených programov), pamäťová funkcia.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Kvalita spotrebičov Bosch spočíva predovšetkým vo vysokej kvalite materiálov a technologickej výbave. Aj to sú dôvody, prečo nás v porovnávacom teste mikrovlnka Bosch BFL523MS0 zaujala najviac. Presvedčili nás tiež technické parametre a prevažne pozitívne referencie zákazníkov. Mikrovlnná rúra disponuje výkonom mikrovĺn 800 W. Celkovo má mikrovlnka možnosť nastavenia až 5 úrovní výkonu, čo má výrazný vplyv na rýchlosť ohrevu. Za slabinu považujeme fakt, že mikrovlnke, prekvapivo, chýba funkcia grilovania, ktorá je prítomná aj u lacnejších modelov. Vnútorný objem má 20 litrov.

Bosch BFL523MS0 recenzia

7 prednastavených programov

Veľmi prehľadné je dotykové ovládanie a LED displej (ten zobrazuje zvolený čas, ale aj výkon). Nechýba ani otočný volič TouchControl. Nevýhodou dotykovej plochy je však to, že je veľmi náchylná na znečistenie a otlačky na povrchu je vidno, čo je výhrada aj niektorých spotrebiteľov. Bosch využíva technológiu Auto Pilot. Vyberať môžete v rámci programovej ponuky až zo siedmich prednastavených programov na ohrievanie. Tri programy sú určené pre ohrev a štyri programy pre rozmrazovanie potravín. Rozmrazovanie je takisto jednou z funkcií a pri navolení maximálneho výkonu sa dočkáte naozaj rýchleho rozmrazenia. Nastaviť je možné automatické rozmrazovanie na základe typu potraviny a hmotnosti.

Vstavaná mikrovlnka Bosch BFL523MS0

Nepôsobí lacno

Zaujímavosťou je aj pamäťová funkcia, ktorá vám umožňuje zapamätanie si jedného režimu rozmrazovania alebo ohrevu. Priemer otočného taniera je 25,5 cm, dvierka mikrovlnky sa otvárajú do ľavej strany za pomoci dotykového tlačidla. Z pohľadu materiálov plastové časti nepôsobia lacno. Vnútorný priestor je z nerezu a ľahko sa udržiava. Mikrovlnka je veľmi kompaktná, čo používatelia dokážu oceniť a zvlášť v kuchyni so zabudovanými spotrebičmi, keď je mikrovlnka doplnkom ku klasickej teplovzdušnej rúre. Sklenené dvierka sú priehľadné, pokrm teda počas ohrevu vidíte. Pozitívne nás prekvapil tichý chod mikrovlnky. Nechýba ani detská poistka.

Skúsenosti a recenzie

Bosch BFL523MS0 ponúka vysokú kvalitu za dobrú cenu. Mikrovlnka je kompaktná, tichá a má krásny dizajn. Mínusom je podľa viacerých používateľov ovládanie, vhodnejšie ako otočné kliesko na nastavenie času by boli tlačidlá.

Recenzie a skúsenosti so vstavanou mikrovlnkou Bosch BFL523MS0

Otvorená vstavaná mikrovlnka Bosch BFL523MS0

Bosch BFL523MS0 rozmery

Mikrovlnka Bosch BFL523MS0

Klady a Zápory

Rýchlosť ohrevu a rozmrazovania
Tichý chod
Programy AutoPilot

Absentuje funkcia grilu
Rýchle znečistenie dotykového panelu
Programová ponuky by mohla byť bohatšia

Príkon: 1 270 W ● Výkon mikrovĺn: 800 W ● Typ: vstavaná ● Objem: 20 l ● Priemer taniera: 25,5 cm ● Počet úrovní výkonu: 5 ● Ovládanie: dotykové + otočný ovládač


Testované produkty

Hodnotenie:
(81.2%)