Bosch DWK98PR60 komínový digestor – recenzia

Komínový dogestor Bosch DWK98PR60 s 90 cm odsávacou plochou ponúka výkon odsávania 840 m3/h. Dá sa spárovať s infračervenou varnou doskou vďaka aplikácii Home Connect. Možnosť recirkulácie, LED osvetlenie SoftLight a možnosť umývania hliníkového filtra v umývačke potešia.

Publikované: 26.04.2021
Aktualizované: 02.03.2022
Obsah článku:

Bosch DWK98PR60

Šírka odsávacej plochy 90 cm, vysoký výkon odsávania (840 m3/h), ovládanie na diaľku vďaka funkcii Home Connect, detegovanie nasýtenia filtra, LED osvetlenie SofLight so 440 luxami.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Enormne výkonný digestor do kuchyne značky Bosch je jasnou voľbou pre náročnejších zákazníkov a pre širšie varné dosky. Šírka odsávacej plochy dosahuje až 90 cm. Komínový digestor Bosch DWK98PR60 patrí do kategórie drahých odsávačov pár, no ponúka vysoký výkon odsávania, maximálne 840 m3/h, čo je v našom porovnávacom teste jedna z najvyšších hodnôt. Inteligentný digestor umožňuje spárovanie sa s vhodnou infračervenou varnou doskou vďaka funkcii a aplikácii Home Connect. Vďaka tomu digestor automaticky reguluje intenzitu odsávania. K dispozícii je až 5 stupňov intenzity odsávania.

Ovládanie na diaľku

Vďaka funkcii Home Connect môžete digestor ovládať aj na diaľku. Inak je vybavený dotykovým ovládacím panelom, na ktorom sa veľmi ľahko zorientujete. Sklamaním je, že ani pri tejto cene nie je dodávaný uhlíkový filter. Ten je potrebné dokúpiť. Plusom je, že digestor je vybavený čidlami pre detegovanie nasýtenia filtra. Presne tak viete, kedy je filter potrebné vyčistiť, stačí sa pozrieť do samotnej aplikácie Home Connect. Hliníkový filter je možné umývať v umývačke riadu. Aj pri maximálne výkone digestor produkuje hluk až 67 dB, avšak vzhľadom na výkon odsávania je táto hladina hluk v norme. Samozrejmosťou je možnosť recirkulácie.

Bosch DWK98PR60 recenzia

Osvetlenie SoftLight

Navzdory vysokému výkonu je odsávač veľmi úsporný a patrí do energetickej triedy A+. Odborné testy vysoko kvalitne hodnotia kvalitu spracovania strieborný nerez a čierne sklo pôsobia nielen moderne a esteticky, ale sú aj veľmi odolné. Samozrejmosťou je LED osvetlenie SoftLight so 440 luxami, ktoré je vybavené pozvoľným zhasínaním a rozsvecovaním. Digestor má širšie odťahové hrdlo, na čo je potrebné myslieť pri montáži, jeho priemer je až 120 mm.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Enormný odsávací výkon
Tichý chod
Ovládanie prostredníctvom aplikácie

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Uhlíkový filter nie je súčasťou dodávky

Max. výkon odsávania: 840 m3/h ● Počet rýchlostí: 5 ● Energetická trieda: A+ ● Max. hlučnosť: 67 dB ● Recirkulácia: áno ● Šírka: 90 cm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81%)