Brita Marella XL Memo filtračná kanvica – recenzia

O čistú a prefiltrovanú vodu sa vám postará aj tento model filtračnej kanvice Brita. Celkový objem nádoby je až 3,5 litra. Do spodnej časti sa zmestia 2 litre prefiltrovanej vody. Voda je zbavená zápachu a chuti chlóru, znížená je aj prítomnosť vodného kameňa. Použité sú filtre Brita Maxtra+. Životnosť je približne 100 litrov vody, resp. 30 dní. Na hornom veku je elektronický indikátor výmeny filtra, ktorý vás na výmenu automaticky upozorní.

Publikované: 14.01.2022
Aktualizované: 14.01.2022
Obsah článku:

Brita Marella XL Memo

Plastová filtračná kanvica s celkovým objemom 3,5 l a objemom prefiltrovanej vody 1,5 l, digitálny indikátor výmeny filtra, filtre Brita Maxtra+

Pozrieť najlepšiu ponuku

Renomovaný výrobca si v našom teste za túto kanvicu vyslúžil veľmi dobré hodnotenie. Ide o kanvicu s veľkým objemom až 3,5 litra. Dodávaná je minimálne s jednou filtračnou patrónou v závislosti od toho, kde kanvicu kupujete. Má tiež digitálny indikátor výmeny filtra a praktické odklápacie viečko.

Veľký objem a elektronický indikátor

Celkový objem kanvice je až 3,5 litra, netreba sa však nechať zmiasť. Do hornej časti nalejete maximálne 1,5 litra vody naraz. Spodná nádoba, do ktorej voda steká, má objem 2 litre. Filtračná kanvica je vhodná určite aj pre väčšiu domácnosť. Doba filtrácie základného objemu 1,5 litra je 5 až 7 minút. Brita Marella XL Memo využíva špeciálne filtre Brita Maxtra+ alebo Pure Performance (prípadne Hard Water Expert určené na zmäkčovanie vody). Ich cena je trochu vyššia.

Brita Marella XL Memo recenzia

Na výmenu filtra vás upozorní praktický digitálny ukazovateľ Brita Memo. Na základe počtu čiarok (percent) viete, v akom stave ja váš filter. Indikátor sa nachádza na hornom veku nádoby. Ak čiarky zmiznú, viete, že filter je potrebné vymeniť. Výmena filtra je veľmi jednoduchá a rýchla. Po výmene je potrebné indikátor reštartovať podržaním tlačidla štart. Filter zvládne prefiltrovať až 100 litrov vody, odporúčaná doba výmeny filtra je jeden mesiac, závisí to od množstva prefiltrovanej vody.

Skúsenosti s Brita Marella XL Memo

V prospech tejto filtračnej kanvice hovorí väčšina recenzií. Spotrebitelia si filtračnú kanvicu kupujú pre objem, ale takisto pre pomer ceny a kvality. Brita je renomovaná značka. Kvalita plastov je solídna, ide o BPA free plast. Pri manipulácii s horným vekom a opätovnom nasádzaní však dávajte pozor na to, aby časti sedeli. Spotrebitelia upozorňujú, že môže hroziť poškodenie plastových hrán. Chválime fakt, že kým sa voda filtruje, priebežne už prefiltrovanú vodu môžete nalievať a nemusíte čakať na celý objem. Nádoby môžete umývať v umývačke riadu.

Recenzie a skúsenosti s filtračnou kanvicou Brita Marella XL Memo
Zdroj: Heureka.sk

Klady a Zápory

Dodávaná minimálne s jedným filtrom
Kvalitná filtrácia – spoľahlivé filtre
Cena a pozitívne recenzie

Plastové veko menej kvalitné
Vyššia cena filtrov

Filtračná kanvica Brita Marella XL Memo recenzia

Filtračná kanvica Brita Marella XL Memo

Brita Marella XL Memo balenie

Celkový objem nádoby: 3,5 l ● Objem prefiltrovanej vody: 1,5 l ● Indikátor výmeny filtra: áno/digitálny ● Materiál: plast/BPA free


Hodnotenie:
(81%)