Parkside invertná zváračka na trubičkový drôt PFDS 120 A1 – recenzia

Zváranie je pre mnohých domácich majstrov nočnou morou, pre iných zasa koníček. Ide o činnosť, ktorá si vyžaduje prax. Tento model invertnej zváračky využíva na zváranie trubičkový drôt. Pre neskúsených používateľov je tento spôsob zvárania najlepšou „školou“. Parkside zváračka PFDS 120 A1 je za danú cenu bezkonkurenčným nákupom a aj preto je v našom výbere produktov značky Parkside.

Publikované: 22.04.2022
Aktualizované: 22.06.2022
Obsah článku:

Parkside invertná zváračka

Zvárací prúd 25 – 120 A, chladenie ventilátorom, napätie 230 V, dĺžka kábla 4 m

Pozrieť najlepšiu ponuku

Zvárací prúd invertnej zváračky je regulovateľný od 25 do 120 A. Menovité napätie je 230 V. Zváračka je ideálna na domáce zváranie spojov, plechov, konštrukcií. Na rovinu si však treba povedať, že nerátajte s mohutnými zvarmi. Na to je potrebné uvažovať nad výkonnejšími modelmi. Na zváranie sa používa zvárací drôt, ktorý môže mať rôznu hrúbku od 0,6 až po 1,0 mm. Dodávaný je so 450 g zváracieho drôtu s hrúbkou 0,9 mm. Na zváranie sa nepoužíva žiadny plyn. Plynulo regulovateľná je aj hrúbka materiálu od 0,8 po 3 mm. Na základe toho si zváračke dokáže regulovať výkon zváracieho prúdu.

4 špičky v balení

Podávanie zváracieho drôtu je automatické a plynulé. Zákazníci nehlásia žiadne zasekávanie drôtu. Zváracie špičky sú vymeniteľné podľa hrúbky zváracieho drôtu. Dodávané sú v balení štyri špičky (jedna je už predmontovaná). Samozrejmosťou je uzemňovací kábel so svorkou. Kábel má dva metre.

Parkside invertná zváračka PFDS 120 A1 recenzia

Nenáročné používanie

Pre začiatočníkov je tento typ zváračky skvelou voľbou (oproti elektródam). Zvárací oblúk je možné ľahšie regulovať. Zároveň je však potrebné si vyskúšať samotné vedenie a prispôsobiť rýchlosť vedenia zváracej dráhy. Tryska horáka je už osadená. Oceňujeme fakt, že dodávaný je spolu so zváračkou aj ochranný zvárací štít na tvár, ktorý je pri zváraní nevyhnutnosťou. Rovnako tak aj kladivko na škváru a drôtená kefa na opracovanie zvarov. Ak by ste sa potrebovali so zváračkou pohybovať váži len 4 kg a môžete využiť nosný popruh.

Skúsenosti s Parkside invertnou zváračkou PFDS 120 A1

Invertná zváračka Parkside v našom výbere rozhodne zaujala. Viacero spotrebiteľov tento model zváračky dopytuje. Vo všeobecnosti s týmto náradím panuje spokojnosť. Do úvahy treba brať, že ide o hobby zváračku a nie o profesionálny model. Na mohutné zvary a zváranie masívnych konštrukcií teda zabudnite. Zváranie spojov, kĺbov či plechov však nie je problémom. Telo zváračky je robustné, čo je odrazom kvalitného spracovania. V balení je 450 g zváracieho drôtu (0,9 mm) a takisto zákazníci chvália, že súčasťou dodávky je aj ochranný štít. Najčastejšie sa spomína pomer kvality a ceny.

Recenzie a skúsenosti s Parkside invertnou zváračkou PFDS 120 A1
Zdroj: Lidl.sk

Taktiež je plusom nenáročné používanie, ktoré zvládne aj začiatočník. Podávanie zváracieho drôtu je automatické a podľa hrúbky materiály je možné regulovať aj výkon zváračky. V podobnej cenovej kategórii sa pohybuje napríklad invertorová zváračka Fieldmann FDIS 20140-E, ktorá vašu peňaženku taktiež veľmi nezaťaží.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Zvárací štít v balení
Zvládne aj dlhšiu prevádzku
Jednoduché používanie (aj pre začiatočníkov)

Negatíva

Nevhodný pre mohutné kĺbové zvary

Typ: elektrické náradie ● Zvárací prúd: 25 – 120 A ● Menovité napätie: 230 V ● Chladenie: ventilátor ● Hmotnosť: 4 kg ● Dĺžka kábla: 4 m

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.2%)