BergHoff Ron liatinový hrniec – recenzia

Kvalitný a objemný liatinový hrniec hodný na všetky typy sporákov i do rúry na pečenie. Disponuje objemom 4,2 litra a dodávaný je s masívnou liatinovou pokrievkou. Povrch hrnca je smaltovaný, čo je zárukou zníženej priľnavosti a zároveň jednoduchšej údržby. Skvelou vlastnosťou je efektívna tepelná vodivosť. Hrniec nie je nutné ošetrovať rastlinnými olejmi. Vhodný je do umývačky riadu, no odporúča sa ručné umývanie. Priemer hrnca je 24 cm.

Publikované: 11.10.2022
Aktualizované: 25.09.2023
Obsah článku:

BergHoff Ron

Liatinový hrniec so smaltovaným povrchom, objem 4,2 litra, priemer dna 24 cm, vhodný na pečenie v rúre, do umývačky, dodávaný je s pokrievkou

Pozrieť najlepšiu ponuku

Liatinový hrniec s priemerom 24 cm má dostatočný objem pre 4-člennú rodinu. Výhodou hrnca je, že okrem kvalitatívnych vlastností liatiny samotnej je povrch ošetrený smaltom a nehrozí tak žiadne pripaľovanie. Povrch zároveň rýchlo a rovnomerne distribuuje teplo po celej ploche. Vhodný je aj do rúry.

Veľký objem a všestranné využitie

Smaltovaná liatina je vo svojej podstate vylepšená surová liatina. Okrem toho, že povrch je o niečo viac náchylný na poškodenie, získa majiteľ hrniec, ktorý sa jednoducho udržiava a má perfektný nepriľnavý povrch. Hlavne nie je potrebné ošetrovanie olejom voči korózii a preskočiť môžete proces vypaľovania. Taktiež sa hrniec jednoduchšie umýva.

BergHoff Ron recenzia

Objem hrnca je až 4,2 litra, pričom priemer je 24 cm. Rukoväte sú taktiež z liatiny, čo je veľkou výhodou, pretože je možné využitie hrnca v rúre na pečenie. Teplota pečenia je maximalizovaná na 280 °C. Hrniec má feromagnetické vlastnosti, takže je možné ho používať na indukciu, plynový i elektrický sporák alebo sklokeramickú dosku.

Vlastnosti, ktoré kuchár/ka ocení

BergHoff je dodávaný s liatinovou pokrievkou, ktorá umožňuje pri príprave pokrmu realizovať pomalé dusenie či pečenie pod pokrievkou. Rukoväte ani držadlo pokrievky nie sú tepelne izolované. Hrniec vynikajúco odoláva vysokým teplotám a má veľmi masívne vyhotovenie. Hmotnosť hrnca nie je v parametroch uvádzaná. Liatinový hrniec BergHoff Ron je možné umývať v umývačke riadu, no výrobca to neodporúča vzhľadom na agresívne abrazívne čistiace prostriedky. Liatinu je lepšie umývať vždy ručne pod teplou tečúcou vodou so saponátom.

Skúsenosti s liatinovým hrncom BergHoff Ron

Ak chcete mať doma liatinový hrniec na pečenie alebo dusenie pokrmov pod pokrievkou, tento produkt splní vaše požiadavky. Vyrobený je z masívnej liatiny a pre lepšiu nepriľnavosť povrchu a jednoduchšiu starostlivosť je ošetrený smaltom. Vďaka tomu nepodliehajú hrnce korózii a nie je nutné ich vypaľovať. Hrniec má objem až 4,2 litra a vhodný je pre viacpočetnú rodinu.

Liatinový hrniec BergHoff Ron

Umývanie v umývačke riadu sa neodporúča. Na pečenie v rúre je vhodný a odolá teplotám až do 280 °C. Riad je dodávaný s liatinovou pokrievkou. Poteší aj renomé samotného výrobcu, ktorý je v danom segmente dobre známy. Používať je možné ho i na indukcii a sklokeramickej varnej doske. Ak by vás zaujímali iné než liatinové hrnce, pozrieť sa môžete na ďalšie hrnce na indukciu, ktoré sme porovnali.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Liatinové prevedenia so smaltovaným povrchom
Masívne spracovanie – veľký objem
Vhodný do rúry až do 280 °C

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena

Typ: liatinový hrniec/smaltovaný povrch ● Objem: 4,2 l ● Priemer dna: 24 cm ● Pečenie v rúre: áno ● Hmotnosť: - kg ● Pokrievka: áno ● Rukoväte: liatina ● Varenie na indukcii: áno ● Umývanie v umývačke riadu: áno

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(79.6%)