Ceresit Stop vlhkosti Aero 360° odvlhčovač vzduchu – recenzia

Odvlhčovač vzduchu Ceresit Stop vlhkosti Aero 360° funguje vďaka špeciálnym tabletám, ktoré nasávajú vlhkosť aj pachy. Je ideálnym riešením do menších alebo menej vlhkých miestností s rozlohou do 20 m². Kondenzačná nádobka má dostačujúci objem, mínusom je iba menší výkon v porovnaní s klasickými elektrickými odvlhčovačmi a nutnosť pravidelnej výmeny tabliet.

Publikované: 27.09.2021
Aktualizované: 29.06.2022
Obsah článku:

Ceresit Stop vlhkosti Aero 360°

Odvlhčovač vzduchu na tablety, pre miestnosti do 20 m², objem nádržky 1 l

Pozrieť najlepšiu ponuku

Odvlhčovač vzduchu Ceresit Stop vlhkosti Aero 360° je jediným neelektrickým modelom v našom teste, preto je logické, že obdržal štítok súvisiaci s nízkou obstarávacou cenou. Ceresit nie je len cenovým trhákom, ale taktiež jedným z najpredávanejších modelov na trhu. Odvlhčovač Aero 360° je oficiálne určený do miestností s rozlohou do 20 m², čo je porovnateľné s Concept OV1110. Tento údaj je skutočne platný, avšak iba v prípade, ak nebojujete s enormne vlhkým vzduchom. Zároveň ide o veľmi dobrý spôsob, ako odvlhčiť malé uzavreté priestory, napr. skrine, kumbáliky či špajzy.

Funguje na tablety

Tento odvlhčovač funguje vďaka špeciálnym tabletám s obsahom chloridu sodného, ktoré sa umiestňujú do jeho hornej časti. Skondenzovaná voda kvapká v podobe hustejšej modrej tekutiny do spodnej nádržky s objemom 1 l. Nádržku, vzhľadom na slabý výkon odvlhčovača, hodnotíme ako dostatočne objemnú. V praxi ju stačí vyliať až potom, keď dôjde k rozpusteniu celej tablety.

Ceresit Stop vlhkosti Aero 360° recenzia

Pohlcuje vlhkosť aj pachy

Spomínaný chlorid sodný nielen nasáva vlhkosť, ale taktiež pohlcuje pachy. Toto zariadenie je preto vhodné aj pre fajčiarov, vášnivých kuchárov či majiteľov domácich zvierat. Cena za 4 náhradné tablety sa pohybuje okolo 13 eur. V nadmerne vlhkých priestoroch, ich budete musieť vymieňať minimálne raz za mesiac. V tých suchších vydržia 2 až 3 mesiace. Prevádzkové náklady teda nehodnotíme ako vyslovene vysoké. Z hľadiska ekologickej stránky nejde o tú najlepšiu, no ani najhoršiu alternatívu. Chlorid sodný nie je vyslovene ekologický, prírode však neškodí enormným spôsobom.

Skúsenosti s Ceresit Stop vlhkosti Aero 360°

Podľa väčšiny používateľov funguje Ceresit Stop vlhkosti Aero 360° veľmi dobre. Upozorňujú, že sa tak deje len v menších priestoroch, inak stráca na účinnosti. Páči sa im zabezpečenie proti vyliatiu pri prevhrnutí. Niektorým sa zdá produkt neúčinný a nepozdáva sa im nepraktické vylievanie vody a potreba meniť pravidelne tablety.

Recenzie a skúsenosti s odvlhčovačom vzduchu Ceresit Stop vlhkosti Aero 360°
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s odvlhčovačom vzduchu Ceresit Stop vlhkosti Aero 360° na Mall
Zdroj: Mall.sk

Recenzie a skúsenosti s odvlhčovačom vzduchu Ceresit Stop vlhkosti Aero 360° na Alza
Zdroj: Alza.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Efektívne odvlhčovanie vzduchu v malých priestoroch
Prijateľné prevádzkové náklady

Negatíva

Nízky výkon v porovnaní s elektrickými odvlhčovačmi vzduchu
Nutnosť pravidelného dokupovania tabliet

Typ = odvlhčovač vzduchu na tablety ● Veľkosť miestnosti = do 20 m² ● Objem kondenzačnej nádobky = 1 l

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(83%)