Concept LO 7065 šnekový odšťavovač – recenzia

Vertikálny odšťavovač s elektromotorom s výkonom 240 W. Odšťavovač pracuje rýchlosťou 60 ot./min. Vybavený je tromi nerezovými sitkami. Zariadenie sa neprehrieva a neprenáša žiadne teplo. Plniaci otvor má šírku 75 mm. Údržba je nenáročná, prístroj sa jednoducho demontuje. Materiály pôsobia kvalitne a odolné. S odšťavovačom sa dajú pripravovať aj orechové maslá.

Publikované: 10.01.2022
Aktualizované: 21.09.2023
Obsah článku:

Concept LO 7065

Vertikálny šnekový odšťavovač s príkonom 240 W, 60 ot./min., priemer plniaceho otvoru 7,5 cm, objem nádoby na šťavu 1 000 ml

Pozrieť najlepšiu ponuku

V našom porovnávacom teste je tiež perfektný variant v pomere ceny a výkonu. Tlakový odšťavovač Concept je cenovo dostupný a zároveň výkonný model. Potešil nás vysokou úrovňou výťažnosti aj kvalitným spracovaním. Výsledné šťavy sú trocha hustejšie, ako obvykle, no ich výživnosť je vysoká. Teší nás tiež nenáročná údržba a jednoduchá demontáž.

Perfektná extrakcia a výkonný elektromotor

Kvalita odšťavovača sa skrýva predovšetkým vo výťažnosti šťavy. Je faktom, že odšťavené šťavy sú hustejšie a obsahujú vyšší pomer dužiny a teda aj vlákniny, no prekážka to určite nie je. V prípade citrusov je šťava dostatočne vodová, dužina však niekomu môže prekážať. Súčasťou balenia sú tri nerezové sitká s rôznym priemerom dierok, záleží teda na vás, koľko dužiny prepustí odšťavovač. Môžete tak pripraviť čerstvú šťavu, smoothie alebo pyré. Upchávanie je zriedkavé. K dispozícii je aj spätný chod. V mnohom pripomína Concept odšťavovač Klarstein Fruitberry, ktorý má podobné parametre i cenu.

Concept LO 7065 recenzia

Proces odšťavovania je rýchly. Elektromotor má príkon 240 W a extrakcia štiav prebieha pri 60 ot./min. Chod je navyše veľmi tichý, čo ocenia predovšetkým ľudia, ktorí odšťavujú skoro ráno. Nádoby na odpad i šťavu sú externé a majú objem 1 000 ml. Výpustné hrdlo má aj AntiDrip systém. S prístrojom sa vďaka váhe 3 kg dobre manipuluje a problémom nie je ani jeho uskladnenie. Prístroj sa jednoducho demontuje, vrátane plniaceho hrdla, ktoré má priemer 75 mm. Umývanie a údržba sú tak nenáročné.

Skúsenosti s Concept LO 7065

Cenovo dostupný a zároveň veľmi kvalitný odšťavovač od českého výrobcu Concept. Vertikálny slimákový odšťavovač Concept LO 7065 spája kvalitu a výkon. Vysokú výťažnosť potvrdzujú i recenzie zákazníkov. O kvalitách nás presvedčila aj kvalita spracovania a až tri nerezové sitká v balení, ktoré určujú množstvo prepustenej dužiny. Šťavy sú však vždy hustejšie. Nádobky na šťavu a dužinu sú síce o niečo labilnejšie, no celkovo je v danej cenovej triede vyhotovenie na dobrej úrovni. Odšťavovač je tiež tichý, neprenáša vibrácie a takisto ani rýchlosť odšťavovania nepatrí k najhorším. Pripravovať možno i orechové maslá.

Recenzie a skúsenosti s odšťavovačom Concept LO 7065
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s odšťavovačom Concept LO 7065 na Mall
Zdroj: Mall.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Pomer ceny a kvality
Tichý a výkonný elektromotor
Množstvo pozitívnych referencií

Negatíva

Hustejšia šťava – nemusí vyhovovať každému

Typ: vertikálny šnekový odšťavovač ● Príkon: 240 W ● Počet otáčok: 60 ot./min. ● Objem nádoby na šťavu: 1 000 ml ● Priemer plniaceho otvoru: 7,5 cm ● Hmotnosť: 3,0 kg

Fotogaléria


Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.4%)

Komentáre
Sona 29.May.2024

Dobry den, v clanku pisete, ze sa daju s odstavovacom pripravovat aj orechove masla. Co som tiez brala do uvahy pri kupe. V prirucke sa vsak pri sitku 2 a 3 uvadza, ze sa nemaju davat oriesky a od uzivatela som nasla len recept na mandlove mlieko so sitkom 1. Vyrobi odstavovac teda aj maslo? Kde sa mozem dopatrat k tejto info? Vdaka

Odpovedať