Concept LO 7065 šnekový odšťavovač – recenzia

Vertikálny odšťavovač s elektromotorom s výkonom 240 W. Odšťavovač pracuje rýchlosťou 60 ot./min. Vybavený je tromi nerezovými sitkami. Zariadenie sa neprehrieva a neprenáša žiadne teplo. Plniaci otvor má šírku 75 mm. Údržba je nenáročná, prístroj sa jednoducho demontuje. Materiály pôsobia kvalitne a odolné. S odšťavovačom sa dajú pripravovať aj orechové maslá.

Publikované: 10.01.2022
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Concept LO 7065

Vertikálny šnekový odšťavovač s príkonom 240 W, 60 ot./min., priemer plniaceho otvoru 7,5 cm, objem nádoby na šťavu 1 000 ml

Pozrieť najlepšiu ponuku

V našom porovnávacom teste je tiež perfektný variant v pomere ceny a výkonu. Tlakový odšťavovač Concept je cenovo dostupný a zároveň výkonný model. Potešil nás vysokou úrovňou výťažnosti aj kvalitným spracovaním. Výsledné šťavy sú trocha hustejšie, ako obvykle, no ich výživnosť je vysoká. Teší nás tiež nenáročná údržba a jednoduchá demontáž.

Perfektná extrakcia a výkonný elektromotor

Kvalita odšťavovača sa skrýva predovšetkým vo výťažnosti šťavy. Je faktom, že odšťavené šťavy sú hustejšie a obsahujú vyšší pomer dužiny a teda aj vlákniny, no prekážka to určite nie je. V prípade citrusov je šťava dostatočne vodová, dužina však niekomu môže prekážať. Súčasťou balenia sú tri nerezové sitká s rôznym priemerom dierok, záleží teda na vás, koľko dužiny prepustí odšťavovač. Môžete tak pripraviť čerstvú šťavusmoothie alebo pyré. Upchávanie je zriedkavé. K dispozícii je aj spätný chod. V mnohom pripomína Concept odšťavovač Klarstein Fruitberry, ktorý má podobné parametre i cenu.

Concept LO 7065 recenzia

Proces odšťavovania je rýchly. Elektromotor má príkon 240 W a extrakcia štiav prebieha pri 60 ot./min. Chod je navyše veľmi tichý, čo ocenia predovšetkým ľudia, ktorí odšťavujú skoro ráno. Nádoby na odpad i šťavu sú externé a majú objem 1 000 ml. Výpustné hrdlo má aj AntiDrip systém. S prístrojom sa vďaka váhe 3 kg dobre manipuluje a problémom nie je ani jeho uskladnenie. Prístroj sa jednoducho demontuje, vrátane plniaceho hrdla, ktoré má priemer 75 mm. Umývanie a údržba sú tak nenáročné.

Skúsenosti s Concept LO 7065

Cenovo dostupný a zároveň veľmi kvalitný odšťavovač od českého výrobcu Concept. Vertikálny slimákový odšťavovač Concept LO 7065 spája kvalitu a výkon. Vysokú výťažnosť potvrdzujú i recenzie zákazníkov. O kvalitách nás presvedčila aj kvalita spracovania a až tri nerezové sitká v balení, ktoré určujú množstvo prepustenej dužiny. Šťavy sú však vždy hustejšie. Nádobky na šťavu a dužinu sú síce o niečo labilnejšie, no celkovo je v danej cenovej triede vyhotovenie na dobrej úrovni. Odšťavovač je tiež tichý, neprenáša vibrácie a takisto ani rýchlosť odšťavovania nepatrí k najhorším. Pripravovať možno i orechové maslá.

Recenzie a skúsenosti s odšťavovačom Concept LO 7065
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s odšťavovačom Concept LO 7065 na Mall
Zdroj: Mall.sk

Klady a Zápory

Pomer ceny a kvality
Tichý a výkonný elektromotor
Množstvo pozitívnych referencií

Hustejšia šťava – nemusí vyhovovať každému

Šnekový odšťavovač Concept LO 7065

Šnekový odšťavovač Concept LO 7065 recenzia

Concept LO 7065 príslušenstvo

Vertikálny šnekový odšťavovač Concept LO 7065

Vertikálny šnekový odšťavovač Concept LO 7065 recenzia

Odšťavovač Concept LO 7065

Concept LO 7065 čistenie

Concept LO 7065 údržba

Concept LO 7065 veľkosť plniaceho otvoru

Concept LO 7065 plniaci otvor

Typ: vertikálny šnekový odšťavovač ● Príkon: 240 W ● Počet otáčok: 60 ot./min. ● Objem nádoby na šťavu: 1 000 ml ● Priemer plniaceho otvoru: 7,5 cm ● Hmotnosť: 3,0 kg


Testované produkty

Hodnotenie:
(81%)