Güde ESS 350 rázový uťahovák – recenzia

Güde ESS 350 je elektrický rázový uťahovák so slušným výkonom, ktorý je dostupný za veľmi atraktívnu obstarávaciu cenu. Má plynulo regulovateľný výkon, jeho obsluha je nenáročná, je dodávaný s bohatým príslušenstvom a k plusom patrí taktiež až prekvapivo dobrá kvalita spracovania. Güde ESS 350 je pomerne ľahký a manipuláciu s ním hodnotíme tiež ako veľmi pohodlnú a nenáročnú.

Publikované: 12.08.2022
Aktualizované: 12.08.2022
Obsah článku:

Güde ESS 350

Elektrický rázový uťahovák, príkon 400 W, max. krútiaci moment 350 Nm, hmotnosť 2,15 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku

Güde ESS 350 je elektrický rázový uťahovák z najnižšej cenovej kategórie. Aj napriek tomu dosahuje pomerne vysoký výkon, ktorý je plynulo regulovateľný, je vyrobený z kvalitných a odolných materiálov a spolu s ním dostanete bohaté príslušenstvo.

Lacný, šikovný, dostatočne výkonný

Güde ESS 350 nás zaujal hneď v niekoľkých smeroch. V prvom rade ide o vyslovene lacný model, ktorý prekvapí pomerne vysokým výkonom. Má 400 W príkon a dosahuje 3 200 ot./min. V tomto smere sa najviac podobá na model DeWalt DCF887D2. Max. počet rázov za min. je 4 000, čo je postačujúce aj na náročnejšie práce. Najzásadnejšou nevýhodou tohto kúska je fakt, že na ňom nemôžete nastaviť krútiaci moment. V tejto cenovej kategórii uťahovákov však ide o bežnú vec. Max. krútiaci moment predstavuje 350 Nm.

Güde ESS 350 recenzia

V pozitívnom zmysle slova nás prekvapila aj veľmi dobrá kvalita spracovania a robustné prevedenie. Kladne hodnotíme aj celkové prevedenie tohto náradia. Váži cca 2 kg, čo je tak akurát. K pohodlnému používaniu prispieva ergonomicky tvarovaná rukoväť s protišmykovou povrchovou úpravou a LED kontrolka, ktorá indikuje stav napätia. Ovládanie je vyslovene nenáročné. Výkon náradia totiž regulujete len prostredníctvom slabšieho či silnejšieho stlačenia tlačidla. Uťahovák je dodávaný s praktickým prenosným kufríkom, v ktorom nájdete sadu štvorhranných nástrčných kľúčov.

Skúsenosti s Güde ESS 350

Elektrický rázový uťahovák Güde ESS 350 je spotrebiteľmi hodnotený veľmi často. Je opisovaný ako šikovný model na domáce použitie. K pozitívam užívatelia radia najmä slušný výkonnízku obstarávaciu cenu, bezproblémový chod, jednoduchú manipuláciu a obsluhu, kvalitné prevedenie a dodávané príslušenstvo. Najčastejšie skloňovaným mínusom je nemožnosť nastavenia krútiaceho momentu, čo je pre túto cenovú kategóriu príznačné.

Recenzie a skúsenosti s rázovým uťahovákom Güde ESS 350
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Dostatočne vysoký výkon
Dodávaný s príslušenstvom

Negatíva

Bez možnosti nastavenia krútiaceho momentu
Vhodný len na menej náročné práce

Spôsob napájania = sieťové ● Príkon = 400 W ● Max. krútiaci moment = 350 Nm ● Voľnobežné otáčky = 0 – 3 200/min. ● Počet rázov = 0 – 4 000/min. ● Úroveň akustického tlaku =98,2 dB (A) ● Hmotnosť = 2,15 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.4%)