Hecht 9254 benzínový vysávač lístia – recenzia

Hecht 9254 je ideálny vysávač a fukár lístia pre majiteľov menších záhrad, ktorí chcú pomocou tohto náradia upratovať najmä horšie dostupné plochy. Jeho sací výkon je primeraný obstarávacej cene, prietok vzduchu pri režime fúkania je vyslovene postačujúci, otáčky sú regulovateľné a disponuje aj funkciou drvenia lístia. Mínusom je trochu vyššia hmotnosť a horšia kvalita zberného vaku.

Publikované: 02.06.2021
Aktualizované: 17.10.2022
Obsah článku:

Hecht 9254

Benzínový, funkcia vysávania aj fúkania, regulovateľný výkon, objem motora 25,4 cm³, príkon 750 W, sací výkon 12 m³/min., prietok vzduchu 148 km/hod., zberný vak 50 l.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Hecht 9254 je kvalitný model s trochu slabším motorom, nižším výkonom, ale za vynikajúcu cenu. To sú zároveň dôvody, prečo v našom teste benzínových vysávačov lístia obsadil priečku cenového trháka. Vysávač od Hecht má priemerne „silný“ dvojtaktný benzínový motor s objemom 25,4 cm³ a príkonom 750 W, čo sa odzrkadlilo aj na jeho celkovej sile.

Vysávanie slabšie, fúkanie výkonné

Tento benzínový model určite nemôžeme označiť za slabý. Jeho max. prietok vzduchu pri vysávaní predstavuje 12 /min., no pri vysávaní nepodáva až taký heroický výkon. O to viac je prekvapujúca jeho „schopnosť“ nasávať i mierne vlhké lístie.

Hecht 9254 recenzia

Naopak, funkcia fúkania je postačujúco výkonná, a to i napriek na oko slabšiemu prietoku vzduchu, ktorý predstavuje 148 km/hod. Veľmi zaujímavá je možnosť použitia fukára na odpratávanie snehu. Takže, ak hľadáte cenovo dostupný a multifunkčný model na vysávanie aj odfúkavanie, ktorý navyše lístie drví, Hecht 9254 by mal uspokojiť vaše požiadavky na 200 %.

Celkom kvalitné prevedenie

Regulovanie otáčok, ktoré je dostupné pri oboch režimoch, prebieha pomocou tlačidla na hlavnej rukoväti. Ovládanie Hecht 9254 teda hodnotíme ako veľmi praktické a jednoduché. V kategórií lacných vysávačov lístia tento kúsok vyniká celkom kvalitným prevedením. Nože na drvenie lístia sú vyrobené z kovu, čo je jeden z hlavných predpokladov dlhej životnosti vysávača. Detailom, ale celkom podstatným, je mriežka na sacej trubici, ktorá zabraňuje prisávaniu oblečenia, čo môže podstatne znižovať celkový výkon tohto spotrebiča.

Vysávač lístia Hecht 9254 recenzia

Jednotlivé komponenty, najmä nadstavce, držia pokope až prekvapivo pevne, čo síce nie je praktické pri ich nasadzovaní a odmontúvaní, avšak z hľadiska odolnosti ide o veľké pozitívum. Menším sklamaním je horšia kvalita zberného vaku. Má objem 50 l, určite vám ho neodporúčame napĺňať na maximum. K negatívam zaraďujeme taktiež vyššiu hmotnosť. Tento vysávač má takmer 6 kg, čo je naozaj dosť.

Skúsenosti s Hecht 9254

V danej cenovej triede ide o šikovného pomocníka do záhrady. Spotrebiteľom sa páči, že ide o stroj 2 v 1, teda o fukár aj vysávač. Navyše, dokáže vysávať aj vlhké lístie. Obsluha je jednoduchá, avšak ide o pomerne ťažký prístroj. Na kvalitu zberného vaku sa sťažovalo viacero spotrebiteľov.

Recenzie a skúsenosti s benzínovým vysávačom lístia Hecht 9254

Hecht 9254 ovládanie

Benzínový vysávač lístia Hecht 9254 recenzia

Benzínový vysávač lístia Hecht 9254

Hecht 9254 motor

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Výborný pomer medzi cenou a výkonom
Regulácia otáčok
Jednoduché a praktické ovládanie

Negatíva

Nižší sací výkon a prietok vzduchu
Horšia kvalita zberného vaku

Typ motora = dvojtaktný ● Príkon motora = 750 W ● Objem motora = 25,4 cm³ ● Sací výkon = cca 12 m³/min. ● Max. prietok vzduchu = cca 148 km/hod. ● Objem zberného vaku = 50 l ● Hmotnosť = 5,8 kg


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.4%)