Huawei Watch GT3 PRO smart hodinky na telefonovanie – recenzia

Inteligentné hodinky Huawei Watch GT 3 Pro sú voľbou tých najnáročnejších, ktorým ide o dizajn v kombinácii s bohatou výbavou. Na prvý pohľad zaujmú luxusným vzhľadom. Telo z titánu je doplnené 1,43" Amoled displejom so zafírovým sklíčkom. Hodinky dokážu sledovať srdcový tep, hladinu stresu, SpO2 a tiež EKG pre dokonalý prehľad o vašom zdraví. Športovci ocenia vyše 100 športových aktivít a veľmi presnú GPS. Bonusom sú profesionálne funkcie na golf a potápanie. Kombinácia mikrofónu s reproduktorom a bluetooth rozhraním znamená možnosť telefonovania priamo zo zápästia.

Publikované: 24.04.2023
Aktualizované: 24.04.2023
Obsah článku:

Huawei Watch GT3 PRO

AMOLED displej, uhlopriečka 1,43", hmotnosť 54 g, výdrž batérie 336 hodín, prichádzajúci hovor, odmietnutie prichádzajúceho hovoru, SMS, WhatsApp, Messenger

Pozrieť najlepšiu ponuku

Smart hodinky Huawei Watch GT 3 PRO zaujmú aj náročných používateľov. Podobne ako model Xiaomi Watch S1, veľkosťou a dizajnom sú tieto hodinky sú určené primárne mužom. Na prvý pohľad si všimnete ich elegantný 46 mm ciferník, ktorého telo je vyrobené z masívneho titánu. Ciferník je pokrytý zafírovým sklom a pod ním je bezpečne umiestnený 1,42" Amoled displej s rozlíšením 466 × 466 px.

Ciferník prispôsobený na deň aj noc

Kvalitný Amoled displej sa vyznačuje tým, že je dobre čitateľný v každej situácii. Dokonca, špeciálne fluorescenčné ciferníky dokážu pekne svietiť vo dne aj v noci. Displej na hodinkách Huawei Watch GT3 Pro sa rozsvieti jednoduchým otočením zápästia. Na rámčeku máte k dispozícii otočnú korunku, s ktorou môžete ľahko a rýchlo približovať či odďaľovať aplikácie v menu a rýchlo sa dostať tam, kam potrebujete. Dizajn ciferníka si môžete prispôsobiť podľa seba alebo si môžete vybrať z množstva pripravených dizajnov, ktoré nájdete vo Watch AppGallery.

Huawei Watch GT3 Pro recenzia

Funkcia telefonovania

Keďže sa nám tento model hodiniek dostal do nášho testu, musí disponovať funkciou telefonovania. Ako však funguje? Stačí, ak spárujete váš smartfón so smart watch Huawei prostredníctvom bezdrôtovej technológie bluetooth. Vďaka integrovanému reproduktoru a mikrofónu môžete prijať prichádzajúci hovor a priamo zo zápästia volať. Hovor môžete uskutočniť len v prípade, že máte hodinky spárované so smartfónom a ste v jeho blízkom dosahu. Prostredníctvom týchto hodiniek môžete odpovedať na správy. Hodinky sú kompatibilné s operačným systémom Android, ale aj iOS.

Množstvo funkcií a režimov

Inteligentné hodinky Huawei majú k dispozícii okrem funkcie volania aj viac ako 100 športových režimov. Využiť môžete napríklad režimy pre beh, jazdu na bicykli, turistiku, skákanie cez švihadlo, lyžovanie, trenažér, veslovanie alebo plávanie. Vo Watch AppGallery máte k dispozícií veľké množstvo aplikácií, ktoré môžete používať cez hodinky. Samozrejmosťou sú zdravotné funkcie. Z nich si môžete vybrať sledovanie spánku, úrovne stresu, tepovú frekvenciu či hodnotu SpO2. Zariadenie nedisponuje NFC technológiou pre bezkontaktné platby.

Pre plavcov aj golfistov

Rozdielom oproti ostatným modelom je, že tieto hodinky disponujú profesionálnymi funkciami pre golfistov aj potápačov. Huawei Watch dokážu zaznamenať profesionálne údaje o švihu, vďaka ktorým budete poznať rýchlosť tempa aj dobu švihu do úplného detailu. Rovnako pre potápačov ponúkajú rôzne funkcie, ako zobrazenie dĺžky či hĺbky ponoru, upozornenia na dlhé a hlboké klesanie či tréningové režimy. So stupňom krytia IP68 a vodotesnosťou 5 ATM sa dá s hodinkami potápať do hĺbky 50 metrov.

Smart hodinky na telefonovanie Huawei Watch GT3 Pro

Výdrž batérie a rýchle nabíjanie

Pri smart hodinkách býva častým problémom výdrž batérie. Dotykové hodinky Huawei Watch GT 3 Pro majú podľa spotrebiteľov dobrú výdrž batérie a poteší vás rýchle nabíjanie. Celú batériu nabijete len za 85 minút a následne sa môžete tešiť na 14-dňové používanie. Samozrejme, tento údaj je len informatívny. Výdrž batérie závisí od frekvencie používania zariadenia.

Skúsenosti s Huawei Watch GT3 PRO

Pevné, masívne hodinky Huawei Watch GT3 PRO sú veľmi dobre prepracované po všetkých stránkach. Používateľom sa páči elegantný dizajn i kvalitný Amoled displej. Okrem volania môžete využívať množstvo športových i zdravotných funkcií. Výhodou je dlhá výdrž batérie. Ako mínus hodnotíme dizajn predurčený primárne mužom. Pre niekoho môže byť nevýhodou absencia NFC technológie.

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami na telefonovanie Huawei Watch GT3 Pro
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami na telefonovanie Huawei Watch GT3 Pro
Zdroj: Alza.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Množstvo funkcií
Dlhá výdrž batérie
Funkcia telefonovania

Negatíva

Dizajnovo určené primárne mužom
Chýba technológia NFC

Uhlopriečka displeja: 1,43" ● Vodotesnosť: do 50 m ● Výdrž batérie: 336 hodín ● Telefonovanie: prichádzajúci hovor, odmietnutie prichádzajúceho hovoru, SMS, WhatsApp, Messenger ● Funkcie: športové, zdravotné, smart ● Konektivita: Bluetooth ● Podporovaný OS: iOS, Android ● Hmotnosť: 54 g

Fotogaléria


Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.4%)