Klarstein Figo stropný ventilátor – recenzia

Klarstein Figo je ďalší stropný ventilátor s osvietením, ktorý je vhodný do stredne veľkých miestností. Z hľadiska ceny ide o trochu drahší model. Ovládanie je diaľkové, rýchlosť je regulovateľná v 3 stupňoch a svetlo je nezávislé na ostatných funkciách spotrebiča. Klarstein Figo dosahuje primeranú max. hlučnosť, nachádza sa na ňom funkcia spätného chodu a má vcelku nízku spotrebu elektriny.

Publikované: 02.02.2022
Aktualizované: 25.10.2022
Obsah článku:

Klarstein Figo

Stropný ventilátor so svetlom, počet lopatiek 3, priemer ventilátora 132 cm, diaľkové ovládanie, 3-stupňová regulácia rýchlosti, max. hlučnosť 50 dB, príkon 55,9 W

Pozrieť najlepšiu ponuku

Stropný ventilátor Klarstein Figo, ktorý je vybavený integrovaným svetlom, je vhodný aj do väčších priestorov. Má veľký priemer, vysoký výkon, nízku hlučnosť a jeho spotreba elektriny je primeraná. K plusom zaraďujeme aj možnosť regulácie výkonu a funkciu spätného chodu.

Mašina s poriadnym výkonom

Klarstein Figo s 3 lopatkami má priemer 132 cm, je vysoký 40 cm, váži 8,5 kg, jeho max. prietok vzduchu predstavuje 167,32 m³/min. a max. rýchlosť prúdenia vzduchu dosahuje 1,99 m/s, čo znamená, že ho využijete aj vo väčších priestoroch s rozlohou okolo 40 m². Ventilátor môžete ovládať v 3 stupňoch pomocou diaľkového ovládača, ktorý je súčasťou dodávky. Príkon 55 W, a teda i spotreba elektriny je primeraná výkonu. Pozitívom je vcelku nízka hlučnosť pri max. výkone. Aj tento model je možné umiestniť na šikmý strop, samotnú montáž hodnotíme ako trochu komplikovanú.

Klarstein Figo recenzia

Na Klarstein Figo sa nachádza funkcia spätného chodu, takže ho využijete v letných i zimných mesiacoch, počas ktorých vám môže pomôcť znížiť prevádzkové náklady na vykurovanie. Integrované svetlo s objímkou E27 s mliečnym skleneným tienidlom, ktoré má 20 cm priemer, je možné pripojiť priamo na existujúcu elektrickú sieť. Funguje nezávisle na ventilátore, takže tento spotrebič poslúži tiež ako samostatné osvetlenie.

Skúsenosti s Klarstein Figo

Stropný ventilátor Klarstein Figo sa medzi spotrebiteľmi teší veľkej obľube. K pozitívne hodnoteným parametrom najčastejšie zaraďujú spoľahlivý chod, nízku hlučnosť, pekný dizajn či možnosť jeho ovládania na diaľku. Negatívne recenzie súvisia s náročnejšou montážou a absenciou žiarovky aj batérií do diaľkového ovládača v balení.

Recenzie a skúsenosti so stropným ventilátorom Klarstein Figo
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vysoký a regulovateľný výkon – vhodný do veľkých miestností
Tichá prevádzka
Funkcia spätného chodu

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Náročnejšia montáž

Počet lopatiek = 3 ● Priemer/výška ventilátora = cca 132/40 cm ● Ovládanie = diaľkové ● Počet rýchlostí = 3 ● Max. objemový prietok = 167,32 m³/min. ● Hlučnosť = 50 dB ● Svetlo = pätica E27 ● Príkon ventilátora = 55,9 W ● Napätie = 220/240 V ● Hmotnosť 8,5 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.6%)