Klarstein Laurel recenzia komínového digestora

Odsávač pár Klarstein je dizajnovo zaujímavý model s maximálnym výkonom odsávania 350 m3/hod. Je vybavený dotykovým ovládacím panelom s digitálnym displejom. DIsponuje hliníkovým filtrom, dokúpiť sa dá aj uhlíkový filter, prístroj v tom prípade možno používať v recirkulačnej prevádzke. Hlučnosť je trochu vyššia, dosahuje 64 dB.

Publikované: 28.06.2021
Aktualizované: 30.06.2021

Klarstein Laurel

Maximálny výkon odsávania 350 m3/hod., dotykový ovládací panel, dve LED 1,5 W žiarovky, hlučnosť 64 dB, uzatváracia klapka v balení.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Odsávač pár z nemeckej produkcie značky Klarstein patrí medzi veľmi dizajnovo zaujímavé a moderné zariadenia a spotrebitelia si ho veľmi obľúbili. Medzi komínovými digestormi síce nepatrí k najvýkonnejším, no pre bežné používanie v bytových kuchyniach maximálny výkon odsávania 350 m3/hod. bohato postačuje. Pre väčšie varné plochy a kuchyne väčších rozmerov však odporúčame vyšší výkon. Digestor je vybavený dotykovým ovládacím panelom aj s digitálnym displejom, na ktorom je možné plynulo regulovať intenzitu odsávania. 

Odsávacia plocha je veľmi dobre umiestnená a digestor s komínom má štandardnú šírku 60 cm. Dokúpiť je možné aj uhlíkový filter s aktívnym uhlím a v takom prípade je možné používať digestor aj v recirkulačnej prevádzke. Štandardom je hliníkový filter, ktorý je umývateľný v umývačke riadu. V čiernom prevedení pôsobí spotrebič veľmi elegantne. Oceňujeme aj dostatočnú dĺžku prívodného kábla, ktorý má 1,4 metra. Odsávač pár Klarstein Laurel je vybavený osvetlením, presnejšie dvomi LED 1,5 W žiarovkami, ktoré perfektne osvetlia varnú plochu.

Spotrebitelia si mierne sťažovali na vyššiu hlučnosť, predovšetkým pri vyššej intenzite. Hoci výrobca udáva hlučnosť na úrovni 64 dB pri maximálnej záťaži bude zrejme o niekoľko decibelov vyššia. Pozitívom je vydarený dizajn a v celku priaznivá cena spotrebiča. V balení je aj uzatváracia klapka.

Klarstein Laurel recenzia

Klarstein Laurel rozmery

Klarstein Laurel ovládanie

Klarstein Laurel osvetlenie

Komínový digestor Klarstein Laurel

Komínový digestor Klarstein Laurel recenzia

Klarstein Laurel energetický štítok

Klarstein Laurel energetická trieda

Klarstein Laurel netradičný dizajn

Klady a Zápory

Dizajn
Dotyková ovládacia plocha
Pomer kvalita a cena

Vyššia hlučnosť
Slabší výkon

Max. výkon odsávania: 350 m3/hod. ● Počet rýchlostí: 4 ● Energetická trieda: B ● Max. hlučnosť: 64 dB ● Recirkulácia: áno ● Šírka: 60 cm


Najlepšie komínové digestory 2021 + recenzie

Hodnotené parametre Pri navrhovaní kuchyne je potrebné myslieť aj na tento,  občas nenápadný , spotrebič. Moderné digestory dnes v kuchyni plnia nielen  funkčnú úlohu , ako odsávače pár, vlhkosti a pachov, ale sú aj  dizajnovým doplnkom . Hoci nejde o nijak sofistikovaný spotrebič, nie je digestor ako digestor. Preto sme sa v našom porovnávacom teste zamerali na drahšie i lacné  komínové... Prečítať článok

Hodnotenie:
(81.4%)