Klarstein Powericer ECO 3 výrobník ľadu – recenzia

Vodou chladený výrobník ľadu Klarstein už nie je zariadením čisto určeným do domácnosti. Ak máte vyššiu spotrebu ľadu, robíte cez leto párty a grilovačky, viac ľadu sa určite zíde. Inak však vďaka vysokému výkonu a väčším rozmerom dobre zapadne do barov, kaviarní či reštaurácií. Prístroj umožňuje aj nastavenie veľkosti ľadových kociek. Celý váži až 22 kg.

Publikované: 25.03.2022
Aktualizované: 25.03.2022
Obsah článku:

Klarstein Powericer ECO 3

Výrobník ľadu chladený vodou/vzduchom, kapacita na ľadové kocky je 3 kg, za 24 hod. vyrobí 30 kg ľadu

Pozrieť najlepšiu ponuku

Náročnejších spotrebiteľov určite poteší, že Klarstein Powericer ECO 3 disponuje príkonom až 450 W, čo je oproti väčšine konkurentov určených do domácnosti trojnásobok výkonu. V priebehu 24 hodín dokáže tento výrobník ľadu vyrobiť až 30 kg ľadu. Navyše je výroba veľmi rýchla. Zariadenie na výrobu kociek ľadu vyrába ľad za pomoci vodného chladenia a kompresora. V zadnej časti zariadenia je prívod i odtok vody. Voda v zariadení cirkuluje a nechýba ani vodné čerpadlo a ventilátor. Vodu tak nemusíte dolievať, zariadenie si množstvo vody reguluje automaticky. Na výrobu kociek ľadu využíva rozprašovanie-vrstvenie. Výrobník využíva chladivo R134a. Napájaný je klasicky z elektrickej siete na 220 – 240 V. Obrovskou výhodou je tichý chod zariadenia.

Nastavenie veľkosti

Do zásobníka na ľad sa zmestia až 3 kg ľadu. Nastavovať si môžete aj veľkosť vyrábaného ľadu. Ľadové kocky môžu mať veľkosť S alebo L. Vyberanie ľadu z nádobky je jednoduché aj vďaka vyklápaciemu veku s otvorom. To má navyše priehľadné okienko, takže vždy viete, aké množstvo ľadu je v zásobníku. V hornej časti sa nachádza ovládací panel s LED diódami, ktoré vás informujú aj o plnom zásobníku na ľad.

Klarstein Powericer ECO 3 recenzia

Veľké rozmery a robustná konštrukcia

Určite však nemožno hovoriť o výrobníku ľadu, ktorý by ste len tak položili na kuchynskú linku. V tomto prípade má prístroj na výšku takmer pol metra a šírku takmer 40 cm. Rozhodne je tak lepšie umiestniť ho stabilne na miesto, kde nebude zavadzať. Aj preto si nájde uplatnenie v baroch či kaviarňach. Konštrukcia z nerezovej ocele je dizajnovo neutrálnym riešením. Súčasne je kvalita spracovania na veľmi dobrej úrovni. Súčasťou dodávky je lopatka na ľad a potrebné príslušenstvo na pripojenie vody. Napájací kábel má dĺžku 135 cm.

Vyššia, avšak odôvodnená cena

Výrobník ľadu nepatrí k najpredávanejším a dôvodom je určite aj vyššia obstarávacia cena. Ide o pomerne veľké zariadenie, ktoré väčšina domácnosti nepotrebuje a radšej siahne po menšej a výkonnej náhrade. Napríklad po modeli Guzzanti GZ 121. V prípade Klarsteinu je výhodou vodné chladenie, tichý chod a predovšetkým enormný výkon až 30 kg ľadu za deň. Rátať však musíte s vyššou spotrebou. Poteší možnosť nastavenia veľkosti kociek.

Výhodou sú radi aj kvalitné materiály. Zásobník na ľad má až 3 kg a po vyrobení vydrží v zariadení veľmi dlho vo vysokej kvalite. Ovládací panel i samotná obsluha sú veľmi jednoduché. Súčasťou dodávky je praktická lopatka na ľad. Z nášho pohľadu ide o výrobník ľadu vhodný do baru, no v prípade potreby a vyšších nárokov aj do domácnosti.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vodné chladenie
Vysoká výrobná kapacita
Vhodný aj do baru

Negatíva

Vyššia spotreba
Vyššia cena

Príkon: 450 W ● Typ chladenia: vodou/vzduchom ● Výrobná kapacita: 30 kg/24 hod. ● Kapacita nádoby na vodu: - l ● Kapacita nádoby na ľad: 3 kg ● Tvar ľadu: kocky

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.8%)