Klarstein Silent Service stropný ventilátor – recenzia

Prémiový ventilátor s viacerými funkciami v jednom. Dokáže produkovať studený aj teplý vzduch. Navyše má integrované svietidlo s praktickou funkciou stmievania. Menší výkon vyváži nízka spotreba energie. Poteší časovač automatického vypnutia, diaľkový ovládač či nízka hlučnosť. Mínusom je vysoká obstarávacia cena.

Publikované: 20.07.2022
Aktualizované: 07.10.2022
Obsah článku:

Klarstein Silent Service

Stropný ventilátor, prietok vzduchu 11 594 m³/h, príkon 25 W, 3 rýchlosti, svetlo, diaľkové ovládanie

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Ventilátor Klarstein Silent Service ponúka príjemné osvieženie počas letných dní. Svojím výkonom sa radí k tým menej výkonným, avšak svojím spracovaním ho môžeme zaradiť k prémiovým produktom. Výkon ventilátora 25 W neohúri, no pre menšie miestnosti je postačujúci. Hodí sa napríklad do spálne a potešilo nás, že prináša viacero výhod v jednom produkte.

Oceňujeme, že ventilátor používa modernú technológiu jednosmerného prúdu. Pri rovnakom výkone tak dokáže spotrebovať až o 40 % menej energie ako bežný ventilátor. Lopatky s priemerom 128 cm cirkulujú vzduch v troch rýchlostiach. Zvuk, ktorý vrtule vydávajú, nie je rušivý a dodáva miestnosti zaujímavú atmosféru. Maximálna hlučnosť 50 dB nepatrí k najnižším na trhu, no nie je extrémne rušivá.

Klarstein Silent Service recenzia

Vyzdvihujeme praktický časovač, ktorý automaticky vypne prístroj. K dispozícii sme mali dve, štyri a osem hodín. Vďaka dvom smerom otáčania je možné tento ventilátor používať počas leta aj v zimných mesiacoch. V smere hodinových ručičiek šíri teplý vzduch od stropu do miestnosti a pri otáčaní proti smeru hodinových ručičiek vytvára prúdenie chladného vzduchu.

Praktickosť ventilátora zvyšuje integrované stropné svietidlo. Ako veľké plus vnímame funkciu stmievania a tiež možnosť nastaviť teplotu chromatickosti. Pasuje tam žiarovka s objímkou E14. Inštalácia ventilátora šetrí miesto, pretože sa inštaluje priamo na existujúcu elektrickú sieť. Všetky funkcie produktu sa ovládajú priamo zdola a to pohodlne pomocou diaľkového ovládača.

Nevýhody produktu

Ventilátor má oproti konkurencii menší výkon. To sa odráža na jeho možnostiach využitia. Hodí sa napríklad do spálne či inej menšej miestnosti, kde bude jeho výkon postačujúci. Na druhej strane vďaka nižšiemu výkonu dokáže šetriť spotrebované energie. Pri používaní nám nič zásadné neprekážalo. Produkt je kvalitne spracovaný a hlučnosť je prijateľná, vytvára v izbe celkovú príjemnú atmosféru. Mínusom je za nás len vysoká obstarávacia cena.

Stropný ventilátor Klarstein Silent Service

Parametre

Príkon25 W
Počet rýchlostí3
Prietok vzduchu11 594 m³/h
Hlučnosť50 dB
Studený vzducháno
Teplý vzducháno
Svetloáno
Funkcia stmievaniaáno
Diaľkové ovládanieáno
Časovačáno
Priemer vrtule128 cm
Objímka žiarovkyE14
Hmotnosť7,5 kg

Skúsenosti s Klarstein Silent Service

Používatelia sa s reakciami na tento produktu nepodelili. Nám sa však ventilátor počas testu používal veľmi dobre. Svoj účel plní a v izbe vie vytvoriť príjemnú atmosféru. Najväčším mínusom je vysoká obstarávacia cena. A maličké mínus mu dávame aj za chýbajúci návod v slovenčine a za nižší výkon oproti konkurencii.

Klarstein Silent Service príkon

Alternatívy

Klarstein Silent Service je prémiovo spracovaný ventilátor, čo sa odráža na jeho vyššej cene. Vhodnými alternatívami môžu byť Klarstein El Paso alebo Klarstein Monteverde, ktoré sú o niečo lacnejšie, no zachovávajú si pekný dizajn, veľmi dobrý výkon aj všetky dôležité funkcie. Pokiaľ ste skôr menej náročný používateľ, zaujať vás môže Globo 309. Tento ventilátor má tri stupne rýchlosti a výborný výkon 60 W. Do pozornosti vám dávame aj ventilátor Sulion Scrimm, ktorý sa hodí pre stredne veľké miestnosti a nechýba mu spätný zimný chod.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Prémiové spracovanie a dizajn
Prúdenie studeného aj teplého vzduchu
Funkcia časovača pre vypnutie
Nižšia spotreba energie než ventilátor
Funkcia stmievania pre integrované svietidlo

Negatíva

Vysoká obstarávacia cena
Nižší výkon v porovnaní s konkurenciou

Príkon: 25 W ● Počet rýchlostí: 3 ● Prietok vzduchu: 11 594 m³/h ● Hlučnosť: 50 dB ● Diaľkové ovládanie: áno ● Svetlo: áno

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.8%)