Klarstein Skyscraper Ice recenzia mobilnej klimatizácie

Kúpou Klarstein Skyscraper Ice získate v skutočnosti hneď štyri zariadenia – ochladzovač, ohrievač, zvlhčovač a čističku vzduchu. Nejde o štandardnú mobilnú klimatizáciu. Dizajnová veža totiž funguje na princípe odparovania vody a ľadu. Výhodou Skycraperu je rotácia jednotky o 180 °, vďaka čomu sa ochladený vzduch distribuuje do všetkých častí miestnosti rýchlejšie a efektívnejšie.

Publikované: 28.04.2021
Aktualizované: 25.10.2021
Obsah článku:

Klarstein Skyscraper Ice

Zariadenie 4 v 1 (ochladzovač vzduchu, ventilátor, zvlhčovač, filtrovanie vzduchu), prietok vzduchu na úrovni 210 m³/h, príkon 45 W, výklopná časť schopná otáčať sa o 180 °.

Pozrieť najlepšiu ponuku

V prípade zariadenia z dielne nemeckého výrobcu Klarstein nesúceho označenie Skycraper Ice je potrebné zdôrazniť predovšetkým to, že nejde o klasickú mobilnú klimatizáciu. Samotný Klarstein označuje Skycraper Ice ako ochladzovač vzduchu, proti čomu už namietať nemožno. Pracuje totiž na princípe odparovania vody, ktorú je možné naliať do 6-litrovej nádrže. Problém môže podľa používateľských recenzií nastať s jej celkovým vyčistením. Nádrž totiž nie je z tela zariadenia možné vybrať celú, preto sa pri jej čistení budete musieť uskromniť. Výhodou oproti konkurenčným jednotkám je však výrazne prijateľnejšia cena, a to aj napriek stále slušnému prietoku vzduchu na úrovni 210 m³/h.

Klarstein Skyscraper Ice mobilná klimatizácia/ventilátor

Zariadenie 4 v 1

Skycraperu dopomáhajú k lepšej účinnosti aj chladiace balíčky, ktoré je však pred použitím potrebné zmraziť. Okrem funkcie ochladzovania vzduchu ho zariadenie zároveň čistí a ionizuje. V prvej fáze zbaví Skycraper vzduch častíc prachu, v tej druhej sa postará o odstránenie nepríjemných kuchynských pachov, pachov z cigaretového dymu či choroboplodných zárodkovKlarstein Skyscraper Ice disponuje príkonom na úrovni 45 W, s ohľadom na robustnejšie klimatizačné jednotky je tak jeho prevádzka neporovnateľne ekonomickejšia. Jeho výhodou je aj výklopná časť schopná otáčať sa o 180 °. Vďaka nej dokáže Klarstein Skyscraper Ice rozdistribuovať ochladený vzduch do miestnosti rýchlejšie a efektívnejšie.

Mobilná klimatizácia Klarstein Skyscraper Ice recenzia

Zaujímavé funkcie

Prístroj je možné ovládať pomocou navigačného panelu na jeho hornej strane, prípadne pomocou priloženého diaľkového ovládača. Ponúka aj funkciu časovača a možnosť zapínania v 30-minútových intervaloch, a to až po dobu 7,5 hodín. Pri troch rýchlostných stupňoch (nízky, stredný, vysoký) ponúka aj tri prevádzkové režimy (normálny, noc a príroda). Nespornou výhodou Skyscraperu v porovnaní s inými klimatizačnými jednotkami sú jeho rozmery a váha. Tá sa zastavila na hodnote približne 6 kilogramov. Ochladzovač je vysoký 95 a široký 28 centimetrov. Majte však na pamäti, že z neho klimatizáciu jednoducho neurobíte.

Skúsenosti a recenzie

Ochladzovač vzduchu Klarstein Skyscraper Ice nie je hlučný, pritom miestnosť príjemne ochladí. Ľahká obsluha i viacero režimov použitia sú nespornými plusmi tohto produktu. Keďže nejde o klimatizáciu, nemožno od chladenia očakávať zázraky.

Recenzie a skúsenosti s ochladzovačom vzduchu Klarstein Skyscraper Ice

Mobilná klimatizácia Klarstein Skyscraper Ice

Klarstein Skyscraper Ice filter

Klady a Zápory

Nízka obstarávacia cena
Kompaktnosť
Funkcie 4v1

Nutnosť mrazenia chladiacich balíčkov
Nejde o klasickú klimatizáciu
Nižšia efektivita chladenia

Typ: ochladzovač vzduchu, ventilátor, zvlhčovač, filtrovanie vzduchu ● Príkon: 45 W ● Energ. trieda chladenia: - ● Prietok vzduchu: 210 m3/h ● Max. hlučnosť: - dB ● Hmotnosť: 6 kg


Najlepšie mobilné klimatizácie 2021 + recenzie

Hodnotené parametre Úlohou mobilnej klimatizácie je v prvom rade zodpovedne slúžiť svojmu majiteľovi. Aj preto sme sa pri porovnaní jednotlivých jednotiek zamerali na nezávislé testy a dlhodobé skúsenosti používateľov mobilných klimatizácií  zo Slovenska i zo zahraničia. Pri porovnaní a výbere klimatizačných jednotiek sme sa nesústredili na subjektívne vnímané parametre, akým je napr.... Prečítať článok

Hodnotenie:
(81.4%)