La Sportiva Boulder X W dámska turistická obuv – recenzia

Nízke trekové topánky značky určené na zdolávanie nenáročných turistických chodníčkov. Podrážka Vibram Mega Grip sa postará o dokonalú oporu a priľnavosť. Topánka má spevnenú pätu i špičku. Zvršok je z brúsenej kože.

Publikované: 13.07.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

La Sportiva Boulder X W

Nízka turistická obuv na ľahké a mierne náročné túry, zvršok z brúsenej kože, spevnená podrážka Vibram Mega Grip, šnurovanie Mythos.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Trekové topánky značky La Sportiva so spevnenou podrážkou určené pre zdolávanie nenáročných turistických chodníčkov. Turistická obuv má nízky strih. Ide o jedny z najobľúbenejších turistických tenisiek medzi ženami. Veľkou výhodou je univerzálny dizajn. Aj preto možno tieto trekingové topánky nosiť aj ako vychádzkovú obuv. Dokonalú oporu a priľnavosť však máte vďaka podrážke Vibram Mega Grip. Podrážka má hrubý a členitý vzor. Topánka je spevnená gumou po celom obvode, pričom je výraznejšie spevnená päta i špička.

La Sportiva Boulder X W recenzia

Komfortná obuv

V medzipodrážke sa nachádza EVA pena, vďaka čomu sú tlmené nárazy takisto majú chodidlá väčšie pohodlie. Používatelia si takisto pochvaľovali odolnosť materiálov a kvalitné spracovanie. Napriek tomu, že nejde o profesionálnu turistickú obuv, brúsená koža v kombinácii so syntetickou textíliou pôsobia dizajnovo pútavo a zároveň sú veľmi odolné. Viacerí spotrebitelia topánky používajú na technické zostupy alebo dokonca na feraty.

Odolá oderom i vlhkosti

Trekové tenisky majú patentované šnurovanie Mythos, ktoré má nohu v okolí klenby pevne obopnúť a flexibilne sa prispôsobiť pri ohybe. Na pätnej časti je takisto pútko na jednoduchšie obúvanie. Hoci semišová koža dobre odoláva oderom i vlhkosti, vodoodolnosť je horšia.

Turistické topánky La Sportiva Boulder X W

Skúsenosti a recenzie

Dámska turistická obuv La Sportiva Boulder X je podľa používateľov kvalita za rozumnú cenu. Topánky sú pohodlné, odolné, dobre sedia na povrchu. Hoci nie sú vodoodolné, sú priedušné, teda vhodné aj v teplom počasí.

Recenzie a skúsenosti s turistickou obuvou La Sportiva Boulder X W

Dámska turistická obuv La Sportiva Boulder X W

Turistická obuv La Sportiva Boulder X W recenzia

Klady a Zápory

Dobré spracovanie
Nízka hmotnosť
Univerzálne použitie

Užšia špička

Výrobca: La Sportiva ● Typ obuvi: nízka turistická obuv ● Typ terénu: ľahké a mierne náročné túry ● Hmotnosť: 490 g ● Zvršok topánky: semiš/brúsená koža


Hodnotenie:
(81.2%)