LG F28V9GW2W práčka plnená spredu – recenzia

Veľmi úsporná spredu plnená práčka LG F28V9GW2W s objemom bubna 8,5 kg disponuje invertorovým motorom s 1 170 ot./min. Vďaka technológii AI DD ponúkne spotrebiteľovi optimálnu voľbu pracieho cyklu. Práčka má až 14 pracích programov, najkratší program TurboWash zvládne vyprať už za 39 minút. Koho nebaví dotykový ovládací panel a otočný regulátor, využiť môže aplikáciu LG ThinQ.

Publikované: 09.08.2021
Aktualizované: 21.04.2022
Obsah článku:

LG F28V9GW2W

Spredu plnená práčka s kapacitou 8,5 kg bielizne, max. počet otáčok 1 170 za minútu, 14 programov, trieda účinnosti odstreďovania B.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Slim práčky sú v tomto segmente čoraz žiadanejšie. Dôvodom je predovšetkým to, že vďaka menšej hĺbke sú kompaktnejšie a v menších kúpeľniach vďaka nim ušetríte veľa miesta. LG F28V9GW2W je menšou práčkou s objemom bubna 8,5 kg. LG F28V9GW2W patrí do energetickej triedy A a je veľmi úsporná aj z hľadiska vody či el. energie. Invertorový motor vyprodukuje 1 170 ot./min. a vďaka technológii AI DD ponúkne spotrebiteľovi optimálnu voľbu pracieho cyklu. Po naplnení práčky softvér bielizeň odváži a určí na základe jemnosti vlákien ideálny prací program. Tých má spredu plnená práčka až 14. Najkratší program TurboWash zvládne vyprať už za 39 minút.

LG F28V9GW2W recenzia

Redukcia pokrčenia

Samozrejmosťou sú pracie programy, ako bavlna, vlna, čistenie bubna, pre alergikov či syntetika. Program pre alergikov je dokonca certifikovaný organizáciou BAF a je teda zárukou likvidácie až 99,9 %. LG F28V9GW2W je zároveň aj parná práčka vďaka funkcii Steam+. Práčka je veľmi tichá a ani pri odstreďovaní neprekročí hladinu hluku 75 dB. Veľmi sa nám pozdáva i ovládanie práčky. Otočný regulátor vám zjednoduší výber programu a dotyková plocha s podsvieteným LED displejom vám dáva na výber zvoliť si teplotu i prídavné odstreďovanie. Špeciálnym vylepšením je redukcia pokrčenia. Bielizeň je tak po pláchaní i odstreďovaní omnoho menej pokrčená a pri žehlení si tak ušetríte množstvo času. Práčka je k oblečeniu maximálne šetrná.

Ovládanie cez WiFi

Koho nebaví dotykový ovládací panel a otočný regulátor, využiť môže aplikáciu LG ThinQ. Po pripojení sa k nej môžete práčku dokonca zapnúť na diaľku. Samozrejme, primárnym účelom je diagnostika práčky v prípade poruchy. Cez WiFi ľahko spárujete práčku s vaším smartfónom a kompatibilná je aplikácia aj s technológiami Alexa a Google Asisstant. Sťahovať môžete cez aplikácie aj aktualizácie softvéru pre optimalizáciu pracích cyklov. Práčka LG F28V9GW2W s parnou funkciou nesklame ani vyhotovením. Materiály sú kvalitné, predné sklo je tvrdené a bubon z kvalitného nerezu. Chod je veľmi tichý a zabúdať netreba ani na garantovanú záruku 10 rokov na motor.

Práčka LG F28V9GW2W

Skúsenosti s LG F28V9GW2W

Práčka LG F28V9GW2W zaujme dizajnom, programami i smart funkciami. Spotrebitelia ju považujú za tichú a výkonnú. Zopár používateľov sa sťažovalo na prihlasné tlačidlá (práčka sa dá ovládať aj cez telefón) a vyššiu cenu.

Recenzie a skúsenosti s práčkou LG F28V9GW2W

LG F28V9GW2W rozmery

Práčka s predným plnením LG F28V9GW2W

Práčka plnená spredu LG F28V9GW2W

Práčka LG F28V9GW2W ovládanie

Práčka LG F28V9GW2W ovládanie

LG F28V9GW2W bubon

Práčka LG F28V9GW2W ovládanie

Klady a Zápory

Tichý chod
Parná funkcia
AI DD a množstevná automatika

Vyššia cena

Trieda účinnosti odstreďovania: B ● Energetická trieda: A ● Max. kapacita naplnenia: 8,5 kg ● Max. počet otáčok: 1 170 ot./min. ● Počet programov: 14 ● Hlučnosť odstreďovania: 71 dB ● Parná funkcia: áno ● Odložený štart: áno ● WiFi: áno ● Rozmery: 60 cm x 85 cm x 47,5 cm (ŠxVxH)


Testované produkty

Hodnotenie:
(82.8%)

Komentáre
redakcia TestMagazin.sk
05.05.2022 08:16

Dobrý deň, pán Bachynec,
pri samotnej práčke sme nepostrehli žiadne neštandardné zobrazenie číslic na LED displeji. Tento model však má svetlé pozadie displeja, čo teoreticky môže tento efekt (rozostrenie, skresľovanie) pri pohľade z menšej vzdialenosti spôsobovať. Poradiť Vám môžeme, aby ste skúsili navštíviť ľubovoľného predajcu bielej techniky a v prípade, že má takýto model vystavený (prípadne model s totožným displejom), požiadať či by Vám ho neuviedol do prevádzky. Môžete tak porovnať zobrazenie displeja Vašej práčky a vystaveného modelu. Ak by sa zobrazenie výrazne líšilo, pôjde zrejme o technickú chybu podsvietenia displeja. Vtedy odporúčame, aby ste situáciu s predajcom - dodávateľom riešili cez reklamačné konanie a rovno mu dodali aj fotodokumentáciu.
Ďakujeme za otázku.
S pozdravom Testmagazin.sk.

Odpovedať

ivan
04.05.2022 17:41

Dobrý deň vlastníme typ práčky ktorý ste hodnotili LG F28V9GW2W. Všetko v poriadku až na displej. Pri montáži a skúške práčky sme boli traja, zarazilo nás zobrazenie veľkých číslic, ktoré sú ako v miernej hmle. Zblízka sa na to pozerá zle z dvoch metrov ideálne. Poprosím o zhodnotenie nážho displeja s Vašími poznatkami. Pokiaľ bude treba pošlem viac fotografií. Boli na Vašej testovanej práčke veľké číslice čisté a pod.
Ďakujem s pozdravom ivan bachynec. Bohužial nemám ako pridať prílohu.

Odpovedať