Huawei Watch GT2 smart hodinky – recenzia

Inteligentné hodinky Huawei Watch GT2 vynikajú funkciami i výdržou. Okrem klasických (krokomer, snímač tepovej frekvencie, GPS a Glonass), disponujú aj nezvyčajnejšími funkciami (snímač okolného osvetlenia). Viac ako 10 bežeckých kurzov a podrobné merania outdoorových a indoorových športov z nich robia vhodnú voľbu pre každého športového nadšenca.

Publikované: 06.12.2021
Aktualizované: 16.11.2022
Obsah článku:

Huawei Watch GT2

Vodotesné smart hodinky, dotykový AMLOED displej, uhlopriečka 1,39“, hmotnosť 41 g, výdrž batérie 14 dní, vodotesné, GPS, Bluetooth

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Hodinky sú elegantné a minimalistické, takže sa dajú použiť nielen na športovanie, ale aj počas bežného dňa. Sú veľmi ľahké, majú len 41 g, preto ich počas nosenia takmer nepocítite. Huawei Watch GT2 vynikajú dlhou výdržou batérie, na jedno nabitie sú to až dva týždne. Samozrejme, pri zapnutej GPS a monitorovaní sa výdrž výrazne skracuje, pri nepretržitom cvičení so zapnutým GPS, sledovaním tepu a efektov cvičenia dosiahnete 30 hodín. K dispozícii je aj režim vždy zapnutého displeja, výdrž sa pri jeho použití skracuje o polovicu. Vďaka automatickej optimalizácii spotreby energie dokážu hodinky výdrž predĺžiť. Potešia odolnosťou proti prachu aj vode, ale aj proti škrabancom. Zakrivené 3D chemicky tvrdené sklo je veľmi odolné. Rámik okolo displeja je zapustený priamo do ochranného skla, nijak to nevplýva na odolnosť hodiniek, ani pro viacdňovom používaní sa nepoškriabali.

Monitoring 15 rôznych typov cvičení (behanie vonku, behanie vnútri – bežecký pás, chôdza vonku a vnútri, cyklistika vonku a vnútri, plávanie v bazéne, v otvorenej vode, turistika, cezpoľný beh, triatlon, eliptický trenažér, veslovací trenažér atď.) vnímame taktiež ako plus. K dispozícii je 13 bežeckých kurzov, vhodných pre začiatočníkov i pokročilých športovcov. Na výber je HIIT beh, beh na spaľovanie tukov, intervalový beh či beh v tempe. Pri behaní vás budú hodinky koučovať zvukovými povelmi. Hodinky sa dajú použiť aj pri plávaní. Sú vodotesné do 5 ATM. Huawei Watch GT2 monitorujú tréning v reálnom čase. Na základe nazbieraných údajov o tréningoch za posledný týždeň podľa úrovne pokročilosti vypočítajú nielen rozsah intenzity, ale aj účinnosť aktuálneho cvičenia, navrhnú vám ďalšie tréningy a odporučia dobu oddychu. Tréningy si môžete spríjemniť počúvaním hudby, prehrávač má pamäť 4 GB.

Huawei Watch GT2 recenzia

Senzor tepu dokáže merať presný tep aj počas plávania, nastaviť si môžete inteligentný (meria tep raz za 10 minút) alebo neustály režim merania tepu. Huawei Watch GT2 využíva technológie Firstbeat, celkovo ich je až 8, medzi inými hodnotenie účinku anaeróbneho cvičenia.

Hodinky sú vybavené mikrofónom a reproduktormi, takže sa dá pomocou nich telefonovať. Zobrazujú dokonca notifikácie z telefónu a vybraných aplikácií (napr. Messenger a WhatsApp). AMOLED dotykový displej s uhlopriečkou 1,39" a rozlíšením 454 × 454 pixelov má pekné farby a je výborne čitateľný aj na priamom slnku. Na výber je viacero softvérových ciferníkov, nie prehnane veľa, ale dostatok na to, aby ste si vybrali taký, ktorý bude vyzerať štýlovo. Vďaka snímaču okolného osvetlenia dokáže spoľahlivo regulovať jas. 46 mm ciferník sa ovláda kombinovane – dotykom a tlačidlami, podoba ciferníka sa dá meniť.

Výhodou tohto modelu je aj pomerne presná lokalizácia, o ktorú sa stará vstavaný prijímač GPS a Glonass. Hodinky lokalizujú GPS veľmi rýchlo, odchýlky sú len mierne. Kvalitne monitorujú spánok, odhalia jeho nedostatky a rôzne spánkové poruchy, dokonca dokážu navrhnúť, ako nočný spánok skvalitniť.

Nevýhody produktu

Napriek množstvu skvelých vlastnosti, nie sú smart hodinky Huawei Watch GT2 bez chybičky. Trochu zamrzí neprítomnosť bezkontaktných platieb, ich podpora by nemala pri inteligentných hodinkách chýbať. NFC čip sa v hodinkách síce nachádza, ale použiteľný je iba na zdieľanie fotiek z telefónu na použitie v ciferníku hodiniek.

Huawei Watch GT2 senzor tepu

Volať sa dá iba na 2 vybrané kontakty, avšak to nevnímame ako výrazné mínus. Viac nám chýbalo odpovedanie na správy, ktorému sa však pri chýbajúcej Wi-Fi nemožno čudovať. Na displeji sa nezobrazujú ani smajlíky, čo môže trochu kaziť dojem z prichádzajúcich správ.

Napriek tomu, že v hodinkách je integrovaný hudobný prehrávač a podporované sú operačné systému Android a iOS, prenos hudby je dostupný iba pre Android telefóny. Používatelia s iPhone telefónom si hudbu musia preniesť iným spôsobom. Správa hudby by mohla byť o niečo komfortnejšia, napr. jednoduchšia tvorba zoznamov skladieb, delenie podľa umelcov a pod. Hodinky neumožňujú ani automatické monitorovanie cvičenia, sledovanie pohybových cvičení si musíte zapnúť manuálne. Taktiež chýba automatické pozastavenie cvičenia. Nepochodíte ani s aplikáciami tretích strán.

Parametre

Hmotnosť41 g
SklíčkoChemicky tvrdené
Uhlopriečka displeja46 mm
Obvod zápästia14 – 21 cm
RemienokSilikónový (je vymeniteľný)
Výdrž batérie bez GPS14 dní
Typ displejaAMOLED
Dotykový displejÁno
Podporovaný operačný systémAndroid iOS
VodotesnosťÁno – 5 ATM/50 m
BluetoothÁno
Wi-FiNie
Funkcia telefonovaniaÁno
GPSÁno
NotifikácieÁno
Zabudovaný mikrofónÁno
Zabudovaný reproduktorÁno
Meranie srdcového tepuÁno
Monitoring spánkuÁno
KrokomerÁno
Športové aktivity15 outdoorových a indoorových aktivít
Bezkontaktné platbyNie
Kapacita úložiska (GB)4
OvládanieKombinované
KonektivitaBluetooth, USB
Bezdrôtové nabíjanieNie

Skúsenosti s Huawei Watch GT2

Podľa používateľov hodinky Huawei Watch GT2 za tie peniaze stoja. Načastejšie chvália batériu, teda dlhú výdrž, pozdáva sa im slovenské menu, ale taktiež možnosť telefonovania a kvalitný reproduktor. Chválené sú aj veľmi slušná podpora iOS, kvalita spracovania, notifikácie, dizajn, výber ciferníkov či dobré spracovanie jednotlivých aktivít. Spotrebitelia neopomenuli ani jednoduché a intuitívne ovládanie či úložisko a možnosť počúvania hudby.

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Huawei Watch GT2 na Heureke
Zdroj: Heureka.sk

Chýba im možnosť spárovania s inými aplikáciami (Strava či Relive), odpovedanie na správy, ale aj kalendár spárovaný s telefónom. S pochopením sa nestretli ani nepodporované NFC platby, problematickejšie sťahovanie hudby do hodiniek a kompatibilita s iPhonmi. Hoci je sklo opisované ako vysoko odoloné, viacerým spotrebiteľom sa poškodilo už po krátkom používaní, preto odporúčajú dokúpenie ochranného skla.

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Huawei Watch GT2 na Mall
Zdroj: Mall.sk

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Huawei Watch GT2 na Alze
Zdroj: Alza.sk

Alternatívy

Huawei Watch GT2 sú vydarené smart hodinky s praktickými funkciami, ktorými sa približujú k fitness náramku. Výdrž batérie, ale aj sledovanie športových aktivít majú porovnateľnú s modelom Amazfit GTS. O niečo horšie sú na tom hodinky Garmin Venu 2 (11 dní), najmenšiu výdrž ponúkajú Apple Watch Series 6 (1 deň).

Ak plánujete hodinky používať aj na bezkontaktné platby, vhodnejšou voľbou budú modely Garmin Venu 2, Garmin vívoactive 4 alebo Apple Watch Series 6. Hudbu si môžete vypočuť pomocou viacerých porovnávaných hodiniek. Samsung Galaxy Watch 3 majú kapacitu úložiska 8 GB a Apple Watch Series 6 dokonca až 16 GB, tie majú taktiež hlasnejší a pomerne kvalitný reproduktor. Garmin Venu 2 aj Garmin vívoactive 4 podporujú Spotify a Deezer, úložisko nemajú.

Presnosťou merania tepu a GPS sa modelu Huawei Watch GT2 vyrovnajú Garmin Venu 2. Hodinky Huawei sa dajú označiť za bežecké hodinky, vďaka monitorovaniu behu a bežeckým režimom. Mnoho športových aktivít a trénera behu ponúkajú i Samsung Galaxy Watch 3Amazfit GTS majú v ponuke 12 športových aktivít.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dlhá výdrž batérie
15 rôznych typov cvičení
Monitoring srdcovej frekvencie, spánku, upozornenia počas cvičenia

Negatíva

Chýbajú bezkontaktné platby
Nepodporujú aplikácie tretích strán
Neumožňujú automatické monitorovanie cvičenia

Výdrž batérie = 14 dmí ● Typ displeja = AMOLED ● Uhlopriečka displeja = 1,39“ ● Priemer ciferníka = 46 mm ● Kapacita úložiska = 4 GB ● Hmotnosť = 41 g

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(74.6%)

Komentáre
Maria
06.05.2022 10:42

Chyba mi tam meranie tlaku. V predchadzajucjch som mala. Takže asi len to.a ešte by mohla byt dlhšia výdrž batérie.

Odpovedať

Iveta
22.06.2022 11:01

dibry den prosim prestal mi fungivat pohybovy senzor. pri pomykani rukiv nezapne displej...dakujem za radu

Odpovedať

Redakcia Testmagazin.sk
24.06.2022 14:59

Dobrý deň,
pokiaľ je chyba v senzore, odporúčame zvoliť autorizovaný servis, samozrejme, ak sú hodinky ešte v záruke, skúste ich reklamovať. V prípade, že už ich máte dlhšie, skúste pozrieť nastavenia.