Mora K 152 BW kombinovaný sporák – recenzia

Mora K 152 BW je skutočne lacný kombinovaný sporák s prijateľnou spotrebou a šikovnými vlastnosťami. Elektrická rúra s nadštandardným objemom 68 l nie je určená na teplovzdušné pečenie a disponuje len 3 základnými programami. Na druhej strane, je vybavená parným systémom samočistenia. Na tomto modeli, aj napriek jeho nízkej obstarávacej cene, nájdete bezpečnostné poistky Stop Gas a integrované elektrické zapaľovanie horákov.

Publikované: 18.08.2021
Aktualizované: 21.04.2022
Obsah článku:

Mora K 152 BW

Voľne stojaci kombinovaný sporák, 4 horáky, objem rúry 68 l, energetická trieda A, funkcia samočistenia Eco Clean, bez ventilátora a kruhového ohrevného telesa

Pozrieť najlepšiu ponuku

Mora K 152 BW je nielen cenovým trhákom. V súčasnosti patrí k najpredávanejším kombinovaným sporákom na trhu. K jeho prednostiam nepatrí len výborný pomer medzi cenou, kvalitou a výkonom, ale i pokrokové funkcie a nízka energetická náročnosť. SPorák Mora patrí do energetickej triedy A, na 1 cyklus pečenia preto spotrebuje len 0,86 kWh elektriny, čo vzhľadom na 68 l objem rúry hodnotíme ako podpriemer.

Rošt a plech v balení

Varnú dosku tvoria 4 horáky, na ktorých sa nachádza bezpečnostná poistka plynu Stop Gas v kombinácii s integrovaným automatickým zapaľovaním. Najväčší horák má priemer 99 mm2 stredné 74 mm a najmenší 54 mm. Príslušenstvo pokladáme za primerané. K Mora K 152 BW dostanete rošt a veľký plech s objemom 8 l. Dizajn zodpovedá obstarávacej cene. V preklade, tento model pôsobí dosť obyčajne. Pozitívom je úložný priestor v jeho spodnej časti.

Mora K 152 BW recenzia

Len 3 základné programy

Rúra s nadštandardným, 68 l objemom disponuje vnútorným osvetlením a dvierkami, ktoré sa extrémne nenahrievajú ani počas jej používania. K mínusovým parametrom zaraďujeme absenciu ventilátora aj kruhového ohrevného telesa, čo znamená, že nejde o kombinovaný sporák s teplovzdušnou rúrou. Celkovo na ňom nájdete len 3 základné programy, a to horné, dolné alebo súčasné horné a dolné pečenie. Výnimočnou, najmä vzhľadom na to, že Mora K 152 BW patrí do kategórie lacných kombinovaných sporákov, je funkcia Eco Clean na samočistenie rúry, ktorá sa nachádza aj na podstatne drahšom kúsku Gorenje K6351XF.

Skúsenosti s Mora K 152 BW

Na sporáku Mora K 152 BW spotrebiteľov zaujal pomer cena/výkon. Výrobok považujú za kvalitný, pozdáva sa im jednoduchá obsluha aj veľká rúra. Návod na obsluhu je univerzálny, ťažko sa v ňom orientuje.

Recenzie a skúsenosti so sporákom Mora K 152 BW
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti so sporákom Mora K 152 BW na Mall
Zdroj: Mall.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Veľmi dobrý pomer medzi cenou, výkonom a funkciami
Nízka energetická náročnosť
Funkcia samočistenia rúry

Negatíva

Bez časovača
Bez funkcie teplovzdušného pečenia
Málo programov

Typ = voľne stojaci kombinovaný sporák ● Počet varných zón = 4 ● Objem rúry = 68 l ● Systém tepelnej úpravy = bez ventilátora/kruhového ohrevného telesa ● Energetická trieda = A ● Príkon = 2 200 W ● Spotreba elektriny = 0,86 kWh ● Napätie = 230 V ● Rozmery = 85 x 50 x 60 cm ● Hmotnosť = 37,1 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.8%)