MTD Optima 37 VE elektrický vertikutátor – recenzia

Záhradný elektrický vertikutátor MTD ponúka široký záber a výškovú reguláciu hĺbky prevzdušňovania. Dodávaný je s dvoma valcami, ktoré vymeníte beznástrojovo. Zberný kôš je z textilného materiálu. Elektromotor je napájaný klasicky z elektrickej siete na 230 V. Prístroj je aj pri vyšších otáčkach veľmi tichý.

Publikované: 10.05.2022
Aktualizované: 10.05.2022
Obsah článku:

MTD Optima 37 VE

1,6 kW motor, 45-litrový zberný kôš, 37-centimetrový záber, nastavenie výšky od 0 až do 12 milimetrov, prevzdušňovací a prerezávací valec v balení.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Zariadenie je vybavené elektromotorom s príkonom 1 600 W. Takýto výkon je dostatočný pre trávnaté plochy do cca 800 m2. Motor sa neprehrieva a zároveň je aj jeho chod veľmi plynulý a tichý. Záber valcov je 37 cm. Elektrický vertikutátor je dodávaný s frézovacím valcom, ktorý má po 14 dvojitých nožov. Pre prečesávanie a čistenie trávy je k dispozícii pružinový valec. Výmena je jednoduchá a pre ich výmenu nie je potrebné žiadne náradie. Výškové nastavenie má 5 úrovní od 0 do 12 mm. Zberný kôš z textilného materiálu má dostatočný objem 45 litrov, no problémom je jeho plnenie – už pri polovičnej náplni nazbieraná tráva vypadáva, čo je dôsledkom nie ideálneho sklonu zberného koša. Pri nastavení väčšej hĺbky je kôš naozaj zaplnený v priebehu pár minút.

MTD Optima 37 VE recenzia

Kvalitné materiály a vyhotovenie

Spotrebitelia pozitívne hodnotia kvalitné spracovanie modelu MTD Optima 37 VE. Prístroj má plastový skelet, ktorý však nepôsobí nekvalitne a práve naopak pomerne robustne. Pojazdu pomáhajú štyri kolesá s priemerom 200 mm. Rukoväť je sklopná a okrem štartovacieho tlačidla tu nájdete aj praktický háčik na elektrický kábel. Rukoväť je tiež sklopná a nastavovať môžete aj sklon riadidiel. Na riadidlách sa nachádza aj páčka, ktorou stroj spúšťate k zemi na požadovanú výšku, ktorú máte nastavenú.

Skúsenosti s MTD Optima 37 VE

Veľké množstvo pozitívnych referencií odkazuje na to, že elektrický vertikutátor MTD 37 VE spĺňa nároky väčšiny používateľov. Pozitívom je podľa zákazníkov dostatočný výkon a tichý chod prístroja. Taktiež oproti iným lacnejším alternatívam plasty pôsobia odolnejšie a celkovo i samotná konštrukcia vyzerá na „viac použití“. Vertikutátor je dodávaný s dvoma valcami – jeden na frézovanie trávnika a druhý na prevzdušňovanie. Výhradu zákazníci majú skôr k zbernému košu, ktorý sa rýchlo upcháva alebo nazbieraná tráva vypadáva. Všeobecne však tento model disponuje praktickými prvkami a potrebnou funkcionalitou. V pomere ceny a kvality rozhodne splní nároky väčšiny používateľov.

Recenzie a skúsenosti s elektrickým vertikutátorom MTD Optima 37 VE
Zdroj: Heureka.sk

Klady a Zápory

Kvalita dielenského spracovania
Výkon
Jednoduchá výmena valcov

Zlé upevnenie koša a jeho upchávanie

Elektrický vertikutátor MTD Optima 37 VE

Výkon: 1,6 kW ● Max. otáčky motora: - ● Pracovná plocha: do 800 m² ● Záber: 37 cm ● Objem koša: 45 l ● Nastavenie výšky: 0 – 12 mm


Testované produkty

Hodnotenie:
(81%)