Nike Revolution 5 pánske tenisky na behanie – recenzia

Lacné bežecké tenisky pre rekreačných bežcov. Nike Revolution 5 majú gumovú podrážku, špičku potiahnutú gumou, mäkkú EVA medzipodrážku a sieťovaný zvršok. Vďaka tomu sú priedušné, avšak nie sú vhdoné do dažďa.

Publikované: 07.07.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Nike Revolution 5

Viac tlmený náraz v oblasti päty, gumová podrážka, EVA medzipodrážka, hmotnosť len 307 g, sieťovaný zvršok.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Bežecké tenisky Nike Revolution 5 sú určené pre rekreačných bežcov, ktorých nábeh je v jednotkách kilometrov týždenne. Ide o lacnú bežeckú obuv pre pánov s neutrálnym dizajnom. Tenisky na prvý pohľad pripomínajú štandardnú vychádzkovú obuv. Ich veľkou výhodou je aj nízka hmotnosť, len 307 g. Celý pár váži len 614 g a používatelia si veľmi pochvaľujú komfort tenisiek. Zvršok nie je príliš odolný, pretože je sieťovaný. Na druhej strane poteší v letných mesiacoch vysokou úrovňou priedušnosti. Do dažďa však tieto bežecké tenisky určené nie sú.

Nike Revolution 5 recenzia

Zvýšená päta, tlmený náraz

Okrem sieťoviny je zvyšok zvršku potiahnutý syntetickou textíliou. Vnútro topánky nedisponuje membránou, je vystlané syntetickou textíliou. Konštrukcia topánky má zvýšenú pätu. Drop medzi špičkou a pätou je 10 mm. Výhodou je, že pri dopade je náraz v oblasti päty viac tlmený. To má za následok mäkká EVA medzipodrážka. Vložky topánok nemajú pamäťovú penu, no sú vyberateľné.

Gumová podrážka

Špička je potiahnutá gumou, aby bola zvýšená odolnosť topánky. Podrážka je gumová, nie je príliš členitá, takže topánky dosahujú optimálnu priľnavosť na rovnom a pevnom povrchu – asfalt, bežecká dráha či betónová cesta. Odborné testy vyhodnotili mieru tlmenia ako nízku. Nike Revolution 5 sú vhodnou tréningovou bežeckou obuvou pre nenáročných bežcov. Zároveň ich možnou obúvať aj na bežné nosenie.

Pánske tenisky na behanie Nike Revolution 5

Bežecké tenisky Nike Revolution 5

Tenisky na behanie Nike Revolution 5 recenzia

Klady a Zápory

Komfort
Nízka hmotnosť
Neutrálny dizajn

Menší počet rýchlostí
Menej odolné materiály

Typ povrchu: pevný/cesta/asfalt ● Typ došľapu: neutrálna pronácia ● Hmotnosť: 306 g ● Drop: 10 mm


Hodnotenie:
(80.8%)