Samsung UE50TU7092 4K televízor – recenzia

LED (Edge LED) televízor Samsung UE50TU7092 ponúka obraz v top kvalite. S uhlopriečkou 127 cm, procesorom Crystal Processor 4K, Game Enhancer modom a funkciou lokálneho stmievania UHD Micro Dimming zaujme aj náročnejšieho diváka.

Publikované: 13.07.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Samsung UE50TU7092

Model s uhlopriečkou 127 cm, svižným operačným systémom Tizen, Crystal Processorom 4K, funkciou lokálneho stmievania.

Pozrieť najlepšiu ponuku

SMART televízory s rozlíšením 4K za rozumnú cenu sú veľmi žiadanou „komoditou“. Samsung UE50TU7092 presne týmto typom LED (Edge LED) televízora, ktorý za rozumné peniaze ponúkne obraz v top kvalite. S uhlopriečkou 50 palcov, čo je 127 cm nebude núdza o to, aby ste uvideli všetky podstatné detaily. Modelový rad je vybavený procesorom Crystal Processor 4K. Tento čip perfektne optimalizuje farby a upravuje i kontrast. K tomu si môžete pripočítať aj skvelý dynamický rozsah, ktorý ponúka televízor Samsung – HDR10+. Vďaka Game Enhancer modu je televízor vhodný aj pre pripojenie konzoly – PlayStation či XBOX.

Samsung UE50TU7092 recenzia

Svižný operačný systém

Výrobcovia na inteligentných technológiách nešetrili, pretože televízor ponúka aj funkciu lokálneho stmievania UHD Micro Dimming, vďaka ktorému sa obraz prispôsobí svetlu, ktoré je aktuálne v miestnosti. Spotrebitelia si veľmi pochvaľujú aj svižnosť operačného systému. Tizen vám ponúkne všetky podstatné aplikácie ako Netflix, HBO GO, Youtube, Voyo a iné. Samozrejme, predplatné nie je súčasťou dodávky. Pre pripojenie k internetu je integrované WiFi alebo môžete pripojiť televízor aj k LAN sieti. Po spustení stačí zvoliť automatické vyhľadávanie kanálov, samozrejmosťou je EPG – Elektronický programový sprievodca a tiež možnosť hybridného vysielania. Televízor podporuje aj ovládač Airplay.

Chýba ovládanie hlasom

Za kvalitou obrazu výraznejšie zaostáva kvalita zvuku. Dolby Digital Plus je štandardnou výbavou lacnejších televízorov. Nejde o žiadny veľký nedostatok, no náročnejší používateľ rozdiel v zvukovom prejave pozná. Ovládanie televízora je nenáročné a v balení je aj diaľkový ovládač. Na zadnej strane sú k dispozícii dva HDMI vstupy, no bohužiaľ, len jeden USB vstup. Funkcia TimeShift, kedy môžete sledovať program s časovým posunom k dispozícii nie je. Televízor nemá tak výkonnú operačnú pamäť. Ovládanie hlasom nie je prítomné tiež. SMART televízor Samsung na základe odborných testov nepatrí ani k najúspornejším, patrí do energetickej triedy G a spotreba v aktívnom režime predstavuje 91 W.

Samsung UE50TU7092 kvalita obrazu

Skúsenosti a recenzie

4K televízor Samsung UE50TU7092 je kvalitný výrobok za výbornú cenu. krásny obraz a zvuk, konektivita, zrkadlenie obrazovky, smart funkcie sú podľa spotrebiteľov najväčšími plusmi tohto modelu. Niektorým chýbala podpora DivX a XviD.

Recenzie a skúsenosti so 4K televízorom Samsung UE50TU7092

Samsung UE50TU7092 hrúbka

Samsung UE50TU7092 energetický štítok

4K televízor Samsung UE50TU7092

Televízor Samsung UE50TU7092 recenzia

Klady a Zápory

Dobrá cena
Skvelý dynamický rozsah – HDR10+
Svižný operačný systém

Slabší zvukový prejav
Len 1 USB port
Vyššia spotreba – energetická trieda G

Technológia zobrazenia: LED ● Uhlopriečka: 50″ (127 cm) ● Rozlíšenie: 3840 x 2160 – 4K ● Operačný systém: Tizen ● Tuner: DVB-T/T2/C/S/S2 ● Vstupy: 2x HDMI – 1x USB ● WiFi: áno ● LAN: áno ● Dolby Atmos: nie ● Energetická trieda: G


Hodnotenie:
(82%)