Samsung UE50TU7092 recenzia 4K televízora

LED (Edge LED) televízor Samsung UE50TU7092 ponúka obraz v top kvalite. S uhlopriečkou 127 cm, procesorom Crystal Processor 4K, Game Enhancer modom a funkciou lokálneho stmievania UHD Micro Dimming zaujme aj náročnejšieho diváka.

Publikované: 13.07.2021
Aktualizované: 14.10.2021

Samsung UE50TU7092

Model s uhlopriečkou 127 cm, svižným operačným systémom Tizen, Crystal Processorom 4K, funkciou lokálneho stmievania.

Pozrieť najlepšiu ponuku

SMART televízory s rozlíšením 4K za rozumnú cenu sú veľmi žiadanou „komoditou“. Samsung UE50TU7092 presne týmto typom LED (Edge LED) televízora, ktorý za rozumné peniaze ponúkne obraz v top kvalite. S uhlopriečkou 50 palcov, čo je 127 cm nebude núdza o to, aby ste uvideli všetky podstatné detaily. Modelový rad je vybavený procesorom Crystal Processor 4K. Tento čip perfektne optimalizuje farby a upravuje i kontrast. K tomu si môžete pripočítať aj skvelý dynamický rozsah, ktorý ponúka televízor Samsung – HDR10+. Vďaka Game Enhancer modu je televízor vhodný aj pre pripojenie konzoly – PlayStation či XBOX.

Výrobcovia na inteligentných technológiách nešetrili, pretože televízor ponúka aj funkciu lokálneho stmievania UHD Micro Dimming, vďaka ktorému sa obraz prispôsobí svetlu, ktoré je aktuálne v miestnosti. Spotrebitelia si veľmi pochvaľujú aj svižnosť operačného systému. Tizen vám ponúkne všetky podstatné aplikácie ako Netflix, HBO GO, Youtube, Voyo a iné. Samozrejme, predplatné nie je súčasťou dodávky. Pre pripojenie k internetu je integrované WiFi alebo môžete pripojiť televízor aj k LAN sieti. Po spustení stačí zvoliť automatické vyhľadávanie kanálov, samozrejmosťou je EPG – Elektronický programový sprievodca a tiež možnosť hybridného vysielania. Televízor podporuje aj ovládač Airplay.

Za kvalitou obrazu výraznejšie zaostáva kvalita zvuku. Dolby Digital Plus je štandardnou výbavou lacnejších televízorov. Nejde o žiadny veľký nedostatok, no náročnejší používateľ rozdiel v zvukovom prejave pozná. Ovládanie televízora je nenáročné a v balení ja aj diaľkový ovládač. Na zadnej strane sú k dispozícii dva HDMI vstupy, no bohužiaľ, len jeden USB vstup. Funkcia TimeShift, kedy môžete sledovať program s časovým posunom k dispozícii nie je. Televízor nemá tak výkonnú operačnú pamäť. Ovládanie hlasom nie je prítomné tiež. SMART televízor Samsung na základe odborných testov nepatrí ani k najúspornejším, patrí do energetickej triedy G a spotreba v aktívnom režime predstavuje 91 W.

Samsung UE50TU7092 recenzia

Samsung UE50TU7092 kvalita obrazu

Samsung UE50TU7092 hrúbka

Samsung UE50TU7092 energetický štítok

4K televízor Samsung UE50TU7092

Televízor Samsung UE50TU7092 recenzia

Klady a Zápory

Dobrá cena
Skvelý dynamický rozsah – HDR10+
Svižný operačný systém

Slabší zvukový prejav
Len 1 USB port
Vyššia spotreba – energetická trieda G

Technológia zobrazenia: LED ● Uhlopriečka: 50″ (127 cm) ● Rozlíšenie: 3840 x 2160 – 4K ● Operačný systém: Tizen ● Tuner: DVB-T/T2/C/S/S2 ● Vstupy: 2x HDMI – 1x USB ● WiFi: áno ● LAN: áno ● Dolby Atmos: nie ● Energetická trieda: G


Najlepšie 4K televízory 2021 + recenzie

Hodnotené parametre Náš porovnávací test televízorov zahŕňa 4K televízory s uhlopriečkou od 123 cm do 146 cm , a teda modely s veľkosťou obrazovky 48 až 58 palcov. Televízor nie je práve najlacnejším spotrebičom, a preto je dôležité vedieť, čo odlišuje kvalitné televízory od menej kvalitných. Odborné testy pri hodnotení televízorov porovnávajú množstvo technických parametrov . Tie majú na... Prečítať článok

Hodnotenie:
(82%)