Tesla RoboStar W600 robotický čistič okien – recenzia

Spoločnosť Tesla je významná vo svete elektroniky a ekologických riešení, preto nie je vôbec prekvapivé, že prišla na trh s vlastným modelom robotického čističa okien. Človek by však očakával, že bude fungovať na nabíjateľný akumulátor, avšak opak je pravdou, a aj tento model čističa v našom teste využíva na pohon elektrickú energiu. Senzory na spodnej strane zariadenia zabezpečujú jeho bezpečný pohyb po čistenom povrchu, ktorým môžu byť nielen okná, ale aj zrkadlá, sklenené časti sprchových kútov a iné väčšie hladké plochy s minimálnymi rozmermi 50 x 50 centimetrov.

Publikované: 17.04.2023
Aktualizované: 17.04.2023
Obsah článku:

Tesla RoboStar W600

Hranatý čistič na rámové okná, okná bez rámov, zrkadlá, sprchové kúty, pohyby zariadenia v tvare „N“ a „Z“, minimálna pracovná plocha 50 x 50 cm, výdrž záložnej batérie 10 min., manuálne a diaľkové ovládanie

Pozrieť najlepšiu ponuku

Päť režimov s päťvrstvovými utierkami

Robotický čistič okien Tesla disponuje 5 rôznymi režimami čistenia povrchov – automatický režim, režim ručného ovládania pomocou diaľkového ovládania, režim čistenia v tvare „N“, režim pohybu zariadenia v tvare „Z“, a čistenie okna v tvaroch „N“ aj „Z“. Číslo päť je v prípade tohto čističa pravdepodobne magickým, pretože päť vrstiev majú aj špeciálne utierky určené pre tento model. Jedna vrstva je určená pre odstránenie škvŕn, ďalšia je mäkčenou vrstvou, tretia vrstva absorbuje vodu, štvrtá je taktiež mäkčená a finálna vrstva je fixačná. Všetky vymenované časti utierok sa podieľajú na dokonalej čistote okna, ktorú zariadenie po dokončení umývacieho procesu za sebou zanecháva.

Tesla RoboStar W600 recenzia

Keď sa podpriemer stretne s nadpriemerom

V porovnaní s produktom Ecovacs Winbot W1 Pro však pri Tesle dochádza k väčšiemu skoku nadol, a to v súvislosti s výdržou záložnej batérie, ktorá slúži zariadeniu v prípade, že dôjde k náhlemu výpadku elektrickej energie v čase, keď je práve v prevádzke. Oproti polhodinovému časovému rozmedziu ponúkanému robotickým čističom okien Ecovacs, je tých 10 minút od Tesly jedným veľkým nedostatkom. Veľkým plusom je však bezpečnostné lanko, ktoré nie je potrebné pripevňovať k pevnému objektu v miestnosti, pretože je vybavené karabínou s prísavkou. Tú je možné umiestniť na okno, ale aj na iné pevné miesto, na ktoré sa tento komponent dokáže pevne uchytiť.

Skúsenosti s Tesla RoboStar W600

Robotický čistič okien Tesla dokáže výrazne ušetriť čas spotrebiteľovi, ktorý si chce oddýchnuť od neustáleho čistenia sklenených povrchov v domácnosti. Ľahké ovládanie a čistota okien sú najdôležitejšími pozitívami, ktoré by mali hovoriť za všetko. Hoci k tomuto modelu nie je dostupná mobilná aplikácia určená na nastavenie zariadenia, kvalitu čistenia a spokojnosť s výkonom zo strany spotrebiteľov to nezmení. V súvislosti s čistením rohov okien síce dochádza k menším ťažkostiam, no tento elegantný čiernobiely pomocník do domácnosti aj napriek tomu stojí za zváženie.

Recenzie a skúsenosti s robotickým čističom okien Tesla RoboStar W600
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Aj na veľké okná
Pomer ceny a kvality čistenia
Bezpečnostné lanko a karabína s prísavkou

Negatíva

Nie je dostupná mobilná aplikácia
Ťažšie čistí rohy okien

Typ napájania: káblové ● Ovládanie: manuálne (tlačidlá na zariadení), diaľkové ovládanie ● Tvar čističa: hranatý ● Hmotnosť: 1,45 kg ● Hlučnosť: 60 dB ● Umývateľné povrchy: rámové okná, okná bez rámov, zrkadlá, sprchové kúty ● Pohyb zariadenia: tvar „N“ a „Z“ ● Minimálna pracovná plocha: 50 x 50 cm ● Bezpečnostné prvky: bezpečnostné lanko s karabínou + záložná batéria ● Výdrž záložnej batérie: 10 minút ● Dodatočné funkcie: akustická a vizuálna signalizácia, duálne rozprašovanie vody

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81%)