Tesla SteamPower FX30 parný mop – recenzia

Parný mop, ktorý kombinuje aj funkciu ručného parného vysávača. Príkon mopu je 1 300 W. Dávkovanie pary môžete plynulo regulovať. Vďaka príslušenstvu je možné používať parný mop aj na koberce. Nádoba na vodu má 300 ml. Mop disponuje samostatnou nádobkou na čistiaci prostriedok alebo arómu na hlavici mopu. Hlavica má trojuholníkový tvar. Doba zahrievania je do 30 sekúnd.

Publikované: 25.01.2022
Aktualizované: 06.10.2022
Obsah článku:

Tesla SteamPower FX30

Parný mop 2v1 s trojuholníkovou hlavicou, príkon 1 300 W, doba ohrevu 25 s, objem nádoby na vodu je 300 ml, dĺžka sieťového kábla dosahuje 6 m

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ak potrebujete predsa len niečo viac ako obyčajný parný mop, Tesla SteamPower FX30 je skvelou alternatívou. Okrem parnej hlavice na podlahy máte k dispozícii aj odnímateľný ručný parný čistič s množstvom príslušenstva. Objem nádobky na vodu je 300 ml a rýchlosť ohrevu je takisto dostatočná.

Integrovaný parný čistič a regulácia pary

Po tomto modeli siahnu predovšetkým tí spotrebitelia, ktorí nepotrebujú multifunkčný parný čistič, no zároveň chcú, aby dokázali umývať viac ako len podlahu. Tesla tieto kompromisy spája do jedného. Parný mop s trojuholníkovou hlavicou sa postará o dezinfekciu a čistenie podláh, dlaždíc alebo obkladov. Parný výkon mopu je 1 300 W a teplota pary dosahuje hodnotu až 110 °C. Výrobca avizuje, že mop likviduje až 99,9 % baktérií a mikróbov. Mop je vybavený parným generátorom, ktorý premieňa vodu v zásobníku s objemom 300 ml na paru. Množstvo pary môžete plynulo regulovať otočným regulátorom. Výrobca neudáva dobu prevádzky.

Tesla SteamPower FX30 recenzia

Plusom je aj fakt, že pre odstránenie mastnoty či extrémne zaschnutých nečistôt môžete použiť čistiaci prostriedok. Avšak len pri mopovaní, nádobka na čistiacu chémiu 180 ml a nachádza sa priamo na trojuholníkovej hlavici odkiaľ sa prostriedok dávkuje. Ručný parný čistič môžete použiť na umývanie okien, zrkadiel, grilov, nábytku či iného vybavenia v domácnosti. Parný čistič generuje rovnaký výkon ako samotný mop. Doba ohrevu predstavuje v priemere 25 až 30 sekúnd. Akčný rádius parného mopu je priemerný, dĺžka sieťového kábla je 6 metrov.

Klzák na koberce a i uhlová tryska

Tesla je dodávaná s celým radom príslušenstva, vrátane klzáku na koberce. Čistiť a dezinfikovať tak môžete aj koberce s dlhým či krátkym vlasom. V balení sú takisto 3 náhradné návleky z mikrovlákna, uhlová tryska na ťažko dostupné miesta, malá aj veľká guľatá kefa na čalúnenie, tryska s rozptylom, koncentrovaná tryska alebo okenná stierka. Parný mop + parný čistič tak má veľmi široké využitie v celej domácnosti a na rôznych povrchoch.

Skúsenosti s Tesla SteamPower FX30

Model parného mopu Tesla SteamPower FX30 predstavuje kombináciu praktického mopu a ručného parného čističa. Práve funkcia 2v1 je vlastnosť, ktorú zákazníci hodnotia veľmi kladne. Mop sa veľmi ľahko obsluhuje a takisto poteší možnosť plynulej regulácie množstva dávkovanej pary. Spotrebitelia si pochvaľujú aj dodávané príslušenstvo. Na základe skúseností môžeme konštatovať, že napriek plastovému vyhotoveniu spotrebitelia nehlásia žiadne poškodenia. Parný mop má tiež veľmi praktickú sklopnú rukoväť, čo uľahčuje používanie a zíde sa i pri uskladnení. Plusom je aj samostatná nádobka na čistiaci prostriedok.

Recenzie a skúsenosti s parným mopom Tesla SteamPower FX30
Zdroj: Heureka.cz

Recenzie a skúsenosti s parným mopom Tesla SteamPower FX30 na Mall
Zdroj: Mall.sk

Recenzie a skúsenosti s parným mopom Tesla SteamPower FX30 na Alza
Zdroj: Alza.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

2v1 – ručný parný čistič
Množstvo dodávaného príslušenstva
Regulácia intenzity pary

Negatíva

Žiadne

Príkon: 1 300 W● Doba ohrevu vody: 25 s ● Doba prevádzky: - ● Objem nádoby na vodu: 300 ml ● Tvar hlavice: trojuholníková ● Integrovaný ručný parný čistič: áno ● Dĺžka sieťového kábla: 6 m ● Hmotnosť: 2,3 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(79.8%)