Xerox Phaser 3020Bi laserová tlačiareň – recenzia

Ide o lacnú tlačiareň, ktorá ponúka možnosť čiernobielej tlače. Rozlíšenie tlače je 600 x 600 DPI, čo na tlač textových dokumentov postačuje. Plusom sú kompaktné rozmery, zásobník na 150 listov a dostupná cena. Za minútu zvládne tlačiareň vytlačiť až 20 strán čiernobieleho textu.

Publikované: 16.07.2021
Aktualizované: 28.04.2022
Obsah článku:

Xerox Phaser 3020Bi

Rýchlosť tlače 20 strán za minútu, iba čiernobiela tlač, rozlíšenie 600 x 600 DPI, bezdrôtové pripojenie, Apple AirPrint, režim spánku, chýba obojstranná tlač.

Pozrieť najlepšiu ponuku

V našom porovnávacom teste si pozornosť vyslúžila aj veľmi obľúbená laserová tlačiareň Xerox Phaser 3020Bi. Tlačiareň síce ponúka len možnosť čiernobielej tlače, no vzhľadom na cenu chýbajúca farebná tlač určite nie je nevýhodou. Xerox Phaser je laserová tlačiareň určená predovšetkým pre kancelárie alebo pre tých, ktorí tlačia predovšetkým text, resp. rôzne textové dokumenty a nevyžadujú pri tlači živé farby. Rozlíšenie tlače je 600 x 600 DPI. Ďalším parametrom, ktorý je predurčuje do kancelárie, sú jej kompaktné rozmery. Drobným mínusom, ktorý v kancelárii zamrzí, je, že tlačiareň nepodporuje obojstrannú tlač. Tlačiareň nemá žiadny displej. Vpravo na hornej strane nájdete dve tlačidlá. Jedným z nich tlačiareň vypínate aj zapínate.

Xerox Phaser 3020Bi recenzia

Monochromatická tlač

Od 600 MHz procesoru netreba mať prehnané očakávania, no spotrebitelia pozitívne hodnotili rýchlosť tlače i fakt, že sa pri tlači nezasekáva. Xerox zvládne za minútu vytlačiť až 20 strán čiernobieleho textu. Praktickým pomocníkom je zásobník na 150 listov. Výstupný zásobník pojme o 50 listov menej. Xerox nie je nijak inovatívnym zariadením, využíva klasickú monochromatickú laserovú tlač. Toner s označením Xerox 10R02773 nepatrí medzi najlacnejšie, útechou však môže byť dostupná cena tlačiarne. V balení nájdete skúšobný toner. Kvalita konštrukcie a použitých materiálov zodpovedá cene.

Komunikácia cez WiFi

Spotrebitelia vyhodnocujú tlačiareň ako veľmi úspornú, predovšetkým, čo sa spotreby farby týka. Keď tlačiareň aktuálne nepoužívate, aktivovať môžete režim spánku. Obsluha tlačiarne je naozaj jednoduchá. Opomenúť však nesmieme, že s tlačiarňou je možné komunikovať cez WiFi alebo cez ethernetový LAN kábel. Štandardne využíva pripojenie cez USB 2.0 port. Možné je spárovanie sa s mobilom, avšak potrebné je do počítača stiahnuť softvér a cez ten sa pripojiť k mobilu. Až následne môžete s tlačiarňou komunikovať. Toto riešenie považujeme za zbytočne komplikované. Používatelia operačných systémov iOS sa potešia funkcii Apple AirPrint. V balení nechýba napájací a USB kábel, ako aj CD so softvérom na inštaláciu.

Laserová tlačiareň Xerox Phaser 3020Bi

Skúsenosti s Xerox Phaser 3020Bi

„Malá a šikovná tlačiareň,“ hodnotia tlačiareň Xerox Phaser 3020Bi spotrebitelia. Pozdáva sa im rýchlosť tlače, WiFi pripojenie, ale aj cena. Softvér na USB by bol lepšou voľbou ako CD.

Recenzie a skúsenosti s tlačiarňou Xerox Phaser 3020Bi

Laserová tlačiareň Xerox Phaser 3020Bi recenzia

Xerox Phaser 3020Bi ovládanie

Klady a Zápory

Dostupná cena
Rýchla tlač bez zasekávania
Kompaktné rozmery a jednoduché ovládanie

Len čiernobiela tlač
Komplikované pripojenie k mobilu (cez softvér)
Obojstranná tlač nie je možná

Rýchlosť tlače: 20 str./min. (A4) ● Rýchlosť tlače obojstranne: nie ● Základné funkcie: Čiernobiela laserová tlač ● Rýchlosť procesora: 600 MHz ● Pamäť: 128 MB ● Rozlíšenie tlače: 600 x 600 DPI ● Pripojenie: USB 2.0 Hi-Speed, LAN, WiFi ● Formát papiera: A4, A5 ● Zásobník: 150 listov (vstup), 100 listov (výstup) ● Ďalšie funkcie: Apple AirPrint, režim spánku


Hodnotenie:
(81%)